3 Tweede ronde van Nieuwdorp AARDENBURG PAKT ZEGE IN OOSTBURG IEUW BEGIN AN BARRIÈRE Spelermutaties erhoosel naar Club Brugge Groot voetbaltoernooi Overwinning Tonny Colijn MAKING Hkskoers Graauw Tieleman: goede prestatie sport TASTISCHE VS Bij Rio Bello, p de reisafdeling, voor de 1/2 prijs! e RG gadering I SAS VAN GENT/BRUGGE - De voetbaltoekomst van Zeeuwsch-Vlaming Patrick ■erhoosel ziet er weer erg zonnig uit. De in Sas van Gent wonende voetballer die zeven Bargeleden Ria Westdorpe ruilde voor de huidige Belgische kampioensploeg SK Beve- p,tekende onlangs een contract bij de Belgische topclub Club Brugge. Patrick Verhoos- [iwacht nu alleen nog op het jawoord van Beveren, maar dat zal ongetwijfeld niet zo lang ipzich laten wachten, al spendeert de clubleiding van Beveren nog wel een bijeenkomst jan deze transfer. F STEM VAN WOENSDAG 20 JUNI 1979. schriftelijk opgeven (Van onze sportmedewerker) OOSTBURG - Aardenburg is winnaar geworden van het eerste groots opgezette inter nationale voetbaltoernooi van de voetbalvereniging Oost burg. Aanvankelijk zag het er somber uit of dit toernooi wel of geen doorgang kon vinden. De slechte weersomstandighe den van de laatste dagen waren daar debet aan. De gemeente gaf echter alsnog toestemming tot het laten verspelen van dit toernooi, waaraan twee Bel gische, één Franse en vijf Ne derlandse ploegen deelnamen. Het zou echter een recht streekse financiële ramp ge weest zijn als dit toernooi in laatste instantie moest worden afgelast. Gelukkig kwam het allemaal niet zover en kon dit sportieve voetbalgebeuren normaal doorgaan. Ondanks dat de weersomstandigheden zaterdag en zondag Oostburg goed gezind waren, kwam er nog een organisatorisch probleempje om de hoek kij ken. De voetbalvereniging SDO liet op het laatste moment weten niet te kunnen deelne men aan dit toernooi en daar door moest in alle haast uitge keken worden naar een andere representatieve club. Het Hulsterse HW'24 toonde zich meteen bereid naar Oostburg te komen en hielp daardoor de organisators uit de knoei. Nadat de ploegen in twee poules waren ondergebracht kon het toernooi beginnen. In poule I was de eindstand als volgt: 1. Maldegem, 2. Bres- kens, 3. Gravelines en 4. Oost burg. In poule 2 viel de volgen de eindstand te noteren: 1. Aardenburg, 2. HVV'24, 3. Oe- delem, 4. Schoondijke. Dat hield in dat Aardenburg de finale mocht spelen tegen Belgische grensgenoot Malde gem. Beide ploegen speelden zeer defensief en daardoor bleef er een dubbelblanke stand op het scorebord staan na de geplande speeltijd van twee keer vijftien minuten. Bij het nemen van strafschoppen toonde Aardenburg zich de betere. Met de cijfers 5-4 legde Aardenburg beslag op de eer ste plaats. Het mooiste duel van deze finalewedstrijden werd het treffen tussen Breskens en HW '24, de twee teams die om de derde plaats streden. Beide ploegen zochten de aanval op en dat resulteerde in doelpun ten. Ondanks dat die treffers er kwamen, hielden beide teams elkaar in evenwicht en moest er bij de eindstand 2-2 overge gaan worden tot het nemen van strafschoppen. Breskens wist zich beter te beheersen dan HW'24 en pakte zo de derde plaats. De wedstrijd om de vijfde plaats tussen het Belgi sche Oedelem en het Franse Gravelines werd door de Fransen met 0-1 gewonnen. De organiserende vereniging Oostburg mocht met streekge noot Schoondijke strijden om de zevende plaats. Deze streekderby leverde ook vrij. veel goals op. Oostburg draai de voortreffelijk in deze partij en wees Schoondijke met 3-1 terug. De fair play-cup werd toe gekend aan Breskens en de prijs voor het beste doelsaldo ging naar Aardenburg. Op de topscorerslijst eindigde Henk Ottens van Breskens als eerste met zeven treffers en Robbie Vermast van HW'24 als twee de met vier goals. (Van onze sportmedewerker) EGEM-PITTEM (B) - Het afgelopen weekeinde hebben de motorcrossers van de MC Axel weer de nodige successen bij elkaar gereden. Tonny Colijn heeft opnieuw bewezen grote klasse in huis te j hebben. Colijn werd in beide reeksen tweede, hetgeen vol doende was voor de overwin ning. Tonny Cortvriendt deed het ook uitstekend en won zelfs de eerste reeks. In de tweede legde hij beslag op de vierde plaats, hetgeen hem op de tweede plaats in de eindrang schikking bracht. Beier werd elfde en Oppeneer 19e. Bij de 250 cc-klasse werd Rudi Walhout tweede door een vijfde en een tweede plaats in de reeksen. Van de Velde werd zevende en Doppegieter 12e. In de 500 cc-klasse reikte Eduard van de Klooster naar een eer volle vijfde plaats. Hans Colijn reed zich deze keer ook weer in de prijzen op dè negende plaats. Bij de 125 cc-klasse se nioren kwam deze keer Jacky Westdorp niet op het erepo dium. De motorcrosser uit Schoondijke moest genoegen nemen met twee vierde plaat sen, hetgeen hem ook de vierde plaats in de rangschikking opleverde. Fati werd winnaar. De intern. B. reed Lensen zich naar de derde plaats, hetgeen een erg goede prestatie ge noemd mag worden. Vink werd 15e. Bij de nationalen was Schelleman weer de beste Zeeuw met een zevende plaats. Van Bruggen werd 12e en Leenknecht 26ste. (Van onze sportredactie) OSSENDRECHT - Met nog 24 ronden voor de wielen waagde Ad Bastiaanse, de coureur uit Nispen, gisteren in de amateur- I koers van Ossendrecht zijn kans. De omstandigheden waren voor I ]iem ideaal. Niet alleen warm weer („Daar moet ik het meestal I van hebben", aldus Bastiaanse), maar ook een kopgroep, waarin I de snelle mannen als Peter Heeren, Mathieu Dohmen, René van I de Broek en Peter Kivits elkaar constant zaten te bewaken. Ver- 1 da voorin nog mannen als Van Lamoen (hij zou trouwens win- nen), Prinsen, Fase, Hofland, De Wilde, Van Vlimmeren en Kraaybeek. Ook coureurs die stuk voor stuk wilden winnen in de I overigens zeer boeiende koers van Ossendrecht. Bastiaanse trachtte echter alles naar zijn hand te zetten. In een I vlak tempo -versnellen is erbij hem niet bij-daverde hij over het altijd lastige parkoers, hij rekende er kennelijk op dat de rest van I dekopgroep het niet eens zou worden over de vraag wie het vuile werk zou doen om hem terug te pakken. Bastiaanse, in Belgische koersen altijd goed voor een ereplaats,' I leek het bij het rechte eind te hebben. Hij pakte een voorsprong I vanzo'n 150 meter en achter hem keken de mannen elkaar eens I aan. Tot het moment dat Ad Prinsen in de gaten kreeg dat hem de I leidersprijs nog kon ontgaan als Bastiaanse wegbleef. De sterke I coureur uit Raamsdonksveer vond dat teveel van het financiële o de en opende de jacht. Met nog achttien ronden te gaan kwam de trein Prinsen-Van Lamoen-Heeren, Van de Broek, Kivits op ig. Machinist was Prinsen, terwijl Fase de belangen van I ploeggenoot Bastiaanse probeerde te beschermen. De rest van de I kopgroep moest buigen voor dit geweld. Prinsen vond het echter I nog niet hard genoeg gaan met als gevolg dat hij opnieuw de- I Barreerde en als eerste het achterwiel van Ad Bastiaanse te :ken had Bastiaanse, die als derde over de streep zou gaan:" I ik gokte op zowel de overwinning als de leidersprijs. Maar ik moet eerlijk toegeven dat ik er weinig vertrouwen in had." Prinsen was dus de eerste die bij Bastiaanse aansloot, maar Bas van Lamoen reageerde ook attent. In een rush van een ronde (1600 meter) snelde hij naar de twee leiders toe. Prinsen en Van Lamoen hielden het tempo erg hoog, waardoor Bastiaanse even in moeilijkheden kwam. Nogmaals, de Nispense coureur heeft nu eenmaal moeite met een plotselinge versnelling. Vandaar dat hij niet meer kon reageren toen Van Lamoen Prinsen verraste met een jump in de ruimte. Prinsen zat aan het wiel van Bastiaanse en was te laat. Nu had de Blonde Pijl uit Raamsdonksveer ook veel moeten geven in de koers. Zeker in vergelijking met de slimme Bas van Lamoen. De coureur uit de ploeg van Piet Hoekstra reed dan ook vrij gemakkelijk naar de zege in Ossendrecht, al moet gezegd worden dat Bastiaanse de meeste sympathie van het ove rigens niet talrijke publiek oogstte. Voordat de kopgroep van twaalf ontstond (Van Lamoen was daarvan welde initiatief-nemer) viel er veel te genieten in Ossen drecht. De mannen vlogen direct vanaf het startsignaal in de wielergordijnen. Eerst gingen Van Hooft, Rieske, Van Vlimmeren en Peter Hellemons. Kuystermans en Prinsen herstelden de zaak. Daarna namen Hofland, Prinsen, Pierre Frijters en Verheezen een voorsprong, maar nu vond dat geen genade in de ogen van Peter Heeren. Een groep van acht, die bestond uit Prinsen, Roe- lofs, Herman Frijters, Dohmen, Van Lamoen, Van de Broek, Kivits en Ditvorst dacht even later de zaak te beslissen, maar het peloton was nog te fris om te buigen. Tot het moment dat Van Lamoen met nog 37 ronden voor de wielen er vandoor ging. Heeren, De Wilde, Prinsen, Dohmen volgden, daarna sloten Fase, Van de Broek, Hofland, Van Vlimmeren, Kraaybeek, Kivits en op het laatste moment Bastiaanse aan. En juist die Bastiaanse zou de hoofdrol voor zich opeisen. Al zegevierde hij dan niet... De uitslag: 1 Bas van Lamoen (Rosmalen) 96 km in 2-11.52; 2. Ad Prinsen (Raamsdonksveer), 3. Ad Bastiaanse (Nispen); 4. Pe ter Heeren (Sprundel); 5. Peter Kivits (Breda); 6. René van de Broek (Dussen); 7. Thijs Fase (Oud-Vosmeer); 8. op 1 ronde Ma thieu Dohmen (Born); 9. Peter Hofland (Roosendaal); 10. op 2 ROB VAN DEURSEN ronden Wim de Wilde (Kwadendamme); 11. Mario van Vlimme ren (Hoeven); 12. René Kraaybeek (Heerle); 13. op 3 ronden Fons de Meester (Etten-Leur); 14. Ad van der Poel (Hoogerheide); 15. Chris Hollemans (Bergen op Zoom); 16. Sjef van Hooft (Kerk- driel); 17. Kees van de Bosse (Steenbergen); 18. Jan Buyk (Roo sendaal); 19. Adn Cloots (Halsteren); 20. Ad van Loon (Woens- drecht). irg maakt bekend, dat 9 om 19.30 uur in het ire vergadering van de vordert gehouden. lemeester voornoemd, A. Schipper ADVERTENTIE ING JING RIOLERING Iers van Axel brengen ;r gemeentesecretarie, gedurende drie maan- er is neergelegd en te- gemeen verkrijgbaar is de Lozingsverordening lAxel, zoals die door de 7 februari 1979 is vast- ethouders van Axel, sleman I.L.M.. IJsebaert, wnd 'akter ttertype gezet. op Via de telefoon dat U moet betalen ixtra te betalen. Als uwe girobetaalkaart betaling ontvangt U ekosten in rekening 16, 4811 XB Breda. Df komma één vakje Prijs incl. 4% BTW 2,62 10,48 11,79 13,10 (Van onze sportredactie) Barbecuen met makreel Vul de buik van 4 middelgrote, schoongemaakte en gedroogde makrelen met een mengsel van (cocktail-) fruit, fijn gehakte prei, peper en zout naar smaak. Prik de buik met prikkers dicht en wrijf de buitenzijde van de makreel goed in met olie. Laat ze aan beide kanten op het rooster van de barbecue bruin en gaar worden. Doe meer met vis, omdat 't zo lekker is. Productschap voor Vis en Visprodukten s-Gr.ivenhaq« Ko Tolhoek, een van de kanshebbers op de zege bij de liefhebbers zaterdag in Nieuwdorp. (Van onze sportmedewerker) NIEUWDORP -In Nieuwdorp wordt zaterdag 23 juni de tweede wielerronde voor de jeugd, nieuwelingen en lief hebbers gehouden. De jeugd begint 's middags om één uur met de wedstrij den en in het jeugdgezelschap bevindt zich de plaatselijke favoriet Marcel van de Klooster. Bij de nieuwelingen, die om drie uur aan hun veertig kilometer beginnen, vertrekt onder andere de Zeeuwse kampioen in deze categorie. Er staan zestig renners ingeschreven en eenzelfde aantal gaat ook van start bij de liefhebbers. Bij deze categorie komen vele bekende renners aan de start, zoals Ko Tolhoek, Theo van de Brande, Siep van Dongen, Wim Wielhouwer en Bert Steenbakker. ■Twee weken geleden zal Pa- fctk Verhoosel nog met SK Veren rond de onderhande- fcgstafel. De Zeeuwsch-Vla- Pg, die door een vervelende Bessure een pechvol seizoen filter de rug heeft, kwam pter niet tot overeenstem- g met de Waaslandse pro- incieclub. Hij vertelt: „Dat pek leverde niets op. Fi- Inneel lagen we te ver uit- l ■Maandag daarop meldde f hechter Club Brugge op het fttetariaat van SK Beveren [tVerhoosel voor 70.000 gul- de transferlijst ge had. Brugge bedong 1 °ptie op Verhoosel tot woensdagavond maar liet die optie verlengen tot vrijdag avond 19.00 uur omdat alles nog eens op een rijtje gezet moest worden. Beveren stond die verlenging toe maar wilde wel dat Club Brugge geen contact opnam met Verhoosel. Brugge deed dat echter wel. Patrick Verhoosel: „Ja, lo gisch, anders kun je nooit tot een akkoord komen. Brugge belde me dus en ik ben daar donderdagavond met mijn manager naar toe geweest. We hebben daar een uitstekend gesprek gehad. Maar toch twijfelde ik nog. Als ik tekende bij Club Brugge moest ik mijn werk opgeven. Ik wilde daar- (Van onze sportredactie) TERNEUZEN - De KNVB heeft aan verschillende spelers weer toestemming verleend met ingang van de volgende competitie voor een andere vereniging uit te komen. Zo zijn de volgende spelers van vereniging veranderd: J. (Van onze sportredactie) KLOOSTERZANDE - De Kloosterzandese nieuweling Bennie Tieleman heeft voor een aardig resultaat gezorgd in een nieuwelingenkoers in het Belgische Drongen. Tieleman, die zich dit sei zoen regelmatig in de prijzen rijdt, finishte als zesde in een 55 kilometer lange koers waarin 40 coureurs van start gingen. Tholenaar van Schore naar Wemeldinge, G. Burger van Kapelle naar Wemeldinge, Th. Manders van RKZSV naar Hoofdplaat, G. Voogd van 's- Heer Arendskerke naar Qost- kapelle, P. Baarends van Kloetinge naar Goes, C. Vogel van Kapelle naar Goes, Th. van Meerveld van Philippine naar Hoek, R. van der Hilst van Feijenoord naar De Meeuwen, C. Mesu van Heinkenszand naar Nieuwdorp, W. Ars van Luctor naar Nieuwland, L. Hoebeke van VCK naar Nieuwland, R, van der Graaf van Afrikaander Boys naar Smerdiek, J. Kolijn van AZVV naar Zaamslag, B. Thomas van Hoofdplaat naar Biervliet, P. van Veldhoven van Philippine naar Biervliet, R. Thomaes van Schoondijke naar Hoofdplaat, J. Blok van Rillandia naar Krabbendijke, W. van den Driest van RCS naar De Meeuwen, A. Rooze van Lewe- dorpse Boys naar Nieuwdorp, A. Westerweek van Middel burg naar Domburg en L. van Belzen van Kloetinge naar Goes. il onze sportmedewerker) l®AACW - Tijdens de ker- T'o Graauw werden er weer I'raditionele volkskoersen poden. Deze koersen zijn ,n voorloper van de tegen- JMige trimkoersen. Fons P'lman, Tonny Hermans, T Mahu en Sico Steijaart P'n de individuele win- l van deze wedstrijden. T"J Hermans en André ,ls stalen de show van de fidoor de koppeltijdrit op Haam te schrijven. "weetal bleef Rogier van Krr!11 ®°§^er van Himst F tduard de Caluwé en Rik fcken legden beslag op de ePlaats. Bij de oudste ca- kjboven de 35 jaar - [8 e overwinning naar Fons P ®an die Jo Buijs in de L™kans het. Johan van I» p seer<1e zich als der- amiel Dumex en Piet Wtian legden beslag op Bende ereplaatsen. In de van 13 t.m. 35 jaar overwinning naar Hermans die ook al eer der dit jaar met de tienkamp in de schijnwerpers werd ge- plaats. Wilfried Dumez liet zien dat hij niet alleen kan ta feltennissen maar ook kan fietsen, want Dumez werd tweede met André de Rijk op de derde plaats. Rogier van Heeze werd vierde en Eddy Vernimmen vijfde. Bertus de Baar, Robby van Gimst, Wim Totte, Wim Vereecken en An dré Maas plaatsten zich ook binnen de eerste tien en kon den ook een leuke prijs mee nemen. In de categorie van 8 tot 12 jaar was de overwinning voor Erik Mahu die Edion Smolders en Robby van Hooij- en gedecideerd achter zich liet. Johan van Troost en Dennis Steijaart werden respectieve lijk vierde en vijfde. Bij de al lerjongsten was het een leuk gezicht om de jeugdige ren- nertjes aan het werk te zien. Sico Steijaart werd eerste met Luuk Matthijssen tweede, terwijl Edwin van Damme be slag legde op de derde plaats. In totaal kwamen er zo'n 60 vertrekkers aan de start. om niet al te snel een beslissing nemen". Club Brugge bleef echter aandringen. Patrick Verhoosel werd diverse malen gebeld en zwichtte uiteindelijk voor de aanbieding. Hij: „Elke keer dat Brugge belde werd er wat bijgedaan. Aanvankelijk had ik gevraagd nog even te wach ten omdat ik nog eens met Be veren wilde praten. Maar Club Brugge was nogal bang dat die optie overschreden zou wor den. Uiteindelijk deed de club er zoveel bij dat het financieel erg aantrekkelijk was, en ik het niet meer kon laten schie ten. Vandaar dat ik ja zei tegen Club Brugge en niet meer naar Beveren gegaan ben. Ik heb het contract getekend en ben in middels ook gekeurd". De prijs die Club Brugge aan de Belgische landskampioen moet betalen bedraagt 120.000 gulden. Patrick Verhoosel: „Dat staat in mijn vorig con tract. De club kan voor mij 1.750.000 franken vragen. We hebben dat contract er nog eens goed op nagelezen maar het klopt als een bus. Beveren, waar ik het altijd erg goed na ar mijn zin gehad heb, wil er Patrick Verhoosel: zonnige toekomst echter nog eens over praten. Maar dat zal allemaal wel rond komen". Met deze versnelde ontwik keling is Patrick Verhoosel uiteraard dolblij. Door de sle pende blessure verdween de Zeeuwsch-Vlaming enigszins uit beeld en speelde afgelopen seizoen slechts eenmaal in het eerste van Beveren. Toevallig tegen Club Brugge dat nogal geïmponeerd raakte door Ver- hoosei's spel. De ex-Ria W- speler: „Het is allemaal snel gegaan. Ik ben er erg gelukkig mee. Wellicht is het de bedoe ling dat ik Fons Bastijns ga vervangen. Die is al 33. Maar misschien kom ik wel op het middenveld als verdedigende man terecht. Ja, je kunt wel zeggen dat mijn carrière op nieuw begint. Aanvankelijk was ik ook nog bezig met La Louvière en FC Antwerp. Maar njet Club Brugge ben ik uiter aard dik tevreden". ROMAIN VAN DAMME

de Stem | 1979 | | pagina 11