Poep-art jaar balans is positief Eerste test Strauss Ginjaar haal waai overhooo EVEN 1 UIT BLAZEN Kaasletter in woning NIKS NIX0N n weekeinde vaak e snel naar dokter PMËF1 IVOOR UW PEN >ver luxueus ir binnenland buitenland MET UVIM KOCK SÉ - VAN TRICHT LACHT ARTSEN: Kleuterscholen dunner bevolkt Leefbaarheid Saccharine Berusting Interessant V ernieuwing I ^CTPM VAN ZATERDAG 6 OKTOBER 1979 Zo.n honderd hondekeu- mis in de binnenstad van Maastricht werden deze Sdoor beeldend kunste naar Henk Wijnen opge rukt tot smakelijk ogende salades, en vervolgens „ge reserveerd voor hondebe- zitters"- Henk Wijnen (experimentele afdeling Jan van Eyckacade- fflie)- „Ik heb niks tegen hon den maar wel tSgen honden in de stad en de gevolgen ervan. Dat is niet leuk voor honden, die buiten moeten kunnen ra votten, en niet voor de mensen die er last van hebben". Henk Wijnen startte zijn tocht vanuit zijn atelier aan de Koe straat. Op zijn karretje waren enkele schotels met sla, rode kool, worteltjes, tomaat, au gurkjes en uitjes geladen. In een keurig witte broek met zwart jasje gestoken, versierde hij de drollen met een flair alsof hij zo van restaurant Neercan- ne kwam. De „performance" werd uitvoerig gefilmd en ge fotografeerd. „Het is besist geen grap. Wat hier de honden en mensen wordt aangedaan is triest", al dus Henk. Hij doelt op het sla- lommend hindernislopen dat nodig is om met schone schoe nen de stad door te komen en op de neuroses die honden op gedrongen krijgen doordat ze in een van de natuur vreemd milieu moeten leven. De reacties van het publiek liepen nogal uiteen. „Zonde van het eten en het geld" meende iemand, „maar hij vergeet dat Nederland per jaar 300 miljoen aan honde- en kattevoer uitgeeft", zegt Henk Wijnen. „Heeft u daarvoor ge studeerd?" wilde iemand we ten. Henk: „Nee, ik ben autodi dact". Een ander was heel kort in zijn commentaar: „Flapdrol". Omdat er in onze contreien nogal wat boeren rondlopen met ideeën over emigratie naar Engeland, dacht ik dat het de moeite en de ruimte waard was onderstaand verslag van een medewerker op te nemen. Het gaat over de Don- gense familie van Loon die precies een jaar geleden emi greerde om te gaan boeren in Devon. W I grote bergruimte. Zeer overleg Aantrekke nen, fraaie kamer. Ben. f badk., 2e verd.: sip. k. lmop. Aanv. in overleg laan 310, tel. 031/45.89.61 rptember en 10 oktober 1979 In V2V0 instelpremie, in het Den, Koningin Elisabethlei Hoe is het nu na één jaar ge steld? Zijn zij teleurgesteld of zijn hun hoge verwachtingen Imet uitgekomen? Hebben zij zich helemaal aangepast en voelen zij zich gelukkig in hun nieuwe vaderland? Eigenlijk kunnen al deze vragen positief beantwoord worden. Het begin B was moeilijk, maar alle begin is nu eenmaal moeilijk. Het voor naamste daarbij waren de taalmoeilijkheden en ten twee de het feit, dat in Engeland de meeste dingen net iets anders gebeuren dan in Nederland. Buitendien is de instelling van te gemiddelde boer hier veel „ouderwetser". Maar zij heb ben zich overal goed doorheen geslagen. Men kan niet zeggen dat het land verwaarloosd was toen zij begonnen, maar de bewerking, indeling en zorg was anders eest dan Ad het gewend was. De Engelsen springen wat lichtzinniger en slordiger om met hun land, misschien wel omdat hier nog steeds ruimte is. Maar Ad wil dat elk weiland en elke akker volledig en zorg vuldig gebruikt worden: geen dode hoeken of overgeslagen delen, geen drassige of ver trapte ingangen of verwaar- ïEN GROTE VILLA It) Gabriellalei 15 te Bras- [j verkoophoudende notaris 2/14-18 u.). uw) moeten op de verkoping [appartement voor [n? Bezoek dan een itiés in: 1979 |0 uur en 20.30 uur 11 okt. 1979 10 uur 0 en 20.30 uur. zijn, maar wèl geïnteres- lerstaande bon ingevuld in postzegel aan: ERLAND B.V. Afdeling ed. Antwoordnummer 1, 1DAM. Tel. 010 - 148 000 Een voedingsmiddelenbe drijf in Bodegraven brengt dit jaar voor het eerst Sin terklaasletters van kaas op de markt. Het produkt wordt geleverd in de letters M, S, P en in een hartvorm. Het is gemaakt van belegen vol vette Goudse kaas. De tetter weegt 180 gram en gaat on geveer vier gulden kosten. Mei de kaasletter wil het be drijf inhaken op de tendens naar gezonde voeding. loosde hekken, goede wateraf voer en dus goede, schone sloten. Er was dus heel wat werk aan de winkel en daar kwam nog bij dat hij van de vorige ei genaar een uitstekende kudde van veertig koeien overgeno men had. Het is dit jaar voor iedereen een vrij slecht jaar geweest en dat geldt natuurlijk ook voor het bedrijf van Van Loon. Het vee kon pas vrij laat naar buiten, het hooien kwam laat op gang en toen hebben veel boeren nog grote verliezen geleden door plotselinge regenbuien, het graan was niet indrukwekkend gegroeid en het oogsten werd ook weer bemoeilijkt door het weer. Maar Ad is een goede boer en het heeft hem toch nog meegezeten: hij heeft genoeg hooi voor aanstaande winter en hoewel de graanoogst wat te genvalt zal hij er in elk geval voldoende stro voor zijn koeien aan overhouden. Ad heeft wel enige kritiek op zijn Engelse collega's: Hij vindt dat zij nog dikwijls werken met volledig verouderde methoden en uitrusting, zij hebben te wei nig aandacht voor de afwate ring, van het inkuilen van het gras maken zij een bende en voor de koeien gebruiken zij naast het krachtvoer veel te veel overbodige zaken als hormonen, vitaminen en anti biotica. Hij is begonnen met de veertig koeien maar streeft er naar om deze winter tachtig koeien te melken. De kosten van veevoer zijn sterker geste gen dan de melkprijs, maar desondanks is het bij verstan dig beheer toch nog wel een rendabele zaak. Op het terrein stonden twee woningen en een vakantie huisje. Ten eerste de oude boerderij, die wel erg roman tisch is maar toch dringend op- De familie van Loon, een jaar geleden in Dongen. geknapt moest worden. Vanaf het begin voelde Riet er weinig voor daar in te gaan wonen omdat zij als propere Hollandse huisvrouw nu eenmaal niet houdt van „die oude rommel". Zelfs na grondige modernise ring, die erg veel geld zou kos ten, zou het een bewerkelijk oud huis blijven waaraan vol gens de maatstaven van Riet weinig eer te behalen is. Een probleem was dit echter verder niet want nu woont de Engelse knecht met zijn gezin er in en die voelt zich daar tevreden en gelukkig. Bij de ingang van dp boerderij staat een vrij groot, min of meer modern huis dat vroeger diende als woning voor de knecht. Zij zijn nu van plan daar een behoorlijk stuk aan te laten bouwen en dit wordt dan de definitieve woning. De taal was, vooral in het be gin, nogal een probleem. Maar iedereen was erg behulpzaam. Riet heeft snel wat Engels bij geleerd en heeft geen moeilijk heden meer met winkelen of contacten en conversaties met buren. Ad had het wat moeilij ker maar kan zich nu ook goed redden en bijvoorbeeld met de knecht doen zich nooit proble men voor. Met de kinderen is het ook uitstekend verlopen. Allebei spreken zij nu Engels alsof het hun moederstaai is en zij hebben veel vrienden en vriendinnetjes. Al met al zijn Ad en Riet toch niet teleurgesteld in hun ver wachtingen. Er zijn plus- en minpunten: zij wonen aanzien lijk eenzamer dan in Dongen en vooral Riet mist het gezellige „buurten". Daar staat tegen over dat zij zowat de hele lente en zomer allerlei familie, vrien den en kennissen uit Neder land over hebben gehad. Oud-president Richard Nixon van de Verenigde Staten is er voor de tweede maal niet in geslaagd een duur appar tement in New York te kopen. Onderhandelingen over de koop van een peperduur ap partement (925.000 dollar) aan (Van onze redactie binnenland) MAASTRICHT - Te veel mensen maken een onjuist gebruik ^itle weekenddiensten van de artsen. „Verzoeken om orenuit te en in het weekeinde onder de kreet „hij zit er toch voor" en herhaaldelijk voor", aldus de klacht van voorzitter H. pencamp van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij der °P het jaarlijkse congres van de artsenorganisatie ons alle benodigde docu- roject in SAINT- RAPHAEL komt ook nogal eens - dat afspraken zo maar hiw°!den nagekomen. De vit Van de zorgverlening Verbeteren indien dergelij- «itaties niet of minder [timen, zo meende de heer neamp. De maatschappij is orstander van de patiënt Serechttegeveninde die op hem betrekking iisüilmaar dan wel via een eiJ raa^sman- Voorzitter camP sloot niet uit dat de °P de wat langere ter- direct inzagerecht zal ie K [1]?en 'n zijn medi- s°ileiden. Het inzage- tntecu,,echter geen „mee- Z n worden, hoewel voor hem be- SPfstuk moet kunnen la- bif™ 0phet nrts®- Drrf Maastricht betoog- ^■<k.J.deWijn,hoogli voedingsleer in Leiden, 'itw r kennelijk de ^geraakt inzake een oedings- en voedselbe- namelijk niet alleen lino Sezondheidsvoor- s en -opvoeding te ge in er moet meer nadruk Komen op het veranderen van de voedingsgewoonten door wijziging van de voedselpro- duktie en voedseldistributie. Onbeperkt beschikbaar stellen van ongezond voedsel dient voorkomen te worden, aldus prof. De Wijn. DEN HAAG (ANP) - Het aantal leerlingen bij het kleu teronderwijs is tussen januari 1978 en januari 1979 met 27.800 gedaald. Het aantal scholen bij dit onderwijs nam in dezelfde periode met 63 toe tot 7.897. Dit heeft het minis terie van Economische Zaken meegedeeld naar aanleiding van de jongste cijfers van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek. Door de daling van het aan tal leerlingen en de toename van het aantal scholen liep de gemiddelde schoolgrootte te rug van 59 tot 55. de Fifth Avenue zijn gestrand op bezwaren van de buren. Zij stellen dat de permanente aanwezigheid van Nixons be wakers van de geheime dienst inbreuk zou maken op hun pri-- vé-leyen. Een eerdere poging van de oud-president elders in New York een huis te kopen, mis lukte om dezelfde redenen. Brieven voor deze rubriek moeten met volledige naam en adres worden ondertekend Bij publikatie zullen deze vermeld worden Slechts bij hoge uitzondering zal van deze regel worden afgeweken Naam en adres zijn dan bi| de redactie bekend Publikatie van bneven (verkort of onverkort) betekent niet dat de redactie het in alle gevallen eens is met inhoud, c.q strekking In bijeenkomsten en be schouwingen, het vermoede lijke welzijn van de mens be treffende, wil het wat pathe tisch klinkende modewoord „leefbaarheid" nogal eens op duiken, en menigeen blijft daar moeite mee hebben. Het ligt immers voor de hand, er een betekenis als „levensecht", of „levensvatbaar" aan te hechten, en zulks blijkt niet precies de bedoeling. Eerder doet het plaatsen veronder stellen waar eventueel geleefd - en andere waar absoluut nf et geleefd zou kunnen worden; en uit dier voege geeft het in het gebruik niet zelden aanleiding tot schromelijke overdrijving. Zo heet volgens sommigen een bepaalde stadswijk reeds „onleefbaar", als er naar hun smaak te veel flatgebouwen in werden opgetrokken; een vooroorlogs villadorp, in zoverre het in hun ogen aan „vergrijzing" ten prooi ligt. Vaak geldt hun afkeer zelfs hele steden, in wier omgeving nogal wat al dan niet milieu vriendelijke industrieën zijn gevestigd Dat er onder derge lijke omstandigheden intussen al jaren heel redelijk en gezel lig geleefd wördt, mag de pret van het drammen en ongenoe gen-aanpraten blijkbaar niet drukken. Anderen weer verleggen het accent op de commercieel, dan wel groeps-egoïstisch bepaal de wenselijkheid, dat er bin nen hun directe woongebied zo mogelijk van dag tot dag iets te beléven moest vallen. Veelal blijken het liefhebbers van het spectaculaire evenement, van de bruisende brasserieën. Een en ander mocht, zo al niet de individuele gemoedsrust der tienduizenden, dan toch de al gemene gezelligheid ten goede komen. De leefbaarheid kon dan worden afgeleid uit het aantal decibels hetwelk ter plekke maximaal viel te pro duceren. Ook in deze geest heeft men het vrij moeilijk bij het construeren van doorslag gevende argumenten. Te meer, waar reeds bestaande ver- maakcentra en horecaconcen- traties steeds minder inspira tie tot navolging verschaffen. Merkwaardig genoeg schij nen zekere culturele facetten, als de zogenaamd „kleine" misdadigheid, inclusief het tamelijk irriterende vandalis me, binnen diverse inspraak colleges nog niet of nauwelijks ter discussie gesteld. Sugges ties, als zou dit soort maat schappelijke ontwikkelingen een wezenlijke aantasting van de stedelijke leefbaarheid dreigen te vormen, kunnen dan ook gevoeglijk van de hand worden gewezen. BREDA L. PISON Konsumenten Kontakt meldt dat saccharine kanker verwekkend zou zijn (De Stem van 28 sept.). Wat heeft men toch aan die ontrustzaaiende berichten? Het zit zo: een jaar geleden heeft een Amerikaan in zijn proefschrift gewag ge maakt van kanker bij muizen en ratten (nadat die met een flinke dosis saccharine meer malen waren ingespoten). Op zich is deze proef onzin. Sa charine komt in de maag en niet rechtstreeks in het bloed. Het is vanzelfsprekend dat wanneer men mensen gaat in spuiten met andere prepara ten, dat een ziekte zal verwek ken. Zelf gebruik ik ruim 55 jaar saccharine. Dat begint 's morgens in mijn pap en dan in thee, koffie en zomers over aardbeien en rode bessen. Het totaal aantal tabletjes schat ik op honderddrieëndertigdui- zend. En ik leef nog, zoals u merkt. A.V., BREDA (Van onze correspondent) BREMEN - In Bremen, waar zondag parlementsverkiezingen worden gehouden, zijn de kaarten overigens zo goed als geschud. In tegenstelling tot het omringende platteland van Nedersaksen, waar de CDU oppermachtig is, hebben in Bremen de sociaal-demo craten het roer vast in handen. De afgelopen acht jaar hoefden zij zelfs geen beroep te doen op andere partijen om een regeringsmeerderheid te vormen: met ruim de helft van de stemmen konden zij het wel alleen klaren. CDU en FDP kwamen, om de scheepsterminologie nog even voort te zetten, eenvoudigweg niet aan de bak. En eigenlijk verwacht niemand dat deze situatie zich zondag drastisch zal wijzigen, al wordt dat in de verkiezingstijd vanzelfspre kend niet hardop gezegd, be halve dan door de SPD. De CDU is er het slechtste aan toe: *niet alleen kan zij op weinig meer dan 33 procent rekenen die zij in 1975 behaal de, bovendien hebben de libe ralen al ver voor de verkiezin gen arrogant elke eventuele samenwerking met de CDU in een coalitieregering van de hand gewezen. De FDP wil al leen met de SPD in zee, maar die kans krijgt zij alleen als de sociaal-democraten een abso lute meerderheid verliezen. De „Groenen" hebben hun kans om de bestaande verhoudingen open te breken door onderlinge ruzies verspeeld. Aan het feit dat er in de ver kiezingsstrijd nauwelijks echte grote strijdpunten aan de orde zijn geweest, kan men af lezen dat er van een zekere berusting sprake is. Weliswaar heeft Bremen vrij ernstige eco nomische problemen - een eenzijdige structuur en daar door gevoelig voor conjunc tuurschommelingen, moeilijk heden in de scheepsbouw, da lende vraag naar staal, vlucht uit de stad - maar dat zijn vraagstukken die in wezen bo ven het lokale uitstijgen, die nationaal, ja zelfs gedeeltelijk internationaal van aard zijn en derhalve ook niet door de (zwakke) oppositie op korte termijn opgelost kunnen wor den. Bovendien geniet de lijst trekker van de SPD, Bremens burgemeester Hans Kosch- nick, in zijn stad een groot vertrouwen en dat kunnen zijn concurrenten van CDU en FDP nauwelijks zeggen. Koschnick, een snelpratende en denkende politicus met veel gevoel voor het menselijke en het sociale, heeft bovendien zijn popula riteit nog weten te vergroten door zich helemaal voor de stad in te zetten en zijn positie als plaatsvervangend voorzit ter van de SPD in Bonn daar voor op te geven. Diens groot ste probleem is dan ook niet zozeer het behouden van de macht in het parlement van Bremen alswel de vraag, in hoeverre hij kan voorkomen dat zijn fractie al te zeer naar links afdrijft en daardoor het gevaar loopt van de burgers te vervreemden. Een langdurige alleenheerschappij zonder de noodzaak om concessies aan de regeringspartner te doen, maakt deze ontwikkelingen niet denkbeeldig. Wat de verkiezingen in Bre men voor alle politiek geïnte resseerde Westduitsers inte ressant maakt, is het feit dat het de eerste parlementsver kiezingen in een deelstaat zijn na het bekend worden van de kandidatuur van Franz Josef Strauss voor het Bondskanse lierschap. In tegenstelling tot de gemeenteraadsverkiezin gen in Noordrijn-Westfalen vorige week kan men die in Bremen wel als een soort test case beschouwen voor even tuele veranderingen in het ge drag van de kiezers. Ln Bremen beweren alle partijen om het hardst dat men uit de komende verkiezingen geen conclusies mag trekken ten aanzien van Strauss' kan sen. Maar dan vergeet men dat uitgerekend vanuit Bremen het duidelijkste signaal weerklonk voor het verzet van de „Norderlichten" (zoals de Noordduitse CDU-politici worden genoemd) tegen de man uit Beieren. De voorzitter van de Bremense CDU legde namelijk onmiddellijk zijn functie neer toen Strauss tot kandidaat was gekozen. Dit was een openlijk protest. Een ernstige teruggang van de CDU in Bremen zou talloze christen-democraten elders in den lande wel eens aan het twijfelen kunnen brengen of men met de leeuw van Beieren wel de juiste kandidaat naar voren heeft geschoven in de komende strijd om de macht in Bonn. AMI VAN VREE (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG - Minister Ginjaar (Volksge zondheid en Milieuhygiëne) heeft deze week een belangrijke bouwsteen aangedragen voor het energiebeleid van het kabinet-Van Agt. De uiteenzetting van zijn beleid over hoe hij tot 2000 de uitstoot van zwaveldioxyde (S02) binnen aanvaardbare grenzen denkt te hou den, mag tenminste zo genoemd worden. Het energiebeleid van de regering is er de komende jaren op gericht naast besparingen zuiniger om te springen met onze voorraden aardgas. Dit betekent op grotere schaal het gebruik van kolen en olie als brandstof voor met name de elektriciteitsvoorziening in Ne derland. En juist bij het stoken van olie en kolen komt zwaveldioxyde vrij, gevreesd vanwege de schadelijke effecten op de ge zondheid van mens en dier, op het welzijn van planten en gewassen en zelfs op materialen. Het aanvaardbare niveau waarop zich de uit stoot de laatste jaren bevond (500.000 ton per jaar) is vorig jaar voor het eerst in negatieve zin doorbroken, een tendens die zich de ko mende jaren bij de groeiende omschakeling van zwavelarm aardgas op zwavelrijke olie en kolen alleen maar zal voortzetten. Een bestrij dingsbeleid is daarom des te meer noodzake lijk en het kader waarin die bestrijding vorm zal krijgen, is nu aangeboden aan de Tweede Kamer, het zogenaamde S02-beleidskader- plan. Dit bestrijdingsbeleid, dat nader uitgewerkt zal worden in overleg met lagere overheden en het bedrijfsleven, zal tot 2000 een grote in spanning vergen; in geld uitgedrukt tot 1990 tussen de 900 miljoen en de 1,2 miljard gulden, afhankelijk van de economische groei en de resultaten van energiebesparingsprogram ma's. Ook in dit opzicht is er een onverbreke lijke band tussen de S02-bestrijding en het energiebeleid. De consument zal er bijna zeker mee geconfronteerd worden in de prijzen van produkten, want de kosten van de elektrici- teitsproduktie zullen met twee a drie procent en de produktenkosten in andere sectoren met één procent stijgen. Terugverdiend wordt er weer door de ontwikkeling van ingewikkelde procédés om de uitworp van S02 te beperken en weer bruikbaar te maken voor apparaten en technieken. Schokkend zijn bepaald de cijfers over de S02-uitstoot in 2000 bij hogere (3,4 procent) economische groei en zonder enige bestrijding. In West-Nederland, Zeeland, West-Brabant en Zuid-Limburg zullen de ge middelde concentraties van S02 ruim uitstij gen boven waarden, die door de gezondheids raad als grens zijn aangegeven en waarboven blootstelling van het menselijk lichaam ge durende lagere tijd blijvende schadelijke ge volgen voor de gezondheid kan opleveren. Hierbij is ook de grensoverschrijdende S02- verontreiniging, afkomstig uit België, Noord- Frankrijk en de Bondsrepubliek Duitsland betrokken. Ook blijkt, dat zelfs bij lagere (2,9 procent) economische groei, minimale inzet van zwavelarm aardgas en een grote mate van energiebesparing in 2000 de advieswaarden overschreden worden, wanneer tenminste S02-uitstoot niet bestreden wordt. Bij dit al les moet bedacht worden, dat planten en ge wassen vaak nog gevoeliger zijn voor de in vloed van S02. Uit recent onderzoek van de wereldgezond heidsorganisatie blijkt, dat gemiddeld niet al te hoge concentraties S02 per jaar nodig zijn om aantastingen van de ademhalingscapaci teit bij volwassenen en kinderen te veroorza ken. In 1973 vergeleek men in Nederland kin deren uit het Westland, waar toen nog plaat selijk vrije grote concentraties S02 en roet (uit Rijnmond) voorkwamen, met kinderen af komstig uit de Zak van Zuid-Beveland. Bij de kinderen uit het Westland werden luchtwe gaandoeningen en een lagere longcapaciteit aangetroffen. In geval van abnormale weers omstandigheden vindt minister Ginjaar in een beperkt gebied gedurende 24 uur of korter een S02-concentratieniveau van 500 microgram of hoger per kubieke meter lucht niet meer aanvaardbaar. Volgens de wereldgezond heidsorganisatie stijgt bij een dergelijk con centratieniveau (plus eenzelfde roetniveau) het aantal sterfgevallen of ziekenhuisopna men bij bejaarden en chronisch zieken met aandoeningen aan longen en luchtwegen en hart- of vaatziekten. De gevolgen voor de dierenwereld zijn ver gelijkbaar met de schade, toegebracht door S02 aan de menselijke gezondheid. Voor de plantenwereld ligt dat anders: sedert 1950. heeft er een sterke vooruitgang plaatsgevon den in een aantal en diversiteit in korstmossen in Nederland. In 1978 nog werd tijdens perio des van verhoogde S02-verontreiniging in Noord-Brabant en Zeeland schade aan tuin- bouwgewassen geconstateerd. Opbrengst vermindering voor land- en tuinbouw naast schade aan het natuurlijk milieu zijn dus de gevolgen van hogere concentraties van S02 in de lucht. Nauwelijks onderzocht zijn de ef fecten van combinaties van S02 met andere luchtverontreinigende stoffen, het transport van S02 over honderden kilometers door de lucht en de zogenaamde zure neerslag, die on tstaat door S02 en die verantwoordelijk is voor aanzienlijke schade voor het dierlijk en plantaardig leven in het water. Minister Ginjaar vindt, dat dit probleem in EG-verband aangepakt moet worden. In de eerste plaats door eindelijk (scherpere) EG- normen voor de mate van luchtverontreini ging overeen te komen. Tijdelijk zou daarvoor bepaalde regio's van af geweken mogen wor den. De bewindsman verkiest een dergelijke oplossing boven minder scherpe streefwaar den, waar dan niet van afgeweken zou mogen worden. Net als in Ne'derland moet in EG-ver band in de tweede plaats de uitstoot bij de bron bestreden worden, schrijft hij. Het innovatiebeleid van de regering, waarover dezer dagen een nota verschijnt, zal naar ver wachting van minister Ginjaar een impuls krijgen door de strijd tegen de S02-uitworp. Dat zou dan de derde vlieg zijn, die in één klap wordt meegenomen in de strijd tegen de groeiende luchtverontreiniging. Al met al haalt minister Ginjaar veel overhoop met zijn plannen. Afgewacht moet worden hoe nu een en ander in de praktijk gaat uitpakken.

de Stem | 1979 | | pagina 5