NEC in nog grotere zorgen STORHOLT TELEURGESTELD Van der Duim en Kleine imponeren Van der Smissen kan Belgische zege voorkomen] Ton van Eenennaam boos op trainer bij UE Tarassova: nieuwe Russische schaatsster ïtopia int 'an HVH sport MB ■HHHHBUftlMillUKÏB&aBI Toto gelijk door Hein Groothuis Uitslagen door Romaln van Damme Brabantse titel voor V an de Wetering! DE STEM VAN VRIJDAG 28 DECEMBER 1979 /o- IpE STEM VAN VRIJDAG 28 (Van onze sportredactie) NIJMEGEN - De proble men bij NEC zijn weer groter geworden. Via een open brief hebben drie leden van het sectiebestuur Betaald Voet bal van de Nijmeegse eredi visieclub hun activiteiten voorlopig op een zeer laag pitje gezet. Voorzitter Wim van de Bergh, lid Pierre Kuijpers en penningmeester Wim Reijers wensen niet langer verant woordelijkheid te dragen voor de afhandeling van de lopende zaken betreffende het betaald voetbal, waartoe zij zich bij hun aftreden op de algemene ledenvergadering van 3 december verplichtten. De aanleiding tot deze stap is een conflict met algemeen voorzitter Herman Willem- sen en secretaris Betaald Voetbal Henk Bouwman over de wijze waarop de finan ciële perikelen waarin NEC zich bevindt het hoofd gebo den dienen te worden. De fi nanciële situatie van de Nij meegse voetbalvereniging is nog verslechterd doordat de banken met onmiddellijke ingang het rekening-courant krediet hebben opgezegd. Eerder al hadden de externe geldgevers laten weten, dat toegezegde financiële steun wordt ingetrokken. De oorzaak van deze be slissingen moet worden ge zocht in de afwijzing van de stichtingsvorm tijdens de al gemene ledenvergadering op 3 december. Ex-penning meester Wim Reijers: „Geldschieters en banken hebben eisen en één daarvan is de stichtingsvorm. Bij in williging daarvan zouden resp. acht en vier ton op tafel komen. De leden van NEC bleken tijdens de opiniepei ling op de vergadering hier voor niet gevoelig. Waarop wij aftraden met de belofte de lopende zaken af te han delen. Dat gaat echter niet meer, omdat wij geen ruimte hebben beleidsbepalende besluiten te nemen". Volgens algemeen voor zitter Herman Willemsen is de stap van de drie „erg voorbarig" te noemen. „Er is geen reden tot paniek. Wij moeten ons hoeden voor overijlde actie. Zoals ook bij voorbeeld door de banken is gedaan. Allereerst is er ruim een half miljoen gulden on derweg, die de verzekering ons uitkeert als vergoeding voor het afkeuren van Pos thumus, Veeken en Melchers. Bovendien kunnen we ook nog een aardig bedrag tege moet zien uit de pot van toto en lottogelden. Er was een som van bijna 3 miljoen geblokkeerd en die is nu vrij gegeven". TRONDHEIM (ANP) - Teleurgesteld stapte Jan-Egil Stroholt r a de 1500 meter van het zware natuurijs - het dooide vier graden - in zijn woonplaats Troi dheim. De oorzaak van zijn deceptie lag niet zozeer in zijn tijd van 2.05.1, waaronder hij 0,9 sec. aan winnaar Hilbert van der Duim en 0,2 sec. aan Piet Kleine moest toegeven, maar werd meer gevormd door de manier waarop hij in de slotfase terrein moest prijsgeven. Een ronde voor het einde be zat de Noorse Europese kam pioen een seconde voorsprong op de tijd die Piet Kleine in het openingspaar had neergezet. In de laatste vierhonderd me ter ontbeerde Stroholt de kracht die voorsprong vast te houden. Hij was niet bij machte de snelle slotronde van Kleine te evenaren en finishte met 0,2 seconde achterstand. De teleurstelling sloeg om in twijfel toen Hilbert van der Duim eenritlater wel onder de tijd van Kleine dook. De Friese onderwijzer klokte na 1100 meter een exact dezelfde tijd als Stroholt. Waar de Noor faalde, in de laatste ronde, sloeg Van der Duim toe. Hij hield de winst vast, gaf slechts 1/10 aan Kleine prijs en beëin digde zijn race met de winnen de tijd van 2.04.2. Stroholt haakte daarop af eb liet ver stek gaan op de slotafstand, de 5000 meter. Door die actie werd Hilbert van der Duim de vrijwel zekere winnaar. Hij consolideerde zijn positie op de vijf kilometer door als tweede - achter Wim Pol (7.35.5) - in 7.36.7 te eindigen. Stroholt mompelde wat ex cuses na zijn nederlaag. „Grote inspanningen zijn voor mij op dit moment niet welkom. Op 1 en 2 januari zijn in Oslo de na tionale nieuwjaarswedstrij den, die tevens als selectie gel den voor de landenwedstrijd tegen de Sovjet-Unie. Daar moet ik volkomen fit zijn en DEN HAAG - De winnende getallen van toto gelijk 51 van het kerstweekeinde zijn: 3-14 - 21 - 22 - 26 - 32. Toegevoegde wedstrijd: 31. Aantal deelne mers: 16.886 Inleg: ƒ55.638, Prijzenbedrag: 26.428,05 Eerste prijs: 8.589,12Tweede prijs: 1.321,40 Derde prijs: ƒ4.624,91 Vierde prijs: ƒ6.607,01 Vijfde prijs: ƒ5.285,61. daar moet ik mijzelf bewijzen. Het had geen zin mij hier in Trondheim helemaal leeg te knokken. Dit was pas mijn eerste officiële wedstrijd in dit seizoen. Het ging mij meer om wat competitie-ervaring". In Oslo zal overigens ook Noorwegens tweede man Stenshjemmet zijn opwach ting maken. In navolging van Stroholt zonderde hij zich af van de kernploeg onder leiding van Arne Lier en verkoos hij de eenzame voorbereiding. De training verliep voor hem wat onfortuinlijk. Hij raakte over- traind, kreeg last van zijn be nen en moest een maand rust nemen. Hoeveel hij daarvoor is achterop geraakt bij zijn land genoten, zullen de nieuw jaarswedstrijden uitwijzen. De goede prestaties van de Nederlanders versterken het zelfvertrouwen binnen de na tionale kernploeg. De over winning van Van der Duim op Stroholt in de met spanning tegemoetgeziene eerste bot sing, de revival van Kleine en Wim Pol, stuk voor stuk waren het verrichtingen die de groeiende vorm gestalte gaven. Op de 1500 meter waren Hil bert van der Duim en Piet Kleine toonaangevend. Yep Kramer finishte als vierde in 2.06.3, direct gevolgd door Wim Pol in 2.06.7. Frits Schalij en Harm van der Pal met had den veel moeite zich aan het zware ijs aan te passen om zich in de voorste rijen te handha ven. Op de vijf kilometer demon streerde Wim Pol, dat hij nog lang niet afgeschreven is. Hij won de afstand in 7.35.4. Pol was het vorige seizoen omtrent deze tijd in blakende vorm, maar viel daarna terug. Uit de ervaring trok hij de lering. Dit seizoen wil hij bewust later pieken. Bondscoach Van 't Oe ver: Met Wim Pol moet men wel degelijk rekening gehou den worden. Hij vindt lang zaam zijn vorm en dan is hij een gevaarlijke opponent". Hetzelfde geldt voor Piet Klei ne, die in Trondheim zijn beste wedstrijd van dit seizoen reed. Op de 5000 meter was hij ge koppeld aan Van der Duim. De Fries reed wat wisselvallig, versnelde en vertraagde onder weg meermalen, maar kon pas in de slotfase zijn Drentse ploeggenoot van zich afschud den: 7.36.7. tegen 7.39.6 Yep Kramer nestelde zich tussen deze twee met zijn tijd van 7.37.6. Egbert van 't Oever was na afloop zeer tevreden. „Dit is natuurlijk goed voor de toe komst. Vooral de overwinning van Van der Duim en Kleine op de 1500 meter op Stroholt is van betekenis. Zeker met het oog op de Europese kam pioenschappen, die op 19 en 20 januari in hetzelfde Trond heim gehouden worden". De nationale kernploeg keert op 31 december terug in Nederland. Op 3 januari ver zamelt de ploeg zich in Den Haag, waar op 6 en 7 januari de nationale kampioenschappen gehouden worden. Deze titel strijd geldt tevens als selectie norm voor de ploeg die een week later tegen Zweden aan treedt en voor de EK in Trond heim. De uitslagen van de tweede dagzijn: 1500 meter: 1. Hilbert van der Duim 2.04.2, 2. Piet Kleine 2.04.9, 3. Jan-Egil Stroholt 2.05.1, 4. Yep Kramer 2.06.3, 5. Wim Pol 2.06.7, 6. Rolf Falk-Larssen 2.08.0, 7. Frits Schalij 2.08.3, 8. Harm van der Pal 2.08.4. 5000 meter: 1. Wim Pol 7.35.4, 2. Hilbert van der Duim 7.36.7, 3. Yep Kramer 7.37.6, 4. Piet Kleine 7.39.6, 5. Frits Schalij 7.40.5. Eindstand: 1. Hilbert van der Duim 170.653 punten, 2. Piet Kleine 171.776, 3. Wim Pol 172.358, 4. Yep Kramer 172.476, 5. Frits Schalij 17/433. Piet Kleine Hilbert van der Duim (Van onze sportmedewerker) SAS VAN GENT - Tijdens ,je voorwedstrijd over gangsklasse libre klein biljart, die in biljartcentrum Reseda in ;as van Gent werden gehou- jen zijn slechts matige presta- ;es geleverd. In deze poule- oorwedstrijden, georgani- ieerd door de Sasse biljartver eniging Het Groene Laken, die kon rekenen op de steun van de [districtsarbiters, kwamen dechts drie spelers in actie. Raymond Ceulemans in actie tijdens zijn partij tegen Louis Havermans. ZUNDERT - Christ van der Smissen is de enige van het Nederlandse kwartet, dat deelneemt aan het mini-pen- tathlontoernooi in Zundert, die na de openingsdag nog een Belgische eindoverwinning kan voorkomen. De Willebrorder, die zijn kwaliteiten in de vijfkamp al heeft onderstreept met een Europese titel, startte gisteren in de sfeervolle zaal van het Zundertse café Den Hoek met een krappe overwinning op Hans Vultink, die voor het zelfde geld aan de Grollenaar had kunnen toevallen. De sleutelpartij werd gevormd door het bandstoten, waarin de Westbrabander Vultink met twee punten verschil versloeg. De Achterhoeker bracht daar na de spanning nog terug door het 71/2 te winnen. Hoewel hij zeer goed partij gaf, ging Vul tink tenslotte in het drieban den, waarbij Van der Smissen slechts 12 beurten nodig had voor de 20 caramboles ten on der. Vultink kon na zijn tweede partij zijn adspiraties om eer ste te worden - daarin zal hij zelf trouwens niet geloofd hebben - wel vergeten. Tegen Ludo Dielis ging hij eveneens met 6-4 de mist in. Het was in feite onnodig verlies, want Vultink had de zege voor het grijpen. Bij het bandstoten strandde hij ook ditmaal met de finish in zicht. Het was evenwel dramatischer dan in de wedstrijd tegen Van der Smissen. Vultink miste name lijk de laatste hem ontbreken de carambole die er gewoon voor lag, door applaus voor Havermans, die juist de 100 in het 47/1 bereikte, toen de Achterhoeker stootte. „Ik schrok me dood", aldus Vul tink, die er overigens niet om treurde. „Ik ben hier voor de gezelligheid", stelde hij. Het uit concentratie raken was trouwens Vultinks eigen schuld. In een kampioenschap zou hem dit nooit overkomen zijn. Dan had hij rustig ge wacht tot de sneller scorende Havermans (door de verschil lende spelsoorten) uit was ge weest. Het betekende wel dat Vultink de overwinning aan Dielis op een presen teerblaadje gaf. Hij liet de ballen in goede positie achter, waardoor Dielis met een serie van 27 de 50 kon volmaken, Vultink bracht de balans in het 71/2 nog weer in even wicht, maar voor het drieban den mocht hij toch geen enkele illusie koesteren. Dielis gaf hem daarin dan ook een flink pak slaag: 20-8 in twaalf beurten. Dielis, de eindwinnaar van vorig jaar, scoorde ook een 6-4 uitslag tegen Jan Arnouts, die na een voortreffelijk begin - winst in het libre en 47/1 - on begrijpelijk terugviel. Bij het bandstoten maakte hij slechts 3 punten. Bij het driebanden bracht hij het er eveneens zeer ALMA ATA (AFP) - De Russische schaatsbond kan een nieuwe schaatsster aan het al rijke damesbestand toevoe gen. De 22-jarige Tatjana Tarrassova, studente lichame lijke opvoeding, 1 meter 67 lang, 62 kilo zwaar, was de grote revelatie van de twee daagse Russische Olympische selectiewedstrijden op de Me- deobaan in Alma Ata. Bij de damessprintsters won zij alle vier afstanden in tijden, die slechts weinig lagen boven de bestaande wereldrecords. Haar puntentotaal van 165.500 betekende niet alleen een na tionaal record, maar boven dien een verbetering van het wereldrekord van Sheila Young, dat op 166.210 staat. Een officieuze verbetering weliswaar omdat de wedstrij den niet op de kalender van de Internationale Schaatsunie (ISU) voorkwamen. Op de eerste dag, woensdag, realiseerde Tarassova twee wereldtijden. Op de 500 meter verbeterde zij het nationale re cord en bracht het op 40.74 se conden. Het wereldrecord op deze afstand is in handen van de Amerikaanse Sheila Young met 40.68, een chrono die zij vier jaar geleden in Inzeil af drukte. Tarassova's tijd op de 1000 meter bedroeg 1.23.96, een halve seconde boven het wereldrekord van haar land genote Averina, dat viere neenhalf jaar geleden op de zelfde „wonderhaan" werd ge vestigd. Een dag later herhaal de Tarassova deze prestaties. Van terugslag na een uitste kende openingsdag was geen sprake. De 500 meter reed ze in 40.99 seconden, een fraktie langzamer dan het etmaal er voor. De 1000 meter beëindig de zij na 1.23.58, waarmee zij slechts 12/100 boven het we reldrecord van Averina bleef. Bondstrainer bij de heren en damessprinters, de vroegere wereldkampioen op de 500 meter Grishin, stond zelf enigszins verbaasd over de verrichtingen van zijn pupil. „Het is de eerste keer dat een damessprintster toptijden realiseert op twee opeenvol gende dagen. Dat heeft zelfs Sheila Young nog nooit ge presteerd". Door deze. indruk wekkende tijden wordt Tatja na Tarassova, getrouwd met een balletdanser uit Kiev, op slag beschouwd als de voor naamste concurrente van de Amerikaanse rijdsters Young en Heiden in hun jacht op Olympisch goud. Bij de heren daarentegen was er sprake van lichte te leurstelling, Koelikov, reeds zeker van een plaats in de Olympische ploeg, kwam op de tweede dag niet meer aan de start. Hierdoor kon Anatoli Medennikov aanvankelijk oprukken naar de eerste plaats in het klassement. Hij legde de 500 meter winnend af in 37.73 seconden, driehonderdste langzamer dan zijn eveneens winnende tijd op de eerste dag. Kornilov en Klebennikov ein digden gezamelijk op de twee de plaats in 37.95. De dubbele afstand moest de beslissing forceren voor de eindzege in het klassement. Medennikov en Klebinnikov waren aan el kaar gekoppeld, zodat de on derlinge rivaliteit op het ijs beslecht werd. De afloop was enigszins dramatisch, beide rijders kwamen ten val en Kornilov, derde op de 1000 meter in 1.16.24 achter win naar Batoerin in 1.16.03, streek onverwacht de klasse mentsoverwinning op. slecht van af. Met 20-2 in 17 beurten kreeg hij een gevoelig cak slaag. In die partij kwam Etten-Leurenaar pas „los" in de dertiende beurt, toen Dielis al op 16 stond. Het was voor een van de toeschouwers aanleiding om luid op te mer ken: „Maak het uit Jan". Jan kon echter niets meer na zijn goede start. „Ik heb slecht ge speeld", constateerde hij zelf ook. „Gelukkig geeft het hier niet zoveel als in een kam pioenschap". EERSTE RONDE Vultink - Van der Smissen 4-6 libre Vultink 0 1 0 0.00 v.d. Smissen 200 1 200 200.00 47/1 v.d. Smissen 70 4 40 17.50 Vultink 100 4 42 25.00 bandstoten Vultink 48 8 22 6.00 v.d. Smissen 50 8 19 6.25 71/2 v.d. Smissen 30 3 20 10.00 Vultink 100 3 77 33.33 driebanden Vultink 10 12 2 0.8333 vv.d. Smissen 20 12 4 1.666 Dielis - Arnouts 6-4 libre Dielis Arnouts 47/1 Dielis Arnouts bandstoten Arnouts Dielis 71/2 Dielis Arnouts driebanden Arnouts Dielis BREDA-Aan het begin van dit voetbalseizoen, dat momenteel stilgelegd is om Koning Winter zijn werk te laten doen, stond NAC-trainer Jo Jansen voor een niet zo gemakkelijke keus. Hij had de beschikking over twee keepers die al eerder aantoonden rijp te zijn voor het toch niet zo eenvoudige eredivisiewerk. Uit eindelijk viel de keus op Mathé van Keil». Ton van Eenennaam die het seizoen daarvoor regelmatig onder de lat had gestaan kwam op de bank terecht waar hij nog altijd vertoeft. Een sportman die het hoog ste nastreeft kan daar moeilijk vrede mee hebben. Ton van Eenennaam dus ook niet. Sinds een tijdje loopt de Zeeuw dan ook met een wat somber keepersgelaat rond. Een gevoel van onvrede is in huize Van Eenennaam binnengeslopen. Maar dat alles komt niet door die bank waar de Vlissinger zo een hekel aan heeft. Er speelde meer. Ongeveer een week geleden leidde dat tot een kleine bot sing met trainer Jo Jansen, die uitlegt: „Een week geleden, het kan ook iets langer zijn, heb ben we wat zaken getest. Zoals conditie. Daar was ook een bosloop bij. Ton kwam als laatste binnen met ongeveer zeven minuten achterstand. Er waren nog enkele negatieve uitschieters. Dat is in de groep besproeken. Er is gezegd dat na de winterstop de conditie optimaal moet zijn. We moeten er tenslotte keihard tegenaan. Toen speelde ook dat Biso- toernooi. Ik had al gepolst wie er interesse had om mee te spelen. Daar was ook Ton bij. Heb ik gezegd: ja, dan wel de vedette uithangen. Ton ant woordde toen dat hij maar niet mee deed. Ik heb toen gezegd dat het goed was. Voor mij is dat overigens niet zo'n groot conflict. Ik vind dat iedereen die in de selectie zit er keihard voor moet werken. Wij moeten tenslotte met zijn allen in de eredivisie blijven. Ik heb ge hoord dat Ton nou schermt met een aanbieding van een club. Nou er kan altijd gepraat wor den. Ton zal echter wel geld moeten opleveren." Die club heet dan volgens Ton van Eenennaam Go Ahead Eagles. Al voegt hij er meteen aan toe dat er nog geen con crete afspraken gemaakt zijn. „Bovendien," merkt hij op, „hoef ik niet per se weg bij NAC. Kijk, ik ben teleurge steld dat ik op die bank zit. Ik keep liever dat is logisch. Mis schien kan ik uitgeleend wor den. Dat zou voor NAC ook een uitkomst kunnen zijn. Met de ze situatie heb ik het moeilijk ja. Dat is toch logisch. En het is beslist niet alleen die bosloop. Er spelen meer zaken. Er zijn afspraken gemaakt die niet nagekomen zijn. Ik heb een gesprek gehad met Jo Jansen. Ik vond dat voor mij niet zo positief. Maar ik ben altijd bereid nog eens te praten. Nogmaals, ik hoef niet weg. Maar als er een club komt die mij een goede aanbieding doet zal ik er heel goed over naden ken. Ik wil nou eenmaal kee pen." Het zit er voorlopig echter niet in dat Go Ahead bij NAC aan de bel zal trekken. Ver klaart manager Bob Maaskant, nog niet zo lang geleden hoofdtrainer van de Bredase formatie, „Nee, er zijn geen contacten geweest. Laat ik voorop stellen dat ik Ton een goede keeper vind. Maar bij Go Ahead hebben we nu drie kee pers. Jan Endeman is echter geinteresseerd in Amerika. Hij mag gaan als er flink betaald wordt. Dan hebben we De Klerk nog die we geleend heb ben en Paul van der Meeren. Misschien komt er in deze si tuatie verandering en zullen we moeten gaan uitkijken naar een nieuwe keeper. Maar voorlopig nog niet. Bovendien, als we interesse zouden hebben nemen we het eerst contact op met het NAC-bestuur. Dat is de enige juiste weg. Zeker ge zien de goede contacten die ik in Breda nog altijd heb." 8 200 1 8 8.0! 1 200 200.0J 100 100 3 59 3 42 33.3! 33.3! 50 32 6 29 6 10 8.3! 5.31 100 48 2 100 2 48 50.nl 2411 11 15 3 20 15 6 0.731 1.33.1 Ceulemans - Havermans 9-1 libre Havermans Ceulemans 47/X Havermans Ceulemans bandstoten Ceulemans Havermans 71/2 Ceulemans Havermans driebanden Havermans Ceulemans Tweede ronde Vultink - Dielis 4-6 Libre Vultink Dielis 47/1 Dielis Vultink bandstoten Vultink Dielis 71/2 Dielis Vultink driebanden Vultink Dielis e Op de foto de badmintonted wedstrijd in sporthal ,,'t Zwaai ruim verschil werd gewonnen, f 0 2 200 2 0 01 179 1001 64 5 100 5 37 12.88 72 201 49 4 50 4 30 12.: 27 12. ij 9 1 100 1 9 9.(1 100 100.il 8 12 20 12 3 0.6» 8 lil 0 1 0 0.00 200 1 200 200.00 68 8 29 8.50 100 8 45 12.50 3 5 3 0.60 50 5 34 10.00 100 7 47 14.28 70 7 23 10.00 2 17 1 0.117 20 17 4 1.176 VUGHT (ANP) - Ton vanj Wetering uit Deurne is gis.'| ren in Vught kampioen vanlj gewest Brabant geworden! het veldrijden. Van de Wti ring won de rit over 24 kil] meter in 1.03.12. De uitslag is: 1. Ton vanj Wetering (Deurne) 24 tal 1.03.12, 2. Rudy Hoogkaij (Leiden), 3. Mario van Kerkhof (Mierlo-Hout), Berry Zoontjes (Tilburg), 5.1 Donkers (Diessen). Uitslag f kampioenschap van Brabj 1. Van de Wetering, 2. Vanj Kerkhof, 3, Zoontjes. BERN (SID) - Een woordvoerder van de Europese Vod balunie (UEFA) heeft in Berg verklaard dat excessen ine" van de drie Europese bekertoernooien harder aangepat zullen worden. De strafmaatregelen zullen verzwaa^ worden. Als oplossing van de voortdurende excalatie van gewei: binnen en buiten de lijnen noemde de woordvoerder 1/ laten spelen van wedstrijden op neutrale bodem. Nog noo>' in de 25-jarige geschiedenis van de voetbalunie hebbs zich zoveel incidenten voorgedaan als in het begin van huidige competitie. De UEFA acht verzwaring van strafmaatregelen noodzakelijk en denkt daarbij zelfs a de noodgreep om onder bepaalde omstandigheden e overwinning reglementair om te zetten in een nederlaaf Wedstrijden zonder publiek of op neutrale bodein straffen die tot nu toe bij hoge uitzondering gegeven den, zullen bij voortzetting van de huidige gewelddad'i tendens die exceptionele positie verliezen. In dit verba» verwijst de UEFA naar de tweede ontmoeting tussen beide Ierse clubs FC Dundalk en FC Linfield, die publiekelijke uitspattingen in het eerste duel in Haark' werd gespeeld. (Van onze handbal- medewerker) TERNEUZEN In de afde- ling Zeeland gaan de handbal- ploegen gewoon door. In de I [eerste klasse van de afdeling I wonnen de heren van Utopia na een zwak begin nog net van gDIympus 2 (16-15). In de twee- "e klasse moest Sluiskil zijn iieerdere erkennen in Mara- bon 2 (22-16) en het Hulsterse I IV H liep eveneens tegen een iederlaag aan. Het kreeg met I 25-21 klop van Utopia 2. Bij de names deelden in de eerste lasse Utopia en EMM 3 de unten 5-5. EERSTE KLAS HEREN: I TOPIA-OLYMPUS 2 16-15. topia speelde de eerste helft uitzettend zwak. Vooral ver- j dedigend klopte er weinig van. pij de rust keken de Terneuze- aren zelfs tegen een 5-9 ach- erstand aan. Na de hervatting I ling het veel beter, zowel aan-1 allend als vooral verdedi-1 gend. Door een enorme inzet I st Utopia de achterstand om I e buigen in een voorsprong, I ue door grote saamhorigheid I Bet meer uit handen werd ge- I geven. 1 TWEEDE KLAS HEREN: iARATHON 2-SLUISKIL 42-16. Sluiskil speelde in het negin erg rommeüg en keek al 'lug tegen een achterstand I an, die vrij vlot groeide tot zes I 'Unten. Toen ging Sluiskil pas I landballen en toen ook bleek I lat het niet veel minder kwa-1 Iteit in huis had dan Mara- I on- Door goed spel groeide et verschil niet en kon Sluis- gelijke tred houden met I arathon. Het begin was ech- jer matig en de in die periode J opgelopen achterstand kon I Bet meei1 goedgemaakt wor-l en. 1 UTOPIA 2-HVH 25-21. Inl leze gelijk opgaande wedstrijd I 'as de ruststand 12-11. Dat! topia uiteindelijk de over- inning behaalde had hetj ooral aan het bekeken spel ■an Terneuzense zijde en de o fouten in de Hulsterse I erdediging te danken. HVHl leeft zich in laten pakken, j J'ant met wat meer overleg zou J leze nederlaag niet nodig ge- I "eest zijn. DAfttES EERSTE KLASSE: JTOPIA-EMM 3 5-5. De Ter- 'euzense dames keken vrij vlot egen een 0-3 achterstand aan, jaar nog voor rust was de l tand weer gelijk getrokken: Meteen na de hervatting I twam Utopia weer op achter and: 3-4. Utopia viel echter) •nergiek aan en nam een oorsprong van 5-4. Dat er niet j neer goals aan Middelburgse '1 vielen was vooral te dan- I aan het goede werk van de -MM-keepster. Utopia hield! Ie "oorsprong tot twintig se- i 2n "oor tijd vast. Toen kon S -mm nog net gelijk maken: I i/ z'en het spelbeeld wa- j en beide partijen het erover "ens dat dit de juiste uitslag vas. 1

de Stem | 1979 | | pagina 10