isen. f £0 GELD VERDEELD UIT SUBSIDIEPOT kinderboekenweek blijft een grote trekpleister Ruzie bijgelegd tussen raadslid en burgemeester Grote belangstelling voor viering lustrum bejaardenbond Engelse liedjes bij VJV Halst Belgisch kinder theater festival Lou Reed geeft concert Voor viering 800 Jaar Stad Hulst 'HfZ' "V LSTER AMBACHT oktober 1979 00 uur fjV ZEEUWS VLAANDEREN I (Van •KENDMAKIHG I boekenweek blijft in I buurt- en clubhuiswerk, de kinderen in twee leeftijds- 1 groepen konden tekenen en I schilderen naar aanleiding van I voorgelezen verhalen. In Axel I rijn trouwens alle kaarten voor I je poppenkastvoorstelling [vandaag (donderdag) om 16 Geld voor [verbetering |kadaver- [gebouwtjes leken leiden (ebedsdienst proenendijk Jeugdcircus Tarantella in Graauw Axel Nieuw plan uitbreiding Hengstdijk— Ossenisse A1 In een lidmaatschap pstzegel. zendt aan Z V 41 lel. 040-444255 hi-overheidsinformatiè] Irs vari de gemeente (kennis, dat zij voorne- lst ter plaatse geldende Ijke Bebouwingscon- I van artikel 19 van de dening vergunning te een woning aan de |het perceel kadastraal 11256. Ie bestemming „bedrij [sgebouwen en per be- ktwoning mag worden *tg van 12 oktober 1979 pp de afdeling Algeme bretarie voor een ieder left tegen het bouwplan üe termijn bezwaren in- fn wethouders. Ir en wethouders van ester P. Molthoff i J.F. v. Denderen ^terschap Hulster Am- t een openbare verga- s vergaderingzal wor- Itrum „Den Dullaert", laaf voornoemd, aron Collot d'Escury een onzer verslaggevers) HNGSBESLUIT Ie gemeente Goes maakt Vel 22 van de Wet op de akend, dat de gemeente- l van 15 maart 1979 heeft ziening wordt voorbereid ,|an ..Valckeslot I, herzie- irceel aan de Fazantstraat ■eiding van de Koelman- irbereidingsbesluit ligt met ekeningen op de secreta- ieve-, juridische- en finan- I te Goes, kamer 114, voor 9. Goes, NTE GOES EENTE OOSTBUBG| tlDMAKING (houders van Oostburg ma- n plan zijn aan de heer J.0 aat 8 te Oostburg vrijstelli™ pld in artikel 19 van de Wet OP ing, dit voor het aanbrenge ijn in aanbouw zijnde wonira turg, kadastraal bekend 9 sctie E nummer 2740 ged- ekking hebben op het bout* ivrijstellingliggenmet 'n9a."( gedurende veertien dager (Schouwburgstraat 2, sec inzage. 1 gedurende de termijn van?J ftelijk bezwaren tegen ver bij hun college in te dien® 9 ier 1979. gemeester en wethouder rnoemd, Spijkerboer, burgemeesK' .1. Verhage, secretaris AXEL-HULST - De kinder- 1 Zeeuwsch-Vlaanderen een trekpleister van formaat. I Vrijwel alle evenementen ver- I oorzaken een stormloop op de I bibliotheken. Zo ook woens- g, toen bijvoorbeeld in Axel I in° samenwerking met het I (Van een onzer verslaggevers) ZAAMSLAG - De kringraad Ivan de vleeskeuringsdienst |Zeeuwsch Vlaanderen heeft I gisteren besloten om een ge reserveerd bedrag van 58.000 jlden aan de acht deelne- mende gemeenten terug te ge lven met het asvies om het geld r waar nodig te gebruiken [voor verbetering van de ge meentelijke destruetiehuisjes |(verzamelpunten voor slach tafval en kadavers). Dat gebeurde op voorstel i de Oostburgse wethouder |J. Vergouwe. De heer Vergouwe ken schetste de situatie in ver schillende destruetiehuisjes als een „grote troep" en „on georganiseerde bende" Het is «vleeskeuringsdienst al lan- Ige tijd een doorn in het oog, dat [de gebruikers van de destruc- iehuisjes het met de hygiëne n de netheid niet zo nauw ne- kenbij het deponeren van hun Hierlijk afval. De ontoereiken de inrichting van de betrokken gebouwtjes nodigt daar vol gens de heer Vergouwe ook piet toe uit. Daarom hoopt hij pu dat de gemeenten het geld lullen gebruiken voor de aan- g van koeling; voor verbete- gvan de wasgelegenheid en poor ontsmettingsmogelijkhe- Iden in de destruetiehuisjes. [Directeur P. Borm van de [vleeskeuringsdienst wees erop fat het beheer van de destruc- liehuisjes een gemeentelijke mak is. [De kwestie komt vandaag pt nog ter sprake tijdens het [verleg van de Zeeuwsch- "aamse colleges van B. en W. |De Sasse wethouder W. felsen vroeg zich aanvanke- fjknog af of de keuringsdienst Tiet een noodslachtplaats kan pahseren met het gereser- Jeerde bedrag. Directeur Borm pes erop, dat het waarschijn- erg moeilijk zal zijn een tploitant voor een dergelijke ("Slachtplaats te vinden. I (Van onze correspondent) [KLOOSTERZANDE - Van- pnd (donderdag) vindt om ren uur in de parochiekerk F de H. Martinus te Groe- pdijk een unieke gebeds- Jjttst plaats. Een zestal leken i de leiding hebben, zonder I er een priester bij betrok - II 's. De dienst is een voor zetje voor de toekomst. achteruitgang van het 'Mal priesters binnen de kerk Inodig maken dat leken J steeds meer rtiet het ver iaën van kerkdienten gaan Inhouden. I, "2es leken uit Groenendijk iffj Hulst een cursus 17 ensten om wegwijs te f'den in de kerkelijke riten. I «Proefwerk" wordt van- t j' deze dienst gehouden in T.erk le Groenendijk. Hier- jr Worden alle parochianen [genodigd en in het bijzon- eëenen die dicht bij het ÏL gebeuren betrokken T'?°als kerkbestuur, club 'en, caritas, dames-, he ir f ^xferkoor, oud-leden I "et jongerenkoor, lecto- Parochieraad en de groep mmume-mtreikers. Na de s volgt er een nabespre uur in de bibliotheek, al de deur uit. Dezelfde voorstelling geeft Parcival uit Middelburg om 18.30 uur in de „bieb' in Sas van Gent, waar nog wel enkele kaarten verkrijgbaar zijn. Daar sloten de kinderen gis teren de door henzelf op touw gezette mini-markt af. In Hulst krioelden de kinderen door de bibliotheek in het kader van een zoekmiddag. Zij moesten aan de hand van dia-vertonin gen vragen beantwoorden over het reilen en zeilen van de bibliotheek. Verder werden in Hulst 70 tekeningen ingeleverd, die de kinderen maakten rond het thema „je weet niet wat je ziet" en die door een kinderjury zullen worden beoordeeld. De prijsuitreiking is dinsdag 16 oktober om 15.30 uur alweer in de bibliotheek. Ook in Kloos- terzande leverde de jeugd een fikse stapel tekeningen en de uitkomsten van de citaten- wedstrijd in. De prijsuitrei king in de bibliotheek vindt daar plaats op maandag 15 oktober om 15 uur. Vandaag wordt in de bieb in Klooster- zande om 16 uur voorgelezen voor kleuters, aan de hand van dia's. .«waarbij alle kerkgangers ='iwm zijn. (Van een onzer verslaggevers) HULST - De Stichting 800 Jaar Hulst Stad heeft bekend gemaakt hoe de twee ton wordt verdeeld, die de gemeente Hulst onlangs beschikbaar heeft gesteld voor de festiviteiten van komend jaar. De stichting verdeelt van de gemeentelijke gift bijna 130.000 gulden onder het verenigingsleven. De rest, ruim 70.000 gulden, houdt de stichting in eigen kas. Daarvan denkt de stichting 30.000 gulden nodig te hebben voor ver schillende eigen activiteiten als een academische zitting, acti viteiten voor jongeren en bejaarden en nog te ontwikkelen initiatieven. De overige 40.000 gulden gebruikt de stichting voor representatie en stadsversieringen. 1180-1980 De Stichting 800 Jaar Hulst Stad heeft in totaal over een vijftigtal subsidie aanvragen moeten beslissen. Daarvan zijn er slechts en kelen helemaal afgewezen. Er is nog overleg gaande of voor enkele kleinere subsi dieaanvragen nog regelingen getroffen kunnen worden. De subsidie-aanvragen voor een historische film en een pop festival werden afgewezen, omdat men deze projecten fi nancieel te hoog gegrepen vindt. Enkele andere subsi die-aanvragen werden niet gehonoreerd omdat het om normale activiteiten zou gaan, die elk jaar georgani seerd worden. Het betreft ondermeer activiteiten van de werkgroep Uit, de KPJ (zeskamp) en de Huzavo. De grootste giften uit de subsidiepot gaan naar de Stichting Reynaertstoet (25.700 gulden), die bezig is de Reynaertstoetentraditie nieuw leven in te blazen. Een vette kluif gaat ook naar de gezamenlijke buurtvereni gingen (10.000 gulden), die een vijfkamp op touw gaan zetten. De buurtvereniging Tivoli krijgt nog eens 2.500 gulden extra voor eigen acti viteiten. Scouting Hulst deelt ook flink mee en krijgt 8.800 gul den voor de organisatie van een nationale pitomanifes- tatie. De Stichting Matheus Passion kan rekenen op 7.000 gulden voor de opvoering van de Johannes Passion. Folk loristische evenementen (on der meer ringrijden en een folkloristische jaarmarkt) woi m ook betrekkelijk goecl gesubsidieerd. Zo krijgt de vereniging De Ouwen Wa- ogen 4.050 gulden en de Stichting Boerenbruiloft 3.060 gulden. De Oudheid kundige Kring mag 3.000 gulden incasseren. Naar de ziekenhuisomroep Radio Nightingale gaat 4.000 gul den voor een jazzweekeinde. De stedelijke harmonie kan voor verschillende muzikale evenementen 7.550 gulden in ontvangst nemen. Voor een hockey-interland heeft de stichting 2.600 gulden over. Het Hulster Gemengd Koor krijgt 5.020 gulden. Zowel voor een onderwijsproject als voor muziekschooluitvoe ringen is 2.500 gulden be schikbaar. De handbalver eniging krijgt 2.400 gulden. Een groot aantal vereni gingen krijgt subsidies, die in hoogte variëren van 300 tot 1.800 gulden. Zo is voor dui venvluchten 18.000 gulden beschikbaar, voor badmin ton 1.600 gulden en voor ten nis 1.375. De toneelvereni ging De Transfiguratie kan rekenen op 1.700 gulden en de NCB krijgt 1.395 gulden voor een oogstdankfeest. Het majorettenpeloton mag 1.600 gulden in ontvangst nemen voor een concours. De Hul ster atletiekvereniging mag 1.000 gulden incasseren voor de organisatie van een natio naal veldloopkampioen schap en een turndag. Eenzelfde bedrag gaat naar de hengelsport, de trim- vereniging, de Cantory van de Basiliek en de Steense to neelvereniging. Alle andere toegezegde subsidies zijn kleiner dan 1.000 gulden. Ze gaan naar het jeugdcircus, de driekamp van het personeel van het ziekenhuis, bejaardencen trum en De Sterre, de postze gelclub, de rallyclub, de wielerclub, de boldersver eniging en de karateclub. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE - De ruzie tussen het Hontenisser raads lid A. Roctus (Iijst-Bruggeman) en burgemeester mr. M. Somers is, zoals de heer Roctus het uitdrukte „voor honderd procent bijgelegd". Dat is het resultaat van een gesprek dat beide heren gisteren hadden. Zoals gemeld ontstond het geschil toen de burgemeester de heer Roctus weigerde een lijstje te geven met koninklijke onderscheidingen, die sinds de gemeentelijke herindeling in Hontenisse zijn uitgereikt. Het raadslid wilde daarmee zijn stelling staven, dat het meren deel van de onderscheidingen bij ambtenaren terechtkomt en. daarom was hij ook tegen het invoeren van een ereburger schap in de gemeente. Toen de heer Roctus het gevraagde lijstje niet kreeg, bleef hij weg uit de gemeenteraadsvergade ring met de mededeling dat hij er de brui aan zou geven als het lijstje niet alsnog in zijn bezit kwam. Hij meende dat de bur gemeester onrechtmatig in formatie achterhield, waar door hij als raadslid de raads voorstellen niet aan een goed oordeel kon onderwerpen. De gemoederen laaiden dermate hoog op, dat de heer Roctus de burgemeester ervan beschuldigde als een dictator de scepter over de gemeente te zwaaien. Volgens de heer Roctus bleek gisteren tijdens het gesprek, dat er sprake is geweest van communicaties toornissen, waardoor van bei de kanten de zaken verkeerd GRAAUW- Het jeugdcircus Tarantella geeft donderdag 18 oktober om 14.00 uur een voorstelling in het gemeen schapshuis te Graauw. Dit optreden vindt plaats in het kader van het 75-jarige bestaan van de RABO-bank te Graauw en alle kinderen in de leeftijd tot en met 14 jaar wor den uitgenodigd om de circus voorstelling bij te wonen. In de pauze worden de kin deren getrakteerd op con sumpties. Op het programma voor deze middag staan onder andere majoretten, slangen- meisjes, de clowns Kiki en Charlie, jongleren, acrobaten, fietsen op een wiel, rolschaat sen, een krachtpatser en een aantal dansen. De voorstelling duurt tot ongeveer 16.30 uur. HULST - In het VJV-ge- bouw te Hulst treedt vrijdag avond om 20.00 uur het duo Donaldson-Tanner op. Eerst genoemde muzikant is een Ier en speelde een tijd lang samen met Mike Taylor, die nog in de Rolling Stones heeft gespeeld. Tanner is een Antwerpe naar, die reeds enkele platen heeft gemaakt. Het duo zingt alleen Engelstalige liedjes met af en toe wat bluesinvloeden. Beiden hebben overigens een eigen repertoire, zodat een ge deelte van de avond gevuld zal worden met solo-optredens van beide artiesten. (Van onze correspondent) NIEUW-NAMEN - De r.k. bejaardenbond Nieuw-Namen heeft gistermiddag in het ge meenschapscentrum De Kau- ter onder grote belangstelling haar derde lustrum gevierd. Een honderdvijftigtal bejaar den gaven acte de présence. Reeds vanaf 13 uur liep het gemeenschapscentrum De Kauter vol met bejaarden, die zoch rond het biljart verza melden en zich in groepjes van vier verdeelden om een kaartje te leggen. Om 15 uur gaf voorzitter J. Lockefeer het sein om aan te zitten voor de feestvergade- nng. Vele bestuursleden van de omliggende bejaardenbond, namelijk Graauw, Hulst en Clinge gaven blijk van be langstelling en feliciteerden de bejaardenbond van Nieuw- Namen met hun derde lustrum en prezen het actieve bestuur. Pastoor Ruijloft vond dat er steeds een gezellige sfeer heerste binnen de bejaarden bond te Nieuw-Namen en was blij dat hij regelmatig onder de bejaarden kon vertoeven. Oud pastoor Mangnus van Nieuw- Namen gaf een resumé van de oprichting van de bejaarden bond. Toen de eerste verbou wing van het toenmalige paro chiehuis diende te geschieden, waren er een aantal bejaarden die stenen kuisten die gebruikt konden worden voor de her bouw. Zij vroegen hem ervoor te zorgen dat zij op reis konden gaan. Uit deze gesprekken vloeide voort de oprichting van de bejaardenbond. Nadat de bejaarden de heilige mis had den bijgewoond en daarna de koffiemaaltijd hadden ge bruikt maakten vele be stuursleden van de verenigin gen van Nieuw-Namen van de gelegenheid gebruik de jubi lerende vereniging geluk te wensen en waren er voor de bejaardenbond vele bloemen en enveloppen met inhoud. Na de officiële receptie was er voor de bejaarden gelegenheid tot dansen onder leiding van disc-jockey Erik met aange paste muziek voor de bejaar den. zijn uitgelegd. Er werd dan ook besloten zand over de gehele kwestie te strooien en afgesproken dat wordt geprobeerd herhalingen in de toekomst te voorkomen. „Wat er morgen gebeurt, is belangrijker dan wat er giste ren gebeurd is", aldus de heer Roctus, „we moeten dit maar snel vergeten, want uiteinde lijk zitten we er toch om de ge meente te besturen". Burge meester Somers wenste gister avond desgevraagd niet op de kwestie in te gaan. (Van onze correspondent) GENT - In België wordt van 2 tot 10 november het eerste internationale kindertheater festival van Vlaanderen ge houden, waaraan ook Zeeuws- Vlaamse scholen mee kunnen doen. Het festival bestaat uit activiteiten op de eigen school en rondleidingen in theaters. Wat de eigen school betreft, daarvoor heeft men Belgische kinderacteurs bereid gevon den om op school theaterles te geven. Dit in de periode van 11 tot 30 oktober. Volgens de or ganisators worden op verzoek ook Zeeuws-Vlaamse scholen aangedaan. Er komen dan gratis medewerkers en er wordt didactisch materiaal ter beschikking gesteld. In de ei gen klas kunnen de kinderen dan leren kostuums maken, toneelspelen en verschillende soorten poppen maken. Be langstellende scholen kunnen hierover contact opnemen met: Daceb-secretariaat in Gent. Voorts verzorgen vijf Gentse theaters gratis rondleidingen. De kinderen mogen dan op het podium, in de lichtkabines en in de kleedkamers rondsnuf felen. Er wordt uitleg over al lerlei dingen gegeven en de kinderen mogen zelf ook wat dingen doen. Ook Zeeuws- Vlaamse scholen kunnen van deze rondleidingen gebruik maken. Men moet echter wel van te voren reserveren. De rondleidingen worden ver zorgd door de Nederlandse schouwburg, op 14 en 28 okto ber en op 11 november door de opera te Gent op 15, 16 en 23 oktober, door het Area Theater op 19, 24 en 26 oktober, door theater Arena op 22, 29 en 31 oktober, en door het poppen theater Nele op 17, 18 en 25 oktober. De rondleidingen duren ongeveer een a ander half uur. Receptie - Na een diensttijd van bijna 35 jaar heeft de chef zetterij, de heer P. Baart, enige tijd geleden afscheid genomen bij drukkerij Vink te Axel. Vrijdag 12 oktober (morgen) zal hem een receptie worden aangeboden. Deze vindt plaats in restaurant Zomerlust en duurt van 16 tot 18 uur. Het Amerikaanse rockfenomeen Lou Reed, voortgekomen uit de le gendarische Velvet Un derground, geeft komen de zondagavond een con cert in Brussel. Het optreden vindt plaats in Ancienne Belgi- que en begint om 20.30 uur. Het evenement is op touw gezet door het thea terbureau Make it Hap pen. Make it Happen heeft voor deze maand nog en kele popconcerten in petto. Op zaterdag 20 ok tober treedt de zangeres Veronique Sanson op in het Brusselse Vorst Na tional. Ze brengt een achtkoppige Ameri kaanse band mee. Aan vang 20.30 uur. Verder komt de Cana dese poëet van de popmu ziek Leonard Cohen naar België. Op 27 oktober treedt hij op in de Kon. Elizabethzaal (aanvang 21.45 uur) en cp 28 okto ber in het Brusselse Paleis voor Schone Kunsten. (Aanvang 20.30 uur). HENGSTDIJK/OSSENISSE - De gemeente Hontenisse heeft een tweetal gloednieuwe uit breidingsplannetjes laten ontwerpen voor de dorpen Hengstdijk en Ossenisse. De gemeente hoopt dat beide dor pen daarmee weer voor een jaartje vooruit kunnen. Het nieuwe plannetje voor Hengstdijk omvat de gehele oude kern plus een nieuw ge deelte aan de zuidzijde van de St.-Jozefstraat. Het nieuwe gedeelte zal plaats bieden aan zo'n 15 a 20 woningen. Het is nog niet bekend wat voor wo ningen dat worden, ma ar tot de mogelijkheden behoren twee aan één woningen, rijtjeshui zen, vrijstaande huizen en be- jaardenwomngen. In het bestaande gedeelte van Hengstdijk zijn ook nog enkele open plaatsen waar woningen neergezet kunnen worden. Men denkt daarbij onder meer aan het braak lig gende terrein naast de kerk. Het stukje gras aan de Nor bertijnenstraat, waar de ker mis jaarlijks wordt gehouden is volgens het nieuweplannetje helemaal van de baan voor woningbouw. Ooit is daar sprake geweest van woning bouw, maar de gemeente vindt dat dit terreintje momenteel in een grote behoefte voorziet als evenementen terreintje. Ook in Ossenisse komt er ruimte voor de bouw van 15 a 20 woningen, verdeeld over een woonstrook voor nieuw bouw langs de Lageweg, de nu nog open ruimte langs de oost zijde van de Kipstraat en een stukje Molenpad. Voorts kun nen nog enkele open ruimten in het dorp worden opgevuld met nieuwe woningen, met name ook langs de Lageweg Belangstellenden kunnen vanf 17 oktober beide uitbreidings plannetjes komen bezichtigen in het gemeentehuis te Kloos- terzande.

de Stem | 1979 | | pagina 19