önt VANS een paar ndeling Tjoba eleurstellend m iMy Ivo Wouters succesvol Junioren- toernooi Schoondijke OEFENDUELS F> Zaalvoetbal Sas van Gent slaat aan WmifflKLASSlMËNT fARESSE riONISTE rheide Zege Havermans :drijf {HOP inteur [ek Keuken- advies centrum sport sen vrij tidingen: kend A 8 ;TËM VAN ZATERDAG 18 AUGUSTUS 1979 T3 Dekenstraat 13 Tl. 143752 September gratis op aanvraag I dagelijks pstraat 35 on 078-135667-173955 h> (tsun-dealer IEtten-Leur Pen wij allround genoemd adres RS Jing B.V., van de ZEIST - Nog een paar tjes en het gespikkelde „onster gaat weer rollen. •(I, paar maanden hebben te het met z'n allen zonder L zinderende spanning Wen stellen. Maar van-^ [tond en morgen gaan de' baalde voetballers er weer fciitig tegenaan. De afgelopen week hebben L kranten bolgestaan van |en nodige bespiegehngen. trainers en spelers mochten Lr hun zegje doen en deden [al maar al te graag. J Wij doen er een willekeuri- L. greep uit: Kees Rijvers, trainer van tgV: „Qua voetbal zijn we er lp vooruit gegaan", j MVV-oefemeester Leo Legman: „Wij zijn ambi tieus en dat mag best eens ge logd worden". Joop Casten- miller, coach van FSC: „Fortuna is een club die moet presteren". FC Utrecht -trainer Han Bergen: „We mikken op de zesde plaats. Maar dat zullen er wel meer doen". Georg Kessler (AZ): „We geven de jeugd een kans". NAC-bestuurslid Eugene Lemmens: „We hebben ver trouwen in de jeugd". Kort om, niets nieuws onder de zon. U hoeft er de voetbal- bijlagen van vorig jaar maar op na te slaan om dezelfde uitspraken tegen te komen. Maar toch, de verrassingen zullen het komend seizoen weer niet van de lucht zijn. En dat is maar goed ook. Want anders zouden we op voorhand beter niet aan de nieuwe competitieronden hoeven te beginnen. Juist die sensationele uitslagen ma ken het verloop zo vrolijk. Al met al kan het toch een interessante competitie wor den. Er zijn zes Europacup- plaatsen te verdelen en dat is in Nederland nog nooit ver toond. Ajax, Feyenoord, PSV en AZ'67 zullen ongetwijfeld hoge ogen gaan gooien en el kaar weinig toegeven in de strijd om de landstitel. Maar dan nog is er voor twee ploe gen een schitterende kans zich op het internationale vlak te gaan manifesteren. FC Twente lijkt sterker ge worden door de komst van Aad Kila, Martin Jol en Arie van Staveren. Roda JC daar entegen zal de grootste moeite hebben om de hoge klassering vast te houden. Zeker nu er zoveel kapers op de kust zijn. De overige formaties in de eredivisie lij ken nauwelijks iets voor el kaar onder te doen. Zodat je zou kunnen zeggen dat vanaf de zevende plaats elke club een potentiële degradatie kandidaat is. Al zal dat door de clubbonzen categorisch tegengesproken worden. Doordat vrijwel geen en kele club er financieel gezien rooskleurig voorstaat, was het aantal verschuivingen in de selecties minimaal. Hier en daar waren er wel een paar wisselingen, maar die waren niet zo opzienbarend dat de clubs er veel sterker door zijn geworden. Voor de meeste ploegen zal het hard werken geblazen zijn om het degradatiespook te ontlopen. De steun van het publiek zal daarbij een eerste vereiste zijn. Maar het is de vraag of de fans gang naar de loketten massaal zullen weten te vin den. De belangstelling is duidelijk tanende. Dat heb ben de statistieken inmiddels wel duidelijk aangetoond. Alleen door een tomeloze ifl- zet en spektakel van de bo venste plank zullen voetbal liefhebbers weer bereid zijn de wedstrijden van hun fa voriete club gade te slaan. Aanvallend voetbal zal hoog in het vaandel moeten staan van het concept dat de trainers hun manschappen gaan voorhouden. Zij hebben er tenslotte alle belang van de wereld bij, dat de tribunes weer redelijk bevolkt zijn. De finale van het toernooi in Rotterdam tussen Feyenoord en Ipswich Town was een schoolvoorbeeld van een klasse-voorstelling. De fou ten die er over en weer ge maakt werden, moet men dan maar voor lief nemen. Maar of we het komend seizoen een uitslag van 5—4 op het score bord zullen zien verschijnen, moet in hoge mate betwijfels worden. Of hebben we ons lesje toch goed geleerd (Van onze korfbalmedewerker) ERNEUZEN - De indeling Tjoba - het vlaggeschip hel Zeeuwse korfbal - dl door voorzitter Ko de ipper als uiterst teleur- ;nd gekwalificeerd, (hls 7 ploegen betekent 12 dstrijden en elke maand één ikend vrij, terwijl juist die itlie elke week wil spelen, protest daartegen haalde lier niets uit. foor Piet van Beugen werd [allemaal wat teveel. Hij ml m het komende seizoen [el het tweede onder han- i. Dat betekent dat Tjoba een trainersprobleem Jar. te zitten. Rinus Bruël, ■estapt bij TOGO werd ge- |st en na enig beraad kon i tot de volgende oplos- Ij komen: Piet de Schipper [Enus Bruël nemen elk een jningsavond voor hun reke- g en Ko de Schipper zelf |ftde coaching doen van de die, waarin de concurren ts vergroot. Niet zozeer bij pities, waar Addie Lamper [tel Hollestelle (overgeko- ii van Blauw Wit) hun op- khting maken, maar Truus feaard op eigen verz oek n aar ■tweede gaat. Leo Goedege- |e.Gerrie de Reiger en Jaap n Schaik mogen zich gaan sgen in de strijd om een Ids in het eerste, voor wat pft de heren. Een goede ssermg is volgens Ko de |ipper te halen, vooral als ■vanaf het begin klikt. Voor [tweede team zal het in de [eerste klas een zware dob- i worden, maar met oude pen als Nel Braam, Dinie mkeenTruus Bogaard moet f te doen zijn. pNlMO. Trainer-coach pie van de Berge start met van 15 spelers, tin de junioren Ad Vos en pïa Pieters nieuw zijn. Te- I uit militaire dienst is Aar- pt Crucq, die zeker een J*ts in het eerste zal vero- i'n. Donkerder ziet van de f8e het in voor Mattie de °°te- De sterke Animo-troef jnpt nog steeds met een fdnekkige voetblessure, op- |»pen tegen De Regenboog, ft herstel vordert moeizaam, gfee het echter ook uitpakt, ~"t in elke geval de com- r'tteinmet 12 spelers, zodat ■pelen uit de boot moeten die dan bij Wout van der Wekken komen, de trainer- coach van het tweede. Zoals vanouds geeft van de Berge een hoge prioriteit aan de conditie. Veel loopwerk - ook met bal - moet vanaf het begin het ge heel scherp stellen. Hoewel een kampioenschap niet direct geëist wordt is het toch duide lijk dat men in de groep er wel aan denkt. Na 2 jaar de boot net gemist te hebben zou het toch eens moeten lukken. De Souburgers hebben er in elk geval de ploeg voor en de prestatiedrang is groot. SWIFT. Hoe de groep van Swift er uit zal gaan zien is niet te zeggen. De mogelijkheid van grote veranderingen is netan- deringen. Uit de juniotengroep komt een aantal spelers over, dat samen met de spelers van 1 en 2 de bron vormt waaruit de nieuwe trainer André Wurth zal kunnen putten. Overigens zal Adrie Geel- hoedt het le coachen; Bep Jo- ziasse het 2e en Bep Huij- bregtse houdt de nieuwe ju- niorengroep onder haar hoede. Zij stelt prestatie niet zo hoog op haar verlanglijst, maar het is toch duidelijk dat door het aantrekken van André Wurth een nieuwe weg wordt ingesla gen. Deze wil zelf niet veel kwijt. Pas op het laatste mo ment heeft hij besloten naar Swift te gaan, want er wordt door verschillende verenigin gen flink aan hem getrokken. Van de spelers uit zijn vorige Swift-periode zijn er slechts enkelen over. Hij staat er dus helemaal fris tegenover. ONDO start dit jaar als nieuweling. De opgaande lijn in de prestaties vergen volgens voorzitter Rens Riemens een andere aanpak. Daarom star ten ze nu met een 3e team, te vens om het 2e meer body te geven. Het verschil tussen 1 en 2 dreigt te groot te worden. Dit heeft wel consequenties; de ju- niorengroep zal sterk ver zwakken en de selectiegroepen zullen kleiner zijn. Zo start men voor het le met 7 heren; de vaste kern wordt gevormd door Johan, Lau en Ko Wisse, Sjaak Mesu en André de Bree. Die kern wordt aangevuld door Hans en Peter Mesu. Bij de dames gaat Ellie Bogaard - na 17 jaar in het le - naar het 2e. Toegevoegd worden Eve lien van Keulen en Nel Bloks, die beiden pas enkele jaren korfballen. Kees Kallemein blijft trai- (ADVERTENTIE) 00s Not ..a v'b'»1 ner-coach; Hij is de man die ONDO de weg hogerop heeft gewezen. Dat zal hij dan nog geruime tijd op „De Voor- borch" te Middelburg doen, want het eigen veld te St. Laurens is nog niet klaar. Voorzitter Riemens verwacht dat het geen gemakkelijk sei zoen zal worden, maar een middenmootpositie of iets ho ger moet volgens hem haalbaar zijn. BLAUW WIT gaat het nieu we seizoen weer in met Adrie Corstanje, die de Kloetingse ploeg al zo'n 5 a 6 jaar onder zijn hoede heeft. Ondanks het overstapje van Gijs en Resi Hollestelle naar Tjoba ziet hij een verbetering in de breedte. Het sterkste deel van de ploeg wordt gevormd door de heren. Daarbij komen nu nog de veel belovende junioren Leo en Ad Verschuren. Bij de dames ko men Lonneke Duinhouwer en Ria de Hoop er bij. Corstanje streeft ook dit jaar weer naar de handhaving. Met de opge dane ervaring mag het nu niet meer voorkomen dat 5x met één doelpunt verschil verloren wordt. In tegenstelling tot andere ploegen speelt hij met 14 spe lers, die bij toerbeurt wisselen. Dat geeft geen problemen en hij heeft dan meteen goede wisselspelers. Voorziiter Mie ras is erg tevreden met de gang van zaken. Hij vindt het jam mer dat Resi en Gijs Hollestelle weg zijn; vooral Resi heeft veel voor Blauw Wit betekend, maar ze waren bij Blauw Wit uitgekeken en wilden hogerop. STORMVOGELS. Joost van Rooijen, secretaris en de man die altijd bij Stormvogels aanwezig is, ziet het komende seizoen met gematigd opti misme tegemoet. De training voor de selectie kan beter wor den uitgevoerd dan voorheen, toen diverse spelers wegens studie of militaire dienst niet aanwezig waren. De ploeg zal het zonder Debora van Alp hen moeten doen, die Westkapelle heeft verlaten; haar plaats wordt ingenomen door Sonja Cysouw, een junior. Verder trainen enkele talentvolle jon geren mee met de selectie en dat vereenvoudigd het inval lersprobleem. In elk geval hoopt men de drempelvrees er mee te verminderen. Rina Maranus is er ook weer bij. Geheel hersteld van het vorig seizoen opgelopen letsel brengt zij de nodige routine in de ploeg, al heeft zij aan pure snelheid moeten inboeten. Voorlopig zal André Filius nog als trainer/speler blijven fun geren. Wel hoopt men bij Stormvogels hem in de loop van het seizoen trainer/coach te kunnen maken, zodat de aanwijzingen tijdens de wed strijden van „langs de lijn" kunnen komen. KOEWACHT - Het was de laatste tijd wat stil rond Ivo Wouters, de voormalige speler van Koewacht, die de laatste twee seizoenen furore maakte bij het Belgische Sportkring St.-Niklaas. Wouters kwam door mili taire dienst niet meer in aan merking voor een plaats bin nen het standaardelftal van de Belgische vereniging. Maar hij onderscheidt zich monenteel binnen het Nederlands militair elftal. Wouters scoorde afgelo pen donderdag twee keer tegen het Twentse Vogudo, en had daarmee een groot aandeel in de 6-1 overwinning die zijn elftal uiteindelijk boekte. Ko de Schipper, voorzitter van Tjoba. De indeling van de Zeeuwse teams in de korfbalcompetitie is als volgt: District. Ie klas A: Albatros, GKV, Kinderdijk, De Meervogels, Ons Eiland, Tjoba en Vriendenschaar.. 2e klas AO Animo, DVS, DES, Fiks, De Jodan Boys, KOAG, OSO (M), Snel, Vitesse. 2e klas D: De Bermen, Blauw Wit '51, Hoekse SV, KVR, De Overkanters, Swift, Terheijden en WION. 3e klas A: Fluks, Nieuwerkerk, ONDO, Olympia, Oranje Wit, Oranje Nassau, Sa- gitta en IJsselvogels. 3e kïas B: Avanti, Bolnes, NIO, SEV, Storm vogels, Valto, Velocitas en Ventura Sport. 3e klas D: Acitef, BKC, Blauw Wit, Dubbel Zes, Hoogvliet, Kuliana, RWR, TOV, en De Zwervers. Res. le klas A: ADO2, GKV2.HKC2, Ons Eibernest 4, TOP 2, Tjoba 2, VES 2 en Vriendenschaar 2. Res. 3e klas C: Animo 2, Cresendo 2, DKC 3, Merwede 2, Merwic 2, Ons Huis 2, WION 2, De Zwervers 2. Junioren A: Animo, De Bermen, Deetos, Fides Pacta, Fortuna, Ons Eibernest, Pernix en Het Zuiden. Junioren B: Die Haghe, Excelsior, GKV, HKC, Oranje Wit, PKC, Swift en TOP. Afdeling, le klas: All Ready, Luctor, Seolto, Swift 2, Tjoba 3, TOGO, TOP, Zuidwesters. 2e klas: Animo 3, Atlas, BKC, Dreischor, Luctor 2, Olympia, Stormvogels 2, Volharding. 3e klas: Blauw Wit 2, ONDO 2, Seolto 2, Swift 3, Tjoba 4, TOGO 2, Zaamslag, Zuidwesters 2. 4e klas A: All Ready 2, Animo 5, Olym pia 2, ONDO 3, Tjoba 5, TOGO 4, TOP 2.4e klas B: Animo4, Atlas 2, Luctor 3, Seolto 3, Stormvogels 3, Swift 4, TOGO 3, Zaamslag 2. Junioren 1: BKC, Luctor, ONDO, Seolto, Stormvogels, Swift 2, Tjoba, TOP. Junioren 2-, Animo 2, Blauw Wit, Luctor 2, Stormvo gels 2, Swift 3, Tjoba 2, Volharding, Zaamslag, Zuidwesters, (Van onze atl eti ekmedewerkster GOES - Peter Havermans van Marathon won donderdag tijdens een instuifwcdstrijd in Goes de tien kilometer in 31.24.8. Vele ronden lang liep de Vlissinger in zijn centje, naar een al direct zeker lijken de overwinning. Totdat de als tweede lopende Belg Albert van Campsfort de achterstand in de zevende ron de zienderogen begon te ver kleinen. Omdat Havermans juist in deze fase van de wed strijd iets langzamer ging („ik zat te veel beneden mijn sche ma, ik moest iets kalmer aan") lukte het de Belg in de negende ronde bij Havermans te ko men. In plaats van, zoals ver- Wacht werd, in hetzelfde tem po door te gaan en Havermans te passeren, bleef Van Camps fort hangen en lag de strijd weer helemaal open. De Belgische loper moest zijn inspanning echter beko pen met pijnlijke beenspieren. Hij viel weer terug en toen Ha vermans zijn voorsprong uit gebouwd had tot zeker 150 meter, stapte de Belg uit. Geen spanning dus op de tien kilo meter. Wel een sterke wed strijd van Havennans. Cor Peute van ïDynamp ein digde als tweede in 33.11.0. En Wim Ros; van AV6 werd derde in 33.33.1. Voor Luclen (Van onze sportmedewerker) SCHOONDIJKE - Vandaag vindt er in Schoondijke een groot C-juniorentoernooi plaats. Dit in het teken van het 40-jarige bestaan van de scheidsrechters vereniging Zeeuwsch-Vlaanderen. Er zullen drie poules van elk vier clubs aan deelnemen. Poule 1: Schoondijke, Aar denburg, Philippine, Axel, poule 2: Oostburg, Hoofdplaat, Corn Boys, Terneuzen, poule 3: Sluis, IJzendijke, HW'24 en Hontenisse. Het evenement begint om 12.00 uur op sport park De Molenkreek. Na dit toernooi, dat rond zes uur afgelopen zal zijn, wordt nog een wedstrijd gespeeld door het tweede elftal van Schoonddijke en het tweede elftal uit Giessen, Noord-Bra bant, de club van Jos Hak die wekelijks vrijblijvend aan de trainingen bij Schoondijke mag deelnemen. In hetzelfde kader worden overigens op diverse plaatsen in Zeeuwsch-Vlaanderen toernooien gehouden. Zo ko men in Sas van Gent de A- en E-junioren in actie. Deelne mende ploegen zijn Terneuzen, AZVV, Aardenburg, Zaam slag, HW'24, Axel, Hoofd plaat, Koewacht, Sluis, Corn Boys, IJzendijke, Philippine, Hontenisse en Sluiskil. In Oostburg treden de B-ju nioren van deze clubs aan, aangevuld met Oostburg. De D-junioren treden tegen el kaar in het strijdperk in Hulst. De jongste garde onder de Zeeuwse voetballertjes komt aan de bak in Philippine. Axel, Koewacht, Philippine, Sluiskil en Terneuzen zijn hier de deel nemende clubs. De opbrengst van dit grote toernooi gaat naar een liefdadig doel. De beker die bij de E-junio ren in Sas van Gent op het spel staat, wordt uitgereikt door André Hemelsoet. Hoop van Scheldesport bete kende zijn vierde plaats in 33.48.7 een clubrecord. Op de 1500 meter heren bekampten Simon Blom, John Vermeule en Rini van Dijke elkaar in de kopgroep. Gezamenlijk werd de eindsprint ingezet, waarin Blom de sterkste bleek in 4.40.6. John Vermeule had als oogmerk zijn seizoentijd te verbeteren en slaagde daarin met 4.05.4 min. Van Dijke werd derde in 4.09.6. De honderd meter heren re sulteerde in een nipte over winning voor Gerard Verhulst in 11.7. Henk Mos kwam sterk opzetten na een wat trage start en werd tweede in dezelfde tijd. Hoe spannend de race was bewees de tijd van nummer drie en vier. Voor Aart de Witte en Onno Sturm werd 11.8 ge klokt. Het verspringen bij de heren was voor Mos met een mooie serie sprongen. Vier van de zes pogingen lagen boven de zes meter. Zijn winnende afstand was 6.27 meier. Gerard Ver hulst kwam tot 5.91 meter. Bram Hoogsteger van AV'56 won de hondexd meter jongens C in 12.3, clubgenoot Ad den Dreu werd tweede in 12.8. Nicolien de Waal wist de 600 meter zonder tegenstand van betekenis winnend af te sluiten in 1.48. Sandra van Waes werd tweede in 1.52.1. Renate Bak ker liep over dezelfde afstand (Van onze sportmedewerker) AZW - CLINGE 3-1 - En technisch sterker AZW heeft Clinge in deze vriendschappe lijke ontmoeting met 3-1 ge klopt. Voor rust een gelijkop- gaande partij voetbal, waarin AZW iets beter raad wist met de kansen dan Clinge. Doordat Jaap Klein op on reglementaire wijze in het strafschopgebied gestuit werd, kon Jan Tilgenkamp de toege kende strafschop verzilveren en AZVV op 1-0 zetten. Nico Bouwman maakte er 2-0 van, maar Guillaume Drumont wist voor rust nog tegen te scoren voor Clinge. Na rust een beter spelend AZVV, dat nog uitliep naar 3-1 door een treffer van opnieuw Nico Bouwman. ZAAMSLAG - SCHOON DIJKE 2-4 - Verrassende uit slag. Zaamslag was qua veld spel veel sterker dan Schoon dijke, maar de meeste treffers vielen aan de andere kant. Twee keer kwam Zaamslag op voorsprong door uitblinker Kees Kempe, maar evenzoveel keer werd die voorsprong te niet gedaan door Schoondijke via Jaap Seen en Luc de Smet. Na rust een aandringend Zaamslag dat echter moeite had met de counters van Schoondijke. Voornamelijk de snelle Jos Dielemanwas moei lijk in toom te houden door Zaamslag. Het was ook deze speler die door tweemaal te scoren Schoondijke de 2-4-ze- ge bracht. HONTENISSE - HW 4-0 - Een experimentele wedstrijd, waarin de jeugd volop haar kansen kreeg. Bij rust al was er een 3-0 stand door treffers van de geroutineerde kern van Hontenisse, Johan de Rijk (2) en Luc Thuy (1). In de tweede helft gooide ook Hontenisse vier jeugdspelers in de strijd, en toen werd de wedstrijd een meer gelijkopgaande partij. Frans van Meele bepaalde door zijn doelpunt de eindstand op 4-0 voor Hontenisse. SLUISKIL - AXEL 2-1 - Sluiskil lijkt een moeilijk te kloppen ploeg. Dat bewees de ze formatie maar weer eens te gen Axel. De 2-1 eindstand was beslist aan de karige kant, en wat te wijten aan het om zeep brengen van diverse droomkansen die de Sluiskil- ploeg kreeg. Na tien minuten bracht Paul van der Hooft Sluiskil aan de leiding. Sluis kil bleef doorgaan en kon al doende tot drie keer toe vrij voor de Axel-doelman opdui ken. Echter zonder resultaat. Na rust was het opnieuw Paul van der Hooft die de voor sprong voor Sluiskil ver grootte, in de slotfase kon Dic kie de Poorter de eer redden voor Axel. PHILIPPINE - 's-HEER ARENDS KERKE 5-2 - Phi lippine, dat tot nog toe teleur gesteld had, haalde afgelopen donderdag flink uit tegen 's- Heer Arendskerke. Het hep nu wel lekker bij Philippine en bij rust stond er dan ook al een 3-1 stand op het scorebord. Niet temin nam 's-Heer Arendsker ke de leiding via Jaap Wisse. Door Norbert van Limmen, Frans Wolfert en Noël IJse- baert boog Philippine deze achterstand om in een riante voorsprong. Peter de Bock ver grootte deze voorsprong na rust, maar door Adrie Schrij ver kwam 's-Heer Arendsker ke weer eens terug. Het was de rechtsbuiten van Phiüppine, Norbert van Limmen die de laatste treffer voor Philippine scoorde. FCS - GELDROP 4-2 - Een bijzonder snelle en hoogstaan de wedstrijd. FCS was met en kele eerste-elftalspelers en een aanvulling van jeugdspelers naar Nieuwvliet gekomen om tegen het hoofdklasse jeugd spelend Gel drop te oefenen. Een verrassend sterk uit de startblokken komend FCS had voor Geldrop het goed en wel wist een 2-0 voorsprong opge bouwd door treffers van Jan Bart Jesperse, Chris Welleman en Ryan Joossen. Na rust kwam Geldrop knap terug door hulp van Frank Somers en Jeroen van de Schoot, een afstandsschot. Alles begon er op te lijken dat Geldrop de gelijkmaker zou scoren, vanwege het grotere veldoverwicht. Maar die ge koesterde treffer viel wel aan de andere kant. Het was Ryan Joossen die uit een vrije trap fraai raak knalde voor FCS. (Van onze sportmedewerker) SAS VAN GENT - De zaal- voetbalcompetitie te Sas van Gent blijkt bijzonder aan te slaan. Nadat vorig seizoen ge start werd met veertien teams is het aantal teams voor de ko mende competitie al uitge groeid naar twintig. Dat brengt echter wel met zich mee dat de zaalvoetbalcommissie Sas van Gent de deelnemende ploegen in twee klassen heeft onder moeten brengen. De eerste tien geëindigde ploegen van vorig jaar zijn onderge bracht in de A-klasse en vier laagst geëindigde ploegen met de zes nieuwkomers zijn in de B-klasse ondergebracht. De competitie start op 3 septem ber a.s. en ook nu weer wordt er gespeeld op maandag- en dinsdagavond. Op maandag avond komt de A-klasse in ac tie en de dinsdagavond is ge reserveerd voor de B-klasse. Het programma voor de A- klasse voor maandag 3 sep tember ziet er als volgt uit: 19.00 uur Corn Boys Veteranen 2-FC Molenkreek, 19.45 uur Corn Boys 1 - Ria Veteranen, 20.30 uur CPC 1 - Luctor 1, 21.15 uur Fabricom 1 - Philip pine Veteranen 1, 22.00 uur Corn Boys Veteranen I - FC RRS. Het programma voor de B-klasse op dinsdag 4 septem ber is als volgt: 19.00 uur CPC 2 - Racing White 2, 19.45 uur Corn Boys Veteranen 3 - Scheidsrechters, 20.30 uur Luctor 2 - ONA/SU, 21.15 uur Fabricom 2 - Phiüppine Vete ranen 2, 22.00 uur CSM - Ra cing White I. Voor de functie als voorzitter in de zaalvoet balcommissie Sas van Gent zijn na het vertrek van Jan Scheele twee kandidaten bij de KNVB te Middelburg binnen gekomen. Dat zijn: J. Dierick en A. Tiggelhoven. De vereni gingen zullen na een schrifte lijke stemming uitbrengen wie van dit tweetal voor de eerst komende periode de voorzit tershamer zal hanteren in het rayon Sas van Gent. Peter Havermans. bij de D-meisjes 1.54.2. Haar enige concurrente, Ellen Roo- se, had er 2.13.2 voor nodig. Edwin van Doeselaar trachtte op de duizend meter jongens D het clubrecord te verbeteren, maar slaagde daar niet in, door gebrek aan enige tegenstand. Hij won in 3.04.4. Frank Zweedijk werd tweede in 3.18.6. Saskia Nieuwland van AV'56 won het discuswerpen meisjes C met 21.40 meter. De snelle Jacolies van Gastel rof felde de 80 meter af in 10.8. Tweede werd Nicolien de Waal in 11 7. ROOSENDAAL - Het Stemwieierklassement heeft af gelopen week geringe verschuivingen te zien gegeven. Wim de Waal bleef eerste bij de amateurs met nu op de tweede plaats Wies van Dongen, die Gerrit van 't Geloof voorbij ging. Corné Heeren en Guust van Mieghem komen steeds dichter bij de eindzege in hun categorie, waarmee zij de winst van vorig jaar gaan prolongeren. Amateurs: 1. Wim de Waal, Axel, 569 punten; 2. Wies van Dongen, Breda, 539; 3. Gerrit van 't Geloof, Ouden bosch, 536; 4. Antoon v.d. Steen, Etten-Leur, 471; 5. Jan van Tilborg, Bergen op Zoom, 469; 6. Peter Gödde, Hulst, 440; 7. Wil van Helvoirt, Zuiddorpe, 408; 8. Thijs Fase, Oud-Vossemeer, 401; 9. Herman Frijters, Moerdijk, 376; 10. Ad Prinsen, Raamsdonksveer, 349; 11. Rinie Roks, St. Willebrord, 279; 12. Peter Kivits, Breda, 276; 13. Kees Spaans, 's-Gravenpolder, 269; 14. Corrie de Jonge, Schijf, 266; 15. Peter Hofland, Roosendaal, 244; 16. Mario van Vlimmeren, Hoeven, 239; 17. Piet Franken, Oosterhout, 236; 18. Adrie v.d. Poel, Hoogerheide, 208; 19. Johan Le- poeter, Oost-Souburg, 192; 20. Ad Tak, Oud-Gastel, 180. Junioren: 1. Corné Heeren, St. Willebrord, 423; 2. Jac ques Hanegraaf, Rijsbergen, 312; 3. Peter Hoondert, Hein- kenszand 286; 4. Harry Akkermans, Zevenbergen, 284; 5. Kees Lazeroms, Zegge, 2436. Johan Lammerts, Bergen op Zoom, 207; 7. Louis van Mook, Oosterhout, 177; 8. John de Crom, Hoogerheide, 173; 9. Rinie v.d. Steen, Etten-Leur, 164; 10. Piet de Jong, Breda, 152. Nieuwelingen: 1. Guust van Mieghem, Etten-Leur, 530; 2. Jacques v.d. Poel, Hoogerheide, 362; 3. Nico v.d. Klun- dert, Hoogerheide, 296; 4. Renier Valkenburg, Bergen op Zoom, 289; 5. Ronny Veeken, Sprundel, 276; 6. Jacques Schillemans, Steenbergen, 241; 7. Rick Groot, Fijnaart, 226; 8. Jeroen Vermunt, Breda, 222; 9. Frank Pirard, Bre da, 192; 10. Martin de Baat, Steenbergen, 190.

de Stem | 1979 | | pagina 13