de bergen kart ik e Tour niet winnen amtitel voor irieKammeraat m al lOP ZOETEMELK: WONDj iciJi Toernooizege Middelburg Belangrijke zege van Effect/de Kreekzoom ïndbureau zege van Wilno Eindstrijd bandstoten in Goes B.V. RENNERS OP WEG last Pers Probleem Proces Toekomst A 65 Balorenbouw lietaal of trvaring. bh wenden tot |Van Rijckevor- ja, telefoon: Ir H. Feskens, LvAN DONDERDAG 21 FEBRUARI 1980 (utobranche en aan- dat in staat is om [Jeeite van de markt jrs of kleine verkoop- lage eigen inves- Ihet bedrijf. |pewerkzaannheden kantoor in Breda. In, voor een periode i'HBES - Het is voor de derde keer in hun loopbaan dat Joop Zoetemelk en Gerrie Itemann voor dezelfde ploeg rijden. Eerst als amateur voor de Amstelploeg. Vervol- Iwerd Knetemann in Frankrijk eerste-luitenant van Zoetemelk. Tenslotte hebben ze i met Jan Raas als de leiders van de Raleigh-ploeg gevonden. Ooit, het was nog in de i van Eddie Merckx, reden de twee in een nerveuze Tour-étappe op weg naar jbaix in een kopgroep van negen. Er werd enorm hard gefietst. Plotseling liep de band van Zoetemelk leeg. Hij riep om Knetemann. Die stapte af en gaf Joop zijn wiel. Joop zette de achtervolging in, maar slaagde er net niet meer in de kopgroep te Berhalen. Na afloop waren beiden in Roubaix erg kwaad. Knetemann zei toen: „Als ik T wiel afgeef, moet het wel resultaat hebben".." ui. Jr if fier van de Ar- issemenisrecht- tc Breda maaktj ?nd dat bij vonnis die Rechtbank d.d. 4 jari 1980, in de ont- lingszaak van de ïeente Oosterhout n Cornells van Gils, lende te Oosterhout, 'enweg 39, het be-1 are L| nou voor dat zich in de Inde Tour de France weer (situatie voordoet, krijgt Zoetemelk dan opnieuw kiel? letemann: „Natuurlijk, (hoef je niet aan te twijfe- kan de Tour immers It winnen, Joop weL Des- Iwasik een jong beroeps ier, inmiddels heb ik de za- I anders leren bekijken, hecht ik helemaal geen fde aan persoonlijke suc- fc, maar dan moet ik dat Lel al iets gewonnen heb- 1 een koers van betekenis. Iben ik op m'n gemak en [uil ik graag voor Joop en lloeg werken". Letemelk: „Zo is het ook bij (Als je in het voorjaar Pa- (Xce gewonnen hebt, of 1 andere étappewedstrijd, [geeft dat rust. Anders jaag jortdurend die overwin- Ir.a en mislukt het seizoen (eerder, omdat je nerveus ldt". fcetemann: „Dat heb ik het |g jaar meegemaakt. Ik kon piet winnen, werd negen (achter elkaar tweede. Nu het veel beter, ik geloof i weer scherper kan rea- Jinu ik die regenboogtrui |ben. Dat was toch wel ware last". ten vrees f klinken in Nederland op- (itische geluiden. Men is ervan overtuigd dat na de hui dige sterke generatie Zoete melk, Knetemann, Raas en Kuiper Nederland internatio naal met een nieuwe lichting renners aan de top zal blijven. Hoe denken jullie erover? Zoetemelk: „Dat zie ik wat somberder. Ik geloof dat we een stap terug zullen moeten doen". Knetemann: „Piet Maas die als amateur rijdt, is mijn buurman. Van hem hoor ik in side-information over wat er zich allemaal bij de amateurs afspeelt. Als ik hoor wat daar aan de hand is, hoeven wij ou deren weinig vrees hebben voor concurrentie van de jeugd, dan kunnen we nog wel een aantal jaren de eerste viool spelen". Zoetemelk: „Ik zie wie er van de amateurs overkomen naar de profs. Er is geen nieu we Raas bij en ook geen nieuwe étapperenner van formaat". Maar er zijn toch Johan van de Velde, Bert Oosterbosch, Jo Maas, Henk Lubberding en Jos Lammertink? Zoetemelk: „Wat Maas be treft, hij kan erg goed bergop rijden. Het vorig jaar was hij onbekend. Toen kon hij er nog wel eens tussenuit sluipen. Dat zal nu anders worden. Hij moet zelf maar eens z'n klassement maken en dan die plek verde digen. Dat is heel moeilijk". Knetemann: „Ik zie in Maas nog geen tweede Zoetemelk en dat moet hij met zijn aanleg als étapperenners toch worden. Ook Lammertink vind ik een goed renner. Maar internatio naal successen boeken, dat is toch uiterst moeilijk". Zoetemelk: „Oosterbosch zal nog wel eens de Grand Prix des Nations winnen, of in een andere tijdrit een grote pres tatie leveren. Maar als de weg bergop loopt krijgt hij proble- Hoe vinden jullie dat de wielersport door de journalis tiek in Nederland benaderd wordt? Hoe beoordelen jullie het vakmanschap van de sportjournalisten? Knetemann: „Ach, de één weet er meer van dan de ander. Ik heb het idee dat ze teveel denken dat wij alsmaar spel letjes spelen. Ze zien soms de realiteit niet. Ze denken dat alles in elkaar gestoken is". Het is toch ook zo dat jullie dikwijls niet recht door zee gaan? Knetemann: „Daar heb je het weer! Er worden natuur lijk wel eens afspraken ge maakt, maar om afspraken te kunnen maken, moet je alvast uitblinker zijn. Meestal wordt er kei- en keihard gekoerst. Dan wordt naar niemand ge keken. Van mij mogen journa listen ook slechte zaken regi streren. Maar dan moeten ze wel het journalistieke principe van hoor en wederhoor hante ren, ons naar onze mening vra gen. Dat gebeurt veel te wei nig. En toch hebben wij er recht op. Je ziet de persoonlij ke mening van een journalist in door Jean Nelissen de krant staan en het publiek denkt: o, zit het zo in elkaar? Dan denk ik vaak: daar had ik nog wel het één en ander over willen zeggen. Maar ik heb niemand gezien die naar mijn mening vroeg. Je bent daarom aan de heidenen overgele verd". Zoetemelk: „Toch geloof ik dat er van die kant ook meer begrip komt. Toen ik die do- pingzaak in de Tour aan de hand had, ben ik aanvankelijk door journalisten niet correct behandeld. Later viel het mee". De directie van Raleigh ver telde tijdens de voorstelling van de ploeg in Maastricht dat jullie de Tour moeten gaan winnen. Jullie hebben al de we reldbeker in bezit en twee re genboogtruien op rij gewon nen, nu moet de Tour er aan. Welke kansen heeft Joop in de ploeg van Post? Zoetemelk: „De Tour win nen? Dat wil ik al tien jaar. Ik heb nu gewoon meer kansen in deze ploeg. Ik zeg niet dat ik ga winnen, de kansen zijn gewoon groter". Je moet toevallig afre kenen met een formidabele te genstander als Bernard Hi- nault. Het zal dus weer niet eenvoudig worden. Knetemann: „Er is ook een Freddie Maertens geweest die de sterren uit de hemel fietste. Twee jaar duurde dat, toen be gon zijn sirene te loeien en ging het alarmlicht bij hem knip peren. Dat kan ook met Hi- nault gebeuren. Hij haalt ons er toch niet bij wat hij allemaal doet. Hij rijdt geweldig. Dat kunnen we niet ontkennen. Maar een mens blijft een mens en mensen kunnen instorten". Zoetemelk: „Ik kreeg in 1978 in de laatste week van de Tour longontsteking, vorig jaar werd ik ook weer ziek. Dat kan ook Hinault overkomen". Als je daar op moet gaan zitten wachten.. Zoetemelk: „In de bergen kan ik de Tour niet winnen. Er komt een dag dat ik twintig se conden winst pak op Hinault, er zal wel een andere dag ko men dat ik 20 seconden op hem verlies. In de individuele tijd ritten ben ik minder. In de ploegentijdritten moet ik, als Raleigh marcheert zoals de ploeg in theorie kan, winst boeken. Het is een optel- en aftreksom. Als Hinault op een dag iets overkomt..." Knetemann: „Dan gaan wii rijden"! Zoetemelk: „Ja, dan is Hi nault er aan". En als Hinault net als in voorgaande jaren gezond blijft en geen tegenslag krijgt? Zoetemelk: „Dan is hij er niet aan. Zo eenvoudig ligt dat". Knetemann: „Je hebt gezien dat Johan van de Velde drie étappewedstrijden won in zijn eerste jaar als prof en je hebt ook gezien dat zo'n snel ver kregen imago bevestigen nóg moeilijker is. Van de Velde zal heus wel nog een bergetappe winnen. Internationaal door stoten, dat is ook voor hem een probleem. Natuurlijk moeten wij de jongeren niet tè negatief bekijken, er zal er misschien nog wel één doorbreken. Maar dat is dan voor mij een volsla gen verrassing, want i-k zie hem nu niet. Joop werd in zijn eer ste Tour de France al meteen Joop Zoetemelk in duel met Bernard Hinault (rechts). tweede, dat is toch extra klas se". Vroeger heette het dat je al leen in een Franse ploeg carriè re kon maken. Jan Janssen was er hèt voorbeeld van. Dat is toch niet meer zo? Knetemann: „Neen, dat is al lang achterhaald. Post heeft de Franse organisatie overgeno men en geperfectioneerd". Zoetemelk: „In de tijd van Jan Janssen was er geen Ne derlandse ploeg van niveau. Hij moest wel naar Frankrijk gaan. Dat moest ik ook. Toen ik prof werd, was er ook geen be hoorlijke Nederlandse ploeg. Maar nu met Raleigh is dat an ders. Al blijf ik er bij dat je ook vandaag-de-dag nog bij een Nederlandse ploeg als HB heel moeilijk carrière kunt maken, dat gaat gewoon niet. Ze ko men niet overal waar het vuur brandt". Hoe lang kan een ploeg als Raleigh in stand gehouden worden met al die vedetten? Ik vergelijk Raleigh met Ajax. Die mannen wonnen enkele Europacups en gingen zich toen allemaal zelfstandig ma ken. Ten tijde van Cruyff en Keizer waren Neeskens en Krol waterdragers, vervolgens werden ze zelf vedette. Komt dit proces ook bij Raleigh op gang? Er is immers elk jaar die druk van andere sponsors, die jullie willen contracteren... Knetemann: „Het gaat goed tussen Jan Raas, Joop en mij zolang zich niemand van ons drieën zelf geweldig gaat vin den. Als dat gebeurt is het ge daan". Zoetemelk: „Ik had gewel dige aanbiedingen van vijf an dere ploegen, maar ik heb toch bij Post getekend omdat ik mij veilig voel bij de Raleighs. Ze kunnen iets voor je doen. Ik had altijd zo'n zwakke ploeg om mij heen dat als ik een lek ke band kreeg op een verkeerd moment, ik soms minuten tijd verloor. De Raleighs kunnen je terugbrengen naar het pelo ton". Kentemann* „Wij kijken niet op de eerste plaats naar ons jaarsalaris. We zouden wellicht in het buitenland meer kunnen verdienen. Maar bij Raleigh kunnen we via de ploeg gemakkelijker onze naam en onze prijs in de crite riums bevestigen. Omdat we zo'n sterk blok vormen". Zoetemelk: „Zo heb ik het ook bekeken". Wielrennen is in Nederland de laatste jaren erg populair geworden. Hoe zien jullie de toekomst? Zoetemelk: „Zo lang wij in ternationaal goede resultaten blijven behalen, blijft ook die belangstelling. Winnen we niks meer, dan is het afgelo pen. Toen ik prof werd, was het net twee jaar geleden dat Jan Janssen de Tour gewonnen had. Jan was inmiddels op z'n retour, ik ging naar de crite riums in Nederland en er was niemand meer. Er waren toen ook heel weinig wedstrijden. Langzaam is het weer ge groeid. En nu met vier, vijf, of zes renners op topniveau, nu is het formidabel hoe de mensen meeleven. Kijk naar België, wat is daar niet op korte ter mijn gebeurd? Merckx is nog maar twee jaar weg en de zaak is in elkaar gedonderd, omdat België geen uitblinkers meer heeft". En Daniel Willems dan? Knetemann: „Hij wordt een grote, let maar op mijn woor den. Ik reed vorig jaar in België een tijdrit, Joop. Weet je wat me daar gebeurde? Het was een tijdrit over 26 kilometer en ik kan toch tijdrijden. Die knaap zette mij op die korte afstand op 22 seconden achterstand. Met Willems zijn we in Parijs- Nice nog niet klaar, dat kan ik je verzekeren. Nou weet je meteen wie wij vrezen. Maar dat geeft niet, het houdt de ge moederen bezig". der aan de ontei- le partij toe te ken- schadeloosstelling is J gesteld. ijgi® lÊÉlifn 'KAVENPOLDER - Arie Kammeraat heeft zich in de slotronde van het persoonlijk impioenschap van Zeeland (hoofdklas) niet meer van de leiding laten verdringen, jwrwijzer wiskunde aan de scholengemeenschap „De Scheldemond" in Vlissingen I daarmee zijn vierde Zeeuwse titel. (roeraat, die als laatste was dat uiteraard niet vol- paderEmiel Schuitema doende om op gelijke hoogte te (san dit karwei kon be- komen met Kammeraat. Cees f met de zekerheid dat (punt voorsprong bezat 'inselaar en twee punten i kon vrij gemakkelijk lf winst voor zich opei- Ifatewas reeds na vijf- fi'en de zaak bekeken, i damzet kwam Kam pioen in een uitstekende een Schuitema had geen verweer. (Peter Schunselaar had '«temet Jongenelen, al Rijk had in zijn laatste partij veel moeite om remise te berei ken tegen Nico de Winter. Ook de partij tussen Verton en Boot eindigde in 1-1. Arie Kammeraat heeft in middels besloten niet deel te nemen aan de rayonwedstrij den, die eind april in Tilburg beginnen. Die gaan namelijk zo'n elf weken in beslag nemen en dat is voor Kammeraat te veel van het goede,zoals hij I °nze tafeltennismede- werker) [STELVEEN - De Iande- oompetitie kende in ver- |®'t carnaval slechts een Programma en dat e alleen voor het Pp Wilno een uitwed- Promotie ereklas IMttB/VDo. f 8uel tussen de beide wams bewees Wilno over p klasse te beschik- „.Jana'de aanvang een (Srong op te bouwen. slissende stand bleek Jj°n,der winstpunten d NMB plotseling wel t„^jen te scoren en dat en Dumez tegen gelijke cijfers, 6-4, van Docos won. De stand is momenteel: 1. Scylla 4-6; 2. JCV 4-6; 3. Shot 4-5; 4. Docos 4-4; 5. Wilno 4-3; 6. NMB 4-0. en Wegman „U- "igman tegen do» a 8 86,1 tegenpunt, VoorHde, eindstand 3-7 b2 Zeeuwen. Dat de Inhoudingen in deze dio4u.Uut-°n<^erinS van oon I elkaar liggen omdat Shot en jlip.^mise uitkwamen, met de kfeinst mo- verklaarde. Peter Schunselaar, die als tweede eindige in de Zeeuwse titelstrijd gaat nu trachten in Tilburg de provin ciale eer hoog te houden en zo mogelij k door te stoten naar de halve finale van het kam pioenschap van Nederland. Zeeland mag trouwens twee deelnemers leveren voor de rayonwedstrijden. Naast SChunselaar zal dat Anton Saman zijn, die zich als vierde klasseerde in het Zeeuwse eindklassement. Cees Rijk, die weliswaar als derde eindigde, voelt er namelijk ook niet voor om in Tilburg acte de presence te geven. In de eerste klas waarin Pim Filius de titel reeds op zak had werden nog de volgende par tijen gespeeld: Groenenberg - Geelhoed 2-0, Lagendijk - Droogers 1-1, Tange - Douw 2-0, Van der Wielen - Brasser 0-2 en Droogers - Filius 2-0. In de tweede klas vechten Op de foto van links naar rechts: Pim Filius (Zeeuws damkampioen in de eerste klasse), Arie Kammeraat (titelhouder in de hoofdklasse), Leen Beth (Zeeuws aspirantenkampioen) en Johnny Poulisse (Zeeuws juniorenkampioen). Wouter de Leeuw en Houmes partijen, 2. Schunselaar 14,3. Rijk 13,4. Saman 11, 5. Jonge- nelen 9, 6. De Winter 7,7. Heij- dra 6, 8. Boot 6, 9. Verton 5,10. Schuitema 4; Eerste klas: 1. via een drietal beslissingspar tij en nog om de titelDe tweede daarvan eindigde evenals de eerste in remise. Bij de aspi ranten werd de 13-jarige Leen Beth uit Tholen kampioen. Jan Ganseman, vice-voorzitter van zowel de Nederlandse als de Zeeuwse Dambond kon dus vier kampioenen huldigen met een bloemetje. Dat waren: Kammeraat (hoofdklas), Filius (eerste klas), Poulisse (junio ren) en Beth (aspiranten). De eindstanden van hoofd- klas en eerste klas: Hoofdklas: 1. Kammeraat 15 punten uit 9 Filius 14 uit 9, 2. Tange 12, 3. Groenenberg 12, 4. Van der Wielen 9, 5. Lagendijk 9, 6. Drogers 8, 7. Douw 8, 8. Geel hoed 7,9. Brasser 6,10. Grim 5. (Van onze sportmedewerker) GOES - Het in sporthal „De Bevelanden" gehouden zaal- voetbaltoemooi van Al-ju- nioren, dat georganiseerd was door de voetbalvereniging Koetinge, is gewonnen door Middelburg, dat momenteel ook in de veldcompetitie de leiding heeft. Het winnende team was geformeerd uit de volgende spelers: Menno Bliek, Frits Broos, John de Does, Gerrie Eikenhout, Egbert Ka mermans, René Korstanje, Theo Loppies, Ernie Malcorps, Ron Onwijn en Arjen MondeeL Na de eerste vier wedstijden leidde Goes met 6 punten, ge volgd door Middelburg met 5 punten, Robur en Vlissingen elk met 4 punten en Kloetinge met 1 punt. Hoewel Middel burg daarna de leiding over nam en met 10 punten finishte had Goes, dat inmiddels door een gelijk spel tegen Vlissingen op 7 punten was gekomen en met nog twee wedstrijden voor de boeg als nog sterke troeven in handen om bovenaan te ein digen. Goes verloor echter van Robur en Kloetinge. De eindstand: 1. Middelburg 10 punten (17-12), 2. Robur 9 punten (18-17), 3. Vlissingen 8 punten (15-14), 4. Goes 7 pun ten (16-17), 5. Kloetinge 6 punten (12-18). Wedstrijduitslagen: Goes-Kloetinge 2-2, Middel- burg-Robur 3-1, Vlissin- gen-Goes 1-1, Kloetin- ge-Middelburg 1-3, Ro- bur-Vlissingen 4-0, Goes-Middelburg 3-2, Kloe- tinge-Rober 1-2, Vlissin- gen-Middelburg 2-2, Goes-Robur 4-1, Kloetin- ge-Vlissingen 0-3, Ro- bur-Middelburg 3-2, Goes-Vlissingen 1-1, Vlissin- gen-Robur 3-3, Middel- burg-Goes 2-1, Robur-Kloe- tinge 0-2, Middelburg-Vlis- singen 2-0, Robur-Goes 4-2, Vlissingen-Kloetinge 5-1, Kloetinge-Goes 4-2. KRABBENDIJKE Vandaag, vrijdag en zaterdag houdt de Tourclub „De Trappers" uit Krabbendijke voor de eerste keer een rollendriedaagse in het Cultureel Centrum. Hieraan nemen 20 koppels deel plus één reserve per ploeg. Vandaag en vrijdag (aanvang telkens 19.30 uur) worden achtereenvolgens de volgen de onderdelen afgewerkt: 500 meter sprint, afvalrace over 1000 meter en een 2000 meter koppelkoers. Op zaterdag (ook dan begint men om 19.30 uur) volgt dan het sprintnummer over 500 meter en de finale-koppelkoers over 2000 meter. De rollendriedaagse wordt officieel geopend door burge meester H. Boer van Reimerswaal en de wethouder voor sportza ken J.A. Nieuwenhuijze. De wedstrijd telt mee voor de door de gemeente beschikbaar gestelde Reimerswaalbeker. Het kan in Krabbendijke, gezien de bezetting, een spannende driedaagse worden, omdat vrijwel alle prominente renners van de partij zullen zijn. Tot de favoriete duo's behoren ongetwijfeld Foort Zuiddijk, Peter Reijnierse, Roel Slis en Frank de Waard. Laatstgenoemd koppel zegevierde dit seizoen reeds in Kruinin- gen en Hansweert, terwijl Zuiddijk en Reinierse in Kwaden- damme triomfeerden. Daarnaast moeten de koppels Diederik Geijs, William Maartense, Rob Meijer en Chris Hofmans in staat worden geacht om hoog te eindigen. Verwacht mag ook worden dat het duo Kees Hoogesteger - Kees Zweedijk, dat een thuis wedstrijd rijdt!, de huid duur zal verkopen. Waarschijnlijk blijft er volop spanning en sensatie tot het einde en zal uiteindelijk de finalekoppelkoers over 2000 meter de beslissing brengen. (Van onze tafeltennismede- werker) MIDDELBURG - Door met 2-8 bij MZ 4 te winnen heeft het Terneuzense Effect/de Kreekzoom 1 zijn kansen op de titel in de le klas van de Zeeuwse afdelingscompetitie behouden. Een sterke Ronnie de Jong scoorde tegen de Mid delburgers driemaal en alleen Hans Joosse zag kans Roeland en Lampert te bedwingen. Aloy 1 moest in Middelburg na een spannende en gelijkop- gaande wedstrijd tegen leider Zand 2 met 7-3 de vlag strij ken. Een 3-3 stand werd door de thuisclub in laatste instan tie nog omgezet in de ruime ze ge, die wel wat geflatteerd was. Jo Bogaert won tweemaal en Tieleman zorgde voor het der de tegenpunt. Big Smash 1 bleef op de gedeelde laatste plaats staan, doordat het met een invaller tegen Arnemuiden 1 niet verder kwam dan 4-6. ONA 1 heeft boze plannen om ditmaal een plaats te gaan ver overen in de le klas, want de Oostburgers scoorden er dit maal tegen B. Smash 2 weer lustig op los en bepaalden de eindstand op 8-2. Meijler was weer goed voor drie winstpar tijen. Effect 2 stelde teleur door thuis met 4-6 de punten in te leveren aan MZ 6. In 3 D leidt RWS nog steeds ongesla gen terwijl ook, met een wed strijd minder gespeeld, St. Aloy 2 goed in de race blijft. In de beide 4e klassen zijn alleen Schelde 1 en Effect 4 nog zon der verliespunten. UITSLAGEN: le klas: MZ 4 - Eff 1 2-8, Zand 2 - Aloy 1 7-3, Arn 1 - B. Sm 1 6-4. 2e klas A: Zand 4 - Laur 2 6—4, MZ 7 - Westz 11-9, Goes 1 - MZ 5 8-2. 2e klas B: Eff 2 - MZ 6 4-6, ONA 1 - B. Sm 2 8-2, rn 2 - Zand 3 2-8.3e klas A: Kap 2 - ONA 2 3-7, Answ - MZ 9 8-2, Arn 3 - Goes 4 8-2. 3e klas B: Goes 3 - Scald 1 6—4, Mar 1 - Arn 4 6-4, Zand 5 - Kerkw 2 7-3.3e klas C: PNL 1 - Kap 19-1, West 2 - Goes 21-9, Kerkw 1 - NZ 8 6-4. 3e klas D: Pzem 1 - Aloy 3 5-5, RWS - Eff 3 8-2, Aloy 2 - SAR 10-0. ?e klas A: Bat I - Kats 1 3-7, Veere 3 - B. Sm 4 0-10, MZ 10 -PNL2 9-1.4eklasB: Kerkw3 - Zand 7 10-0, MZ 14 - Veere 1 4-6, Scald 2 - Kap 4 7-3. 4e klas C: Mar 4 - MZ 13 3-7, Kap 3 - Zand 6 1-9, Laur 3 - Kats 2 10-0.4e klas D: MZ 11 - Laur 5 5-5, B. Sm 3 - Veere 2 10-0. 4e klas E: Mar 2 - Westz 3 10-0, Laur 4 - PNL 3 10-0. 4e klas F: Schelde 1 - Eff 5 8-2, AKF 1 - ATV 2 9-1. 4e klas G: Eff 4 - AKF 2 9-1, Aloy 4 - Schelde 2 0-10. Se klas A: Westz 4 - Goes 6 7-3, Kap 6 - Kerkw 4 2-8, TTVO 2 - MZ 17 1-9. 5e klas B: PNL 4 - Wilno 2 7-3, Bat 3 - Kap 5 7-3, MZ 16 - Westz 5 2-8. 5e klas C: Westz 6 - Bat 2 2-8. TTVO 1 - MZ 18 7-3, 5e klas D: Laur 6 - Mar 5 0-10, B. Sm. 5 - MZ 19 2-8. GOES - In café „De Omroe per" in Goes wordt vrijdag en zaterdag een begin gemaakt met de eindstrijd voor het kampioenschap tweede klasse bandstoten van het district Walcheren/De Bevelanden van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond. De finale wordt gespeeld op zaterdag 1 maart in dezelfde lokaliteit. De organisatie is in handen van de Goese biljart vereniging „Onder Ons". Voor de eindstrijd hebben zich de volgende spelers ge plaatst: J. Bakker (DOS, Mid delburg); F. Decoster (VOG); R. Adriaenssens (LBV); J. Bruggeman (Onder Ons); L. van de Berg (BVM); B. Boudens (OKK); P. Hamelink (Thalia) en C. Lamers (VEG). Eerste reserve is L. Rijsdijk (Thalia); tweede reserve J. de Jonge (OKK) en derde reserve J. Laarberg (ABV).

de Stem | 1980 | | pagina 15