Borsele wil kleu terschool behouden inschakelen minister Oesters vooral populair in het buitenland KI )RT MIDDEN-ZEEUWS sfad ring van school ering ïhietingen Harde lijn overwogen voor ligplaatsen in haven van Terneuzen Oester- campagne in volle gang Kersttoernooi zaal voetbal Reimerswaal PLAN VOOR IJSBAAN IN HOEK streek Vonnis tegen Vlissinger vernietigd Carnavals - schijf van Sluiskil gedoopt Sas van Gent politierapport J Gemeente Sluis T10 I nF STEM VAN VRIJDAG 28 DECEMBER 1979 T12 in zeeland 19.45 uur: Schie- IT ie Molen, 14.30 uur: ting NKV. URG Kunstenaarscen- itraat 13, Piet Hoo- exposeert olieverf- >en. Geopend: dins- ijdag 10.00-12.00 en 0 uur, woensdag en ik 19.00-21.30 uur, 9.00-12.30 en 0 uur. (T/m 10 ja- tG eater, 20.00 uur: Es- thena. ZEN ;n Bess, Noordstraat uur: Dow-Town- ;t door Old Gate lintet. Luxortheater, Een Pak Slaag; 12 j. >2.30 uur: Alien; 16 j. r: De Gendarme op egtehuis Ter Schorre, lem uit Torhout (B) t gekleurde tekenin- .sneden, linoleumsne- rukken van verf op gedichten. Geopend 0 tot 21.00 uur. (T/m ri 1980.) 4GEN ibratheater I, 20.00 nvoy; 16 j. 23.00 uur: vie Special; 18 j. Al- theater II, 20.00 uur: uit Samen thuis; a.l. it: Monty Python. 16 j. ie Marquis, Nieuwen- Otto Völker, Bremen: •ijen, en Gilbert Maz- ienève, met materie- rijen. Geopend: woens- n zondag 13.00-18.00 /m 12 januari 1980.) ILANDKERKJE lurant-bistro In den Karei Weyland expo- schilderijen. Dagelijks d vanaf 14.00 uur. (T/m uari 1980.) (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND - Omdat de met sluiting bedreigde open- i bare kleuterschool te Driewegen in een behoefte zou voorzien I voor de kernen Driewegen en Ellewoutsedijk, stelt het gemeen tebestuur van Borsele de raad voor om de Minister van Onderwijs te vragen een bepaald artikel uit de kleuteronderwijswet van I toepassing te verklaren. Volgens dit artikel kan de minister in bijzondere gevallen bepalen dat een kleuterschool voor een jaar of een deel daarvan in stand kan worden gehouden, mits het I aantal kleuters niet minder dan gemiddeld vijftien bedraagt. Volgens B en W van Borsele [zouopheffing van de openbare [kleuterschool te Driewegen [(die ook bestemd is voor kleu- ters uit Ellewoutsdijk) beteke- [nen dat de scholieren op de dichtstbijzijnde gelijksoortige [kleuterschool moeten worden geplaatst. De enige twee an- [dere openbare kleuterscholen in de gemeente Borsele zijn in IHeinkenszand en 's Graven- polder. „Dat is op vrij grote j afstand van Driewegen en El- llewoutsdijk, zodat gesteld kan 1 worden dat binnen redelijke afstand van deze kernen geen voorziening is voor het volgen E van openbaar kleuteronder wijs", aldus het college dat er op wijst dat de kleuteronder- .vijswet onder een redelijke t afstand een straal van drie ki lometer verstaat. Hoewel het wettelijk ver eiste minimum aantal kleuters dertig bedraagt, geldt voor de kleuterschool te Driewegen al een overgangsbepaling, dat het minimum op twintig stelt. De kleuteronderwijswet bepaalt dat een openbare kleuter school moet worden opgehe ven, wanneer het aantal kleu ters in drie achtereopeenvol- gende jaren onder het mini mum zit. De gemiddelde be zetting van de kleuterschool te Driewegen bedroeg in 1977 nog maar 15, verleden jaar 15,3 en dit jaar 18. Het voorstel van het college van B en W komt aan de orde tijdens de ge meenteraadsvergadering op dinsdag 8 januari in het ge meentehuis te Heinkenszand. dent) ïg van de rk kleuter- en 1 bezochte ouderavond in deze avond werd door W. i over het onderwerp: de Ïg boeide de aanwezigen ia de dia-vertoning volg- ïomaes-Cammaert op die i jaar lid was. Het hoofd de rk basisschool, de heer iemens, dankte alle he rders, die zich de afgelo- jaren voor het welzijn van ;hool hebben ingezet. OEWA'CHT - Aan de eting, georganiseerd door schuttersmaatschapp') Lem Tel, bij P. van der ;n, ten bate van de voetbal- ■niging, namen 70 schut' deel. Uitslag: hoge vogel ie Smet uit Exaarde; eerst ■ogel: H. de Smet uit Sint daas; tweede zijvogel: K-»e et uit Koewacht: grootst ital (5): P. van der Steent»- ewacht. van de schieting bij P- Steen namen 48 schut» pi. Uitslag: hoge vogel. R° iet uit Koewacht; eerstezj gel: H. de Smet uit klaas; tweede zijvoge1: ghers uit Stekene; groot ntal (R): L. van Overloop» euwdorp. De schuttersmaatschapp: auwe Hoek hield een scW - in café Oude Molen, m deelname van 35 schut e ltslag: hoge vogel: W. G iwegen uit Koewacht; ee jvogel: C. Buijs uit acht; tweede zijvogel. 'aal uit Koewacht: gr°° TERNEUZEN - Het enige wat je in Terneuzen hoort is nee. Ze doen net of ze erover denken. Laten we de haven hier boycotten. Dan zouden ze laar staan kijken, als de zee schepen niet kunnen lossen". Een duidelijke roep om de har de lijn voerde gisteren de bo ventoon tijdens de „ligplaat- endiscussie" in de Terneu- zense Schuttevaer-afdeling. De vraag om „een beetje rede- ijkheid" van havenschapsdi- tecteur VV. Blok kon daar wei nig aan af doen. „Voor zo'n boycot kunnen we best zorgen", zo liet schip per Piet Jansen weten. „Onze rootste fout is juist dat we nog sdelijk praten", zo liet een pllega weten. En hij oogstte •en luid applaus. De schippers oelen ideeën, geopperd in de Dl,\ HAAG - Overeen- «Pmstig de eis van de procu reur -generaal heeft het Haagse Rechtshof het vonnis vernie- K.v®n <ie politierechter te ■jddelburg, waarbij de 40-ja- .^auffeur J. van H. uit issingen werd veroordeeld - vijftienhonderd gulden Se'e en voorwaardelijk zes anden intrekking van het 'ewijs met proeftijd van 2 G. Drubbel antal (5): koewacht. Aan de schieting bij j -int, namen 41 schutters fitslag: hoge vogel: F./1.. regh uit Koewacht: eerste ogel: A. Seghers uit vacht; tweede zijvogel: J- lamme uit Moerbeke; antal (5): G. Baert ui J vacht. Aan de gehouden schieting bi] G. van B»^ ïamen 66 schutters dee vslag: hoge vogel: R- de Koewacht: eerste zijvjjfy jBerdachte reed in Goes met Jn auto over de Oostzijde en er' toen door de politie 'ouden op het vermoeden drank den hij t tvoewacni: en»"- de Smet; tweede zijvog" Booije uit Ziddorpe, b „e aantal (4): R. Sam*" Koewacht. De organisa Thuis Weg. onder invloed van verkeerde. Er ontston- "poeilijkheden, waarbij ffvachte een politieman met B Hes zou hebben gedreigd ^gezegd: „Ik steek je over- |p" ui- - |erdachte kwam van ge- ie veroordeling in hoger kalh .„R0^'3 en de proc.-generaal st constateren dat de dag- - ding niet op de juis te wijze verdachte was uitgereikt concludeerde daarom tot Hetiging van het vonnis en ,'igverklaring van de dag- pding, waartoe het hof nu Pt besloten. Terneuzense verkeersstudie die kunnen leiden tot verder vermindering van ligplaatsen als een direkte aanval op hun leefsituatie. Dat bleek gisteren nog eens duidelijk. Alternatieven zijn voorlopig nog niet voor handen of het moet de wat vage toezegging van Blok zijn, dat er binnen twee tot drie jaar wat nieuwe steigers komen tegenover de voormalige TSM. Aanleg van volledig nieuwe faciliteiten wees hij resoluut van de hand met de woorden: „Da's vragen om een reis naar de maan. Het is onbetaalbaar of jullie moe ten 12.000 gulden per jaar neer willen tellen". Tot nu toe heft het havenschap voor ongela den schepen geen havengeld. VVD-raadslid W. de Zeeuw, tevens Schuttevaer-secretaris wees op de ruime aanwezig heid van parkeermogelijkhe- den elders rond het stadscen trum zoals bijvoorbeeld bij het stadhuis. Het inpakken van de oesters. (Van een onzer verslagge vers) YERSEKE - Terwijl tus sen kerst en nieuwjaar zeer velen er hun gemak van ne men wordt er in Verseke har der gewerkt dan ooit. De oestercampagne draait na melijk op volle toeren en veel restaurants in het binnen- maar vooral het buitenland moeten worden bediend. „Hoewel de afzet in Neder land dtoch wel begint toe te nemen gaat ook dit jaar weer 90 procent van de oesters naar het buitenland en wel voorna melijk naar België", aldus P.K.M. Verwijs uit Yerseke, voorzitter van de Vervox, de Vereniging van Oesterexpor teurs. Volgens de heer Verwijs gaat men in België en ook steeds meer in West-Duitsland op nieuwjaarsdag buiten de deur oesters eten. In het eigen land is dit stukje zeebanket echter veel minder populair. Hoewel het nog te vroeg is voor exacte cijfers is de heer Verwijs van mening dat er nog wel iets meer oesters afgezet zullen worden dan in voor gaande jaren. „We hebben er zelfs moeten importeren om onze vaste klanten te kunnen gerieven", aldus Verwijs, die ook tevreden zegt te zijn met de prijsontwikkeling. Na een te rugval halverwege dit jaar zijn de prijzen weer opgetrokken tot het oude niveau. Bepaald geen slap weekje tussen kerst en nieuwjaar in Yerseke. In en om. de oesterputten wordt keihard gewerkt, want de Belgen en Duitsers willen op nieuwjaarsdag oesters eten. (Van onze correspondent) SLUISKIL - De carna valssfeer was gisteravond al direct aanwezig bij de intro ductie van de Sluiskilse car navalsplaat. De officiële doopplechtig heid werd volkomen in stijl verricht door A. Rekveld, wethouder van muziekza- ken. Ook mevrouw Els de Coning (PAS-raadslid) was bij de doop aanwezig. De carnavalssfeer onder de vele genodigden waaronder medewerkers, sponsors en fanclubleden en het orkest Yankee Doolittle Session en fanclubleden, werd nog ver hoogd, toen de plaat voor de eerste keer werd gedraaid en het „gekukel" van de tamme haan (de A-kant) het Gilde- huis in Sluiskil vulde. De plaat zal in veel Zeeuws- Vlaamse platenzaken te koop zijn. (Van onze sportmedewerker) REIMERSWAAL/OSSENDRECHT - In de sportzaal van de Landmacht kazerne in Ossendrecht begint vrijdag het Kerst- zaalvoetbaltoernooi voor D, E en F pupillen vna clubs uit de gemeente Reimerswaal. De deelnemende verenigingen zijn: Hansweertse boys, Krabbendijke, Kruiningen, Waarde en Ril- landia. Het toernooi begint om kwart over negen 's morgens. De speeltijd is 15 minuten zonder wisselen. (Van een onzer verslaggevers) HOEK - Het ijscomité Wel Gebogen Niet Gebroken in Hoek, heeft plannen om een terreintje langs de Seringen laan op te spuiten tot ijsbaan voor de jeugd. Aan de ge meente Terneuzen is inmiddels toestemming gevraagd om het stukje grond, een trapveldje, voor dit doel te mogen be stemmen. Het ijscomité wil het terrein reserveren voor de plaatselijke jeugd. Dit som te voorkomen dat er in een te vroeg stadium van onbetrouwbaar ijs op de Hoekse kreek gebruik gemaakt wordt. De Hoekse schaatslief hebbers gaan het trapveldje rondom voorzien van een dam. Vervolgens wordt er water vanuit de kreek naar toe ge pompt. Dat laatste zal gebeu ren met behulp van de Hoekse brandweer. Vervangend groepscom mandant - De opperwacht meester van de rijkspolitie te Sas van Gent de heer P. Seits, is met ingang van 1 december 1079 benoemd tot plaatsver vangend groepscommandant te Sas van Gent. Voorheen was de heer Seits rayoncomman dant te Philippine. IJZENDIJKE - Woensdag middag is de Koninginnepol- der tegen een zevental Belgen procesverbaal opgemaakt, we gens het jagen op wild. On danks dat deze mensen een vergunning hadden om te ja gen, is het in Nederland verbo den op zondag wild te schieten. Dat hadden de Zuiderburen kennelijk over het hoofd ge zien. Zij hadden met hun ge schiet de Kerstvrede ver stoord. De rijkspolitie heeft een dertig stuks afgeschoten wild van hun waaronder hazen en fazanten, in beslag geno men. AXEL - In het in aanbouw zijnde slachthuis van de fami lie V. aan de Eerste Verkorting 3 te Axel, waar werknemers van een Belgische firma op de tweede kerstdag het interieur bespoten met polyester en er tevens laswerkzaamheden werden verricht, brak woens dagmiddag brand uit. De Axelse brandweer had na een half uur het vuur gedoofd. De schade aan het interieur was zeer aanzienlijk. V. is tegen brand verzekerd. AXEL - Bij een inbraak in het kantoor van de firma Van R. aan de Koestraat 9 te Axel, werd ingebroken. Uit de brandvrije kluis werd een be drag van ruim 200 gulden ge stolen. De dief kwam binnen via het toiletraam. AXEL - De autobestuurder D.S. uit IJzendijke, die over de Eerste Verkorting richting Axel reed, veroorzaakte een aanrijding met de autobe stuurder J.D. uit Axel, toen hij donderdagmiddag op het kruispunt met de Kanaalweg- Hulsterweg-Eeerste Verkor ting geen voorrang verlende. Laatstgenoemde reed over de Kanaalkade richting Hulst. De beide auto's werden aanzien lijk beschadigd. De bestuur ders bleven ongedeerd. GOES - Kerstherberg dicht - De kerstherberg in het S JJG- gebouw aan de Albert Joa- chimkade is woensdag defini tief dicht gegaan. In tegenstel ling tot wat eerder werd be richt is de herberg dus met oud en nieuw en op woensdag 2 ja nuari niet geopend. GOES - Kerstfeest CPB - De CPB-vrouwen van Zuid- en Noord-Beveland vierden het kerstfeest in de recreatiezaal van ter Valcke te Goes. De li turgie werd verzorgd door en kele CPB-vrouwen en de me- didatie door ds. Kores. Nadat de heer Allewijn uit Middel burg het kerstverhaal had voorgelezen werd de viering besloten met een glaasje bis schopswijn. 'S HEERENHOEK - Kerst viering Zonnebloem - De af deling Borsele van de Zonne bloem vierde het kerstfeest in de jeugdhoeve te 's Heeren- hoek. De ruim 150 bezoekers luisterden eerst naar kerst toespraken van ds. Blok uit Baarland en pastoor Brooy- mans uit Lewedorp. Daarna las Ria Hoogesteger het kerst verhaal voor. Voor de muzikale omlijsting werd gezorgd door de accordeongroep Interprise uit Goes en door het 's Heeren- hoekse kinderkoor. G APINGE - ZLM en CBTB - De afdelingen Veere van de ZLM en de CBTB houden op dinsdag 8 januari een geza menlijke ledenvergadering in het verenigingsgebouw te Ga- pinge. Centraal staat het rap port „Waterbeheersing op Walcheren", dat zal worden toegelicht door K. Dekker, medewerker aan de landin richting te Goes. De bijeen komst begint om 13.15 uur. MIDDELBURG - Gezonds- heidsdienst dieren - De ge zondheidsdienst voor dieren in Zeeland houdt donderdag 10 januari een algemene verga dering in de Middelburgse schouwburg aan het Molen water. Voor de pauze zal di recteur dr. J. Tesink een jaar rede houden en zijn er inlei dingen van de dierenarts drs. J.J. Pekelder en van de pluim veespecialist drs. J.C. van den Wijngaard. Na de pauze zullen voorzitter G. de Jager en di recteur J. Tesink nader ingaan op de plannen om de westelijke gezondheidsdiensten te reor ganiseren tot één gezond heidsdienst West Nederland. IJZENDIJKE Dinsdag avond is langs de rijksweg na bij de wijk De Nollen de hoofdleiding van het Gasdis- tributienet van de PZEM door tot nu toe onbekende oorzaak lek geraakt. Met een enorme kracht spoot het gas uit deze leiding en de-onmiddellijk ge waarschuwde storingsdienst haaft het lek kunnen verhel pen. Uit voorzorgsmaatregelen had men het verkeer omgeleid, daar heel de omgeving vol met gas was. Burgemeester en wethouders van Sluis stellen de inwo ners van Sluis in de gelegenheid tot het uitwisselen van nieuwjaarswensen op woensdag 2 januari 1980 van 19.00 tot 21.00 uur in de Raadzaal van het Stadhuis. De wethouder, F.T.G. Cuelenaere De burgemeester, Mr. H.P.L. v.d. Beid

de Stem | 1979 | | pagina 17