raagd: r „WE HEBBEN EÉN OPPEPPER NODIG" Ml 1111 Bram Beun (Sluis): „SITUATIE IS NIET HOPELOOS" lauffeur iploma NA^h Tennisduo Pietersz in de problemen Knappe zege Volharding Rollendriedaagse in Kwadendamme kees Kempe (Zaamslag): sport Tevreden TOERKOOP 8 dagen Lourdi 8 dagen Montei 9 dagen Oostenrijk - Tim 10 dagen Oostenrijk Karintifi Wed. J. Hoefnageli delinge Avondcursus lollevbalprogramma aspiranten XeVoBo medewerkers s jnkracht jdagen per week en lassers rs en c.v.-monteurs ïn frezers 01 VAN WOENSDAG 9 JANUARI 1980 T3 3 interne dienst zoeken elijke hulp Ive dagen per week (door Peter Snelders) jAMSLAG - Eén van de technische middenvelders uit de io is ongetwijfeld Kees Kempe, de 28-jarige aanvoerder ^aamslag. Opvallend in zijn spel is zijn gemakkelijke «seertechniek op de vierkante meter en zijn gevoel voor de 'Jbinaties. Daardoor is hij uitgegroeid tot de man die zijn jjan „dragen". Enkele seizoenen terug was de midden- altijd goed voor zo'n doelpunt of tien per seizoen. Dat en gaat hem deze competitie duidelijk minder af. Dat te maken met de prestaties, die Zaamslag dit seizoen tot toe heeft geleverd. De mensen van ASB Uitzendbureau weten veel van tijdelijk werk. Kees Kempe: „We hebben a seizoen duidelijk nog utn potten kunnen breken, luar het kan nog alle kanten net krachtsverschil in de ye klasse B van het jyVB-zaterdag voet bal is jttg. Dat blijkt wel uit de Jassering. Persoonlijk ge- ik, dat als de doelpun- aimachine bij ons weer gaat we het nog een eind •untten schoppen in deze „mpetitie. Kansen krijgen K genoeg, maar het ont staan een afwerker. Het s een kwestie van zelfver- touwen volgens mij. We lebben gewoon een oppep- ,er nodig. Maken we doel- dan gaat het ineens soepeler lopen, daar ben ik jnovertuigd. Ook het bela- •helijke competitieverloop niet bevordelijk voor iet juiste ritme en zelfver- kaaien. trouwen. De ene week speel je wel en de volgende week heb je weer rust. Dat is fu nest, zo ervaar ik het ten minste. Ik ben een speler die wekelijks zijn partijtje mee moet kunnen blazen. Dan groeit de vorm automatisch. Nu beperkt het zich veelal tot de trainingen terwijl het hoogtepunt van de week, de competitiewedstrijd, er dik wijls bij inschiet. Mogelijk loopt het na de winterstop wat vlotter, want zo is het maar niks...". Het mag nu wat minder goed gaan met zijn club, de eerste seizoenen in de derde klasse lieten een sterk Zaamslag zien. Kempe: „Vijf jaar geleden zijn we de derde klasse binnen gestapt. We waren het seizoen daarvoor als tweede in de vierde klasse geëindigd en dat gaf recht op promotie. Het eerste seizoen leverde een veilige midden- mootpositie op en daar wa ren we ruim tevreden mee. Daarna kregen we twee ster ke seizoenen, die ons twee plaatsen opleverden. Sinds vorig seizoen is het iets min der gaan draaien. Ik hoop dat het herstel tijdig zal komen". Al op 7-jarige leeftijd be gon Kees Kempe de Zaam- slag-kleuren te verdedigen. Op 15-jarige leeftijd drong hij door tot het eerste elftal, waarvan hij nu al weer der tien jaar deel van uitmaakt. Hij heeft alle ups and downs meegemaakt! Vanuit de tweede klasse afdeling naar de eerste en vervolgens weer terug naar de tweede klasse. Daarna volgde opnieuw een kampioenschap en na een verblijf van vier jaar in de eerste klasse van de afdeling van het KNVB-zaterdag- voetbal. Toch heeft Kees Kempe in die vijftien jaar voetbal slechts twee trainers meegemaakt. Een duidelijk teken dat het Zaamslag-be- stuur zijn trainer niet zonder meer aan de kant pleegt te zetten. Iets wat niet van alle Zeeuwschvlaamse clubs ge zegd kan worden. Kees Kempe: „Ik ben voor al gevormd door een oefen- meester als Co Cornelissen. voor zover je daar tenminste van kunt spreken, want de grootste inbreng komt ten slotte van jezelf. Een trainer die bijna alle oefeningen met de bal liet doen. Dat was pre cies in mijn straatje, dat doe ik het liefst. Dat is in de wedstrijden hetzelfde: Als ik lekker wil draaien, moet ik veel aan de bal zijn. Lukt dat dan niet, dan zak ik steeds dieper weg. Maar dat zal me de meeste spelers wel zo zijn". Na Co Cornelissen kwam Adrie Versluijs. Kempe: „Een geweldige trainer. Hij legt meer het accent op de conditie, wat al vaak resul taten heeft opgeleverd. Hij haalt eruit wat erin zit bij Zaamslag". Toen Kees Kempe 19 jaar was zag het er even naar uit dat hij zou stoppen bij Zaamslag, om zich meer te kunnen toeleggen op zijn tweede favoriete sport: ta feltennis. Kees Kempe: „Ja, ik heb echt in twijfel gestaan om te stoppen met voetbal len. Tafeltennissen ging me namelijk ook goed af en om dat de competitieresultaten goed waren, kwam de drang op me meer in de tafelten nissport te specialiseren. Achteraf heb ik er geen spijt van te hebben gekozen voor de voetbalsport. Dat geeft me toch meer voldoening". Kees Kempe, de begaafde middenvelder van Zaamslag: „Ik heb er voor gestaan te stoppen met voetballen. Maar ik heb er geen spijt van door te zijn gegaan". 110 januari 1980. zullen ten lastevi ^ler, wonende te Hoogerheide, Pies zaakdoende te Bergen op Zi Istraat25, worden verkocht enigen Iren, t.w. complete café-inventaris op iadres waarvan de verkoop begii t.00 uur, tevens huishoudelijkee lilaire goederen en een personen ■nerk Peugeot 504, bouwjaar 197! It woonadres, waarvan de verkoi It om 14.00 uur. j de Arron- phtbank te december bt van fail- rklaard de nootschap p.V., statu te Breda, nekenstraat Irhoudende Een, Fran- zulks met J van Mr. I-van Wese- Ichter-com- In onderge- lurator. Rink leweg 36, 'laardingen. verkopen zijn de goederen één ui loop voor een ieder te bezichtigen VRAAGT ONS REISPROGRAMMA Spoorstraat 302-314 Telefoon 01650-3463! 4702 VT Roosendaal bruari start in 22 plaatsen in erland de mondelinge cursus Ipleiding Chauffeurs. Lirsus duurt 8 maanden. Diploma (vakbekwaamheids- pma CCV-B) wordt voor pteeds grotere groep van bus- rachtwagenchauffeurs llicht. lenkort starten ook nog de Jende cursussen: lelaar o.g., Middenstand en lorna Cafébedrijf. Voor gratis brochure ov«'| avondonderwijs X i envelop (zonder postzegel) sturen aan j (Avondonderwijs, ordnummer 457,6800 WC Arnhem- fkan ook 085-71 61 51. Bram Beun: „Als we er hard voor wiUen werken, veel trainen en een tikkeltje geluk hebben nik ervan overtuigd dat Sluis vierdeklasser blijft". (Door Fred Rabout) GROEDE - Het gaat iet best met zaterdag- erdeklasser Sluis. De landeldragers van het 'est-Zeeuws-Vlaamse Magvoetbal bekleden i dit moment de weinig enijdenswaardige laat- plaats in de vierde lasse met vier punten ihterstand op Rillandia, at als voorlaatste de interstop indook. Van de aalf afgewerkte duels slechts één keer de Wie buit bemachtigd 'arden, terwijl drie gelij- la spelen de schamele mtenoogst op vijf heb- i gebracht. Geen reden de roodwitte vlag in de 'pvan het Sluisse Belfort w te planten. Toch ziet w Beun, de 26-jarige, dit moment noodge dwongen laatste man van de toekomst niet 'Mimistisch tegemoet. hebben op de uit- 'dstrijd tegen Terneuzense Is (1-1na nog geen enkele 'r met groot verschil ver- te». Steeds opnieuw gingen W de slotfase vrij onge- het schip in. Pak het ®sduel tegen Klundert. In allerlaatste minuten akt Klundert er 1-2 van. Sn SKNWK spelen we 31 berewedstrijd. Deson- **s komen we acht minu- voor het inrukken met achter. In die laatste acht '«aten staat SKNWK met e rig tegen de muur. Een 'M van ons slaat tegen de I®' te pletter. Een vrijwel doelpunt wordt nog op 'lijn gekeerd. Win je die te wedstrijden dan heb je l Vl!'r punten meer en heb Ie aansluiting met de rest. s je ziet dat we onze punten Pakt hebben tegen ploegen e °P de bovenste helft van rangschikking staan, dan ie niet zeggen dat we riit de zwakste zijn. Wat missen is net dat tikkeltje rik dat in elke sport on derlijk is. Een ploeg die ,8iaan staat, heeft dat wel en als je net als wij torgen verkeert, laat de grillige Vrouwe Fortuna je in de steek. Ons programma is echter van dien aard dat we de toestand niet als hopeloos moeten gaan beschouwen. We ontmoeten Seolto nog uit en thuis, terwijl Chrislandia en Rillandia nog een keer over de Westerschelde ko men. Het betekent echter wel dat we die drie thuisduels in winst moeten omzetten, wil len we de degradatie ontlo pen". Tot zover de kijk van de bouwkundig tekenaar op de huidige situatie. Bram Beun heeft wel eens andere tijden in het Belfortstadje meege maakt. Toen hij in 1974 samen met centrumspits Jaap Ras de blauwwitte kleuren van Groede voor de roodwitte van Sluis omruilde, viel hij gelijk in de prijzen. Immers, in het seizoen 1974-1975 werd het kampioenschap in de afdeling behaald. Het is tot heden ten dage nog steeds de grootste gebeurtenis uit het voetballeven van Bram Beun. Begonnen op twaalf jarige leeftijd in „De Groe" op het veld dat aan de tuin van het ouderlijk huis grest, werden geen potten gebro ken. Het eens zo kleurrijke voetbalgebeuren van Groede was in de versukkeling ge raakt en Beun vertrok op 21- jarige leeftijd naar het zater dagvoetbal. Ondanks het ni veauverschil verliep de aan passing vlekkeloos mede doordat hij in een ploeg kwam die voortreffelijk draaide. Van dat team is na amper vier jaar slechts zes man over. Niet minder dan twaalf man die toen de voor een trainer erg plezierige brede selectie vormden zijn ondertussen van het toneel verdwenen. „Bij alle andere teams zie je elk jaar bijna de zelfde vertrouwde gezichten terug. Bij ons is er elke wed strijd verandering. Boven dien blijft de aanvulling vanuit de jeugdrangen ach terwege. Het bloeiende Sluisse zakenleven laat de jeugdigen te vroeg wegval len. Zodra die jongens een jaar of zestien zijn gaan ze werken en zijn ze voor de voetballerij verloren. Ook zijn er die zelf in het zakenle ven stappen en begrijpelij kerwijs geen tijd meer vinden voor de voetbalsport. Nog voor aanvang van het huidige seizoen vielen Hans Vercou- teren, Patrick van Land schoot en de gebroeders Lensen weg. Vier vaste waarden wat met jeugd niet kon worden gecompenseerd. Daarnaast mis je bij de jeugd waar ongetwijfeld veel talent loopt bereidheid tot trainen. Ik ben ervan overtuigd wil je in de vierde klasse meedraai en dat je 80 a 85 procent van de trainingen moet bezoeken. We zijn, laat ons eerlijk zijn, allemaal middelmatige voet ballers die het van inzet en conditie moeten hebben", al dus de tot laatste man ge bombardeerde Beun. Dit na het wegvallen van Martin Boekhout die tot overmaat van ramp in de be ginfase van het seizoen een beenbreuk opliep. Een plaats waar hij het verre van slecht doet, maar die volgens zijn eigen inzicht niet zijn stek is. „Het liefst zou ik op de voor- stopperplaats terecht komen. Je hebt dan meer vrijheid en je kunt je met aanvallend werk bezighouden. Dit is echter de zaak van de trainer en daar bemoei ik me niet mee. Ik ben ervan overtuigd dat met hard werken, veel trainen en net dat tikkeltje geluk Sluis vierdeklasser blijft". (Van onze sportmedewerker) GOES - In de Zeeuwse tenniswereld geniet het Goese tweetal Marjan en Erik Pietersz al geruime tijd bekendheid. Vooral in het afgelopen seizoen traden broer en zus Pietersz - respectievelijk 17 en 15 jaar oud - flink op de voorgrond. Ze behaalden onder meer beiden de Zeeuwse jeugdtitel en mochten daardoor ook uitkomen in de nationale titelstrijd. Marjan moest in Goirle en Erik in Eindhoven de strijd aanbinden. Overigens was voor beiden het deelnemersveld te sterk om tot verrassende resultaten te komen. Erik Pietersz: „Ik schrijf dat toe aan te weinig training. Voor Zeeuwse begrippen trai nen wij wel veel. Als het maar enigszins mogelijk is dagelijks en bovendien intensief, maar in feite nog niet genoeg om ge lijke tred te kunnen houden (Van onze basketbalmedewer ker) HULST - In de eerste klasse van het basketbal wonnen alle Zeeuwse ploegen van hun Bra bantse tegenstanders. Verras send was het echter allemaal niet. De wedstrijden van de BV Hulst werden uitgesteld in verband met het overlijden van Hulst-trainer Robert Stan- daert. In hun onderlinge wedstrijd toonden Volharding en BV Souburg, dat ze beiden tot de top van het Zeeuwse basketbal horen. Bovendien werd weer eens duidelijk gemaakt, dat de leidende Goesenaren de betere ploeg hebben. In het topbas- ketbal is altijd nog sprake van een hoge uitslag als de grens van 100 punten wordt gehaald. Volharding slaagde daarin. Met 104-81 werd een goed aanklampend BV Souburg toch duidelijk en gedecideerd geklopt. Ook Matador surplus aan routine en fysieke kracht uitte zich in een hoge score. Het Bergen op Zoomse Jumping Crabs was daarvan deze keer het slachtoffer: 94-39. Ook Dynamo'70 uit Middelburg had ook te maken met een Bra bantse tegenstander. In Ou denbosch bestreden ze met succes Vossenberg. Hier was de wedstrijd eveneens niet slecht en Dynamo de technisch iets betere ploeg. Dat kwam dan ook in de stand tot uiting. Bij het einde kon een verdiende 52-83-zege naar het Zeeuwse worden meegenomen. In de tweede klasse was er opnieuw een goede dag voor het Oostburgse Operatie. Het bezoekende Delta Dunkers raakte erg geïrriteerd door de strakke leiding, die niet onder de indruk kwam van hun wat arrogante optreden. De op merkingen en protesten waren dan ook niet van de lucht. De Oostburgers daarentegen ble ven kaim. Na een aanvankelijk gelijk opgaande score met steeds Operatie aan de goede kant, wonnen ze terecht en uit eindelijk zelfs ruim: 73-43. In de eerste helft was vooral Peter Filius de maker van de punten. Na de wisseling nam Rene Blom die taak over (29). Door deze winst lijkt Operatie nu regelrecht op de titel af te ste venen. Ze staan alleen en met zes punten voorsprong. Uitslagen; HEREN 1: Matador-Jum ping Crabs 94-39, Volharding- BV Souburg 104-81, Vossen- berg-Dynamo'70 52-83, Ma- rathon-BV Hulst uitgesteld. HEREN 2: HTS-BV Souburg 3 10-30, Operatie-Delta Dun kers 73-43, Smokkelhoek-No Goods 40-14, Voorwaarts- Jumping Crabs 2 29-62, HEREN 3: Valkenisse 2- JumpingCrabs3 22-23, United Stars-Volharding 2 49-30, BV Hulst 2-Dynamo'70 2 uitge steld, Smokkelhoek 2-Mevo 27-44, Mevo-Jumping Crabs 3 24-36 (onder protest). DAMES 1: Marathon 2-Val- kenisse 2 40-25, Delta Jun- kers-BV Souburg 34-33, Val- kenisse-BV Hulst 68-17, Smokkelhoek-Dynamo'7 0 52-21. DAMES 2: Marathon 4- Voorwaarts 2-0, De De Schouw-Valkenisse 3 14-23, Volharding-Marathon 3 16-26, Veere-No Goods 40-4, BV Souburg 2-Veere 20-24. met hen die tot de nationale top behoren". Tijdens de af gelopen zomervakantie heb ben Marjan en Erik het groot ste gedeelte van hun vakantie aan de tennissport besteed, om zo hun spelpeil te verhogen. Zij trokken door diverse streken van ons land om deel te nemen aan toernooien en vaak zagen ze hun deelname met succes bekroond. Op het sterk bezette internationale jeugdtoernooi in Bussum bereikte Marjan Pietersz samen met haar Mid delburgse mixed-partner Joost Tholenaar verrassend de halve finale. Eveneens op een inter nationaal toernooi in Uden, drong Marjan in het dames enkel opnieuw door tot de hal ve finale. Erik werd ook nog tweede in een senioren-C- toernooi te St.-Anthonis. Prettige herinneringen be waart het tweetal ook aan Heemskerk, waar Marjan Pie tersz in de categorie tot 16 jaar eerste werd en met haar broer Erik ook te sterk was voor de concurrentie in het mixed- dubbel. Verder kwamen zij tot goede resultaten in Castricum, Roosendaal en Zuidwolde. Ook op het districtskam pioenschap voor senioren in Middelburg was het duo Pie tersz - dat inmiddels de jeugd titel reeds in bezit had - goed op dreef. Erik bereikte daar het hoofdtoernooi in de zware B-afdeling terwijl Marjan een fraaie 2e plaats bezette in het dames-enkel B. Marjan is nu bezig met de 3e fase-training van het distriet Zeeland, die broer Erik inmiddels achter de rug heeft. Deze fase-training is bedoeld voor de Zeeuwse top- jeugd tot en met 16 jaar en wordt uiteraard voorafgegaan door een selectie-procedure. Naast de wekelijkse fase training oefent Marjan zoveel mogelijk samen met haar broer Erik op de Goese tennisbanen. Zij zijn lid van ,,'t Halve Maantje" dat de banen in Goes huurt van de gemeente. Daar naast zijn zij tevens lid van MLTC in Middelburg. „Dat hebben we gedaan om in een hogere competitie-klas uit te kunnen komen", maakt Erik duidelijk. „In Goes was dat namelijk geen haalbare kaart". Overigens is het Goese tweetal door hun lidmaat schap bij MLTC wel in de Marjan en Erik Pietersz: de laan uit bij 't Halve Maantje? problemen geraakt. Dat lid maatschap zint namelijk het bestuur van ,,'t Halve Maan tje" niet. In de brief die Erik en Marjan Pietersz ontvingen van de Goese vereniging werd in ieder geval gesteld dat hun lidmaatschap bij ,,'t Halve Maantje" binnenkort kan worden opgezegd. In feite zijn Erik en Marjan Pietersz in dit schrijven van de Goese vereni ging dan ook voor de keus ge steld: bij ons lid blijven maar dan bedanken voor de Middel burgse club, of anders bij ons de laan uit. Voorzitter J.L. de Rave van ,,'t Halve Maantje" motiveerde dit bestuursbesluit als volgt: „Wij willen graag iedereen gelegenheid geven de tennis sport te beoefenen, wat erg moeilijk is. Onze vereniging telt al 500 leden en er staan nog eens zo'n 160 personen op de wachtlijst. Die laatste groep willen we natuurlijk graag aan bod laten komen. Daarom vin den wij het uit sociaal oogpunt niet juist dat een aantal onzer leden, waaronder Erik en Marjan Pietersz profijt trek- (Van onze sportmedewerker) KWADENDAMME - Don derdag, vrijdag en zaterdag wordt in café-restaurant „De Kroon" in Kwadendamme voor de derde achtereenvol gende keer een rollendrie- daagse gehouden. Hieraan wordt deelgenomen door twintig ploegen, bestaande uit twee renners plus één reserve. De reserve-coureur mag in vallen wanneer één van zijn ploegmaats de strijd staakt. Daarna mag er niet meer wor den gewisseld. Op de eerste wedstrijddag (aanvang 19.45 uur) staan op het programma: sprint over 500 meter; afval wedstrijd over 1000 meter en een ploegen- koers over 2000 meter. Dezelf de onderdelen worden ook vrijdagavond afgewerkt en zaterdag wordt deze drie daagse besloten met een sprintwedstri j d over 5 00 meter en een finale koppelkoers over 2000 meter. Het kan in Kwa dendamme een interessant duel worden, omdat sterke teams in actie komen. Zoals bijvoorbeeld het koppel Foort Zuiddjjk - Peter Reinierse, dat vorig jaar zegevierde, alsmede de winnaars van de rollendrie- daagse in Kruiningen Roel Slis en Frank de Waard. Uiteraard behoren genoemde koppels die hoog kunnen scoren, zoals bij voorbeeld het duo Kees de Schipper - Frans Ivens alsme de het tweetal Diederik Geijs - William Maartense. Waarschijnlijk blijft er dan ook volop spanning, totdat het laatste onderdeel, de finale 2000 meter ploegenkoers be gint. Op de openingsavond (donderdag) wordt er ook een rollenmiss gekozen. Voorlopig hebben zich hiervoor vijf da mes gemeld. Zij gaan het tegen elkaar opnemen, uiteraard in een duel op de rollen. ken van de trainingsfacilitei ten bij ons en dan ook nog lid zijn van een andere vereni ging". Voor het succesvolle duo zou het overigens bijzon der spijtig zijn als het bestuur van 't Halve Maantje" voet bij stuk houdt. Erik Pietersz stelt zelfs resoluut: „Wanneer ons de mogelijkheid wordt ontno men om in Goes te trainen wordt het natuurlijk wel erg moeilijk voor ons om wat spel peil betreft op hoger niveau te komen. En dat was en is nog steeds onze bedoeling". R1EN DE JONGE (Van onze sportredactie) TERNEUZEN - Voor de as pirantencompetitie van het district Zeeland van de Ne derlandse Volleybalbond wor den zaterdag 12 januari weer verschillende wedstrijden ge speeld; Het programma ziet er als volgt uit: Aspiranten - meisjes Vlis- singen: EVVC - Wiska, EVVC 2 - Athanatos 3, EVVC - Atha- natos 3, EVVC 2 - Wiska. Aagtekerke; SVA - Athana tos 1, Ardito - Savok, Athana tos 1 - Savok, SVA - Ardito. Axel: Voorwaarts - Atha natos 2, IJVC - Bok, Bok - Athanatos 2, IJVC - Voor waarts. Aspiranten - jongens Vogel waarde: Athanatos - Bok, Morres Hulst - Bok, Athanatos - Morres Hulst. Goes: Ovisa - Ardito. Ardito - De Sterre, De Sterre - Ovisa

de Stem | 1980 | | pagina 11