Iruderende ambtenaar drie maanden re) DE STEM WMZ: geen vrijwilligers naar Rwanda Hoorzittingen over ziekenhuisvoorziening Arbeidsinspectie keurt werkrooster C.P.C. af BURGEMEESTER KREEG EERSTE 800 JAAR HULST DIRECTIE: GEEN REDEN TOT ONRUST VERKERS tKER ERKTUIG- Sluis en Aardenburg mogen veegmachine kopen Koel famili Dagelijl over d( krant ENST? gesleuteld wor- afdeling kunnen Vrouw gedood bij ongeval waterstanden hoogwater /olop aan je trekken. i weer gaat\beginnen. Burgemeester Molthoff bekijkt de nieuwe viltjes n een onzer verslaggevers) IffiDELBURG - De recht- 4 in Middelburg heeft de jarige mevrouw M.C. V.-W. Aardenburg een gevange taf van zes maanden op- W. waarvan drie maanden irwaardelijk met twee jaar jfftijd en onder toezicht- van het Leger des s ambtenaar van sociale I® had zijn tussen novem- *•971 en januari 1979 ge- Pwl met bijstandsuitkerin- T ^00r gebruik te maken f|efingeerde namen liet zij «bedragen tot een totaal 'ongeveer 75.000 gulden op «snkrekening van zichzelf ®e van haar man overma- zonder dat de gemeente 8 nrgwaan koesterde. J1 a'dus verkregen geld gebruikt voor het kopen "sroïne, waaraan de 31 - '8' echtgenoot van me- V.-W, was verslaafd ?®*t. De officier van justi- nad tegen mevrouw V.-W. 1 Maanden gevangenis- "i waarvan twee maanden voorwaardelijk met twee jaar proeftijd geëist. De rechtbank veroordeelde H.V. wegens het aannemen van het geld, waarvan hij wist dat dit onrechtmatig was verkre gen tot eveneens zes maanden gevangenisstraf waarvan drie voorwaardelijk met twee jaar proeftijd en onder toezicht- stelling van het Leger des Heils. Tegen hem had de offi cier van justitie twee maanden waarvan een voorwaardelijk met twee jaar proeftijd gevor derd. De 55-jarige koopman H.R. uit Bergen op Zoom kreeg een boete van 1500 gulden en twee maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met twee jaar proeftijd. De man had de laat ste jaren verscheidene malen aan een bejaard echtpaar uit Zaamslag zogenaamde ge neeskrachtige brillen, hals kettingen en armbanden ver kocht. De officier van justitie had tegen hem vier maanden gevangenisstraf waarvan twee voorwaardelijk en betaling van een schadeloosstelling tot ten hoogste 5000 gulden gevorderd. it altijd en overal. dAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND toj^AENiTerneuzen, Nieuwstraat 9,4531 CVTerneuzen, Postbus 145. Hulit (h 2en 01150-17920 (4 lijnen). Hulst: Steenstraat 14, 4561 AS 3751 (3 li]nen)'Gots' Klokstraat 1,4461 IK Goes, 01100-28030 Maandag t/m vrijdag 8.15-12.30 en 13.30-17.00 uur. vfiidn ^^OOWJIEN: Advertentie-exploitatie: Breda, maandag t/m ^^222555 1 9 00"20 00 uur 076-222555. Zondag van 18.30-21.30 uur &CiKLACHTEN: Zeeuwsch-Vla an deren 01140-4498, Midden-Zee- gWlOO-14844. Clii B EN: Axel: Boekh. Passage, Passage 13, 01155-1208; '3 m'vin ^yehnck, Schoollaan 9; Breskens: Mevr. Baas, Rozenstraat OjnAJg 1269; Kloosterzande: Mevr. Neve, W. Alexanderstr. 4, Wc* koewacht: Bakkerij Otto, Nieuwstraat 39, 01146-242; Oost- vJtr* Msg- Dhaenens, Burchtstr. 11, 01170-2532; Sas van Gent; Fa. tem» Poeldiik '8, 01158-1300; Temeuzen: Superm. v.d. Velde, Win- SSÏÏ™ Zuidpolder 01150-13950. UITINGEN: *"'7 On zn ^Miwse redactie R.Th van der Helm, Melkweg 40, Oost- aJf 10-3370. Algemeen redacteur Zeeland en plv. chef drs. J. Bouw- 0 vin'"haat 73, Goes 01100-28138. Hedactair Midden-Zeeland ie Sd. Voorburcht 37, Kapelle 01102-2320. Redacteur Temeuzen P. Z»™PPfnr' Noordstraat 45, Hoek, 01154-1556. Redacteur West- O1153 Irtvtaanderen/Kanaalzone: J. Jansen, Kwakkel 1, Zaamslag tjlmi. Redacteuren Ooet-Zeeuwsch-Vlaanderen: Henk Postma, 8ulatniT1Straat 12, 01140-4159. E. Verstraeten, Zoutestraat 57, ij(n - 1140-2748. Fotojournalist voor Zeeland: C. J. de Boer. Zeldenrust- jöMeuzen 01150-13137. Sportredactie Zeeland: A. Koomen, Zel- iiL™"*011' Temeuzen 01150-12941. „fatten-exploitatie: Inspecteur Zeeland W. Hendriks 01140-6317. (Van een onzer verslaggevers) HULST - Met enig ceremonieel vertoon heeft de Belgi sche brouwerijdirecteur P. Geniets de eerste drie exem plaren bierviltjes - waarop het 800-jarig bestaan van Hulst wordt aangekondigd - aangeboden aan burgemeester P. Molthoff. Deze is voorzitter van de Stichting 800 jaar Hulst stad. De overhandiging vond plaats in het Hulster stadhuis, in het bijzijn van enkele stichtingsleden, vertegenwoordigers van de brouwerij en Hulst Promotion en initiatiefnemer hotelier E. Wauters. Het is de bedoeling dat er in totaal 1,2 miljoen viltjes, met daarop drie verschillende afbeeldingen van het oude vestingstadje, worden verspreid door geheel Belgisch Vlaanderen en zuid-west-Nederland. De eersten gaan ko mende weekeinde al de deur uit. De heer Geniets, die met de viltjes zei een steentje te willen bijdragen aan de viering van het 800-jarig bestaan van Hulst, sprak gisteren waarderende woorden aan het adres van de heer Wauters, die deze zaak aan het rollen heeft gebracht. Ook burgemeester Molthoff toonde zijn bewondering voor dit initiatief al was het, naar zijn zeg gen, wel de eerste keer dat hij bierviltjes in ontvangst mocht nemen. „Meestal krijg ik wat er doorgaans zoal pleegt op te staan", zei hij. De heer Wauters, die eerder al het initiatief nam voor een eigen toeristisch informatiebureau, zei gisteren nog meer in zijn koker te hebben. In een brief aan staatssecretaris Hazekamp heeft hij zijn activiteiten uit de doeken gedaan en hem zijn allernieuwste plan voorgeschoteld om Hulst te propageren. Ditmaal onder het motto: „Hulst, het Monaco van Nederland". Als motieven voor zijn uitspraak voert hij aan: de vele mogelijkheden die Hulst biedt, minder wind, minder regen en veel wermer door de beschutting van de wallen en de zuidelijke ligging, een aangenaam leef- en koopklimaat, goede horecabedrijven, vele parkeermogc- lijkheden, een sfeervolle marktdag en de zondagsopening van de winkels. De staatssecretaris hult zich tot nu toe nog in stilzwijgen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - G.S. van Zeeland zijn akkoord gegaan met de voorgenomen aan schaf van een veegmachine door de gemeenten Sluis en Aardenburg. In een brief aan het Aardenburgse raadslid H. van Rie delen G.S. mee dat er geen bezwaren zijn tegen deze aanschaf. Het raadslid had, zoals bekend, protest aangetekend tegen de aan koop van de wagen. Hij meende dat de exploi tatiekosten hoger zouden zijn dan nu door de gemeen ten begroot. „Een en ander wordt echter door u niet met cijfers gestaafd, terwijl een nadere motivering van deze stelling eveneens ontbreekt", zo schrijven G.S. in een brief aan de heer Van Rie. De heer Van Rie op zijn beurt schrijft aan het college van Aardenburg dat de aan koop van de veegmachine nu een feit zal worden. „Niette min blijf ik van mening dat het een verspilling van finan ciële middelen is. Ook de praktische bruikbaarheid van deze machine in onze gemeente zie ik niet zitten. Doch dat zal de toekomst nu wel aantonen", zo voorspelt de heer Van Rie, die aankon digt de ontwikkelingen kri tisch te volgen. „Er is onstellend veel overge werkt, wat o.m. blijkt uit het feit dat de mensen van de zgn. slobberdienst (dagdienst) re gelmatig in andere ploegen moesten invallen als er gaten ontstonden door ziekte of vakantie. Daardoor vielen de afspraken die de werknemers onderling hadden gemaakt in het water. C.P.C.-hoofd personeelsza ken C. Snijders zei gisteren dat er geen enkele reden tot onrust was. Wij'willen de zaken netjes afwerken en zullen in de on dernemingsraad van 31 au gustus, als het rooster, zoals gebruikelijk aan de orde komt, niet met een kant en klaar voorstel komen". De rooster- kwestie wordt een open dis cussie, waar we met de onder nemingsraad moeten zien uit te komen. Daarna zal zeker overleg met de vakbonden plaatsvinden", zo zei hij. De heer Snijders ontkende niet dat de personeelsbezetting bij bepaalde afdelingen - o.m. door langdurige ziektegeval len - knelpunten heeft gekend. „Dan valt je personeelsschema - wij zaten in juni een man on der de sterkte - in het water". De heer Snijders vond een be zwaar van de huidige vijfploe gendienst dat er in de week ends - als de produktie gewoon doorgang moet vinden - geen reserves beschikbaar zijn. „Het werken in volcontinu- dienst heeft zijn nadelen, dat weet ik. Daartegenover staat echter een behoorlijke vergoeding", zo meende hij. Districtsbe stuurder Merckx merkt dat een opnieuw invoeren van de vier- ploegendienst voor de vak bonden onaanvaardbaar is. „Daartegen zullen wij ons ver zetten. De mensen zelf zullen er ook niet blij mee zijn. Zet men dat door dan lopen gega randeerd mensen weg", zo voorspelde hij. Namens het W.M.Z.-personeel biedt de heer J. den Hollander (rechts) commissaris der koningin cIr. C. Boertien een cheque van f 16.500,d aan voor het waterputtenproject in het Afrikaanse Rwanda. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - Beduchtheid voor bezwaren van raadgeven de ingenieursbureaus heeft de Watermaatschappij Zuid-Wcst- Nederland (W.M.Z.) ervan weerhouden personeel, dat zich hier voor vrij willig had gemeld, uit te zenden naar de Afrikaanse staat Rwanda. Het personeel had zich gemeld voor uitvoering van een drinkwaterproject. De directie van de W.M.Z. vreesde namelijk op deze wijze de raadgevende ingenieurs concurrentie aan te doen. Dit onthulde gisteren W.M.Z.-adjunct-directeur J.L. van Sloten bij de aanbieding van een cheque van f 1Y.500,- aan de Zeeuwse commissaris der koningin dr. C. Boertien, voorzitter van het comit „Zeeland helpt Rwanda'. Het comité wil f 2,5 miljoen bijeen brengen als Zeeuwse bijdrage aan het waterputtenproject van Unicef in dat Afrikaanse land. Op het ogenblik is uit giften van bedrijven, scholen, vereni gingen en particulieren in Zeeland voor dit doel ruim een half miljoen ingezameld. De heer Van Sloten zei het geldbedrag, bijeengebracht door het W.M.Z.-personeel, met gemengde gevoelens aan te bieden. „We hadden liever ge had dat ons plan om perso neelsleden naar dit soort ont wikkelingswerk te sturen om daadwerkelijke hulp te bieden, was doorgegaan. Meerdere personeelsleden waren hiertoe bereid. Helaas heeft dat niet zo mogen zijn", zei hij. De heer P. de Lange maakte als vertegenwoordiger van het W.M.Z.-personeel gewag van de aanvankelijk weinig be moedigende reacties uit het personeel op het initiatief steun te verlenen aan de actie Zeeland helpt Rwanda. Niet zonder moeite werd uiteinde lijk besloten per personeelslid f 50,- bij te dragen. Voor 330 personeelsleden resulteerde1 dat in een geschenk van f 16.500,-. De cheque werd door de heer J. den Hollander aan dr. Boertien overhandigd. In zijn dankwoord merkte dr. Boertien op zich steeds ver zet te hebben tegen het uitzen den van personeel op vrijwilli ge basis naar ontwikkelings projecten. „Ik weet uit eigen ervaring dat deze hulp tot mislukking is gedoemd door dat een blijvend toezicht en begeleiding ontbreekt. Veel meer waarde moet daarom ge hecht worden aan een goede opleiding van de bevolking ter plaatse", zei hij. Dr. Boertien noemde het verloop van de actie Zeeland helpt Rwanda, die in januari dit jaar van start ging, bijzon der bemoedigend. De hoop is gerechtvaardigd dat het wa terputtenproject dat Zeeland heeft geadopteerd, in twee tot twee-en-een-half jaar finan cieel rond is. (Van een onzer verslaggevers) GOES -HULST - Donderdag 30 augustus worden door het provinciaal bestuur twee hoorzittingen gehouden over de toekomstige ziekenhuis voorzieningen in Zeeland. Om 10.00 uur begint een hoorzit ting in De Prins van Oranje te Goes en 's middags om 15.00 uur in Den Dullaert te Hulst. Op beide zittingen geeft een forum, onder voorzitterschap van gedeputeerde R. van Om meren, inlichtingen over de advieze die in deze aangele genheid een rol spelen. Van het forum maken voorts deel uit P.J. van Leeuwen, hoofd bu reau planontwikkeling van het College voor Ziekenhuisvoor zieningen, mevrouw C.C. van Zanten-Leijsen, voorzitter Provinciale Raad voor de Volksgezondheid, J.M.S. Mol, directeur-arts van de Provin ciale Raad en mr. J. Lander, chef derde afdeling van de Provinciale Griffie. G.S. van Zeeland zullen een advies voor de staatssecretaris van Volksgezondheid en Mi lieuhygiëne moeten samen stellen. RG.S. beschikken zelf over een tweetal adviezen, uit gebracht door het College voor Ziekenhuisvoorzieningen en de Provinciale Raad voor de Volksgezondheid. Die advie zen zijn inmiddels door 27 in stanties en personen van com mentaar voorzien. De reacties spitsen zich toe op het voortbestaan van het Zweedse Rode-Kruiszieken- huis in Zierikzee en het Sint- Liduinaziekenhuis in Hulst. De overgrote meerderheid van hen die reageerden is van me ning dat genoemde ziekenhui zen moeten blijven bestaan. Dit in tegenstelling tot het ad vies van het College voor Zie kenhuisvoorzieningen. Het is de bedoeling dat G.S., met gebruikmaking van advie zen en reacties, een voorlopig regio-advies over de toekomst van de Zeeuwse ziekenhuizen zullen opstellen, waarna de zaak in Provinciale Staten in behandeling komt. ZAAMSLAG - Ten gevolge van een auto-ongeluk is de 79- jarige weduwe M.J. Panhorst- Brevet uit Zaamslag woens dagmorgen in haar woonplaats om het leven gekomen. Het ongeluk gebeurde om kwart voor tien. Een perso- nenauto, bestuurd door J.S.H. uit 's Heer Hendrikskinderen reed komende vanaf de rich ting Terhole over de Terneii- zensestraat. Op het kruispunt met de Kiezelstraat en de Zaagstraat stak de vrouw van uit de Kiezelstraat te voet de rijbaan over in de richting van de Zaagstraat. Hoewel de autobestuurder probeerde haar te ontwijken, werd zij aangereden en daarbij zwaar gewond. In de loop van de morgen overleed het slacht offer in het Julianaziekenhuis te Temeuzen. De Terneuzense gemeentepolitie verzoekt ge tuigen van dit ongeval zich bij haar te melden (tel. 01150-94151). Weersverwachting van het KNMI tot donderdagavond: Wisselend bewolkt en enkele buien, mogelijk met onweer. In de vroegere ochtend enkele mistbanken. Middagtempe- raturen rond 18 graden. Zwakke tot matige wind uit west tot zuidwest. De vooruitzichten voor vrij- 'dag en zaterdag: Opklaringen, ook enkele buien en aanhoudend koel. Konstanz 360 min 1, Rhein- felden 266 min 10, Maxau 487 min 19, Plochingen 118 min 6, Mannheim 325 plus 2, Stein- bach 126 plus 4, Mainz 306 plus 9, Bingen 173 plus 10, Kaub 208 plus 13, Trier 286 min 13, Koblenz 220 plus 14, Keulen 191 plus 22, Ruhrort 333 plus 10, Lobith 940 min 3, Pannerdense kop 908 min 2, Nijmegen 745 min 3, IJsselkop 849 min 3, Eefde IJssel 380 min 2, Deventer 262 min 1, Kater- veer-Spooldersluis 38 onv., Borgharen 3825 plus 20, Bel- feld 1096 onv., Grave beneden de sluis 499 min i. Morgen, vrijdag 24 aug; - B. op Zoom 5.36-17.51 Hansweert 5.08-17.19 Temeuzen 4.30-16.42 Vlissingen 3.55-16.10 Wemeldinge 5.45-17.57 (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT - De Arbeidsinspectie gaat niet langer ak koord met het werkrooster van hét produktiepersoneel van de C.P.C.-vestiging in Sas van Gent. Volgens de Arbeidsinspectie wordt er te veel overgewerkt en ook het betrokken personeel is niet zo gelukkig met de huidige gang van zaken. Tijdens een gesprek tussen kaderpersoneel en de Indus triebond NKV is onrust onder het personeel gesignaleerd, mede in verband met geruch ten iiat de directie van CPC voornemens zou zijn de onder nemingsraad voor te stellen de huidige vijf-ploegendienst te wijzigen in een vierploegen- dienst. Daardoor zou dit personeel in plaats van twee vrije week ends per vijf weken terugval len op een vrij weekend per vier weken. Districtsbestuur der E. Merckx van de Indus triebond NKD sprak er giste ren zijn verwondering over uit dat van CPC-zijde nog geen contact was opgenomen met de bonden, „gezien de onrust on der het personeel". Merckx zegt zeer geschrok ken te zijn van de (vertrouwe lijke) cijfersoverhetoverwerk.

de Stem | 1979 | | pagina 17