Infobij eenkomsten VVjvoor Goese wurgers handhaven mo Doe méé. Met de FNV. Ik doe mee! Samen met de vakbond [RITIEK OP NIEUW RAPPORT OPSLAG KERNAFVAL JK, f'M W )(l WW, Mm w)'°\ ('M V* Ws M M M1 Mff M/ï )/%r V# Vfc *)///- M ,111 ttft.,M u» \u/f m i D IJ ID Tekenen wijzen op licht herstel Zeeuwse economie Poolse volksdans groep treedt op in Zeeland Begeleiding restauratie museum Mnii WK- EN DORPSVERENIGINGEN: -■JT-C. D D Breskens Terneuzen VERBOUWING VOLGEND JAAR Nieuwdorp Produktie WMZ 5,4% gestegen Aardenburg Ovezande Open brief milieugroepen aan Tweede Kamer *f'\ 'A M(// Hoe meer leden. Hoe sterker we staan. Vul nu de bon in. En word lid. politierapport Eerste paal woningen in Reimerswaal A A 59 mi \fr STEM VAN WOENSDAG 20 JUNI 1979 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - De inter- l.par temen tale commissie |IDOr de kernenergie, die een l.;iU1v rapport heeft gemaakt Ijverde opslag van atoomafval zoutkoepels. is zeer nalatig -nveest door volledig te zwij- over de ontmanteling van mcentrales. Dit is een van de punten van kritiek op het nieuwe rapport van een ze vental milieugroepen, waar onder het energie komitee Zeeland. De milieugroepen hebben hun kritiek neergelegd in een open brief aan de vaste com missie voor kernenergie van de Tweede Kamer. De open brief mondt uit in de verzoeken aan de twee kamercommissie om de opwerkmgscontracten van PZEM en Dodewaard stil te leggen, om het storten van atoomafval in zee direkt te staken en om alle onderzoek, gericht op de opslag van het atoomafval, te beïnvloeden. Het enig juiste beleid is name lijk, aldus de milieugroepen te voorkomen dat er atoomafval ontstaat. De soorten atoomafval en hun problemen worden nog steeds onderschat. Het nieuwe rapport van de interdeparte mentale commissie houdt dan wel rekening, in tegenstelling tot vroeger, met al het afval dat bij opwerking van brandstof fen vrijkomt, maar zwijgt bij voorbeeld over het het afval dat vrijkomt bij afbraak van kerncentrales. Na sluiting moet volgens de milieugroepen een kerncentrale 100 tot 150 jaar afkoelen voordat tot af braak kan worden overgegaan en dan nog zullen werknemers aanzienlijke straling ontvan gen. Na 1995 kan atoomafval te rugkomen in Nederland vanuit Frankrijk en daarbij is ook plutonium. Hoe dit plutonium moet worden opgeslagen en waar, is met geen letter in het nieuwe rapport te vinden. De milieugroepen hebben in het nieuwe rapport over de opslag van atoomafval in zoutkoepels ook tegenstijdigheden gecon stateerd, onder meer in de cri teria die worden ontwikkeld om te bepalen welke zoutkoe pels geschikt zijn voor de op slag. Een van de criteria maakt in feite elke zoutkoepel onge schikt, betogen de milieugroe pen. Men vecht ook de uitspraak van de interdepartementale commissie aan, dat op basis van onderzoek een verant woorde oplossing gevonden zou zijn voor de opslag van atoomafval. De milieugroepen komen tot de slotsom dat het nieuwe rapport de zaken veel te rooskleurig voorstelt. Er bestaat nog geen enkel zicht op een oplossing voor het atoom afvalprobleem. Om dit afval dan maar bovengronds op te slaan bij gebrek aan beter, maakt het probleem slechts er ger, menen de milieugroepen. iif//s Mr, Mi Ifc Ms M,{ Wr MslWf V V/r\ lt/r W/s ff Wr \Wf (Van een onzer verslaggevers) J GOES - De informatiebijeenkomsten, die het dagelijks he itor van de gemeente Goes (burgemeester en wethouders) tot nu i op gezette tijden heeft gehouden met de inwoners van de Lschillende dorpen en wijken, blijven gehandhaafd. Dit besluit jijisteravond gevallen tijdens het overleg, dat B. en W. hierover |«rden met vertegenwoordigers van de dorps- en wijkvereni- pgen. R A S K Bl BL P K PL/LD K l T E T handhaving van deze Informatiebijeenkomsten met let Goese gemeentebestuur kerd door alle dorps- en wijk- Iverenigingen bijzonder sterk Issgedrongen. Het college van burgemeester en wethouders pelde er niet veel meer voor deze bijeenkomsten door lil gaan gezien de opgedane er- pingen de laatste jaren. Op vergadering gisteravond verd uitvoerig gesproken over gewenste opzet en inhoud lm de informatiebijeenkom- |Senin de toekomst. De wensen Heken voor elk dorp en voor ke wijk wel anders te liggen. jlijB.en W. bleek deduidelijke lehoefte aanwezig om de bij lenkomsten met de burgers iikte gebruiken voor meer al- temene Goese problemen. Van jiekant van de dorps- en wijk- «cmgingen werd echter zeer Melijk prijs gesteld op ook Ndhaving van het vrage nuurtje, zodat de burgers met un kleine problemen van de laarnpaal en de bestrating |p de proppen konden komen. Sen groot deel van de verga ring werd gisteravond ge- pi aan de communicaties- Jtnissen die steeds weer Rken tussen gemeentebe stuur en de kernen en wijken, krnene klacht was dat de |*ente toch te weinig fil iatie verschafte. Het dage- gemeentebestuur stelde ar tegenover te vaak de Ntklank van de burgers te Ren. Ook de dorps- en wijk- Fffligingen bleven in dit op- ï'pelle-dinsdag 19 juni 1979: «sirambozen per doos van mI3.40-4.10,11X3.10, !s tode bessen per doos van Igram I 2.50-2.70, aard- na per doos van 200 gram: I H30, IIX 89-1 1138-74, loganbessen 1170, «ton I 75/80 67-70,1 70/75 HM 65/70 37, II79/75 59, II «0 32-34, II 60 27, Golden «Clous II 80 63-80, II 70/80 .63,1165/70, 31-33, 1160/65, '30, bosuien 59, kassnijbo- h 2.40-4.70. 'iüelburg -aardappelen: "ndag 18 juni 1979, aard den bintjes BO 27 GR koopm. blauwe GR 24, «Uwe aardappelen: eerste- 5® GR 214-251, DR '1-165, KR 109-150, appe- Winston I 70/80 62/70, ,..'6 54-55, papika kilo groen '2, aardbeien per doos 'tomaten A I 181-206, B I -192, C 114-141, groenten, "tenll 40/15-18,32/21-28,1 a.'5-25, andijvie 107-111, "Oebonen 555-600, kas- ten I 465-551, kassnij- II 426-441, postelein I141, boskroten I 71-89, groten II 52-58, spitskool 1/ b°speen 174-252, was- jjs_ .I46 "201bosprei 265, prei iüo tuinbonen rabarber bloemkool 4 II 217, I ■192,6II146, 81173-192, II I81 148, II 106-148, 10 II „•komkommers 61/76 I 51/61164, II 53,41/51 43, 36/41 I 43, uien p. Ja"tien p. kilo 25-36, sel- uJ P; bos 14, selderij per liui 268, knolselderij 11, 35-65, peulen 850-934. zicht naar het gevoel van bur gemeester en wethouders in gebreke. Een suggestie om een meer permanente overleg structuur tussen gemeentebe stuur en dorps- en wijkvereni- gingen in het leven te roepen, werd niet aanvaard. Wel werd de mogelijkheid gesteld om le den van het college van bur gemeester en wethouders di recter te betrekken bij de ver gaderingen van elke dorpsver eniging of wijkvereniging zo dat bepaalde problemen snel ler ter sprake 'zouden kunnen komen. B. en W. benadrukten tenslotte de dorpen en wijken alle bestaande mogelijkheden om problemen aan te kaarten te benutten: raadscommissies, culturele raad, raad voor het opbouwwerk. Visserijdag - In het kader van de Visserijdag te Colijns- plaat wordt op zaterdag 7 juli om 10 uur in het verenigings gebouw „De Brug" een reünie van de Kottersector gehouden. Aansluitend op het officiële gedeelte wordt er een koffie tafel aangeboden. Verde er a ijke evenementen, waaronder een vaartocht, op het pro gramma. Zeilen - De Dow-zeilclub en W.S.V. uit Terneuzen houden op zondag 24 juni zeilwed strijden op deOtheense Kreek. Er zal worden gezeild in 3 manches; om 11, 13 en 15 uur. Men kan zich inschrijven voor de Handicap klasse A of B, Laser Caterman, Windsurf en Optimist. Het vaarplan wordt uitgereikt bij de inschrijving. De wedstrijdbepalingen liggen ter inzage bij de haven. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - Er zijn te kenen die wijzen op een licht herstel van de economie in Zeeland. Dit viel gisteren op te maken uit mededelingen van zowel gedeputeerde P. van den Bosse als de directeuren van de beide havenschappen in Zee land tijdens de vergadering van de Statencommissie Eco nomische Zaken in Middel burg. De stijging van de scheep vaart in de Sloehavens van Vlissingen, die zich heeft voor gedaan in het eerste kwartaal van dit jaar, heeft zich tot nu toe voortgezet in het tweede kwartaal, aldus directeur Van Konijnenburg van het haven schap Vlissingen. Directeur Blok van het havenschap Ter neuzen verklaarde te ver wachten, dat het lichte herstel van de activiteiten in de ka naalhavens van vorig jaar zich ook dit jaar zal voortzetten. Gedeputeerde Van den Bosse deelde de statencommissie mee, dat het aantal bedrijven dat zich bij de provincie aan dient met problemen, de laat ste tijd sterk is afgenomen. De N ederlands-Amerikaanse Pijpleiding Maatschappij (NAPM) in Vlissingen-Oost heeft onlangs een order in de wacht kunnen slepen waar door voor alle werknemers weer voor ruim 1 jaar werkge legenheid is gegarandeerd. Tijdens de commissieverga dering kwamen diverse as pecten van het bedrijfsleven aan de orde. Het bestuur van het havenschap Vlissingen is nog niet rond met een eventu eel uitstel van de koopplicht van Total Nederland van on geveer 200 haindustrieterrein. Volgens statenlid Roodenburg is dat uitstel niet zo urgent meer als enkele maanden gele den. Binnenkort wordt er waarschijnlijk overeenstem ming bereikt tussen het ha venschap Vlissingen en de N.V. Haven van Vüssingen over de al jarenlange strijd over de in ning van havengelden. Het dagelijkse bestuur van de provincie (Gedeputeerde Staten) zal de minister van Volksgezondheid en Milieuhy giëne nog nadere opheldering vragen over zijn mededeling dat in de landelijke studie over de risico's van gasopslag en gasoverslag de risico's bij de overslag van schip naar schip buiten beschouwing zal blij ven. G.S. zijn over deze mede deling stomverbaasd geweest, verklaarde gedeputeerde Don in de commissie, temeer omdat het havenschap Vlissingen de initiatiefnemer tot de hele stu die is geweest en de boord- boord-overslag juist speelt in de Sloehaven. De commissie meende overigens dat beslist moet worden aangedrongen op een vervolgstudie bij de mi nister inzake boord-boord- overslag waartoe de minister de mogelijkheid had openge houden in zijn brief aan het havenschap Vlissingen. Op de foto: De beschadigde auto van mevrouw C.B schudden. die zelf (naast de agent) de glassplinters uit haar truitje staat te Terneuzen - Mevrouw C.B. uit Axel die m Terneuzen met haar auto vanaf de Blokken de Scheldeboulevard wilde oprijden, liet de doorgang niet vrij voor een bestelauto, bestuurd door H. van der L: uit Goes. Er volgde een botsing waarbij de beide auto's schade opliepen. De bestuurders bleven ongedeerd. (ADVERTENTIE) Ik word lid van O de NW-bond O de NKV-bond naam: adres: woonplaats: geboortedatum: beroep: werkzaam bij: man/vrouw aard van het bedrijf: handtekening nieuw lid: De bon in open envelop (zonder postzegel) aan FNV, Antwoordnr. 250,1000 PW-Amsterdam (Van onze correspondente) HANSWEERT - „Een hap pening waar de hele bevolking van Hansweert bij betrokken is", noemt voorzitter Z. Jansen van de volksdansvereniging Scaldis de voorbereidingen voor de ontvangst van de Poolse volksdansgroep uit Sanniki, een dorpje 60 km van Warschau. Van 23 juli tot en met 3 augustus verzorgt de groep die bestaat uit een 40-tal zangers, dansers en muzikan ten in de leeftijd van 15 tot 70 jaar zeven optredens in Zee land. De Polen zullen worden on dergebracht bij de bewoners van Hansweert. Tijdens hun verblijf in Zeeland zullen ze onder meer optreden in Hans weert, Kruiningen, Yerseke, Vlissingen en 's-Heerenhoek. Verder staan er op het pro gramma een bezoek aan de Poolse ambassade in Den Haag, Yerseke, het provincie huis in Middelburg en het Dolfinarium in Scharendijke. Zaterdag 28 juli is er een vriendschappelijke voetbal wedstrijd tussen elftallen van de Polen en inwoners van Hansweert. Het contact met de Poolse volksdansers is ontstaan uit de vriendschap van de heer Jan sen met een Poolse medege vangene tijdens de oorlog in Duitsland. Zevenentwintig jaar na de oorlog werd het contact weer opgenomen en hieruit vloeide in 1975 een (Van een onzer verslaggevers) GOES - Bk komt een bege leidingscommissie die zich be zig zal gaan houden met de planning, organisatie en het financiële aspect van de res tauratie en herinrichting van het Museum voor Noord- en Zuid-Beveland in Goes. Het komende jaar zal voor het museum in het teken staan van de verbouwing die hoogst noodzakelijk is geworden, niet alleen vanwege de ontwikke ling van het Schuttershofge- bied. maar simpelweg omdat het museum sterk verouderd is. De directeur van het mu seum schetst het volgende beeld: „Daken, goten, vloeren en muren zullen grondig moe ten worden aangepakt. Ook de historisch gegroeide ruimte verdeling heeft geleid tot een hokkerig geheel". De direc teur, de heer Abelman, ver moedt dat het museum gedu rende de verbouwing geheel gesloten zal moeten worden. Hij heeft inmiddels een pro gramma van eisen opgesteld, dat de gemeenschappelijke re geling voor het museum zal behandelen in haar vergade ring van 5 juli in het museum, aanvang 14.30 uur. Ook zal dan het voorstel voor een be geleidingscommissie aan de orde komen. Personen die hierin zitting kunnen hebben, zouden zijn de voorzitter of een ander lid van het dagelijks be stuur, een lid van het algemeen bestuur, de architect, een lid van de tentoonstellingscom missie en een van de vereniging Vrienden van het museum, de directeur, de secretaris/pen ningmeester en iemand van gemeentewerken. Deze bege leidingscommissie zou tegelij kertijd aandacht kunnen ge ven aan het meer bekendheid verschaffen van het museum in de regio, met name gericht op de jeugd en het onderwijs. In het jaarverslag over 1978 dat ook op 5 juli zal worden besproken, staat vermeld dat de tien tentoonstellingen in het verslagjaar bezocht zijn door ongeveer 25.000 personen. Van de kant van het onderwijs was in 197 8 vrij veel belangstelling voor de activiteiteri van het museum. Naast de restauratie hoopt het museum komend jaar ook andere actuele problemen op te lossen, onder andere door het aantrekken van een derde suppoost. eerste bezoek voort van de volksdansgroep aan Hans weert. In 1976 bracht de volks dansgroep Scaldis uit Hans weert een tegenbezoek aan Polen en ook voor het volgend jaar staat een bezoek aan Polen weer op het programma. Verkeersmaatregelen - In ver band met de zaterdag 23 jum door het wielercomité Nieuw dorp te organiseren wieler wedstrijden voor jeugd, nieu welingen en liefhebbers zullen tussen 13.00 en 18.00 uur de Pr. Magrietstraat, het Oranje plein, een gedeelte Coudorp, de Havenweg en de Hertenweg voor alle verkeer zijn afgeslo ten. Ook zal het niet toegestaan zijn gedurende die tijd in deze straten van het parcours te parkeren. Voor het doorgaan de verkeer zullen omleidende routes worden aangegeven. (Van een onzer verslaggevers) GOES - De produktie en in koop van de Watermaatschap pij Zuid-West-Nederland (WMZ) is in het eerste kwar taal van dit jaar 550.000 ku bieke meter ofwel 5,4 procent groter geweest dan in dezelfde periode vorig jaar. Dit meldt de WMZ-nieuwsbrief voor aandeelhouders. Oorzaak van deze stijging is grotendeels het hogere water verbruik door de industriële grootafnemers tijdens de zeer koude periode van januari/fe bruari geweest. De WMZ heeft in het eerste kwartaal 3,2 mil joen gulden uitgegeven aan in- vestringswerken. Dit is minder dan geraamd. Oorzaak daar van is de langdurige vorstpe riode geweest. De produktiecijfers van de WMZ tot juni dit jaar staan ge noteerd op 18.111 710 kubieke meter water tegenover 17.486.564 kubieke meter in dezelfde periode vorig jaai CADZAND - In de nacht van maandag op dinsdag is in het perceel van de heer B. aan de Mariastraat ingebroken. Via een achtertuin en een ach terdeur is men de woning en het bedrijfspand binnengeko men. Men heeft een kassa met ongeveer 2000 gulden meege nomen. GOES - Dinsdagmiddag tussen 14.00 uur en 14.445 uur is er uit de personeelsruimte van de textielzaak de Vlijt op de Grote Markt te Goes 1200 gulden gestolen Het geld was verdeeld over de portemon- naies van zes verkoopsters. De recherche stelt een onderzoek in. OOSTBURG - Op de Rijks weg Schoondijke - Oostburg is een motor bestuurd door A.E.V. uit Oostburg en een personenauto bestuurd door Ch.S.B. uit Terneuzen met el kaar in botsing gekomen. Dit gebeurde toen de personen auto linksaf wilde slaan en de motorrijder passeerde. Beide voertuigen liepen aanzienlijke materiële schade op OOSTBURG - Door de re cherche uit Oostburg is don derdagmorgen tussen Oost burg en Schoondijke aange houden de 19-jarige B. en de 16-jarige W. uit Vlissingen. Beiden werden verdacht van een bromfietsdiefstal op 7 juni in Vlissingen. De brommer hadden zij aan de rijwielhan delaar J. te Oostburg doorver kocht. Na danig aan de tand te zijn gevoeld bleek dat ze ook in Zoutelande, Westkapelle en afgelopen zaterdag in Sluis een bromfiets hadden ontvreemd. Nadat bekend te hebben zijn ze op transport naar Vlissingen gesteld. TERNEUZEN - Een bewo ner van de Terneuzense Wal- straat, A.R. deed dinsdagmor gen vroeg bij de gemeentepoli tie aangifte van vernieling van zijn voor de deur geparkeerde auto, door de Terneuzenaar T.D. Toen deze door de politie werd aangehouden, nam zijn vriend J. van C. het voor hem op en raakte slaags met de po litie. T.D. maakte van de gele genheid gebruik om er vandoor te gaan en was gisteravond nog zoek. Van C. werd aangehou den ter zake belemmering van een ambtshandeling door de politie. In de loop van dins dagmorgen werd Van C. weer vrij gelaten. (Van een onzer verslaggevers) KRUININGEN - De start van de bouw van 96 woningen in de gemeente Reimerswaal zal op 22 juni plaatsvinden, als de HID van de volkshuisves ting in Zeeland, heer R.J. van der Meulen, de eerste paal zal heien in het plan „Achter de Boomdijk" in Hansweert. Hiermee komt er enig licht in de woningproblemen van de bewoners van Hansweert-oost, die zoals bekend moeten wij ken voor de verbreding van het kanaal. De algemene woning bouwvereniging Reimerswaal gaat 48 woningen bouwen in Hansweert, 42 in Kruiningen en 6 in Waarde. Om 15.00 uur vrijdagmiddag 22 juni komen de genodigden bijeen in zaal Thalia in Hansweert, waarna omstreeks 16.00 uur de eerste paal de grond in gaat Kapelaan met emeritaat - Kapelaan J.P. de Kerf van de parochie Aardenburg, verle den week 65 jaar geworden, zal tot 2 september werkzaam blijven in Aardenburg. Daarna zal hij zich in de Maria-hoeve te Oostburg vestigen, van- waaruit hij als assistent in West-Zeeuwsch-Vlaanderen zal optreden. Kapelaan De Kerf is sedert 1961 in Aarden burg werkzaam. Jan Blok in de Klomp - Jon- gerensoos de Klomp in Ove zande organiseert op zondag 24 juni in het soosgebouw aan de hoofdstraat in Ovezande een optreden van de Zeeuwse rock en rol-zanger/gitarist Jan Blok. Het optreden begint om halfnegen 's avonds en de toe gangsprijs bedraagt 2,50. Jan Blok maakt al enkele jaren muziek in diverse groepen, on der andere in Blockhead en Company. Rocky West en The Humbuggers en Electric Rab bit Hunters. In Ovezande treedt hij een van de eerste keren solo op. Op zijn pro gramma staan diverse rock en roll-klassiekers

de Stem | 1979 | | pagina 21