- Fi raa iie wil ïst J los St( (el i Arnouts stunt tegen Vultink trikte Comité OS wil afwijzing van reglement NOC WK DAMMEN IN SNEEK - Eis HB afgewezen Lerby topscorer EC-toernooien Enkelblessure Gerrv Göbel SP0RTF0T0 VAN HET JAAR Bayera München in Amsterdam 705 Zege Belgisch amateureiltal Krappe nederlaag EBBC Den Bosch Theodoor Dover hervat training EK anker-kader 47/1 in Terneuzen iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiKl y Prick was het een t verre Cheraton Uni- j t dat Telly Savalas in oen ik aan hem werd I „Ik wil een plaat met n, maar ik merkte dat ar met zijn manager j het ontbijt in het hotel I Telly Savalas zag het n het contract met een j treken en is Charley I muziekuitgeverij en l heeft, druk in de weer I r het Nederlandse plai 'ast staat dat hij in fe- j omt voor de opnamen. nden voor de elpee al en nog maar hoeft in te j ijdens zijn ontmoeting feite een spelletje bluf k is het ongelooflijk dat i rwijl hij een aabod van het dubbele bood, af- ak spraken hem echter te platenmaatschappij ar een van de velen zou pij, waar iedereen zich ij veel meer zitten. En met die Telly Savalas- Amerikaan, die over de als de spijkerharde in- je tv-serie, ook maar één verkocht aan Duitsland, and. Ook in Amerika, ite belangstelling voor de ntry-achtige liedjes ter- j le van hem bekende wijze k. Enkele jaren geleden ummer ,,If' een grote hit sen Savalas en Charley j ril ook zal meezingen of e die onder de titel „Jean gebracht. „Telly Savalas lis op die plaat een duet pig concentreert Charley use onderneming met de zrikaanse acteur: „Ik ben e grote Europese promo- j gaat doen voor de plaat rsconferenties enz. V/at at hou je niet voor moge- NORBERT MElïS j (Van onze sportredactie) SNEEK - Het gaat uitstekend met de twee Nederlandse deel nemers in het toernooi om de wereldtitel dammen voor junioren. \'a zes ronden staat de Groninger Jos Stokkel op een gedeelde eerste plaats met de Canadese kampioen Anatoli Weltman en Xjeerd Harmsma uit Borculo klom op naar de derde plaats. Jos Stokkel kwam uit tegen Genadi Schwarrman. De Israëliër bezette een voorpost en leidde daarmee een moderne, interes sante opening, in. Al spoedig bleek dat de Nederlander deze spelvorm beter beheerste. Stokkel zag zijn aanval op de vooruit geschoven post beloond met schijfwinst en won daarna moeite loos. Tjeerd Harmsma speelde een sterke positionele partij tegen de Belg Danny Verschueren. Dit resulteerde eveneens in schijf winst. Daarna liet Harmsma zijn prooi niet meer los voor deze opgaf. Omdat de Russen Eugenie Skliarow en Wadim Wyrny de punten deelden, schoot Harmsma hen voorbij op de ranglijst. Ook de Belg Lemmers moest afhaken, want hij verloor van de zeer sterk spelende Braziliaan Marco Ribeiro. Petra Polman uit Huissen heeft ook na de zesde ronde de leiding behouden in de strijd om de wereldtitel dammen voor dames. Zij won wel erg gemakkelijk van de Frangaise Yvonne Bonnefoy, die eigenlijk in tegenstelling tot voorgaande partijen, erg slecht speelde. Lenie Geurts uit Lent zorgde voor een gewel dige verrassing. Zij versloeg de titelverdedigster Elena Michai- lovskaja met een fraaie combinatie. De Russische heeft waar schijnlijk met deze nederlaag haar kans Op de wereldtitel ver speeld. Hetzelfde geldt voor de Nederlandse Barbara Graas. Zij incasseerde haar derde nederlaag en verloor nu van de Russische kampioene Elena Altsjoel. Zo het er nu voor staat gaat het erop lijken, dat de finales ontstaan uit twee Russische en twee Neder landse dames. Petra Polman staat met negen punten op kop. Op een punt achterstand volgens Elena Altsjoel en Ludmilla Soch- nenko en daar een punt achter volgt Lenie Geurts. Dit viertal heeft twee of meer punten voorsprong op de overige deelneem sters. In de volgende ronde spelen drie Nederlandse dames tegen de drie sterkste Russinnen. Polman komt uit tegen de titelhoud- ster. Michailovskaja, Lenie Geurts moet het opnemen tegen Altsjoel en Barbara Graas wacht een zware strijd tegen Soch- nenko. De uitslagen van de partijen voor de vijfde ronde (junioren): Skliarov - Wirny 1-1, Fiol - Salome 1-1, Weltman - Sysel 2-0, Verschueren - Harmsma 0-2, Stokkel - Schwarzmann 2-0, Lem- mens - Ribeiro 0-2. Stand: 1. Stokkel en Weltman 8 punten, 3. Harmsma 7, 4. Skliarov en Wirny 6, 6. Lemmens 5, 7. Verschue ren, Fiol en Ribeiro 4, 10. Sysel, Schwarzmann, en Salome 3. De uitslagen van de partijen voor de zesde ronde dames: Graas - Altsjoel 0-2, Syslova - Sotsjnenko 0-2, Bonnefoy - Polman 0-2, Michailowskaja - Geurts 0-2, Hupez was vrij. Stand: 1. Polman 9 punten (uit 5 ronden), 2. Sotsjnenko en Alts joel 8 (5), 4. Geurts 7 (5), 5. Michailowskaja 5 (5), 6. Graas 5 (6), 7. Bonnefoy 4 (6), 8. Hupez 1 (5), 9. Syslova 1 (6). MAASTRICHT (ANP) - De president van de rechtbank te Maastricht heeft gisteren in kort geding de eis van de HB- proefwielerploeg, dat Martin Havik moet starten in de zes daagse van Maastricht, afge wezen. HB had het kort geding te gen de stichting zesdaagse Maastricht aangespannen en geëist, dat Havik tot de zes daagse, die vandaag begint, zou worden toegelaten op straffe van een dwangsom van 50.000 gulden per dat, dat de renner niet zou mogen rijden. DEN HAAG - Sören Lerby is de topschutter van de Euro pese bekertoernooien, die nu alle bij de kwartfinales zijn aangeland. De Ajacied voert het tussenklassement aan met acht treffers. Hij wordt op de voet gevolgd door Ton Blanker, die een doelpunt minder op zijn naam schreef. De opmerkelijke pro- duktie van de Ajacieden vindt zijn oorzaak in de doelpuntrij ke wedstrijden tegen HJK Helsinki uit de eerste ronde (tweemaal 8-1) en de eerste ontmoeting tegen Omonia Ni cosia uit de tweede ronde (10-0). TERNEUZEN - De grote verrassing in de Terneuzense sporthal „t Zwaantje", i son- getwijfeld Jantje Arnouts. De brave borst ui Etten-Leur, als tweede nationale deelnemer gestart in het Europees kampioenschap anker-dader 47-1, dat in de sfeervolle Terneu zense KOT-arena wordt afgewerkt, zorgde in de eerst ronde voor een ongekende sensatie. iiiimiimiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiii11111""1 Terwijl Hans Vultink, de gweldenaar uit Groenlo, de man die in het nationaal kam pioenschap in Middelburg vriend en vijand had laten ril len van ellende door een moyenne uit de keu te toveren waar iedere insider beroerd van werd, als de absolute troef in Temeuzen gold, kwam Bra bants Janstje al in de eerste ronde voor de nodige opschud ding zorgen. Terwijl Hans Vultink met een moyenne van bijna 62 rond in het nationaal kampioenschap was geëin digd, en iedereen deze topper als titelpretendent nummer 1 gedoodverfd had, bleek dat er nog andere mensen op deze aardkloot leven. Jantje Ar nouts wenst zich geen moment te laten imponeren door oppo nent Vultink. Had er finaal lak aan, dat hij wellicht het kam pioenschap op papier finaal de vernieling indraaide. Arnouts had lak aan alle voorspellin gen. Dacht (en terecht) eens heel even niet aan de nationale belangen, maar alleen aan zichzelf. En wie kon Jantje on gelijk geven. Immers hij was gedoodverfd om te verliezen. Om de eerste partij een flink pak voor zijn broek te krijgen. Toevallig pakte het heel an ders uit, Vultink, toch al nooit imponerend in Terneuzen -hij speelt al voor de derde keer, maar het is net of het Zeeuwse land hem bepaald niet ligt - kreeg een beschamende figu rantenrol toebedeeld. De man uit Groenlo stond te schutteren als een ellendige beginneling. Maakte de eerste vier beurten een aantal caramboles, waar een beginneling zich diep voor zou schamen en werd in negen beurten naar een beschamende 300-112 nederlaag gespeeld. Een serie van 109 lag aan de basis van het verrassende suc ces van Arnouts, de coming man die nog voor de meest gekke resultaten kan zorgen in Terneuzen. Negen beurten, niet imponeren, maar de eerst ronde verliep toch tergend langzaam. Connesson kreeg te maken met de Westduitser Wildfort- ster, een jongen die je rustig de Europees kampioen in vertra- gingstaktiek mag noemen. Na zeven beurten werd het score bord in de marathonpartij nog 141-142 aan, en er was nog van alles mogelijk. De grillige Fransman -zich zogenaamd van geen kwaad bewust - bouwde een voorsprong op, maar kreeg een perfekt traag opgevoerde reeks van 112 in de 12e beurt voorge schoteld. Connesson bleek tenslotte de man met de lang ste adem in het Zeeuwse land. bp de valreep haalde hij in de e beurt -ja, U leest het goéd- naar zich toe: 300-277. Geen ttepis, dat is duidelijk. Dat weer Ludo Dielis, de ti telverdediger, won van zijn andgenoot Wesenbeek, was peen sensatie. Toch kon Dielis 'n deze Belgische derby even- mm imponeren. Het feit, dat mj er acht beurten voor nodig nad, zegt in dit opzicht genoeg, "e cijfers 300-121 laten echter geen twijfel over de kwaliteit an hemzelf. SJwak was even- Mis de openingspartij tussen e Jostenrijkers Stenzei - één ^an de kanshebbers - en de 34- Iw^n Spanjaard Arenaza, de 'elhouder afkomstig uit Bil- hcl'heen j°ngen die zichzelf m»uL°Pgewerkt' zoals hij dat meldde- Toch niet hoog ge noeg, zo bleek, want zij moyenne van 8.64 na 14 beur ten kan door iedere gemiddel de ereklasser rustig verdrie dubbeld worden. Stenzei zege- zierde ruim (300-121 in 14 beurten), maar overtuigend was het allerminst. Dat aantal beurten kan hij zich niet te- genmver iedere tegenstander veroorloven. Voor Vultink werd de twee de ronde in het Europees kam pioenschap meteen de defini tieve afgang. Uitgerekend te gen zijn grootste vijand -kon het beroerder in de tweede partij?-de Fransman Connes son werd hem de tweede mo kerslag bezorgd. De man die de absolute favoriet was, werd hiermee tot zijn eigen ontstel tenis tot fugurant gedegra deerd. „Ik heb me tot het ui terste geprepareerd. Ik heb er geen verkaring voor". Dat hoefde ook niet. Vultink stond voor joker. Kreeg een pak op zijn donder in zeven beurten: 300-169 en mag nu voor de troostprijzen aan het werk gaan. Arbeid die hem weinig ligt. aan zijn gezicht te zien, zou hij zijn queue liever heb ben opgevreten aan het eind van die partij. De biljarter uit Groenlo heeft duidelijk pretti ger dagen gekend. De Deen Bent Larsen heeft zijn toch al onaantastbare voorsprong in het internatio nale schaaktoernooi om de Clarinbeker, dat in Buenos Aires wordt gehouden, nog vergroot. In de twaalfde en voorlaatste ronde won hij met wit van de Paraguyaan zenon Franco. Daardoor bracht hij zijn totaal op 10,5 punt, drie meer dan de Argentijnse „maestro" Miguel Najdorf, die remise speelde tegen de Joe goslaaf Borislav Ivkov. De uitslagen van de partijen voor de twaalfde ronde zijn: 1. Larsen (Den) - Franco (Par) 1-0, Quinteros (Arg) - An- dersson (Zwe) afgebroken, Miles (Eng) - Rubinette (Arg) afgebroken, Najdorf (Arg) - Ivkov (Jsl) remise, Spasski (Sow) - Panno (Arg) remise, Petrosjan (Sow) - Gheorghiu (Roe) remise, Tempone (Arg) - Lombardy (Vst) remise. De stand aan de kop is: 1. Lar sen 10,5 pnt, 2. Najdorf 7,5, 3. Miles en Spasski 6,5 en 1 afg., 5. Ivkov 6,5,6. Quinteros 6 en 2 afg., 7. Andersson 6 en 1 afg., 8. Gheorghiu 5,5 en 1 afg., 9. Pe trosjan 5 en 1 afg. TILBURG (ANP) - Gerry Göbel, doel verdediger van Til burg en de nationale ijshoc- keyploeg, is voor zes weken uitgeschakeld. De Tilburgse doelman liep in de derde periode van de wed strijd Tilburg-Groningen voor de nationale competitie een ernstige enkelblessure op. Hij werd aan de zijkant van de lin kerenkel geraakt door een schaats, waardoor het been kapsel werd beschadigd. De enkel zit voorlopig in het gips. Göbel kan hierdoor niet uit komen voor het Nederlandse team, dat van 27 tot en met 29 december in Nederland een vierlandentoernooi speelt met West-Duitsland, Noorwegen en Oostenrijk. Op de andere tafel zorgde de jonge Westduitse Wildfoster, die Connesson al eerder aardig getergd had, voor stuntwerk tegen de Oostenrijker Stenzel. Dat hij niet alleen kon vertra gen bleek nu. Met een fraaie slotserie van 211 velde hij de Oostenrijker in slechts vier beurtjes. 300-37. Een partij- moyene waar je rustig U tegen kunt zeggen. le ronde: Javier Arenaza (Spa) 121-14- 51- 8.64 Franz Stenzel (Oos) 300 - 14- 89 - 21.42 Thomas Wildfoerster (Wdl) 277 - 13 - 112 - 21.30 Francis Connesson (Fra) 300 - 13 - 75 - 23.07 Ludo Dielis (Bel, titelhouder) 300 - 8 - 110 - 37.50 Willy Wesenbeek (Bel) 121- 8- 52-15.12 Hans Vultink (Ned) 112- 9- 77-12.44 Jan Arnouts (Ned) 300 - 9 - 107 - 33.33 Connesson 300 - 7 - 177 - 42.85 Vultink 169 - 7 - 90 - 24.14 Wildforster 300 - 4 - 211 - 75.00 Stenzel 37 - 4 - 25 - 9.25 Temeuzens eerste burgerOckeloen, opent de titelstrijd onder het toeziend oog van de Europese biljarttop. LOTTO 49 Totaal aantal prijzen: 44.613 Prijzenbedrag: 1.708.499,- Inleg: 3.596.840,- le prijs: 1 winnaar, die bruto 587.974,60 ontvangt; 2e prijs: 15 winnaars, elk bruto 11.389,90 ontvangen; 3e prijs: 161 winnaars, elk 1.591,70; 4e prijs: 11088 winnaars, elk 30,80; 5e prijs:' 33348 winnaars, elk 10,20. TOTO 49 Totaal aantal prijzen: 333; Prijzenbedrag: ƒ272,263,35 Inleg: 573.186,- le prijs: geen winnaars, van het bedrag van de eerste prijs een-derde deel naar de j ackpot van week 50. Het restant wordt gelijkelijk verdeeld over de tweede en derde prijs; 2e prijs: 18 winnaars, die elk bruto 5.798,20 ontvangen; 3e prijs: 315 winnaars elk 417,70. Jackpot bestemd voor week 50: 36.301,78. TOTO GELIJK Totaal aantal prijzen: 919 Prijzenbedrag: 36.405,67In- leg: 68.042,-. le prijs: Geen winnaars; 2e prijs: geen win naars, reglementair gaat van de niet uitgekeerde eerste en tweede prijseen bedragvan 4.051,41 naar de jackpot van week 50. De rest wordt gelijkelijk verdeeld over de derde tot en met vijfde prijs van deze week; 3e prijs: 7 winnaars die elk bruto 1.386,70 ontvangen; 4e prijs: 468 winnaars, elk 25,90 5e prijs: 444 winnaars, elk 23,60. Jackpot bestemd voor week 50: 4.051,41. AMSTERDAM Sportfotograaf Robert Colette behaalde met deze foto van een wedstrijd van Jong Oranje de eerste prijs in de categorie sport van de jaarlijkse foto- journalisten-wedstrijd om de Zilveren Camera- Colette gaf zijn „prijs- plaat" de titel „De Red ding" mee. HERNING (AFP) - René Pijnen en zijn Deense partner Gert Frank hebben in de wie- lerzesdaagse van Herning nog altijd de leiding. Het tweetal bouwde de puntenvoorsprong op de Australiërs Clarke en Allan iets uit. De stand is: 1. Pijnen/Frank (Ned/Den) 383 punten, 2. Clark/Allan (Aus) 365, 3. Peff- gen/Svendsen (Wdl/Den) 215, AMSTERDAM (ANP) - Bayern München zal deelne men aan het Amsterdam 705- toernooi, dat op 8 en 10 augstus 1980 in het Olympisch Stadion wordt gehouden. Organisator Jack van Zanten bereikte gis termiddag overeenstemming met de Westduitse club. Naast Bayern München zijn Ajax en AZ'67 zeker van deelneming. Naar de vierde club zoekt Van Zanten nog naarstig. De voormalige bondscoach van het Engelse elftal, Don Re- vie, kan vanaf 1 januari 1980 weer aan de slag in Engeland. Het hooggerechtshof in Lon den verwierp gisteren de hem door de Engelse voetbalbond (FA) opgelegde schorsing van tien jaar. Revie had in 1977 ontslag genomen als bondscoach en zich onmiddellijk daarop voor vier jaar verbonden aan de Verenigde Arabische Emira ten, die hem een salaris van 715.000 dollar belastingvrij in het vooruitzicht stelden. Rechter Cantley wees de Britse voetbalbond erop, dat er geen principiële gronden aan wezig waren Revie te schorsen, omdat de bondscoach recht matig gehandeld had. Wel ver oordeelde hij het optreden van Revie als „bedrieglijk en zeer hebzuchtig". Revie had zich tot het hoog gerechtshof gewend, omdat hij door zijn vroegere club „Leeds United, gevraagd was als ad viseur op te treden. DEN HAAG (ANP) - In een brief aan de bij het Nederlands Olympisch Comité (NOC) aan gesloten sportorganisaties, doet het comité Olympische Spelen en mensenrechten een beroep op de sportorganisatie om het nieuwe, vierde - con cept-reglement van het NOC af te wijzen. In de ledenvergadering van het NOC op 19 december moe ten de sportorganisaties over dit reglement gaan stemmen. Het Comité Olympische Spe len en mensenrechten vindt dat in dit vierde-concept- reglement een aantal bepalin gen zitten die indruisen tegen persoonlijke vrijheden van deelnemers aan de komende Olympische Spelen in Moskou. Het gaat vooral om het niet mogen praten over politiek. Met name de chef de mission krijgt in dit reglement ver gaande bevoegdheden, die de schijn wekken van een beper king van die persoonlijke vrij heden. Verder vindt het comité van dit vierde-concept-regle- ment onnodig en ongewenst is, omdat het Olympisch handvest van het Internationaal Olym pisch Comité (IOC) voldoende waarborgen bevat voor een or delijk verloop van de Olympi sche Spelen. Vanuit de Tweede Kamer was al eerder scherpe kritiek geuit op het vorige, derde-concept-reglement van het NOC. In kamervragen werd toen ook al opgemerkt dat dat reglement een beper king van de peroolijke vrijhe den inhield. Het comité zegt, dat gezien de vele kritiek op het derde-concept-reglement, verwacht mocht worden dat het vierde-concept-reglement aan die kritiek tegemoet zou komen. Het comité Olympische Spelen en mensenrechten is opgericht met het oog op de komende Olympische Spelen in 1980 in Moskou. Voorzitter is het PvdA-tweede kamerlid Van Thijn. Naast een aantal kamerleden hebben Nederlan ders uit verschillende maat schappelijk stromingen zitting' in het comité. In een vraaggesprek met het Franse sportblad l'Equipe heeft chef-trainer Sergei Waitsjekovski van de Rus- schische zwemselectie voor de Olympische zomerspelen ver klaard, dat zijn zwemmers/ sters in Moskou volgend jaar de al jaren bestaande hegemo nie van de Verenigde Staten in deze tak van sport zullen door breken. Hij voorspelde, dat zijn land elf, misschien wel veertien gouden m< tailles uit het water zou halen. Het leeuwendeel hiervan zou bij elkaar ge zwommen moeten worden door de heren. Waistsjekovski rekent voor hen op zeven tot negen gouden medailles. De dames dienen voor het restant te zorgen. Er bestaat weinig belang stelling voor de Olympische Winterspelen in Lake Placid. Vooral van Europese zijde. De Amerikaanse organisatie ging er in de begroting van uit dat 300.000 toeschouwers het twaalfdaagse evenement (van 13 t/m 24 februari) zouden be zoeken. Gezien de actuele ver koopcijfers van toegangs kaartjes, twee maanden voor de opening van de spelen, lijkt deze schatting aan de hoge kant en mag de organisatie de handen dichtknijpen, indien het toeschouwerspercentage rond de tachtig procent zal lig gen. Van het totale aantal entree bewijzen werden er 35.000 naar het met de auto binnen een uur bereikbare Canada overgeheveld en 45.000 naar de Europese landen. De overige 230.000 werden over de Ver- enige Staten verspreid en de verkoop in eigen land voldoet redelijk aan de gestelde ver wachtingen. Dat is niet het ge val met de buitenlandse ver koop. In Canada is de belang stelling gering en ook in Euro pa zijn de cijfers teleurstel lend. West-Duitsland ontving desgevraagd 3650 toegangs bewijzen, maar verkocht er daarvan slechts 1121. De ge ringe interesse van de West duitsers steekt schril af bij die van de Russen, die met zo'n 2000 personen de oversteek maken. Ook zal men in fe bruari meer Nederlanders dan Westduitsers in Lake Placid aantreffen. Via American Ex press in Amsterdam werden rond de 1400 kaarten aan de man gebracht. WATERSCHEI - Het Bel gisch amateurelftal heeft gis teravond in Waterschei met 2-1 gewonnen van de „ama teurs" van Spanje. Het was de eerste wedstrijd van België in de tweede kwalificatieronde voor de Olympische Spelen in Moskou. Eerder hebben Spanje en Frankrijk in deze ronde tegen elkaar gelijkge speeld (1-1). TEL AVIV (AFP) - EBBC Den Bosch heeft gisteravond in Tel Aviv in zijn eerste wed strijd voor de eindronde van het toernooi om de Europese basketbalbeker voor lands kampioenen heren een krappe nederlaag geleden. De Neder landse titelhouder verloor met 87-86 van Maccabi Tel Aviv De Nederlanders aren aan vankelijk sterker en sloten de eerste helft af met een voor sprong van 37-34. In Belgrado versloeg Partizan Belgrado met 96-93 landgenoot Bosna Serejevo, bekerhouder. Parti zan leidde bij rust met 48-45. TENNIS - Marcella Meskei is in het toernooi om de tennis- titels van Zuid-Australië ir Adelaide uitgeschakeld. Df Nederlandse verloor in d< tweede ronde en drie sets var Betty Ann Stuart uit de Ver enigde Staten: 6-3, 2-6, 2-6. AUTOSPORT - De Argen tijnse autocoureur Carlo; Reutemann zal in het seizoer 1980 voor de Williams-rensta rijden. Hij heeft, aldus woord voerder Sheridan Thynne var het team, een contract me' Williams getekend. Reute mann stond nog voor één jaai onder contract bij Lotus „Lotus heeft hem vrijgege ven", aldus Thynne, „daarn. hadden we binnen 24 uur over eenstemming met hem. Wil liams heeft nu voor het ko mende seizoen twee coureur ter beschikking, de Australië Alan Jones en Reutemann. WIELRENNEN - Bernan Hinault zal in 1980 deelnemei aan de Ronde van Italië. Di heeft het Italiaanse dagblai „Gazzetto dello sport" be kendgemaakt. Vicenzo Torria ni, de directeur van de „Giro" werd telefonisch door de baa van de ploeg Hinault, Chris tian Loeillet, van het voorne men op de hoogte gebrachl Het is jaren geleden dat eei Franse ploeg in deze etappe wedstrijd voor wielerprof vertegenwoordigd was. VOLLEYBAL Het dames volleybalteam van China heef zich geplaatst voor deelnemin aan de Olypische zomerspeler die volgend jaar juli in Moskoi worden gehouden. De Chines dames kwalificeerden zich o; de Aziatische titelstrijd Doorslaggevend voor de tri; naar Moskou was de overwin ning van China op Zuid-Kore in drie sets: 15-6, 15-13 ei 15-9. v BLOEMENDAAL (ANP) Hockeyinternational Theo door Doyer heeft na een lang durige blessureperiode wee voorzichtig de training herva Op 21 oktober raakte Doye in de competitiewedstrijd va Bloemendaal tegen Oranje Zwart ernstig geblesseerd aa een knie. Hij werd niet geope reerd, maar het been moest w< vier weken in het gips. Ee tweetal weken geleden wer het gips verwijderd en sine woensdag is Doyer, die op 2 december 24 jaar wordt en 83 interlandwedstrijde speelde, onder leiding va Kees Koppelaar aan zijn cor ditie aan het schaven. Doyer maakt deel uit van a selectie voor het herenhoc keyteam, die zich voorbereic op het toernooi om de Chair pions Trophy, begin januari i Karachi. „Ik zal met bond; coach Van Heumen overlegge hoe de zaken er voor staan e hoe we Theo verder zullen be geleiden", aldus Koppelaar.

de Stem | 1979 | | pagina 7