opcoureurs .wandelen'''' aar Heesch Overwinning van Jacques van Meer EK IN ROTTERDAM °P kHOONJANS „MAAKT" ETAPPE; VAN DEN HAUTE WINT Meagher: weer wereldrecord Vitesse ziet af van Peter Houtman 4r?Jk J| rond.- dopingzaak van Zoetemelk (E) SELECTIE irk(st)er Nederlaag van Vessies sport r week RONDE XAN NEDERLAND door ROB van DEURSEN uitslagen DOOR HEIN GRÖOTHI IS L STEM VAN ZATERDAG 18 AUGUSTUS 1979 ';v V-- T15 Ontwikkeling kan worden] en met de navolgen^ I'en -advisering ten aan- van de gemeente, in het momisch gebied; sekretariaat van diverse ouden van kontakten met ling (b.v. HEAO); lenschappen; en schriftelijke uitdruk. Istuurlijk gebied strekt tot (inzicht in de overheids- hg ekonomie/sociale geo- hs solliciteren. Het salaris 2451,- en maximaal r gebruikelijke gemeente- hgen zijn van toepassing. [ien 10 dagen na verschij- Irden ingezonden aan het (er en wethouders t.a.v. het ersoneelszaken, postbus ►urg. 123e postzegelveilinj op 25 aug. a.s. goed matj riaal voor volgende veile gen steeds gevraag Dordtse Postzegelve! Inl. tel. 078-140733. Zond. 19 aug. schieBjig bi J. Vemimmen Vogelwaarde, begin 14lj Gaaibolling op zat. 18 e zond. 19 aug. bij A. Menheere Noordstraat. Aanvang lSi Schieting op zat. 18 aug. bi J. v. Schayk Vogelwaarde. Aanvan 15.00 uur. ALE BIBLIOTHEEK VAN rden geplaatst: ovinciale ziektekostenre- en Algemeen burgerlijk oenfonds behoort tot do daire arbeidsvoorwaaf* inlichtingen kunnen n ingewonnen bij de heer =tijkse tel. 01180-28055. 'ertegenwoordiging van het ineel wordt bij de selectie kken. telijke sollicitaties binnen gen na het verschijnen van ad te richten aan de che Ie afdeling personeels- e" e zaken van de provinciale van Zeeland, St.-Pie'®r" i 42, Postbus 6001, 433" üiddelburg, onder vermei- van sollicitatienummer. O .'X BOTTERDAM - Na de eerste van 4e opportunistische jjs 0m het Europese kam- ioenschap voor springruiters, tot en met zondag in de jjtevan de Rotterdamse ma- ege aan de Kralingse plas ,oidt afgewerkt, is de balans jjsen juichtonen en jammer- leten precies in evenwicht ijbleven. Na de openingsactie in gisteren is er nog geen en- |(le combinatie uit de bus ge nuien, die zich op prestatieve j dus overtuigende wijze van |e overige deelnemers heeft isgemaakt. De bezetting van iet algemeen klassement geeft tat deze krappe concurrentie ictreft, een duidelijke indika- ie* Na de eerste race, die meetelt toot de Europese titel, heeft de Eddy Macken de leiding, zijn paard Garroll's Boomerang bedwong hij gis- de serie hindernis sen, die door parcoursbouwer Sieto Mellema op geniepige wijze waren neergezet, in 83,8 seconden. Dat was 1,8 seconde sneller dan de tijd, waarop de regerend Europees kampioen Johan Heins de klokken stil liet staan. De Nederlander, die deze titel in Wenen bemach tigde, lag van dit krappe tijds verschil overigens niet wak ker. „Zij commentaar luidde: „Zaterdag en zondag moeten we nog parcoursen lopen, die het algemeen klassement vol ledig op zijn kop kunnen zet ten. Ik reken er maar op, dat zich nog verrassingen voor kunnen doen. In ieder geval is de afstand tot Macken zo kle in, dat ik mij op dit moment al lerminst kansloos acht om de titel te prolongeren". Vermoedelijk zou Johan Heins dit tijdsverschil t.o.v. zijn Ierse concurrent niet heb ben geoogst, wanneer zich op het moment van zijn rit met Argonaut Z geen helse regen bui boven het Rotterdamse springparcours had ontladen. Zijn paard is bij regenbuien in de normale Hollandse stijl al niet in zijn gewone doen, maar sjokte nu helemaal met han gend hoofd langs de hinder nissen, wanneer de hemelse douches op volle sterkte wer den opengedraaid. De prestaties van de overige Nederlanders waren trouwens net zo onbestendig als de prog nose, waarmee het KNMI zich de ene dag na de andere tegen over de weer geïnteresseerden uit alle windrichtingen bela chelijk maakt. Toon Ebben sjokte met Jumbo Design op zijn elfendertigst over de neer gezette obstakels en hield aan dit ommetje een 30e positie in het algemeen klassement over. Debutant Dick Wieken durfde geen enkel risico te nemen en belandde na de eerste con frontatie op Europees niveau op de 40e plaats. In tegenstel ling tot zijn collega's was Henk Nooren met Funest wel dege lijk bereid op de avontuurlijke toer te gaan, maar onderweg verslikte hij zich in zijn ambi ties en was de combinatie ge dwongen zich op de 8e plaats van het totaal klassement te parkeren. Chef d'équipe Ben Arts toonde zich nogal verdrietig, toen hij de posities van zijn manschappen na de eerste dag van de Europese titelstrijd overzag: „De eerste plaats in het landenklassement kunnen we wel vergeten", zei hij „en wat het behalen van de per soonlijke individuele titel be treft, zijn we aan de goden overgeleverd". Uitslag eerste wedstrijd voor Europees kampioenschap springruiters: 1. Eddie Macken De Ier Eddy MacKen in actie met het paard Carroll's Boomerang in Rotterdam. (Ier) Carrol's Boomerang 83.8 sec. 0.00 pnt. 2. Johan Heins (Ned) Argonaut Z 85.6 0.90, 3. Paul Schockemoehle (Wdl) De Ister 86.0 1.10, 4. Eric Leroyer (Fra) Flambeau C 86.5 1.36, 5. Capt Con Power (Ier) Roek- barton 87.5 1.85, 6. Hugo Si mon (Oos) Gladstone 88.0 2.10, 7. Gilles Betran de Balanda (Fra) Galoubet A 88.8 2.50, 8. Henk Nooren (Ned) Funest 90.7 3.45, 9, Eric Wauters (Bel) Highland Mist 91.6 3.90, 10. Derek Ricketts (Gbr) Hydrop- hane Coldstream 93.1 4.65. De uitslag van het tweede springconcours: 1. Eddie Mac ken (Ier) Kerry Gold 0 straf- punten 36,1 sec. 2. Edgar Clip per (Bel) Sympatico 0 39,7 sec. 3. Christian Huysegoms (Bel) Sea Prince 0 41,8 sec. 4. Henk Nooren (Ned) Upstream 4 36,7 sec. 5. Hubert Parot (Fra) Carrousel 4 41,4 sec. 6. Dick Wieken (Ned) Loriot Z. 4 41,6 sec. 7. Eric Leroyer (Fra) Bayart du Perry 8 37,3 sec. Kermisschieting op zat, 181 zond. 19 en ma. 20 aug.bijj A. Menheere Noordstraat. Aanvang 15.0J uur. Zat. 18 aug. seriekaartini om hamen. Aanvang 19.0J uur bij M. de Cock Zuiddorpe zond. 19 augf schieting om 14.30 uur. Zaterdag 18 augustuj schieting bij P. Leeraert begin 3 uur. f 40,-, giaül extra hoohe kalkoen j rundertongen in spel, Bovej 45 schutter op 2 wippen. Zond. 19 aug. Grote schieting op 2 wippen. 3e wip 125,-. Inleg 7,75. GeorJ ganiseerd door SV Stads herberg. Aanvang 15.00 uur] op O ZO-velden (overdekt,)! HEESCH - In de Profronde van Nederland zoekt Peter Post al een week lang constant |tuziemet de aanwezige journalisten. Hij heeft zelfs al een nieuwe scheldnaam verzonnen: -apen. De Amstelveense ploegleider verwijt de Nederlandse pers vooral een negatie- jveinstelling ten opzichte van de prestaties van zijn renners. „Ik kan er niets aan doen, dat Imijn coureurs zo sterk rijden. Maar het wordt mij kennelijk wel verweten", stelt Post [steeds met veel bitterheid in zijn stem. Post maakt ook het verwijt, dat het gebeuren in de vijfde Profronde van Nederland [tonslant te negatief wordt benaderd. Maar gisteren na de door Ferdi van den Haute [gewonnen vierde etappe Sittard-Heesch van deze „kris-kras door Nederland" hield [PeterPost wijselijk zijn mond. Want wat de duur betaalde profs er in die rit van bakten, I sloeg werkelijk nergens op. Cees Priem mocht dan wel :ggen, dat de etappe te kort [was („om een echte finale te beleven"), maar hij had beter [voor al zijn collega's zijn ex- tsses aan de organisatie kun- jnen aanbieden. Één uitzondering echter En it was de Belg Walter [Schoonjans die vanaf het mo- tientvan de officiële start even jbuiten Sittard in de aanval „Voor de lol eigenlijk", Mende de Belg, die als laatste het algemeen klassement Iets meer dan 190 km e de man uit België, die in Spaanse dienst rijdt, voor het toeristisch ingestelde peloton lit. In de laatste van de vier Plaatselijke lussen van 4,6 km Heesch werd hij door het peloton dat door de mannen 'au Post op snelheid was ge hesen, teruggepakt. „Ik wilde voor mezelf wat ktugdoen. In de etappe van «onderdag kwam ik op grote eehterstand binnen, omdat ik opheKeuterberg een wiel had peten afstaan aan Frans van tooy. De mensen kwamen na «e doorkomst gelijk die heuvel ''en ik kon er niet meer door. "andaar dat ik nu een stunt "Me uithalen. Bij de verzor- Pughad ik iets meer dan 2 mi- nuten voorsprong. Ik besloot ■n het rustig aan te doen, om- at ik verwachtte, dat ik zou orden ingelopen. Maar later wam mijn ploegleider naast een Hie vertelde me dat ik 5 ™nuten voor lag. Vanaf dat °went ben ik gaan rijden °or de overwinning", aldus "Ohoonjans. Toch pakte hij de door hem (lzeer verdiende zege niet, ant 3 km voor de veriossen(je linish werd hij achterhaald. ttM fer4i van den Haute die dat oiui" gaat'e had gelagen, echter voldoende bleek om 'vmnen. Van den Haute: „Ik s'echt vandaag. Ik zat stant bij de laatste tien in kiu t°n, maar in de laatste meters knapte ik wat op". an Hen Haute die zijn vier- V. Verwinning van dit seizoen u ,enhaaWe, sprong dus op' cuit moment op een cir- k.v?n aankomst dat eigen- ,f uitgezet was als een 6 situatie voor leider Jan s' De leider in het algemeen Je !erTnt 'Tnj zal zeker ook SaJ °verwinnaar worden aag op het parkoers van sekse Bergen) werd als het HEESCH - Frits Pirard heeft gisteren een hint ge kregen dat hij zich geen zorgen hoeft te maken over zijn plaats in de Ne derlandse profploeg, die deelneemt aan de wereld kampioenschappen op de weg. Pirard, die op de baan in Amsterdam op het nummer individuele achtervolging zal uitko men, heeft echter'nog niet de officiële bevestiging van het drietal Liebregts, Goud en Roosenburg. Die bevestiging wordt wat de definitieve samenstelling van de WK-formatie be treft, pas vandaag na af loop van de Prof ronde van Nederland verwacht HEESCH - De FICP, de internationale beweging van profwielrenners, heeft haar leden uitgeno digd voor een vergadering begin november van dit jaar in Parijs. Het be langrijkste agendapunt wordt de wijze, waarop tegenwoordig de contro les op het eventuele ge bruik van anabole mid delen wordt verricht. De beroepscoureurs willen via deze vergadering tot een gemeenschappelijk standpunt komen. ploeg van Post krijgt de blaam niet alleen. Ook mannen als Hennie Kuiper en Fons de Wolf hebben zich tot nu toe in deze Profronde te veel verscholen in het peloton. Kuiper klaagde eerder over de sterkte van de Post-formatie, maar echt ge probeerd heeft hij niets. Fons de Wolf was geheel onzicht baar. Zijn rugnummer kraakte tot nu toe alleen door de Ron de-radio als hij een lekke band had. Dan' de neo-prof Walter Schoonjans. Tijdens zijn solo reed hij ook nog eens tweemaal lek. Maar bijna slaagde hij. Ondanks de inderdaad grote kracht van de ploeg van Post. En dat van die kracht is dan geen verwijt, maar gewoon een nuchtere constatering. ware in een fauteuil naar de streep gedragen. Over het te leurstellend verloop van de rit zei Jan Raas: „Wij hebben de trui in onze ploeg. Dus wij hoe ven niet aan te vallen". In principe had Jan Raas daarmee gelijk, maar het blijft een sGhande, dat zwaarbetaal- de werknemers zich voor het verrichten van hun arbeid zo weinig aantrekken. Maar de FORD LAUDERDALE (AFP) - Met twee wereldre cords heeft de veertienjarige Mary Meagher zich opgewerkt tot het sterretje van de eerste dag van de Amerikaanse zwemkampioenschappen in Ford Lauderdale (Florida). De wat verlegen ogende pu pil van trainer Dennis Pursley bracht in de series en in de fi nale het op haar naam staande wereldrecord van de 200 meter vlinderslag van 2.09.77 via 2.08.41, terug naar een niet voor mogelijk gehouden tijd van 2.01.01 Daarmee liet zij wereldkampioene Tracey Caulkins ver achter zich. ARNHEM - Vitesse ziet af van Peter Houtman. Het be stuur van de Arnhemse club was wel persoonlijk rond met de spitsspeler van Club Brug ge. Maar omdat de Belgische club vast blijft houden aan de vraagprijs van vijf ton, voelt Vitesse niets meer voor een verdere poging de aanvalslei der in te lijven. <38" PB1 i IV Jff "f' 'v" (Van onze sportredactie) VALKENBURG - Als een volleerd klimmer bedwong minister-president mr. Dries van Agt gistermiddag de Cauberg in Valkenburg, het voornaamste obstakel in het parkoers, waarop komend weekeinde de WK wielrennen verreden worden. De premier, die eerder op de dag het startschot had gegeven voor de vierde etappe van de Ronde van Nederland, Zal volgende week woensdag ook de WK officieel openen. „Ik wil dan weten waarover ik praat", was de verklaring van Van Agt, „en daarom heb ik mijn sportfiets meegenomen". j)c premier beklom de steile hel ling overigens in een verbazend snel tempo, rekening hou dend met zijn ongeoefendheid. Pas aan de finish bleek hoe zwaar de premier het had gehad. Hij stond immers enkele ogenblikken diep gebogen over het race-stuur te bekomen van de geleverde inspanningen (zie foto). De uitslag van de vierde etappe: 1. Van den Haute (Bel- Lefevre), 195 km van Sittard naar Heesch in 4 uur 41 minu ten en 34 seconden, met tijds- vergoeding 4.41.24, 2. Van de Meer (Ned-Koopmans) 4.41.35, met tijdsvergoeding 4.41.30, 3. Piet van Katwijk (Ned-Post) 4.41.35, met tijds vergoeding 4.41.32, 4. De Cnijf (Bel-Driessens) 4.41-35, 5. Oosterbosch (Ned-Post), 8. Priem (Ned-Post), 9. Hoste (Bel-Lefevre), 10. Pirard (Ned- Danguillaume) 1.1- Smit (Ned- Koopmans), 12. Adri van Houwelingen(Ned-Driessens), 13. Blockx (Bel-Lelangue), 14. Frijns (Bel-Driessens), 15. Dalgal (Ita-Lelangue), 16. Raas (Ned-Post), 17. De Beule (Bel-Lelangue), 18. Van den Broucke (Bel-Naeye), 19. Van Impe (Bel-Lelangue), 20. Al- bert (Bel-Driessens), 21. Gisi- ger (Zwi-Danguillaume), 22. Heirweg (Bel-De Bruyne), 23. Langerijs (Ned-Koopmans), 24. Groen (Ned-Koopmans), 25. De Ruiter (Ned-Koopmans, 28. Aad van den Hoek (Ned- Post), 29. Knetemann (Ned- Post), 30. Verbrugge, 35. Hen nie Kuiper, 36. Leo van Vliet, 60. Jos Schipper. Het algemeen klassement: 1. Raas 21 uur 29 minuten en 44 seconden, 2. Willems 21.29.52, 3. Van den Broucke 21.30.11,4. Knetemann 21.30.13, 5. Pirard 21.30.47, 6. Van den Hoek 'Ned-Post) 21.30.52, 7. Ludo Peeters (Bel-Janssens) zelfde tijd, 8. Van Vliet (Ned-Post) 21.30.56, 9. Van Gerwen 21.30.57,10. Heirweg21.30.58, 11. Piet van Katwijk 21.30.59, 12. De Beule zelfde tijd, 13. Dalgal 21.31.00, 14. Priem 21.31.01, 15. Delcroix (Bel- Janssens) zelfde tijd, 16. De Cnijf 21.31.04,17. Hoste zelfde tijd,. 18. Smit 21.31.06, 19. Aling (Ned-Lefevre) 21.31.09, 20. Tom van Katwijk (Ned- Lefevre) 21.31.18, 21. Den Hertog (Ned-Janssens) 21.32.28, 22. Oosterbosch (Ned-Post) 21.36.04, 23. Frijns 21.37.11, 24. Blockx 21.43.09, 25. Langerijs zelfde tijd, 28. Jos Schipper, 36. Hennie Kui per, 38. Wim de Ruiter, 54. Jac Verbrugge. Het puntenklassement: 1. Willems 56 pnt., 2. Raas 45 pnt., 3. Van de Meer 37 pnt., 4. Piet"van Katwijk 33 pnt., 5. Oosterbosch 32 pnt., 6. Van den Broucke 28 pnt. Het algemeen ploegenklas- sement is: 1. Janssens 64 uur 8 minuten en 23 seconden, 2. Post 64.12.10, 3. Lefevre 64.23.00, 4. Driessens 64.29.54, 5. Lelangue 64.35.47, 6. Naeye 64.38.47. HEESCH-Ondanks het feit, dat Joop Zoetemelk toege geven heeft een naar zijn inzicht onschuldig middel, maar bij de controle in het laboratorium in Keulen wel degelijk positief resultaat gevend preparaat te hebben gebruikt, wordt de zaak rond zijn overtreding op de dopingregle- menten steeds onduidelijker. Joop Zoetemelk heeft name lijk gistermorgen contact gehad met vertegenwoordigers van de Franse wielerbond in Parijs. Zoals bekend werd de contra-expertise door de Fransen in eerste instantie op gang gebracht, alvorens Zoetemelk zelf op de hoogte werd gesteld. Volgens Zoetemelk kreeg hij in het telefoonge sprek met Parijs te horen dat „men daarvan niets wist". Joop Zoetmelk: „Officieel heb ik dus alleen iets gehoord van Harry Meeuwese van de KNWU, terwijl Jean Houben, de dopingcommissaris uit de Tour mij onofficieel op de hoogte heeft gesteld. Maar de instantie waar die prof. Do- nike het eerst aan heeft laten weten dat de controle positief was, de Franse wielerbond dus, weet kennelijk van niets. Dat is toch wel heel raar". Zoetemelk, die afwacht tot de arts, die hem het verboden Nortestosteron toediende, dr. Fuchs uit Parijs, terugkeert van vakantie, alvorens hij besluit wat verder te doen, zei gisteren, dat hij erachter was gekomen, dat het om een mannelijk-hormoonpreparaatging. Maargeziende uitslag van de controle klopt dat medisch weer niet, want dan zou die controle als Zoetemelk alleen dat hormoonpreparaat had gebruikt, niet positief bevonden zijn. Volgens artsen in de ronde van Nederland zou dan alleen geconstateerd zijn dat de urine van Zoetemelk opvallend veel hormonen be vatte, maar dat is niet verboden. Zoetemelk: „Enkele van de mensen rond mij heen zeggen dat ik er niet meer op moet reageren en deze zaak als afgedaan moet beschouwen. Maar anderen zeggen weer dat ik er werk van moet ma ken". Eén van die anderen is dan Geert Simons, de ron dearts in de koers. Simons: „Ik zou een proces tegen Doni- ke aanspannen. Wegens het schenden van de ethiek. Hij heeft medische gegevens in de openbaarheid gebracht, die de mens Zoetemelk kunnen schaden. En daar moet hij zich volgens zijn afgelegde eed van onthouden". Jan Raas, de leider in het algemeen klassement van de Profronde, die donderdag na afloop van de rit 's-Heeren- berg - Sittard moeili jkheden had tijdens de dopingcontrole (er werden flesjes verwisseld) nam het gisteren ten dele op voor Joop Zoetemelk. Raas: „Van de 100 positieve gevallen die geconstateerd worden, zullen er echt wel 90 juist zijn, maar 10 zeker niet. Er komen daarvoor te veel mensen aan te pas voor de flesjes van de plaats van controle in de laboratoria zijn. En die mensen kunnen allemaal een fout maken en dan hang je toch maar als coureur. Ik zou met de controles vrede hebben als het onderzoek gelijk na afgave van de urine op de plaats van de finish zou plaatsvinden. Raas blijft dan ook achter de plannen van Ruud Bakker, de soigneur van de ploeg van Post staan, om na afloop van de strijd om de regenbootrui in Valkenburg over iets meer dan een week, te protesteren. „Maar dan moet wel iedereen er achter staan. Met een paar renners bereik je niets". TRfNCIANSKE TEPLICE - De malaise die de Neder landse ploeg in de Ronde van Slowakije de voorgaande twee dagen beheerste, werd gisteren op fenomenale wijze doorbro ken. De mannen van Rini Wagtmans zetlen de koers volledig naar hun hand en za gen hun sterke rijden be kroond worden met een over winning van Jacques van Meer. Het meesterschap van de Nederlanders,.die het vandaag kalm aan moeten doen van „Wagtmans, was een zoete wraak op de organisatie. Het aantal van vier overwinnin gen, waarvoor Jos Lammer- tink en Ad Wijnands hadden gezorgd, was de organisatie te gortig geworden. Daarom be legden zij een bespreking met alle Tsjechische en Slowaakse ploegleiders. De ploegleiders werd te verstaan gegeven dat hun renners allemaal moesten samenwerken tegen de Ne^ derlanders. Een van bovenaf opgelegd monsterverbond dus, dat in de westerse landen een onmogelijkheid is. Rini Wagt mans kwam toevallig achter die gang van zaken en zon op een sportieve revanche, die er op ondubbelzinnige wijze kwam. De Nederlanders gingen in cTe korte etappe (117 km) van Piestany naar Trencianske Te- plice verschrikkelijk tekeer. Met name Adrie van der Poel reed als een duivel. Hij moest trouwens ook wel, want zijn afvaardiging naar het indivi duele werelckampioenschap was in het geding. Rini Wagt mans zei voor de start: „Als Van der Poel weer als een drol rijdt, zal ik een ander voor hem moeten nemen". Van der Poel was weer honderd procent ge motiveerd en wat hij dan kan, is erg veel. Wagtmans: „Hij was vandaag een reus. Formi dabel zoals hij koerste". Op het moment dat het pe loton de kopgroep tot op 40 se conden genaderd was, spron gen Adrie van der Poel en de Tsjechoslowaak Pluhovsky weg. Zij werden gevolgd door Ad Wijnands, de Tsjechoslo waak Janisik en de Zweed Myrberg. De rest van de kop groep werd teruggepakt. Bij de vijf leiders voegde zich nog een groep van zeven renners, bij wie Jac van Meer, die in de slotfase zijn stempel op de wedstrijd drukte. Aan de voet van de laatste helling plaatste Van Meer een demarrage, die alleen door Myrberg, de Rus Fedorenkoen de Tsjechoslowaak Poslusny beantwoord kon worden. Dat viertal bleef weg. In de sprint had Van Meer alleen maar af te rekenen met Myrberg. Van Meer: „Hij maakte het me erg gemakkelijk, door de sprint aan te trekken. Ik ging hem heel eenvoudig voorbij Uitslag negende etappe: 1 Van Meer Ned. de 117 km in 2.59.47, 2 Myrberg Zwe. 3 Fe- dorenko Rus., 4 Prolusny Tsj., 5 Van der Poel Ned., 23 Wij nands Ned. 3.01.42, 57 Broers Ned. 3.02.47, 58 Lammertink Ned. 59 Mutsaars Ned. Algemeen klassement: 1 Poslusny Tsj. 27.35.06, 2 Goet- ze DDR 27.36.08, 3 Brzezny Pol. 27.36.13, 4 Vedernikov Rus. 27.36.19, 5 Cerepan Tsj. 27.36.33, 6 Fedorenko Rus. 27.36.36, 7 Ferebauer Tsj. 27.36.38, 8 Wilmann Noo. 27.36.40, 9 Caprnska Tsj. 27.36.41, 10 Masier Tsj. 27.38.32, 32 Van Meer Ned. 27.54.26, 33 Lammertink Ned. 27.54.52, 39 Wijnands Ned. 28.02.37, 40 Van der Poel Ned. 28.05.26, 46 Broers Ned. 28.13.55, 50 Mutsaars Ned. 28.17.05. SCHEVENINGEN (ANP) - Elly Vessies, de Nederlandse tenniskampioene van het vorig jaar, zal haar titel niet kunnen prolongeren. Gisterellj in de halve finales, verloor zij van de Europese jeugdkampioene Marianne van der Torre met 7—5 en 6—3. De andere halve finale gaat tussen Marijke Schaar en Nora Blom, maar door de vele regen die de Mets-banen in Scheve- ningen te verwerken kregen, is deze partij uitgesteld. De uitslagen van de wed strijden, die gisteren werden gespeeld zijn. verder: Gorter/ Van Min - Hemmes/Koek 6-2 6-3 2-6 6-2, Fleury/Sanders - Albert/Vletter 6-4 6-3 6-2. dit weekeinde EREDIVISIE: Roda JC - FC Twente, Feyenoord - PEC Zwolle, FC Utrecht - NEC, AZ'67 - PSV (18/8), Haarlem - MVV, Vitesse - FC Den Haag, Go Ahead Eagles - Sparta (18/8), NAC - Excelsior (18/8), Willem II - Ajax. EERSTE DIVISIE: SVV - SC Amersfoort, De Graafschap - FC Amsterdam, Veendam - Wageningen, Cambuur - Tel star, FC Den Bosch - Volendam (18/8), Eindhoven - Heeren veen, Helmond Sport - FC Groningen, Fortuna SC - DS '79, (18/8), FC VW - FC Vlaar- dingen.

de Stem | 1979 | | pagina 11