ANDAAG OPERATIE JAN POORTVLIET Larsen speelt koffiehuisschaak Twee duels voor Jol FRANSE PERS ENTHOUSIAST LOTTO EN TOTO i res ibel Lsit./vr.) I ,oppe- lar leemt uitslag ATLETICO LAAT RENÉ SCHIETEN Sparen met vaste termijn Spaarbrieven (aanlbonder) _ST III UM VEEL TOESCHOUWERS BIJ EUROPACUP Stöve ronde verder in dubbelspel 5 jaar vast 93/4% 6 jaar vast 0^ 5 jaar vast 9*/2% 6 jaar vast */2% FvanLanschöt Bankiers A 51 OE STEM VAN VRIJDAG 9 NOVEMBER 1979 in Imagazijn lende verlichting, ren en de aanvoer 1 ig te zijn. personeelszaken ir dan telefonisch 1100, toestel 137. -a -a? (Van onze sportredactie) ST. ETIENNE - De Franse pers gebruikte gisteren alle mogelijke superlatieven om de geweldige overwinning van St. Etienne op PSV onder woorden te brengen. „Ongelooflijk, verbazingwekkend, fantastisch, onvergetelijk, uniek", juichte de „Dauphiné Libéré". Vijf minuten, u leest het goed, vijf minuten en niet eentje „veer, waren voor „Les Verts" voldoende om de Nederlandse weerstand te verpulveren en de weg te vinden naar een bui tengewone kwalificatie. Drie doelpunten in precies twee mi nuten en 25 seconden, men kon zijn ogen niet geloven. In minder tijd dan nodig is om het neer te schrijven, vloog de ploeg uit St. Etienne naar een formidabele overwinning. Het was zelfs meer dan dat: een triomf"! „Een, twee, drie...vier, vijf en zes... PSV is vernietigd"! Zo luidde de kop boven het arti.kei in de Dauphiné Libéré. „La Tribune" deed het wat rustiger aan: „Eindhoven in vijf mi nuten k.o.". Deze krant schreef: „De wonderen blijven moge lijk in het stadion Geoffroy-Guichard. Van de miljoenen Fransen, die begaan zijn met het lot van St. Etienne, zal niemand verwacht hebben, dat hun favorieten in staat waren tegen PSV zes keer te scoren. En niemand zou durven dromen dat AS St. Etienne in de eerste vijf minuten een regelrechte k.o. kon uitdelen. „Les Verts" had slechts de derde tot en met de vijfde minuut nodig om drie doelpunten te produceren, dat was nog nooit vertoond in het Europese bekervoetbal. PSV kwam weliswaar langzamerhand weer bij bewustzijn, maar het staat wel vast, dat de Nederlanders gefrustreerd bleven door het onverwachte scenario. En na het vierde doelpunt, door Platini, op zijn typische wijze uit een vrije trap gescoord, restte PSV niets anders dan het vertrek uit het toernooi". Platini zelf voegde eraan toe: „Het was als in een droom"! SV zit mentaal kapot (Van onze sportredactie) _BL Wereldkampioen op de weg bij de profs Jan Raas kreeg gisteren tijdens een huldiging in I Den Haag een schilderij van de Joegoslavische kunstenaar Paic Cedo aangeboden. Het schilderij beeldt de eindsprint in Valkenburg uit. Ook de wereldkampioen achtervolging op ie baan Bert Oosterbosch (rechts) werd in de huldiging betrokken. ■den HAAG (ANP) - Kees Vppelaar, de trainer/coach V de Koninklijke Neder- lidse Atletiek Unie voor ■Men- en lange afstand, pit per 1 december onthef- Ig uit zijn functie gevraagd. ar, die van de Olym- Jtthe selectie en mogelijk lïmpische kandidaten Ge- f'd Tebroke, Evert Hoving, TmoKörmeling, Klaas Lok en f°st Borm onder zijn hoede pfl, vindt dat hij onder trai tecoördinator Bob Bover- I® niet behoorlijk kan func- teen. Mis het bestuur van de |WU vindt dat ik een opzeg- F"ijn van drie maanden in moet nemen, doe ik dat ■haard", aldus Koppelaar. T'aat mijn atleten niet in de Ft Als het dienstverband f1 de KNAU beëindigd is li' ik mijn atleten normaal ■Weiden. Ook al krijg ik |it dan geen salaris voor". ['li de brief aan het bestuur ^JdeKNAU heeft Kees Kop- ^•«areen aantal bezwaren te- j1 de huidige gang van zaken te gezet. Koppelaar stoort aan het functioneren f Boverman als trainings- Mnator en de twijfelachti- die de commissie oplei- i in de beleidsgroep trai l's speelt. DEN HAAG (ANP) - De lotto van afgelopen weekeinde heeft twee winnaars opgeleverd. De voetbaltoto en de toto gelijk had den geen winnaars van de eerste prijs. De uitslagen van de sportprijsvragen zijn: Uitslag lotto no. 44 - In deze lotto vielen in totaal 29.085 prijzen: Prijzenbedrag 1.832.060,20. Inleg 3.584.991,00. Ie prijs 2 winnaars, elk bruto 362.597,10. 2e prijs 15 winnaars, elk bruto 11.352,40. 3e prijs 182 winnaars, elk bruto 1.403,40 ontvangen. 4e prijs 9.121 winnaars, elk 37,30. 5e prijs 19.765 winnaars, elk 17,20. Uitslag van toto/normaal-systeem no. 44 - In deze toto vielen in totaal 100 prijzen. Prijzenbedrag ƒ301.881,98. Inleg 635.541,00. Ie prijs geen winnaars, van het bedrag van de le prijs gaat 1/3 deel naar de jackpot van week 45. Het overige 2/3 deel wordt in gelijke delen verdeeld over de 2e en 3e prijs. 2e prijs 5 winnaars, elk bruto 23.144,20. 3e prijs 95 winnaars, elk bruto 1.535,80. Jackpot bestemd voor week 45 40.250,93. Uitslag van toto-gelijk no. 44 - In deze toto vielen in totaal 531 prijzen. Prijzenbedrag ƒ38.720,49. Inleg 71.774,00. le prijs geen winnaars, 2e prijs geen winnaars, reglementair gaat van de niet uitgekeerde l,e en 2e prijs een bedrag van 4.353,14 naar de jackpot van week 45. Het overige deel wordt in gelijke delen verdeeld over de 3e t/m de 5e prijs van deze week. 3e prijs 4 winnaars, elk bruto 2.579,80.4e prijs 185 winnaars, elk 69,60. 5e prijs 342 winnaars, elk 32,60. Jackpot bestemd voor week 45 ƒ4.353,14. DÜSSELDORF (SID) De 25e editie van de toernooien om de Europese voetbalbekers in het seizoen 1979/1980 heeft in de eerste twee ronden al ruim 4,6 miljoen bezoekers naar de stadions gelokt. Verdeeld over 192 wedstrijden geeft dat een gemiddelde van 24.375 toeschouwers per duel. In de kwalificatie- en eerste ronde kwamen reeds 2,8 miljoen mensen naar het.Europacup-voetbal toe. Daar kwam in de twee de ronde 1,8 miljoen bezoekers bij. De Nederlandse clubs (Ajax, Feyenoord, PSV en FC Twente) trokken in de thuiswedstrijden in totaal zo'n 160.000 toeschou wers. Het leeuwenaandeel daarvan bezocht de wedstrijden van Feyenoord tegen Everton en Malmö FF (respectievelijk 37.000 en 36.000). PSV kon zowel in de wedstrijd tegen Gijon als tegen St.-Etienne rekenen op de steun van 27.000 enthousiastelingen. FC Twente trok in de wedstrijd tegen het Griekse Panionios 15.000 toeschouwers. Ajax kreeg tegen de onbeduidende tegen standers HJK Helsinki en Omoni Nicosia slechts totaal 18.00 toeschouwers. ST.-ETIENNE - PSV likte gisteren zijn wonden Het debacle in St.-Etienne dwong de Eindhovense club de harde realiteit onder ogen te zien, en die was niet bepaald gunstig: een desastreuze uitschakeling in het toernooi om de LJEFA-cup en bepaald geen flori- sante vooruitzichten voor de competitietopper van komende zondag tegen Ajax. PSV moet zich bezinnen op het zondag nogmaals te pro- de toekomst en dat bracht beren. De enige mogelijkheid trainer Kees Rijvers tot de is een operatie. Als er plaats is conclusie: „Voorlopig nemen we geen grote risico's meer, hetgeen inhoudt, dat de geblesseerde spelers tijd krij gen om te herstellen". Voor Jan Poortvliet heeft dit directe consequenties. Hij ligt waarschijnlijk vandaag al op de operatietafel. Chirurg Van Brekel: ,,We proberen zijn blessure aan de aanhechting van spieren in de lies nu al drie maanden op conservatieve wijze te genezen. Het resultaat is nihil. Vandaar dat het voor Jan geen enkele zin heeft om STUTTGART (DPA) - Betty Stöve heeft zich gisteren tij dens het internationale ten nistoernooi in Stuttgart ge plaatst voor de tweede ronde van het damesdubbelspel. Met de Australische Wendy Turn- bull won zij van de Ameri kaanse combinatie Du Pont/ Walsh: 6-2, 6-3. Woensdag nog had Betty Stöve in de ver loren enkelspelpartij tegen de Amerikaanse Stacey Margolin hinder gehad van een spierblessure. Een grote verrassing in het enkelspel was de uitschakeling van de Amerikaanse Billie Jean King. Hiervoor was de 21- jarige Zweedse studente Nina Bohm verantwoordelijk. De setstanden waren: 3-6, 7-6, 6-2. Nina Bohm plaatste zich door dit resultaat voor de kwartfinales. De als eerste ge plaatste tweevoudige Wimble don kampioene Martina Na- vratilova liet zich niet verras sen door de Zuidafrikaanse Tanja Harford: 6-0 7-5. in het ziekenhuis, vindt de chirurgische ingreep vandaag al plaats, en anders gebeurt dat maandag". Voor Poortvliet betekent de ze maatregel een rustperiode van minimaal 4 weken. Maar PSV zal voorlopig meer spelers moeten missen. Adri Koster, die woensdagavond gedurende 27 minuten afdoende bewees, dat zijn gezondheidstoestand hem momenteel ongeschikt maakt voor topvoetbal, staat een week lang volledig op non- actief om een gekwetste spier voldoende tijd voor herstel te geven. Hetzelfde geldt voor Willy van de Kerkhof, die voorlopig ook niet in actie komt. PSV mist dus zeker drie basisspelers in het treffen met Ajax. De gezondheidstoestand van Adri van Kraay roept eveneens vragen op, maar over de Eind hovense libero maakt Van Brekel zich minder zorgen „Adri heeft te kampen met een combinatie van bronchitis en een lichte voorhoofdsholte ontsteking. Vandaar dat hij wat problemen met zijn adem haling heeft. Maar ik geloof wel dat Van Kraay zondag kan spelen". Kees Rijvers zit dus voor het treffen met Ajax tot over zijn oren in de problemen. Hij moet de mentaal volledig onttakelde ploeg uit de put zien te halen, en mist bovendien enkele be langrijke pionnen. Het enige lichtpuntje voor PSV is de competitievrije zondag op 18 november, die de Eindhove- naren na de wedstrijd in Am sterdam 14 dagen rust bezorgt. Maar niet alleen Rijvers heeft het moeilijk. Ook bondscoach Zwartkruis zal tot zijn spijt constateren, dat hij de namen van Willy van de Kerkhof, Poortvliet en Koster moet schrappen op zijn lijstje voor de belangrijke wedstrijd tegen Oost-Duitsland. (Van onze sportredactie) SAINT ETIENNE - De dramatische nederlaag van PSV in St. Etienne heeft voor René van de Kerkhof ver strekkende gevolgen. Hoewel de hele selectie van de UE- FA-cupdeelnemer door de eliminatie extra-inkomsten derft, is de financiële dreun voor de rechterspits extra hard. Gisteravond verklaar de namelijk trainer Luis van Atletico en een bestuurslid voor de Spaanse televisie dat zij na het zien van de wed strijd St. Etienne-PSV afzien van het aantrekken van René van de Kerkhof. In een com muniqué voor de beeldbuis lieten ze geen spaan heel van de omstreden PSV-er. „Doorslag heeft het onbe- houen gedrag van Van der Kerkhof gegeven. Voeg daarbij zijn buitengewoon slechte optreden, dan kun nen we niets anders doen dan hem laten vallen",aldus trai ner Luis. Het bestuurslid be nadrukte nogmaals voor de beeldbuis dat het contract met Van de Kerkhof hele maal rond was. Desondanks hebben we hem niet meer no dig. Alles was in kannen en kruiken. Een groep van negentig Nederlandse trimmers rijdt op dit moment de Ronde van Israel. Op de foto toert de groep in de buurt van Tel Aviv. De negentig wielerenthousiastenwaaronder Jan Janssen, gaan vandaag naar Jeruzalem. Daarna zullen zij een tocht door de Negev-woes- tijn maken. Volgende week donderdag is de Ronde van Israël beëindigd. I t'LBURO (ANP) - In de I e ronde van het interna- r™ schaaktoernooi in Til- F| |eeE de Hongaar Sax een fel n.s a"een bovenaan te Pen. Hij brak zijn partij te- r Zlin landgenoot Portisch af ife ®oe('e stelling, terwijl T wncurrenten Karpov en Li» minder goede presta- r nprden. Karpov speelde P1 Hübner snel remise en brak zijn partij tegen 1 ko af in hopeloze positie. ■I 1| sen 's het vaak zo dat a's het hem eenmaal te- 'n een toernooi, van E .4 tot erger gaat. Zijn on- Km nederlaag tegen I - uit de vorige ronde nu kennelijk goed- V maar hij deed dat op ■il u erdie meer op koffie- Idl 'ee'c dan °P een 1* tussen grootmeesters. In Hen Se °Pen'ng het Lar- 1',jjj.'n'eressant nieuw idee I speelde verder echter wat passief en kreeg positio neel nadeel. Misschien den kend aan zijn partij tegen de wereldkampioen, waarin Kar- povs kwaliteitsoffer zo werk zaam bleek, offerde de Deen ook een kwaliteit. Alles wat het hem opleverde waren vage kansen op remise. Tegen het eind van de eerste zitting kon Sosonko zijn stelling steeds meer versterken en de afge broken positie is voor hem ge wonnen. Hiermee komt So sonko op een uitstekende plaats op de ranglijst te staan want ook zijn afgebroken par tij tegen Romanisjin gaat hij winnen. Portisch speelde tegen Sax de opening, ook een Engelse partij, niet met zijn gebruike lijke accuratesse. Hij viel eerst uit op de koningsvleugel, sloeg toen met de dame in op b7, en moest tegen een stelling aan kijken waar zijn koning ner gens een veilig toevluchtsoord kon vinden. Sax had de partij daarna snel uit kunnen maken, maar hij miste een paar fines ses. Om zijn aanval gaande te houden, moest hij nu een kwa liteit offeren, waarna de zaken minder duidelijk werden. In de afgebroken stelling heeft Sax echter nog altijd goede winst kansen. Romanisjin heeft in dit toer nooi al een paar keer zonder duidelijke reden een pion aan zijn tegenstander cadeau ge daan. In deze ronde deed hij het weer, tegen Smyslov. Dit keer was het gevaarlijker dan het er op het eerste gezicht uit zag. Smyslov onderschatte de gevaren, die hij het hoofd had kunnen bieden door de pion snel terug te geven, en werd vernietigd door een eenvoudig uit te voeren koningsaanval. Hierdoor kwam Romanisjin tijdelijk alleen bovenaan te staan maar Karpov en Sax zullen hem zeker inhalen om dat Romanisjin zijn hangpartij tegen Sosonko zal moeten ver liezen. Hübner en Karpov herhaal den de opening die zij in het toernooi in Montreal tegen el kaar hadden gespeeld, een Catalaan, die toen snel in re mise veranderd. Nu duurde het iets langer voordat het punt werd gedeeld. Echte spannin gen waren echter nooit aanwe zig. Ook weinig opwindend waren Kavalek - Timman en Spasski - Hort, respectievelijk een Engelse partij waar al vlug een pionnenketen op het bord kwam waaraan niet meer te wrikken viel, en een Vimzoin- diër, waarin Spasski een pion verloor die hij nog net terug kon winnen. De uitslagen van de voor de zesde ronde van het interna tionale schaaktoernooi in Til burg gespeelde partijen zijn: Smyslov (Sov) - Romanisjin (Sov) 0-1, Portisch (Hon) - Sax (Hon) afgebroken, Larsen (Den) - Sosonko (Ned) afge broken, Hübner (WD1) - Kar pov (Sov) V2-V2, Kavalek (VSt) - Timman (Ned) V2-V2, Spasski (Sov) - Hort (Tsj) V2-V2. Na zes ronden is de stand: 1. Romanisjin 4 punten en 1 afg. partij, 2. Karpov 4, 3/4. Sax en Larsen 3'A en 1 afg., 5. Spasski 3'/2, 6. Hübner 3, 7. Kavalek 2 'A, 8/9. Horten Timman 2, 10. Portisch 1 V2 en 1 afg. en 1 uitg., 11. Slyslov IV2, 12. Sosonko 1 en 2 afg en 1 uitg. Fatima (midden), de in Nederland bekende buikdanseres zal zondag voor het treffen van FC Utrecht tegen Willem II de bezoekers in Utrecht het „wonder van Fatima" tonen. Gistermiddag maakte zij een training van FC Utrecht mee. Op de foto wordt zij geflankeerd door Jan van Staa en Ton de Kruyk. Op de achtergrond Willem van Hanegem. ZEIST (ANP) - Martin Jol, de libero van FC Twente, is door de tuchtcommissie van de KNVB voor twee duels geschorst. Boven dien kreeg Jol een geldboete van 300 gulden. De straf werd Jol opgelegd naar aanleiding van zijn derde gele kaart, die hij afge lopen zondag in de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles wegens spelbederf ontving van de scheidsrechter. De lijst ziet er als volgt uit: Wijnberg (Ajax), twee wed strijden onvoorwaardelijk en 250 gulden boete; Van Loon (Amersfoort), drie wedstrijden onvoorwaardelijk an 150 gul den boete. Bovendien kan de speler verweer voeren tegen de omzetting yan één voorwaar delijke in een onvoorwaarde lijke wedstrijd; Vlug (Amers foort), twee wedstrijden on voorwaardelijk en 100 gulden boete. Bovendien kan de speler verweer voeren tegen de om zetting van één voorwaardelij ke in een onvoorwaardelijke wedstrijd; Akersloot (Telstar), drie wedstrijden onvoorwaar delijk en 100 gulden boete; Mintjes (Graafschap), drie wedstrijden onvoorwaardelijk en 150 gulden boete. Boven dien kan de speler verweer voeren tegen de omzetting van één voorwaardelijke in een on voorwaardelijke wedstrijd; Bieringa (NEC), twee wed strijden onvoorwaardelijk en bovendien mist de speler drie maanden het recht om aan voerder te zijn. Kamphuis (FC Twente), drie wedstrijden on voorwaardelijk en, 100 gulden boete; Jol (FC Twente), twee wedstrijden onvoorwaardelijk en 300 gulden boete; Mellaard (Vitesse), twee wedstrijden on voorwaardelijk en 150 gulden boete; Beckers (Fortuna S), drie wedstrijden onvoorwaar delijk. (ADVERTENTIE) Met ingang van 8 november 1979 gelden op onderstaande spaarvormen de volgende rentepercentages. De rentetarieven op al onze overige spaarvormen blijven ongewijzigd. s SINDS 1737 's-Hertogenbosch, Amsterdam, Breda, Den Haag, Eindhoven, Hilversum, Nijmegen, Roosendaal, Rotterdam, Tilburg, Vught, Waalwijk.

de Stem | 1979 | | pagina 9