Omer Gielliet maakte bundel verhaaltjes Sloo schri OPRICHTL Betrek bij zoveel mogelijk „LIPLEZEN IN HET ZAND" Le we dorp duiven vooraan in Beaumetz-vlucht SCHIETINGEN !«fSSl Teruglopend toerisme Belgische kust Zctac houdt oriëntatietocht RAAD SLUIS: stad streek ONTDEK DE VERSCHILLEN Nieuwe directeur PTT-Goes Het jaar van de baby De vorst. Hulst Hengstdijk West-Zeeuws-Vlaamse duiven vooraan in klassement Stem-troffee Milieufilm Mensen werk wint prijs examens Westdorpe Oostburg In Sas van Gen VERKOOP AA PvdA bijeen in Terneuzen Raad Oostburg gaat voet ballen in Schoondijke DE STEM VAN VRIJDAG 29 JUNI 1979 BRESKENS - Geïnspireerd door het jaar van het kind heeft pastoor-beeldhouwer- schrijver Omer Gielliet uit Breskens weer eens een boekje uitgegeven. De Breskense zielzorger heeft wat te vertellen, dat is genoegzaam bekend. Talrijke prachtige houten beelden en eerdere drukwerkjes vormen het bewijs. Van preken en betutte lende betogen, die je misschien van een pastoor zou kunnen verwachten, houdt Omer Gielliet zich verre. Wat hij doet is herkenbaar, zijn beelden evengoed als zijn ver haaltjes en gedichtjes. En het wordt alleen nog maar beter, is de conclusie na lezing van 'liplezen in het zand', een dun maar daarom niet minder aantrekkelijk boekje. De opbrengst is be stemd voor kinderen uit de derde wereld, maar dat is niet de enige reden dat het boekje een goed onthaal ver dient. In verstaanbare taal, gevoed door 'de kleine din gen die het doen', wisselt Gielliet sprookjes, fabeltjes, gedichtjes en zomaar ver haaltjes van een verrassende oorspronkelijkheid af. „Liplezen in het zand" is te agejeja ui qqq do aajs oi 'IsiSoap uba o aaiiaj '6 'tsiSojp uba pusq 8 'Butwmps wao qmajs 7, 'squq qep uba qou ■g 'ernud uba 1 do dijs <3 'rapuosjqoar uauajs fiq 'jaajsuiaz -aq g 'ojne uba jm-uajqae -g 'jBedu-ieejuej juequaAoq -\ (Van onze duivensportmede werker) ZAAMSLAG - De concours- bond Zuid Beveland hield met een deelname van 1334 oude duiven een wedvlucht vanuit Beaumetz. 1 en 3 waren voor J. Buisse en zoon uit Lewedorp, wiens winnende duif tot een snelheid kwam van 1260,99 meter per minuut. 2 en 10 P. Pi eters uit Lewedorp, 4. C. Rentmeester uit s' Heerenhoek, 57, 11 en 14 G. van Strien uit Wolfaarts- dijk, 6. C. Hermes uit Lewe dorp, 8. Combinatie Steen hard-Princen uit Goes, 9. J. van Eijkeren uit 's Heeren hoek, 12. M. Boudens uit Kwa- dendamme, 13 A. van Bremen uit 's Heerenhoek, 15. J. Paau- we uit Kruiningen. De Snelvliegers te Oostburg met 203 jonge duiven (1264 mpm) 1. Combinatie Dathijn- Cauwels, 2 en 8 P. Boekhout, 3 en 4. G. van Hee, 5. J. van der Walle met 229 oude duiven (1321 mpm) 1. G. van Hee, 2. A. Risseeuw jr., 3. M. Buijsse, 4. C. Bron, 5. A. Aalbregtse. De Bonte Duif te Aarden burg in samenwerking met De Grensvliegers te Eede met 154 oudeduiven(1326,l mpm) 1.0. de Vriend, 2 en 6. A. Rabout, 3,9 en 10. O. van Queckelberg- he, 4. A. Verstraete, 5 en 8. A. Dezutter.met 247 jonge duiven (1308,9 mpm) 1. O. van Quec- kelberghe, 2 en 3. G. Lampaert, 4. A. Rijckaert, 5,7,9 en 10. L. de Clercq-de Cock. De Snelle Duif te Clinge wedvluchten vanuit Quievrain met 129 jonge duiven (1532,86 mpm) 1. C. van de Branden, 2,3 en 9. R. Willaert, 3. E. Pielaet, 4. J. van Helsland met 47 oude duiven (1526,72 mpm) 1. F. de Vos, 2 en 5. R. Willaert, 3. A. van Goethem, 4. J. van Vlier- berghen. Wedvluchten vanuit Sint Dizier. De Reisduif te Breskens met 88 oude duiven (1287,97 mpm) 1. A. Ribbe, 2. A. de Nooijer en zoon, 3. R. Versae- vel, 4. E. Pieters, 5. E. Simpe laar. De Voorwaarts te Zaam- slagveer met 121 oude duiven (1276 mpm) 1 en 5. H. Scheele, 2. F. Scheele, 3. J. Bruggeman en zoon, 4,7 en 8. M. Scheele. Eendracht Maakt Macht te Terneuzen met 115 oude dui ven (1271,39 mpm) 1 en 6. L. den Hamer, 2. Mevrouw De Mui-Haers uit Philippine, 3. A. Schieman, 4 en 5. Gebroeders Zegers. (Van een onzer verslaggevers) GOES Tot nieuwe direc teur van het postkantoor te Goes is benoemd de heer A.P.M. van Rossum, die thans werkzaam is bij de centrale directie van de PTT in Den Haag. De benoeming gaat per 2 juli a.s. in. De heer Van Rossum volgt de heer W. Stevels op, die is vertrokken naar het post- flistnct Maastricht. koop bij drukkerij Cadsand- ria in Breskens, bij de pas toor thuis en in de echo, de koffiebar onder de rk kerk in Breskens. De basisprijs is 7,50. „Maar als iemand er meer voor over heeft, is dat uiteraard zeer welkom", zegt de schrijver, die 'Liplezen in het zand" niet via de boek handels distribueert omdat dat te duur is. Hieronder volgen twee verhaaltjes uit Gielliet's nieuwe bundel: Het jaar van de baby, dat was een leuke tijd. Er werden overal baby's geboren. En de mooiste baby zou De Baby van het Jaar worden, kon digde de koning aan, toen hij ook een baby had. Nu werd het helemaal leuk. Vooral toen ook al de burgemeesters en wethouders en raadsleden 'n baby kregen, of adopteer den. Want de koning had en kele weken later bekend ge maakt dat de mooiste baby ook koning of koningin mocht worden. Eindelijk brak de dag aan dat de mooiste baby gekozen zou worden. Het was een on voorstelbare drukte in dat land. De koning had een on gelooflijk groot babyhuis laten bouwen en daar kwa men ze allemaal samen. Alle baby's met hun moeders. Dat was een leuk gezicht. Maar wie moet nou de mooiste baby uitkiezen? vroeg de koning toen hij ein delijk stilte had verkregen. Daar had niemand aan ge dacht; behalve de koningin. 1«fÉ - 'üdSMmm Omer Gielliet, op het strand met zijn werkje Liplezen in het zand" Zeg 't maar, glimlachte de koning vriendelijk, -de Moe der moet het doen--ja maar, welke moeder bemoedigde de koning. Nou ik bijvoorbeeld - bloosde de koningin. Of ik bijvoorbeeld - riep een an dere moeder. Of ik, of ik, of ik....riepen al de andere moe ders. Dat is goed - besloot de koning, die zeer rechtvaardig was, een moeder is een moe der, alle moeders mogen de mooiste baby kiezen. Toen het avond was, waren de uit slagen binnen: Elke baby was de mooiste baby van het j aar. En elke baby zal koning of koningin zijn, sprak de koning tot slot. En wij allen zullen hen dienen, van nu af aan. Dat is jammer - jammerde de man van de bungalow- de pad naar de garage is ge scheurd. Het zal de Vorst zijn -vermoedde de vrouw- Óf slechte cement -zei de man uit zijn humeur en hij maakte de scheuren dicht met één op twee. De pad scheurde na een maand opnieuw midden in de lente. Wat heb ik gezegd? -lachte de vrouw- het is de Vorst. Boos kapte de man de pad helemaal open en zag de tere scheuten van een rabar- berstruik. ST.-JANSTEEN - Aan de zaterdag gehouden kermis- schieting in de zaal van café het Kuipje namen 32 schutters deel. Uitslag: hoge vogel: E. Letens, Heikant, eerste zijvo gel: P. Pauwels, Kloosterzan- de, tweede zijvogél: C. Buys, Koewacht. Het grootste aantal vogels, 6 stuks: J. de Blaauwe, St. Jansteen. ST.-JANSTEEN - Aan de zondag gehouden kermis- schieting in de zaal van café Het Kuipken deden 66 schut ters mee. Uitslag: hoge vogel: S. van Boven, Clinge, eerste zijvogel: R. Stentler, Rotter dam, tweede zijvogel: F. Seg- hers, St. Jansteen. Het grootste aantal vogels, 5 stuks: J. de Blaauwe, St-Jansteen. ST.-JANSTEEN - Aan de maandag gehouden kermis- schieting in de zaal van café Het Kuipken namen 61 schut ters deel. Uitslag: hoge vogel: E. Winthey, St. Jansteen, eer ste zijvogel: M. de Ridder, St. Jansteen, tweede zijvogel: P. Vonk, St. Jansteen. Het groot ste aantal vogels, 7 stuks, werd afgeschoten door J. van Goe them uit St. Jansteen. SINT JANSTEEN - Aan de tweede schieting op twee staande wippen ter gelegen heid van de steense kermis de den 72 schutters mee. Wip 1 - eerste hoge vogel A. Broec- kaert Clinge, tweede J. vam Rémortel St. Jansteen, eerste zijvogel J. Leeraert St. Jan steen, tweede R. van Water schoot Kloosterzande, derde J. Vereecken Kloosterzande, vierde E. Inghels Koewacht, eerste kal E. de Kind Nieuw Namen, tweede A. Bruggeman Graauw, derde P. Freijzer Ter- neuzen, vierde A. Vonck St. Jansteen. Wip 2: eerste hoge vogel T. Tieleman Klooster zande, tweede P. Goossens St. Jansteen, eerste zijvogel J. Misseghers Axel, tweede A. de Letter Koewacht, derde A. de Caluwe Koewacht, vierde G. Savooij St. Jansteen, eerste kal G. Praet Nieuw Namen, twee de E. Savooij Sfc Jansteen, derde G. Clarijnse Temse, vierde J. Leeraert St. Jansteen. SINT JANSTEEN - Aan de derde schieting op twee staan de wippen ter gelegenheid van de Steense kermis deden 78 schutters mee. Wip 1: Eerste hoge vogel P. Vette Kwaden- damme, tweede W. Boussen Kapellebrug, eerste zijvogel idem, tweede G. Suij Zuiddor- pe, derde A. Bruggeman Graauw, vierde A. de Klerck Hingene, eerste kal A. Ongenae St. Jansteen, tweede P. Vette Kwadendamme, derde G. Buijsrogge Graauw, vierde J. Vereecken Kloosterzande. Wip 2: eerste hoge vogel E. Jonck- heym Kloosterzande, tweede F. d'Hooghe St. Jansteen, eer ste zijvogel E. Jonkjeym Kloosterzande, tweede R. van Waterschoot Kloosterzande, derde C. Kind Nieuw Namen, vierde C. d'Hooghe Hulst, eer ste kal A. d'Hooghe St. Jan steen, tweede A. Gijsel Koe wacht, derde P. Verhaegen Hulst, vierde C. Raes Kwaden damme. HULST - Aan de bejaar- denschieting in de Blaauwe Hoeve deden 49 schutters mee. Uitslag: hoge vogel: mevr. De Waal, Kloosterzande, eerste zijvogel: Jos Vermeire, Blaau we Hoeve, tweede zijvogel: R. Schudding, Nieuw-Namen. Het meeste aantal kleine vo gels (5 stuks) werd afgeschoten door Jos Lauwers uit Terhole. KOEWACHT - Aan de dins dag gehouden bejaarden- schieting in café Oude Molen namen 28 schutters deel. Uit slag hoge vogel: L Inghels, Koewacht, eerste zij vogel: A. van Potterberghe, Koewacht, tweede zij vogel: A. de Guchte- neire, Zuiddorpe. Grootste aantal vogels (4 stuks): H. Suy, Koewacht. GOES - De handboogver eniging ,,St. Andries" uit We- meldinge gaf een schieting op de staande wippen te Goes, er waren 61 schutters aanwezig. Uitslag van de eerste wip: hoofdvogel P. Vette van Con cordia uit 's-Heerenhoek, eer ste zijvogel J. v.d. Walle van, St.Andries uit Wemeldinge, tweede zijvogel P. Flipse van Diana uit Yerseke, eerste bo- venkal M.J. Verdonk van Vios uit 's-Heerenhoek, tweede bo- venkal A. v. Loo van Doel naar Hoger uit Wolphaartsdijk, eerste onderkai J. Repkens van Victoria uit Kwadendamme, tweede onderkai P. Vette van Concordia uit 's-Heerenhoek, eerste klep N. Boelman van Willem Teil uit Ovezande, tweede klep C. v.d. Guchte van Spes Nostra uit Ovezande, derde klep H. de Jong van Willem Teil uit Ovezande. Uitslag van de tweede wip: eerste hoofdvogel J. Hense van Ons Genoegen uit Oudelande, tweede hoofdvogel J. de Bokx van Doel naar Hoger uit Wol phaartsdijk, eerste zijvogel J. Verdonk van Doel naar Hoger uit Wolphaartsdijk, tweede zijvogel H.A. Mol van Jacoba van Beieren uit Goes, derde zijvogel H. v.d. Dries van Con cordia uit 's-Heerenhoek, vierde zij vogel P. Vette van Concordia, eerste kal J. v.d. Walle van St. Andries uit We meldinge, tweede kal Jac. Doene van Victoria uit Kwa dendamme, derde kal P. v. Hekken van Juliana uit Oude lande, vierde kal H.A. Mol van Jacoba van Beieren uit Goes. Meeste kleine vogels P. Flipse van Diana uit Yerseke, zes stuks. Alleenstaanden - De soos voor alleenstaanden „Kontakt" houdt zaterdag 30 juni weer een bijeenkomst in Den Dul- laert te Hulst. De aanvang is 20.00 uur en het orkest The Williams zorgt voor de muziek. Er kan worden gedanst en er wordt een bmgospel en een verloting gehouden. Activiteiten De Vogel - Cam ping De Vogel nabij Hengst dijk heeft voor het komend weekend weer wat activiteiten op touw gezet. Vrijdag 29 juni kunnen de kaartliefhebbers er om 20.00 uur terecht voor een prijskaarting en zaterdag 30 juni, eveneens om 20.00 uur, wordt er een bingo gespeeld. Beide activiteiten vinden zoals gewoonlijk plaats in de kanti ne van de camping De Vogel (Van onze correspondent) TERNEUZEN - De Westvlaamse kust en het ach terland kampte tijdens het sei zoen van 1978 met een terug loop van toeristische activi teiten. Dit staat in het rapport van het Westvlaamse Ekono- misch Studiebureau, over de toeristische ontwikkeling in dit gebied. De toeristische bedrijvig heid is vorig jaar ten aanzien van 1977 met 6 procent afge nomen. Aangezien ook dit jaar een zwak seizoen kende, ligt de toeristische bedrijvigheid van het seizoen 1978 ruim 12 pro cent lager dan het seizoen van 1976. Dit ongunstig verloop is te wijten aan meerdere facto ren. Men noemt ondermeer het ongunstige prijsimago van de Belgische kust en de verhoging van de BTW-percentages in de horecabedrijven. Scherpe prijsoffertes voor het maken van buitenlandse reizen door talrijke reisbureaus weerhiel den toeristen ervan de vakan tie aan de Belgische kust door te brengen. Tenslotte wordt de terugname voor een groot deel toegeschreven aan de slechte weersomstandigheden. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De Zeeuws- Vlaamse Automobielsport Club (ZEVAC) houdt zondag een foto-oriëntatierit. Voor deze rit voor automobilisten, waaraan door een ieder kan worden deelgenomen, kan men zich laten inschrijven vanaf 13 uur in de kantine van de Jari- nohal aan de mr. Haarmanweg te Terneuzen BERGEN OP ZOOM Roxytheater - 18.45 en 21.15 u; Kentucky fried movie. 16 j. 23.30 u; Exhibition. 18 j. Markiezenhof - Steenberg- sestraat. „Aspecten van de kunst in Vlaanderen; textiel, keramiek en juwelen". Ge opend: maandag t/m vrijdag van 10.00-12.00 uur en van 14.00-17.00 uur; zaterdag en zondag van 14.00-17.00 uur (t m 2 september). Galerie Valc- kestijn - Koevoetstraat 23. Niek van Bossche met relatie kunstgeschiedeniselementen en beeldend werk van kinde ren. Geopend: vrijdag van 19.00-21.00 uur, zaterdag van 10.00-12.00 en van 14.00-17.00 uur, zondag van 14.00-1.7.00 uur (t/m 1 juli) Stadhuis - Grote Markt. Kunstwerk van de maand door mevrouw Ver- beem-Hackmer (textiele werkvorm) t/m 30 juni. Ge opend: maandag t/m vrijdag van 8.30 12.30 en van 13.30-17.00 uur. GOES Grandtheater 19.30 u; The 1 deer hunter. 12 j. 23 u; De por no-boerderij. 18 j. Museum voor Noord- en Zuid-Beveland - Singelstraat 13. Tentoonstelling „Fiets je fietsje" en ,,'t Paeremes". Ge opend: dinsdag t/m zaterdag 10-12 en 13-17 uur (t/m 30 sept.). HENGSTDIJK Camping De Vogel - 20 u; Prijskaarting. in zeeland HULST De koning van Engeland -20 u; The deer hunter. 12 j. 20 u; Love me tender, a.l. 22.15 u; Twee vrouwen. 16 j. 20.15 u; Motorduivels in uniform. 16 j. 22.30 u; Baby face. 18 j. MIDDELBURG Zeeuws Kunstenaarscen trum - Molstr. 13. Tentoon stelling „Japanse prentkunst uit de 18e en 19e eeuw". Ge opend: di. t/m vrij. 10-12 en 14-17.30 uur, woe en vrij. ook 19-21.30 uur, zat. 9-12.30 en 14-16 uur (t/m 6 juli). OOSTBURG Ledel theater 20 u; The deer hunter, a.l. TERNEUZEN Luxortheater 1 en 2 - 20 en 22.30 u; Ashanti. 12j. 22.15 u; Salo. 16 j. 20 u; Twee vrouwen. 16 j. Koffiehuis Galerie Artikhof - Schoolweg 4, Poppen van Dik Meeuwen en glas in lood van Peter Clijsen. Geopend dagelijks van 8-18 uur (t/m 30 juni). VLISSINGEN Alhambratheater 1 - 20 u; Waterschapsheuvel, a.l. 23 u; Porno-paradijs. 18 j Alham bratheater 2 -20 u; A wedding. 16 j. 23 u; Bilitis. 16 j. Galerie Marquis - Nieuwen- dijk 15, Pat Adrea met aqua rellen, pentekeningen en illu straties en Cies Hessels met aquarellen, -tekeningen en nieuw werk. Geopend: woens dag t/m zondag 13-18 uur (t/m 31 juli). DE STEM VAN VRIJDAG 29 JL (Van onze duivensportmede werker) ZAAMSLAG - Nu de twee provinciale wedvluchten voor oude duiven, meetellend voor de Stern-trofee 1979, er op zit ten, staan twee liefhebbers uit Groede bovenaan in het voor lopige klassement. Dat zijn G. Dusarduijn met 43 punten en L. van de Wege jr. met 61 pun ten. De verdere klassering is als volgt: 3. J. Koch uit Terneuzen 105, 4. D. Dieleman uit Axel 159, 5. P. Rottier uit Sint Jan steen 109, 6. L. Verheije uit Oostburg 217, 7. A. Merrelaar uit Breskens 238, 8 A. Cornelis en zoon uit Breskens 246, 9. A. VasseuruitCadzand264,10. J. Coppens-Focke uit Sluis met 266 punten. Meetellend voor de Stem-trofee zijn nu nog de op 11 en 25 augustus te houden provinciale wedvluchten voor jonge duiven vanuit Orleans. De stand om het kampioen schap Provinciale Marathon oude duiven, eendaagsfond is na drie wedvluchten als volgt: 1. W. Daansen uit Breskens coëfficiënt 8.22, 2. H. Everaard uit Hulst 10.79, 3 A. Cornelis en zoon uit Breskens 13.07, 4. G. Serrarens uit Stoppeldijk 14.42, 5. G. Beghijn uit Sas van Gent 15.74, 6. M. Buijsse uit Oostburg 16.65, 7. R. Dane- kaert uit Sint Jansteen 17.34, 8. Jos Willaert uit Clinge 18.17, 9. D. Dobbelaar uit Boschka- pelle 19.62, 10. Abr. Vasseur uit Cadzand 21.49. Voor dit kampioenschap gelden nog de wedvluchten vanuit Cha- teauroux en La Souterrainne Voor de nationale wedvlucht vanuit Bergerac, te houden op 27 juli in Zeeuwsch-Vlaande- ren alsnog een inkorfcentrum gekregen. Liefhebbers die aan deze nationale over- nachtvlucht wensen deel te nemen kunnen hiervoor hun duiven inkorven in het lokaal van de PV De Eendracht te Terneuzen (café Industria aan de Baandijk) op dinsdag 17 ju li. De liefhebber M. Scheele uit Zaamslag, wiens duiven dit seizoen tot schitterende pres taties komen, heeft in het Ze- braa-concours gehouden van uit Orleans de hoofdprijs. Een Zaanse klok en een rijwiel ge wonnen tegen 1990 Zeeuwse en Brabantse duiven. De hoofdprijs in het Zeebra-con- cours gehouden vanuit Bour- ges met 1394 duiven werd in rayon C gewonnen door J. van de Graaf uit Arnemuiden met de vijfde prijs. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - De mi lieufilm Mensenwerk is op het zesde internationale filmfesti val Ekofilm in Ostrava, Tsje- choslowakije, bekroond met de prijs die de directie heeft, toe gekend aan zeven van de ne gentien deelnemende landen. Mensenwerk toont een beeld van het milieu in Nederland, beginnend met de Wadden. Het laat voorts zien hoe lucht, water en bodem aangetast worden en hoe wij die aantas ting proberen tegen te gaan. Een groot deel van de opnamen bestaat uit luchtbeelden, ge maakt met een helikopter. De film is gemaakt in april 1977 in opdracht van alle elf provin cies en werd geregisseerd door Eichard Hoek en geproduceerd door Govert Veldt van Cine- centrum. Hij heeft onderdeel uitgemaakt van het milieu voorlichtingsproject in Ne derland, dat dezelfde naam „Mensenwerk" draagt. Dit project bestaat naast de film uit een diaserie, een brochure, een folder en een poster. In de Zeeuwse serie zijn dia's opge nomen van Vlissingen-Oost, de Kanaalzone, het Land van Saeftinghe etc. UTRECHT-AMSTERDAM - Voor het diploma makelaar- derij in onroerende goederen is geslaagd de heer J. Jansen uit Oostburg. Bollen - Op het ontspan- mngsterrejn bij het bejaarden centrum Het Verlaet werd een wedstrijd bollen gehouden voor de bewoners van het te huis. Uitslag: 1. L. de Moor, 2. P. Lafort, 3. F. Audenaerd, al len 40 punten, 4. A. van de Bilt 5. R. Kamoen, 6. A. Kamoen, allen 38 punten. Ontspanning - In het bejaar dencentrum Het Verlaet na men 27 bewoners en verzorgers deel aan een flipperwedstriji Uitslag: 1. Mevr. M. de Roek-, Talboom 270 punten, 2. mevr H. van Geetsum-Block 268,3 mejuffrouw G. Cools 261, 4 mevr. G. Antonissen-Spuesens 256, 5. A. Uijtdewilligen 24' punten. Hengelsucces - Frank Me- chelinck, de bekende sport visser uit Westdorpe, heeft een internationale hengelwed- strijd op De Grote Kil te Asse nede (B) gewonnen. P. Kalle werf tiende, F. Mechelink elfde, E Soethaert dertiende en A. van Kampen vijftiende. Brigade-uitslagen: Groep A; dames Risseeuw-Risseeu»' 106, 2. heren Remijn-Ramondt 95, 3. mevr. Bruijns-de heer Romson 93, 4. mevr. Drenth-de heer Risseeuw 92, 5. dames De Dreu-Legrand 77, 6. dames Barendregt-De Vries 76, mevrouw Rosseel-de heer Van Dronkelaar 68 (degradatie), 8 dames Visser-Poissonnier 85 punten (degraderen. Groep B: 1. echtpaar De Vuijst 141 punten (promove ren), 2. echtpaar Van de Vijver 134 jpromoveren), 3. mevrou» Verstraete-de heer Neve 112,4 heren Barenderegt-Huisman 111, 5. echtpaar Faas 108,6. de heren De Dreu-Legrand 108," dames Gruson-Job 102, 8. da mes Dieleman-Belderok 9' punten. i (Van onze correspondent) SAS VAN GENT - Na w maandenlange voorbereidin- st gen is het voorlopig bestuur da van de KNV-centrale in op- ge richting in Sas van Gent zover, ve dat de oprichtingsvergadering Cl gehouden kan worden en wel ge op woensdag 4 juli in De Speye Bi in Sas van Gent. Begonnen al wordtom 1O.30 uur. De heerT. vr Strous, districtsbestuurder, ve zal hierbij aanwezig zijn. K (Van een onzer v TERNEUZEN Bijzonder aar komstige bestemming noch over bekend is, heeft de Terneuzense gestemd met de aankoop van he Noordstraat aan Robé B.V. Allee stemde vanwege die onzekerhede uiteindelijk het argument van B. e nu het enige middel is om dit karak te behouden. Wettelijk zou name geen sloopvergunning kunnen w vooruitzicht van een in puin ligge meerderheid af. In eerste instantie waren vanuit alle fracties wel ernsti ge bezwaren te horen tegen het voorstel van B. en W. Men ver weet het college geen duide lijkheid te hebben verschaft over het toekomstig gebruik. Op een lagere discussie daar over (toegezegd door wethou der Drs. A. Doorduyn) werd dan ook al een voorschotje ge nomen, waaruit overigens bleek dat de raad op dat punt niet eenstemmig is. De PvdA wil het oude gemeentehuis weer een publieke functie ge ven, compleet met openbaar toilet. De andere fracties zagen meer in een commerciële be stemming, met behoud van de karakteristieke gevel en het torentje van het stadhuis. Ook de Terneuzense midden standsvereniging HCT heeft daarover gepleit. De aankoop kost de gemeente overigens (Van een onzer verslaggevers) SLUIS Met algemene stemmen is de gemeenteraad van Sluis gisteravond akkoord gegaan met het procedure- voorstel voor de welzijnsplan ning in West-Zeeuwsch- Vlaanderen. De hieraan ge koppelde verordening werd goedgekeurd en een vaste commissie van advies en bij stand zal worden ingesteld. De heer C. Almekinders (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN - De Terneu zense PvdA-afdeling houdt maandag 2 juli een vergade ring in hotel Rotterdam. Op de agenda staat onder meer de bespreking van een huishou delijk reglement. Verder komen aan de orde zaken als het verlenen van hu manitaire hulp aan de derde wereld, een verslag van de ver gadering van raadsfractie en het afdelingsbestuur en een verslag van de werkzaamhe den van de raadsfractie. De bijeenkomst begint om 20 uur. (V an een onzer verslaggevers) OOSTBURG - De gemeente raad van Oostburg gaat vana- voned (vrijdag voetballen te gen een elftal samengesteld uit ambtenaren va deze gemeente, in tegenstelling tot eerdere berichten wordt de wedstrijd niet gehouden op het sport complex in Schoondijke, en niet in Nieuwvliet. in het elftal van de raad zul- ien ook de dames aantreden. "Ons geheime wapen", aldus f*vdA-fractievoorzitter J. de Vries. De wedstrijd in Schoon- rnjke begint om 19 uur.

de Stem | 1979 | | pagina 16