omen ederlaag BC Terneuzen BV Hulst sterk te voor Scheldesport -an HVH Toernooizege Tioba JO LEERAERT STELT TELEUR Itopia int Degradatie Van Eenennaam Yerseke-Bruse Boys Huldiging Toerclub Sas Menheere kampioen tweede klas libre Brabantse titel voor Van de b etering ■JSSBÊK TRIMMEN IN AXEL UITSLAGEN If IDE STEM VAN VRIJDAG 28 DECEMBER 1979 ^ulemans - Havermans 9-1 bre ïavermans 8 leulemans 200 i/X ïavermans 100 leulemans 100 Vandstoten leulemans 50 ïavermans 32 (1/2 peulemans 100 ïavermans 48 2 llriebanden Itiavermans 11 15 Peulemans 20 15 Tweede ronde /ultink - Dielis 4-6 1 8 8.1 1 200 200.1 59 42 29 10 100 48 3 6 33.33 33.33 8.33 5.33 50.00 24.00 0.733 1.333 BLibre IVultink 0 2 0 O.OO [Dielis 200 2 179 100.00 47/1 Dielis 64 5 37 12.80 Vultink 100 5 72 20.00 bandstoten Vultink 49 4 30 12.25 DieUs 50 4 27 12.50 71/2 Dielis 9 19 9.00 1 Vultink 100 1 100 100.00 driebanden Vultink 8 12 3 0.666 Dielis 20 1 2 8 1.666 VUGHT (ANP) - Ton vandf Wetering uit Deurne is giste ren in Vught kampioen van hel gewest Brabant geworden bi] het veldrijden. Van de Wete ring won de rit over 24 kilo meter in 1.03.12. De uitslag is: 1. Ton vand' Wetering (Deurne) 24 km is 1.03.12, 2 Rudy Hoogkamo (Leiden), 3. Mario van Kerkhof (Mierlo-Hout), Berry Zoontjes (Tilburg), 5. Ai Donkers (Diessen). Uitslag kampioenschap van Brabant 1. Van de Wetering, 2. Van®| Kerkhof, 3. Zoontjes. Ivoerder van de Europese V oct- rg verklaard dat excessen in een ■rtoi'rnooicn harder aangepa* naatregelen zuilen verzwaar rtdurende exealatie van geweld n noemde de woordvoerder he en op neutrale bodem. Nog nooi nis van de voetbalunie hebben >rgedaan als in het begin van d JEFA acht verzwaring van elijk en denkt daarbij zelfs aan bepaalde omstandigheden ee om te zetten in een nederlaag ubliek of op neutrale bodem- hoge uitzondering gegeven wef' ïg van de huidige gewelddadig positie verliezen. In dit verban ie tweede ontmoeting tussen indalk en FC Linfield, die na :n in het eerste duel in HaarK ||Van onze sportmedewerker) SAS VAN GENT - Tijdens jf voorwedstrijd over gangsklasse libre klein biljart, Liii biljartcentrum Reseda in Sas van Gent werden gehou- Utn zijn slechts matige presta- Jties geleverd. In deze poule- Lorwedstrijden, georgani seerd door de Sasse biljartver eniging Het Groene Laken, die kon rekenen op de steun van de [districtsarbiters, kwamen slechts drie spelers in actie. A'teL.; '7.;- - i V ÏSK- Voor de twee Zeeuws- Vlaamse vertegenwoordigers- Tonnie van Eenennaam (SBC, Sluiskil) en Koos Zwanink (DOS, Hoek) - zou het beter zijn het volgend seizoen eens een stapje lager te gaan pro beren. Voor Van Eenennaam werd dat in Sas van Gent trouwens al een feit. Na zijn halve degradatie vorig seizoen was zijn moyenne ook nu der mate zwak dat hij degradeerde naar de extra klasse libre. Koos Zwanink zal nog een jaartje geduld moeten hebben. Hij liep tegen zijn eerste halve degradatie aan. Poule-win naar werd Verpaalen uit Ber gen op Zoom die al zijn partij en winnend afsloot. De eindstand van de poule in Sas van Gent ziet er als volgt uit: (achtereenvolgens aantal matchpunten, algemeen ge middelde en hoogste serie): 1. A. Verpaalen 12-24.13-287; 2. J. Zwanink 4-11.67-109; 3. A. van Eenennaam 2-10.40-109. i (Van Op de foto de badmintonteams van Terneuzen I en BCC 1 uit Capelle voor het begin van de wedstrijd in sporthal ,,'t Zwaantje" in Terneuzen. Een duel dat door de formatie uit Capelle met sim verschil werd gewonnen. (Van onze handbal medewerker) TERNEUZEN - In de afde ling Zeeland gaan de handbal- ploegen gewoon door. In de Perste klasse van de afdeling vonnen de heren van Utopia na een zwak begin nog net van Olympus 2 (16-15). In de twee de klasse moest Sluiskil zijn neerdere erkennen in Mara thon 2 (22-16) en bet Hulsterse "V'H liep eveneens tegen een nederlaag aan. Het kreeg met 25-21 klop van Utopia 2. Bij de dames deelden in de eerste lasse Utopia en EMM 3 de punten 5-5. EERSTE KLAS HEREN: JTOPIA-OLYMPUS 2 16-15. Jtopia speelde de eerste helft pntzettend zwak. Vooral ver dedigend klopte er weinig van. Bij de rust keken de Terneuze- paren zelfs tegen een 5-9 ach terstand aan. Na de hervatting ging het veel beter, zowel aan vallend als vooral verdedi gend. Door een enorme inzet istUtopia de achterstand om ie buigen in een voorsprong, pe door grote saamhorigheid iiet meer uit handen werd ge geven. TWEEDE KLAS HEREN: 1RATHON 2-SLUISKIL 12-16. Sluiskil speelde in het begin erg rommelig en keek al Plug tegen een achterstand San, die vrij vlot groeide tot zes punten. Toen ging Sluiskil pas ïdballen en toen ook bleek pat het niet veel minder kwa- pteit in huis had dan Mara- Tion. Door goed spel groeide pet verschil niet en kon Sluis- fil gelijke tred houden met larathon. Het begin was ech- ler matig en de in die periode ppgelopen achterstand kon iet meer goedgemaakt wor gen. UTOPIA 2-HVH 25-21. In Peze gelijk opgaande wedstrijd Pas de ruststand 12-11. Dat Jtopia uiteindelijk de over- Pinning behaalde had het looral aan het bekeken spel fan Terneuzense zijde en de Iele fouten in de Hulsterse ferdediging te danken. HVH peeft zich in laten pakken, vant met wat meer overlegzou peze nederlaag niet nodig ge- Nest zijn. DAMES EERSTE KLASSE: JTOPIA-EMM 3 5-5. De Ter- feuzense dames keken vrij vlot gen een 0-3 achterstand aan, laar nog voor rust was de tand weer gelijk getrokken: 1-3. Meteen na de hervatting jwam Utopia weer op achter pand: 3-4. Utopia viel echter sergiek aan en nam een foorsprong van 5-4. Dat er niet peer goals aan Middelburgse f'jde vielen was vooral te dan- Jen aan het goede werk van de lM-keepster. Utopia hield Je voorsprong tot twintig se conden voor tijd vast. Toen kon MM nog net gelijk maken: j-5. Gezien het spelbeeld wa- (en beide partijen het erover ens dat dit de juiste uitslag Rapid in de aanval tegen Swift, (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN Het negende kersttoernooi van de Ter neuzense korfbalvereniging heeft de van tevoren getipte winnaar opgeleverd. Tjoba, Zeelands sterkste korfbalteam van dit moment, heeft het echter met het winnen van de door de gemeente Terneuzen beschikbaar gestelde wissel beker, echt niet gemakkelijk gehad. Weliswaar werd in de eerste wedstrijd die verwachting geheel bevestigd, na een onsamenhangend begin tegen Swift draaide Tjoba na de hervatting soepel naar een 8-4-overwinning, maar de tweede wedstrijd tegen het Gentse Rapid pakte anders uit. Tjoba leek eerst op een stevig zege af te gaan, maar enkele goede afstandstreffers brachten de Belgen op voorsprong. In een spannende slotfase kwam Tjoba weer gelijk, maar vlak voor tijd greep Rapid toch de winst met 4-5. Dat bracht Rapid op slag als belangrijkste kansheb bers naar voren, want eerder had het D VS al met 2-5 de das omgedaan. Ook Swift was nog lang niet kansloos, want bij een stevige winst op DVS kon het toch nog een vinger in de pap hebben. De winst kwam wel, maar de 4-2 leek niet voldoende. Deze uitslag bracht Tjoba toch weer in een winnende uitgangspositie, want enkel winst op DVS bete kende de eerste prijs. Het scheen een forse overwinning te worden, want Tjoba liep uit naar 4-1. Even gemakkelijk echter kwam DVS terug tot 4-3, maar nimmer gaf Tjoba het initiatief geheel uit handen. Een sterke slotfase -af wisselend balbezit en aanvallend spel- zette het op een 3-6-overwinning en dus ook op 4 punten, maar het doel saldo was aanmerkelijk beter dan dat van Rapid en Swift. In de tweede afdeling duelleerde Luctor en Keep Fit in de slotronde om de eerste prijs. Luctor had met 3-2 gewonnen van Animo 2, maar tegen Zuidwesters gelijk gespeeld (1-1). Keep Fit had gewonnen van Zuidwesters (1-3), maar van Animo 2 verloren met 5-4. Omdat Animo 2 en Zuidwesters de punten deelden met 3-3 waren die ploegen voor de hoofdprijs uitgeschakeld. De wedstrijd tussen Keep Fit en Luctor bracht de Roosendalers al snel op voorsprong. Bij Luctor lukte het schot niet; het kreeg voldoende kansen, maar zelfs drie vrije doorlopers op een rij gingen mis. Het bleef daarom achter Keep Fit aanlopen, dat in de slotfase met balbezit de 3-1 -zege veilig stelde. Door het winnen met strafworpen kwam Luctor op de tweede plaats en Animo werd derde. In de derde afdeling had Zaamslag na vier wedstrijden zes punten te pakken en een ruim doelsaldo. Winst op Rapid 2 met 1 -3op Luctor 2 met 3 -0op Luctor 3 met 2-3 en een 1-2-verlies tegen Emergo bracht Zaamslag in een schier onovertrefbare positie. Enkel Rapid kon nog op gelijke hoogte komen, want deze ploeg had gewonnen van Luctor 2 met 1-2 en van Emergo met 2-4, terwijl de partij tegen Luctor 3 de beslissing moest brengen, Luctor hield de zaken echter goed bij en kwam in de slotfase zelfs nog gevaarlijk opzetten. De winst was echter voor Rapid, dat nu ook op zes punten kwam, maar een veel slechter doelsaldo had dan Zaamslag. Luctor 2 kwam op de derde plaats door een 1-0-winst op Luctor 3 en een 1-3 zege op Emergo dat vierde werd. Luctor 3 kwam op de laatste plaats. onze badmintonmede- werker) TERNEUZEN - Het eerste team van de badmintonclub Terneuzen is er in de derde klasse van de landelijke bad- mintoncompetitie niet in ge slaagd het eerste team van BCC uit Capelle te bedwingen. Terneuzen 1 leed een gedeci deerde I-7-nederIaag op eigen terrein. Ook voor Terneuzen 2 was er geen succes weggelegd. Oosterhout 2 bleef met 1-7 baas over de Terneuzense re serves. Terneuzen 1 - BCC 1 1-7. Jaap van Driel moest het af leggen tegen de weinig bewe gende maar zeer slim spelende Severin 12-15, 3-15. Invaller Gerard Tichelman gaf goed partij, maar bleek toch niet opgewassen tegen Timmer, die met 8-15,7-15 zegevierde. Een vooral in de laatste twee sets sterk spelende Marijke van Driel verloor maar nipt. Van krachtsverschil tussen haar en Inge Blommaert was eigenlijk geen sprake getuige de setcij- fers 4-11,12-9, 9-12. Marianne van de Vijver - evenals Gerard Tichelman ingevallen - kwam in het eerste team niet verder dan 4-11, 7-11 tegen Severin. Zo goed als het herendubbel was voor Terneuzen 2 zo goed was het damesdubbel in deze wedstrijd en het werd dan ook verdiend gewonnen door het Terneuzense duo. In de andere dubbelspelen ging de winst naar BCC. GD: Marianne van de Vijver/ Jaap van Driel - Blommaert/ Severin 1-15, 7-15; GD: Marij ke van Driel/Gerard Tichel man - Severin/Timmer 7-15, 15-7, 6-15; HD: Jaap van Driel/Gerard Tichelman - Se verin/Timmer 8-15, 7-15; DD: Marijke van Driel/Marianne van de Vijver - Blommaert/Se- verin 15-8, 15-8. Terneuzen 2 - Oosterhout 1 1-7. In een vrijwel toch gelijk opgaande wedstrijd verloor Roelof Fermont zijn single in twee sets van Molenaar: 9-15 12-15. Jan Peters zag een 12-9- voorsprong in de eerste set verloren gaan tegen Martens, die uiteindelijk met 12-15 ze gevierde. Hij kon er net geen derde set uitslepen. Hij verloor ook de tweede set met miniem verschil 13-15. Jannie den En gelsman had geen enkel ver weer tegen de sterk spelende Van Baal: 4-11, 0-11. De jeug dige invalster Karin Tacq, in het team opgenomen voor de afwezige Annet Veerman, kwam tot drie sets tegen Lod der: 6-11, 11-3, 0-11. In drie van de vier nog te spelen dub bels ging de winst eveneens naar Oosterhout. Het heren- dubbel was voor Terneuzen. In een zeer spannende partij wisten de Terneuzense heren in drie sets de winst te grijpen. En volkomen verdiend, want de samenwerkingen opstelling van de twee Terneuzense heren was voortreffelijk te noemen. GD: Jannie den Engelsman/ Roelof Fermont - Van Baal/ Martens 4-15, 9-15; GD: Karin Tacq/Jan Peters - Lodder/ Molenaar 3-15, 5-15; DD: Ka rin Tacq/Jannie den Engels man - Van Baal/Lodder 2-15 1-15; HD: Jan Peters/Roelof Fermont - Molenaar/Martens 12-15, 15-10, 18-13. T3 Spelmoment uit de Zeeuws-Vlaamse basketbaltopper tussen BV Hulst (aan de bal in donkere broek) en Scheldesport. (Van onze basketbalmedewerker) HULST De enige echte derby, die Zeeuws-Vlaanderen in de eerste klas van het basketbal nog over heeft, werd gespeeld in sporthal ,,'t Zwaantje" te Terneuzen, waar de BV Hulst te gast was bij Scheldesport en won. Leider Volharding kreeg zijn eerste verliespunten door een reglementaire 2-0 bij Eastwood Tigers. BV Souburg won wel reglementair bij en van Valkenisse. De 40-55 uitslag is weliswaar laag, maar toch niet onverwacht Dat was ook het geval bij de Brabantse derby jumping Crabs-Vossenberg, die in 45-53 eindigde. In Terneuzen hadden beide ploegen kennelijk last van de zenuwen, want, zoals zo vaak in een derby, het spelpeil was beslist niet hoog. Dat kwam zonder twijfel ook door de vertragende tactiek, die Scheldesport wilde toepassen. Dat is niet zo vreemd, want de thuisploeg heeft niet een al te beste conditie, terwijl de Hul stenaars er zo langzamerhand om bekend staan, dat ze veel scoren op snelheid via breaks. De bezoekers wilden dus die snelheid opdringen. Dat pro beerden ze te bereiken via een man-tegen-man-systeem. Ook dat werd echter niet zo best uitgevoerd, zodat coach Stan- daert nog voor rust terug naar de zóneverdediging greep. Tot de vierde minuut bleef het ge lijk: 4-4.Daarna liep Hulst naar 4-10 en 12-23 weg via Karei Doolaege (12 punten) en Ronnie Aerts (6 punten). Laatstgenoemde speler was toen reeds zeer nuttig in de re bounds. Van Terneuzense zijde was Ed Hofman weer de alles bepalende figuur als spelver deler, terwijl Hans Sonius (13 punten) en Grusé de Vrage (8) voor de punten moesten zor gen. Ook Mark Pieters droeg zijn steentje bij. Mede daar door kon Scheldesport vlak voor de pauze weer wat inlo pen, zodat halverwege een krappe voorsprong van 24-28 voor Hulst werd genoteerd. Dat was vooral voor de thuis ploeg erg hoopgevend, want de bezoekers waren gezien de resultaten en de ranglijst hui zenhoog favoriet. Wellicht door de spanning van een eventueel onverwacht goed resultaat vergat Grusé de Gra ve zichzelf even na een stevige persoonlijke fout van Erik Ferket en gooide de bal in diens richting. Dat was echter het enige schoonheidsfoutje in de verder zeer sportieve wed strijd, die ondanks een wat zwakke leiding (er waren weer geen scheidsrechters!) nooit ontaardde. Na de rust had Tonnie de Booy (9 punten), die voor die tijd goed was afge stopt, wat meer succes. Hij wist zijn twee bewakers nu wat vaker af te schudden, ook al omdat Ronnie Aerts in de aan- valsrebound veel aandacht op eiste. Na 8 minuten was het verschil dan ook weer wat ruimer: 30-42. Toen daarna Ed Hofman geblesseerd het veld moest verlaten, ging de wed strijd als de bekende kaars uit. Het werd tenslotte verdiend, dat zeker Wel, 41-56. Toch geen resultaat om lang over na te kaarten. Zeker niet voor de be zoekers. In deze hoogste Zeeuws- Brabantse klas zou ook de wedstrijd van de waarheid tussen koploper Volharding uit Goes en Eastwood Tigers (tweede geklasseerd) in Oos terhout worden gespeeld. Door allerlei tegenstrijdige berich ten is de zaak nog onduidelijk. Wel zeker is, dat bij de wed strijdleidingeen reglementaire 2-0 voor de Brabanders staat genoteerd. Het afwezig zijn van de twee scheidsrechters speelde in ieder geval een be langrijke rol en de Goese ploeg kon of wilde niet akkoord gaan met de ter plaatse voorgestelde oplossing. Het verhaal over het vele water in de Schelde zal ook hier wel opgaan. Als deze uitslag blijft, en daar houden we het even op, is er zeker sprake van een verrassing. Volharding wordt dan plotse ling weer bedreigd door twee ploegen: Eastwood Tigers en Dynamo. Ook in de tweede klasse konden de wenkbrauwen wor den gefronsd. De beide koplo pers, Delta Dunkers en Jum ping Crabs, verloren, respec tievelijk bij de No Goods in Vlissingen (38-25) en de Ber- genaren thuis van Smokkel hoek (40-43). Dat van die wenkbrauwen zal dan ook niet gelden voor het niet-spelende Operatie uit Oostburg, omdat het daardoor weer aan de kop is gekomen. Het Axelse Voor waarts liet het echter weer af weten door de ruime 60-24 ne derlaag bij Matador 2. In de derde klas gingen de Hulster reserves bij Jumping Crabs winnen, waardoor ook hier een Zeeuws-Vlaamse ploeg mede aan de leiding gaat. Na een 12-25 voorsprong bij de pauze, ging het met de 5 spelers conditioneel snel bergaf waarts. De eerste zes minuten lukte het nog wel: 37-18. Daarna liepen de Bergenaren langzaam in. Niet genoeg ove rigens om de bezoekers te kun nen verontrusten en met 34-44 werden de twee punten ver diend meegebracht. Tonnie de Booy was met 27 punten veruit topscorer. Bij de dames werd alleen in de tweede klas gespeeld. Voorwaarts ging daarin win nen bij de Schouw. Het was een erg zwakke wedstrijd van bei de kanten, getuige ook de stand. Na slechts 4-8 bij rust werd het tenslotte 11-28. He- leen van Gremberghe en He- leen van Espen hadden beiden met 10 punten nog het grootste aandeel in de score. Uitslagen: Heren 1: Valke nisse - Souburg 40-55, Schel desport - BV Hulst 41-56, Jumping Crabs - Vossenberg 45-53, Eastwood Tigers - Vol harding 2-0. Heren 2: Matador -Voorwaarts 60-24, No Goods - Delta Dunkers 38-25, Jum ping Crabs 2 - Smokkelhoek 40-43. Heren 3: Marathon - Smokkelhoek 2 58-10, Delta Dunkers 2 - Valkenisse 2 16-47. Jumping Crabs BV Hulst 34-44. Dames 2: De Schouw - Voorwaarts 11-28, No Goods - Souburg 2 0-2. (Van onze sportredactie) YERSEKE - De wedstrijd Yerseke-Bruse Boys uit de derde klasse B van het KNVB- zaterdagvoetbal, die op 1 de cember werd gestaakt na 25 minuten in de eerste helft door scheidsrechter Rijshouwer uit Breda, zal op zaterdag 5 ja nuari worden uitgespeeld. (Van onze sportmedewerker) SAS VAN GENT - Tijdens een feestavond in herberg „De Rotterdam" in Sas van Gent heeft de toerclub Sas van Gent de kampioenen van deze ver eniging gehuldigd. Titelhou der werd Ronny van Akker, tweede Eddy de Rijcke en op de derde plaats eindigde Frank van Hulle. Tot kilometervreter van het jaar werd Eddy de Rijcke ge bombardeerd op deze feest avond die werd opgeluisterd door het muzikaal gezelschap „De Guanita's". Voor zaterdag 5 januari en zaterdag 9 februari heeft de toerclub Sas van Gent twee rollenwedstrijden op het pro gramma staan, die worden georganiseerd in samenwer king met enkele carnavalsver enigingen. Op 5 januari wordt het eerste rollenduel gehouden in „De Rooien Oedt" en op 9 februari in herberg „De Rot terdam". Beide wedstrijden beginnen om 19.30 uur. (Van onze sportmedewerker) KAATSHEUVEL - De Hul sterse biljarter Jo Leeraert - lid van de Axelse biljartver eniging POP - heeft niet kun nen overtuigen in het geweste lijk kampioenschap tweede klasse driebanden klein bil jart. In deze titelstrijd waar aan door negen finalisten werd deelgenomen en dat in Kaats heuvel werd gehouden eindig de Leeraert op een wat teleur stellende achtste plaats. Ook het algemeen moyenne van de routinier uit Zeeuwsch- Vlaanderen was wat aan de la ge kant: 0.483, temeer omdat hij boven de 0.600 eindigde in het districtskampioenschap dat hij op zijn naam schreef eerder dit seizoen. Wel scoorde hij een hoogste serie van acht caramboles. Normaal is zo'n reeks goed voor de hoogste se rie in het toernooi, maar Leer aert had de pech dat de als nummer zeven geëindigde Lafarre een serie van negen op zijn naam bracht. Kampioen werd de op eigen terrein spe lende Soeterbroek. De andere Zeeuwse afgevaardigde in Kaatsheuvel, Marien Vermue van het Lewedorpse LBV deed het lang niet slecht. Zijn vierde plaats in de totaalxangschik- king en zijn algemeen gemid delde van 0.629 betekenen dat hij kan terugblikken op een geslaagd toernooi. (Van onze sportmedewerker) AXEL - De scheidsrechters- vereniging Zeeuwsch-Vlaan- deren houdt zaterdag 29 de cember een oudejaarstrim- cross in het Axelse bos. Zij doet dat in samenwer king met de werkgroep spor tieve recreatie in Axel. Deze cross wordt niet gelopen als wedstrijd. Het is de bedoeling dat de deelnemers op een sportieve manier in beweging blijven. Iedereen kan meedoen en zijn eigen tempo bepalen, zodat deelname mogelijk is voor jong en oud, dame of heer. De afstand waarover gelopen wordt is 6 km. De start is bij de kantine van de voetbalvereni ging Axel. De kosten bedragen 2.50 per persoon voor vol wassenen en 1.- voor kin deren. ZAALHOCKEY Heren Derde klasse C: Peli- kaan-OIympia 1-1, Cadetten- Olympia 6-6, Tempo-Cadetten 6-2, Olympia-Cadetten 3-7, Tempo-Olympia 6-2, Waran de-Middelburg 16-3, Middel burg-Pelikaan 1-13. Heren reserve vierde klasse I: Goes 2- Olympia 2 1-8, Tempo 3- Olympia 2 5-2, Middelburg 2- Olympia 2 7-2, Vlissingen 3- Zwart Wit 3 6-11, Zwart Wit 3-Olympia 2 5-1, Middelburg 2-Vlissingen 3 2-2. Dames vierde klasse F: Mid delburg-Push 3 0-5, Olympia- Tempo 2 8-1, Olympia-Push 3 8-6, Middelburg-Tempo 2 2-0. ZAALHANDBAL Heren eerste klasse: DHC- EMM 3 16-29, Delta Sport- Walcheren 2 25-15, Utopia- Olympus 16-15. Heren tweede klasse: Olympus 3-EMM 4 18-4, Marathon 2-Sluiskil 22-16, EMM 5-GSC 3 27-18, Delta Sport-Olympus 4 13-24, Utopia 2-HVH 25-21. Dames eerste klasse: EMM 2-Delta Sport 17-2, Utopia-EMM 3 5-5. Dames tweede klasse: Marathon 2-Walcheren 2 1-10. VOLLEYBAL District Zeeland, dames eerste klasse: Ardito 1-Ardito 2. Heren tweede klasse A: Ar dito 2-Blok '73 4. (Van onze sportmedewer ker) MIDDELBURG - Zoals te verwachten viel is Jos Menheere kampioen tweede klasse libre van het district Walcheren/De Bevelanden van de Ko ninklijke Nederlandse Biljart Bond geworden. Al ruim voordat de finale partij begon in café „Centrum" te Middelburg was Menheere onbereik baar geworden voor de concurrentie. Ongesla gen, met het hoogste al gemeen gemiddelde en met een straatlengte voorsprong in match- punten maakte Menheere duidelijk wie het meeste recht had op de titel in dit door de biljartvereniging ,,'t Raedthuys" georga niseerde kampioenschap. Jos Menheere had zo'n grote overmacht in deze titelstrijd dat hij zijn al gemeen moyenne nog rustig iets kon laten zak ken om op die manier ook nog in aanmerking te ko men voor uitzending naar het gewestelijk kam pioenschap in deze klasse. Na vier ronden voerde hij het veld aan met een al gemeen gemiddelde van maar liefst 5.14 Dat was ruim boven het toelaat bare moyenne voor af vaardiging naar het ge westelijk kampioenschap. In zijn laatste partijen nam Menheere duidelijk gas terug en plaatste zich op die manier alsnog voor de gewestelijke finale. De prijzen werden na afloop uitgereikt door Bart van Willigen en de bondsmedaille door Da vid de Fouw. Wedstrijd leider René Seits maakte de volgende eindstand bekend: (respectievelijk matchpunten, algemeen gemiddelde en hoogste serie): 1. Jos Menheere 14-4.64-29; 2. Nol Con- semulder 8-3.56-24; 3. Jan de Rijke 7-3.74-314. Jan van de Wal- le 7-3.57-20; 5. Wim de Schrijver 6-3.76-26; 6. Hans Oostdijk 6-3.75-37; 7. Jan Marijs 4-3.80-24; 8. Jo Wisse 4-3.76-25.

de Stem | 1979 | | pagina 11