)ER xel kan toch rekenen op teun „Cultuurspreiding" 1 B.V. AAI ER landen Hieuw buurthuis Hoekse Rakkers in gebruik ziekenhuis goes een (amateur) fotograaf „Kkxxlje" straks gediplomeerd majorettenpelotoo hzAKE DIENSTVERLENING REGIO-MANAGERS -ER Gemeenschapswerk Hulst wil samen- werk met Belgie VOS-cursus Thema-avond in "t Wuufje over verkrachting s RKERS(STERS) A verlening andels Onderneming R-CAMMAERT B.V. Ondcrtiitg Algemeen Ziekenfonds EUZEN f150-95955 nu ;o Koewacht J.F.J. LAMPE T oneelclub Odi met nieuw stuk Nieuw Namen T erneuzenaar wegens heling aangehouden Hulst Heikant Volle zaal bij Scheldegalm St. Jansteen Borsele sgezondheid, maatschap, sche zaken van de 3e af. inciale griffie ontstaat ctè bij aanstelling is afhankelijk bmabezit, ervaring en leeftijd renzen: van 2.351,- tot bruto per maand, dit laat- ag is gelijk aan het maximum voor commies A). lectie heeft het personeel van au een inbreng. ies binnen 10 dagen na het nen van dit blad richten aan van de afdeling personeels- e zaken, Postbus 60014330 elburg, onder vermelding van ienummer 3/35/79d. sTEM VAN ZATERDAG 12 JANUARI 1980 T9 rVan een onzer verslaggevers) HOEK - „Een broedplaats voor creatief sociaal cultureel mrk, een aanwinst voor het dorp...". Gisteravond werd de Hoekse Rakkers, het nieuwe buurthuis van de kern Hoek, officieel geopend door mevrouw Bravenboer, grondlegster fin het sociaal cultureel werk in Hoek, en burgemeester Oc- kelocn van Terneuzen (Zie foto). Half Hoek was uitgelopen om tien sprekers (oorspronkelijk zou het respectabel aantal van negen personen spreken, maar ooli burgemeester Ockeloen slaagde erin om tegen de ver- nachting in bij de opening aanwezig te zijn) lof aan alle vrijwilligers te horen toezwaaien. Voor de bouw en inrichting zijn een kleine 60 mensen vele 'dagen in touw geweest/voor het andere werk van de centrale stichting zijn zelfs honderden mensen actief. en tekenen van hydr. en pparatuur. hydr. en pneumatische reparatiewerkzaamheden, d van hydrauliek en s Hydrauliek, Enerpac hydr. Tel. 01173-1228. (Van een onzer verslaggevers) HULST - Het dagelijks be stuur van de Stichting Ge meenschapswerk in Hulst wil de welzijnsactiviteiten gaan uitbreiden over de grens. Al lereerst wil men opieuw gaan samenwerken met het op bouwwerk Waasland, waarbij inbegrepen het volgen van de ontwikkelingen in het gebied Kallo - Doel - Meerdonk - Verrebroek en de ontwikkelin gen met betrekking tot het ge westplan Lokeren - Sint Niklaas. Ook wil men de samenwer king tussen Nieuw-Namen en Kieldrecht weer nieuw leven inblazen. Tenslotte wil het da gelijks bestuur de uitwisse- lings- en gebruiksmogelijkhe den van voorzieningen in Bel gie gaan bekijken. Dit wat be treft voorzieningen op ondef- wijs-, cultureel-, en medisch vlak. De doorkoppeling van culturele programma's wil men in handen leggen van de culturele raad, die ook, in sa menwerking met de sport- en jeugdraad, meer internatio nale uitwisseling zou kunnen gaan stimuleren. De problemen rond het tracé van de nieuwe rijksweg 60 zou dan volgens het dagelijks be stuur kunnen worden behar tigd door de inspraakgroep Heikant, evenals de relaties met de Belgische actiegroep A.B.L.L.O. Op het lijstje van nieuw te ondersteunen activiteiten prijken voorts initiatieven om het Belgisch achterland van Hulst meer in informatieve zin te betrekken bij wat er ook in hun verzorgingscentrum ge beurt en een directe onder- Vlaanderen in HAVO-diploma. ziekenfonds cao met goede irn kantoor. rektie van het fonds, Ooste- ip de enveloppe: Sollicitatie. is er plaats voor varing in het machine- (Van een onzer verslaggevers) AXEL - Het Cultureel Contact Axel (CCA), de plaatselijke afdeling van „Uit in leeuwsch-Vlaanderen", kan dit jaar toch rekenen op de diensten van de regio-managers in de Stichting Cultuur-spreiding Zeeland (SCZ) bij het op touw ztten van culturele enementen in Axel. Dit ondanks het feit dat de Axelse gemeenteraad heeft besloten om iet door de SCZ gevraagde bedrag voor de regio-managers van 2000 gulden niet beschik- aar te stellen. De SCZ meent echter dat men Axel daarom niet zomaar uit de boot kan aten vallen. SCZ-directeur Jan de la Mar loopt de gemeente Axel dit iar alsnog te kunnen bewegen tn voor 1981 wel bij te dragen ide kosten voor de regio-ma- «gers. „Ik wil er alles aan loen", zegt Jan de la Mar, „we ebben misschien nog niet ge- loeg ons best gedaan om Axel overtuigen". (Van onze corresponden te) AXEL - Op dinsdag 15 I januari gaat in de ge meente Axel de tweede vos -cursus (Vrouwen Oriënteren zich op de Sa- menleving) van start. Een ^zonder feit is wel dat l deze cursus nu eens niet in de kern Axel zelf wordt i ïegeven maar in Koe wacht. Tijdens de informatiebij- siomst, die donderdag avond in het cultureel centrum eHalle werd gehouden, bleek emelijk dat een aantal Koe- 'achtse vrouwen gezamenlijk laar Axel was gekomen om (ich °P te geven voor deze pich 980 zal sden aanvangen als me- lan streekziekenhuis „De Goes. receptie aangeboden, die .00 tot 18.30 uur 47, te Goes. Het bestuur jursus. Allemaal zijn ze trou- 'e bezoeksters van de vrou- wsoos in Koewacht. Even laS het er naar uit, dat er "nblemen zouden komen, het aantal dames dat °P wilde geven veel groter 'dan het maximaal ver- pvoorde aantal deelneem- ,?rs- Toen echter plaats en ,tip, het patronaat in Koe- ac!lt op dinsdagavond om uur, waren afgesproken, dat een aantal dames er de voorkeur aan gaf om eidag en in Axel zelf een «us te volgen. Sommige van n hadden zich al voor de vo- i°e cUrsus opgegeven. Door- er ook toen te veel deel- ,®sters waren, werden zij voor een eerstvol gende cursus. Enkelen van hen mee naar Koewacht, aan nu ÏL n wachten opnieuw op k n'euwe VOS-cursus in de lliiit Deze zal vermoede- b september van start L ®ver de onderwerpen zal L er Sepraat worden tijdens L eerste bijeenkomst dins- C f vond om 20.00 uur in het ratr°naat. Andere gewesten in Zeeuwsch-Vlaanderen dragen wel hun steentje bij voor de re gio-managers en het zou vol gens de SCZ niet eerlijk zijn als Axel nu toch van de diensten gebruik zou mogen maken. Voor dit jaar heeft men daar echter een oplossing voor ge vonden. Men wil eenvoudig weg 2000 gulden afhalen van de 25.000 gulden die de SCZ van de gemeente Axel heeft gekregen voor het organiseren van culturele evenementen. Van deze oplossing wil men enkel voor dit jaar gebruik maken. „Als we dit jaar duide lijke resultaten van het werk van de regio-managers op tafel (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE - De to neelclub ODI uit Vogelwaarde is begonnen met het instuderen van het blijspel „Soubrette", dat men begin maart op de planken wil brengen. Dit is een stuk laten dan normaal, want andere jaren begon men al omstreeks Kerstmis met een nieuw stuk. De vertraging is voornamelijk te wijten aan het feit dat enkele acteurs dit jaar niet mee kon den spelen. Ook met het oog op het landjuweel (het amateurs kampioenschap toneelspelen) heeft men het stuk wat moeten verschuiven. Hoewel de echte grote repetities nog niet aan de gang zijn, zijn de ODI-acteurs druk in de weer met het instu deren van de teksten. zuiveren medaille - Willy Goossens uit Nieuw-Namen behaalde met zijn vogels tij dens de bondskampioen- schappen te Breda een zilveren medaille. Zijn tien ingezonden vogels haalden daar flinke ho ge punten. In totaal deden er niet minder dan 7000 vogels aan dit bondskampioenschap kunnen leggen, dan kunnen we de gemeenteraad misschien overtuigen, en dan hopen we maar dat Axel omdraait". Hij put die hoop onder meer uit gesprekken met wethouder P. Apers, die volgens hem ook best de noodzaak van regio managers onderschrijft. Het gaat echter om de vraag wie ze moet betalen, de provincie of de gemeenten. Onder andere wethouder Apers meent dat de regio-managers betaald moe ten worden door de provincie, terwijl men daar weer de kos ten wil toeschuiven naar de gemeenten. Een discussie die volgens de heer Apers nog lang niet is afgelopen. De wethouder voelt zich in zijn mening gesterkt door een onlangs uitgebrachte nota van de staatsseretaris van CRM, waarin volgens de wethouder dergelijke taken aan de pro vincie worden toebedacht. Wethouders Apers zei er des gevraagd dan ook niet veel voor te voelen om volgend jaar wel gemeentegelden uit te trekken voor de regiomana gers. (Van onze correspondent) HULST - Op verzoek van de rijkspolitie te Hulst werd door de gemeentepolitie Terneuzen B. de V. aangehouden, ver dacht van heling van goederen, die in de nacht van maandag op dinsdag ter waarde van 30.000 gulden werden gestolen bij een inbraak in de film-shop van P.M. te Hulst. Het btrof hier hoofdzakelijk elektronische apparatuur. Bij De V. werd inderdaad een ge deelte van de goederen aange troffen en tijdens het verhoor door de Hulster politie beken de hij heling. Of hij ook aan deel heeft gehad in de diefstal is uit de verhoren niet geble ken. Nadat tegen De V. proces verbaal was opgemaakt, werd hij vrij gelaten. De redaktie van De Stem in Terneuzen zoekt op korte termijn die tijdens de weekends in Zeeuwsch-Vlaanderen sport en andere evenementen wil fotograferen. Hij/zij moet kunnen beschikken over een eigen donkere kamer, eigen vervoer en telefoon. Beloning volgens het tarief van de NDP. Reacties aan Redaktie De Stem, t.a.v. R. v.d. Helm, Nieuwstraat 9, Terneuzen. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE - Majorettenpeloton en drumband Kloortje uit Kloosterzande zal straks de eerste Zeeuwse ver eniging zijn, die beschikt over een groep gediplomeerde ma jorettes. Hoeveel meisjes precies hun diploma zullen halen, dat zullen de examens van aanstaande vrijdag (18 januari) uit moeten wijzen. De examens vinden plaats in het gemeen schapshuis St. Martinus te Groenendijk. In totaal hebben zich 19 leden van Kloortje, inclusief in- structrice mevr. I. de Cock-Asselman, ingeschreven voor deze pittige, bijna tien weken durende cursus. De cursus wordt georganiseerd door het H.I.T. (Het Holland Institute of Twir ling). Dit H.I.T. heeft zijn hoofdkantoor te Rotterdam en ver spreidt zijn activitieten door het gehele land met behulp van een zestal consuls. De cursussen worden gegeven door ervaren cursusleiders, die hun opleiding hebben gekregen in Amerika, waar de ma jorettes al eèn stuk verder gevorderd zijn dan in ons land. Het belangrijkste bij deze cursus is de in Amerika zeer populaire twirltechniek (twirl is stokdraaien), die niet alleen practisch, maar ook theoretisch beheerst moet worden. Verder wordt veel aandacht besteed aan een correcte houding en het lopen. Zeven zaterdagen achter elkaar kwamen de meisjes van Kloortje naar het clubgebouw om allerlei strutpatronen aan te leren (strutting is het lopen, het passen zetten). Dit onder leiding van H.I.T.-instructrice mevr. T. Overduin uit Dor drecht, met assistentie van soms twee of drie hulpinstruc teurs. Bovendien werd nog eens enkele keren extra gerepeteerd om alles onder de knie te krijgen. Het gaat allemaal om het B.T.C. diploma. Dit is het Basis Twirl Certificaat. Bovendien kan men met dit diploma meedoen aan solo-wedstrijden voor twirling en strutting. Kloortje wil wat dat betreft spijkers met koppen slaan, want in april gaat men deelnemen aan de Ne derlandse H.I.T.-kampioenschappen voor groepen en eind maart aan de majorettensolistenwedstrijden te Venlo. De ou ders en familieleden van de majoretten leven erg mee met de gang van zaken. Zij worden dan ook uitgenodigd om vrijdag avond 18 januari in het gemeenschapshuis St. Martinus aan wezig te zijn bij de diploma-uitreiking. Bridge - De bridgeclub Hulst speelde in Den Dullaert te Hulst een competitiewed strijd. Uitslag: A. lijn: 1. dames Snuverink-Beuzenberg, 2. Dames Den Boer-Smulders, 3. hr. Biesbroeck-hr. Beuzen- berg, 4. mw. Biesbroeck-hr. Riseeuw, 5. dames Aronson- Vroome. B-lijn: 1. dames v.d. Poel-Goosen, 2. hr. Melchers- mw. Bogaert, 3. heren Teu- lings-Heindrickx, 4. dames Van Linden-Beaart, 5. heren Staal-de Waal. C-lijn: 1. da mes Stolte-Soonius, 2 dames Seydlitz-varj Hovell, 3. en 4. heren De Nijs-de Nijs, en echt paar De Kerf, 5. dames Kalm- thout-van Acker. Bejaardenschieting Op woensdag 16 januari wordt in café De Pekton in de Helle straat een schieting voor be jaarden gehouden. Aanvang: 13.30 uur. Er wordt een bedrag van 25 gulden gratis beschik baar gesteld. Bejaardenschieting - Aan ae schieting voor bejaarden in het gemeenschapscentrum 't Hei- ke deden 60 schutters mee. Uitslag: hoge vogel: A. Vonck, Heikant, eerste zij vogel: A. de Laet, Kemseke-Tromp (B), tweede zijvogel: R. Ongenae, Koewacht. De meeste vogels (4 stuks) werden afgeschoten door F. Bosschaert uit de Klin- ge (B). steuning van of medewerking aan activiteiten. Op de „wachtlijst" staat on der meer een internationale uitwisseling, anders dan het verre Michelstadt. Bij de keuze van de prioreteiten wordt in de eerste plaats gekeken naar de beschikbare middelen (geld, mankracht). Ook spelen daar bij de te verwachten effecten een rol. De plannen voor de grens overschrijdende welzijnsacti viteiten komen woensdag 16 januari ter sprake tijdens de openbare vergadering van het bestuur van de Stichting Ge meenschapswerk, die om 20.00 uur in het gebouw van de stichting begint. Daar wordt dan ondermeer ook gesproken over het jeugdwerk en over de gemeentelijke welzijnsplan ning. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE - Een kleine 300 mensen waren vrij dagavond naar de zaal van hotel Van Leeuwen gekomen om de opvoering van het to neelstuk „Het dorp der hui chelaars" bij te wonen. Dit stuk werd voortreffelijk op de planken gebracht door de amateurtoneelvereniging De Scheldegalm uit Klooster zande. De decors waren vak kundig en smaakvol uitge voerd en het geluid en de be lichting waren goed op het stuk afgestemd. In de pauze werd een loterij gehouden ten bate van de toneelvereniging. Vanavond, zaterdag, zal het stuk nogmaals worden opge voerd, eveneens in zaal van Leeuwen te Kloosterzande, aanvang 20.00 uur. Bokkenpolder - De carna valsvereniging Den Bokken polder houdt vrijdag 18 ja- nuari in café Den Ouden Arend d'e jaarlijkse feestavond. Na een gezamenlijke mossel- en palingmaaltijd worden er ge zelschapsspelen beoefend. De carnavalsvereniging Den Bok kenpolder, die voorgaande ja ren met verschillende carna valswagens eerste prijzen won te St. Jansteen, Hulst en Kloosterzande, zal dit jaar we gens gebrek aan de nodige mankracht niet met een carna valswagen voor de dag komen. Geboren - Yvonne, d.v. L. Wijkhuijs,Janse. Klaske d.v. W. de Groot-van Linden. Erik, z.v. J. van der Steen-Sinke. Leonardus, z.v. L. van Zunde- ren-Obbes. Robbert, z.v. J. de Jonge-Paardekam. Judith, d.v. J. Wiskerke-Schreurs. Pieter, z.v. L. Sturm-Goedegebure. Annemiek, d.v. M. van der Weele-Wisse. Robbie, z.v. E. Smalbil-van Liere. Jurrien, z.v. F. Vogelsang-van Ginkel. Adriaan, z.v. J. Louisse-Ver- meiilen. Maria, d.v. L. Vermue- Minnaard. Julia, d.v. G. van Ooijen-van Zitteren. Pieter- nella, d.v. M. Minnaard-Del- zenne. Edwin, z.v. B. Pardon- Beeke. Jacobus, z.v. R. van Huisstede-Smit. Andreas, z.v. A. Dijkmans-Houbraken. Ondertrouwd - F. Cappon en C. Martens. J. Luteijn en M. Schrieks, J. van der Have en E. van Weele, J. Franse en L. Nijpjes, W. Hendriks en M. Coone. Getrouwd - A. Smallegange en P. Bakker. M. Verboom en E. Martens. W. Hoondert en M. Groen. J. Braam en R. Guya- deen. J. de Winter en A. van den Dries. P. Platschorre en C. de Jonge. G. de Hond en E. Walhout. VV. Hoondert en I. Engelbert. J. Langebeke en M. Bakker. F. Cappon en C. Mar tens. T. de Punder en L. Stou- thamer. A. Otte en J. Otte. J. Meijer en E. Braamse. W. In- gelseen P. Koens. L. Louisseen J. Maas. H. Ruissen en J. de Vroe. Overleden - P. Boeij, e.v. C. Corstanje, 69 jr. W. de Schip per, e.v. L. Meeuwse, 75 jr.»M. van de Guchte, e.v. S. van de Guchte, 68 jr. A. Schout, 79 jr. L. Murre, wed. v. J. Poortvliet, 94 jr. J. Allemekinders, wed. v. W. de Pundert, 51 jr. (Van onze correspondent) AXEL - Het Axelse vrou wencafé 't Wuufje organiseert op 24 januari een thema - avond. Het onderwerp van de- ze avond zal zijn: „Vrouwen tegen verkrachting". Een werkgroep uit Gent zal deze avond begeleiden. Men zal o.a. een aantal sketches spelen en aan de hand daarvan kan er gediscusieerd worden. Het Axels vrouwencafé wil deze avond organiseren om ver krachting bespreekbaar te maken en uit de taboesfeer te halen. Er zal ook een boekhandel uit Gent aanwezig zijn met vrouwenboeken en kinderboe ken, die hier in Zeeuwsch- Vlaanderen bijna niet te ver krijgen zijn. Het vrouwencafé 't Wuufje wordt gehouden in de 'kelder van het cultureel centrum De Halle om 20.30 uur. De toe gangsprijs bedraagt 2,50. y

de Stem | 1980 | | pagina 19