estig exposanten op cheldepoort 1979 Braderie wild west in Sas van Gent PEUTERS WESTDORPE VIERDEN VIERJARIG BESTAAN „ZAALTJE Uitslagen van wedvluchten uit Doornik Zierikzee wil ziekenhuis niet missen Projecta bi slell nieuwe voorwaarden op Zitting over muntenvondst Serooskerke uitgesteld WPN-KEURING SEROOSKERKE SUCCES [Terneuzen gebah dat wcrhclijK aij Aanstaande bruid Aanstaande bruidegom jl5 jaar Sloehaven Wijziging kerkbestuur [Westdorpe Programma A 71 f ng STEM VAN DONDERDAG 12 JULI 1979 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - De rechtszitting over de monumentenvondst in Serooskerke is voor minstens twee weken uitgesteld. De heer Huis man, advocaat van de familie Geldof, had een conclusie ingediend analoog aan de eis van deze partij, waarna de advocaat van de gemeente Veere, de heer Van der Weel vroeg om twee weken uitstel voor antwoord. Dit uitstel is volgens ingewijden nog vrij kort, omdat nadien de heer Van der Weel op vakantie gaat. Het is echter nog geenszins zeker dat op 25 juli de zaak inderdaad in een stadium verkeert dat van een rechtszitting sprake kan zijn. Zoals bekend gaat de strijd om de munten vooral om hantering van het begrip geld. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN - In totaal zestig exposanten uit de industriële ■en scheepvaartsector zullen deelnemen aan de manifestatie Scheldepoort '79, die van 18 tot en met 25 augustus in Vlissingen „houden wordt. Achtergrond van het gebeuren is het feit dat het top 2 september 15 jaar geleden is, dat de Sloehaven werd ge- jopend. De organisatie van Schelde- |poort'79 is in handen van de Internationale Publiciteits- diensten (IPD) in Terneuzen. ■De opening van de manifesta- ■tie zal worden verricht door de [commissaris van de koningin lin Zeeland dr. C. Boertien. (Van onze correspondent) WESTDORPE - Het rk I kerkbestuur van de Onze Lieve I Visitatieparochie van West- I dorpe zal binnenkort worden I gewijzigd. De heer A. de Moor, die gedurende vier periodes Ivan vier jaar zitting heeft ge- j had in het Westdorpse kerk- I bestuur, is volgens de statuten Iniet meer herkiesbaar. De heer De Moor is directeur Ivan de plaatselijke Rabobank jen heeft zich in het verleden zeer verdienstelijk gemaakt Ivoor de gemeenschap van j Westdorpe. Zo is hij bestuurs- jlid van verschiedene plaatse- I lijke verenigingen en instellin- jgen. Het is nog niet bekend wie Ihem als lid van het rk kerkbe- j stuur te Westdorpe zal gaan j opvolgen. Kandidaten kunnen I zich opgeven bij de pastoor. ONI - De hengelaarsvereni ging Ontspanning Na Inspan- jning houdt zaterdag voor haar [leden een hengelwedstrijd die meetelt voor het clubkam pioenschap 1979. Gevist zal worden op de uitwatering van Ide Otheense Kreek van 14 tot 117 uur. De prijsuitreiking ■vindt daarna plaats in het jclublokaal, café Belle Vue aan Ide Noordstraat in Terneuzen. Scheldepoort'79 speelt zivh voornamelijk af op en rond het stadhuisplein in Vlissingen. In twee semie-permanente hallen zullen hier de exposanten worden ondergebracht. Daar naast is er ook gelegenheid om materiaal in de open lucht te exposeren en te demonstreren. Parallel aan de expo loopt een soort congresweek in hotel Brittania. Bezoekers van de expo kunnen hier luisteren naar inleidingen over allerlei nautische en industriële zaken, die betrekking hebbenfop de exonomische activiteiten in de Westerscheldemonding, Zo zal de Vlissingse burge meester drs. T. Westerhout een inleiding houden over de rela tie tussen zijn gemeente en het Sloegbied. Andere onderwer pen, die aan de orde komen zijn: het industrieel wervings beleid in Zeeland, veiligheids aspecten van gas- en chemica- liënopslag, oliebestrijding op het water en modern manage ment. Onder de exposanten van Scheldepoort'79 bevinden zich behalve bedrijven ook de ge meenten Terneuzen, Goes en Vlissingen. Verder zijn de ha venschappen Terneuzen en Vlissingen vertegenwoordigd. Voor de dames van de deelne mers aan de expo is er door de organisatoren een speciaal „ladiesprogram" op touw ge zet, een programma dat be staat uit verschillende excur sies. Verder is er donderdag 23 augustus een receptie op de ms Madeleine van de firma Dijk huizen uit Vlissingen. Speciaal als herinnering aan de expo Scheldepoort zal een grammofoonplaats worden uitgegeven. De plaat wordt volgezongen door het Schel- deloodsen-koor. De expo Scheldepoort '79 die volgens de IPD in 1980 een tweede edi tie krijgt,begint zaterdag 18 uaugustus om 15 uur. De ope ningstijden zijn verder dage lijks van 11 tot 21 uur. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT - „Sfeer en gezelligheid" staan hoog in het vaandel geschreven van de middenstandsvereniging SAS-70 uit laas van Gent. Dit wordt nog eens extra benadrukt tijdens de Ipentseweek die vrijdag 20 juli start. Hoofdmoot van deze „vijf- Jaaagse" is traditiegetrouw dans en muziek, wat dit laatste be leeft vooral „levende" muziek. 9, Terneuzen. Tel. 01150-96651 Vijf dagen lang zal de West- |»ade en Promenade omge- jtoverd zijn in een groot wild west dorp, waar overal ver- Weid de „ranches" en „sa- Ijaons" verspreid staan en waar braderie-bezoeker ruime Jwiis vindt in allerlei koopjes Ile de Sasse winkeliers op raie wijze tentoonstellen, verigens zullen niet alleen de [winkels en „huisjes" de wild- pest sfeer bepalen, ook de jnkeliers zelf zulen fraai uit- als cowboys (en al of i"et te paard) bijdragen in de JWstern-style. "d braderie-comité heeft boordevol programma sa- r'engesteld. Vooral het volks- pisen door buitenlandse Poepen is nu al vijf jaar een PJna onmisbaar punt in de IMtse week. En om dit eerste stram van Sas Promotion Uite vieren zijn er nu niet f «der dan twee uitmuntende f «epen gecontracteerd, te L cn een Roemeense en een gese groep. De levende ziekwordt dit jaar verzorgd j r r"e Lazy River Band" en f zondagmiddag zal de coun- en western groep The Silver ft Express op de promena- L ?miëe muziek ten ge- "•e brengen. Maandag en Pi ji za' de boerenkapel lto, xracht 9 de braderie be- T!** vermaken. fop lSen de kinderen die «s de braderie in western kledij worden gefotografeerd een prijs. Maandagmiddag is er een tekenwedstrijd voor de jeugd, terwijl dinsdagmiddag het oude volksvermaak „mastklimmen" door de jeug dige bezoeker kan worden beoefend. VRIJDAG 20 JULI: braderie open van 13 tot 20 uur. 15 uur optreden Roemeense dans groep. 16 uur officiële opening. 17 tot 21 uur speciale mossel maaltijden in restaurant „Royal". ZATERDAG 21 JULI: bra derie open van 13 tot 17 uur. 13-17 uur antiekmarkt. 15 uur optreden van Portugese dans groep. 15-11 uur Lazy River Jazz Band. ZONDAG 22 JULI: braderie open van 13 tot 18 uur. 15-18 uur optreden van The Silver Eagle Express (Country en western). 14.30 uur biertap wedstrijden bij herberg „Rot terdam". MAANDAG 23 JULI: bra derie open van 13 tot 18 uur. 15 uur tekenwedstrijd voor kin deren. 18.30-20.30 uur optre den van Windkracht 9. DINSDAG 24 JULI: brade rie open van 13 tot 20 uur. 18.30 tot 20.30 uur optreden van Windkracht 9. 15 uur Mastklimmen voor de jeugd. 9M Van onze correspondent) WESTDORPE - De kinderen van dC peuterspeelplaats „Olleke Bolleke" te Westdorpe, vierden gisteren feest: het 4-jarig bestaan van de speelplaats. Ongeveer zestig procent van de Westdorpse peuters bezoekt de speelplaats, die is ondergebracht in de benedenverdieping van een eensgezinswoningin Steeland. Die ruimte is beslist te klein en men hoopt dat het Sasse gemeentebe stuur binnen afzienbare tijd hiervoor een oplossing zal weten te vinden. (Van onze duivensportmedewerker) ZAAMSLAG - De postduivenverenigingen in de kringen Cen trum en Wcst-Zeeuwsch-Vlaanderen hielden wedvluchten van uit Doornik, hoofdzakelijk met jonge duiven. De uitslagen zijn: (ADVERTENTIE) Ruim 75,00 aan geschenken ontvangt u als u uw onder trouw tijdig meldt op één van de kantoren van DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Mocht uw a.s. vrouw het vergeten, doet u het dan. Als u op uw ondertrouwdag of enkele dagen daarvóór even op één der kantoren van De Stem B.V. komt, dan garan deren wij u een bezoek van de hostess van de felicitatie- dienst. Deze hostess bezorgt u gratis een aantrekkelijk pakket met tal rijke geschenken en een groot aantal waarde- en reductiebonnen van plaatselijke middenstand en bedrijven. Waarde ca. f. 75,00 U ziet, het is de moeite waard. Geef daarom tijdig uw ondertrouwdatum door. Schriftelijk of persoonlijk aan één van de kantoren van DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLANI ZIERIKZEE Het gemeen tebestuur van Zierikzee heeft ernstig bezwaar tegen het op heffen van het Rode Kruiszie- kenhuis in Zierikzee. De slui ting van dit, enige, ziekenhuis in Noord Zeeland vindt Zie rikzee volstrekt onaanvaard baar, temeer daar, het bevol kingsaantal in de zomermaan den door de toeristenstroom alleen ai voor Schouwen-Dui- veland oploopt tot 80 a 100.000. De raad en B. en W. van Zie rikzee reageren hiermee op het advies ziekenhuissituatie in Zeeland dat voor het college voor ziekenhuisvoorzieningen op verzoek van de staatsse cretaris van volksgezondheid is opgesteld. Daarin wordt on der meer de suggestie gedaan het Rode Kruisziekenhuis in Zierikzee rond 1990 te sluiten, waarna patiënten uit Schou- wen-Duiveland aangewezen zouden zijn op de ziekenhuizen in Goes of Rotterdam. Die af standen vindt het gemeente bestuur van Zierikzee te groot. Het ziekenhuisfamiliebezoek zal daarmee bemoeilijkt wor den vrezen ze. Zierikzee heeft GS van Zeeland gevraagd in haqr advies aan de minister van volksgezondheid te pleiten voor het laten voortbestaan van het ziekenhuis in Zierik- Nog Sneller te Breskens met 433 jonge duiven (1071 mpm): 1. A. Cornells en zoon, 2. J. van Oostenbrugge, 3 en 4. gebroe ders Van Grol, 5. J. Reijnvoet. Met 60 oude duiven (1105 mpm): 1,2 en 10. A. Cornells en zoon, 3,4,5,6 en 8. A. Boekhout. Hoop te Biervliet met 264 jonge duiven (1133 mpm): 1. J. van de Linde, 2. B. Doens, 3 en 5. J. Moens, 4. J. Lecluijze. Met 114 oude duiven (1106 mpm): 1 en 2. J. van de Linde, 3 en 7. M. de Dobbelaere, 4. Chr. de Graaf, 5. Blomme-De Ruijs- scher. De Getrouwe Duif te Cad- zand met 303 jonge duiven (1137 mpm): 1. P. Goossen, 2. A. Mabelis, 3. M.tyan Hee, 4. A. Duininck en zoon, 5. J. van de Plasse. Met 61 oude duiven (1130 mpm): 1. en 6. A. de Put ter en zoon, 2. J. van de Plasse, 3,7 en 10 J. Visser, 4. J. Kools, 5. W. Goossen. De Snelvliegers te Oostburg met 395 jonge duiven (1058 mpm): 1 en 8. J. van de Broec- ke, 2. R. van Hee, 3 en 5. Da- thijn-Cauwels, 4. P. de Paepe. Met 110 oude duiven (1082 mpm): 1. P. Boekhout, 2. M. Guijsse, 3, 5, 8 en 9. Ramme- loo-Cauwels, 4. W. Prenen. Steeds Sneller te IJzendijke met 315 jonge duiven (1085,8 mpm): 1. R. Colpaert, 2, 8 en 10 Putter en zoon, 3. J. van de Broeke, 4. P. Dellaert, 5. I. de Cocq. Met 155 oude duiven--., 1121,4 mpm): 1. H. de Putter, 2. H. Dellaert, 3. M. Rodts, 4. P. de Smet, 5. J. Deprez. VZV te Hoofdplaat met 416 jonge duiven (1091 mpm)1en 3. J. den Hamer, 2. A. de Wever, 4. A. de Poorter, 5 en 10. ge broeders Temmerman-H. Met 102 oude duiven (1082 mpm): 1. gebroeders Temmerman -H., 2. H. Calon, 3. B. de Poorter, 4. C. Ghijs. Eerste de Beste te Schoon- dijke met 268 jonge duiven (1074 mpm): 1. J. Tournois en zoon, 2. M. Verherbrugge, 3. Cl. de Wever, 4. P. de Hullu, 5. C. Pijcke. Met 77 oude duiven (1091,69 mpm): 1. J. Temmer man, 2 en 8. J. Dhont, 3. J. Pijc ke, 4. J. Huigh, 5. S. Huigh. De Zwaluw te Kwaden- damme met 310 jonge duiven (924,98 mpm): 1. S. van 't We steinde, 2. J. van de Klooster uit Ovezande, 3. J. Beulens, 4,7 en 10. W. Jacobusse uit Hoede- kenskerke, 5. J. Steenbakker. De Uiver te 's-Heer Arends- kerke met 386 jonge duiven (819,74 mpm): 1 en 9. B. Poel man, 2 en 4. J. Geluk uit Hein- kenszand, 3. H. Tijdens, 5. Joh. Poelman. Vriendenkring te 's-Heeren- hoek met 291 jonge duiven (876,48 mpm): 1. en 3. Joh. van de Dries, 2. P. van de Waart, 4. A. Westdorp, 5. C. Rentmees ter. De Postduif te Lewedorp met 121 jonge duiven (811,19 mpm): 1. en 5. P. Driedijk, 2 en 7. P. Pietërs, 3. A. Driedijk, 4. G. van Strien uit Wolfaarts- dijk. (Van een onzer verslaggevers) GOES In een brief gericht aan het gemeentebestuur van Goes, heeft de projectontwikkelingsmaatschappij Projecta bv laten weten dat de huidige afspraken zoals die in een eerder stadium gemaakt zijn, gewijzigd dienen te worden, wil Projecta haar bouwplan kunnen uitvoeren. De heer Geelhoed, woord voerder van Projecta bv in Utrecht sprak over „een puur zakelijke brief", waarin een aantal dingen aangescherpt worden,, en over „een heel normale correspondentie over grondtransacties tussen ge meente en een maatschappij als Projecta". Uit de reactie van burge meester F. Huber mag echter opgemaakt worden dat de hele affaire rond de renovatie van de 's-Heer Hendrikskinderen- (Van onze paardesportmedewerker) SEROOSKERKE - Zaterdag werden er in Serooskerke de premiekeuringen van de Zeeuwse afdeling van het Warmbloed Paarden Stamboek Nederland gehouden (WPN). Niet minder dan 152 aanmeldingen stonden op het programma. Vanaf tien uur 's morgens werd er in drie keuringsbanen beoordeeld, terwijl de definitieve plaatsing in het middagprogramma plaatsvond. Kampioen van de oudere merries werd Petra van J. Goedegebure uit Kapelle-Biezeiinge. Kampioen van de jonge merries (1-, 2- en 3-jarigen) werd Trienta'van de R. de Bads uit Hulst. Bijzonder succesvol was de stoeterij „De Ronde Putten" van C. van der Peyl uit Axel die in de rubriek 1-jarige merries zowel met Utopia, Ulien als met Ueria (allen van Papillon) een eerste premie verwierf. In de rubriek rijpaarden on der het zadel, werden er drie voor de centrale keuring te Utrecht geselecteerd. Dat wa ren: Korine van M. de Feyter uit Terneuzen (bereden door Ingrid de Feyter); Raffaella van V. Thijs uit Hulst (bereden door Susan Malcorps) en Nonja van eigenaresse en be rijdster Andrea van Kroonwijk uit Koewacht. Bij de fokmerries onder het zadel, was de oranjerozet voor Luc Cornelissen; met Saskia van A. Cornelissens uit Nieuw- Namen. Op de tweede plaats eindigde Obligeance van M. Vos uit Vlissingen, gereden door Winny de Landmeter. Uit deze rubriek gaat geen afvaar diging naar Utrecht. De enige showrubriek m het middagprogramma werd ver zorgd door P. Riemens uit Nieuwvliet, die met zestien WPN-paarden grotendeels gereden door leden van de lan delijke rijvereniging de Zwinruiters, een keurige car rousel ten beste gaf. Een keu ringsdag met een middagpro gramma, dat voor het grote publiek niet aantrekkelijk bleek. Een keuring die gezien de belangstelling die men ver dient van alle fokkers in Zee land van welk ras dan ook, be ter thuis zou horen op de Zeeuwse dag van het paard. dijk in een ontwikkeling is ge komen die de uitvoering van de werkzaamheden weer op losse schroeven zet. „We proberen de zaak, die we gestart zijn, wel af te ronden", liet de heer Huber weten, waarmee hij doelde op de aankoop door de gemeente van de laatste parti culiere woningen. In een van die woningen huist momenteel een kraker. De heer Geelhoed van Projecta zegt hierover: „Wij wensen eigenlijk geen enkele publiciteit omtrent de onderhandelingen tussen Projecta en de gemeente Goes. Dat levert alleen maar nega tieve reacties op. Binnen de kortste keren zitten er dan weer 20 jongens in die leeg staande huizen. We hebben ook tegen de gemeente gezegd je moet die huizen onbewoon baar verklaren en in mootjes hakken. Dan heb je geen last meer". De nieuwe bezwaren die voor Projecta ontstaan zijn inzake de vernieuwingsplannen aan de Hendrikskinderendijk, waar 17 nieuwe woningen ge bouwd zouden gaan worden, komen volgens de heer Geel hoed voort uit de conditie van de dijk, die geen kleilichaam blijkt te bezitten, zodat er ge heid moet gaan worden en de aanwezigheid van leidingen, waar Projecta geen weet van had. Natuurlijk is het een cen tenkwestie. „De gemeente wil zoveel mogelijk geld hebben en wij willen zo goedkoop moge lijk bouwen", geeft de heer Geelhoed te kennen. „We heb- ben momenteel ook wat moei lijkheden met de verkoop van woningen in ons project in de Goese Polder. De marktsitua tie van dit moment is niet erg gunstig". Burgemeester F Huber, die weinig wenste los te laten over de motieven van Projecta om de gemeente nieuwe voor waarden te stellen, zei op korte termijn tot een gesprek te ko men met de projectontwikke lingsmaatschappij.

de Stem | 1979 | | pagina 19