Opkomst kiezers varieerde KvK schrijft brief over kapotte brug Hoeks echtpaar 65 jaar getrouwd F. DE VOS WEG ALS KVK- VOORZITTER CONTACTRADEN: GEEF DORPSAGENT TERUG OORAL BRABANT Buien Zee-viswijzer waterstanden hoogwater VRIJDAG 8 JUNI 1979 MORET. Sluiskil. 2 seis mistlam)6n ht staat naast da nieuw Polonez mets» onez moet u beslist eens een proefntio (eite waard. MIDDELBURG - Op de kruising Herengracht-Heren- brug ontstond donderdagmid dag een botsing tussen een am bulance, bestuurd door P.C.F. uit Middelburg en een perso nenauto bestuurd door A.S. uit Middelburg. De ambu lance werd zwaar beschadigd, de personenauto was total-loss en de bestuurder A.S. is samen met de patiënt in een andere ambulance naar het Gasthuis ziekenhuis te Middelburg overgebracht. J DE HEER MOENS van de afdeling DECENTRUM uit Axel het rek al in orde ilijk de prijs, die gewonnen kan worden uit te kunnen reiken aan de gelukkige lebon t.w.v. 200,- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG/TERNEUZEN/HULST - De opkomst van de Zeeuwse kiezers bij de gisteren gehouden Europese verkiezingen is, gezien het landelijke cijfer van rond 54%, niet slecht te noemen. Bepaald goed was in dit verband de opkomst in Middel burg, waar zestig procent van de kiezers zijn stem kwam uitbrengen. Hoog scoorden Aardenburg (62%), Sluis 63,1%) en Oost burg (60%). De opkomsten in Terneuzen 49,9%) en Vlissingen (ongeveer 51%), vie len hierbij uit de toon. 68-jarige Belgische inwoner (geboren in Sluis) zijn oproepkaart. ,,Ik heb nog nooit mogen stemmen, deze kans laat ik mij niet voorbij gaan", zei hij. Gemotiveerde kie zers arriveerden ook in Hulst, waar zo'n 60 in het buitenland woonachtigen de stemlo kalen wisten te bereiken. Zij kwamen soms van heel ver, in een enkel geval zelfs uit de omgeving van de Frans-Belgische grens. Hulst wist de activiteiten van deze kiezers op prijs te stellen. Deze van ver komenden kregen een kop koffie aangeboden van het gemeentebestuur. Goes wist zich met 58,1% niet de slecht ste. Wel was hier de opkomst in de nieuw bouwwijk Goese Polder slecht, 40,1%. Borsele zal op rond 59% uitkomen en lager waren de opkomstpercentages in Reimers- waal (57%). Axel (55,9%), Sas van Gent (53,8%), Hóntenisse (53%) en Hulst (52%). In Nederland woonachtige buitenlanders, die nu eens in ons land mochten stemmen maakten niet allemaal van deze gelegen heid gebruikt. In Sluis, waar zo'n 300 bui tenlanders mochten stemmen, kwam onge veer de helft opdagen. Trots toonde hier een (Van een onzer verslaggevers) [GOES - De Onderlinge Verzekerings Maatschappij (O.V.M.) van de Zuidelijke Landbouw tilschappij (ZLM) wenst beslist geen te snelle groei van zijn verzekeringsbestand. Het bestuur We maatschappij wil daarom een nog strenger beleid gaan voeren ten aanzien van bet aannemen In nieuwe klanten. Dit strakker aannamebeleid zal vooral voor het district Noord-Brabant iljtn. Dit meldt het jaarverslag 1978 van de maatschappij. procent nagenoeg ongewijzigd gebleven. Voor personenauto's lag dit percentage op 23,4. De O.V.M. van de Z.L.M. heeft vorig jaar een netto-winst ge boekt van 1.369.184,-. horig jaar is de druk op de alle verzekerde motorvoertui- Bzekeringsmaatschappij van gen bij de O.V.M. is nu een der- eZLM sterk toegenomen. De gelijke ongevallen-inzitten- pak daarvan is vrij simpel: denverzekering afgesloten, pijl de landelijke verzeke- Het aantal schadegevallen is «maatschappij in twee jaar vorig jaar met gemiddeld 18,4 («viertal premieverhogingen nben doorgevoerd, is de pievan de O.V.M. niet een Riverhoogd. De premie voor n all-risk autoverzekering Ij de O.V.M. ligt dan ook buwelijks hoger dan de la-premie elders. De ZLM- pkeiingsmaatschappij is pier bepaald niet gelukkig [et de grote belangstelling. Het aantal verzekerde auto's lie Onderlinge Verzekerings Maatschappij van de Z.L.M. is jong jaar met 8.699 ofwel 16,1 pent toegenomen. Dit bete- Me een nieuw record voor Kmaatschappij. De groei is |tsterkst geweest in het dis- fel Brabant, namelijk 22,5 [«tent. Voor het district Bra- l«t was reeds een beperkt fenamebeleid van nieuwe linten van kracht, maar ge- fedeze groei wilde O.V.M. in [«bant een nog strakker be- Pop dit punt gaan voeren. I Van het totaal aantal verze- l'ie motorvoertuigen van I® is 66,1 procent all-risk Pekeidbij de O.V.M. en 33,9 Intent w.a.-verzekerd. Deze ietdeling ligt landelijk met 50 Intent w.a., 15 procent w.a. P beperkte casco-dekking I procent all-risk een stuk ■gunstiger. Het aantal ge pen ongevallen-inzittenden [Bekeringen bij de O.V.M. is fSjaarmet 5 procent toege- Pen. Voor 35 procent van o van de leiite kledingzaak uit Axel van ikleding is het produkt, wat in deze zaak men wanneermen meegedaanheettaan tedingbontw.v. 150.- in ontvangst ko- lén van de hoofdprijzen die er te winnen Vooruitzichten voor zater dag en zondag, zonnige perio den, maar vooral aanvankelijk enkele buien. Weinig veran dering in temperatuur. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN - Jn „krachtige bewoordingen", zo zei gisteren de voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken Zeeuwsch-Vlaanderen de heer F. de Vos, zal een brief worden geschreven naar Rijkswaterstaat over de langdurige reparatie van de kapotte brug bij Terneuzen. In de brief zal worden gewe zen op de schade en het ongemak die het verkeer ondervindt door de regelmatig afgesloten toegangsweg tot Terneuzen. Tijdens de gisteren gehouden algemene vergadering van de Kamer merkte de heer A.J. Verbrugge op dat de schade voor zijn transportbedrijf door het regelmatige oponthoud niet te becijfe ren is. Overigens hechtte de heer Verbrugge kennelijk niet zoveel waarde aan de brief die de Kamer zal laten uitgaan. „Rijkswa terstaat staat er nogal laconiek tegenover. Men lacht er om", zo voorspelde hij. Voorzitter F. de Vos hield opnieuw een pleidooi voor onder tunneling van het kanaal Gent-Terneuzen. Het heeft geen zin mooie vierbaanswegen aan te leggen als de flessenhals van de brug erin blijft". Komt er geen tunnel dan blijft het sukkelen. Haringvliet: kabeljauw/ wijting(boten), redelijk, plat vis/zeebaars redelijk, makreel matig, geep redelijk, paling goed. Goeree: kabeljauw/wij ting (boten) redelijk, platvis/ zeebaars goed, makreel matig, paling goed. Renesse: kabel jauw/wijting (boten) redelijk, platvis/zeebaars goed, ma kreel matig, geep redelijk, pa ling goed. Westenschouwen: kabel]auw/wijting goed, plat vis/zeebaars redelijk, makreel matig, geep redelijk, paling goed. Vrouwenpolder: kabel jauw/wijting (boten) redelijk, platvis/zeebaars redelijk, ma kreel matig, geep redelijk, pa ling goed. Westkapelle: ka beljauw/wijting (boten) goed, platvis/zeebaars redelijk, ma kreel redelijk, geep redelijk, paling goed. Dishoek: kabel jauw/wijting (boten) goed, platvis/zeebaars redelijk, ma kreel matig, geep redelijk, pa ling goed. Cadzand: kabel- jauw/wijtmg (boten) goed, platvis/zeebaars redelijk, ma kreel matig, geep redelijk, pa ling goed. TUINCENTRUM W. BAKKER. Dri8*®; Histraat 11a, Terneuzen. Laat u een g laimachine van 150,- zien, die nij al V nenkt. Voor een gelukkige winnaar iksterprijsvraag. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN - Na 10 jaar te zijn opgetreden als voorzit ter van de Zeeuws-Vlaamse Kamer van Koophandel, zal de heer F. de Vos met ingang van 1 januari 1908 zijn functie neer leggen. „Het ontbreekt mij soms aan tijd", aldus de heer De Vos, die er voorts op wees dat het zeker is dat hij namens zijn organisatie opnieuw als lid zou worden voorgedragen. „Indertijd ben ik voorgedra gen door een middenstands vereniging. Nu heeft het KNOV de voordrachten voor geheel Zeeland geclaimd en het KNOV heeft andere kandi daten", zo liet hij de algemene vergadering van de Kamer gisteren weten. Overigens is de heer De Vos -zelf afkomstig uit de kringen van het midden- en kleinbedrijf- van mening dat de voorzitter van de Zeeuws- Vlaamse kamer afkomstig dient te zijn uit de industriële kringen. „In feite is de industrie de zaak waar het in Zeeuwsch- Vlaanderen om draait", aldus de heer De Vos. De algemene vergadering koos gisteren in de vacature -ontstaan door het terugtreden van de heer F. de (Van een onzer verslaggevers) was het gisteren een feeste- HOEK - Voor het echtpaar lijke dag. Mooij-van Reemst te Hoek Het echtpaar vierde het 65- jarig huwelijksfeest. Pieter Reemst (89) wonen aan de de Mooij (90) en Maatje van Molendijk in Hoek. DEN HAAG - De water hoogten van donderdagmor gen, meegedeeld door Rijks waterstaat: Konstanz 420 plus 7, Rhemfelden 368 plus 16, Maxau 592 plus 20, Plochingen 148 plus 5, Mannheim 410 plus 3, Steinbach 132 onveranderd, Mainz 380 min 1, Bingen 239 min 2, Kaub 294 min 2, Trier 491 plus 69, Koblenz 342 plus 20, Keulen 332 plus 24, Ruhrrt 491 plus 69, Lobith 1093 plus 6, Pannerdense Kop 1056 plus 6, Nijmegen 892 plus 6, IJsselkop 945 plus 6, Eefde IJssel 480 min 2, Deventer 357 min 3, Kater- veer-Spooldersluis 86 min 3, Monsin geen opgave, Borgha ren 3997 plus 9, Belfeld 1157 plus 9, Grave beneden de sluis 506 plus 1,- VOOR ZUIDWEST NEDERLAND terviews positief opstelde ten aanzien van de handhaving van dorps- of wijkagenten en de contactraden hopen op een gunstige beslissing. In hun brief sommen de ra den op waarom een eigen dorpsagent noodzakelijk is. Eerstens waren beloften in die richting gedaan vlak voor de gemeentelijke herindeling, waardoor de drie kernen bij Terneuzen werden gevoegd. Een bepaald aantal agenten bij een bepaald aantal inwoners gaat niet op volgens de brief schrijvers, door de verspreide ligging van de woonkernen. Biervliet ligt op 15 kilometer afstand van Terneuzen, wordt gesteld. De huidige „dorpsagenten" kunnen hun normale dorps- werk niet doen omdat zij twee nachtdiensten per drie weken moeten meedraaien op het hoofdbureau in Terneuzen en de inzetbaarheid van de politie wordt sterk aangetast doordat steeds het kanaal Gent-Ter neuzen (met tot eind 1979 een kapotte brug) moet worden gepasseerd. De contactraden zijn graag bereid, zo laten zij de minister weten, een en an der mondeling toe te lichten. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN - De contac traden van Biervliet, Hoek en Sluiskil hebben de minister van Binnenlandse Zaken een brief gestuurd waarin zij met klem - namens de bijna 8.000 inwoners van die kernen - vra gen om uitbreiding van het gemeentelijk politiekorps in Terneuzen. „Zodat wij onze dorpsagenten weer voor 100 procent in de dorpen terug krijgen", aldus de contactra den Fijntjes wordt bewinds man Hans Wiegel erop gewe zen dat hij zich tijdens tv-in- Morgen, zaterdag 9 juni Bergen op Zoom 3.35 - 15.57 -Hansweert 3.00 - 15.23 Terneuzen 2.26 - 14.46 Vlissingen 1.54-14.16 Wemeldinge 3.38 - 16.04 Meijer eind deze maand- de heer A.J Verbrugge als nieuw bestuurslid.

de Stem | 1979 | | pagina 13