nnet Project voor werklozen in startblokken IAAR IEEL? IT KOMT 1. Praat—in op de creatieve VOGELWAARDE HOUDT DORPSFEEST I toer Hobbytentoonstelling on Biervliet Metz moet licht reklame van muur halen :man :rd irgster Ikok sniers auto's In Hulst en Hontenisse St.-Jansteen ^niswaarde u Lk u 4 ir D- r 4. Heikantse inspraak- groep vergadert Handen af van de toeter ONTPLOFFING BENZEENTANKER GEBORGEN D '66 Zeeland claimt burgemeesterszetel Z. Vlaamse liberalen naar Gent arts. ter Duinen" gens. Uiteen- in, die vaak .1 geprijsd. En de iongarantie zorgt gen een kleine 1 héél jaar rijdt tilige occasions A.G dealers zagen en Audi Heikant Ongeval tengevolge van hartinfarct Hulst Axel Namen Excursie naar orgel- werkplaats Cl in ge B. en W. Hulst Voor zuster De Blok 1 IK van ortgezet door erking met qE ctFM VAN ZATERDAG 26 MEI 1979 -j Jak1978 [tiewagen1979 1975 1975 Beurs1977 rs1977 4-deurs1977 1977 urs1976 |na 1976 1976 1977 1972 1976 1977 1977 fleurs1978 station 1975 1976 llijke garantie ongeacht ilometers. srviceverlening door er- lonze eigen werkplaats. Tdeskundige voorlichting neid. am met koffiebar, bkering. lieuwe automobielen, lag t.m. zaterdag van flag van 10.00 tot 21.00 EWEG 92 1EFOON 01650-51765 393-2044 ^an 199, Tel. 01647-2546. Irdentehuis MARIAHOVE straat 23 •dentehuizen. L.Vrouw ter Duinen' drecht. 1 advertentie (Van een onzer verslaggevers) HULST/HONTENISSE - Als de Hulster gemeenteraad don derdagavond het benodigde geld bij wil spijkeren, dan kan bin nenkort definitief worden gestart met een project dat tot doel heeft activiteiten te organiseren voor werklozen in de gemeenten Hulst en Hontenisse. Reeds geruime tijd is een stuurgroep bezig om dit project van de grond te krijgen. Daarbij bestaat de moge lijkheid om van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk en van het ministerie van Sociale Za ken subsidies te krijgen voor de te organiseren activiteiten en het aantrekken van een ar beidskracht in het kader van de tapregeling. Voorwaarde is echter dat dan wel begin juni (Van onze correspondente) AXEL - Het belooft op 30 mei in Axels culturele centrum De Halle een gezellige boel te worden, als daar de praat-in (het sociale kopje koffie op de woensdagmorgen) een exposi tie gaat houden van huisvlijt. Om het gehele beeld extra le- vendig te maken, zullen er ook door verschillende mensen demonstraties worden gehou den. Voorlopig staat al vast, dat er demonstraties te zien zullen zijn van spinnen, haken, sui- keimandjes maken, riet vlechten (er komt een oude netvlechter van Zuiddorpe), terwijl er naar alle waar schijnlijkheid ook een Turkse vrouw iets van haar volks kunst zal laten zien. Dat „huisvlijt" is overigens een veelomvattend begrip: dat Kunnen deegwaren ziin. ma- ciaméspullen, kantklossen, iapjes werken, haak- en brei- Wandelvierdaagse - De da mes-gymclub uit Heikant or ganiseert op 28, 29, 30, 31 mei 1 juni weer de jaarlijkse wandelvierdaagse van Hei kant. Alle Heikantenaren kunnen daaraan meedoen. De afstanden die gelopen kunnen «'orden zijn 5 en 10 kilometer. Elke avond wordt om 19.30 uur Pfifrï vanaf 't Heike. Lief hebbers kunnen zich daar ook 'aten inschrijven vanaf 19.00 uur. De laatste wandelavond krijgen de deelnemers de I vaantjes uitgereikt. VV Steen - De jubileum leesten van het 50-jarig be staan van de W Steen zijn am- Per achter rug of er dient m de verte weer een nieuw eest aan. Morgen bestaat na- ®eh]k de kans dat Steen 2 ampioen wordt in de reser- 1 'as van de afdeling Zee- «n Als men de thuiswed- "«Id tegen Goes 3 wint pro- ?v,ert men naar de reserve ae klasse van de KNVB. Bij een gelijkspel moet een beslis- "S^dstrijd worden ge peeld tegen Aardenburg 2. Te «-Jansteen worden nu al de 0 ïge voorbereidingen ge- en om het eventuele kam- enschap zondag op passen de te vieren LJdSe De bridgeclub fove'Uitsf6 hleW 6en bridge~ 4 Dries iag/A-Unl mevr. v. 168 r> 0 Lichtenveld 154 v a ecbtPaar Sandrini l5l' 4 u mes Goossen-Kint I 150 B ren ®amondt-Remijn broecuT mevrouw Van Es- 186 0 k Rademakers 158' 3 f® Gerres-De Maat 143, ',tc 'Paar v. d. Wielen VanmiirVrouw Joossen-de lijn 1 Wa'«schoot 142. C- Vaneur°Vw Reedijck-de Aan'i? e 161 2 heren Paari";DeBo°yl57,3echt- Wfand 156. 4 de heer t. aar-mevrouw Rossue I Di stukken, boetseerwerk, teke ningen enz. Iedereen kan ko men tussen 's morgens 9.30 uur en 11.30 uur, en kinderen mo gen ook mee. Wie eens met de activiteiten van de Axelse praat-in wil meedraaien kan zich als vrijwilliger voor het volgend seizoen opgeven. (Van onze correspondent) AXEL - Op het ogenblik dat A.S. uit Axel met zijn auto vanaf zijn erf de Hulsterseweg opreed werd hij getroffen door een hartinfarct en kwam daar door in botsing met de op dat ogenblik passerende auto be stuurd door de eveneens in Axel wonende autobestuurder A.C.P.. Deze werd bij de aan rijding gewond en werd even als S. naar het Elisabethzie- kenhuis te Sluiskil overge bracht. Wande ling-In het teken van het jaar van het kind maken de leden van het Katholiek Vrou wengilde op woensdag 6 juni een wandeltocht voor groot en klein. Tijdens de wandeling krijgen de kinderen een aantal opdrachten te verwerken zo dat ze aan het eind van de tocht als kabouters tevoorschijn komen. De tocht voert door de Clingse bossen en men vertrekt om 13.30 uur bij de ingang aan de Molenweg. kan worden gestart. Het dan nog benodigde geld zou dan door de gemeenten Hulst en Hontenisse moeten worden betaald. Uit de opgestelde con cept-begroting blijkt dat de gemeenten elk half jaar nog zo'n 10.000 gulden bij moeten spijkeren. Tijdens de laatste vergade ring van de stuurgroep, onder voorzitterschap van wethou der B. de Keijzer en verder be staande uit vertegenwoordi gers uit de gemeenten Hulst en Hontenisse, is als coördinator van het project de heer M. Bakkers uit Hulst voorgedra gen. Dit in overleg met het ar beidsbureau. Voorts heeft de stuurgroep een werkgroep ge formeerd die de heer Bakkers gaat begeleiden en verant woording af moet leggen aan de stuurgroep, waarvan wet houder De Keijzer het voor zitterschap inmiddels heeft overgedragen aan de Hulster welzijnswethouder E. de Rechter. De begeleidingsgroep bestaat uit de heren C. van Leuven, A. Klaeyssen, J. Ha- braken, L. Brusselaars en een vertegenwoordiging van het gemeentebestuur van Hulst en Hontenisse. Als ambtelijk se cretaris is toegevoegd de heer E. de Deckere. Het is de bedoe ling om de eerste maanden wat coördinerende werkzaamhe den te gaan verrichten om dan omstreeks september met de activiteiten te starten. De heer Coomans, verbonden aan de provinciale stuurgroep, zal het project voorzien van de nodige adviezen. Diner - In het bejaarden dienstencentrum ,,'t Trefpunt" te Axel wordt woensdag 3 0 mei een diner gegeven ter afslui ting van de winteractiviteiten. Aanvang 18.00 uur. Aan deze avond zullen ook een aantal trefpuntartiesten hun mede werking verlenen. Belangstel lenden kunnen zich voor het diner opgeven tot en met maandag. De kosten bedragen f 7,50 per persoon. Wielrennen - Arnold Claeys uit Axel heeft in Lovendegem een nieuwelingenkoers op zijn naam geschreven. Er waren 36 vertrekkers. In Laarne boekte Adrie de Maesschalck een uit stekend succes door tweede te eindigen bij de junioren. In de spurt moest De Maesschalck enkel de Belg Lathwauwer voor zich laten. Eén van de Haringruiters bewondert enkele handgemaakte poppen. (Van een onzer verslaggevers) BIERVLIET - Zaterdag 26 en zondag 27 mei is de hob bytentoonstelling in de r.-k. kleuter- en basisschool Kora- me te Biervliet geopend van 14.00 tot 17.00 uur. De tentoonstelling werd tijdens de geuzenfeesten ge opend door wethouder Drs. A. Rekveld, die bij gelegenheid hiervan hoog opgaf van het creatief vermogen van de deel nemers. Op de overzichtelijke tentoonstelling in de Komme kan men kennismaken met produkten van de weefcursussen, kantklossen, schilderen en poppen maken. Aanwezig Is ook het nieuwe vaandel van de Haringruiters, gemaakt door mevrouw Van Hoeve. Houtsnijwerk ontbreekt niet, evenmins als emailleerprodukten van pastor Mikkers uit Sluiskil. Voorts zijn op een aantal panelen oude anzichten en foto's van Biervliet te zien en heeft een postzegelverza melaar ondermeer complete series postzegels van de vroe gere republiek der Zuid-Molukken voor de tentoonstelling beschikbaar gesteld. HEIKANT - De inspraak- groep Heikant komt maandag om 20.00 uur bijeen in het ge meenschapscentrum 't Heike. Op de agenda staan de bespre king van de voor- en nadelen van de nabijheid van het wa terwingebied, de woningkwa liteit, de mogelijkheden van het openbaar vervoer en rij dende voorzieningen zoals de bibliobus en het rijdend post kantoor. Voorts wordt er gepraat over verbeteringen aan de hoofd verkeersweg door het dorp en over een eventuele nieuwe rijksweg tussen Heikant en St.-Jansteen die aansluit op de Belgische kustweg. Gespreks leider maandagavond is de Hulster gemeenschapswerker C. van Leuven De bijeenkomst is maandagavond voor alle belangstellenden toegankelijk. Kaarting - De bejaarden- bond van Nieuw-Namen heeft in Lamswaarde een prijskaar- ting gehouden tegen de plaat selijke bejaardenbond. Met 333 punten tegen 331 MOES TEN DE BEJAARDEN VAN Nieuw-Namen het onderspit delven. Een revanchewedstrijd wordt op touw gezet. PERKPOLDER - Communi ceren met de toeter is een leuke bezigheid als je als automobi list staat te wachten op het groene licht. De claxon drukt in alle toonaarden de gevoe lens uit van de passagier. De ongeduldige zakenman, die haast heeft, de vrolijke voetballer die gewonnen heeft Maar op diezelfde pont staat ook de bejaarde die zich blauw ergert aan al dat lawaai .Daar om heeft de PSD er nu een stokje voor gestoken door overal op haar schepen toeter verbodsborden aan te brengen. Remmen vast en handen af van de claxon dus voortaan. AXEL/TL itNEUZEN Voor de liefhebbers van het elektronisch kerkorgel houdt het comité ter bevordering van de kerkmuziek vrijdag 1 juni een excursie naar de werk plaatsen en de concertzaal van de firma Johannes Orgelbouw te Ede in de provincie Gelder land. Tijdens deze excursie zal men stap voor stap kunnen be kijken hoe het Johannes Orgel ontstaat. Na afloop van de rondgang geeft de huisorganist van het bedrijf een boeiend concert op het grootste Johan nes Orgel, de opus 130. Hierop zitten 74 stemmen en 3 kla vieren. De deelnemers ver trekken om 11.30 uur vanaf de Opstandingskerk te Terneu- zen. De kosten zijn 25 gulden en men moet zelf brood mee nemen voor de lunch en het avondeten. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM - Het stoffe lijk overschot van een van de twee mannen die op 17 mei om het leven kwamen bij een ont ploffing aan boord van de ben zeentanker Holsatia is gebor gen. Het is de 24-jarige ma troos-motordrijver R.P. van den Bossche uit Hontenisse. Het lichaam van het slacht offer werd gevonden bij de Willemskade in Rotterdam, op vier kilometer afstand van de plaats van het ongeluk, bij het Bri enenoordeiland. Prijskaarting - In het café de Gouden Kroon bij W. Schelf hout werd een prijskaarting op punten gehouden, waaraan 34 kaarters deelnamen. De uit slag was: 1. H. de Letter, 2. Alf. Schelfhout, 3. P. Vermeulen, 4. Alb. Ruyloft, 5. Fr. Dobbelaer, 6. Jos v.d. Kelen, 7. R. de Block, 8. J. van Dorsselaer, 9. C. Weemaes, 10. M. de Block. Opkloppers - De buurtvereni ging de Opkloppers komt dinsdag 2 juni in café de Gou den Kroon bij W. Schelfhout bijeen. Samen zal men daar de festiviteiten voor de aanstaan de kermis bespreken. Tegelij kertijd wordt ook de trekking verricht van de gehouden lo terij. De bijeenkomst begint om half acht. „Gezien de uitslagen van de tweede kamerverkiezingen in 1977 vindt het regiobestuur van Zeeland van D '66 dat D '66 recht1 heeft op 1 of 2 burgemeestersposten in Zeeland". Dit zei het; regiobestuurslid Piet Overdulve op de bijeenkomst van D '66 ini Sint-Maartensdijk. Piet Overdulve baseerde deze uitspraak op', de uitslag van de laatste gehouden kamerverkiezingen waarbij D '66 5,5 procent van de uitgebrachte stemmen behaalde. Over D '66 en de verrechtsing, zei Piet Overdulve dat D '66 was, en is en zal blijven een partij die een progressief beleid voorstaat, die progressieve voorstellen doet, die op de bres gaat staan voor vernieuwing, voor solidariteit, voor doorbreken van machts structuren in ons land en de rest van de wereld. Dat we daarbij redelijk blijven en weigeren als geblinddoekte stieren tegen een betonnen muur te rennen en onze horens te breken, dat is dan zeker de verrechtsing van D '66. Over kernenergie zei Piet Over dulve dat geprobeerd moet worden dit uit de samenleving te doen verdwijnen en reeds nu alternatieve bronnen van energie gezocht dienen te worden. Hierna sprak Nico Wegter over de Europese Verkiezingen, hij besprak het landbouwbeleid van de EEG, dat het energiebeleid Europees dient te worden aangepakt. Ook vond Nico Wegter dat het werkloosheidsprobleem niet binnen de na tionale parlementen opgelost kan worden. Na de pauze kwamen uit de redelijk gevulde zaal vragen over vooral het landbouwbe leid, hierbij kwam ook het door Mansholt gevoerde beleid naar (Van een onzer verslaggevers) HULST - Burgemeester en wethouders van Hulst blijven erbij dat Paul Metz de twee uit de kluiten gewassen reclame lichtbakken (450 bij 80 cm) van de gevel van zijn video-shop in de Gentsestraat moet slopen. Vorig jaar juli diende Paul's Music Center een aanvraag in om ontheffing voor de twee lichtbakken. Op advies van de welstands commissie, die meende dat de reclame voor een dergelijk pand wel wat aan de forse kant was en daardoor storend op het straatbeeld zou werken, werd besloten de ontheffing te wei- •geren. Paul's Music Center te kende daartegen beroep aan met het argument dat de om vang van de lichtbakken wel degelijk bij het pand past. Voorts voerde men aan dat er met de welstandsbepalmgen nogal willekeurig wordt om gesprongen, omdat een lunchroom in het winkelcen trum 's Gravenhof destijds wel ontheffing kreeg om een forse lichtbak aan de gevel te schroeven. Burgemeester en wethouders menen echter dat hier de verhouding tussen ge- bouw en lichtbak wel een stuk beter is. Zij blijven erbij dat de !- lichtreclames op de vi- deo-shop niet stroken met de omliggende bebouwing en me- de gezien het felle licht dat de reclames 's avonds verspreiden stellen zij de gemeenteraad l voor het beroepschrift onge- grond te verklaren. De raad zal •zich over deze kwestie uitspre- ken tijdens de raadsvergade- - ring op donderdag 31 mei, die zoals gebruikelijk om 19.00 uur in het stadhuis begint. (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE - De toneelclub ODI uit Vogelwaarde is druk in de weer met de organisatie van een groots opgezet 1 dorpsfeest om geld bijeen te brengen voor zuster Godelieva de Blok uit Hontenisse. Het dorpsfeest, waarbij het de bedoeling is dat alle bewoners ten volle aan hun trekken komen, wordt ge houden op 24 juni. De opbrengst van de festiviteiten is bestemd voor het inrichten van een operatie-afdeling in de missiepost Tjilatjap in Indonesië, waar zuster De Blok werkt. Zoals gemeld, heeft zuster De Blok haar missiewerk even in de steek gelaten om na zeven jaar weer eens naar haar ge boortestreek terug te keren. TERNEUZEN - Vandaag wordt in Hotel Brittannia in Gent een bijzondere vergade ring gehouden. Daar komen leden van de VVD-fractie uit de Provinciale Staten, WD- raadsleden en leden van de VVD-afdelingsbesturen uit de Zeeuws-Vlaamse gemeenten bijeen met vertegenwoordigers van de Belgische Liberalen Partij. Gesproken zal worden over gemeenschappelijke belangen. Zo staat op de door de Zeeuws- Vlamingen meegebrachte agenda de kwaliteit van het water in het kanaal Gent - Terneuzen, de moeilijkheden rond de zeesluizen in Terneu zen en de grensoverschrijden de milieuverontreiniging (on der andere de Canisvlietbeek) op het programma. Verder zullen contacten worden ge legd voor een bezoek van de VVD-statenfractie aan de kerncentrales bij Doel. Ook de coördinatie van rampenplan nen aan beide zijden van de grens zal ter sprake worden gebracht. De Nederlandse af vaardiging staat onder leiding van de vice-voorzitster van de VVD-statenfractie, mevrouw E. Maris-Koster Van deze gelegenheid wil zij tevens gebruik maken om zo- veel mogelijk geld in te zame- len voor de inrichtinng van de r operatie-afdeling. Daarmee is j zeker zo'n 20.000 gulden ge- moeid. Vol bewondering voor het; feit dat zuster De Blok dit werk op 75-jarige leeftijd nog wil gaan afmaken, heeft de to-, neelclub ODI spontaan ge meend dit project financieel te' steunen. Voorde feestdag,diedaartoe'- een bijdrage moet leveren, is een grote fancy-fair gepland, met tal van attracties, 's Mid dags staat een gaaibolwed-' strijd op het programma tus sen de diverse verenigingen uit het dorp. Diezelfde middag wordt ook een mini-rommel markt gehouden voor de lage- 1 re-schooljeugd. Daarbij zullen speelgoed en kleinere artikelen te koop worden aangeboden. 's Avonds staat de huldiging en prijsuitreiking van de beste verenigingen die hebben mee gedaan aan de gaaibolwed- strijd op het programma Voorts zullen dan een aantal bekendheden uit de gemeente Hontenisse voor het voetlicht verschijnen. Dit alles wordt afgewisseld met enkele ver rassingen. Alle activiteiten vinden plaats in en rondom hpt dorpscentrum. De toneelclub heeft inmiddels de grote be drijven in de regio aangeschre ven om prijzen beschikbaar te stellen voor het geooede doel. Ook bijdragen van bedrijven en instanties die niet zijn aan geschreven zijn van harte wel kom. Zij kunnen contact op nemen met de toneelclub ODI, Julianastraat 21 te Vogel waarde.

de Stem | 1979 | | pagina 19