naar Aile kleppers Lentecriterium Crosszeges van Colijn en Westdorp BLIZZARD G188 de vroege snilmalstopper Jubileum van Steen: motto verbroedering U0CKEÏT0RRK001 IN MIDDELBURG KS maar ur mee..., Tennisjeugd Animo en Vogelvlucht goed Opening manege Heikant Hockeytoernooi D-jeugd Olympia I Laat voorjaar: neem geen risico, zaai juist dan Blizzard G188 Ondanks een korte groeiperiode toch nog een hoge op brengst, dank zii de superieure raseigenschappen. Draaiboek vol festiviteiten PIGSTE WERELD éy'^Ol 3rraad rovers .et mum let blazer ONS ijk anders, bflunten Jeule B.V. Plaquette LIGTERMOET CHEMIE B.V. BLB -cross in Axel Opening Con Forza DE STEM VAN ZATERDAG 5 MEI 1979 ■i arantie km 1976 km, 1975 )0 km 1976 ten1976 1979 1975 F B.V. - Breda - 01607-4196 ERDELEN! "fü Grote en/of kleine en buitenlandse iat 101Hoek, tel. 01154- >tuur deze dan aan voor maandblad aktief met 'er (nieuwe) en. voor begin- derden. en opname- jelangrijke »en. VlUSIC MAKER 1,00 (Bfr 625) e nummer gratis tis proefnummer m op in een enve- ar MUSIC MAKER, (Van onze voetbalmedewer ker) TERNEUZEN - In de tweede klasse A van het KNVB-za- terdagvoetbal is AZVV aan een opmerkelijke opmars be zig. Arnemuiden blijft goed meedraaien aan de top en WHS lijkt uitgespeeld met de zekerheid in het achterhoofd dat ook volgend seizoen tweede klasse gespeeld wordt. Krabbendijke daar entegen lijkt nu voorbestemd het kind van de rekening te worden. Van de vier Zeeuwse deelnemers komen AZVV en WHS elkaar zaterdag tegen in Axel, speelt Arnemuiden thuis tegen SSC en moet Krabbendijke naar één van de topformaties uit de twee de klasse, PPSC. In de vierde klasse kan Terneuzense Boys de titelaspiraties opnieuw in de ijskast zetten als het ver liest van Nieuwdorp. Tweede klasse J&jK AZVV verraste in feite ie dereen met de opmerkelijke comeback. Na een reeks van nederlagen bracht de uit wedstrijd tegen De Zwervers de kentering. Daarna werd niet meer verloren. Afgelo pen maandag werd Excelsior Maassluis met 3-0 afge troefd. WHS, dat feitelijk geen belangen meer heeft in deze competitie, bovendien Zeeuw is. kan daarom geen belemmering zijn voor een volgende stap op weg naar het behoud. Arnemuiden be vindt zich nog steeds in de kopgroep, maar is wel eén van de ploegen die de meeste duels afwerkte.. Vandaar dat tegen SSC'55 geen punt verspeeld mag worden. Arr nemuiden heeft het thuis voordeel. Krabbendijke maakt donkere tijden door. Na een kleine opleving, net na de winterstop, ging bet weer helemaal fout. Vandaag wacht PPSC, dat nog erg goed ligt in de race om de ti tel. Bij verlies begint het er erg donker uit te zien voor de formatie Houtekamer. Vierde klasse Voor Terneuzense Boys wordt de komende week erg belangrijk. Indien vandaag verloren wordt van Nieuw dorp kan het elftal van Dey opnieuw een kruis trekken over de titelaspiraties. Bij winst behoudt Terneuzense Boys kansen, al moet er vol- gende week donderdag dan wel gewonnen worden van Oostkapelle. Vandaag wordt eveneens een belangrijke dag voor Oostkapelle en Wemeldinge. De thuisclub staat er het beste voor en heeft aan één voldoende om in de race te blijven. Wemeldinge moet zegevieren om het recht op één race van de twee promo tieplaatsen niet te verliezen. Kapelle kwam verweg als beste formatie uit het afgelo pen weekend. Het pakte zo wel Oostkapelle als Terneu zense Boys en kwam daar door tot op één punt van Oostkapelle. Nieuwland lijkt geen onoverkomelijke hin dernis. Sluis is veilig, Wol- phaartsdijk nog niet. Een ge lijk spel ligt in de lijn der verwachtingen, wanneer beide clubs elkaar vandaag in het grensdorp treffen. Rillandia kan best nog een paar puntjes gebruiken. Die moeten binnengehaald wor den tegen Tholense Boys, dat veilig, maar zonder aspira ties speelt. KOEWACHT - In Koewacht wordt maandag 7 mei het 35e Lentecriterium der Vlassersstreek verreden. Dit avondcriterium voor amateurs, dat om halfzeven begint, kent een bijzonder ster ke bezetting. Het Koewachtse wielercomité, bestaande uit Wal- thcr van Acker (voorzitter), Carlos Buijs (secretaris), Eduward Matthijs (penningmeester) en de bestuursleden Julien Herman en Achiel Schalkens, is er in geslaagd een select gezelschap van in totaal 61 amateurs aan het vertrek te krijgen. ;r kompleet is, vindt u zelfs! Wat een standaard inge-' f Comfortabel en prettig voorwielaandrijving. >e lampen voor het betere| en. r een proefrit! Gentsevaart 79, Kapelleburg (post St Janssleenl Tel 011402097 Secretaris Carlos Buijs plaatst een negatieve kantte kening rond de organisatie. Hij zegt: „Het is jammer dat door de vele voorschriften en ver plichtingen van de zijde van de KNWU het voor de comité's in TERNEUZEN - Tijdens de Unieraadsvergadering van de Koninklijke Nederlandse At letiek Unie is aan Marjan Oly- slager van Schelaesport de Fanny Blankers-Koenpla- quette toegekend. De 17-jarige Terneuzense atlete is met deze prijs in een vermaard gezelschap terecht gekomen. Vele jaren achtereen ging de plaquette naar beken de hoogspringsters, zoals Mie- ke van Doorn, Ria Ahlersen, Annemieke Bouma. In 1975 doorbrak de 800 meter loop ster Olga Commandeur de he gemonie van de hoogsprings ters, maar het is al vanaf 1966 geleden dat een sprintster de prijs in ontvangst mocht ne men. Marjan Olyslage'r kreeg de KNAÜ-waardering voor haar tijd van 11.6 seconden op de 100 meter, hetgeen de beste jeugdprestatie van 1978 bete kende. de toekomst steeds moeilijker zal worden een koers te orga niseren. Alle initiatief bij de comité's wordt weggenomen. Ze moeten alleen maar voor veel geld zorgen". Sterke klappers die voor boeiend wielerspektakel kun nen zorgen in dit avondcrite rium, dat bol staat van de pre mies, zijn: Wim de Waal, de rappe Axelse vedette, Ronny van der Sijpt, de coming-man die voor eigen publiek rijdt, Ben Zaan, Ab de Feijter, Wim de Wilde, Hans Moens, club kampioen van de wielerver eniging Zeeuwsch-Vlaande- ren, Johan Lepoeter, Henny Gijsel, Thijs Fase, Heddy Nieuwdorp, Cees Spaans en tempobeul Peter Gödde. Dit is de belangrijkste Zeeuwse in breng in Koewacht. En Wil van Helvoirt niet te vergeten. Van Brabantse zijde wordt het meeste wielergeweld ver wacht van mannen als Gerrit van 't Geloof, Rini Roks, Her man Frijters, Mario van Vlirn- meren, Jan Jonkers, Toon van der Steen, Theo Appeldoorn, Ad van Treijen, Wies van Don gen en Ad Prinsen. Het par koers, met een lengte van 1850 meter ziet er als volgt uit: Nieuwstraat (start), Wouterij, Schoolstraat, Nieuwstraat (fi nish). Cees Spaans, kanshebber voor de bloemen. (Van onze tennismedewerk- ster) TERNEUZEN - In totaal 37 Zeeuwse jeugdteams strijden met412 andere jeugdteams om de titel Nederlands jeugdteam kampioen. Deze teams zitten in een grote klasse verdeeld in 103 afdelingen. Per afdeling zitten vier teams naar regio in gedeeld. De winnaars van ie- (Van onze sportmedewerker) MALDEGEM/VOLKE- GEM - Opnieuw hebben Zeeuwse motorcrossers voor uitstekende resultaten ge zorgd in Belgische crossen. Tonnie Colijn won in Malde- gem bij de 125 cc-junioren, terwijl Van Wesdorp tweede werd. In Volkegem ging Van Wesdorp als eerste door de finish. Bij de B-internatio nalen was het op 1 mei erg raar, want er kon slechts een manche gereden worden, vanwege het feit dat de mo toren van de crossers in de modder bleven steken. Tonnie Colijn heeft een uitstekende prestatie gele verd door de eerste plaats te veroveren in Maldegem in de 125 cc-juniorenklasse. Len- sen werd vierde en Cort- vriendt klasseerde zich als zevende. In de 250 cc-klasse werd Van de Velde de beste Zeeuw met een zesde plaats. Eduard van de Klooster werd zondag de beste Zeeuw in de 500 cc-klasse door op een derde plaats beslag te leggen. Vink werd negende en Colijn tiende. Wesdorp pakte zon dag net naast de overwin ning. In de eerste reeks werd hij eerste, maar in de tweede werd hij slechts zesde, waar door hij in de eindklassering tweede werd. Bij de natio- nalen werd Schelleman ne gende. Bij de B-internatio nalen was er een derde plaats weggelegd voor Vincken, een zesde plaats voor Rein Die- leman. Dinsdag kwamen de crossers weer op het terrein, maar de regen had het par koers van Volkegem in een modderpoel veranderd waardoor de B-internatio- nalen slechts een reeks kon den afwerken. Een uitslag was er dus niet. Dieleman klasseerde zich in de eerste reeks als zevende. Wesdorp deed het uitstekend en werd eerste. Bij de nationalen was Schelleman ook goed op dreef en werd vijfde. Bij de 125 CC% JUNIOREN KLASSEERDE Cortvriendt zich als zesde en Beijer als tiende. In de 250 cc-klasse werd Van Remortel zevende en Van de Klooster twaalfde. dere afdeling spelen tegen el kaar, totdat er vier teams overblijven, die in een week end om het kampioenschap zullen spelen. De Zeeuwse teams zijn bij elkaar ingedeeld. Nu de com- 'petitie halverwege is, is er al ;een duidelijke aftekening ge komen. Het jeugdteam uit Vo gelwaarde (Vogelvlucht) heeft zijn wedstrijden allemaal ruim gewonnen. Vogelvlucht - Hul ster Ambacht 6-2, Kruiningen 1 - Vogelvlucht 1-7, Vo gelvlucht - Kapelle 2 8-0. Voor deze successen zorg den: Stefan Erpeling, Erik en Rudy Herman, Ria van Bun deren, Nicole Burggraaf en Chantal de Dijcker. Even suc cesvol is het eerste team van Animo uit Terneuzen. Ook de ze formatie wist nog alles te winnen, Sjef - Animo 1 3-5, Animo 1 - Smash 8-0, Ludo et Emergo - Animo 1 1-7. Het Animo-team wordt gevormd door Arjen de Leeuw, Maurits Tichelman, Viktoria de Haas en Mariëlle van der Walle. In de andere Zeeuwsch-Vlaamse afdeling staan de teams van Hoek, Drive (Sas van Gent) en Animo 2 gelijk aan de leiding. De overige Zeeuwse koplopers zijn DOS 1 en Schelde 1, beide uit Vlissingen, Noord-Beve land 1, Bongerd 1 samen met Klappers 1 (respectievelijk Kloetinge en Krabbendijke), Middelburg 1 en Zierikzee. Vraag inlichtingen bij: Fa. Coppens te Veldhoven (040-533615) Coppens Handelmij te Rosmalen (04192-3335) Crezee Gewasbescherming te Werkendam (01833-1155) Heymans Groothandel B.V. te Cuyk (08850-14704) Jan Mertens B.V. te Baarlo (04707-1606) Zaadhandel Neutkens B.V. te Vessem (04979-284) Oerlemans Centraal Verkoopkantoor te Deurne (04930-5811 Fa. Slaats te Asten (04936-1999) Theunisse B.V. te Stampersgat (01651-2251) Zungo B.V. te Zeeland (08865-1363) Coolsingel 101 Rotterdam Tel. 010-331211 (Van onze sportmedewerker) AXEL - Na de internatio nale motorcross van de KN'MV wordt zondag in Axel een in gelaste motorcross van de Bel gische Liefhebbers Bond ge houden. Het lag eerst in de be doeling dat de cross in Sas van Gent zou worden verreden, maar dat kan niet doorgaan. Walter Aantjes uit Wachtebe- ke heeft de organisatie in han den. De trainingen van deze cross beginnen om twaalf uur 's middags. De wedstrijden zelf beginnen om 13.00 uur met de cross voor de 125 cc-junioren. In deze categorie gaan alle be kende Zeeuwen van start. Ver der komen de 250-, 500- en 125 cc-senioren aan de start. Na tuurlijk ontbreken de natio nalen en de B-internationalen niet op het appèl en moeten mannen als Rein Dieleman en Lensen als de voornaamste kandidaten voor de zege wor den gezien. In totaal komen zo'n driehonderdvijftig cros sers aan de start, waarmee duidelijk is dat Zeeuwsch- Vlaanderen weer een geweldi ge motorcrossdag kan beleven. (Van onze sportmedewerker) GROEDE - Ir. C.W. Won- dergem, voorzitter van het district Zeeland van de Ko ninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond (KNLTB) zal vandaag het clubgebouw van de lawntennisvereniging Con Forza uit Groede officieel ope nen. Dit zal gebeuren om vier uur 's middags. Na de officiële opening zullen er demonstra tiewedstrijden worden ge speeld op de Groedese tennis banen door de Zeeuwse top pers Els Vogels, Marja Won- dergem en Hein Kupfer en Jan Verschelling, 's Avonds is er voor de leden en genodigden nog een gezellig samenzijn. (Van onze paarde- sportmedewerker) HEIKANT - Vandaag zal Zeeland weer een manege rij ker zijn. Dan begint de familie Ingels aan de Vylainlaan 30 in Heikant een overdekt manege- bedrijf. De officiële opening zal geschieden door de voor zitter van het Warmbloed Paardenstamboek in Zeeland, de heer J. Goedegebure uit Ka- pelIe-Biezelinge en wel om 14.00 uur. Al om 9.30 uur wordt begon nen met dressuurwedstrijden waarvoor zich maar liefst ze ventig combinaties hebben aangemeld. De Dressuurproe- ven worden door deze over weldigende deelname met twee combinaties tegelijker tijd in actie afgewerkt. Na de officiële opening in de middaguren start het spring concours waarvoor zich vijftig tal combinaties heeft aange meld. Als parkoersbouwer en jurylid fungeert Bram den Exter uit Axel. 's Avonds wor den er springdemonstraties gehouden, die worden ver zorgd door spring-instructeur Erik Sloof uit Ekeren. (Van onze hockeymedewerk- ster) TERNEUZEN - De Terneu zense hockeyclub Olympia houdt vandaag een Pannekoe- kentoernooi voor de D-jeugd. Om 10.00 uur is de ontvangst en een half uur later beginnen de eerste wedstrijden. Martin de Block, de nijvere voorzitter van het feestcomité dat de festiviteiten regelt rond het 50-jarig bestaan van de voetbalvereniging Steen. (Van onze sportmedewerker) ST. JANSTEEN - VV Steen is klaar voor de viering van het 50-jarig jubileum. Het werk achter de schermen is verricht, het eerste uiterlijke teken verscheen gis termiddag op het parkeerterrein bij het sportpark. Een majesteus „feestpaleis" doet de komende week dienst als ont moetingscentrum. Niets aan het toeval overgelaten. Het draaiboek ligt gereed. Voorzitter van het feestcomité is Martin de Block. De man heeft nauwelijks tijd voor zichzelf beseft als verantwoordelijke figuur dat er niets fout mag gaan. „Het 50-jarige bestaan van Steen moet een feest van verbroedering worden. Iedereen die ooit iets met Steen te maken heeft gehad, is welkom. We weten zelf niet hoe veel er dat zijn". Overigens, dat kan maandag 7 mei een stuk duidelijker worden. „We mikken die avond in ieder geval op de oude garde", zo stelt de Block. Vanaf 20.00 uur wordt er in de tent een reünie gehouden, waarop oud-spelers en me dewerkers uit vroegere jaren aanwezig kun nen zijn. Ook voor de mensen die moeilijkhe den hebben met het vervoer naar de tent heb ben we rekening gehouden. Indien hun komst daarvan afhankelijk is, kan men zich in ver binding stellen met de voorzitter van Steen: Joos Ringoot. Hij zorgt dan dat de mensen van huis gehaald worden en later weer netjes wor den afgeleverd". Heeft voorgaande onderdeel betrekking op het oudere gedeelte van de vereniging, gestart werd gisteravond met de jeugd. Ruim 150 jeugdleden van Steen werden in de feesttent vergast op een avond, waar spel en amusement centraal stonden. Hoogtepunt van deze week is ongetwijfeld de receptie die vandaag van 14.30-16.30 uur gehouden wordt. Na dat offi ciële gedeelte begint om 20.00 uur een grote feestavond, waaraan wordt meegewerkt door de bekende groep; De Havenzangers. Alles wat onder een bal kan trappen komt zondag middag in actie. Dan vindt namelijk het grote „Wijkentoernooi" plaats, iets waar Martin de Block zich ontzettend veel van voorstelt. „Een aantal jaren geleden werd een dergelijk toernooi gehouden ter gelegenheid van „Be vrijdingsdag". Dat sloeg toen enorm aan, van daar dat we het opnieuw in het programma hebben opgenomen. Twaalf ploegen komen vanaf zondagmiddag in actie en hoewel er di verse actieve voetballers tussen lopen zal het gros van de elftallen samengesteld zijn uit mensen die niet, of heel vroeger eens tegen een bal getrapt hebben. We hebben echter ge meend dat geen enkele speler post mag vatten op de plaats die hij nu, of vroeger, in een elftal bekleedde" Daarmee zit het weekendgedeelte erop. Maandagmiddag wordt de oudste bevolkings groep van St. Jansteen bij de festiviteiten be trokken. In samenwerking met het „Open Be- jaardenwerk" St. Jansteen wordt een gezellige middag gehouden waarbij de conferencier muzikant De Ruyscher en goochelaar-illusio nist Dieleman van de partij zijn. In de avond uren volgt dan de reünie van oud-spelers, me dewerkers van VV Steen. Dinsdagavond siert een fietsenrally het programman. De prijs- uitreiking daarvan volgt na afloop in de tent en tevens wordt de uitslag van de foto-prijs vraag bekend gemaakt. Tot besluit van de fes tiviteiten in de tent houdt de jeugdcommissie van VV Steen, woensdagmiddag een spelmid- dag voor de jeugd. Als enerverende sluitstuk staat op woensdag 6 juni de ontmoeting Steen- MVV geprogrammeerd, een duel waar Steen rustig naar toe kan groeien nu de grootste competitieperikelen achter de rug lijken. Tussen de bedrijven door vinden er de ko mende weken nog een aantal toernooien plaats, waarbij alle geledingen van de vereni gingen betrokken zijn. De excacte data daar van liggen evenwel nog niet vast, dit in ver band met het uilopen van de competitie. (Van onze hockey medewerkster) MIDDELBURG - De mixed hockeyclub Middelburg houdt vandaag en zondag 6 mei een groots opgezet tweedaags- toernooi met een internatio nale bezetting. Bijna 500 hoc- keyliefhebbers (sters) zullen dan in Middelburg te gast zijn. De ontvangst van spelers en speelsters vindt vandaag plaats om 10.00 uur en een half uur later wordt met de eerste wedstrijden begonnen. Zondagmiddag om 17.30 uur is de prijsuitreiking in het clubhuis van sportpark Voor- borch. De poule-indeling ziet er als volgt uit: Poule A: Folkestone (Engeland), MHC Middelburg !l, Be Fair, HCKZ, Olympia, 'GCHC, Rapid en Laren. Poule B: DSHC, Middelburg 2, •Maastricht, VVV, HSHC, Lei den, Forescate (Engeland) en Gooische. Poule C: Folkestone 2, Middelburg 3, Amsterdam, Zwart Wit, Weert, HDM, SCHC en Dordrecht. Poule D: Leerdam, Middelburg 4, Hel mond, Arnhem, HSD, Noord- wijk, Kampon en Ratatouille. Poule-indeling semi-vetera- nen: Poule E: Vlissingen, Ma- riteam, Victoria, EMHC, Hil versum, Uden, Middelburg 5 en Middelburg 6. Poule F: Watergeuzen, Zeeuwsche Moppen, Pimpelaars, Middel burg 7, Middelburg 8, Oranje (Brussel) en HGC.

de Stem | 1979 | | pagina 15