3A% hA% Acht van Chaam met veel vedetten Jo Maas in Sas van Gent Interessante route Midden-Zeeland Pyr amide rij den op springfe stijn Hulst hot staande Ide rente •hoogd. Cursus sportmassage gaat van start Veel nieuwe spelers voor voetbalclubs Zeeuwse clubs oefenen [ISE REE a Staf de Feber tegen Ahoy-team Buys neemt afscheid Tennis- jeugd actief her ler iholgrens sport ft krUs IBSMtffUMfilM Puzzelrit van Bevelanden DE STEM VAN ZATERDAG 21 JULI 1979 'rh-$)r bRDAM (ANP) It-grootmecster Hans lin de zevende ronde oernooi van Amstcr. fn geslaagd alleen aan te komen. Spelend Jrt kwam Ree rcmisc Imet mede-koplopet r Ook de derde leidei Ivenals Smejkal een lehaalde niet de volle Ij deelde het punt met [De stand aan de kop "otmeestergroep A es ligd. Ree, Smejkal en In aan de leiding met ten 7e ronde groot- Eoep A: Smejkal (Tsj) jed) Va-'A, Hort (Tsj). |Ned) V2-V2, Sax (Hon) (VSt) V2-V2, Farago Sosonko (Ned) afg., (Ned) - Torre (Fil) i (VSt) - Sahovic (Jsl) [tan (VSt) - Andersson ->/2. 1/3. Smejkal, Hort, Sax 4'A; 5/6. Anders- Ire 4; 7. Byrne 3 Va; 8/9, E Lein2'/2 1 a; 10/11 Ligterink 2'A; 12/13. Sahovic 2 1 a; 14. agen 7e ronde groot- groep B: Böhm (Ned)- (Bul) afg.. Hölzl (Oost) |/iel (Ned) 1-0, Dolma- Ènklaar (Ned) 1-0, teg (Ned) - v. Riemsdijk i-O. Nemet (Jsl) - Her- J(Cub) 1-0, v. Wijgerden |Baljon (Ned) afg., v.d. (Ned) - Shamkovich g- 1. Dolmatov 5V2; 2. |5; 3. v.d. Wiel 4V2, 4. |dez 4; 5. v.d. Sterren a; 6/7. Enklaar, Lan- 3 V28/9. v. Wijgerden, [ovich 3 la; 10. Hölzl Riemsdijk 2Vi; 12/13. Böhm 2 1 a; 14 |l 1 a. ilCHEN - De analyse let bloedmonster, dat llaier na het auto onge- het begin van de week lfgenomen, heeft uiige- [dat het bloed 0.3 pro- alcohol bevatte. Daar- Ide doelman van Bayern len niet strafbaar. Het loek naar de schuld- ^■an het ongeluk, waarbij en twee vrouwen zwaar 1 gewond, is nog niet af- 5 jaar vast hebben een 3 jaar vast onderpapier wordt ïinder vergoed. paarmogelijkheden nden. (Van onze sportredactie) CHAAM - De grote vraag voor het comité van de Acht van Chaam blijft tot en met dit weekeinde: komt Joop Zoetemelk wel of niet? Vol gens officiële berichten moet de nummer twee in de huidige Tour de France van zijn sponsor in Frankrijk blijven om daar in de crite riums Bernard Hinault te genpartij te kunnen geven. Jan Derksen, de manager uit Amsterdam zal echter in Parijs alles in het werk stellen om Zoetemelk als nog te bewegen naar de „Acht" te komen. Ook wordt getracht via de ver eniging van Europeese ijs- fabrikanten (een van de sponsors van de ploeg van Zoetemelk is een ijsfabriek) contacten te leggen met de bazen van Zoetemelk om die te vragen „Hollandse Jopie" vrij te maken voor Chaam. Het comité heeft er in ieder geval veel geld voor over, want de mannen van burgemeester I Van Zeeland voelen ook wei aan dat de 33ste Acht van Chaam zonder Joop Zoetemelk een tegenvaller zou zijn. Jan Derksen: „Dit jaar heeft Chaam geen concurrentie uit België zoals voorgaande sei zoenen, maar in Frankrijk worden rond Hinault na de Tour koersen aan de lopende band georganiseerd. En met Hinault moeten daar natuur lijk ook de andere vedetten uit de Tour vertrekken. En dat zou wel eens ten koste van Chaam kunnen gaan". Zoetemelk dus wel of niet, maar dat neemt niet weg dat er voor de Acht van Chaam van woensdag een zeer aantrekke lijk veld overblijft. Mannen als wereldkampioen Gerrie Knetmann, Jan Raas, natio naal kampioen Henk Lubber- ding, Johan van de Velde, en Leo van Vliet vertegenwoordi gen de belangrijkste inbreng van Peter Post. Nadeel daarbij is dat Post niet minder dan twaalf coureurs in Chaam aan het vertrek brengt. Volgens se cretaris Ad Coenraads kon de organisatie daar moeilijk om heen. Hij: „Wij wilden Tour renners hebben, maar vonden dat we de oud-winnaars niet konden weren". Het gevolg is nu wel dat de winnaar van de 33ste Acht van Chaam meer dan waarschijn lijk bij een van de renners van Post gezocht moet worden. Naast de reeds genoemde coureurs komen van de Ra- leighploeg ook Aad van den Hoek, Cees Priem, Paul Wel lens, Bert Pronk en Piet van Katwijk. Toch zal de concurrentie in Chaam niet met zich laten spotten. Hennie Kuiper bij voorbeeld (in Chaam bijge staan door zijn adjudant Jose Decauwer) zou na zijn deels mislukte Tour de France best een nationaal succes kunnen gebruiken. Ook Jo Maas zal in Chaam willen laten zien dat zijn doorbraak in de Tour niet op een „misverstand" berust. Maas krijgt in Chaam waar schijnlijk de steun van zijn kopmannen Eddy Schepers en Guido van Calster, terwijl Jac Verbrugge ook van de partij zal zijn. Wat de buitenlandse inbreng in de Acht van Chaam betreft springen enkele namen in het oog. Bijvoorbeeld die van Ro ger de Vlaeminck, die na zijn botsing met een cameraman in Italië zijn rentree op de fiets in Chaam zal maken. Naast De Vlaeminck komen in Chaam de Belgisch kampioen Gery Ver linden, die in de Tour de Frace tot zijn eigen verbazing ont dekte dat hij veel meer kan dan dat hij tot voor een maand voor mogelijk hield. Verlinden krijgt in Chaam de steun van Fedor den Hertog, Rudy Peve- nage, Rudi Colman, Andre Dierickx en Jos van der Poel. Verder zal Luciën van Impe aan het vertrek verschijnen. De frêle Belg, die in de Grande Bouclé zijn vorm in de Alpen hervond, neemt een van de ontdekkeingen van deze Tour de France mee: Claude Cri- quielion. Verder komen van de Spaanse ploeg Willy Their- linck en Rene Dillen. Naast berggeit Van Impe zal ook Mi chel Pollentier naar Chaam afreizen. En niet te vergeten natuurlijk de winnaar van het bergklassement in de Tour de France, de Italiaan Giovanni Battaglin. Naast Battaglin komt zijn landgenoot Giusep pe Saronni naar Chaam. De winnaar van de ronde van Ita lië en de Midi Libre van dit sei zoen Iaat zich als in Ulvenhout in Chaam vergezellen van de in grote vorm rijdende Roy Schuiten. Verder staat de Bel gische belofte Fons de Wolf (in Ulvenhout onzichtbaar, maar ploegleider Lomme Driessens leidt hem geleidelijk naar de wereldkampioenschappen op de weg) in Chaam aan de meet. Toch viel er een lichte vorm van teleurstelling te bespeuren bij het comité. De voorzitter, burgemeester Van Zeeland drukte het zo uit: „En kleeft één groot maar aan de datum van de Acht van Chaam. Zo vlak na de Tour de France zijn er erg veel koersen en dan is het moeilijk om alle vedetten aan de start te krijgen. Maar wij blijven vasthouden aan de eerste woensdag na de Tour de France. (Van onze sportredactie) SAS VAN GENT - Jo Maas, de talentvolle coureur uit de DAF-trucks-ploeg van Fred de Bruyne, de man die zo verras send sterk acteerde in de Torn de France, is de belangrijkste trekpleister in de zesde Grote CPC-prijs voor beroepswiel renners, die zondag 29 juli in Sas van Gent wordt verreden. „We hebben echt wel gepro beerd om mannen als Joop Zoetemelk en Henny Kuiper naar Sas van Gent te trekken, maar dat is mislukt. Zoetemelk was te duur voor ons", zegt Jo han de Block, secretaris-pen ningmeester van de organise rende Stichting Sasse Wieier- comité. „Zoetemelk stelde tevens als eis een vijftal knechten mee te mogen nemen. Die hadden het beulswerk verricht voor hem inde Tour en die wilde hi j i n de aantrekkelijke criteriums niet laten vallen. Bovendien zit Joop vast aan veel verplichtin gen in Frankrijk. Hij rijdt pas zijn eerste koers in Nederland op 31 juli. Hetzelfde is het ge val met Henny Kuiper. Beide nationale toppers rijden in Franse dienst en dat schept verplichtingen. Maar ik meen desondanks te mogen stellen dat we er in Sas van Gent in geslaagd zijn een aantrekke lijk veld renners aan het ver trek te krijgen" En inderdaad, het renners- veld in deze zesde Grote CPC- prijs mag er zijn. „We hebben er vooral naar gestreefd om zo veel mogelijk ploegen met verschillende renners aan de start te krijgen. Een interes sant veld, dat voor een leuke strijd kan zorgen". Toch is de ploeg van Peter Post, TI Ra leigh, weer supersterk. De Re- leigh-coureurs die in Sas van Gent acte de presence geven zijn: wereldkampioen Gerrie Knetemann, die in de Tour de France de proloog won, Jan Raas, de Zeeuwse vedette die een Touretappe op zijn naam schreef, maar door een onge lukkige valpartij voortijdig de strijd moest staken, Aad van den Hoek, Cees Priem, Bert Pronk, Bert Oosterbosch, en de Belg Frankie de Gendt. Lanot werpt Cees Bal, Adrie en Jan van Houwelingen en Wilfried Maessen in het strijd perk en IJsboerke komt in ie der geval met routinier Walter Godefroot en Fedor den Her tog. Johan de Block: „We zijn eveneens nog in onderhande ling met de Belgische kam pioen Verlinden. Het is nog niet zeker of die komt, maar we streven er wel naar om deze klinkende naam naar Sas te trekken". Jan Aling, Jos Schipper, Fons van Katwijk en de Belg Frank Hoste verdedigen de kleuren van Zeepcentrale en van de D AF-ploeg van Fred de Bruyne komen behalve Jo Maas ook Jack Verbrugge, Willy Tackaert - bij de ama teurs eens winnaar van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaan deren - Guido van Calster en Eddy Schepers. ,,Er komen in totaal 55 profs in actie", zegt Johan de Block. Behalve de renners van beken de ploegen een fiks aantal „strijkijzers", of individuelen, van wie de kwaliteiten sterk uiteenlopen. Dat zijn bijvoor beeld Jan Hordijk, Nidi den Hertog, Cees Stam, Herman Ponsteen, Richard Buckacki, Theo Smit, Ko Blok, Vester Aarts en de kleurrijke Wout van de Berg. De profs rijden 95 kilometer (55 ronden) en beginnen om 16.30 uur aan hun karwei. - Het par koers voor de zesde Grote CPC-prijs voor beroepswiel renners ziet er als volgt uit: Stationsstraat (start) -West kade - Kloosterlaan - Paul Krugerdreef - Canadalaan - Poelstraat - Stationsstraat (fi nish). Het parkoers heeft een lengte van 1750 meter. JoMaas, op de foto gelukkig met zijn etappe-overwinning in de Tour, is de grote trekpleister in Sas van Gent. GOES - Het Comité Inter nationale Ronde van Midden- Zeeland heeft vorige week de route uitgestippeld die profs en amateurs eventueel gaan afleggen op zaterdag 8 sep tember. Behoudens goedkeu ring van de overheidsinstan ties kan dat zowel voor de deelnemende renners als voor volgers in de karavaan een "jteressante route worden, •'en trekt zowel over brede wcgen als over slingerweg- 8e'ies, die bijvoorbeeld te vin den zijn in de Zak van Zuid- Beveland en op Walcheren. Dtterdam, Tilburg, ^ade geneutraliseerde start ^rote Markt in Goes bij de Kloetingse molen e liegende start plaats aarna men Kapelle en We- meldinge aandoet. Over de onzijbrug trekt men dan naar erseke en via Oostdijk be- men Waarde (een dorp at nooit eerder werd aange daan in de Zeeuwse Ronde). geldt trouwens ook voor nansweert en Schore. Laatst- «fioemd dorp wordt na 38 ki- meter bereikt en vervolgens ««St men richting 's-Gra- ÏÏPwfer en Kwadendamme. eide dorpen passeert men Vn.c?ltrum en dat geldt ook Ovezande, 's-Heerenhoek Nteuwdorp. Heinkenszand van ?endri keer liggen want d Nieuwdorp gaat men k p Quarlespolder en Jon- Vij "answeg naar Souburg. sutgen bereikt men via de jlUjS?®e van de oude Keer- i Jn g en wanneer men op Boulevard aankomt zijn 85 fce,ter afgeleêd- m h in de bedoeling om i Boulevard te ravitaille- lanV Gissingen zijn Zoute- kt n ^e"skerke, Aagteker- Ifomburg, Oostkapelle en °°skerke in het traject op- omen alsmede Middelburg. Zo mogelijk wil men langs de markt trekken in de Zeeuwse hoofdstad en dan via de oude stationsbrug koers zetten naar Nieuw- en St.-Joosland. Over de oude rijksweg gaat het dan op Lewedorp aan terwijl 's- Heer-Arendskerke en 's-Heer- Hendrikskinderen de laatste dorpjes zijn alvorens men het Bergwegparkoers in Goes be reikt. Van daar uit pakken de amateurs nog één grote ronde van 20 kilometer rondom Goes en de profs rijden die ronde vier keer. De finishlijn op de Bergweg wordt dus door de profs in totaal vijf keer over schreden. Zij hebben dan een totale afstand van 225 kilo meter afgelegd. De amateurs finischen na 165 kilometer. (Van onze paardesportmede- werker) HULST In Hulst zal van daag een concours hippique voor paarden en pony's wor den gehouden. De organisatie van dit hippisch festijn is in handen van het actieve bestuur van de landelijke rijvereniging en ponyclub Hulst. Een be stuur, gevormd door: Jan Braspennincx (voorzitter), Wout Burm (eerste secretaris), mevrouw Tieleman-Warmen- hove (tweede secretaresse), Jean Claude d'Halluin (pen ningmeester) en de technische man binnen het bestuur Willy Roelans. Belangrijk aandeel in de organisatie had eveneens Jo Cornelissen, die als hoofd- ringmeester fungeert tijdens het concours hippique in Hulst. Maar liefst 200 individuele combinaties - zowel paarden als pony's - komen in actie in Hulst. Vier achttallen binden de strijd aan in de afdelings- dressuur, te weten Haringrui- ters 1 en 2 en De Kleppertjes 2 in de klasse L en de Klepper tjes 1 in de klasse M. Dit be looft een boeiende strijd te worden. De Axelse Kleppertjes en de Haringruiters zegevier den met slechts één puntje voorsprong. De strijd in de af- delingsdressuur achttallen paarden zal zich in de L-klasse vooral toespitsen tussen De Zwinruiters uit Nieuwvliet en de Haringruiters uit Biervliet. Het B-springen, waarmee 's morgens om tien uur begonnen wordt door de ponycombina ties, telt 63 deelnemers. Met een hierna volgen het voor springen van de L-klasse paarden en pony's. De parade wordt om twee uur 's middags voorgereden onder leiding van paradecom mandant Paul Burm. Hierna volgt een schitterend onder deel, een demonstratie pyra- mide- en voltige-rijden door een groep landelijke ruiters uit het Belgische Waasland. Een rubriek, die bijna niet meer voorkomt op de regionale con coursen, omdat de vrijheids dressuur de laatste jaren wat in de vergetelheid was geraakt. De kans dat deze rubriek in de toekomst echter weer furore gaat maken is zeker niet denk beeldig. Het programma vermeldt voorts: barrage van het L- springen pony's respectieve lijk voor paarden en pony's; M- Z-springen pony's en M-sprin- gen paarden. Het bestuur van de landelij ke rijvereniging en ponyclub Hulst heeft langdurige onder handelingen gevoerd met het Hulsterse gemeentebestuur, maar deze besprekingen heb ben nog steeds niet geleid tot de beschikbaarstelling door de gemeente van een paarde- sportterrein. Daarom wordt dit kringconcours gehouden op O ZO-terreinen. Het bestuur van de landelijke rijvereniging en ponyclub Hulst heeft bij de organisatie veel medewerking gekregen van OZO-zijde, de zweefvliegclub en de honden- dressuurvereniging. (Van onze sportredactie) MIDDELBURG - Na een aantal jaren oriënteren en veel praten komt er eindelijk een cursus sportmassage inde pro vincie Zeeland. Onder auspi ciën van het Nederlands Ge nootschap voor Sportmassage zal eind augustus de cursus te Goes van start gaan. De totale organisatie is nog niet geheel rond, maar de start van de cursus is definitief. Nog niet kan worden meege deeld waar de cursus plaats vindt en welk cursustarief ge hanteerd zal worden. De cur susduur is ruim 120 uur, ver deeld over 4 !a 5 uur les per zaterdag, de cursusdag. De cursus sportmassage zal on getwijfeld in een grote be hoefte voorzien gezien de enorme belangstelling die er in de afgelopen jaren vanuit de gehele provijcie voor de cursus bestond. De inschrijving voor de cursus staat vanaf heden open voor belangstellenden. Op de cursus kunnen maximaal 20 personen worden geplaatst. Dit seizoen wordt er slechts één cursus in de provincie georganiseerd. Aanmelding en informatie voor de cursus sportmassage voorlopig bij de Zeeuwse Sportraad. Dam 31 te Middelburg. Telefoon 01180-28024 (Ton Kienhuis). (Van onze sportredactie) HULST - De Hulsterse zaal voetbalvereniging „Café De Ster" - voorheen opererend onder de naam Staf de Feber - speelt op vrijdagavond 31 au gustus een zaalvoetbalwed strijd tegen het Ahoy-team uit Rotterdam. Vorig jaar zorgde Cafe De Ster al voor een leuke stunt door het militaire zaal voetbalteam naar Hulst te ha len. De Rotterdamse Ahoy-for- matie komt met zijn sterkste spelers naar sporthal Den Dullaert, zodat het een aan trekkelijk duel belooft te wor den voor de Zeeuwsch- Vlaamse zaalvoetballiefheb bers. De wedstrijd begint om 20.00 uur. In de voorverkoop bedraagt de toegangsprijs drie gulden per persoon. Kaarten zijn ver krijgbaar bij de bestuursleden E. de Nijs, P. Picavet, mevrouw De Nijs-d'Hooghe en P. Blom- maert. HOEK De watersportver eniging Vremdijck houdt op zondag 29 juli opnieuw zeil wedstrijden op de Braakman. Deze zeilwedstrijden staan open voor schepen uit de klas sen: Spanker, 470, 420, Vau- rien, Moth, Laser, Volksboot en Optimist. Er wordt gestart om 10.00, 11.30, en 14.00 uur en er kan worden ingeschreven bij het clubhuis van Vrem dijck. KOEWACHT - De voetbal vereniging Koewacht neemt zondag 12 augustus afscheid van eerste elftalspeler Fonny Buys. Dat gebeurt tijdens de wedstrijd die Koewacht dan thuis speelt tegen Terneuzen in het kader van een nederlaag- toernooi van Koewacht. Het duel tegen Terneuzen betekent de 460-ste wedstrijd die Buys dan in de Koewacht hoofdmacht heeft gespeeld. Voor wat betreft zijn activi teiten voor het eerste elftal zet Buys dan een punt achter zijn voetballoopbaan. Behalve Buys zal nog een tweetal Koe wacht-spelers in de bloemetjes worden gezet. Dat zijn Rudy Mathijs en René Hazelager, die er 3 00 wedstrijden in het eerste team van Koewacht op hebben zitten. TERNEUZEN - Deze week gaat er weer een districtsploeg naar het internationale jeugdtoernooi te Castricum. Tegelijkertijd gaat de Zeeuwse B-selectie naar het jeugdtoer nooi te Roosendaal onder lei ding van tennisleraar C. van der Meulen. In Zeeland zelf worden er twee tenniskampen gehouden, één in Goes onder leiding van de heer C. Versteeg en één in Souburg onder leiding van mevrouw Nelie Wondergem. Het kamp in Goes is voor de fase twee leelingen. Ter assis tentie zijn hier aanwezig Dirk Rempt en Ed van den Berge. Bij het kamp in Souburg voor de regiokinderen zullen Frans Verhulst en Adriaan Nieu- wenhuijzen assisteren. Onder leiding van district strainer Jan Willem Visser gaan de volgende kinderen naar Castricum: tot en met 12 jaar Barbara du Fossé uit Sluis en Tim van Dijk en Mare Al- bers uit Terneuzen, tot en met 14 jaar: Conny Baarends uit Oostburg en Menno van der Hout uit Axel, tot en met 16 jaar: Marian Pietersz uit Goes en Joost Thorenaar en Hugo Sandberg uit Middelburg. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN - Opnieuw heeft de KNVB een fiks aantal overschrijvingen verleend aan spelers die komend seizoen van vereniging willen veranderen. Die wisseling van club betreft nu de volgende voetballers: B-Bruggeman van Trefcen- ter naar Veere; J. van Assche van Kloetinge naar Veere; J. Boogaard van VCK naar Vee re; P. Looise van Zeelandia naar Serooskerke; R. Liplijn van Zeelandia naar Seroos kerke; L. de Bruijne van Krab- bendijke naar Serooskerke; Blaakman van Stoffels naar Terneuzen; A. de Jager van. Nieuwdorp naar Terneuzense Boys; P. de Koster van WHS naar Tholense Boys; A.G. van der Meeren van Steenbergen naar Tholense Boys; N. Bakker van VCK naar Nieuwland; J. Buzeijn van Cercle Brugge naar Aardenburg; C. Joossens van Middelburg naar Arne- muiden; E. Dohmen van Cort- gene naar Goes; C. Farnoux van Vlissingen naar Zeeland Sport; A. Lamperop 't Hof van Luctor naar Yerseke; J. Nieu- wenhuizen-Bakker van Kloe tinge naar Yerseke; H. Goor- senberg van Hatert naar Zee land Sport; J. Leuting van FC Dauwendaele naar Zeelandia; W. de Jonge van DFS naar Zierikzee; E. ten Klooster van Duiveland naar Zierikzee; G. Noya van RCS naar Jong Am- bon; J. Ganseman van Her mandad naar Kapelle; J. de Block van Clinge naar Koe wacht; L. Sinke van Rillandia naar Krabbendijke; P. Boone van VCK naar Meeuwen; A. Deben van HRC naar Middel burg; G. Duden van Veere naar Middelburg; J. van Gemert van Nieuwland naar Middelburg; T. Huiskens van Lewedorpse Boys naar Middelburg; R. Jon- gelings van Nieuwland naar Middelburg; P. Joziasse van VCK naar Middelburg; J. Le- kawaël van Jong Ambon naar Middelburg; P. Melze van Ro- bur et Velocitas naar Middel burg; E. van de Velde van FC Dauwendaele naar Middel burg; P. Verschiere van FC Dauwendaele naar Middel burg; A. Versluijs van VCK naar Middelburg; H. Willemse van FC Dauwendaele naar Middelburg; F. Schouw van Kloetinge naar Goes; W. de Ruysscher van Hoofdplaat naar Breskens; G. Koekkoek van Spui naar Axel; R. Veraart van Biervliet naar Aarden burg; L. van Hoeven van Oost burg naar Aardenburg en B. Vanhulle van Oostburg naar Aardenburg. WIELRENNEN Karei van Goethem uit Kloosterzande heeft voor een uitstekende prestatie gezorgd in een nieu- welingenkoers in het Belgische Be veren. Van Goethem zege vierde in deze 50 kilometer lange rit, die hij aflegde in 1 uur en 13 minuten. Er gingen in Beveren 50 coureurs van start. In een koers in het Belgische Zwalmen-Rozebeke werd Karei van Goethem op een bergachtig parkoers derde. Winnaar van deze 50 kilometer lange rit met 23 vertrekkers werd de sterke Belg Ronny Westerling. (Van onze sportmedewerker) GOES - De motor- en au toclub De Bevelanden heeft in juli nog twee puzzelritten op het programma staan, waar van de eerste wordt gehouden op woensdag 25 juli op Noord- Beveland. Voor deze rit in samenwer king met de WV Kamperland kan men inschrijven vanaf 18.00 uur in het Casembroot- huis in Kamperland. Een uur later begint de vrije start. Op donderdag 26 juli wordt op Zuid-Beveland in samen werking met de Stichting Goese Kaden de zogenaamde Goese Kade-rit gehouden. Daarvoor kan men vanaf 18.00 uur inschrijven op het evene mententerrein. De vrije start begint een uur later. (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN - De oefen programma's van de voet balverenigingen Vogelwaar de, SDO, Graauw, Koe wacht, IJzendijke, Sluiskil, Philippine en Schoondijke ter voorbereiding op de ko mende competitie zien er als volgt uit: VOGELWAARDE 8 5 au gustus: Vogelwaarde - Hansweertse Boys; 10 au gustus: Hoek - Vogelwaarde; 15 augustus: Vogelwaarde - HW '24; 19 augustus: Steen - Vogelwaarde 2 en Vogel waarde - SDO. SDO 29 juli: Koewacht SDO; 4 augustus: SDO - Terneuzense Boys 2; 9 au gustus; SDO - Terneuzen 2; 14 augustus: SDO-Steen; 19 augustus: deelname SDO aan toernooi Luctor in Heinkens zand; 26 augustus: Vogel waarde - SDO; 2 september: Hulsterloo - SDO. GRAAUW 5 augustus: oefenwedstrijd tussen Graauw 1 en Graauw 2; 12 augustus: Hontenisse 2 - Graauw; 19 augustus: Graauw - HW '24 2; 26 au gustus: Hoofdplaat - Graauw; 29 augustus: Ter hole - Graauw. KOEWACHT - In kader nederlaagtoernooi worden de volgende wedstrijden af gewerkt: 29 juli; Koewacht- SDO; 7 augustus: Koewacht Zaamslag; 12 augustus: Koewacht - Terneuzen; 19 augustus: Koewacht - 'odio; 2 september; Koewacht Steen. Daarnaast de volgen de oefenduels: 5 augustus: wedstrijd tussen de gecom bineerde kampioensteams van 1967 en 1974 tegen het team van 1976; 26 augustus: Koewacht - Schoondijke; 30 augustus: Koewacht - Kiel- drecht; 4 september: Koe wacht - Hulsterloo. IJZENDIJKE - 5 augus tus: deelname IJzendijke aan toernooi van Hoofdplaat; 1?2 augustus: IJzendijke - Bres kens 2; 16 augustus: IJzen dijke - Sluis; 19 augustus: HW '24 - IJzendijke; 26 au gustus; IJzendijke - Kortge- ne; 28 augustus: IJzendijke- Philippine 2; 2 september: IJzendijke - Hontenisse. SLUISKIL - 5 augustus: Schoondijke - Sluiskil; 11 augustus; Middelburg - Sluiskil; 15 augustus: Sluis kil - Terneuzense Boyws; 16 augustus: Sluiskil - Axel; 18 augustus: Sluiskil - Zaam slag; 22 augustus: Hoek - Sluiskil; 25 augustus: Sluis kil - Wemeldinge; 29 augus tus: RCS - Sluiskil. PHILIPPINE-5 augustus: RIA W - Philippine; 7 au gustus: RCS - Philippine; 12 augustus: Philippine - Gel drop; 16 augustus; Philippi ne - Serooskerke; 18 augus tus: Philippine - Studenten elftal uit Tilburg; 23 augus tus: Axel-Philippine; 28 au- gustusO Hoofdplaat-Philip pine; 30 augustus: Sluis - Philippine. SCHOONDIJKE - 5 au gustus; Schoondijke - Sluis kil; 12 augustus: Oogsttoer- nooi van Schoondijke waar aan de volgende ploegen zullen deelnemen: Breskens, Clinge, Steen en Schoondij ke. Oogsttoernooi wordt ge lijktijdig voor de D-pupillen gehouden; 14 augustus: Schoondijke - Hoek; 16 au gustus: Zaamslag - Schoon dijke; 21 augustus: RIA W- Schoondijke; 26 augustus: Koewacht - Schoondijke.

de Stem | 1979 | | pagina 11