KNOKKE MAAKT ZICH WEER OP VOOR HET HUMORFESTIVAL 14, Koks en zoon eerste in kringvlucht vanuit Compiègne B. van de Berghe uit Sas wint zware fondvlucht r> i li sl ii txtcA 'i Biesbroeck-lJsebaert werd Mn van bridgeclub Hulst Bejaarden uit Belle bezoeken Sas van Gent IVAN VRIJDAG 8 JUNI 1979 Vogeltjes kijken t My' Vogelwacht De Steltkluut belegt regelmatig voor leden en belangstellenden excursies. Doel is op een rustige wandeling vogeltjes te horen en te zien, ze te leren kennen en te genieten van het landschap, de flora enzovoorts. Afhankelijk van de tijd van het jaar en van de plaats, worden meer of minder verschillende soorten gezien. Al die soorten en hun aantallen worden naderhand netjes verwerkt in een verslag. En daarin bomt dan tot uiting wat algemeen is en wat niet. Zilver- en kokmeeuw bijvoorbeeld ontbreken in geen enkel verslag, maar het zijn dan ook zeer algemene soorten en waar in de Delta en ruime omgeving je ook naar boven kijkt, ze zijn er altijd. Ook Torenvalk, het biddende (klapwiekend op één plaats) „klampertjes" (roofvogel), ontbreekt tegenwoordig in bijna geen enkel verslag. Een tiental jaren geleden was dat anders: toen was een waarneming een hoogtepunt, zo zeld zaam waren ze geworden. Er zijn ook soorten die het anders is vergaan. Nog geen tien jaar geleden hoorde je bij iedere kreek met wat rietvelden van enige omvang, de Grote Karekiet; nu is het een zeldzaamheid die je maar op enkele plekken hoort. i Oorzaak? Ja, wie zal het zeggen? Waarschijnlijk om- gat er in Zuid-Europa veel I gevangen worden en vanwe ge het grote gebruik van in secticiden in hun overwinte- rmgsgebieden in Afrika. In secticiden als DDT en derge lijke, een stof waarvan we weten dat hij allesbehalve onschadelijk is en die in de I westelijke wereld niet meer g worden gebruikt. We I maken en verkopen het nog wel onder andere voor Afri ka, wel echter onder het motto: „Als je dit niet ge bruikt, blijft er geen oogst over en sterven de mensen van honger". Het is mis- schiennietmenselijker, maar wel winstgevender om ze igzaam te vergiftigen in I plaats van door honger te la- i omkomen, of naar een I echte oplossing te zoeken. Er zijn ook natuurlijke schommelingen. De Cetti's Zanger bijvoorbeeld is een klein opvallend, bruingroen vogeltje, met een zeer luide, plotselinge explosieve zang. Het is een nieuwkomer die vanuit Zuid-Europa sinds een tiental jaren onze streken bewoont en dat in toenemen de mate. Waar struikgewas en riet, samen met andere moerasvegetatie voorkwam kon je ze aantreffen. Jaar na jaar werden nieuwe gebieden gekoloniseerd. De laatste winter echter heeft de aantallen sterk ge decimeerd, maar....we weten inm iddels dat er nog over zijn en die zorgen dan wel dat de opengevallen plaatsen weer opgevuld worden. Dit kan zeer snel het geval zijn, maar ook jaren duren of wellicht niet meer gebeuren zoals met de geelgors, die uit onze pol ders is verdwenen zo'n dertig jaar geleden en er nog steeds niet is teruggekeerd. Alleen aan de grenskanten treffen we ze nog aan: eens een al gemene vogel is nu een zeld zaamheid geworden. Oorzaak onbekend. De nachtegaal daarentegen is weer talrijker dan andere jaren. De reeds genoemde Vogelwacht organiseerde wel eens een excursie om de zang te beluisteren naar een enkele moeizaam gevonden zangplaats en toen liet de vo gel verstek gaan. Vorig jaar kenden we nergens een zang plaats. En dit jaar zingt hij op veel plaatsen en tijdens en kele excursies konden de deelnemers lang en duidelijk de zang horen en zoals in de Braakman, zelfs in stereo omdat twee mannen tegen elkaar opzongen. Bij de wandelexcursies is dit jaar een nieuw experi ment gekomen, iets dat ieder voor zich ook goed kan toe passen: de zitexcursies. De deelnemers posteren zich er gens, liefst op een dijk, om vanaf die hoge zitplaats een kreek of een rietveld te over zien. De eerste keer, aan het Ruischende Gat te Vogel waarde, begin mei, was on danks de zeer koude avond een groot succes: 37 soorten konden gehoord en gezien worden waaronder vele min der algemene. Het is zo goed bevallen dat het tussen half augustus en half september op drie an dere plaatsen herhaald zal worden. En, wil-je helemaal aan het gezicht onttrokken zijn en vogels vanaf enkele meters observeren of foto graferen, dan is een schuilhut nodig. De nogal degelijke constructie aan de Spuikom te Terneuzen (zie foto) is een aan acht a tien personen plaats biedende hut. Door de nauwe spleten wordt het er voor liggende terrein geob serveerd terwijl de vogels niets in de gaten hebben. Op 12 juni vanaf 19.30 uur is er in die hut een geleide excur sie onder leiding van Marion Ysebaert. Zo mooi en comfortabel als de Jan Dekkerhut, zoals ze heet, hoeft het niet. In de Braakman zijn al honderden uitstekende dia's gemaakt vanuit de aan zijn omgeving aangepaste hut van C. Riem slag. Men vergelijkt de dia serie die aan het loket van dagrecreatie in de Braakman te koop is. Er zijn in onze contreien meer vogelaars die er een hutje op na houden, en wie eens een vroege ochtend of een avond mee wil kan ons altijd vragen bij wie hij te recht kan. Het is een paar uurtjes stilzitten, maar het is een belevenis de vogels on gestoord in hun natuurlijk milieu en in hun natuurlijke gedragingen te kunnen ga deslaan. mtm V - 11 gggl (Van een onzer verslaggevers) i^KKE - Het traditionele humorfestival te Knokke (B) fc™ dit jaar gehouden in de week van 11 tot en met 17 juli. De pKators hebben samen met de Belgische radio en televisie programma gezorgd met veel voor België onbekende «men, er daarbij op, dat het humorfestival bekend staat om ta®brekend karakter, waarmee het onbekende, maar geta- L. a artiesten in Vlaanderen heeft geïntroduceerd. De pro- J ma s spelen zich weer af in de zalen Scharpoord en Ravelin- ■tate'programma z'et er als volgt uit: 11 juli 20.30 uur: Penta koa-'iT' f°^e' en Louche. Daarna The moving picture mime luk' uur: de Peter Faber show. 13 juli 20.30 uur: olin« M'ïaret' '1 iuli 20.30 uur: Moniek Toebosch en Theo ^^'esant-gardistischeopera-parodieën. 15juli 20.30 uur: os de Beider en The Busby Berkeleys met parodieën op rock en blues. 'eens uur: ®onnu Coutteure. 16 juli 20.30 uur: Rik en Paula Stulemeyer sentimententeater. Daarna cabaret :Mevfen' iuli 20.30 uur: televisieliedjeswedstrijd met be- V „aamse artiesten en liedjeszangers. 17 juli 22.30 uur: Bob Plicht Band- ■ij-v ""He11 over het programma en de kaartverkoop zijn ver- 15 a»via telefoonnummer 09-32.50.60.02.16. IflST - te - Het duo, gevormd |»etj I'esbroeck en de lVi» de h'i l' is kampioen I Halster bridgeclub. i van de ver- Heuni0^petities: a uin: kt. Sn s"d!H°ndt 410,41, ,Uv®ank-Burggrave Vbet8 37 q ,?Ief br°eck-Beu- foeck-hr r'r 1 mevr' Bies" ■'Jsebaert 379,26, 5, Aronson-Vr nnron 377,38. b-lijn: 1. mevr. Van de Bogaert-hr. Melchers 394,30, 2. dames Hillige-Kint 385,90, 3. echtpaar Nijenhuis 384,67, 4. echtpaar De Feyter 368,15, 5. hr. d'Hondt-Verbunt361,42. c-lijn: 1. mevr. Van Esbroeck- hr. Wendels 149,19, 2. hr. de Booy-Van Aart 392,43, 3. hr. Gerres-de Maat 391,72, 4. da mes de Booy-Wendels 388,30, 5. dames Weemaes-Verstrae- ELLEWOUTSDIJK - De handboogvereniging „Julia na" uit Oudelande hield een schieting op de staande wip pen te Ellewoutsdijk. Er waren 62 schutters aanwezig, van 17 verenigingen. Uitslag van de eerste wip: Hoofdvogel Jac. Platschorre van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk; eerste zijvogel C. v.d. Dries van Eensgezind heid uit 's-Heerehoek; tweede zijvogel Jac. Westveer van Edele-Handboog uit Oudelan de; eerste bovenkal C. Baart; tweede bovenkal J. Goetheer beiden van Juliana uit Oude lande; eerste onderkal Alb. Hoondert van Spes-Nostra uit Ovezande; tweede onderkal A. v.d. Dries-Geus van Eensge zindheid uit 's-Heerenhoek; eerste klep W. de Jonge van A.D.L.M. uit Kwadendamme; tweede klep R. De Meester van St. Andries uit Wemeldinge; derde klep Jac. Platschorre van Zorgvliet uit Ellewouts dijk. Meeste kleine vogels H. Westdorp van Soranus 2 uit Heinkenszand; zeven stuks. Uitslag van de tweede wip: eerste hoofdvogel J. Hense van Ons-Genoegen uit Oudelande; tweede hoofdvogel O. Stee- naert van Vooruitgang uit Kwadendamme; eerste zijvo gel John. Goetheer van Juliana uit Oudelande; tweede zijvogel W. de Jonge van A.D.L.M. uit Kwadendamme; derde zijvo gel I. Helmstrijd van Juliana uit Oudelande; vierde zijvogel J. v. Prattenburg van Vlieghei uit Gilze-Rijen; eerste kal A. de Jonge-Rijk van Willem-Teil uit Ovezande; tweede kal W. de Jonge van A.D.L.M. uit Kwa dendamme; derde kal J. Goe theer van Juliana uit Oudelan de; vierde kal R. De Meester van St. Andries uit Wemeldin ge. Meeste kleine vogels J. Goetheer van Juliana uit Ou delande, zes vogels. ELLEWOUTSDIJK - De handboogvereniging „Ons- Genoegen" uit Oudelande hield een schieting op de staande wippen. Er waren 60 schutters die voor dit concours inschreven. Uitslag van de eerste wip: Hoofdvogel J. Schipper van St. Andries uit Wemeldinge; eerste zijvogel W. Voet van Soranus uit Hein kenszand; tweede zijvogel C. v. 't Westeinde van Willem-Teil uit Ovezande; eerste bovenkal P de Baar van Willem-Teil uit Ovezande; tweede bovenkal C. Stouthamer van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk; eerste onderkal mevr. Verdonk van Concordia uit 's-Heerenhoek; tweede on derkal C. v. 't Westeinde van Willem-Teil uit Ovezande; eerste klep C.D. Raas van Vooruitgang uit Kwaden damme; tweede klep M.J. Ver donk van Doel naar Hoger uit Wolphaartsdijk; derde klep W. de Jonge van A.D.L.M. uit Kwadendamme; meeste kleine vogels A. Voet van Soranus uit Heinkenszand, acht vogels. De extra vogels waren voor M.J. Verdonk van Vios uit 's-Hee- renhoek; H. Westdorp van Soranus 2 uit Heinkenszand en H. v. Stee van Diana uit Yerse- ke. Uitslag van de tweede wip: Eerste hoofdvogel J. v.d Walle van St. Andries uit Wemeldin ge; tweede hoofdvogel G. Ver- heyke van Zorgvliet uit Elle woutsdijk; eerste zijvogel R. De Meester van St. Andries uit Wemeldinge; tweede zijvogel L. de Jonge van A.D.L.M. uit Kwadendamme; derde zijvo gel M. J. Verdonk van Vios uit 's-Heerenhoek; vierde zijvogel L.L. de Wilde van Juliana uit Oudelande; eerste kal J. Doene van Willem-Teil uit Ovezande; tweede kal C. Lous van Edele- Handboog uit Oudelande; der de kal J. de Koeyer van Diana uit Yerseke; vierde kal J. v.d. Dries van Eeensgezindheid uit 's-Heerenhoek; meeste kleine vogels G. Verhe/ke van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk, zes vogels. 's-HEERENHOEK - Bij de heer C. Raats werd een schie ting voor bejaarden en gepen sioneerden gehouden op de liggende wip. Er waren 28 schutters aanwezig. De uitslag is als volgt: Eerste hoofdvogel H. Koens van Spes-Nostra uit Ovezande; tweede hoofvogel B. v.d. Dries van Eensgezind heid uit 's-Heerenhoek; eerste zijvogel Alb. v.d. Dries van Vrije-Schutters uit 's-Heeren- hoek; tweede zijvogel C. Wou- terse van Victoria uit Kwa dendamme; derde zijvogel H. Koens van Spes-Nostra uit Ovezande, vierde zijvogel A.J. v.d. Bulck van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek; eerste kal P. Driedijk van Soranus uit Heinkenszand; tweede kal J. Rentmeester van Vios uit 's- Heerenhoek; derde kal C.J. Baas van Juliana uit Oudelan de; vierde kal W. Geys van Soranus 2 uit Heinkenszand; meeste kleine vogels L. de Jon ge van Concordia uit 's-Hee- renhoek, acht vogels. De vol gende schieting is op dinsdag 12 juni. TERNEUZEN - Voor het 91ste achtereenvolgende jaar hield „De Westerschelde" uit Terneuzen de koningsschie- ting haar leden, waaraan werd deelgenomen door 15 schut ters. Niet minder dan 23 ron den (331 schoten) waren nodig om de koningsvogel af te schieten. Het was Johnv de Jonge die voor het tweede achtereenvolgende jaar de ko ningstitel behaalde. Hij kan daardoor deelnemen aan de Nederlandse en Zeeuwsch- Vlaamse titel op 23 juni en 23 september, beide te Westdor- pe. Hierna werd een prijs- schieting gehouden met als uitslag: hoge vogel: niet afge schoten; zijvogels: J. Baart, J. Mollet en V. Sterk. Kallen: J. Baert, en ohnny de Jonge. KOEWACHT - Zondag hield de schuttersmaatschap- pij Sint Sebastiaan een schie ting op de staande wippen bij A. de Schepper, waaraan 84 schutters deelnamen. Uitslag: Op wip één: eerste hoge vogel: A. van Looy uit Wachtebeke; tweede hoge vogel: E. Inghels uit Koewacht; eerste zijvogel: A. Martens uit Koewacht; tweede zij vogel :J Leenaertuit Sint Jansteen; derde zijvogel: O. de La Ruelle uit Oveslag; vierde zijvogel: A. Wolfaert uit Esden; eerste kal: R. van Houte uit Eekeren; tweede kal: D. van Megroot uit Moerbeke; derde kal: R. Cerpentier uit Stekene; vierde kal: W. Thoen uit Koewacht. Op wip twee: eerste hoge vogel: E. Hoog- straeten uit Terneuzen; tweede hoge vogel: A. Wolfelaer uit Stekene; eerste zijvogel: W. van Eertvelde uit Terneuzen; tweede zijvogel: A. de Smet uit Overslag; derde zijvogel: L. van Remoortere uit Koewacht; vierde zijvogel: A. van Damme uit Koewacht; eerste kal: A. Ansele uit Burcht; tweede kal: M. Cerpentier uit Stekene; derde kal: F. van Poecke uit Koewacht; vierde kal: J. van Kerkhoeve uit Moerbeke. Aan de maandag, tweede pinksterdag, gehouden schie ting bij J. de Kind, namen 31 schutters deel. Uitslag: hoge vogel: R. Ceelaert uit Koe wacht; eerste zij vogel; J. de Waal uit Koewacht; tweede zij vogel: F. de Waal uit Koe wacht; grootste aantal: A. de Block uit Koewacht. Aan de maandag gehouden schieting bij J. de Guchteneire, georganiseerd door de Sport vrienden, namen 51 schutters deel. Uitslag: hoge vogel: C. de Pooter uit Koewacht; eerste zijvogel: W. Broeckhaert uit Stekene; tweede zijvogel: P. van Gassen uit Stekene; grootste aantal (4): C. de Poot- eren G. van Damme, beiden uit Koewacht. Aan de zaterdagschieting in café J. de Kind, georganiseerd door Nooit Gedacht, namen 31 schutters deel. Uitslag: hoge vogel: A. Seghers uit Koe wacht; eerste zijvogel: J. de Waal uit Koewacht; tweede zijvogel: A. Goossen uit Koe wacht; grootste aantal (6): C. Herweg uit Heikant. Aan de zaterdag gehouden schieting in café P. van der Steen, namen 41 schutters deel. Uitslag: hoge vogel: F. Martens uit Nieuwdorp; eerste zijvogel: R. de Smet uit Koe wacht; tweede zijvogel: P. de Clerck uit Sint Niklaas; grootste aantal (4): V. de Schepper uit Moerbeke. Zondag hield de schutters- maatschappij Blauwe Hoek een schieting in café Oude Molen, waaraan 37 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vo gel: J. Stoffels uit Sluiskil; eerste zijvogel: J Stoffels; tweede zijvogel: W. Groene- wegen uit Koewacht; grootste aantal (4): E. Baert uit Koe wacht. Aan de zondag gehouden schieting bij G. van Rumste, namen 43 schutters deel. Uit slag: hoge vogel: L. van Over loop uit Nieuwdorp; eerste zij vogel: L. van Gassen uit Ste kene; tweede zij vogel: G. Ver- straeten uit Koewacht; groot ste aantal (3): F. Breijart uit Koewacht. De organisatie had Thuis Weg. BERGEN OP ZOOM Luxortheater - 20 u; The deer hunter. 12 j. 23.30 u; Sex- service onderweg. 16 j. Roxy- theater 18.45 en 21.15 u; De gendarme ziet ze vliegen, a.l. 23.30 u; Wie komt er in m'n hokkie. 18 j. Markiezenhof - Steenberg- sestr. „Honderd jaar kunst uit eigen bezit" (t/m 10 juni). Ge- op. ma t/m vrijd. 10.00-12.00 en 14.00-17.00 uur, zat. en zond. 14.00-17.00 uur. Stadhuis - Grote Markt kunstwerk van de maand door mevr. Verbeem-Hachmer (textiele werkvorm) (t/m 30 juni). Geop. ma t/m vrijd. 8.30-12.30 en 13.30-17.30 uur. Stichting Etcetera - Molstr. 10a, Jan v.d. Kreek exposeert schilderijen en tekeningen. Geop. ma t/m dond. 13.300-17.00 uur, vrijd. 13.30-18.00 uur en 13.30-18.00 uur (t/m 22 juni). GOES Grandtheater - 20 u; Mei Brooks in hoge nood. 23 u; Or gie om middernacht. 18 j. Museum voor Noord- en Zuid-Beveland-Singelstr. 13, tentoonstelling „Fiets je fiets je" en ,,'t Paeremes". Geopend: dins t/m zat. Ï0.00-12.00 en 13.00-17.00 uur (t/m 30 sept.) HULST De koning van Engeland - 2 0 u; The deer hunter. 12 j. 20 u; De gendarme ziet ze vliegen, a.l. 20.15 u; Foul play. a.l. 22.15 u; Dolle avonturen van een loodgieter. 16 j. 22.30 u; De porno-boerderij. 18 j. DE KLINGE Zaal Rene de Moor -19.45 u; schieting. OOSTBURG Ledeltheater - 20 u; Ka mermeisjes staan voor u klaar. 18 j. TERNEUZEN Luxortheater 1 en 2 - 20 u; The deer hunter. 20 u; De zwarte piraat. 22.15 Met een tweeling gaat het beter. 16 j. Amro bank - Herengracht 15, fototentoonstelling over de Hoge Veluwe. Geop. maand, t/ m vrijd. 9.00-16.00 uur, vrijd. ook van 19.00-20.00 uur (t/m 21 juni). VLISSINGEN Alhambratheater 1 - 20 u; Bruce Lee. 16 j. 23 u; Julie, het seksnoepje van de week. 18 j. Alhambratheater 2 - 20 u; Midnight Express. 16 j. 23 u; Dracula jaagt op Franken stein. 16 j. VOGELWAARDE Camping De Vogel 20 u; kaart ing. (Van onze duivensportmedewerker) ZAAMSLAG - De con- coursbond Zuid-Beveland hield met 1754 duiven een kringvlucht vanuit Compièg ne. Winnaars werden Koks en zoon uit Goes. De winnende duif maakte een snelheid van 1842,26 meter per minuut. 2. Martens en zoon uit Goes, 3. M. Pieterse uit Wemeldinge, 4. M. Boudens uit Kwaden damme, 5 en IT. C. Hermes uit Lewedorp, 6. en 7. L. Vermeu len uit Heinkenszand, 8. H. Remijn uit Goes, 9 en 12. P. Butler uit Bizelinge, 10. M. Moens uit 's-Heer Arendsker- ke, 11. P. Kaho uit Goes, 13. J. Hartman uit Goes, 14. W. Weststrate uit Goes. De« Zwaluw te Kwaden damme met 168 duiven (1803 mpm): 1M M. Boudens, 2M P. Poortvliet uit Baarland, 3. J. Steenbakker, 4. J. Wouterse, 5M P. Janse uit 's-Gravenpol- der. De Postduif .te Lewedorp met 192 duiven (1803 mpm): 1 en 2. G. Hermes, 3. P. Pieters, 4. P. Driedijk, 5. A. Driedijk. Vriendenkring te 's-Heeren hoek met 173 duiven (1775 mpm): 1. A. Boonman, 2. Th. Vreeke, 3. H. Janse, 4. A. van Bremen, 5. J. van Eijkeren. Uitslag wedvlucht vanuit Doornik van de Concoursbond Zuid-Beveland met 530 dui ven, hoogste snelheid 1295,63 mpm: 1. Th. Vreeke, 2,6 en 7. H. Janse, beiden uit 's-Heeren hoek, 3 en 9. M. Koens uit 's- Heer Arendskerke, 4. P. Drie dijk uit Heinkenszand, 5 en 8. A. van Bremen, 10. P. Rijk bei den uit 's-Heerenhoek. Verwachting te Axel in com binatie met Eerlijk Vreest Niemand te Stoppeldijk met 201 jonge duiven (1179,1 mpm): 1 en 14. A. Peersman, 2 en 15. P. de Bakker, 3 en 11. M. Klaassen, 4. J. den Engelsman, 5,12 en 13. P. van de Veeken, 6. H. de Waal, allen uit Axel, 7 en 10. R. Galle uit Zaamslag, 8. F. Schoof, 9. G. Meijer, beiden uit Axel. Met 114 oude duiven (1220 mpm): 1 en 6. P. de Bak ker, 2. J. Giele, 3. K. Verbunt, allen uit Axel, 4 en 10. A. Ba- bijn uit Zaamslag, 5. M. Die- lema, 7 en 8. J. Dieleman, 9. J. Dieleman. Herleving te Zuiddorpe met 20 oude duiven (1126,5 mpm): 1 en 3. L. Belaert, 2 en 4. J. de Hoekx, 5. F. Herman. Met 35 jonge duiven (1169,4 mpm): I,2,3,4 en 5. LBelaert. (Van onze duivensportmedewerker) ZAAMSLAG De voor za terdag 2 juni op het program ma staande wedvlucht, tevens ZNB-bondsvlucht, vanuit Moulins, maar wegens het slechte weer uitgesteld tot zondag 3 juni, is in Zeeland gewonnen door B. van de Berghe uit Sas van Gent. Zijn winnende duif kwam in deze zware fondvlucht over een af stand van ruim 524 kilometer, tot een gemiddelde snelheid (Van onze correspondent) SAS VAN GENT - In het ka der van de verbroedering tus sen Sas van Gent en Bailleul (Belle) waren gisteren 54 be jaarden uit deze Frans- Vlaamse plaats een dagje in Sas van Gent. Na de ontvangst op het gemeentehuis door bur gemeester Dusarduijn en wet houder Colsen waar de Franse gasten ook de film te zien kre gen van de verbroederingsce remonie in Sas vertrokken ze naar de meelfabriek de Wal- zenmolen. Zij werden daar verwelkomd door directeur Fr. Verschaffel waarna een rond gang door de fabriek volgde. Na de lunch werd een bezoekje gebracht aan het Westdorpse museum. Als slot van de ge slaagde dag kregen de Franse bejaarden een rondleiding in het natuurreservaat Canisvliet onder leiding van conservator Johan van der Steen en Jan Sanderse. van 1055 meter per minuut en werd „geklokt" om 17.23 uur. De duiven werden gelost om 9.10 uur en hoe zwaar het voor de vogels moet zijn geweest, blijkt wel uit het feit dat plaatselijk 's avonds laat bij een aantal verenigingen de prijzen niet verdiend waren. Verder zijn er nog heel wat duiven achtergebleven, maar is in Zeeland toch geen sprake van een rampvlucht. In de af delingen Midden- en Oost- Brabant zouden de verliezen zeer hoog zijn en was het per centage duiven dat op de eerste vluchtdag het thuishok be reikte, niet groot. Hoewel ook in Zeeland het afdelingscon- cours zeer traag verliep, kon het nog dezelfde dag gesloten worden. Ongeveer 2000 Zeeuwse duiven namen er aan deel, hetgeen bijna 700 meer was dan in 1978 aan deze Moulinsvlucht. De verdere vroegste meldin gen kwamen van: R. Herman uit Axel 17.40 uur, die wellicht net enkele centimeters te kort zal komen om de tweede prijs te winnen daar Ed van de Wall uit Hulst een duif klokte om 17.43 uur, beide duiven staan onofficieel uitgerekend op 1029 mpm. Verder H. Everaard uit Hulst 17.45 uur (1026 mpm), A. van Hijfte uit Oost burg 17.48 uur (1024 mpm)n A. van Bouchaut uit Sluiskil 17.45 uur (1020 mpm), E. Aarssen uit Kloosterzande 17.56 uur (1017 mpm), C. Aarts uit Kruiningen 18.11 uur (1010 mpm), E. Vermast uit Yerseke 18.17 uur (1007 mpm), J. Bauer uit Kruiningen 18.17 uur (999 mpm), L. Fonteine uit Drei- schor 18.45 uur (996 mpm), Ch. de Bruijn uit Heikant 17.57 uur, L. Moerman uit Hoek 18.02 uur, J. Willaert uit Clinge 18.02 en 18.04 uur.

de Stem | 1979 | | pagina 17