Hulster sport- halplan op 20 juli in gemeenteraad GOESE ONDERWIJZER RAES VERVROEGD MET PENSIOEN bestaan j Mia Vullinghs exposeert in raadhuis van Hulst TOERTOCHT DOOR MIDDEN ZEELAND Tiende plaats voor Digny Sinke Kleedlokalen tennisbanen veel te duur voeringen Prinses Rustig aan met vernieuwing RAAD BORSELE: stad streek 1979 voor Geref. onderwijs islag markten I KAPELLE, dinsdag 3 juli 1979 [Frambozen per doos van 200 Igramx 12,11.13-1.27, IIX 72, x li: I 1.21-1.45, IIX per kg. 79-3.41, II 2.79, napluk II per ig. 2.79, rode bessen per doos Iran 200 gram: extra 73-74, IA ■58-73, IB 47-57, H 25-35, rode I rassen per doos van 500 gram: IIAl.29-l.32,IB 1.12-1.16,rode I zessen per kg in 2 kg kratten IA |2 56, IB 2.26-2.36, II 1.84-1.97, ('srdbeien per doos van 200 Igram I 46-53, IIX 31-44, II 25, |aardbeien in 2 kg kratten per 11.60-2.20, IIX 1.40-1.60,11 11.25-1.30, loganbessen per lioos 80, Golden Delicious II 80 |61-67, II 70/80 52-56, II 65 ■8-35, aardappelen I 48, drie lingen 38, kriel 38, bosuien 37, I Kassnijbonen 12.80, krom 1.10, (Conference II 55/65 42, indus trie aardbeien per kg. 1.55. till Hengstdijk Zwemvier- daagse in Hulst CXA organiseert poppenkast voor kleuterscholen politierapport Kloosterzande HET ADRES nF STEM VAN WOENSDAG 4 JULI 1979 W 1979 haar een herdenkingsdienst ref. kerk, Terneuzense- >rt een receptie gehou- en -onderwijskrachten Reuzenhoek en Othene nodigen wij van harte uit i receptie bij te wonen, een ieder een herden- ging worden uitgereikt, e receptie bij te wonen ir dit boekje, dan kunt u j dhr. C Toorenaar, Val sohrifteltjk opgeven akter. ttertype gezet op Via de telefoon dat U moet betalen, ixtra te betalen. Als uwe girobetaalkaart betaling ontvangt U iekosten in rekening 16,4811 XB Breda. of komma één vakje Prijs incl. 4% BTW 2,62 3,93 5,24 6,55 7,86 9,17 10,48 f 11,79 13,10 HULST - In het Hulster raadhuis wordt momenteel een tentoonstelling gepresenteerd van de Nijmeegse keramiste Mia Vullinghs, in 1942 geboren en opgeleid aan de academie Sint Joost te Breda. Ook doceerde ze keramiek in Nijmegen en Venlo. Een groot deel van haar hier getoonde stukken bestaat uit gebruikskeramiek, met name uit vazen, die vaak de vorm hebben van een cylinder waarop een schaal geplaatst werd, verder maakt ze ook gebruik van opengevouwen vormen. In elk geval komt de draaischijf er niet aan te pas en is er sprake van zuiver handwerk. Hoewel men vazen in het alge meen tot de gebruikskeramiek rekent, heeft het er de schijn van dat de vazen van Mia Vullinghs toch voor al als sieraden en objecten gedacht zijn en niet als gebruiksvoorwerpen als hoe danig ze natuurlijk toch ook toepasbaar zijn. In de zin van kleine objecten en kunstvoorwerpen zijn ook de andere werkstukken van Mia Vullinghs op te vatten: stoel tjes, ingepakte tassen, paddestoelen, kleine geestige sier- voorwerpjes die van een typisch vrouwelijk temeperament getuigen. Charmant en geestig zijn ook een paar keramische klineplastieken van een uitdagende vrouwelijke figuur. De keramische opvattingen van Mia Vullinghs openen dan geen nieuwe perspectieven op het gebied van techniek en inspira tie, toch is haar werk zuiver en acceptabel. Haar expositie blijft te bezichtigen tot 15 juli. WILLEM ENZINCK (Van onze sportmedewerker) 'S-HEERENHOEK - Zon dagmorgen was het in 's- Hec- renhoek een ware invasie van fiets-enthousiasten. Voor de toertochten door Midden- KAPELLE, 2 juli - Frambo- I zen, per doos van 200 gram? IAX 12 5.01 per kg, 1x12 95-1.30 per doos, IIXxl2 3.37 per kg, 1x9 4.28-4.86 per kg, IIXx9 2.81-3.13 per kg, 11x9 2 81 per kg, napluk per kg 2.81 Rode bessen per doos van 200 gram: extra 9 1.11-1.15, IA 85-1.00, IB 71-86, II 53. Rode bessen per doos van 500 gram: Extra 1.93, IB 1.48-1.63. Rode I bessen in 2 kg kratten per kg: IA 3.50-3.60, IB 2.70-2.90, II 12.10. Aardbeien per doos van '00 gram: 150-60, IIX 45-51, II 1 27-44. Aardbeien in 2 kg krat I per kg: I 1.80-2.70, IIX 1150-2.20, II 1.30-1.50. Nieuwe [aardappelen I 55-69, drielin- 36-48, kriel 33-36. [Groenten: bosuien 40, bloem- I kool 1.20-2.40. (Coöperatieve tuinbouwveiling (Middelburg: (Marktbericht van maandag 2 (juli 1979 - Vroege aardappe- eerstelingen gR 56-72, (briel 30-46, kriel 39-59, aan roer 9ton tomaten A I 91-92, B (182-96, C I 53-58. Paprika kg (■40-452. Rode bessen doosje ('8-112. Aardbeien doosje 155-61 Groenten: Sla 18-36, ltasandijvie 71-72, natuur an- (ijvie 57-70, spinazie 130-175, postelein 62-78, ijsbergsla (81-36, kassperziebonen (356-402, kassnijbonen (212-331, kassnijbonen krom T'9-186, tuinbonen 77-90, ro tzooi 105, spitskool 35-72, (*aspeen 171, bospeen 85-133, (ioslèroten 35-54, bosuien □■19-46, uien kg 42-43, rabarber (29-46, radijs 27, selderij bos 1)8-20, peterselie kistje 278, l!onekruid kg 226. Komkom- Pers 76/91II 51, 61/76142-46, ("33, 51/61 I 33-47, komkom- Per krom II kg II 28. Bloem bol 4 I 270-281,11258-268, 6 I J219-2 65, II 125-257, 8 I (■55-162. II 116-179, 10 II Zeeland over de afstanden van 26, 70 en 120 kilometer meld den zich namelijk een record aantal (600) deelneemsters en deelnemers. Onder hen die over genoeg energie beschikten om 70 of 120 kilometer af te leggen be vonden zich diverse mensen uit de sportwereld zoals de schaatsers Arjaan van de Kreeke, Mari Stevense, Frans van de Berge, Ko Goeree en Wim Hirdes. Ook oud-wiel renners zoals Piet Rentmees ter, Max Joosse en Cor de Schipper waren van de partij alsmede de KNWU-juryleden Jan Franse, Wim Luitwieler en Piet de Kunder. Verder diverse actieve voetballers van Patrij zen, SVD, Lewedorpse Boys er. andere clubs. Terecht concludeerde orga nisator Cees Raas, die samen met Piet Rentmeester deze tochten op touw had gezet dar ook: „Het was een grandioze fietshappening, mede dank zij het gunstige weer". Vakantievertier Op de Hengstdijkse camping de Vo gel wordt het vakantiepro gramma, dat voor iedereen toegankelijk is, dit weekeinde voortgezet met de volgende evenementen: 6 juli 20 uur: kaarting, 7 juli 20 uur bingo, 8 juli 14 uur gaaibolling. (Van een onzer verslaggevers) HULST - In het Hulster zwembad wordt van maandag 9 tot en met vrijdag 13 juli voor het vijfde achtereenvolgende jaar een zwemvierdaagse ge houden. De deelnemers dienen op vier van de vijf beschikbare dagen 500 meter te zwemmen. Deelnemers onder de tien jaar kunnen met 250 meter per dag volstaan. Om mee te kunnen doen moet vijf gulden worden betaald. Iedereen, die de zwe- mierdaagse volbrengt krijgt een medaille. Van tevoren krijgt iedere deelnemer een sticker en een button. (Van onze correspondente) AXEL-Woensdag 4 en don derdag 5 juli is het een beetje feest in de Axelse k leuter- scholen. Het Cultureel Con tact, de plaatselijke werkgroep die in samenwerking met de stichting UIT in Zeeuwsch- Vlaanderen allerlei culturele evenementen orgamseert, heeft namelijk ook weer iets voor de allerkleinsten op touw gezet. Poppenspeler Jan de Noord uit Amsterdam is uitge nodigd om de kinderen de avonturen te laten meebeleven van de blauwe ridder en zijn zusje Rosanna. Een meisje en een manneke met de wind in hun haren kop petje duikelend op het dunne touwtje in de poppenkast. Woensdag 4 juli om 10 uur speelt Jan de Noord in Klein Duimpje, om 14 uur in Rood kapje. Donderdag 5 -juli ver huizen de poppen naar de kleuterschool De Zeven sprong, waar om 10 uur een voorstelling wordt gegeven, terwijl de laatste voorstelling om 14 uur in kleuterschool „De Grensrakkertjes in Koewacht wordt gegeven. (Van onze sportmedewerker) ZANDVOORT - Zondag werd op het circuit van Zand- voort in het kader van de In ternationale ADAC Trophy de vijfde ronde verreden in de zeer spannende Volkswagen Golf GTI Cup. De enige Zeeuwse deelnemer Digny Sinke uit Kloetinge finishte in het sterke gezelschap als 10e met 16 seconden achterstand op winnaar Fred Krab die een tijd liet afdrukken van 23.54.610. Tweede werd Evert Bolderheij en derde Maarten van Ginneken uit Bergen op Zoom. Met zijn tiende plaats scoor de Digny Sinke nog net een punt voor het totaalklasse ment waarin hij nu is opge klommen naar de negende plaats. De situatie in de fel be vochten merkenrace om de GTI Cup 1979 kreeg een be langrijke wending toen na af loop van de Pinksterraces twee deelnemers na üe technische keuring moesten worden ge diskwalificeerd omdat hun wagens door een opvoerspe- cialist onreglementair waren afgesteld. Het ging om Harry van Zuylen en Fred van Put ten, die als gevolg daarvan hun behaalde punten op pinkster dag (Van Zuijlen werd toen 3e en Van Putten 5e) kwijt zijn en tevens zondag niet mochten vertrekken. De vijf tot nu toe verreden wedstrijden (waarvan één in Zolder) werden achtereenvol gens gewonnen door Evert Bolderheij (tweemaal), Joh Bolten, Maarten van Ginneken en Fred Krab. In het algemeen klassement na vijf wedstrijden gaat Bol derheij nu op kop met 7 8 pun ten, gevolgd door Fred Krab 74, John Bolten 52, Maarten van Ginneken 44 en Harry van Zuijlen 30. Digny Sinke bezet de negende plaats met 10 pun ten. (Van een onzer verslaggevers) HULST Burgemeester en wethouders van Hulst gaan gewoon door met de plannen makerij voor de bouw van een tweede sporthal in combinatie met het reeds geplande over dekte zwembad in het recrea tiegebied Zoetevaart. Dit in de hoop, dat de planologische be zwaren die het coördinatieor gaan van de Zeeuwse milieu beschermers bij de provincie hebben ingediend, geen roet in het eten zullen gooien. De globale bouwplannen en kostenramingen zijn inmid dels gereed. De gemeenteraad, die vrijdag 20 juli tijdens een extra vergadering beslissingen over het project zal nemen, is tijdens een besloten bijeen komst na de raadsvergadering van afgelopen donderdag ver trouwelijk geïnformeerd over de precieze plannen en cijfers. Het sporthalplan is uitgewerkt door de firma Compleetbouw, die ook het overdekte zwem bad gaat bouwen. Volgens burgemeester P. Molthoff worden de plannen pas aan de openbaarheid prijsgegeven wanneer de vergaderstukken voor de extra raadsvergade ring de deur uitgaan. Naar verluidt kan het plan worden uitgevoerd zonder dat de meerjarenplanning wezen lijk wordt aangetast. Wel ne men sommigen aan, dat de uit breiding van binnensportac commodaties bij Den Dullaert en de andere gemeenschaps centra erdoor op losse schroe ven komen te staan. Het sport halplan hangt nauw samen met de geplande bouw van een nieuwe school voor beroeps onderwijs (huishoudschool) in het plan Zoetevaart. De ex ploitatielasten van de sporthal kunnen in belangrijke mate worden verlicht wanneer de beroepenschool de sporthal gaat gebruiken voor gymnas tieklessen. Het bestuur van de school heeft echter een aantal voorwaarden gesteld. Uit de tekeningen, die vertegenwoor digers van Compleetbouw vo rige week tijdens de besloten raadsvergadering ontrolden blijkt dat overwogen wordt om naast de sporthal ook nog een apart gymnastiekzaaltje bouwen. te Zoals reeds gemeld wordt de plannenmakerij rond de be roepenschool en het sport- en zwemcomplex gedwarsboomd door het Zeeuws coördina tieorgaan voor milieu-, land- schaps- en natuurbescher ming, dat bij het provinciaal bestuur een bezwaarschrift heeft ingediend tegen de plaats waar men de gebouwen neer wil zetten. Het coördinatieor gaan vindt, dat er door de uit voering van de bouwplannen teveel drukte in het betrokken recreatiegebied zal ontstaan waardoor natuur en landschap teveel geschaad zouden wor den. (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND - Onder aanvoering van de fractie van de PvdA/PPR konden de Borsselse raadsleden zich niet verenigen met de bouw van kleedlokalen voor de tennisverenigingen in 's-GravenpoIder en Heinkenszand. Ze vinden 245.000 gulden voor twee lokalem veel te duur. Het college van B. en W. in (Van een onzer verslaggevers) GOES - „Er is veel veran derd de laatste tijd, ook in de Caspar Berseschool. Ik hoop dat het team de wijsheid heeft om die veranderingen in goede banen te leiden. Als je de zaken rustig doorvoert, is er met de vernieuwing best wel wat te bereiken". De heer A. Raes, die sinds januari van dit jaar op wachtgeld staat in afwach ting van de uittredingsrege ling die per 1 augustus van kracht wordt, benadrukte bij het afscheid nog eens dat hij altijd prettig gewerkt heeft in die 33 jaar dat hij in het onderwijs gezeten heeft. De Caspar Berseschool heeft hij sinds de oprichting meege maakt. Momenteel is de heer Raes nog op vrijwillige basis aan de school verbonden, doordat hij op maandagmid dag handenarbeid geeft en op vrijdagochtend zijn inbreng levert bij een experiment met niveaugroepen. Het onder- wijsteam van de Berseschool bestaat na het vrijwillige vertrek van de heer Raes nog uit vijf leerkrachten en een part-timer. Voor het experi ment met de niveaugroepen is extra hulp noodzakelijk. Naast de heer Raes zetten zich nog zes ouders in om de 120 kinderen uit de tweede tot en met de zesde klas vol gens de moderne onderwij- sopvattingen onderricht te kunnen geven. „Vroeger was het meer een luisterschool", herinnert de heer Raes zich. „We werkten met enorme grote klassen. Je had de mo gelijkheden niet om eens iets leuks te doen. Je moest je richten op de gemiddelde leerling. Aan een individuele aanpak kwam je niet toe". De heer Raes, die meestal de derde klas voor zijn reke ning heeft genomen, heeft zich zoals vele collega's da nig moeten inspannen om de ontwikkelingen bij te hou den. „De RPCZ trekt er hard aan. Voordat deze instelling er was, heb ik ook allerlei cursussen gevolgd. Dat werd op het laatst wel wat veel, „aldus de 62-jarige schei dende onderwijzer. „Het is niet altijd prettig om na schooltijd nog naar een cur sus te moeten. Er wordt op de leerkrachten nogal wat be lasting gelegd tegenwoor dig". De heer Raes vertelde al tijd prettig gewerkt te heb ben met stagiaires van de CPA in Middelburg. „Die jongens weten veel op didac tisch gebied. Ze hebben zo veel theorie, dat ik er in het begin wel wat huiverig te genover stond, maar later blijkt dat ze m de pi- iktijk nog wel wat kunneiK leren van een ervaren man". Sinds januari beschikt de heer Raes over een zee van vrije tijd. Hij is blij dat hij via de maandagmiddag en vrij- Scheidend onderwijzer A. Raes - „Kinderen zijn altijd boeiend' dagochtend nog wat voor de school kan betekenen. „Als je helemaal stil valt, weet je niet meer of het donderdag of woensdag is". De onderwijzer neemt vrijdag aanstaande officieel afscheid van zijn leerlingen en collega's. Borssele besloot daarop haar voorstel voorlopig terug te ne men. De heer C. van Woerkom van de PvdA/PPR weest het voorstel voor deze kleedac commodaties van de hand om dat het college besloten had de 245.000 gulden te betrekken uit de pot „onvoorzien". De PvdA/PPR-woordvoerder noemde dit een vorm van niet planmatig beleid, waarbij hij zich afvroeg welk maximum bedrag het college de bouw van kleedaccommodaties wil stel len. Zelf dacht hij aan een be drag van 75.000 gulden. Ook vroeg de heer van Woerkom om een duidelijke beleidsnotitie inzake de accommodatie, niet alleen in de sportieve sector, maar in de hele welzijnstak, een notitie die wethouder P.L. Peeters heeft toegezegd. De wethouder zei ook dat de si tuatie bij de beide tennisver enigingen van dien aard is dat er iets van de grond moest ko men. Burgemeester G. van den Heuvel gaf een aanvulling op de handelwijze van B. 'en W. Hij noemde de angst die in de raad leeft om grote uitgaven te doen het Bestek-'81-syndoom en wees op de risico's van het neerzetten van semi-perma- nente kleedlokalen. „Als raad kunt u tegen het college zeg gen: haal zo'n semipermanente lokaal in huis en dan staat zo'n doos binnen enkele weken. Maar dan moet u als raad ook de consequenties aanvaarden dat, wanneer na zes jaar de zaak er verkeerd bijhangt de tennisvereniging weer bij de gemeente aanklopt". De ge meenteraad van Borssele wenste die consequentie te aanvaarden. Waarbij de heer van Woerkom in tweede in stantie nog opmerkte dat het college hem niet kon wijsma ken dat een semipermanent gebouw het enige alternatief is. Ook wees zowel de heer Van Woerkom, als de heer Dekker van de VVD op de nalatigheid van het college de sportraad over de bouw van deze kleed lokalen niet te raadplegen HONTENISSE - In de nacht van maandag op dinsdag werd in de gemeente Hontenisse op een tweetal plaatsen ingebro ken. In het pompstation van garage Cappendijk op de Hul- sterweg te Kloosterzande werd een aantal aanstekers mee ge nomen. Om binnen te komen vernielden de inbrekers een ruit van de deur. TERHOLE - In de nacht van maandag op dinsdag ging P C. uit Koewacht op de Provin ciale weg nabij café de Craai met zijn auto uit de bocht en belandde tegen een boom. C. werd hierbij licht gewond. Zijn mede-inzittende mej. C.V. uit Belgisch Koewacht moest met een gebroken arm en een her senschudding naar het zieken huis te Hulst worden overge bracht. IJZENDIJKE - Op het kruispunt Tivoli werden maandagavond bij een aanrij ding twee personenauto's be schadigd. M.A.H. uit Philippi ne en de achter hem rijdende A. van den B. uit Antwerpen re den op rijksweg 61. Op ge noemd kruispunt sloeg H. rechtsaf om naar Philippine te rijden. De achterop komende Antwerpenaar wilde op het laatste ogenblik eveneens rechts afslaan en kwam in de bocht met de flank tegen de auto van H. Diens auto werd zwaar beschadigd, de Belgi sche auto liep minder schade op. De inzittenden bleven on gedeerd. Reddingsbrigade - Donder dag 5 juli worden er in het zwembad De Honte te Kloos terzande examens afgenomen in het zwemmend redden voor de leden van de reddingsbri gade Kloosterzande. Na de ex amens is er diploma-uitreiking in het clubhuis „De Hogaers". (ADVERTENTIE) HULST voor een goede BRIL Leverancier voor alle ziekenfondsen (Van onze correspondente) AXEL Vele leerlingen van de openbare lagere school Prinses Marijke uit Axel staan de komende dagen op de plan ken. Met een serie schooluit- voeringen wordt er namelijk door de leerlingen afscheid ge nomen van het schoolhoofd, de heer JBlok, die met vervroegd pensioen gaat. Er is de afgelo pen maanden druk gerepe teerd om de verschillende on derdelen van het programma er geheid in te krijgen. Ook ouders en oud-leerlin gen van de school mogen deze schoolvoorstellingen, die in Axel cultureel centrum De Halle gehouden zullen worden, bezoeken. Iedere klas is zo'n beetje wel vertegenwoordigd met een liedje of een toneel stukje. Zo hebben klas 1 en IA het openingslied voor hun re kening genomen. Klas 3A speelt een toneelstukje van Siten de Bruyn, getiteld „De schat op het apeneiland". De klassen 2 en 2A spelen de musical „Fijn dat er kabouters zijn" van Lea Smulders en Hans Peters jr. Klas 4A gaat enkele liedjes zingen, terwij Ier voor de pauze ook nog een af scheidslied wordt gezongen. Direct na de pauze wordt „meester" J. Blok gehuldigd. Dat blijft natuurlijk nog een verrassing. Hierna komen de Turkse kinderen aan bod, die iets van zang en dans uit hun eigen land zullen laten zien. Tot slot is er een musical en wel „Een speeltuin'...'t einde" van Tom Brugman en Emile Koe link. Hierin wordt meege speeld door leerlingen van de klassen 5A, 6A en 6. Jtiklk -

de Stem | 1979 | | pagina 15