V V N hoofd van de administratie ORcnnon iekihkb SUIKER UNIE ISOVER FJ machine-operators in 4-ploegendienst Een bomt met extra groeikansen: process-technician bijEsso. i A regionaal consulent(e) Vereisten. Vooruitzichten. Mm STADSGEWEST BREDA MEDEWERK(ST)ER KAMPAGNE- MEDEWERKERS Esso, GLACERIES DE SAINT-ROCH Noodkreet Diamant Peek Yachting International B.V. maakt deel uit van het concern Vroom Dreesmann. Binnen genoemd bedrijf is de positie vacant van 1 dag per week werk BIJRIJDER De plensbui en d< drukken duidelijk ook der de plastic koepel DE STEM VAN ZATERDAG 21 JULI 1979 1 VEILIG VERKEER NEDERLAND is een landelijke particuliere vereniging die zich ten doel stelt een zo groot mogelijke veiligheid te bereiken voor alle weggebruikers. Verkeersopvoeding en verkeersvoorlichting staan daarbij centraal. Hiertoe vervaardigt en verspreidt zij een groot aantal ondersteunings materialen en organiseert zij bijeenkomsten en discussies met uiteenlopende groeperingen. Ook belast zij zich met landelijke campagnes, zoals "Valhelm, hoofdzaak", ten behoeve van bromfietsers, "Help ze 'n handje", ten behoeve van jonge kinderen en "Autogordels, vast en zeker" ten behoeve van automobilisten, e.d, Deze activiteiten worden plaatselijk en regionaal ondersteund door de eigen afdelingen en districten van de vereniging. Voor het district Zeeland zoeken wij als gevolg van een aldaar ontstane vacature een die in een team van 12 regionaal consulenten belast zal worden met de volgende taken: - het onderhouden en stimuleren van een doeltreffend contact met onder zijn/haar werkgebied ressorterende afdelings- en districtsbesturen van de vereniging: - het op plaatselijk en regionaal vlak uitdragen en ondersteunen van de doelstellingen van WN door het onderhouden van contacten met gemeentelijke en provinciale overheden, organisaties, instanties en groeperingen, het vervullen van spreekbeurten e.d.; - het signaleren en het ter kennis van het centraal bureau brengen van behoeften, wensen en verlangens van afdelingen, districten en derden, voor zover deze van belang kunnen zijn voor de activiteiten van Veilig Verkeer Nederland. Voor deze functie denken wij aan iemand - met ten minste een volledig voltooide middelbare schoolopleiding; - met inventiviteit, creativiteit en organisatievermogen; - met contactuele, representatieve en stilistische kwaliteiten; - in de leeftijd tussen 25 en 35 jaar; - die woonachtig is in de provincie Zeeland, of bereid is bij indiensttreding daarheen te verhuizen; - die bereid is zich te onderwerpen aan een psychologisch onderzoek; - die bereid is zich te verdiepen in de vele facetten van de verkeers problematiek. Salaris afhankelijk van leeftijd en ervaring van 2.800,- tot 3.970,- per maand, exclusief 8% vakantiegeld. Sollicitaties te richten aan de directie van Veilig Verkeer Nederland, Utrechtseweg 79, postbus 287, 1200 AG Hilversum, telefoon 035-11441. Peek Yachting is een handelsonderneming, die zich bezighoudt met de import en verkoop van onder meer zeiljachten en motorboten zowel recht streeks aan particulieren als middels dealers en agenten. De onderneming heeft vestigingen in binnen- en buitenland. Het hoofdkantoor is gevestigd in de Jacht haven Aquadelta te Bruinisse in Zeeland. De personeelssterkte is ongeveer 25. De administratieve taken vallen geheel onder de verantwoordelijkheid van het hoofd Administratie en zijn directe medewerkers. Mede gezien het taken pakket van de recht streekse rapportering middels periodieke financiële en economische overzichten aan de directie, wordt van de kandidaat een grote ervaring en een goed ontwikkeld natuurlijk overwicht verwacht. De geschikte kandidaat (30-35 jaar) heeft minimaal een M.B.A.- opleiding, S.P.D. verdient de voorkeur, Sollicitaties, voorzien van pasfoto, gelieve men te zenden aan drs. G. Dieteren, Vroom Dreesmann, Postbus 276, 1000 AG Amsterdam. Organon Teknika ontwikkelt, vervaardigt en verkoopt medische produkten voor zieken huizen. Het bedrijf is internationaal georiënteerd en neemt een leidende positie in op het gebied van kunstnieren, apparatuur voor dialyse, ultrasound, diagnostica e.d. Voor onze vestiging te Turnhout zoeken wij secretaresses voor afwisselend werk. Men gaat zelfstandig gevarieerde secre tariaatswerkzaamheden voor een van deze afdelingen verrichten. Voorlopig is de afdeling Marketing nog gevestigd te Oss (Nederland) en de afdeling Sales Organisation te Merksum (België). Het ligt in de bedoeling dat beide afdelingen eind 1979 naar Turnhout (België) worden verplaatst. Uiteraard wordt een reis kostenvergoeding gegeven bij tewerkstelling in Oss. Wij denken aan secretaresses met een opleiding op A-l of HAVO niveau. Een zeer goede talenkennis van het Nederlands, Frans en Engels staat voorop. Men dient deze talen vlot te spreken, te schrijven en te stenogra feren. Daarnaast stellen wij accuratesse en gevoel voor verantwoordelijkheid op prijs. Ervaring is niet noodzakelijk. \ten onze kant bieden wij een aantrekkelijk salaris en goede overige voorzieningen zoals een 13e maand en opname in het pensioen fonds. Met vakantie-afspraken houden wij rekening. Indien u belangstelling hebt, gelieve u uw brief; te richten aan de heer E. Meuleman, afdeling Personeelszaken van Organon Teknika bv, Industrielaan 84, 5349 AG Oss (Nederland) onder vermelding van nr. V79-43. Behorende tot de farmaceutische divisie van Akzo. Curatele Bij beschikking van de Rechtbank te Breda dd 13 juli 1979 is onder cu ratele gesteld: René Cornells Maria Jespers, wonende te Oosterhout N.Br., Provincialeweg 77b. Curator en toe- ziend-cura trice: resp. J.A. Jespers en L.A.E. Jespers-van Dongen, beiden Oosterhout, Pro vincialeweg 77b. Oosterhout, N.Br., Lange Voren 8, 19 juli 1979. Mr. A.A.A.M. Rubbens, advocaat en procureur Bij beschikking van de Arrondissementsrecht bank te Breda d.d. 13 juli 1979 is het op 15 sep tember 1978 uitgespro ken faillissement van Antonius Maria Jansen h.o.d.n. BMABY Bouti que Esther, wonende te Fijnaart, gemeente Fij naart en Heijningen, aan de Kadedijk no. 10, op geheven wegens gebrek aan baten. Zevenbergen, 19 juli 1979 Curator: Mr. M.B. van den Toorn-Volkers Postbus 32 4760 AA Zevenbergen hebben wij voor b.v. een student die als een leuk loon wil bijverdienen. Iets voor jou7 UITZENDGROEP VOOR ELK BEROEP Het Stadsgewest Breda is een samenwerkingsorgaan van 21 ge meenten met 345.000 inwoners. De werkzaamheden richten zich op de ruimtelijke ordening, economische zaken, woningbouw, re creatie, brandweer, gezondheidszorg, onderwijs en afvalverwer king. De organisatie bestaat uit het secretariaat, de gezondheidsdienst, de brandweer en het uitzendbureau. De afdeling financiën van het secretariaat is belast met het financieel beleid en het financiëel beheer van de vier diensten. Voor deze afdeling wordt gevraagd een Functie: - het verzorgen van de hoofdboekhouding van de vier diensten; - het zelfstandig opmaken van jaarrekeningen, in het bijzonder van de gezondheidsdienst; - het verzorgen van subsidies en declaraties; - het verrichten van werkzaamheden voor de begroting en meer jarenbegroting; - het begeleiden van enkele boekhoudkundige medewerkers. Vereisten: - M.B.A. en vergevorderde studie voor S.P.D. of G.F.; of; H.E.A.O. (bedrijfseconomische richting); - ervaring met het opmaken van jaarrekeningen van gemeenten; - automatiseringskennis strekt tot aanbeveling. Rechtspositie: - aanstelling vindt plaats in de rang van commies I (maximum f 3421,- per maand), promotiemogelijkheden zijn niet uitge sloten. - de rechtspositie van de gemeente Breda is van overeenkomstige toepassing. Eigenhandig geschreven sollicitaties binnen twee weken te richten aan het dagelijks bestuur van het Stadsgewest Breda, Postbus 1170, 4801 BD Breda. Suiker Unie is in Nederland de grootste producent van suiker, zowel voor huishoudelijk als voor industrieel ge bruik. Belangrijke nevenprodukten zijn: pulp (veevoeder), melasse (grondstof voor alkohol), en schuimaarde (kalk- meststof). Het personeelsbestand bedraagt ca. 2000 personen, inde kampagne aangevuld tot 3000, De vestiging Puttershoek met een vast personeelsbestand van ongeveer 450 mensen vraagt voor de aanstaande bie- tenkampagne, die vermoedelijk medio september zal aan vangen van 18 jaar en ouder, die in samenwerking met het vast personeel gedurende 10 a 12 weken, of zoveel langer als de kampagne duurt, bezig zullen zijn met het verwerken van bieten tot suiker. Er zijn plaatsingsmogelijkheden voor werkzaamheden in: -vier-ploegendienst, vol-continu, 7 dagen per week en 2 of drie dagen vrij. -drie-ploegendienst, semi-continu (niet op zondag) - twee-ploegendienst, morgen- en middagdienst, vijf dagen per week, van maandag t/m vrijdag. De beloning is afhankelijk van de diensten, die men maakl en bedraagt voor een vier-ploegendienst gemiddeld f 713,- bruto per week. Voor een drie-ploegendienst is dil gemiddeld f 649,- bruto per week, en voor de twee-ploe gendienst gemiddeld f 563,- bruto per week. Heeft u belangstelling voor dit tijdelijk werk, of wenst u nadere inlichtingen bel of schrijf ons en wij nemen in de loop van de maand augustus nader kontakt met u op. Adres: Coöperatieve Vereniging Suiker Unie U.A. fabriek Puttershoek, Postbus 5601 te Puttershoek. Telefoon: 01856-1244, toestel 151 of 153. Coöperatieve Vereniging Suiker Unie U.A. Fabrieken Din- teloord, Groningen, Puttershoek, Roosendaal, Sas van Gent, Zevenbergen. 3%% OBLIGATIELENING M0EDERHEIL 1943 uitgeloot per 1 augustus 1979 de volgende nummers: 24 - 37 - 52 Deze obligaties zijn inwisselbaar bij de Alge mene Bank Nederland te Breda. ISOVER fabriceert ISOVER-isolatie. ISOVER-produkten worden gemaakt in de vorm van dekens, platen en schalen. Deze staan sterk in de belangstelling voor toepassing in woningbouw, utiliteitsbouw en industrie. Dit zowel voor nieuwbouw als renovatie. Wij zouden graag op korte termijn in kontakt komen met enige Mensen die van zichzelf vinden bovengenoemde eigenschappen te bezitten en die een start in een groeiend bedrijf willen maken, kunnen met ons in kontakt treden. Telefonisch zijn wij bereikbaar 01608-17400. U kunt ons ook schrijven ISOVER, Antwoordnummer 14 (geen postzegel) 4870 VB Etten-Leur. Voor deze funkties zoeken wij medewerkers die een verantwoordelijke baan ambiëren en die de konsekwenties van het 4-ploegensysteem onderkennea Flexibiliteit, creativiteit en doorzettingsvermogen zijn eigenschappen die onontbeerlijk zijn voor kandidatea Na gebleken geschiktheid tijdens de proefperiode van 2 maanden, worden zij in opleiding genomen voor diverse funkties binnen onze organisatie. Het salaris dat na benoeming wordt betaald begint met f 2.626,— bruto en kan oplopen tot f 2.914,— Verdere arbeidsvoorwaarden die geboden worden zijn - 23 vakantiedagen - 13 vrije ATV-dagen - 8% vakantiegeld - 872% eindejaarsuitkering - premie-vrije opname pensioenfonds - vervoersregeling Overal zijn tegenwoordig bedrijven waar process-tech nicians werken. Maar bij de Esso Raffinaderij Rotterdam is het toch anders. Want daar maakt een process-technician karrière. Bouwt hij een prima loopbaan op, volgens een vast plan. Hij krijgt bij Esso een interne training. Hij leert bij. Hij volgt kursussen. Zo wordt hij een steeds betere vakman. Zo wordt hij stelselmatig meer waard. En die méérwaarde merkt hij aan zijn salaris. Opleidingseisen Wij zoeken jonge technici (circa 25 jaar) bij voorkeur op middelbaar-technisch nivo en met enige ervaring in hun vakgebied. Dit houdt in, dat diegenen kunnen reflekteren, die één van de volgen de opleidingen hebben genoten: Scheepswerktuigkundigen VD, A en eventueel B; Machinis tenopleiding Kon. Marine of KHV; Landmachinist A B; Chemisch Vakman A B; opleiding als process-operator in de petro-chemische of aanver wante industrie. Informatie Hebt u één van bovenstaande opleidingen met sukses gevolgd? Bel dan Mevrouw H.J. Hoffmann bij Esso Rotterdam: 010-87 42 00. Zij kan u alles vertellen over deze baan. U kunt ook een brief schrijven naar Esso Raffinaderij, afdeling Personeelzaken, Postbus 7150,3000 HD Rotterdam. En vóórdat u bij ons begint, kunt u gerust een ochtend of een middag komen rondkijken in ons bedrijf, praten met uw toekom stige kollega's en u met eigen ogen overtuigen. -DE STEM VAl (Door Bert Het stortregent als wal steekt en de fraai dess de microfoon pa ge roffel haar kersenn te roeren. Drie echtparen met kinde zangerig taaltje diep uit het men; een koppeltje Duitsers derbar" of Grosartig" brult t waarvan de mannelijke helft de adembenemende lijnen vt andere fraaie geveltjes langs uitgedoste Amerikanen; een s koele Engelsen en een Italia der blijkt en een snipperdag De „Yanks" zijn drie uur geleden op Schiphol geland hebben een auto gehuurd en doen nu even Nederland. Bill Laverson wil vanavond nog naar Berlijn, want - zegt hij - „dat is toch geen afstand?" Zijn hotel daar is al gereserveerd. In een soort kruideniersboekje streept hij af, wat hij tijdens zijn „weekje Europa" wil zien. De Berlijnse muur, de Sint Pieter, de Prater in Wien, de Eiffeltoren en als voorge recht in Nederland; de grachten, de molens, de Nachtwacht en Volendam. Zijn eerste zending an sichtkaarten voor thuis is al onderweg, ofschoon hij nog geen „windmills of wooden shoes" zag. De Duitsers gaan ook nog naar Giet hoorn, het Openluchtmu seum, de Euromast en naar het voor hen onuitspreke lijke „Sjeefeningen" en de „Kuikenhoof". De Franse- en Engelse belangstelling voor ons. land beperkt zich tot uit sluitend culturele evene menten; de Japanner zwijgt in alle talen over zijn pro gram. Elke vraag in die richting lacht hij beleefd weg met „very Interesting, beautiful en lovely". De Limburgers zijn „zo maar een dagje uit". Ze willen nog naar Artis en als de tijd het toelaat ook even vliegtuigen kijken op Schiphol. De schatbewaar der van de drie families kijkt echter zorgelijk. Zo te zien heeft het „dagje uit" hem al genoeg gekost! In al zijn verscheidenheid heeft dit rondvaartgezel- schap drie dingen gemeen: .allemaal vinden ze de prij zen in ons land vrij hoog. De Amerikaan blijft een halve dag; de Fransen twee dagen; de Engelsen een long-weekend en de Duit ser een week. De Japanner geeft het geheim van zijn reisduur niet prijs. Hij knikt en lacht, zegt nu „very nice" en richt onver stoord zijn camera op de voorbijglijdende grachten gevels. De vaderlandse reiswereld is nogal boos op minister Andriessen. „Hij praat over dingen waar hij geen ver stand van heeft", zegt een touroperator. „Het is on zinnig, overbodig en mis leidend de mensen te vra gen minder vaak naar het buitenland te gaan". Toch kan men zich de noodkreet van Andriessen wel voorstellen. Vorig jaar sleepten Nederlandse toe risten voor 7-miljard naar het buitenland, terwijl onze buitenlandse gasten maar 3 miljard binnenbrachten, «et binnenlands toerisme daalde met 10 pet, terwijl de buitenlandse vakanties niet 20 pet. stegen. Dit jaar wordt dat verschil nóg Stoter. Het nadelig saldo op ;„eloeristenbalans nadert m 1979 de 5 miljard. De vraag is echter of je dat uitgaand en inkomend iQerisme met elkaar mag vergelijken. Directeur W. uys van Holland Touring,

de Stem | 1979 | | pagina 18