l^poptv'r." aad Oranje achter voorstellen KNVB Veel kritiek op Britse rugbybonden oerno ulst v Amerikaanse zwemsters goed op dreef Nadig wint afdaling Jöianotic naar Manrhesler I n. Van der Smissen en Havermans toch in libre 1inale banc [n Oostburg Van Willcnliiiiii in jeugdploejt LOKHOFF E.\ [lolte-toernooi Den Dullaert VVV GILS IX SELECTIE J0\G 0RA.\JE Lm„P de titel leken af te ste- T kregen tegen een her- P «kandia geen schijn van r Met maar liefst 7-3 [Men de Bressiaanders hun Ljaarswensen over. In de lldia-equ'Pe waar Henk Rns weer optimaal het ka- Finale Austin- Navratilova DE STEM VAN DINSDAG 8 JANUARI 1980 T15 STEM VAN DINSDAG 8 JANUAF V, v AMSTERDAM - De afronding van de reclame-over eenkomsten rond het Nederlands elftal voor het Euro pees kampioenschap van 1980 is gisteren dichterbij ge komen. Tijdens een bespreking tussen de vertegen- woodigas van het EK-bureau (Jan Huijbregts, Gillis Kruysveldt, Karei Jansen) en de Oranjeraad (Ruud Krol, Willy van de Kerkhof, Wim Jansen) is aanvaard dat collectieve overeenkomsten de voorkeur zullen hebben boven individuele afspraken van de spelers. Willy van de Kerkhof stel de na de bespreking dat het in het belang van de ploeg was gezamenlijk op te trek ken in de reclame. Wanneer je individueel zou werken, profiteert slechts een klein aantal spelers van de moge lijkheden die er zijn". Een van de uitgangspunten bii het gesprek was het KNVB-reglementsartikel dat zegt dat de spelers van vertegenwoordigende elf tallen de goedkeuring van de KNVB nodig hebben om reclame-activiteiten als voetbal-international te kunnen maken. De KNVB heeft voor het komend Euro pese - en voor het wereld kampioenschap in 1982 - een •V overeenkomst met een reclamebureau afgesloten. Aan veertig spelers van Jong Oranje is na twee informa tiebulletins een overeen komst ter tekening toege stuurd. In die overeenkomst verklaren de spelers alle me dewerking te zullen verlenen met alle activiteiten, die sa menhangen met het Neder lands elftal. Ongeveer vijf tien van de veertig hebben de bereidverklaring al terugge stuurd. De overeenkomst zal in houden dat de spelers niet alleen collectief, maar ook persoonlijk hun reclame-ac ties mogen ondernemen. In dat geval niet als internatio nal echter, niet dus in het Oranje-shirt. Het aantrek ken van sponsors voor het Nederlands elftal is ook niet uitsluitend voorbehouden aan het bureau waarmee de KNVB de overeenkomst heeft afgesloten. Anderen, zoals bijvoorbeeld Inter Football, die in sponsoring geïnteresseerde bedrijven vinden, kunnen via het met de KNVB samenwerkende bureau reclame met het Ne derlands elftal maken. Als basispunt voor spon soring en reclame is gesteld dat de kosten voor dit Euro pese kampioenschap per be drijf tenminste 75.000 gulden zullen bedragen. Voor het wereldkampioenschap van 1982 ligt dat bedrag twee keer zo hoog. Gerekend kan worden voo het EK met on geveer 100.000 gulden per reclamemaker. Met twee be drijven is reeds een overeen komst afgesloten. Met een derde is de zaak vrijwel rond en er zijn nog twee serieuze gegadigden. Er wordt voor- lopig gerekend met een sponsorpot van vijf ton voor het EK, die helemaal aan de spelers ten goede zal komen. De spelers die individuele overeenkomsten afsluiten, hebben een meldingsplicht vanwege de concurretiemo- gelijkheid. Wanneer een con currentiebeding zou zijn tussen een speler als individu en het collectief is de eerst komende „winnaar". De voetballers behoeven zich dus niet door de KNVB-over- eenkomst van iedere privé- reclamemogelijkheid uitge sloten te achten. „Collectieve afspraken", verklaarde Willy van de Kerkhof, „zijn echter het belangriikst. Daarover wa ren wii het eens in de spe- lersraad. Ik geloof dat ook de andere international daarvan zullen kunns overtuigen en het lijkt waarschijnlijk dat alle veer. tig spelers akkoord zuly gaan met de voorgesteld, procedure". 1 Op de bijeenkomst Vij| gistermiddag is een aantal detailpunten nog niet voUe dig doorgesproken, nadat duidelijk was geworden i men het eens was over principes. Zowel het n£[ bureau als de spelersvettJ genwoordiging, de OranjJ raad, meenden dat eventuele] plooien snel glad gestreken zullen worden, waardooJ binnen tien dagen een ver. volgbespreking en de definj tieve afronding kan volgen onze sportmedewerker) LsTBURG - In het Oost- P KNVB zaalvoetbalge- |gS! ging Raes opnieuw in 1/,t De Oostburgers die in I rste seizoenhelft regel- Oranje heeft geen moeite met India BRUSSEL (ANP) - Wil Hartog heeft zich zondag terug getrokken uit de „World series", een groep renners die betere betalingen wensen, een aantal circuits in de ban willen doen en in het nieuwe seizoen eigen wedstrijden willen organiseren. Op de bijeenkomst die een aantal toprijders dit week einde in Brussel hield, was Hartog de enige van de aanwe zigen die zijn handtekening niet onder de overeenkomst zette. Hij zei dat hij zijn overeenkomst met zijn Japanse sponsor, die hem in alle wedstrijden voor het wereldkam pioenschap wil laten starten, niet wenste te verbreken. Zestien toprenners besloten in Brussel wel door te gaan met hun actie een eigen serie wedstrijden in de kwart- en halve-literklasse op te zetten. Bij de groep bestaat overi gens nog steeds bereidheid tot een overeenkomst met de internationale federatie FIM, waarmee vermoedelijk p 16 januari besprekingen zullen worden ge uden. De groep had de bijeenkomst belegd, omdat een aantal rijders op aanvankelijke toezeggingen was teruggekomen. Kenny Roberts stelde: ,,Wij willen weten hoeveel rijders achter ons staan, opdat wij een stem hebben tegenover de FIM. Wat er ook gebeurt, ik zal zeker niet in alle wedstrij den starten en de mensen die zich hier akkoord Rebben verklaard met ons standpunt zullen niet rijden iri de grote prijzen van Venuzuela, België, Zweden, Finland, Tsjecho- slowakije en West-Duitsland". AUSTIN (REUTER) - Het Amerikaanse dameszwemteam heeft dit weekeinde in Austin (Texas) laten zien al een flink stuk te zijn gevorderd met de olympische voorbereiding. Ondanks de sterke interna tionale concurrentie wonnen de Amerikaanse meisjes tien van de veertien onderdelen. Tracy Caulkins was de grote vedette. Zij vestigde zaterdag een nieuw wereldrecord op de 200 meter wisselslag, won in totaal drie afstanden en maakte deel uit van twee win nende estafettes. Het merk waardige was dat zij, nadat zij zaterdag het wereldrecord op de niet-olympische 200 meter wisselslag had teruggebracht tot 2.13.64, zondag op de dub bele afstand verloor van de Oostduitse Petra Schneider. Deze zegevierde in 4.42.96, slechts ruim twee seconden boven het wereldrecord van Caulkins (4.40.83). Deze laat ste eindigde als tweede in 4.43.00. Tracy Caulkins nam enkele minuten later revanche door de 100 meter schoolslag te winnen in de nieuwe Ameri kaanse recordtijd van 1.10.65. Ze bleef daarmee de geduchte Russinnen voor. Van hen ein digde Linda Kasjoesjite als rweede in 1.10.88. Caulkins' ploeggenote Cynthia Wood- head kwam op de 200 meter vrije slag dicht in de buurt van haar eigen wereldrecord (1.59.39 tegen 1.58.23) en bleef daarmee de Oostduitse meisjes Carmela Schmidt en Barbara Krause ruim voor. Oost- Duitsland won in totaal drie onderdelen en de Sovjet-Unie een: de 200 meter schoolslag. De Amerikaanse coach George Haines was vol lof over zijn pupillen: „Het zelfver trouwen van deze greoep is buitengewoon groot. Dat zie je aan de manier waarop de meisjes hun race zwemmen. Ze zijn rustiger dan andere ploe gen in het verleden, maar vat ten hun taak toch serieus op". Haines was bijzonder ver heugd over de prestaties op de 1500 meter vrije slag. Daarin won Kim Linehan met klein verschil van Michelle Ford: 16.20.92 tegen 16.21.80. KARACHI (ANP) - De eens zo fameuze hockeyploeg van India is nog ver van de herrijzenis verwijderd. Voor de vierde keer achter elkaar heeft Nederland geen enkele moeite gehad met de voormalige wereldkampioe nen. Met 6-2 werd gisteren in Karachi de 450e wedstrijd in de historie van Oranje op gepaste wijze gevierd. Paul Litjens was weer eens de grote man met vier doel punten, drie uit strafcorners, een uit een lange hoekslag. De 32-jarige jurist uit Breukelen is hard op weg het 200ste doel punt in zijn interlandloopbaan te laten aantekenen. Hij staat nu op 188 treffers in 131 duels. Litjens deelt in Karachi de eerste plaats van de topsco- rerslijst met de Westduitser Wolfgang Strödter. Beide spelers scoorden acht keer in drie wedstrijden. Nederland is derde in het toernooi om de Champions Trophy met vier punten uit drie wedstrijden achter de nog ongeslagen teams van Pakistan en West- Duitsland, die maandag niet in actie kwamen, maar vandaag tegen elkaar spelen. Nederland speelt dan tegen Australië dat de vernietigende nederlaag van 1-7 tegen Pakistan nog vers in het geheugen heeft. Al tijdens de warming-up zorgde een KLM-bemanning voor enige sfeer door een rondje om het veld te lopen met de nationale driekleur. De Ne derlandse ploeg stelde zijn supporters niet teleur. Ten opzichte van de basis- ploeg voor de wedstrijd van zaterdag tegen West-Duits land, die nogal teleurstellend met 4-6 verloren ging, had bondscoach Van Heumen vier wijzigingen doorgevoerd. In het doel had Sikking plaats gemaakt voor Hermans en ver der bleven de gebroeders Krui zen en Van Asbeck aan de kant, ten gunste van Diepeveen, Den Hartog en de weer van zijn maagstoornissen bekomen Van Eijk. Bij India ontbrak de nog geblesseerde aanvoerder Surjit Singh. In de beginfase had Neder land niet over geluk te klagen. In de negende minuut versper den Bolhuis en Litjens de weg voor de langs Van Eijk geglipte Zafar Iqbal. De Franse arbiter Renaud kende een strafbal toe. Net als een dag eerder tegen Spanje miste Phillips echter jammerlijk. Hermans ving de bal keurig in zijn handschoen. Een minuut later kreeg het zelfvertrouwen van de Indiërs een gevoelige deuk, toen Litjens de eerste Nederlandse strafcorner achter Schofielud schoot (1-0). In de 22ste mi nuut sloeg Litjens opnieuw toe, ditmaal uit een lange hoekslag, aangegeven door Bouwman (in de plaats van de met rugpijnen kampende Ties Kruize): 2-0. Net als tegen West-Duits land moest Nederland daarna een stap terug doen. „Er kwam een inzinking", moest Van Heumen later toegeven.Als er een verschil van enkele doel punten is ontstaan, is er ge woon sprake van een mentali teitsverandering. Als de ploeg, die voorstaat, maar even de concentratie laat verslappen, wordt dat onmiddellijk afge straft. Omgekeerd hoeft er met een achterstand nog lang niet te worden gewanhoopt. Dit soort dingen vereist een heel ander soort begeleiding van de spelers". Nog voor de rust kwam India op gelijke hoogte. Binnen vier minuten scoorden Zafar Iqbal (rebound uit een strafcorner) en Grewal. Tussendoor schoot Phillips nog tegen de paal. Bij het laatste doelpunt ging Her mans overigens niet vrijuit. De bal leek gemakkelijk te keren,, maar glipte toch tussen de be nen van de doelman van Am sterdam. „De curve van het kunstgras verraste mij", zei hij later. „Voordat ik het wist was de bal me voorbij". Uit woede smeet Hermans zijn rode pet in het doel. In de tweede helft kwam Ties Kruize in de plaats van Van Eijk en ging Tim Steens rechtsachter spelen. Al na vier minuten voltooide Litjens een hattrick, opnieuw uit een strafcorner (3-2). India, dat eerder met grote cijfers van Pakistan had verloren en tegen Australië en Spanje had ge lijkgespeeld, was voorlopig niet tot veel weerwerk in staat. Technisch hebben de Indiërs ongetwijfeld nog heel wat in hun mars, een hechte samen werking in de ploeg ontbreekt evenwel. Nadat een te hoog in geslagen strafcorner van Litjens werd afgekeurd, kreeg Ties Kruize een unieke kans te scoren. Den Hartog, die voor het eerst in Karachi een hele wedstrijd speelde, drong in de strafcirkel door, maar werd geblokkeerd. Prompt gaf Re naud een strafbal. Hij vergat echter naar de bal te kijken, die ongehinderd in het doel rolde. Nu kon Schofield de lage inzet van Kruize keren. Even werd India gevaarlijk. Shahid zag echter een buiten spel-doelpunt afgekeurd en Van 't Hek stopte de bal uit een strafcorner van Davinder Singh op de lijn. Daarna nam Van Heumen zijn toevlucht tot een unieke maatregel. Hij haalde aanvoerder Ron Steens naar de kant, zette Hans Krui ze in en maakte Litjens aan voerder. Steens was even ver baasd en zei later: „Ik kan me niet herinneren dat ik er eerder ben uitgehaald. Ik zit er echtei niet over in, want de coach zal er zijn redenen wel voor gehad hebben". Inderdaad deed Van Heumen zoals altijd niet zo maar wat: „Hans moest pro beren er meer strafcorners uit te halen". Dat lukte vrijwel meteen, al kwam er niet direct een treffer uit voort. Wel scoorde Van 't Hek heel subtiel op een pass vanaf de rand van het veld van Tim Steens: 4-2. Nog even zette India alles op alles om het noodlot te keren. Hermans en Bolhuis, met een redding op de lijn na een straf corner, voorkwamen echter doelpunten. Van Heumen: „We hadden de lijnverdediging veranderd. André stond nu een stuk verder naar binnen, want met een backhand is niet te verdedigen". Toen het offensief van India verflauwde kreeg Nederland weer mogelijkheden. Twee daarvan werden in de slotfase nog benut. Bouman kreeg in de rebound van een strafcorner eindelijk het doelpunt, waar hij al zo lang op wachtte en Litjens kreeg zijn vierde tref fer, andermaal uit een korte hoekslag. „Het toernooi zou voor ons verknoeid zijn geweest als we hadden verloren", besloot Van Heumen. „Gelukkig zijn we steeds beter gaan spelen". Vooruitlopend op de wedstrijd van dinsdag tegen Australië vervolgde de bondscoach: „Australië moet geweldig aan geslagen zijn door die grote nederlaag tegen Pakistan. Dat zij ondanks hun fysieke inzet zo zijn weggespeeld is voor hen moeilijk te verkroppen. Ik heb zo'n idee dat daarvan moeten kunnen profiteren". Uitslagen: Nederland - India 6-2 (2-2); Spanje - Engeland 2-1 (0-0). Stand: 1. Pakistan 2. West Did 3. Nederland 4. Australië 5. Spanje 6. India 7. Engeland 3 3 0 0 6 19- 3 3 3 0 0 6 15-10 3 2 0 1 4 14- 9 3 1113 7-11 4 1 1 2 3 6-10 4 0 2 2 2 8-18 4 0 0 4 0 8-16 GRONINGEN Trainer Joop Oldejans gaat aan het einde van dit seizoen Veendam verlaten. Oldejans heeft de eerste divisieclub vijf jaar ge traind en heeft voor het seizoen 1980/1981 een contract gete kend bij de amateur hoofdklasser Hoogeveen. PFRONTEN (SID/ ANP) De Zwitserse Marie THerese Nadig heeft gisteren in Pfronten een afdaling gewonnen die meetelt voor de wereldbeker dames. Zij maakte een tijd van 1.21.22. Twee de werd de Oosten rijkse Cornelia Pröll en derde Nadigs landge note De Agostini. li wmiim, Zmê&t W:- Js: De eerste drie in Pfronten: v.l.n.r. Connie Proll (tweede), Marie Thérèse Nadig eersteen Doris de Agostini. I I DEN HAAG - De uitslag van de toto-gelijk van dit weekein de is opgehouden door de wedstrijd Las Palmas-Betis, die zondagavond laat werd gespeeld. De cijfers zijn: 11-14-17-20-27-32 en toege voegde wedstrijd 16. 15.769 Deelnemers zorgden voor een inleg van f 50.927,00. Beschik baar is een prijzengeld van f 24.190,33 en f 1718,95 uit de jackpot. De prijzen zijn: eerste prijs, inclusief jackpot f9580,81. Tweede prijs f 1209,52. Derde prijs f 4233,32. Vierde prijs f 6047,58. Vijfde prijs f4838,07. LONDEN (Rtr) De Joego slavische verdediger Nikolai Jovanovic heeft gisteren een contract getekend bij de En gelse eerste divisieciub Man chester United. De transfersom bedroeg 300.000 pond, ofwel ruim 1,2 miljoen gulden. Ook Bayern München had interesse voor de Joegoslavische international, maar Jovanovics oude vereni ging Rode Ster Belgrado sloeg en bod van de Zuidduitse club af. (Van onze sportredactie) STEENBERGEN Christ van der Smissen en Louis Haver] mans nemen toch deel aan het nationale libre-kampioenschii dat can 20 t/m 23 maart in de Steenberge sporthal 't Cronrai wordt gehouden. De twee Westbrabanders kwamen gisteren terug op hun eerder genomen beslissing om nooit meer aan een titelstrijd in het vrije spel mee te doen. De twee namen hun besluit in overleg met elkaar, nadat zo wel de organisators als de KNBB. bij monde van vice- voorzitter Jan Lageweg, sterke druk hadden uitgeoefend. Louis Havermans: ,,Wij heb ben het gedaan, omdat het de biljartsport ten goede komt. Christ belde mij op met de vraag wat ik ging doen. Hij zei dat hij zou deelnemen als ik het ook deed. Toen heb ik de knoop doorgehakt". Aaarschijnlijk zal ook Piet Vet nog wel tot inkeer komen. Vooral omdat hij het afgelopen weekeinde in Zwolle afvaardi ging naar het Europese kam pioenschap 47/2K IN Frank rijk misliep. DeBerkhouterzal aan het eind van de week een beslissing nemen. Hans Vultink zal definitief niet komen. Vlak voor zijn vertrek naar de Canarische Eilanden, waar hij voor enkele weken vakantie verblijft, heeft hij de organisators van .Steenbergen" laten weten dat hij van het librekampioen- schap afzag, omdat anders zijn voorbereiding op het wereld kampioenschap j?/, 1 dat een week later in Bottrop wordt LANDOVER (ANP) - Mar tina Navratilova is finaliste van het Mastcrstoernooi in Landover (Maryland). De Au stralische Wendy Turnbull, die na loting met Chris Evert haar tegenstander voor de eind strijd mocht uitkiezen (Na vratilova of Tracy Austin), kan weinig voldoening van haar keuze hebben gehad. Navrati lova versloeg haar in de halve finales in minder dan een uur, 6-2, 6-0. In de finale komt Martina Navratilova uit tegen Tracy Austin. De zeventien-jarige Amerikaanse zette voor de tweede keer in het toernooi de winnares van vorig jaar, Chris Lloyd-Evert opzij. Haar over winning (6-3, 6-0) in de halve finales was net zo sprekend als die van Martina Navratilova LONDEN (DPA) - Kritiek in Groot Brittannië en jubel in Zuid-Afrika als gevolg van het besluit van de Britse rugby bonden om ondanks alles deze zomer een „British Lion Rugby team" naar Zuid-Afrika te sturen. De Britse minister van sport Hector Monro reageerde teleurgesteld, maar niet ver rast. Hij ontraadde de rugby- organisaties van Engeland, Wales, Ierland en Schotland met kracht een dergelijke tournee, omdat de landen van het Gemenebest gezamenlijk tot een sport-boycot van Zuid- Afrika besloten hebben. De voorzitter van de Zuid- afrikaanse rugbybond, Danie Craven kenschetste de zondag gevallen beslissing als „het beste bericht voor de Zuidafri- kaanse sport in tien jaar". In Groot Brittannië daarentegen is er kritiek alom. Alleen de rechter vleugel van de conser vatieven stelde zich achter het besluit van de rugby-bonden om vlak voor de Olympische Zomerspelen op bezoek in Zuid-Afrika te gaan. De voorzitter van de Britse Olympische Vereniging Sir Dennis Follows en David Shaw, secretaris van de Britse Amateur Sportorganisatie, waren daarentegen eensgezind in hun afwijzing. Volgens Fol lows betekent de Lionsptrip de doodsteek voor de Gemene- bestspelen en volgens Shaw is het een uiterst onberaden en onverstandige actie, waarmee de rugbybonden niet alleen in gaan tegen de Britse regering, maar ook tegen het oordeel van hun eigen bondsvoorzitter, Dickie Jeeps, die als voorzitter van de nationale sportraad het advies gaf om niet te gaan. Zo wel politici als sportfunctio narissen vrezen dat de trip het sein wordt voor een wereld wijde campagne tegen Britse sportlieden. Met name de overkoepelende Afrikaanse sportraad zal naar men aan neemt proberen Groot Brit tannië uit de diverse inter- naionale sportorganisaties te werken. Een uitsluiting van de Olympische Spelen van Mos kou ligt minder voor de hand, omdat rugby geen Olympische tak van sport is. Inmiddels heeft de anti apartheidsbeweging in Groot- Brittannië aangekondigd alles in het werk te zullen stellen om de Lions-trip te verhinderen. De Britse rugbybonden zijn zich daarvan bewust. „Ik ben bang dat we heel wat negatieve reacties zullen krijgen", aldus secretaris Bob Weighill. „We hebben tien brieven van an dere Britse sportorganisaties gekregen en geeneen was het met ons eens". Alec Ramsay, de voorzitter van de Engelse rugbybond, was de eerste die reageerde op de kritiek, die het doorgaan van de toernee door Zuid- Afrika van het Lions rugby- team in eigen land teweeg heeft gebracht. Ramsay was afgelopen vrijdag aanwezig op de vergadering van de rugby bond, waa? het besluit met grote meerderheid van stem men werd genomen. Volgens Ramsay heeft Zuid-Afrika een wezenlijke vooruitgang ge boekt in de richting van het multi-raciale rugby. „De Zuidafrikanen hebben de nodige stappen onderno men om tot een geïntegreerde rugbybond te komen. Ik weet dat men in Zuid-Afrika op een lange basis is begonnen, maar de veranderingen zijn wezen lijk. Dat die veranderingen ze ker waarde hebben is duide lijk. Niet voor niets hebben wij met de Britse toernee van de Zuidafrikaanse rugbyclub Barbarians willen laten zien dat er veranderingen hebben plaatsgevonden (De Zuidafri kaanse ploeg, die in de herfst van 1979 in Engeland rond toerde, bestond uit blanke, halfbloed- en zwarte spelers). non Rien parti half een i de n weel 5-5 dat de g lOOSTBURG - De Zeeuwsch- Lndstoten derde klas, die afgelop fu gorden gespeeld, kon door ee Es niet helemaal worden afgewe kond werd de lokaalhouder, t Bindt, door een hartaanval get Laarvan hij later overleed. Dit h Leede wedstrijddag werd afgela De eerste dag van dit door IgV erg goed in elkaar gesto len toernooi was voor deze on- Jelukkige gebeurtenis reeds ILwerkt. Uiterst vlot werden |e eerste drie ronden voltooid. ■rote man van deze openings lag was ongetwijfeld Hans loet. De jeugdige biljarter van len Ouden Arent uit St. Jan- leen wist alle drie partijen in linst om te zetten. In de eerste Inde zette hij Van Dorst van Bet Groene Laken uit Sas van Bent opzij. gehouden, in het gedrangzt komen. Het was natuurt] mooi geweest maar met Vi der Smissen, Havermans. telverdediger Bongers en A;| nouts krijgen de organisator sowieso al een eliteveld in hui DEN HAAG (ANP) - Nat] de allroundploeg van Egbei van 't Oever en de uit zes mal bestaande sprintgroep val Jorrit Jorritsma zullen ook vil jeugdrijders deelnemen aanaf sehaatsinterland tegen Z»l den, die het komende iveell einde in Sundsvall wordt ft houden. Door de LTC vanf KNSB zijn Fred Rijnders, Heij Vergeer, Rob Vunderink i Fred van tViltenburg aang<| wezen. In Sundsvall komen aan] start: Hilbert van der Dui'l Piet Kleine, Iep Kramer, Ha:| van Helden, Jan van de T iner, Ron Ket, Lieu we deB#i Bert de Jong, Jos Valentifl Harmannus Moek en de vit| jeugdrijders. |(Van onze sportmedewerker) HULST - Het HuZaVo-be- Ituur heeft opnieuw de orga- lisatie in handen van het jaar lijks terugkerend J.H. Stolte- "aalvoetbal toernooi, dat op jaterdag 26 januari in de Hul- Iterse sporthal „Den Dullaert" Tiordt gehouden. Aan dit toer nooi, dat kwalitatief het Iterkst bezette zaalvoetbal- Toernooi van Zeeland is, zal korden deelgenomen door alle layonkampioenen van Zee land. Dat zijn: Brammetje Dump [Middelburg); Roovers Sport 'lissingen); Skol Boys (Zie- Hkzee); Schelde International [Goes); Skandia Sauna (Oost- Burg); Van der Poel (Terneu- ken); Fabricom (Sas van Gent) pn Alberdo uit Hulst. Deze teams worden aange vuld met een HuZaVo-selectie [tan tweedeklassers en een luZaVo-selectie van der- ieklassers. Na dit zaalvoet- ^altoernooi in Hulst speelt het luZaVo-team om 18.30 uur de Itoofd wedstrijd tegen de zaal- Voetbalvereniging Marco Fit uit Eindhoven. V Toe les wir zijr les die fen ach ziji zijl ner gel bet 1.0 ble wij ha] vai de be wi ne pa be| ge| st hi; del ne di va lie ui d£ zi; or di al oc Vc n< V( (Van onze sportredactie) (Van onze sport HULST - Het zaalvoetbaltoeri Jerd verdiend, door het Terneu: 'oek in zijn gelederen, gewonnt Jan GTI met 5-0 via doelpunten j3cre en Johan Sponselee. Tegei toet doelpunten van Johan Spons 'an Hecke, Guust van Laere en oor het Bonte Hert scoorden Ai eeken en Ron Giele. BREDA - Hoewel NAC et' Overige de eerste competitiehelft11 ^ONTE HERT - DE LINDE 6 de eredivisie weinig van h« Robert Asselman 1-1, Ronald di terechtgebracht, zijn toch W nerr.Y van der Veeken 4-1, Jo S spelers van de Bredase club' PONTE HERT - GTI 6-0, - Jo in geslaagd de aandacht1 nonny Giele 3-0, Adrie de Booy zich te vestigen. Ton Lokb' 6-0. BONTE HERT - GOOSSEN en Wanny van Gils zijn M"' J^yssen 1-1. GOOSSEN - DE I lijk opgenomen in de voorkl ROSSEN - GTI 4-0 - Ferry V( ge selectie van Jong Ora* erry Verkruyssen 3-0, Dave Go1 (onder 23 jaar), dat op 22) *erneuzen)n 4-8, 2. Bonte Hert nuari in Toulon een wedst" 'erzande) 4-5, 4 De Linde (Klo> speelt en in juni in een toern' en) 4-0 in Spanje uitkomt.

de Stem | 1980 | | pagina 6