:er Zeeland heeft tekort aan bedrijfsartsen SJJG bestuur gaat praten over relatie met Goes-zuid Stel alsnog een spreekuur voor welzijn in WEER NEGEN LEERKRACHTEN OP STRAAT 6,95. Politie, brandweer en ziekenhuis personeel bij schoolproject Goes „KOOPJESDAG" MEE MILLE MR DODELIJK INGEVAL MET (-DIS Districtsbestuurder CNV: Open middag Aan einde voor schooljaar Openbaar onderwijs Goes houdt jaarvergadering stad streek Neckermann Postorders Openingstijden: 8.30 tot 12.00 uur en 13.30 tot 16.30 uur. Deze koopjesdag" wordt aanstaande maandag gehouden in Kapeliebrug. Een groot aantal artikelen wordt dan zeer voordelig aan het publiek verkocht. Wees er snel bij en profiteer van deze bijzondere koopjes! Gentsevaart 77, Kapeliebrug NECKERMANN E R Nieuwe stichting BGD politierapport PPR/PvdA Borsele: Aarde Goede in Zeeland A 64 I DE STEM VAN ZATERDAG 5 MEI 1979 ;n? iur deze nd bv traat 12 irecht •>V.- t t milieu, ndschap, is, enz. aar liefst i staat vol eningen. derland zien" en vel elk kost 6,95. lijk geen af aan rhet ant- blijven (Van een onzer verslaggevers) GOES - Drie studenten aan de Christelijke Pedagogische Academie in Middelburg hebben hun praktijkjaar afgesloten met een project voor leerlingen van de Holtkampschool, waar ze stage gelopen hebben. Dinsdag kwam de politie een verhaal houden over haar werk begeleid met een demonstratie van enkele politiehon den, woensdag was de brandweer op bezoek en donderdag waren 's ochtends een verpleegster en 's middags een zieken huiswagen opgetrommeld om de leerhngen wegwijs te maken in de dienstverlening van deze instanties. De drie studenten komen uit Goes. Hans Willemstein, Guus van Steenbergen en Rian van Tilburg hebben tijdens hun stage gewerkt met de tweede, derde en vijfde klas van de Holtkampschool in de Goese Polder. Guus van Steenbergen vertelde dat de bedoe ling van hun project was de afstand die bestaat tussen kinde ren enerzijds en met name de politie en het ziekenhuis ander zijds te verkleinen. Volgens hem is dit zonder meer geslaagd. Voor de brandweeroefening van woensdagavond was onder de kinderen veel belangstelling. Enkele leerlingen waren in een lokaal achtergelaten waar de brandweer de vlam in stak. Via een professionele actie konden deze leerlingen uit hun benarde positie bevrijd worden. i Scholenproject in Goes. De kinderen kijken belangstellend toe. ADVERTENTIE organiseert in Kapeliebrug op elke 1e maandag van de maand een ikenhuis met een personeels- maaltijden werkenden. ale verdeelband. :ootkeuken, tkok, of de •t onregelmatige .chten aan het IUS 90158, eloppe van f (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBUKG - De recht bank in Middelburg heeft de 58-jarige J.B. uit Axel veroor deeld tot een geldboete van [tweeduizend gulden en een [jaar ontzegging van de rijbe voegdheid voorwaardelijk met [twee jaar proeftijd. Als chauf feur van een ZWN-bus had B. op 29 mei van het vorig jaar op de N'olledijk bij IJzendijke een |botsing veroorzaakt met een Voorgesorteerde personenauto die op zijn beurt een andere (Personenauto aanreed. Beide [personenauto's raakten in brand waarbij een jongetje om bet leven kwam.v De officier van justitie had weeduizend gulden boete en N jaar niet rijden onvoor waardelijk geëist. De 27-jarige H. uit Vlissingen kreeg ze- 'en maanden gevangenisstraf ''aarvan drie voorwaardelijk iet twee jaar proeftijd met ®der toezichtstelling van het ,eSer des Heils. Hij had onder odreigmg met een alarmpi- tool een overval gepleegd op ie' postkantoor aan de ieuwstraat in Terneuzen. let tienduizend gulden 'aakte hij zich uit de voeten 'aar werd kort daarop door de "Mie aangehouden omdat de 'betbeambte de overvaller 'd herkend. De 33-jarige bedrijfsleider bij Dow Chemical in Ter- teen werd conform de eis de officier van justitie en 1 vonnis van de kanton- h'er in Terneuzen veroor- 'eld tot een boete van 500 Wen. De rechtbank achtte 'ehuldig aan overtreding de veiligheidswet waar- lor°P 12 oktober van het vo- 8 jaar bij laswerkzaamheden de benzeenfabriek een ^bnerner in brand raakte en Itet aan zijn verwondingen ferleed. Wilhelminasingel 33. Breda PRNEUZEN 4-5-1979 - Fs'uk: sla 1: 38-41, sla 2: 16. F bos: radijs: 57-62. Per ki- lEfam: andijvie: 1.76. Prei) I, 26. Spinazie: 199. Uien: f u- Witlof a2: 190-230. Af pand: 140. GOES - Binnenkort is de oprichting te verwachten van de „Stichting Gezinsvervan gende Tehuis Midden-Zee land", die uitgaat van de Ver eniging van Ouders van geestelijk gehandicapten. De ze nieuwe stichting wil een ge zinsvervangend tehuis voor geestelijk gehandicapten in Goes gaan realiseren naast de al bestaande Karnemelkshoe- ve, die van protestantse sig natuur is. Meer nieuws over de stand van zaken van de nieuwe stichting wordt gegeven op een vergadering van de Vereniging van Ouders van Geestelijk Ge handicapten op maandag 7 mei 's avonds om acht uur in de bo venzaal van café Flora aan de Grote Markt in Goes. (Van een onzer verslaggevers) GOES - Het bestuur van de Stichting Jeugd en Jongeren werk Goes komt maandag bij een voor haar maandelijkse vergadering, te beginnen om 20.00 uur in het gebouw aan de A.J. Kade. Op de lange angenda staaan onder meer de relatie van de SJJG tot Goes-zuid, het ont werp jaarverslag van 1!/-, het accommodatiegebruik in 's Heer Hendrikskinderen, de voorbegroting voor 1980 en het beleid ten aanzien van sta giaires. Ook wordt het werk- verslag en het werkschema voor de zomermaanden van de drie beroepskrachten onder de loep genomen. MIDDELBURG - Op 234 mei presenteert de begin dit' jaar gestarte bedrijfsgezond heidsdienst Zeeland zich tij dens een open middag in het stadhuisrestaurant in Goes. Deze middag begint om 14.00 uur en is bedoeld voor direc ties, ondernemingsraadsleden en belangstellenden van de aangesloten instellingen en voor de werkgevers- en werk nemersorganisaties. Na afloop kan de tijdelijke vestiging aan het Gerbrandhof in Goes be zichtigd worden. ZAAMSLAG - Bij een al leenwonende landbouwer op een afgelegen boederij nabij Zaamslag werd in de nacht van donderdag op vrijdag een in braak gepleegd. De man hoor de om ongeveer twee uur wel enig gerucht, maar dacht dat het de wind was. Vrijdagmor gen bleek dat dieven het raam hadden opgeschoven en de kasten hadden overhoop ge haald. De landbouwer mist een paar honderd gulden en enkele documenten. HULST - Bij het achteruit rijden op de Grote Markt in Hulst reed de Belgische auto bestuurder G.C. uit Deurne te gen de auto van P.B. uit Lams- waarde. Beide auto's liepen schade op. TERHOLE - Na een aanrij ding met een personenauto kwam de bromfietser B. uit Hontenisse zodanig te vallen, dat hij met een open beenbreuk naar het St. Liduina zieken- huis in Hulst moest worden uovergebracht. Het ongeluk ge beurde gistermorgen om 8.30 uur op rijksweg 60 in Terhole. De bromfietser, die richting Hulst reed, stak een voor hem rijdende fietser langs rechts voorbij en kwam daarbij een stukje op de rijksweg terecht. Daar reed hij tegen de perso nenauto. HULST - Gistermiddag om 15.30 uur kwamen op de Abs- daalseweg, aan de afslag Ho- geweg nabij Hulst, twee perso nenauto's in botsing, waarbij vrij veel materiële schade ont stond. De bestuurster M. de V. uit Absdale wilde, komende van de verkeerslichten, linksaf de Hogeweg oprijden. Op het moment dat zij dit deed, werd zij ingehaald door J. de W. uit Terneuzen, waarop een aanrij ding volgde. De W. belandde met zijn auto over een naast de weg gelegen sloot. (Van een onzer verslaggevers) GOES - De in januari van dit jaar gestarte bedrijfsgezond heidsdienst voor Zeeland kampt met een aantal knelpunten. Dat was de kern van een betoog van L. Phernambucq, districtsbe stuurder van het CNV en tevens bestuurslid van de BGD. Phermanbucq zei tijdens de jaarvergadering van de NCBO-af- deling Middelburg onder meer dat er een schrijnend tekort aan bedrijfsartsen is. Hij weet dit aan het gesprek aan aandacht voor deze vorm van gezondheidszorg op de opleidingen. Als andere knel punten noemde de CNV-be- stuurder de onregelmatige landelijke spreiding van deze diensten, de gebrekkige we tenschappelijke research in deze medische sector, de on voldoende verzameling en verwerking van gegevens ten behoeve van de bedrijfsge zondheidszorg en het matige contact tussen arts en de aan gesloten bedrijven. Deze knel punten hebben dus niet zo zeer met de BGD Zeeland te maken als wel met de algemene ten- denzen in deze medische zorg. wanneer zoals L. Phernam bucq wenste, bedrijfsgezond heidszorg voor elke werkne mer verplciht wordt, zullen deze knelpunten slechts problematischer worden. De districtsbestuuder deed enige suggesties om de be drijfsgezondheidszorg beter van de grond te krijgen. In ver band met keuringen van solli citanten vond hij dat de artsen de betrokkenen beter moeten inü chten over de resultaten van dergelijke keuringen. „Ie der heeft recht te weten waar om hij is afgekeurd", aldus L. Phernambucq. Ook pleitte hij voor perio dieke geneeskundige onder zoeken, die overigens nu al plaatsvinden, maar waarbij de uitslagen ook slechts voorbe houden blijven aan de be drijfsarts en de huisarts van betrokkenen. „Ik wil adviseren voortaan alle medewerk(st)ers op de hoogte te stellen van het eindresultaat van het perio diek geneeskundig onder zoek", zei Phernambucq op de donderdagavond gehouden jaarvergadering van het NCBO Middelburg. Hij zou het liefst zien dat pr bij ieder bedrijf een sociaal team te werk gesteld werd, bestaande uit een bedrijfs maatschappelijke werker, een bedrijfsarts en de chef perso neelszaken, waarin onder meer de begeleiding van langdurig zieken, pensioenkeuringen en andere voorzieningen aan de orde kunnen komen. HEINKENSZAND - De PvdA/PPR fractie in Borsele wil het gemeentebestuur als nog de noodzaak van een spreekuur inzake de welzijns planning op het hart drukken. Wethouder P. Peeters had toe gezegd in de raadsvergadering van februari de gedachte om tot een spreekuur te komen te zullen meenemen. Hij deed toen ook andere toezeggingen die hij volgens de PvdA/PPR fractie tot op heden niet voldoende ingewilligd heeft. Daarover heeft de frac tie nu een aantal vragen op pa pier gesteld. De doelstellm- gennota zou in begrijpelijker taal herschreven worden, te vens zouden deze begeleid worden door veel eenvoudiger praatpapieren en zou in het al gemeen met de inspraak voor de bevolking niet laconiek worden omgegaan. Welzijns- specialist C. van Woerkom van de socialistische fractie stelt het gemeentebestuur onder meer de vraag of het college de tijd die de bevolking voor haar inspraak krijgt niet veel te kort acht. Hij stelt in zijn brief voor de periode waarin de bevol king op de nota kan reageren te verlengen en daarmee de tijds planning van de welzijnsaan- gelegenheden enigszins te verruimen. Concreet vraagt Van Woerkom of het college van Borsele zo spoedig moge lijk een advertentie wil plaat sen in een van de huis aan huis bladen en daarin op te nemen een nieuwe sluitingsdatum voor de reacties (deze is nu ge steld op half mei) en de moge lijkheid van een spreekuur waar ook de leden van de in te stellen commissie welzijn- saangelegenheden aan mee zouden moeten kunnen wer ken. KAPELLE - Voor de tweede maal binnen drie jaar is de openbare lagere school de Moolhoek in Kapelle er in ge slaagd het schaakkampioenschap van Zeeland voor ba sisscholen te behalen. De eerste keer was dat in 1977. Vorig jaar eindigde de Kapelse school in het Zeeuws kampioen schap op de tweede plaats. Aan het provinciaal schaakkampioenschap voor basis scholen namen dit jaar 95 scholen deel. Het team van de Moolhoek, bestaande uit zes leerlingen van de zesde en een van de vijfde klas, gaat nu een gooi doen naar het lands kampioenschap dat op 19 mei in Utrecht wordt gehouden. In de voorronde komen zestien scholen uit waarvan er vier voor de finaleronde worden geplaatst. Het is niet helemaal toevallig dat de Kapelse school de laatste jaren steeds aan de top eindigen in het Zeeuws kampioenschap. Vijftig leerlingen nemen deel aan de schakelcompetitie van hun school en ze worden getraind door ervaren competitieschakers. -OliS - Aan het eind van het lopende schooljaar zullen in de provincie Zeeland opnieuw negen arbeidsplaatsen in het onderwijs verloren gaan. Het district Zeeland van de Alge mene Bond voor Onderwijzend Personeel weet dit te melden aan de hand van gegevens uit Goes Zierikzee en Vlissingen. In Goes vallen twee leer krachten weg bij het openbaar lager onderwijs, in Zierikzee verliezen drie onderwijzers hun baan in het kleuteronder wijs en in Vlissingen verdwij nen bij het beroepsonderwijs vier leerkrachten. Daarmee wordt er dus weer een groep onderwijsgevenden toege voegd aan het werklozenbe- stand, waarvan de ABOP zegt, dat de vele duizenden die hun baan in het onderwijs verloren hebben moeilijk een been vin den anders dan tijdelijke ver vanger voor een zieke collega. De ABOP stelt in een open brief dat wanneer er geen ver andering in deze situatie komt, door bijvoorbeeld de verlaging van het aantal leerlingen per klas uit te stellen, kleine scho len wel op te heffen en minder faciliteiten te bieden, er jaar lijks duizenden werklozen in het onderwijs bij zullen ko men. De ABOP roept haar le den op de zorgelijke ontwik keling onder de aandacht van de regering te brengen door een kaart met handtekening op te sturen en een van de verga deringen van het district te be zoeken, die in de week van 14 tot en met 22 mei gehouden zullen' worden in Biervliet, Goes (op 15 mei in de Prins van Oranje), Vlissingen, Tholen en Serooskerke op Schouwen. Alle vergaderingen beginnen om 20.00 uur en er zullen leden van het hoofdbestuur aanwe zig zijn. Verder wordt vermeld dat de ABOP een landelijke demonstratie organiseert op 8 juni m Utrecht. Bussen vanuit Zeeland zullen dan richting Utrecht vertrekken. GOES - De afdeling Goes van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs (V.O.O.) houdt zijn jaarlijkse algemene ledenver gadering op woensdag om acht uur 's avonds in het overblijf lokaal van de Burg. v. Dussel- dorpmavo in de Voorstad te Goes. Naast de gebruikelijke jaarstukken en een bestuurs verkiezing komt onder meer weer het onderwerp ter sprake of het gewenst is voor het be stuur van het openbaar on derwijs in de gemeente Goes een zogenoemde functionele commissie in te stellen. De Goese V.O.O.-afdeling heeft zich het afgelopen jaar onder meer bezig gehouden met de ontwikkeling van het leerlin genaantal in de Goese binnen stad, zo meldt het jaarverslag 1978. Er is een daling van het aantal R.K. kinderen te zijn met 80, het aantal hervormde kinderen met 78, het aantal gereformeerde kinderen met 27, het aantal gereformeerde gemeente kinderen met 24 en het Overige aantal kinderen met 18. De gevolgen van deze daling voor de scholen zal te- zijnertijd afhaneklijk zijn van de samenstelling van de schoolbevolking, aldus het jaarverslag. De Goese V O.O.-afdeling zegt echter te verwachten, dat factoren als nieuwbouw en renovatie van het centrum en Goes-Oost de gevolgen van de geboorteda ling kunnen opheffen. Geheel anders liggen de problemen in Góes-West. Ook daar daalt het aantal kinderen, maar het aantal 6- tot 12- jarigen ligt er lager dan het aantal 0- tot 6- jarigen. Dit verschijnsel doet zich m geen enkele andere voltooide wijk in Goes voor. De enige oorzaak, die de Goese V.O.O.-afdeling zegt te kunnen bedenken, is dat gezinnen met jonge kinderen uit de wijk wegtrekken. De V.O.O.-afde ling heeft daarom het Goese gemeentebestuur verzocht haar woningbouwbeleid voor Goes-west aan te passen. Vol gens de V.O.O.- afdeling zal de wijk zelf zich ook sterk moeten maken voor het leefklimaat in de eigen buurt. SAS VAN GENT/MID DELBURG De Europese lijsttrekker van D'66, Aar de Goede, komt maandag 7 mei naar Zeeland. Samen met een aantal Zeeuwse partijgenoten zal De Goede eerst een bezoek brengen aan Canisvliet met het oog op de grensoverschrijden de vervuiling, waarna de dele gatie zich naar Breskens be geeft voor een gesprek met le den en bestuur van de Zeeuwse Visserij Belangen. J'

de Stem | 1979 | | pagina 25