Eefting op dreef Sterk veld in Domburg I WIES VAN DONGEN WINT IN CLINGE Ree klopt Donner Open huis bij titelstrijd op de baan Verrassingen in toernooi Sluis Battaglin en De Vlaeminck naar (haam hop opster jrfing ANWB sport Walbeek naar Rohda TOESTAND NIETO VALT VEEL MEE sport in 't kort Opnieuw chaos in Clinge Belgische selectie WK voor in V alkenburg Met de Internationale Reis- en Kredietbrief kuntu altijd de hulp inroepen van de ANWB Alarmcentrale A 65 1 pc gïEM VAN WOENSDAG 18 JULI 1979 Lig mogelijk een zelfstan- r. Heeft u interesse? Kom 14, Zevenbergen of bel: ulp aamheden. Meisje 16-18 ;n werken. Soil, afspraak van Gils Autorijscholen, arkt vraagt ilpen eltelijk 's avonds en over- it 24/8. Aanmelden tussen Albert Heijn leuwe Markt Roosendaal aagt jongens >or div. afd. Mavo-niveau, eft.v.a. 17 j. Tel. 650-34337 rzorgt elke dag lessen Eindhoven. Tijdens schoo jaar. Vraag uitgebreide i ank, tel. 01622-2757, b.g-8- mt oltiïft nv« rij vragen voor direct vakantiewerkers en andere medewerkers voor div. werkzaamh. Kerstens BV lilsondisstraat 8, Sprunde tel. 01653-2943. Container reparateurs evr. voor dnekte indiens -eding. Aanm. Container Terminal Hollands Diep industrieterrein MoerdiJ !el. 01680-27636. gevraagd winkelbediende ?oor supermarkt met spo® /oor afspraak bellen )76-875293. Battaglin. (Van onze sportredactie) CHAAM - Het organi satiecomité van de Acht van Chaam stelt nog steeds verwoede pogingen in het werk om Joop Zoe temelk volgende week woensdag aan de start te krijgen. Of dat lukt zal echter pas tijdens het weekend bekend worden. Zoetemelk wil naar Ne derland komen en de Franse managers plus ploegleider Danguillau- me hebben geen bezwaar tegen zijn reis naar het Brabantse, maar de firma waarvoor Joop Zoetemelk pedaleert ziet echter lie ver dat hij na de ronde in Frankrijk diverse criteria afwerkt. Jan Derksen, die het rennersveld voor „de Acht" bijeen harkt, gaat komend weekend naar Parijs om nog eens met de firma te praten. Zoetemelk kan volgen de week voor „de Acht" een geweldige opsteker zijn, maar in Chaam ko men uiteraard meer ve dettes aan de start. Naast de Nederlanders die in deze loodzware Tour de France al heel wat hebben moeten afzien komt er ook een respectabel aantal buitenlanders naar Chaam. Onder andere de Italiaanse vedette Giu seppe Saronni, de win naar van de Giro en de Midi Libre. Hij kan op felle tegenstand rekenen van Roger de Vlaeminck die overigens geen vinger gebroken heeft, maar wel zwaar beschadigd heeft. Saronni is trouwens niet de enige Italiaan die in Chaam acte de présence geeft. Want ook Giovanni Battaglin, de huidige bergkoning, verschijnt volgende week in „de Acht". Evenals de Belgen Pollentier, Demeier, Van Impe, zijn ploegmakker Claude Criquelion en de Bdlgi- sche kampioen Gery Ver linden. (Van onze sportmedewerker) CLINGE - Wies van Dongen heeft via een korte solovlucht de Ronde van Clinge op zijn naam geschreven. De Breda- naar toonde zich echter na af loop weinig gelukkig met de zege. „Deze overwinning geeft me weinig voldoening", aldus van Dongen. Inderdaad, als alles normaal had verlopen was er waarschijnlijk een an dere winnaar uit de bus geko- Opnieuw was er een fatale valpartij in Clinge, en de voor naamste slachtoffers werden Wim de Waal - hechting aan het onderbeen - en Kees van Bragt, die er het ergst aan toe was met een sleutelbeenbreuk en diverse kneuzingen. Een jammerlijk slot van een kei harde koers waarin een vroege vlucht het wedstrijdbeeld voornamelijk bepaalde. Thijs Fase was nog maar net ver trokken of hij ging diep in de beugel. Niemand vermoedde een zo vroege aanval. Fase kreeg weldra gezelschap van Kees Spaans, Kees Vleugel, J an Kole, Kees van Bragt, Theo Apeldoorn, Wies van Dongen, Cor de Jong en Kees Tolleman. Een gezelschap dat ijverig sa menwerkte en de grote favo rieten op een ruime achter stand zette. Toen alle tegen aanvallen mislukten konden de koplopers rustig hun gang gaan. Want het ritme in het peloton was volledig zoek. Pe ter Gödde stapte halverwege de koers uit, omdat het hem te link werd met al die overste kende mensen en draaiende auto's. Kees de Brouwer, Wil van Helvoirt en Ad van Elzak- ker brachten de trein weer aan het rollen en zo kwam er dan toch een tegenreactie van ze ven renners. Wil van Helvoirt, Wim de Waal, Gerrit van 't Geloof, Dirk Hunt, Ad van El- zakker, Kees de Brouwer en de inmiddels uit de hoofdmacht gefladderde Wim van Bragt, In het begin was de samenwer king van deze groep ook niet al te best, maar Wim de Waal spoorde zijn makkers aan en dat bracht meer vaart in de groep. De groep kwam nog te rug tot 1.10 minuut en de rest van het veld was inmiddels op een ronde gezet. Toen gebeur de het. Cor de Jong zat op het kantje van de weg en zag plot seling een vrouw oversteken, die hij niet meer kon ontwij ken. Wim de Waal, Kees van Bragt, Thijs Fase en Ad van El- zakker smakten tegen de grond. Wim de Waal huilde van de pijn, terwijl naast hem Kees van Bragt op het wegdek bleef liggen. Een trieste aan blik van een koers die zo mooi was en zo fataal afliep. Kees van Bragt werd naar het zie kenhuis in Hulst vervoerd en Wim de Waal werd eerst afge voerd per brancard en later naar de dokter gebracht. De uitslag: 1. Wies van Don gen Breda 100 kilometer in 2.30.00, 2. op 25 seconden Kees Vleugel Wemeldmge, 3. Kees Spaans 's-Gravenpolder, 4. Theo Apeldoorn Bergen op Zoom op 45 seconden, 5. Jan Kole Goes, 6. Kees Tolleman Hoedekenskerke, 7. Dirk Hunt Engeland, 8. Gerrit van 't Ge loof Oudenbosch, 9. Wil van Helvoirt Zuiddorpe, 10. Thijs Fase St.Philipsland, 11. Cor de Jong Schijf, 12. Ad van Elzak- ker Wouw, 13. Kees de Brou wer Breda, 14. Peter Heeren Sprundel, 15. W. Wilgenburg Leusden, 16. Leon Veeke Bos- schenhoofd, 17. Peter Kievit Breda, 18. Peter Hooren Rot terdam, 19. A. de Freyter Axel en 20. Wim de Wilde Kwaden- damme. AMERSFOORT - (ANP) - Na het intermezzo van de jeugd in de persoon van Connie van Bentum was dinsdag op de vierde dag van de nationale titelstrijd in het nog altijd benauwde Amersfoortse sportfondsenbad het woord weer aan de routiniers. Fred Eefting, die zowaar een finale had laten schieten, kropte zijn verzamelde energie in de eindstrijd van de 100 meter rugslag en toverde met een nationaal record van 58.47 seconden ook een internatio naal aansprekende tijd op de klokken. Daarna was hij de „anker man" in de clubestafette van Zwemlust/Den Hormmel die het oudste nationale record, dat van de 4 x 200 meter vrije slag, ineens vier seconden scherper stelde. De kennelijke onverslijtbaarheid van Eefting ontbeert Annelies Maas. De 19 jarige zwemster van De Rijn wilde met twee topverrichtin- gen de blessure-misère van de afgelopen maanden uit de ge dachten bannen. Zij slaagde er in de ochtenduren in het natio nale record op de 400 meter wisselslag anderhalve seconde scherper te stellen (4.56,88) maar faalde 'savonds bij haar streven een dominerende rol te spelen op de 200 meter vrije slag. Enith Brigitha greep daarop haar vijfentwintigste titel in de niet geweldigde tijd 2.03.50 en werd gehuldigd door Bram Leeuwenhoek, de Olympische chef de mission, persoonlijk. Ook die kreeg van Enith te horen dat dit haar laatste seizoen is al dient ze zich dan op straffe van verlies van de NSF-toelage wel te melden bij Bert Sitters voor de drieweekse trainingsstage in de Westduitse hoofstad Bonn, direct na afloop van de natio nale kampioenschappen. Ook de vierde finale van de avond werd door een routinier gewonnen. Het was de 200 meter vlinderslag, waarop de „vaste" finalisten Eefting, Vervoorn (geen tijd gemaakt op de kringkampioenschap pen) en Peter Duinmaier (ge diskwalificeerd in de jaar gangwedstrijden) ontbraken. Wie overbleef was Henk El- zerman die dan ook met groot verschil zijn derde titel bin nenhaalde. In Amersfoort wordt gewerkt met twee soor ten limieten: de olympische richttijden waarom niemand zich vooralsnog druk maakt en die als heldere sterren aan de horizon prijken zonder ge plukt te worden en de limiet voor de Universiade. Kees Vervoorn en Henk Elzerman die op grond van hun presta ties in aanmerking komen voor een reisje naar Mexico, hebben afgezegd. Wie wel wil gaan is Annelies Maas. Inmiddels wordt het tijd dat de Rijn-zwemster een keuze maakt tussen de lan gere crawl-afstanden waarop zij de laatste jaren schitterde, of de veelzijdigheidsproef van de 400 meter wisselslag die zij steeds beter begint te beheer sen. Met haar nieuwe nationale toptijd van 4.56,88 schaarde Annelies Maas zich bij de we reldtoptien van dit seizoen. Onder het toeziend oog van de jury tikt Henk Elzerman als eerste aan. AMSTERDAM(ANP) - Het Wotnaamste wapenfeit in de 'jiWe tonde van het interna tionale schaaktoernooi te •vnsterdam was dinsdagmid dag wel de overwinning van Hans Ree. De kandidaat- S'ootmeester versloeg met i Jwart grootmeester Jan-Hein Bonner. Bee bezet nu de met de Tsje- I ,'®'°waak Smejkal gedeelde etde plaats in de grootmees- i Iroepmet3,5 puntenuitvijf ja">jen. Hans Ree is bij eer- gelegenheden juist iets te I "gekomen in zijn pogingen tweede grootmeester re- u,taat te halen. Zijn uit- typositie is zeker opnieuw et slecht, maar in dit veld- I tua kracht niet veel uiteen botfe" 'S voorzlct1ti6heid ge- I me311 de leiders brak de im- ur onberispelijk geklede I ,ngaar Sax zijn partij tegen ti j~'aat Torre af en speelde JJsjechoslowaak Hort re- tegen Gennadi Sosonko. De resultaten van de partij- «w "«"-ij van uc patllj j v»or de vijfde ronde zijn: ro°hneestergroep A: i v®» (Ned) - Ree (Ned) 0-1, I Shl (Tsj) - Byrne (Vst) Vï-ViHort (Tsj) - Sosonko (Ned) V2-V2, Sax (Hon) - Torre (Fil) afgebroken, Farago (Hon) -Sahovic (Joe) V2-V2, Ligterink (Ned) - Andersson (Zwe) afge broken, Lein (Vst) - Stean (Eng) 1-0. Stand na vijf ronden: 1. Hort 4 punten, 2. Sax 3Vi en 1 afg., Smejkal en Ree 3V2, 5/6. Byrne en Lein 2V2, 7/8. An dersson en Ligterink 2 en 1 afg., 9/V2V2. Sosonko, Donner en Farago 2, 12. Stean IV2, 13. Torre 1 en 1 afg.,14. Sahovic 1. Grootmeestergroep B: V.d. Wiel (Ned) - Spassov (bul) 1-0, Bohm (Ned) - Enklaar (Ned) afgebroken, Hölzl (Oos) - Van Riemsdijk (Bra) afgebroken, Dolmatov (Sow) - Hernandez (Cub) afgebroken, Langeweg (Ned) - Baljon (Ned) afgebro ken. Nemet (Joe) - Shamkovich (Vst) afgebroken, Van Wijger- den (Ned) - V.d. Sterren (Ned) Vi - V2 Stand na vijf ronden: 1. Her nandez 3Vi en 1 afg., 2. V.d. Wiel 3V2, 3. V.d. Sterren 3 en 1 afg., 4. Van Wijgerden 3, 5. Dolmatov 2 en 2 afg., 6/9. Shamkovich, Nemet, Enklaar en Van Riemsdijk 2 en 1 afg., 12. Spassov 1V2, 13. Hölzl 1 en 1 afg., 14. Baljon en 1 afg.-. AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse wielerkam pioenschappen op de baan, die van 24 juli tot 27 juli in het Olympisch Stadion zullen worden gehouden, zijn voor het publiek gratis toegankelijk. Het hoofdbestuur van de KNWU heeft deze beslissing genomen met het oog op de wereldkampioenschappen, die ruim een maand later in hetzelfde stadion zullen worden gehouden. De Wielerunie hoopt door het niet heffen van entree propaganda te maken voor de wielersport op de baan. De unie derft met deze maatregel een bedrag van ten minste 15.000 gulden dat anders aan recette zou zijn bin nengekomen. De kampioenschappen van dit jaar zullen overigens „onvolledig" zijn. Sprint en achtervolging voor professio nals zullen niet worden gehouden. Vastgesteld was dat er tenminste zes inschrijvers zouden moeten zijn, dan wel een zodanige inschrijving dat er sprake zou zijn van strijd op hoog niveau. Zowel voor sprint als achtervolging schreven slechts twee renners in. Het sprintonderdeel werd daarom geschrapt, de achtervolging met Schuiten en Ponsteen bleef gehandhaafd, het is immers een krachtmeting tussen de nummers twee en vier van het vorige wereldkampioen schap. Na de val-met-armbreuk van Ponsteen verdween ook dit onderdeel van het programma. Mogelijk blijft ech ter dat de KNWU-sprinter Leijn Loevesijn en zeker de achtervolgers Schuiten en Ponsteen voor de wereldkam pioenschappen zal inschrijven. Gepoogd zal worden en kele vooraanstaande wegrenners te interesseren voor het wereldkampioenschap achtervolging, waarop per land vijf deelnemers mogen starten. voetbal ROTTERDAM (ANP) - De 27-jarige Oostenrijker Wolf gang Schwarz speelt op proef voor de Rotterdamse eredivi sieclub Sparta. De van Wacker Innsbruck afkomstige Schwartz, die zo wel rechts als links in de spits kan spelen, doet woensdag avond mee in een onderling partijtje en reist ook naar Be- nidorm, waar Sparta aan een toernooi deelneemt. Sepp Maier, die in de nacht van zaterdag op zondag zwaar gewond raakte bij een auto ongeluk, is dinsdag overge bracht naar het universitaire ziekenhuis in München. Maier verbleef sinds zondag in de orthopedische kliniek en werd, volgens een woordvoerder van Bayern München, uit voorzorg naar het andere ziekenhuis ge bracht. Maier is bij bewustzijn en zijn toestand is ongewij zigd. RAALTE - Stef Walbeek, die de laatste drie jaar uit kwam voor Go Ahead Eagles, heeft overschrijving aange vraagd naar de Nederlandse amateurkampioen Rohda uit Raalte. Voordat Walbeek bij Go Ahead speelde stond hij onder contract van achtereenvolgens Sparta en Hertha BSC. MADRID (ANP) - De acht voudige Spaanse motorwe reldkampioen Angel Nieto, die zondag tijdens een race in de kwartliterklasse in de grote prijs van Vila Real in noorde lijk Portugal ten val kwam, blijkt minder ernstig te zijn gewond dan aanvankelijk werd aangenomen. In eerste instantie werd ge meld dat zijn toestand zorge lijk was. Nieto is inmiddels overgebracht naar eén zieken huis in Madrid. LOTTO - De directie van de stichting de nationale sport- totalisator zal per 1 oktober a.s. een wijziging ondergaan. De huidige directeur, de heer P.J.C. Lut, die in 1981 de stichting zal verlaten wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd, zal op die datum zijn functie overdragen aan drs. J.P.Th. Zwartjes, die reeds enige jaren als adjunct directeur aan de stichting is verbonden. Het bestuur van de stichting heeft de heer Zwar tjes per die datum benoemd tot directeur, onder gelijktijdige benoeming van de heer Lut tot directeur voor speciale dien sten. HANDBOOGSCHIETEN - De Nederlander Tiny Reniers heeft in West-Berlijn tijdens de strijd om de wereldtitels handboogschieten bij de heren verrassend de leiding. Van een afstand van 90 meter schoot Reniers 286 punten bij elkaar. In dit eerste onderdeel werd de Amerikaan Darrell tweede met 280punten. Darrel, diein 1976 in Montreal Olympisch kam pioen werd, had een oventje meegenomen om de vingers, die bij het koude weer verstijf den, weer te verwarmen. Derde was de Belg Emil Vercaigne met 279 punten. ZEILEN - De gebroeders Cox uit Huis ter Heide hebben dinsdag op het IJsselmeer bij Hoorn de vijfde en voorlaatste race voor het Nederlandse kampioenschap zeilen in de Flying Juniorklasse gewon nen. CEES DINGEMANSE, de ju nior uit het Westbrabantse Bergen op Zoom behaalde in een koers te Olland een ver dienstelijke achtste plaats. PETER GODDE en Wim de Waal blijven voor het West brabantse De Zuidwesthoek rijden. De Zeeuwen stapten vorig seizoen over naar die vereniging en zorgden met die stap voor nogal wat opschud ding in het Zeeuwse wieler- wereldje, Gödde en De Waal „tekenden" voor twee jaar bij. REINIER VALKENBURG uit Bergen op Zoom heeft gisteren in 's-Gravenzande een nieu- welingenkoers gewonnen. Het betekende zijn zesde zege van dit seizoen en bracht het aantal overwinningen van De Zuid westhoek dit jaar op 43. Jac ques van der Poel eindigde als zevende en Rik Groot als tien de. (Van onze sportmedewer ker) CLINGE - Na de wild west-taferelen van zon dag tijdens de dameskoers in Clinge was het gisteren bij de amateurs weer raak. Kees van Bragt was het voornaamste slacht offer en moest naar het ziekenhuis in Hulst wor den gebracht waaruit hij misschien vandaag mag vertrekken. Ook Wim de Waal kwam hevig geschaafd uit de strijd tevoorschijn. Toch kon De Waal een uur na de koers weer aardig lopen. In het onderbeen werden zes hechtingen gedaan en voor de rest zat De Waals bovenbeen in gepakt vanwege enkele bloeduitstortingen. „Ik start morgen (vandaag) toch in Ulvenhout", aldus een keiharde Wim de Waal na afloop. De vraag is natuurlijk hoe zoiets nou voor de tweede keer kan gebeuren. Peter Göd de was zelf maar uit de koers gestapt vanwege het gevaar.,Ik kom hier nooit meer koersen, want wat er overal op het parkoers ge beurde was abnormaal. Kijk als men zondag al zoiets heeft meegemaakt moet men touwen span nen", aldus Gödde. Ook Gerrit van het Geloof kon de woorden van Gödde goedkeuren. Het wieier- comité is van Clinge zat natuurlijk na afloop niet zo lekker. „Voor een co mité is dit niet leuk, we hebben ons best gedaan en dan gebeurt zoiets. We hebben de politie van Hulst gevraagd iemand te sturen maar die waren er niet", aldus een woord voerder van het organisa tiecomité. De organisatie was nog naar de politie geweest maar opper wachtmeester De Koning kon geen manschappen vrij krijgen voor deze koers waar toch zo'n 3000 bezoekers waren. „Ik snap niet dat een avond- koers van St.-Jansteen wel versterking van de politie krijgt en wij niet", aldus de voorzitter van het wielercomité Clinge. (Van onze sportredactie) BRUSSEL - De Belgische Wielerbond maakte dinsdag avond de officiële lijst bekend van de beroepsrenners die op 26 augustus in het Neder landse Valkenburg zullen deelnemen aan de wereldkam pioenschappen op de weg voor beroepsrenners. Het zijn Claude Criquelion, Rogier de Vlaeminck, Gerry Verlinden, Mare Demeyer, Fons de Wolf, Walter Godef- root, Willem Peeters, Michel Pollentier, Eddy Schepers, Herman van Springel, Paul Wellens en Daniël Willems. Reserves zijn Jos Jacobs en Walter Planckaert. Voor de wereldkampioen schappen op de baan in Am sterdam zijn geselecteerd Pa trick Sercu, Michel Vaarten en Noël Jonckheere. Voor de achtervolging is momenteel nog niemand aangeduid, al heeft het er alle schijn van dat Roger de Vlaeminck het eens op dit nummer wil proberen. Links Cees Spaans met naast hem Maarten Paauwe, twee Zeeuwse coureurs die ooknaan het vertrek komen donderdag in de zevende „Badronde van Domburg". (Van onze sportmedewerker) DOMBURG - Rond de zestig amateurs gaan morgenavond om zeven uur van start in de zevende Badronde van Dom burg. Burgemeester Diepen horst van Domburg geeft weer het vertreksein met een dub belloops jachtgeweer, een zo genaamde voorlader. Het be looft in Domburg weer een spectaculaire koers te worden, gezien het selecte deelnemers veld. De wedstrijd krijgt een in ternationaal tintje door de deelname van een Noorse ploeg bestaande uit zes renners onder wie de nationale kam pioen Geir Digerud, Eric Pe- dersen en Joh. Hanssen. De Zeeuwse amateurs zijn sterk vertegenwoordigd met onder andere Wim de Waal, Peter Gödde, Wil van Helvoirt, Cees Spaans, Tonnie Huijzen, Ad Polak, Thijs Fase en Cees Vleugel. Er is overigens voor de Zeeuwen voldoende tegen wicht vooral van Brabantse zijde. Van de partij zijn name lijk ook sterke kleppers als Mario van Vlimmeren, Gerrit van 't Geloof, Cees de Jong, Rmi Rils, Ad Tak, Ad van der Poel, Wies van Dongen, Peter Kivits en Theo Appeldoorn. In de Walcherse badplaats moe ten de renners 60 ronden of 84 kilometer afleggen. De wed strijd werd ook nu weer geor ganiseerd door de RTC Theo Middelkamp in samenwerking met de vereniging van onder nemers badplaats Domburg, (Van onze tennis- medewerkster) SLUIS - Ondanks het niet voorspelde mooie weer liep men gisteren in Sluis iets ach ter op het schema. Er is in de groepen D en C een begin ge maakt met de dubbelspelen en gemengd dubbelspelen. De grootste verrassingen vielen echter in het dames enkel C waar de als nummer drie ge plaatste De Ligt uit Breda door M. Lahoten uit Brugge in drie sets werd uitgeschakeld. Even verrassend was de winst van de Belgische F. de Loddere op Anick Huisman, die als vierde geplaatst was. In het heren enkel speelde Leenhouwers, tevens lid van de wedstrijdcommissie een goede partij tegen J. Meister uit Wuppertal. Hij won met 6-3 en 6-3. Verliezers tweede ronde heren enkel D: N. de Ligt, H. Uhren, R. Reniwue, C. v. Kampen, A. v. Dongen, P. van Meurs, R. Claassen, B. Huis, P. Saelen, S. Carpentier, H. Nijenhuys, N. Martijn, J. Texter, W. Kok, J. de Wever, P. Scheffer, L. de Lof, G. Kanij zer, V. Hendrikse, J. Buysrog- ge, J. Kaluwé, H. Ganseman, J. Leenhouwers, J. Meister en R. van Erven. Derde ronde heren enkel D: H. Muhren - R. Relique 6-2, 2-6, 7-5, A, v. Dongen - V. Campen 6-7, 6-4, 6-4, G. Kouijzer - R. de Loof 6-4, 6-4, J. Leenhouwers - J. Meister 6-3, 6-3. In de tweede ronde heren enkelspel kwamen J. Vergel- ling, J. Brejaart, P. de Bruyc- kere, G. Blaakman, P. v. Dae- len, G. v. Ottegem, P. v. Sti- chelen, A. de Putter, P. Lam paart, G. v. Dalen, A. Ale- wijnse, H. Koster, J. v. Beek, B. de Booy, P. Marteyn, J. Trap man, A. Freriks als winnaars te voorschijn. De derde ronde dames enkel C bereikten F. de Loddere, M. Maas, R, Elliott, M. Lison, M, Lamote. De twee de ronde gemengd dubbel D bereikten Lampaert - Lam- paert, Big-Big, Kadtelijn-Ver- beke, Boekhout-Robijn, Vis ser-Groenendijk, Barends- Carpentier. De tweede ronde dames dubbel B: Big-Big, La Rie- vriere - Kreller, Bergen - Van Remortel, Diondina - De Jong, Hilger - Vriens, Robe - St. de Vries, Kokke-Kokke, Van der Zee-Vis. (ADVERTENTIE) Informatie van de ANWB voor wie de grens over gaat Neem 'm dus mee, die Inter nationale Reis en Kredietbrief (IRK). Ongeacht of u per auto, vliegtuig, trein, bus of boot reist. Krijgt u dan met pech, ziekte, een ongeval of andere tegenslag te maken, dan zorgtde ANWB Alajrncentrale voor alle mogelijke hulp. Hulp voor personen. Variërend van toezending van medicijnen tot organisatie van patiën ten-vervoer naar Neder land, zo nodig met medische begeleiding. Ook vervoer van eventuele overledenen. Krediet. Voor't betalen van onverwachte, hoog uitgevallen garage-, dokters- of ziekenhuisrekeningen. Rechtsbijstand. Voor 't geval u in 't buitenland met de arm der wet in contact komt. Hulp voor voer tuigen. Variërend van onderdelen-toezending tot auto-repatriëring. De IRK kost maar f 22,50 en is, op vertoon van een geldige ANWB lidmaatschapskaart, verkrijgbaar bij alle ANWB kantoren, alle vestigingen van de Rabobank en alle vestigingen van De Grens wisselkantoren. Op al deze adressen kunt u ook ANWB-lid worden.

de Stem | 1979 | | pagina 9