ffet A TOCH ertraging bij •ungalowbouw in de Braakman CAMPAGNE SUIKER UNIE GEËINDIGD MET DE STEM DOOR ACHT EEUWEN HULST BEHOUD LIGPLAATSEN TERNEUZEN BETERE VOORZIENINGEN NODIG LANGS SCHELDE-RIJNKANAAL Sasse buurt raakt winkel kwijt CL der inTip januari J helpt Udirekt weg in 'n wip met een tocht strip J TERNEUZEN-HOEK - De louw van zeven nieuwe bun galows in de Braakman heeft Jen vertraging van zeker drie baanden opgelopen. Stropers betrapt ITF wü inspectie Slemish Nieuwjaars receptie provincie examens Regen waterstanden hoogwater 'H2M in brengt recepten voor ojes-tafel die u van te voren I een. U heeft er geen om- aar. op uw boodschappenlijst» n. Want Tip geeft u elke s die net iets méér - zonder maken van het dagelijkse ees en groente tot fruit en ide recepten waarbij altijd lt gemaakt van ingrediën- moment volop - dus vets in de supermarkt verkrijg-1 lari geeft u recepten voor met ananas en een een- eiden vruchtenbowl zondal elk recept vermelding van stijd, Cal/Joules en de prijs illen net even anders Huishouden de jaren tachtig An't Hoen: croissants 't lekkerst e snacks uit diepvries alternatieve voeding acht populairste champagnes titndesa®" VRIJDAG 28 DECEMBER 1979 ewreH8rft.-aMu.',U:Miia' T8 Dag Nacht Weekend Ooiora* 076-41030) Aram Autoglasservice Sn® Backer en Ruebweg30 B» Inbouw Zonnedak Verkrtigbaar bij i|zerw3'(' dhz-zaken en uw warenhuis Elton b v Postbus 5. 9300 AA Roden Bij vonnis van de l bank te Middelburg 1 19 december 1979 «T staat van faillissei» verklaard J.J. Koe® wonende te Terne® aan de Bachlaan nr- met benoeming Mr. J.H. Mulder^ rechter-commissari5 aanstelbng van Mb 1 Brands, kantoor® dende te Terneuzen 1 de Scheldekade nr. curator. Mr. J.E. Bra°' curator. HULST - 1980 wordt voor Hulst een dubbel jubileum jaar. De Reynaertgemeente viert niet alleen het 800-jarig bestaan van de stad, maar herdenkt ook de vorming van de huidige gemeente Hulst nu tien jaar geleden. De Stem besteedt daaraan uiteraard speciale aandacht. Via een maandelijkse extra pagina voert De Stem de lezers het hele jaar door langs acht eeuwen wel en wee in de oude vestingstad. Dat gebeurt aan de hand van eigen artikelen en een geschiedenisproject van de Hulster scholen voor voortgezet onderwijs. Verderop deze extra pagina's een maandelijks overzicht van de vele evenementen, waarmee Hulst het 800-jarig bestaan luister bijzet. Vandaag presenteert De Stem de eerste pagina in de reeks: stadsarchivaris P. Gilhuys gaat aan de hand van eeuwenoude documenten in op de ontstaansgeschiedenis van de stad en leerlingen van het Janseniuscollege begeven zich in de journalistiek om de ontwikkelingen rond de beeldenstorm te reconstrueren. De Stem zou De Stem niet zijn als de Hulster festivitei ten komend jaar verder niet op de voet zouden worden gevolgd op de dagelijkse actuele Zeelandpagina's. Daarop vandaag de presentatie van de gastvrouwen, die de festiviteiten met hun aanwezigheid gaan opvrolijken. van een onzer verslaggevers) i De eigenaars van de toe komstige woningen hebben in September al 18.000 gulden Beergeteld voor de grond. De [ertraging is opgetreden om de [erandering van het bestem- fcingsplan „De Braakman", lie nog niet is goed gekeurd T>or Gedeputeerde Staten. I'er de opmerkingen van de Fn GS adviserende provin- jale planologische commissie, Jordt binnenkort nog overleg jvoerd met de gemeente Ter- tuzen. Bij de goedkeuring van de bestemminsplanwijziging gaat het niet alleen om de afronding van het bungalowpark, maar ook om de bouw van een bow linghal en de uitbreiding van het caravanterrein met 41 staanplaatsen. Die plaatsen zijn trouwens al bezet. „Le gaal", aldus L. Fermont, ad ministrateur van het recreatie centrum De Braakman, maar zo voegt hij er aan toe: „Ik zeg niet dat er een vergunning voor is. Dat is een kwestie van inte- pretatie". Dat er wat vertra ging is opgetreden in de prove- dure rond de bungalowbouw is naar zijn mening „een normale zaak", die wel meer voorkomt in vooroverlegsituaties. 1 IDAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND KANTOREN: Terneuzen, Nieuwstraat 9,4531 CV Terneuzen, Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, 01150-17920 (4 lijnen); Hulst, Steenstraat 14, 4561 AS Hulst, 01140-13751 (3 Ujnen); Goa. Klokstraat 1, 4461 IK Goes, 01100-28030 (3 li men). Maandag fro vrijdag 08.15-12.30 en 13.30-17.00 uur BUITEN KANTOORURENAdvertentie-exploitatie: Breda, maandag t/m ^ijdag van 19.00-20.00 uur 076-222555. Zondag van 18.30-21.30 uur 076-222555. BEZORGKLACHTEN: Zeeuws-Vlaanderen 01140-14498, Midden-Zee land 01100-14944. SERVICEPUNTEN: Axel, Boekh. Passage, Passage 13, 01155-1208; Biervliet: B. Duyserinck, Schoollaan 9; Breskens: Mevr. Baas, Rozenstraat 13, 01172-1269; Kloosterzande: Mevr. Neve, W. Alexanderstraat 4, 01148-2250; Koewacht: Bakkerij Otto, Nieuwstraat 39, 01146-242, Oost- burg: Sig.mag. Dhaenens, Burchtstraat 11, 01170-2532; Sas van Gent: Fa. Vereecken, Poeldijk 18, 01158-1300; Terneuzen: Superm. v,d. Velde, Win kelcentrum Zuidpolder 01150-13950. HUtöAANSLUITINGENRedactie: Chef Zeeuwsche redactie: R.Th. van «er Helm Melkweg 40, Oostburg, 01170-3370; plv. chef en redacteur West- ^miwsch-Vl aan deren: J. Jansen, De Kwakkel 1, Zaamslag, 01153-1554; ftiur/^oo redacteur Zeeland: G. van Berkel, Voorburcht 37, Kapelle, I 79_zn Redacteur Midden-Zeeland: J.A. Meertens, Churchillstede I 0, Goes, 01100-28030; redacteur Kanaalzone: W. Reijn, Nieuwstraat 9, 150-17920; redacteur Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: H- Post- raa, Walmolenstraat 12, Hulst, 01140-14159 en E. Verstraeten, Moer- I 128, 01140-16755; reportageredacteur en redacteur MJOden-Zeeiantj. p. de Schipper, 01154-1556; fotojournalist Zeeland: C.J. «roer, Zeldenrustlaan 8, Terneuzen, 01150-13137; sportredactie Zeeland: nï«l»°Em?' ^^«rorustlaan 1, Terneuzen, 01150-12941. Advertentie-ex-' pioitaue: hupecteur Zeeland: C. Menu, 01150-95839. (Van onze correspondent) IJZENDIJKE - M. v.d. B. en R. v.d. B. uit respectievelijk Oostburg en Sas van Gent werden door de Rijkspolitie betrapt ij het stropen. Zij waren in de Grote Oude- manspolder onder IJzendijke bezig met een lichtbak. Bij controle bleek dat zij voor hun geweren een wapen vergunning hadden. Toen zij door de Rijkspolitie aange houden werden, hadden zij geen buit zich. Tegen beiden werd proces-verbaal opge maakt. De lichtbak en de vuurwapens werden in beslag genomen. TERNEUZEN - Tijdens laswerk- zaamheden in het ruim van de zand zuiger Scaldis, die eigendom is van de firma De Hoop uit Terneuzen, ont stond een begin van brand. De Scal dis lag afgemeerd op de werf Ver meulen in Terneuzen. De brandweer van Terneuzen had het vuur snel on der controle. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN - De ITF in Rotterdam heeft haar collega's in Londen gevraagd een „in spector" te sturen naar de coaster „Slemish". De Pana mese kustvaarder ligt aan de Goesekade in Terneuzen, om dat de bemanning het schip niet zeewaardig vindt. Waar schijnlijk komt die inspector uit Antwerpen. Hij zal de zeewaardigheid van het schip moeten onderzoeken. Overigens valt het met de achterstand van de betaling van de lonen nogal mee, zo blijkt uit de mededelingen van een woordvoerder van de ITF. Het zou slechts de maand november betreffen. De ITF- woordvoerder kon nog niets zetten over de staat van onder houd van het schip. De ITF is nog niet aan boord geweest. Binnenschippers dreigen met actie De schippers stelden tijdens de vergadering onder meer dat de steiger in de Thoolse vluchthaven moet worden doorgetrokken TERNEUZEN - De schippers hebben opnieuw gepleit voor betere voorzienin gen voor de binnenvaart langs het Schelde-Rijnkanaal. Daarbij gaat het vooral om het doortrekken van een stei ger in de Thoolse vluchthaven. Deze moet volgens de schippersvereniging Schuttevaer worden verlengd naar de Thoolse wal, zodat de schipper geen twee kilometer hoeft om te lopen om in het stadje Tholen z'n inkopen te doen. De Terneuzense afdeling van Schut tevaer drong gisteren tijdens haar jaar lijkse bijeenkomst aan op deze verbete ringen. Voorzitter Willy de Meijer her innerde er ook nog aan, dat ook de bouw van een telefooncel op de Thoolse wal is toegezegd. De Meijer ging ook nog even in op de aanleg van de sluis in de Oester- dam. Hij twijfelde aan de toezegging van minister Tuijnman dat het schutten in de geplande grote kolk vaker zal ge beuren dan is toegezegd. De Meijer: ,'Als dat gebeurt zullen er wel direct bezwaren komen van het Hoogheemraadschap of van milieu groepen, vanwege de zout-zoetwater- verhouding". Hij vertelde verder nog dat Schuttevaer met de gedachte heeft gespeeld om de aanleg van een zoge naamde overtoom voor te stellen: „Zo'n ingewikkelde installatie om een schip over de tijk te zetten. Maar daarvan zouden de schapen op die dijk wel eens kunnen schrikken....". (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN - De Terneuzense binnenschippers zullen onder geen beding toelaten dat er in de oostelijke kanaalarm ligplaat sen verdwijnen ten behoeve van parkeerterrein of andere doel einden. Gebeurt dat toch dan is een actie tegen het gemeentebe stuur van Terneuzen niet denkbeeldig. Deze harde tal klonk giste ren uit de mond van Willy de Meijer, voorzitter van de afde ling Schuttevaer Terneuzen. Hij maakte tijdens een verga dering in zaal De Vriendschap duidelijk dat de particuliere schippers niet breid zijn om nog maar een meter afmeer - ruimte af te staan ten behoeve van de auto of ten gunste van de middenstand in de binnen stad, zonder dat er aternatie- ven worden geboden. De Meijer en ook de aanwe zige schipper toonden zich trouwens zeer in de wiek ge schoten door een opmerking van burgemeester C. Ockeloen. Deze zei vorige week, dat een ligplaats ,ngeen heilige koe" is. De schipper voelen zich temeer bedreigd omdat er in het Ter neuzense gemeentehuis een plan ligt dat voorziet in het afsnijden van een deel van de oostelijke kanaalarm in het kader van een stedelijk ver keersplan. Volgens De Meijer betekent dat het verlies van veertig ligplaatsen. „Onaan vaardbaar", aldus De Meijer, eraan herinnerend dat de Ter neuzense winkeliers zich twee jaar geleden al bereid toonden om mee te werken aan het in ruilen van ligplaatsen tegen parkeermogelijkheden. De Meijer, sprekend over de voorgestelde doortrekking van de Mr. Haarmanweg over de kanaalarm naar de Schepen- dijk: „Die dam mag er niet ko men. Een brug zou wel aan vaardbaar zijn, mits de door- vaarthoogte voldoende is". Hij zei niet te begrijpen waarom er in de zestiger jaren zoveel geld is uitgegeven aan „een dure verbinding over de Axelsedam, terwijl die later bijna overbo dig wordt, wanneer deze rechtstreeks verbinding over de kanaalarm wordt aange legd. Maar goed, die deskundi gen zullen het wel beter we ten". (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT - De su permarkt A O aan de Van Milstraat in Sas van Gent zal per 1 februari moeten sluiten. Voor de twee vrouwelijke werknemers is bij het arbeids bureau een ontslagvergunning aangevraagd. De sluiting is een rechtstreeks gevolg van een waarschuwing van de Keu ringsdienst voor waren uit Goes. De dienst had eigenaar Rammeloo gelast onder andere een nieuwe vloer in het gebouw te leggen. Volgens mevrouw Rammeloo, bedrijfsleidster van de vestiging, zou dat ge zien de omzet een te grote in vestering betekenen. „Het is eigenlijk een noodgebouw dat is weggezet voor drie jaar. In middels staat het er al dertien jaar. De houten vloeren en wanden rotten gewoon weg", zo zegt ze. Van de twee werkneemsters zal er voorlopig overigens slechts één vrouw ontslagen kunnen worden. De andere is namelijk in verwachting. Zij zal kunnen gaan werken in Rammeloo's A O-vestiging in Sluiskil. Voor de andere vrouw is geen vervangende werkgelegenheid gevonden. Voor de wijk Sint Albert bete kent de sluiting dat men de enige winkel in de buurt kwijt raakt. (Van een onzer verslagge vers) MIDDELBURG - De Commissaris der Konin gin in Zeeland dr. C. Boertien en mevrouw Boertien-Velema houden zaterdag 5 januari na mens het provinciaal be stuur een nieuwjaarsre ceptie. Dat gebeurt in de pro vinciale statenzaal tussen 16 en 18 uur. De receptie wordt op speciale wijze opgeluisterd door een de legatie uit Hulst, die het provinciaal bestuur op de hoogte zal stellen van de festiviteiten rondom Hulst 800 jaar stad. (Van een onzer verslaggevers) BREDA - Suiker Unie heeft gisteren de campagne 1979 beël- nidigd. Voor het eerst in het bestaan van de coöperatie moesten de 6 fabrieken (Sas van Gent, Roosendaal, Dinteloord, Zeven bergen, Puttershoek, Groningen) met Kerstmis doordraaien. Dat kwam omdat de fabriek in Groningen door verbouwingen pas later kon starten en voorts door aanloopproblemen van enkele fabrieken en door de overvloedige oogst in het najaar. Bij Suiker Unie is men overigens best te spreken over de resul taten van de campagne 1979. In de zes fabrieken werden 3,5 miljoen ton bieten verwerkt en de opbrengst aan suiker bedroeg 523.000 ton. Suiker Unie hoopt - extreme situaties daargelaten - 1979 te kunnen beschouwen als de laatste campagne met een lange duur. In 1980 komt de forse uitbreiding van het bedrijf in Groningen gereed en volgens ir. A. Luijtjens, voorzitter van de directie van Suiker Unie moet het dan mogelijk zijn om de campagne binnen redelijke grenzen te houden, dat wil zeggen vóór de kerstdagen gereed zijn. Volgens De Meijer moet het gemeentebestuur van Terneu zen zich ervan bewust zijn, dat de band die is gegroeid tussen Terneuzen en de binnenvaart, op het spel staat. De Schutte- vaer-voorman: „Wordt de bin nenvaart nog verder terugge drongen, dan kan de schipper Terneuzen straks nog maar moeilijk zijn thuishaven noe men". CLINGE - Aan de universi teit van Nijmegen behaalde mevrouw Th. Taalman-Rottier haar doctoraal examen, cum laude, voor ortho-pedagogiek. Weersverwachting van het KNMI tot vrijdagavond In de nacht en ochtend regen, in het binnenland mogelijk voorafgegaan door sneeuw of ijzel. In de middag van het wes ten uit enkele opklarin gen. Minimumtempe ratuur van 4 tot onge veer 0 gr. Middagtem- peratuur circa 6 gr.. Vooruitzichten voor zater dag en zondag. Perioden met buien Geen vorst van beteke- Konstanz 320 min 3, Rheinfel- den 251 min 9, Maxau 492 min 15, Plochingen 160 min 3, Mannheim 350 min 22, Stein- bach 183 plus 6, Mainz 361 min 15, Bingen 226 min 19, Kaub 275 min 24, Trier 403 min 19, Koblenz 322 min 18, Keulen 434 min 34, Ruhrort 526 min 40, Lobith 1178 min 42, Pan- nerdense kop 1140 min 42, Nijmegen 986 min 39, IJssel- kop 1022 min 37, Eefde IJssel 596 min 30, Deventer 473 min 30, Katerveer 168 min 26, Borgharen 4127 min 44, Bel- feld 1344 min 21, Grave bene den de Sluis 598 min 25. Morgen, zaterdag 29 dec. Bergen op Zoom 12.18 Hansweert Terneuzen Vlissingen Wemeldinge 11.37 11.05-23.43 10.37-23.14 12.04

de Stem | 1979 | | pagina 13