geld nodig Postzegel- en munten- manifestatie in Hulst Volvo is in uw buurt ÜCunat H. en P. jflV KADER VAN 800 JAAR STAD STREEKMUSEUM HET LAND VAN AXEL GS nemen voorbereidingsbesluit voor buitengebied van Hontenisse Kromstaartmunten voor Stad Hulst Belastingaanslag toet carnavals- tlub das om Humanisten willen buitenkerkelijken in bestuur ziekenhuis Lewedorp voor paar dagen 't Kraaienest PvdA-Borsele wil fonds cultuur- en natuurbehoud [ant. Van Zundert lAN'S (VERHUUR B.V. IHINIST MINIST COMMISSIE KIEST NAAM: fEINIG WOL.... IITSEN ubelontwerper «ebruik van onze volmacht. EN %50% 1- EN VERKOOP ten-Leur, Oranjelaan 24, tel. 01608-14013 enover De Nobelaer) dinsdag t/m zaterdag rijdag koopavond. streek Bij een komst commissie welzijn Hontenisse Graauw Koewacht Kloosterzande Hoofdplaat Axel L H. F. van Oosterhout. J 7 Streekziekenhuis Walcheren IVOLVOI Schietingen Bejaardenkoor Sint Jansteen naar Koewacht Zangavond in Axel Officiële IVolvo-dealer! ommu ou pownr Actiecomité tegen caimalsstichting X Ine. Als U bijvoorbeeld schitterende I en tegen schertsprijzen. erg duur is en prima meubelmakers eeks uit onze eigen meubelmakerij il geld blijft hangen. Daardoor blijven betekenissen van het woord) leveren hn aantal eersteklas ambachtslieden i de kleur en afwerking die U het beste jl en de kwaliteit van onze meubels, mag ze zelfs, al hebt U ze jarenlang jt dan het volledige aankoopbedrag aarde van ons werk. allen eigen modellen van eethoeken, iken bankstellen enz. enz. kunt komen len. Oe koffie staat klaar en deskundig Irijdagavond tot 9 uur. 's Zaterdags tot rwijk 04242-3291 spec, volmacht kunnen wij zelf zeer Iren. Best. leningen geen bezwaar, pven spreken voor zich. Event, thuis- èn 36 mnd. 48 mnd. 60 mnd. 72 mnd. 219 177 152 288 232 198 356 286 244 216 425 341 290 257 494 396 337 298 562 450 383 338 pgen uiteraard mogelijk, n voor 2e hypotheken zijn ook zeer 0.000 slechts 252 p.mnd., 25.000 312 .00 372 p.mnd. etc. potheken binnen enkele dagen vrijbl. egen de laagst mogelijke rente. prbartlaan 4, Roosendaal Tel. 01650-33200 bt 21.00 uur, 's zaterdags tot 12.00 uur) spoedige indiensttreding |tokraan. In bezit van groot rijbewijs. bbiele rups-hijskraan. String onnodig te reageren. faan ons adres Backeren Ruebweg30, Veda tel. 076-143150. aanbouwkeukens, massief eiken of Alle kasten ook los verkrijgbaar. Ider met 20 modellen 1980, of zonder ng prijsopgave kost u niets. Dvens-koelkasten-afzuigkappenin- >elbakken v.a. 69.- ook in kleur. irtïj grenen schrootjes 10 cm br. Nu 95 meter. astjes en vele maten en kleuren, platen 250x125 cm 16 mm dik teak- lonie enz. van 15 p. m2 NU 8,- p. m2. ermeubelen - schrijfburo, grenen, 4 atjes 178,- nu 98,-. en keukenbuffets, losse keukenblocs, i met of zonder bak. lanou draaistoel 179,- 2 zits 472,-. ik 590.-, kussens 75.- per stuk eethoeken, barkrukken, mimisets stoelen en manou bijzettafels jethoek tafel 4 stoelen 1248,- kast 180 x 100 x 60 cm Vi H L. 98.-. DE sTEM VAN VRIJDAG 8 FEBRUARI 1980 T9 (van een onzer verslaggevers) HULST/CLINGE - De stad Hulst heeft weer eigen munten geslagen uit brons en zilver, ter gelegenheid van het 800-jarig bestaan. De zogenaamde kromstaartmunten zijn deze week gearriveerd. Aanstaande zondag worden ze voor het eerst aan den volke getoond tijdens de postzegel manifestatie van de vereniging „Het Land van Hulst" in Den Dullaert. De benaming kromstaart is aan de munten gegeven, me de vanwege de afbeelding van de vos Reinaerde. Een beel tenis van dit zo sterk aan de historie van Hulst verbonden dier, vormt de opdruk van de munten. De zilveren exem plaren hebben een doorsnee van dertig millimeter, de bronzen munten die ook in een wat groter aantal geslagen zijn, zijn 40 millimeter in doorsnee. (van een onzer verslaggevers) HULST - In het gemeenschapscentrum Den Dullaert in Hulst Ibegint zondag 10 februari om 9.30 uur een grote postzelgel- en Imuntenmanifestatie. Dit gebeuren staat geheel in het teken van (het 800-jarig bestaan van de stad Hulst. De organisatie is in (handen van de vereniging „Het Land van Hulst". In de hal van Den Dullaert wordt een honderdtal kaders [geplaatst. Via deze kaders ■krijgen de leden van de postze gelvereniging de gelegenheid |om hun materiaal te expose- t. Duizenden postzegels uit Nederland, België maar ook t veel andere Europese lan- jden, zullen er te zien zijn. Behalve de zegels worden er look oude poststukken getoond, iafkomstig uit Zeeuws- Vlaamse gemeenten, die bij de [herindeling van 1970 werden opgeheven, 's Morgens vindt er iverder een ledenvergadering plaats van de organiserende hereniging. Op de agenda van deze bijeekomst staat onder neer een bestuursverkiezing. 5?eriodiek aftredend zijn W. Bauwens, E. van Dorselaer, J. Goossens, R. herman en B. fcrtens. Zij zijn allen her kiesbaar. Na de middag ontvangt de postzegelvereniging een dele- igatie van het gemeentebestuur HULST O 1180-1980 van Hulst. Om 14 uur begint een veiling van tweehonderd kavels zoals dat in de termi nologie van postzegelverza melaars heet. Ter gelegenheid van de ma- nifestie in Den Dullaert zijn de door de vereniging „Het Land van Hulst" een 5000 speciale enveloppen gedrukt met het wapen van de stad Hülst erop. Hiervan zijn er nog 60O be schikbaar, dië zondag te koop worden aangeboden. Overigens zullen er de hele dag ook handelaren in munten en postzegels aanwezig zijn. Daardoor krijgen de bezoe kende verzamelaars de kans hun collecties aan te vullen. De heer P. Everaet met de eerste-dagenveloppen. (van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE - De I gemeentelijke commissie voor Ihet welzijnsbeleid in Honte- jnisse vergadert donderdag 14 februari in het gemeentehuis. Op de agenda staat onder meer j he procedure die gevoerd is in I verband met de totstandko- J ming van het welzijnsplan. De vraag is of de commissie- I leden vinden dat die procedure I "P de goede manier gehanteerd I 's. Verder komt ook een orga nisatieschema voor een zestal Ihoorzittingen aan de orde. De bijeenkomst begint om 20 uur. (Van onze correspondent) KAPELLEBRUG - Een be- aslingaanslag is er mede de "«zaak van dat er in Kapelle- rug dit jaar geen carnavals wagens worden gebouwd. Ook ,er 8een boerenmaaltijd worden gehouden tijdens de "mende carnavalsdagen. Het gebrek aan geld heeft i awmo binnen de carna valsvereniging De Annewui- Jk 560 behoorlijke slag toe- 8 bracht. Toch zal er nog wel s van het zottenfeest te mer- f»k Zi'n 'n Ka pel lebrug. Op 16 ruari wordt in zaal Fabie n gemaskerd bal gehouden -« medewerking van het or- s Harry Breton en de Survi- ®et '?s Dp maandag 18 februari er m dezelfde lokaliteit een iimi '0^ebal waarbij de car- bru SF>nnsen van Kapelle- 8 en Sint Jansteen aanwe- 2lS zullen zijn. Katholieke actie - Vrijdag 8' februari wordt in het gemeen schapshuis een bijeenkomst gehouden door de leden van de Katholieke Actie. Het pro gramma ziet er als volgt uit: 19 uur eucharistieviering voor de leden in de parochiekerk. 19.30 uur openingswoord door voor zitter M. Verbist. Door een jongerengroep uit Graauw wordt vervolgens een toneel stuk „Narcose voor een lood gieter" opgevoerd, onder lei ding van de heer J. Willems. Gezinsdag - De Boerenbond afdeling Graauw hield afgelo pen week de jaarlijkse gezins dag. Na een eucharistieviering en een prijskaarting volgde 's avonds een gezellig samenzijn. De Katholieke Plattelandsjon gerenvereniging KPJ en de Katholieke Vrouwen organi satie lazen hun jaarverslagen voor. 's Avonds werd het to neelstuk „Narcose voor de loodgieter" opgevoerd. Dit blijspel, door leden van de KPJ voortreffeüjk opgevoerd, stond onder regie vn J. Wil lems. Songfestival - Zondag 10 fe bruari wordt te Graauw het jaarlijkse songfestival weer gehouden door de carnavals vereniging De Djerken. Het winnende lied zal de Graauwse carnavalsdeun 1980 zijn. De liedjes worden beoordeeld op originaliteit en tekst. Het songfestival begint om half twee in het gemeenschapshuis te Graauw. Iedereen tot 15 jaar mag meedoen. Schietingen - Dinsdag 5 fe bruari hielden de bejaarden een schieting bij J. de Guchte- neire, waaraan 43 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vo gel: Ch. Ongenae uit Koe wacht; eerste zij vogel: L. Baert uit Moerbeke; tweede zijvogel: G. van Damme uit Koewacht; grootste aantal (4): P. de Jong- he uit Heikant. Biljarten In café De Hoog aars te Groenendijk kwamen de Groenendijkse biljartclub en de biljartclub De Griete te gen elkaar uit op het groene la ken. De GBC won dit sportieve treffen met 74,12 tegen 68,15 punten. Wijk H - Het bestuur van wijk II, heeft besloten het res tant van de kas, overgebleven bij de viering van het 200-jarig bestaan van Hoofdplaat in 1978, te verdelen over de acti viteiten voor de Hoofdplaatse kinderen. De helft van 212.50 zal worden gegeven aan het evenementencomité als bij drage voor de kinderfeesten bij gelegenheid van Koninginne dag, terwijl de andere helft geschonken wordt aan de r.k. kleuterschool voor de aanschaf van een speelwagen voor de kleuters. Kaartavond VZV - De Hoofdplaatse duivenvereni- ging De Vrijzinnige Vogel houdt vrijdag 8 februari een kaartavond voor de leden in café De Vriendschap te Hoofd plaat. Vanaf 19 uur is er gele genheid tot inschrijven, terwijl de aanvangstijd op 19.30 uur is gesteld. V.V. Hoofdplaat Het actie ve jeugdbestuur van de voet balvereniging Hoofdplaat houdt zaterdag 9 februari een prestatietocht over circa vier kilometer. Voor de D- en E-ju- nioren. Omstreeks halfelf starten de jongsten vanaf de kantine op het gemeentelijk sportveld. Deze tocht dient als voorbereiding op de tweede helft van de competitie. Na afloop krijgen de junioren een kop erwtensoep met stokbrood aangeboden. Klein Duimpje - De open bare kleuterschool Klein Duimpje houdt op maandag 11 februari om 20.00 uur een ou deravond in de school. Onder werp het verkeer en de kleuter. Op school wordt momenteel gewerkt aan een project hier over. Maandagmiddag komt een politieagent op bezoek op school, 's avonds zal hij of een van zijn collega's de ouders voorlichten over de kleuter in het verkeer. Ook worden de werkstukjes van de kleuters tentoongesteld. (ADVERTENTIE) automobielbedrijf Stationsweg 6, HULST. Tel. 01140 - 31 91 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - De Walcherse afdelingen van het Humanis tisch Verbond en de vereniging Humanitas zijn van oordeel, dat het Centrale Ziekenhuis Walcheren een algemeen en geen con fessioneel ziekenhuis moet worden. Beide groeperingen menen dan ook, dat in het belang van zowel patiënten als personeel het bestuur zodanig moet worden samengesteld, dat alle grote maatschappelijke groepen er in vertegenwoordigd zijn. Het Humanistisch Verbond teraden van Middelburg en Humanitas stellen dit in brieven die zijn verzonden aan de gemeenteraden van Mid delburg en Vlissingen. ,,Te verwachten valt, dat tweeder de deel van de bestuursleden zonder meer door confessio nele instituten zal worden be noemd", aldus de briefschrij vers. „Het overige deel zal worden aangewezen of door de gemeente Middelburg of door het bestuur van de Godshuizen of door anderen". De beide humanistische groeperingen dringen erop aan om „in verband met een juiste afspiegeüng van de bevol kingssamenstelling" dit res terende deel uit buitenkerke lijken aan te wijzen. „Te over wegen zou zijn deze benoe mingen te laten geschieden door het Humanistisch Ver bond en Humanitas samen", zo menen de briefschrijvers. „Er bestaan immers op Walcheren geen andere organisaties die buitenkerkelijken vertegen woordigen". De twee groeperingen ver klaren zich fel tegen het stand punt dat het bestuur van de Godshuizen kiescollege moet zijn voor de bestuurssamen stelling van de nieuwe stich ting, omdat dan elke garantie zou ontbreken dat de buiten kerkelijken aan bod komen". Het Humanistisch Verbond en Humanitas wijzen in dit ver band op de uitspraak van een meerderheid der provinciale staten, om bij de bestuurssa menstelling van toekomstige Zeeuwse ziekenhuizen te stre ven naar een juiste afspiege ling van de belanghebbende bevolking. „Voor de gemeen- van Middelburg en Vlissingen ligt hier derhalve een concrete taak om in het belang van de gehele Wal cherse bevolking dit beleids doel te helpen verwezenlij ken", aldus de briefschrijvers. HULST - Aan de schieting gehouden in café W. Blom- maert, namen 60 schutters deel. Uitslag: hoge vogel: R. Boon uit De Klinge; eerste zij vogel: J. de Waal uit Koe wacht; tweede zijvogel: J. van Kerkhoven uit Sint Jansteen; grootste aantal: Vivian Pies- sens uit Hulst. HENGSTDIJK - Aan de be- jaardenschieting gehouden in café P. van Dijk, namen 37 schutters deel. Uitslag: hoge vogel: P. van Gassen uit Kloosterzande; eerste zijvogel: C. Burm uit Hengstdijk; twee de zijvogel: P. D'Hondt uit Kloosterzande; grootste aantal (4): P. D'Hondt uit Klooster zande. (Van onze correspondente) AXEL -Het nieuwe museum in Axel krijgt de naam: Streekmuseum Het Land van Axel. Zo werd donderdag avond besloten, tijdens de ver gadering van de museumcom missie in het Axelse stadhuis. Deze naam zal duidelijk zicht baar op de voorgevel worden aangebracht. De oproep van het gemeen telijk voorlichtingsblad om alle mogelijke afbeeldingen (met uitzondering van pen- briefkaarten) die betrekking hebben op het Land van Axel, in bruikleen af te staan voor een openingstentoonstelling over dit onderwerp, heeft slechts een reactie opgeleverd. Via de vereniging D'Ouwe Wa- ogen en de Axelse hoerenka mer zullen personen, waarvan men verondersteld dat zij over dergelijk materiaal beschik ken, benaderd worden. De benedenverdieping is vrijwel gereed. Momenteel is begonnen aan de bovenverdie ping. Er zijn vrijwilligers no dig om een handje te helpen bij het schilderen en behangen. Belangstellenden kunnen zich aanmelden rechtstreeks bij het museum, of bij de heer de Fouw van de dienst Gemeente Werken. Zodra dit mogelijk is, wordt begonnen met de in richting. Dit is mede mogelijk, doordat het dagelijks bestuur van het algemeen bestuur mandaat heeft gekregen om uitgaven te doen binnen de door de raad vastgestelde be groting. Bij de inrichting zal de directeur van het museum voor Noord- en Zuid-Beveland, de heer J.L. Abelman als adviseur optreden. KOEWACHT - Dinsdag 12 februari vindt in het patro naatsgebouw in Koewacht een samenkomst plaats van het bejaardenkoor uit Koewacht met het bej aardenkoor uit Sint Jansteen. Beide koren zullen dan ge zamenlijk, onder leiding van dirigent P. de Pundert een zangmiddag verzorgen. Deze middag begint om twee uur. Dinsdag 19 februari brengt het Koewachtse bejaardenkoor een tegenbezoek aan Sint Jan steen, waar hetzelfde reper toire zal worden uitgevoerd. (Van onze correspondent) AXEL - Het comité ter' bevordering van de kerkmu ziek houdt zaterdag 15 fe bruari in de gereformeerde kerk te Axel (Pironstraat) om 20 uur een zang- en samen- zangavond, die voor ieder vrij toegankelijk is. Het mannenkwartet bestaat uit Teun Hamelink (eerste te nor), Jo Meeusen (tweede te nor), Ad Meeusen (bariton) en Jan Doeselaar (bas). Adrie van de Wege bespeelt het orgel en de meditatie wordt gehouden door dominee Lunshof. De al gehele leiding is in handen van Piet Meijer. (ADVERTENTIE) TERNEUZEN Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen tel. 01150-13451 IVOLVOI (Van onze correspondent) LEWEDORP - Onder het motto „Zo bont e mut nog nooit emikt" wordt dot jaar carnaval gevierd in Lewedorp, dat voor enkele dagen wordt herdoopt in 't Kraaienest. Het bestuur van de carnavalsstichting en prins Ad den Eersten staan weer borg voor een attractief programma. Overigens is er aan de raad van elf een adjudant toege voegd en is het gevolg van de prins uitgebreid met een tweetal charmante hofdames. Het zottekesfeest barst mor gen (zaterdag) al los in het be jaardentehuis „De Kraayert", waar 's middags vanaf twee uur alle bejaarden en invaliden uit Lewedorp en omgeving kunnen genieten van een bont programmal dat on der meer wordt verzorgd door de klom pendansers en de zanger Engel Reijnhoudt. Uiteraard geeft ook prins Ad en zijn hofhou ding acte de presence. Op vrijdag 15 februari wordt er vanaf drie uur 's middags een kindercarnaval gehouden met medewerking van een discjockey. Plaats van hande ling is het verenigingsgebouw. De vrijdagavond is voorbe houden aan het groot carna valsbal, dat om acht uur in De Goede verrwachting van start gaat. Muzikale medewerking wordt gelverd door Jan Pull en de Pijpjes. Prins Ad krijgt zaterdag 16 februari alle bevoegdheid over 't Kraaienest, wanneer hem om ongeveer kwart over twee de sleutel wordt overhandigd. Een kwartiertje later begint dan de grote optocht, waaraan ook de prins en zijn gevolg, muziekkorpsen, drumbands en majoretten meedien. Tot besluit van het carna- valsgebeuren in 't Kraaienest volgt er 's avonds opnieuw een groot bal in De Goede Ver wachting met Jan Pull en Pijpjes. (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND - De voorzitter van de PvdA-fractie in de Borselse gemeenteraad, drs. P.J. Vollaard, wil komen tot het instellen van een ge meentelijk fonds voor cultuur- en natuurbehoud. Dit fonds zou financieel gevoed moeten worden met enkele tiendui zenden gulden per jaar, af komstig uit de opbrengst van het gemeentelijk woningbe stand, dat zal worden overge daan aan de woningstichting Borsele. Vollaard lanceerde dit plan donderdagmiddag tijdens de vergadering van de commissie financiën en economische za ken. Het doel van het fonds zou, volgens hem, moeten zijn het subsidiëren van cultuurui tingen en van projecten voor natuurbehoud. Wat dit laatste betreft, dacht de PvdA-er met name aan uitkeringen voor landbouwers, die vanwege het behoud van waardevolle ele menten in het landschap niet (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - Geüepu- teerde Staten van Zeeland hebben een voorbereidingsbe sluit genomen voor een ge deelte van het bestemmings plan buitengebied van de ge meente Hontenisse. Het besluit betreft het tracé van de toe komstige weg Driewegen - Terhole en de daarbij beho rende strook die bebouwings- vrij moet blijven. Het besluit van G.S. is het vervolg op de weigering van de gemeenteraad van Hontenisse mee te werken aan een besluit van het provinciaal bestuur, waarbij de gemeente werd verplicht de herziening van het plan buitengebied ter hand te nemen. De gemeenteraad heeft onlangs tegen het besluit van G.S. beroep ingesteld bij de Kroon. G.S. ontlenen hun bevoegd heid om zelf een voorberei dingsbesluit te nemen aan de wet op de Ruimtelijke Orde ning. Het college heeft de bur gemeester van Hontenisse ver zocht het voorbereidingsbe sluit op de gebruikelijke ma nier bekend te maken. G.S. willen dat dit uiterlijk 8 fe bruari geregeld is. In het desbetreffende gebied is het verboden zonder aanleg- vergunning allerlei werken uit te voeren, afgezien van het normale onderhoud. Het gaat om het aanleggen of verharden van wegen, paden, banen of parkeergelegenheden en het aanbrengen van oppervlakte verhardingen. Ook zijn verbo den afgravings-, ophogings-, graaf-, bagger- en ontgin ningswerken. Het besluit geldt verder ook voor het aanbrengen van bo vengrondse of ondergrondse transport-, energie- of tele- communicatieleidingen en daarmee verband houdende constructies, installaties of apparatuur. Het bouwverbod voor woningen e.d. vloeit al automatisch voort uit de wet telijke bepalingen. optimaal van hun grond kun nen profiteren. Hoewel burgemeester G.C.G. van den Heuvel het voorstel als „een zinnige zaak" bestempelde, was hij met het door Vollaard aangedragen voorbeeld niet zo gelukkig. „Nergens bestaan er zulke uitstekende voorzieningen voor de landbouwers als bij de landelijke overheid", aldus de burgemeester. „Het subsidië ren van boeren valt geheel buiten het gemeentelijke ka der". Het voorstel van Vol laard zal door het college van B en W nader worden bekenen. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE - De carnavalsstichting De Kloor- ianen heeft deze week een brief ontvangen, waarover nogal verontrusting is ontstaan. In deze brief wordt in vrij heftige bewoordingen verteld, dat het zo zachtjes aan wel eens tijd wordt om het Kloosterse car naval „aan te kleden". Deze briefschrijvers vinden het veel te kaal en vinden, dat dat zo niet langer kan door gaan. Er is reeds een actieco mité opgericht, dat zich onder de naam „De duistere Kade- jen" zal beraden over de te vol gen weg. De carnavalsstichting is ge schrokken van deze brief, maar kan voorlopig verder niets doen dan afwachten. Omtrent de herkomst van de brief tast het bestuur volko men in het duister; er stond geen poststempel op en was enkel en alleen ondertekend met „De duistere Kadejen".

de Stem | 1980 | | pagina 15