OE STEM Geraniums kweken op hoog niveau VRIJE BAAN VOOR VEERBOTEN Dienst wordt veiliger Zee-viswijzer waterstanden hoogwater Vijf mille voor „Blijf van nrn lijf" Vlissinger aangehouden wegens handel in heroïne Kloosterzande Breskens Goes Olau-line neemt derde vrachtschip in gebruik Opklaringen Morgen zondag 6 mei Bergen op zoom 12.31 Hansweert 11.50 en 20.14 Terneuzen .11.21 en 23.47 Vlissingen 10.50 en 23.20 Wemeldinge 12.16 en 00.47 Maandag 7 mei Bergen op Zoom 1.01 en 13.36 Hansweert 12.55 Terneuzen 12.17 en 00.50 Vlissingen 11.55 en 00.21 Wemeldinge 13.30 J Hoekstra...blij.. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - Gedepu teerde Staten van Zeeland willen 5 mille beschikbaar stellen aan de vorig jaar in deze provincie gestarte stichting ..Blijf van m'n lijf". Hoewel het college zich op het standpunt stelt dat het werk van de stichting zich be weegt op het terrein van uit voerend maatschappelijk werk (waarvoor de verantwoorde lijkheid berust bij rijk en ge meente) is het van mening dat het werk in een behoefte voor ziet en derhalve gestimuleerd dient te worden. Aanvankelijk had de stich ting bij de provincie aange klopt voor 25 mille. Omdat echter de gemeente Vlissingen 60.000 gulden beschikbaar stelt, meent het college met 5 mille te kunnen volstaan. Hiermee zouden de verhuis kosten van de tijdelijke naar de definitieve huisvesting bestre den kunnen worden. „Een pak van mijn hart", zo verzuchtte gedeputeerde J. Hoekstra, die de Provinciale Stoombootdiensten in porte feuille heeft. „Vooral bij mist, als talloze schepen voor anker liggen, was het manoeuvreren met de veerboten een moeilijke zaak met alle risico's van dien. De wensdroom van een vrije doorvaart voor de veerboten dateert niet van vandaag of gisteren. Reeds in november 1977 namen provinciale Staten van Zeeland een motie die naangaande aan. In december 1978 nam de gemeenteraad van Vlissingen een gelijksoor tige motie aan. De problemen in de monding van de Westerschelde namen in de loop der jaren toe. „Niet alleen dat steeds meer schepen over de Westerschelde voeren. Ook het vervoer van gevaarlij ke stoffen nam toe. En is een aanvaring op zich al een ramp, een aanvaring tussen een veer boot en een schip met gevaar lijke stoffen kan rampzalig zijn", aldus gedeputeerde Hoekstra. Aan de vrije doorvaart -die vooruitlopend op de officiële reglementen dank zij mede werking van het loodswezen nu al gerealiseerd kan worden- zit wel een nadeel verbonden. De baan die nu is uitgestip peld, betekent een wat grotere vaartocht, waardoor meer VLISSINGEN - De Vlis- singse recherche heeft de 27- jarige A.J.J. uit deze stad aan gehouden op verdenking van handel in heroïne. Bij zijn aanhouding was J. in het bezit van 5 gram heroine. Maandag 7 mei zal J. voorge leid worden voor de officier van justitie te Middelburg. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND KANTOREN: Terneuzen, Nieuwstraat 9, 4531 CV Terneuzen, Postbus 145, 4530 AC Terneuzen 01150-17920 (4 lijnen), Hulst: Steenstraat 14, 4561 AS Hulst, 01140-3751 (3 lijnen), Goes, Klokstraat 1,4461 IK Goes, 01100-28030 (3 lijnen). KANTOORUREN: Maandag t/m vrijdag 8.15-12.30 en 13.30-17.00 uur. KUITEN KANTOORUREN: Advertentie-exploitatie: Breda, Maandag t/m ^ïjdag van 19.00-20.00 uur 076-222555. Zondag van 18.30-21.30 uur 076-222555. BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen 01140-4498, Midden-Zee land 01100-14944. SERVICEPUNTEN: Axel: Boekhandel Passage, Passage 13, Oostburg: Dhaenens, Burchstraat 11. Terneuzen: Superm. v.d. Velde, Winkelcentrum, Zuidpolder. HUISAANSLUITINGEN: Redactie: Chel Zeeuwse redactie R.Th. van der Helm, Melkweg 40, Oost- burg 01170-3370. Algemeen redacteur Zeeland en plv. chef drs. J. Bouw vans, Zuidvlietstraat 73, Goes 01100-28138. Redacteur Midden-Zeeland G van Berkel, Voorburcht 37, Kapelle 01102-2320. Redacteur Terneuzen P. d? Schipper, Noordstraat 45, Hoek 01154-1556. Redacteur West— Zeeuwsch-Vlaanderen/Kanaalzone: J. Jansen, Kwakkel 1, Zaamslag, 01153-1554. Redacteuren Oost-Zeeuwsch-VlaanderenHenk Postma, Walmolenstraat 12, Hulst 01140-4159. E. Verstraeten, Zoutestraat 57, hulst, 01140-2748. Fotojournalist voor Zeeland: C.J. de Boer, Langs de Kreek 56, Terneuzen, 01150-13137. Sportredactie Zeeland: A. koomen, Zel- aenrustlaan 1, Terneuzen, 01150-12941. Abonnementen-exploitatie: Inspecteur Zeeland W. Hendriks 01140-6317. Advertentie-exploitatie: Inspecteur Zeeland C. Menu, 01150-95839. Goes en heeft in de nok van dit gebouw een ruimte inge richt voor zijn hobby. Acht jaar geleden is hij begonnen met 15 geraniums, nu bezit hij er ongeveer 95. In augustus of september snoeit hij zijn planten en stekt hij er ongeveer 20 tot 80. Eind. mei poot hij ze dan weer in zijn tuin op de begane grond. „Tuinieren is mijn lust en mijn leven", zegt de 60-jarige in Zeeland geboren en getogen beheerder. „Ik heb 12 jaar in Hoogezand gewoond. Daar had ik een groentetuin van 700 m2. We hoefden de groenteman nooit te laten komen. Hier heb ik naast mijn geraniums ook weer een moestuin". „Het overwinteren van mijn geraniums in deze toren is ideaal. Met de afgelopen strenge winter heb ik ze wel (Van een onzer verslaggevers) GOES - Wie ooit wel eens geraniums heeft gekweekt in zijn voor- of achtertuintje weet dat de overwintering het grootste probleem is. Wanneer het een gering aantal betreft kunnen ze in het koude jaargetijde op de vensterbank gezet worden, maar 95 geraniums kweken wordt dan een hele toer. De heer A. Geldof heeft de oplossing gevonden, leder jaar brengt hij in september zijn planten 75 meter boven de grond, alwaar hij ze bij een temperatuur boven het vriespunt de winter in goede gezondheid kan laten door komen. De heer Geldof is beheer der van de televisietoren in een paar weken in de binnen ste ring van deze verdieping gezet, omdat het anders te koud zou wordenMomen teel is het hier negen graden. Normaal gesproken zou het al een groene massa moeten zijn, maar het is dit jaar te koud geweest". Het grote voordeel van de vindingrijkheid van de heer Geldof is dat zijn geraniums ook in de winter voldoende licht krijgen, terwijl hij ze naar behoefte in de zon of in de schaduw kan zetten. Dat is een kwestie van een sim pele verhuizing van de zuid zijde naar de noordzijde van de toren of omgekeerd. Dit jaar is de heer Geldof van plan de planten te gaan zaai en. Het is afwachten of de komende zomer hem daarbij van dienst wil zijn. Burgemeester Ockeloen legde een krans in Terneuzen. (Van onze correspondent) TERNEUZEN/GOES - Op verscheidene plaatsen in Zeeland werden gisteravond de gevallenen uit de Tweede Wereldoorlog herdacht. De deelname in Terneuzen was dit keer aanmerkelijk groter dan in voorgaande jaren. Begeleid door de har monie „De Vliegende Hol lander", de drumband „Ire ne" en „De Zwaluw" uit Sluiskil trok men om half acht naar het monument voor de gevallenen aan de West- sluis, waar een ere-wacht van de nationale reserve en padvinders opgesteld stond. Burgemeester C. Ockeloen van Terneuzen legde namens het gemeentebestuur een krans, waarna twee minuten stilte in acht werd genomen en vervolgens padvinders de ceremonie met de vlag vol trokken. Verscheidene men sen uit het publiek legden eveneens bloemen bij het monument. Nadat de harmo nie een koraal had gespeeld, trok de stoet terug naar de markt, waar de plechtigheid werd besloten door het spe len van het Wilhelmus. Schoondijke herdacht de doden met een oecumenische dodenherdenking en een bidstonde voor de vrede. De dienst ging uit van de Raad van Kerken te Schoondijke, met als voorgangers pastoor J, de Causemaeker, ds. P. Brinkman en de heer J. Mog- gre. De opbrengst van de collecte is bestemd voor de Stichting „1940-1945. Ook in Middelburg werden door het gemeentebestuur en burgers doden herdacht. KLOOSTERZANDE Ondanks het regenachtige weer waren er ongeveer 50 belangstellenden voor de do denherdenking te Klooster zande. Begeleid door de harmonie St. Cecilia vertrok de stoet vanaf het gemeentehuis naar de algemene begraafplaats waar bloemen werden gelegd op het graf van de drie in Hontenisse gesneuvelde mi litairen. De harmonie speelde hier „The last post". Vervolgens werden in de hal van het ge meentehuis bloemen gelegd bij de gedenkplaat met de namen van de gesneuvelden in de Tweede Wereldoorlog. Er werd twee minuten stilte in acht genomen en tot slot speelde de Harmonie het „Wilhelmus". BRESKENS - Om onge veer 19.45 uur vertrok een stoet vanaf de Hervormde Kerk in de Dorpsstraat naar de begraafplaats. Op de Al gemene Begraafplaats wer den door een lid van de mu ziekvereniging „Uit het volk, door het volk" „The last post" geblazen en werd er door de zangvereniging „Groot is mijn lied" enige ^toepasselijke liederen gezon gen. Om 20.00 uur werd de vlag in top gehesen en werden door velen bloemen gelegd op het massagraf. Onder de vele aanwezigen was burge meester Schipper van Oost burg alsmede de wethouders Th. Cambier en J. Vergouwe. GOES-KLOETINGE - In de wandelkerk van de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes werden de gevallenen I op stemmige wijze herdacht. I Onder begeleiding van ko- I raalmuziek van „Euphonia" hees de heer Joosse de vlag. I Naast de genodigden en be- I langstellenden werd het I Goese gemeentebestuur I vertegenwoordigd door de I wethouders J. Dijkgraaf en I L. de Leeuw. De andere leden I van het college, burgemees ter F. Huber, wethouder J, de Graag en gemeentesecretaris J. Hoste waren aanwezig tij dens de herdenkingsplech tigheid in Kloetinge. Vanaf het voormalige ge meentenhuis begaf de stoet zich naar de begraafplaats, waar men zich groepeerde rond het monument op het graf van de Canadese militair J.P. Dicaire. Burgemeester Huber nam daar de krans uit handen van de twee leerlin gen van de Kloetingse school en legde deze voor het mo nument. Na twee minuten stilte, blies de cornettist van de brassband „Excelsior „The last post", waarna de stoet zich terugbegaf naar het Geertesplein. VLISSINGEN - Met ingang van 7 mei brengt de Olauline, die een vracht- en passagiers- dienst tussen Vlissingen en het Engelse Sheerness onder houdt, haar derde schip voor het vervoer van vraehteenhe- den en auto's in devvaart. Het is het onder Franse vlag varende trailerschip Cap Taillat. Het 110 meter lange schip kan 47 trailers en 70 personen auto's bergen. Er is accommo datie voor twaalf chauffeurs aan boord. Er kan ook deklading wor den meegenomen. Het nieuwe schip zaj. wekelijks vijf af vaarten in beide richtingen verzorgen. De weersverwachting voor zaterdag opgesteld door het KNMI. Wisselend bewolkt. Zonnige perioden, maar ook buien. Middagtem- peraturen omstreeks ne gen graden. Matige wind uit Zuidwest tot Noord west. De vooruitzichten voor zondag en maandag. Zonnige periode, maar ook nog kans op een bui. Iets min der koud. Haringvlietsluizen - Ka beljauw (boten): goed, bot (boten): redelijk, schol (boten): redelijk, schar: matig, paling (boot kant): redelijk. Goer- re/Grevelingen - Kabeljauw (boten): goed, bot (boten: re delijk, schol (boten): redeüjk, schar: matig, paling (boot kant): matig. Renesse - Ka beljauw (boten): goed, bot (boten): goed, schol (boten): redelijk, schar: matig, paling (boot kant): redelijk. Wes- tenschouwen - Kabeljauw (boten): redelijk, bot (boten): redelijk, schol (boten): rede lijk, schar: matig, paling (boot kant): redelijk. Vrouwen polder - Kabeljauw (boten): redelijk, bot (boten): redelijk, schol (boten): redelijk, schar: matig, paling (boot kant): redelijk. Westkapelle - Ka beljauw (boten): redelijk, schol (boten): redelijk, schar: matig, paling (boot kant): redelijk. Westkapelle - Kabeljauw (boten): redelijk, bot (boten): goed, schol (boten): redelijk, schar matig, paling (boot kant): matig. Dishoek - Ka beljauw (boten)': redelijk, bot (boten): goed, schol (boten): redelijk, schar: matig, paling (boot kant): matig. Cadzand -Kabeljauw (boten): goed, bot (boten): goed, schol (boten): redelijk, schar: matig, paling (boot kant): matig. Konstanz 317 plus 1, Rhein- felden 282 min 14, Maxau 559 min 4, Plochingen 203 onv., Mannheim 413 plus 33, Stein- bach 185 min 5, Mainz 391 plus 17, Bingen 247 plus 15, Kaub 301 plus 16, Trier 408 min 3, Koblenz 328 plus 1, Keulen 332 plus 10, Ruhrort 512 plus 14, Lobith 1129 plus 5, Panner- dense kop 1089 plus 8, Nijme gen 926 plus 12, IJsselkop 976 plus 6, Eefde IJssel 548 onv., Deventer 419 onv., Katerveer/ Spooldersluis 121 min 6, Mon- sin geen opgave, Borgharen 4066 min 7, Belfeld 1245 plus 12, Grave beneden de sluis 537 min 12. naam adres plaats opgegeven door naam adres plaats als kado ontvang ik graag O parker jotter baddoek deze bon m open enveloppe zonder postzegel opsturen naar dagblad de stem antwoordnummer 112 4800 VB breda of bel 076-222555 nieuwe abonnee (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - De veerdienst Vlissingen-Breskens wordt veiliger. Na langdurige besprekingen met Belgische instanties, Rijkswaterstaat en De Dienst Loodswezen krijgt dc veerdienst een vrije baan toegewezen tussen de voor anker liggende schepen op de rede van Vlissingen. brandstof gebruikt moet wor den dan bij de meest ideale oversteek. En bij 6 tot 8 vaarten per uur -wat in het hoogseizoen geen uitzondering is- kan dat over een jaar gerekend nog behoor lijk in de papieren lopen. „Maar ik dacht dat in dit geval de veiligheid van de passa giers, bemanning en lading dat wel waard is", aldus de heer HoekstraVan schepen die zich straks niet aan de reglementen houden en in de baan van de veerboten voor anker gaan, zal melding worden gemaakt. De PSD beschikt hiervoor over speciale formulieren. i i

de Stem | 1979 | | pagina 17