WIEL engs een eigen heeft nu VHeg ens vlugge EN bezoek Hulst-Hontenisse Onenigheid bij NKV -vrouwen beweging Clinge lutobedrijf OP DE BRES VOOR LEEFBAARHEID Clubhuiswerk Axel met programma voor winterseizoen WELZIJNSPLANNING RK Bejaardenbond Nieuw-Namen viert haar derde lustrum TMTIEF TE I AAN I00L *AN-KATZ iCHOOL leverbaar OORRAAD iasions :N Lamswaarde Zuiddorpe Jubilarissen bij NSM gehuldigd Jc, I DESTEM VAN ZATERDAG 6 OKTOBER 1979 I Hobers-de Cock ;foon 01150-121SS ig„De Technische Imstreken" vraagt b980. WO/HAVO fekhouden. al43, afhankelijk van haal 2.622.-. Mini- jaar. fe/710 dagen te rich- pchool, Axelsestraat neuzen. IAANS airco, alle acc. 1979 cil.. ster, spoiler 1978 spoiler. 22.000 ml 1978 iet gasirist.radio 1976 lauw, alle acc.1978 iruin, 6 cil. gas 1978 I, blauw, alle acc 1978 eo, all velg1976 35.000 km. radio 1977 met elektr. bank 1974 6 cil. alle acc 1978 jas, vin. dak, radio 1976 zèèf titeres. prils 1973 iu, airco1975 lak, 6.000 ml. alles 1978 2-drs coupé, 1977 n. buckets, rad. etc 1977 iets. 12 000 ml 1979 w, airco, 19.000 ml 1979 airco buckets, rad. 1974 00 km beurt. (Van onze correspondente) AXEL-In bejaardentehuis De Vurssche in Axel is sinds enkele jagen de voedseldistributie veranderd. Voorheen was de keus aan de bewoners om in de eetzaal te eten of op de kamer. Uit een enquête onder de bewoners is gebleken, dat de maaltijden en in het bijzonder de diëten, die op de kamers verstrekt werden, vaak lauw of zelfs koud genuttigd moesten worden. In nauw overleg met het bestuur van de stichting, waarvan De Vurssche deel uitmaakt, de bewonerscommissie en het keuken- personeel heeft directeur J.H. Knöpker toen gezocht naar een oplossing- „Ik vind"; zegt hij, „dat als je tegen de mensen zegt je moet gaan eten waar je wilt, je ook moet zorgen dat dat kan ronder koud of lauw eten te krijgen. Vanaf het moment dat je bewoners de keus geeft ben je verantwoordelijk". Hetnieuwesysteem, waarbij in principe iedereenop een kamer I eet, is in elk geval niet van invloed op de pensionprijs. Het sys teem dat gekozen is na bezoeken aan enkele andere instituten, werkt als volgt. Na bereiding wordt het voedsel au-bain-marie opgeslagen tot het moment van onscheppen. Voor iedere bewoner is het bord op fen verwarmd plateau geplaatst. Het voedsel wordt opgeschept u afgedekt met een warm houdend deksel. Per verdieping wordt I zo bmnen drie kwartier iedereen van warm eten voorzien. Een soort postsysteem dus. Op kaarten staan de speciale wensen en verlangens of zelfs diëten van elke afzonderlijke bewoner aan getekend, zodat de vrijheid te eten waar en hoeveel gegarandeerd is. Het nieuwe voedseldistributiesysteem is overigens nog niet I gebruikt in de naast De Vurssche gelegen flatjes. Of het systeem I ook eventueel ingevoerd kan worden in de in aanbouw zijnde I zorgwomngen aan de overzijde van het gebouw is ook nog zeer de g. „Laat ik het zo zeggen", vertelt directeur Knöpker uiterst I voorzichtig, „mocht er vanuit de in aanbouw zijnde zorgwonin- gen naar gevraagd worden, dan zullen wij als de nood aan de man is zorgen voor een zo goed mogelijke bediening. Op welke wijze I dat zal zijn is nog bij lange na niet aan de orde". Het personeel van De Vurssche schept de warme maaltijd op, die volgens het pas ingevoerde systeem op temperatuur blijft. kei) verlengt lieuwe Datsun Sunny (Diesel. net 1977 chiltende (75-1976-1977-1978 ,1975-1977 fmaat1977 1977 1976-1977 1976 bmaat1976 1976-1977 DL1976 1977 1975 1977 1977 M Ipg 1978 1975 1977 1977 1978 1976 at 36 Waspik -1236-2392 b.g.g. verk. k, tel. 01608-14425 HULST - De gemeente Hulst is de komende da gen gastheer voor een de- legatie van de verenigign van Duits gemeenten, af deling Odenwaldkreis. Het gezelschap, dat uit een vijftigtal personen I bestaat, wordt vanmld- g in Hulst verwacht. Woensdagochtend ver trekt het weer naar Duitsland. Op het pro gramma staat ondermeer een officiële ontvangst op het Hulster stadhuis en een officiële ontvangst in de statenzaal van de abdij te Middelburg. Het ge zelschap maakt van de aanwezigheid in Hulst vok gebruik om uitstapjes 'smaken naar Rotterdam (rondrit) en Antwer- penlvogeltjesmarkt). In Zeeland worden de Del tawerken bekeken. In Oost-Zeeu wsch-Vla an- I teren worden enkele I grote bedrijven bezocht. I 'erder krijgt men uitge breid de gelegenheid om I Mde gemeente Hulst rond I te kijken. Van het gezelschap maken onder meer deel uit Landrat Hoffman van de Odenwaldkreis (te ver- l gelijken met onze com missaris van de koningin) en burgemeesters, waar onder Burgemeister Ha- senzahl van Hulsts zus- l tergemeente Micheistadt. (Van een onzer verslaggevers) HENGSTDIJK - In het Hontenisser dorp Hengstdijk is een dorpsraad opgericht, die zich gaat inzetten voor de leefbaarheid van dit dorp. „We hebben de indruk dat Hengstdijk nogal eens in de vergeethoek zit", zegt de heer P. Heesbeen, een van de initiatiefnemers, „maar ons dorp leeft wel degelijk en wil ook blijven leven.,, (Van onze correspondente) AXEL - Het buurt- en club huiswerk in Axel is uit de problemen voor de groepen jazzballet en textiele werk vormen. Voor beide groepen werd een leidster gevonden. Het jazzballet staat voor taan onder leiding van me vrouw Rola-Besslese uit Zuid- dorpe. De informatie-avond voor deze cursus wordt gehou den op woensdag 10 oktober om 20.00 uur in de kelder van het cultureel centrum De Hal le. Bij voldoende belangstel ling kunnen ook 's morgens lessen worden nagevolgd. Klassiek ballet behoort ook tot de mogelijkheden. Men is nog op zoek naar ie mand die op speelse wijze de kinderen de eerste beginselen van het ballet, of eigenlijk be wegingsoefeningen, bij kan brengen. Vrijwilligers hier voor kunnen zich melden bij Dymphni v.d. Geldt, Eisenho- werlaan 18 in Axel, tel. 2627. De informatie-avond voor de cursussen macramé en tex tiele werkvormen is op maan dag 15 oktober om 20.00 uur in de kelder van De Halle. Leid sters zijn de dames Liselotte Spieringhs en Maaike Rietra. De dinsdagavonden zijn ge reserveerd voor buurtgerichte activiteiten. Zo zal er op 20 no vember een thema-avond zijn in samenwerking met de bibliotheek en pedagoog Jean Herrel. In verband met de voor de deur staande Sinterklaas avond vertellen zij over goede boeken en verantwoord speel goed voor kinderen. Er zal geprobeerd worden om wekelijks kaartavond, bin go of dergelijke activiteiten van de grond te krijgen. Op woensdagmorgen is de praat- in voor huisvrouwen. Deze valt nu ook onder de werkgroep buurt- en clubhuiswerk en wordt in de kelder gehouden, 's Middags zijn er clubs voor zes tot negen-jarigen en negen- tot twaalf-jarigen. De creativiteitsclub voor de jeugd van twaalf- tot zestien Aan de kersverse dorpsraad zal het niet liggen, want men is van plan tal van wenzen die in het dorp leven aan het Honte nisser bestuur kenbaar te ma ken. Naast de heer Heesbeen hebben in de dorpsraad zitting mevrouw J. Hageman - van Damme en de heren J. van de Bosch, P. van Dijk en J. de Roos. De officiële oprichtingsver gadering, vorige week woens dag kende geen massale op komst van de Hengstdijkse be volking. Slechts een tiental Hengstdijkenaren had de moeite genomen de vergade ring bij te wonen. „Dat is ty pisch Hengstdijks", meent me vrouw Hageman, „het is hier erg moeilijk om de bevolking warm te maken voor dit soort dingen. De mesen vinden het prima, maar ze vertrouwen er op dat anderen het wel zullen doen". Inmiddels heeft de dorps raad al wat punten op een rijtje HULST-HONTENISSE - Jje commissies, die zich in [juist en Hontenisse bezighou den met de welzijnsplanning, [ouden komende maandag avond samen een openbare I^rgadering in het gemeente- Puis van Hontenisse. De ver gadering begint om acht uur. ^oa^s bekend wordt via de ■j^lzijnsplanning vastgesteld °ede subsidies voor welzijns- Jctiviteiten (sport, zorg, re- Ipatie, vormingswerk, edu- Ea le' cultuur ed.) in de toe komst verdeeld zullen wordén. Ire spelregels voor deze wel- f'jnspianning zijn afgelopen Mier door de gemeentebe- pUien definitief vastgesteld. ®widdels is men begonnen de samenstelling van een pMzicht van de bestaande siztjnsvoorzieningen en acti- iten. Daartoe zijn alle be- e instanties en verenigin- I® op het gebied van het wel- L enquêteformulieren piaderd. |,J'^ens de gezamenlijke f fgadering van komende f andag behandelen de wel- (Wscommissies onder meer ,v"°rstel om ook nog ge- na j n te h°u<den met zoge- e ..sleutelfiguren". Dat zijn mensen, die gezien hun functie of positie geacht wor den een globaal overzicht te hebben van wat er in hun dorp omgaat. Ook het gemeentelijk beleid van de afgelopen vier jaar komt aan de orde. Verder komt een nota ter tafel, waarin onder meer voor wordt gepleit om aandacht te besteden aan de manier waar op „ongeorganiseerden" bij de welzijnsplanning betrokken kunnen worden. In dat ver band komen de inspraakmo gelijkheden aan de orde. De nota wijst erop. dat de ge meente Hulst inmiddels een handvest voor inspraak heeft vastgesteld, dat meer in spraakmogelijkheden garan deert dan de spelregels, die voor de welzijnsplanning zijn opgesteld. Volgens dit hand vest voor inspraak,dat volgens de belofte van het gemeente bestuur voor de welzijnsplan ning zal worden gebruikt, moet tevoren bekend zijn hoe veel geld de gemeente voor inspraak beschikbaar stelt. Deze financiële kwestie is echter voor de welzijnsplan ning nog niet geregeld. De ge meente Hontenisse beschikt niet over een handvest voor inspraak. gezet die men onder de aan dacht van het Hontenisser ge meentebestuur wil brengen. Allereerst is er het bos nabij de pastorie, dat in Hengstdijk be kendstaat als het „doolhof". In een gemeentelijke circulaire wordt dit gebiedje aangepre zen als een mooi wandelge bied, maar volgens de dorps raad is het onderhoud al jaren achterwege gebleven. Een ander heet hangijzer is de wens om een parkeerterrein nabij de kerktekrijgen. Vooral met begrafenissen of trouw partijen wordt de straat in de directe omgeving van de kerk omgetoverd in een zeer ge vaarlijke situatie, omdat de automobilisten hun voertuigen overal maar neerzetten. „Ide aal zou bijvoorbeeld het braakliggend terrein naast de kerk zijn", meent mevrouw Hageman, „maar dat is parti culier eigendom". Andere punten van aan dacht zijn de weekend-huisjes in en om het dorp, de wens voor een buswachthokje, zitbanken en de verbetering van de huis vesting van de creativiteits club. Voorts pleit de dorpsraad voor veel groen in het dorp, wil men leegstand van woningen voorkomen en wil men graag meepraten over eventuele nieuwbouw in het dorp. „Wij willen vooral geen po litieke bedrijven", zegt de heer Heesbeen, maar wel alles aan pakken wat de leefbaarheid van ons dorp aangaat". Hengstdijkenaren die op dat punt nog wat in gedachten hebben moeten niet aarzelen om bij de dorpsraad aan te kloppen. Tenslotte is de dorpsraad van plan om, in na volging van de dorpsraden uit Terhole en Ossenisse, bij de gemeente aan te kloppen voor subsidie. HVan onze torrespondent) 41 CLINGE In het bestuur van de NKV-vrouwenbeweging af deling Clinge is deze week een breuk ontstaan. Mevr. O. Bours- van der Kelen is uit het bestuur gezet. Ze blijkt over verschillende zaken met de andere bestuursleden van mening te verschillen. Mevr. BourS vindt met name, dat het bestuur te weinig leden bijeenkomsten uitschrijft. Ze wijst er daarbij op dat er regle mentair per jaar vier ledenvergaderingen en een algemene jaar vergadering dienen plaats te vinden Mevr. Bours-van der Kelen legt zich niet bij de gang van zaken neer. Ze heeft zich inmiddels in contact gesteld met het hoofdbe stuur in Tilburg en wijst erop dat het bestuur reglementair niet gerechtigd is haar af te zetten. Ook bij een dergelijke zaak dienen de leden namelijk geraadpleegd te worden. Mevr. P. van Heeze, voorzitter van de Clingse NKV-vrouwen, zei desgevraagd te verwachten, dat er binnenkort wel een leden vergadering zal worden uitgeschreven. „Dan zullen we wel zien wat er uit de bus komt. We zullen dus maar even afwachten", zo zegt ze. (Van een onzer verslaggevers) AARDENB URG - Eelde, vier kilometer staat er op de ANWB-richtingaanwijzer in de kern Aardenburg. Het is natuurlijk netjes van de ANWB om bezoekers van de Kikkerstad de weg te wijzen naar de Drentse vliegbasis, ook bekend van de mededelingen voor Land- én Tuinbouw. De duidelijkheidkomt het niet ten goede, al weten de Zeeuws-Vlamingen wel dat hier het grensdorp Eede bedoeld wordt. Voor burgemeester Lockefeer van Aardenburg was dit zoekplaatje reden om op te merken: „Ach, het vliegveld zouden we wel kunnen gebrui ken". jaar is op donderdagavond, terwijl een wekelijkse disco avond op vrijdag voor de jeugd van twaalf tot ach tien jaar nog in voorbereiding is. Ook zijn er contacten met de werkgroep Vrouwencafé. Als de plannen doorgaan zal ook het Vrouwencafé een onder deel gaan vormen van het buurt- en clubhuiswerk in Axel. Vrijwilligers zijn altijd nog nodig. Zij kunnen zich melden bij Dymphi v.d. Geldt. Infor matie over de cursussen wordt verstrekt door Maaike Rietra, Eisenhowerlaan 20, tel. 2626. Ellis Rietbergen, Buyzestraat 4, tel 1233, kan informatie ge ven over het jazzballet. Er wordt overigens op gewe zen dat in verband met ver bouwingen in het cultureel centrum De Halle het mogelijk is dat de cursussen in novem ber en december voor een paar weken stil komen te liggen. Na de verbouwing gaat alles dan weer gewoon verder. Oostvogel - De hal van de basisschool in Lamswaarde De Oostvogel stond afgelopen donderdag vol met handge maakte Afrikaanse voorwer pen. Van kaarsedovers en ket tinkjes tot prachtige kamer schermen van houtsnijwerk. Tussen 16 en 21 uur was het een komen en gaan van bezoe kers, die soms artikelen koch ten en in een van de leslokalen keken naar een klankbeeld over het werk van d de missie paters in Zaïre. De tentoon stelling was georganiseerd door het promotionteam van de paters van de orde Mill hill in Roosendaal. De omzet van de verkoop bedroeg ruim 3.300 gulden. Na aftrek van de kos ten is het bedrag bestemd voor pater v.d. Riet. Hij is een zoon van de pas gepensioneerde meester v.d. Riet van De Oost vogel, die samen met zijn echt genote tijdens de hele ten toonstelling aanwezig was. Handwerktentoonstelling - Op 13 en 14 oktober wordt in Zuiddorper bejaardencentrum Lindenhof de jaarlijkse hand werktentoonstelling van het bejaardenwerk gehouden. Op beide dagen kan men de ten toonstelling bewonderen tus sen 12 en 17 uur. Dertig vrou wen en één man hebben het af gelopen jaar een gevarieerde hoeveelheid werkstukken ge maakt, die tijdens de tentoon stelling te koop worden aange boden. Er zijn onder meer ge borduurde tafelkleden, spreien, kousen, sjaals, hand geknoopte kleedjes, haakwer ken, houten spinnewielen, kandelaars. Verder enkele fan cy fairattracties en er wordt koffie met wafels geserveerd. (Van onze correspondent) TERNEUZEN - Vrijdag j.l. werden de heren A. Overdulvc cn B. IJsebaert in verband met hun 40-jarig dienstverband bij de Nederlandse Stikstof Maatschappij gehuldigd. De jubilea werden gevierd in restaurant Vijverhof in tegen woordigheid van de direktie, de ondernemingsraad en de chef van beide jubilarissen. Bedrijfsdirekteurir. G. Huys sprak de jubilarissen toe en overhandigde hen de gouden speld van de Maatschappij van Nijverheid en Handel met het bijbehorende getuigschrift. De heer IJsebaert kwam op 1 september 1939 bij de NSM in dienst als leerling elektricien. Momenteel bekleedt hij de funktie van eerste elektricien. De heer Overdulve begon op 12 september 1939 als elektri cien. Na de oorlog kwam ook hij bij de elektrische dienst terug, waai- hij thans ais tech nisch administrateur werk zaam is. t (Van een onzer verslaggevers) NIEUW NAMEN - De r.-k. bejaardenbond Nieuw-Namen bestaat vijftien jaar. De bond, die ongeveer 200 leden telt, viert dit derde lustrum ko mende woensdag 10 oktober in het gemeenschapscentrum De Kauter. De bejaarden beginnen om 15 uur met een feestvergade- ring. Men heeft er ook be stuursleden van bejaarden bonden uit omliggende plaat sen voor uitgenodigd. Overi gens kunnen de bejaarden al vanaf 13 uur in het gemeen schapscentrum terecht om er nog wat te biljarten of om een kaartje te leggen. Om 17.30 uur begint in de parochiekerk een eucharistie viering. Het dameskoor ver zorgt daarbij gezangen. Na de misviering keren de bejaarden terug naar het gemeenschaps centrum om er een uitgebreide koffiemaaltijd te nuttigen. Het bestuur verwacht, dat min stens 150 leden aan zullen schuiven. Na de maaltijd vindt een re ceptie plaats waar de be stuursleden van de andere ver enigingen uit het dorp worden verwacht. De bejaardenbond sluit de feestelijke dag af met een gezellig samenzijn met muziek, zang en dans. Afgelopen dinsdag hield de Nieuw-Namense bejaarden bond samen met de zusterver eniging uit Graauw een prijs- kaarting, waaraan een 65-tal bejaarden meedeed. De kaar ting werd gehouden in het Nieuw-Namense gemeen schapscentrum. De winnaars gingen met paling en kip naar huis.

de Stem | 1979 | | pagina 19