in gevaar al" I prestigeverlies ongedaan gemaakt Hartog uitgeschakeld Jan Raas leider DIERCKX BLIJFT WELLICHT BIJ NAC J Rode kaart Wildschut :A VANO Uitslag ■Na 3-0 voorsprong diversen TAIR en ERSWERKEN ISTEROM gemeente rkeersmaatregel Tivoliweg 63 HULST Tel. 01140- 2461 en 4080 bh onder andere bezig met IVoor assistentie bij de n,G„! I Electro Electro Jing niet vereist. Goede beln len onkosten. Bent u of komt la dan nu reeds contact on ml, utzendburo In Haag, tel. 070-649852 r 18.30-17.30 uur. llijke banen fe 7h,e?ft Ye'e m°gelijkheden 'r. U kunt kiezen: inpakken hen, expeditie etc., bij bedrii LrofBreda^Umoetnunimaa! I Neem vrijblijvend contact od nsatie Molenstraat 23 R00 Havermarkt 1, Breda, tel" Intact te treden met persei, Inkaart S.F.B. Inde werkzaamheden of I. 15166. Gratis folder van 700 relatie actie-arti kelen voor club en firma met uw tekst. Ballpoints v.a 9,5 ct. B.R. box 98. Vianén 03473-5525. -L Betrouwbare ■RWARMINGS- 1LLATIE lONGE B.V. -TEL. 01148-1243 TERZANDE fel. 01148-2095 5n faillissementen elfornuizen 4- tot 8-pits - tjebakvitrines - cassa's - naries - koffiemachines tot pleet eetbestek - barkrukken pfels enz. enz. enz. enz. |de zaal van hotel-restau- I Hulst - Tel. 01140-2294 vethouders van Terneuzen pne kennis, dat in verband van herbestratingswerk- bdorpeweg te Sluiskil wordt kchtingen voor alle verkeer rs. It vanaf 3 april tot en met 4 torter als mogelijk, of zo veel lelijk zal zijn in verband met Irkzaamheden. 11979. burgemeester en wethou ders voornoemd, 3. Ockeloen, burgemeester t.J. van Pagee, secretaris. lautowielen balanceerde met vaterpas ligt lang achter ons. bnkele keer dit fenomeen gebruik. Onbegrijpelijke zaak Ihet is te enen male onmoge- el behoorlijk in balans te lelijk verouderd gereedschap. vraagt om uiterst verfijnde bschoolde mensen, [ndenspecialist treft u beide voordeel; Geen enkele net stuur zodat u rustig rijdt ge aan banden en stuurin- ge gevallen" krijgen wij vaak in balans. Is dat niet een eens met ons te komen er nieuwe banden toe bent?! sport Doesburg komt te laat om de tweede NAC-treffer te voorkomen GLANZENDE TRIOMF JAN RAAS MEERBEKE - Jan Raas heeft het prestigeverlies, dat hij met een weinig verheffend I optreden in Milaan-San Remo leed, in een klap ongedaan gemaakt met een glanzende triomf in de Ronde van Vlaanderen. De 26-jarige Zeeuw - na Wim van Est (1953), Jo de Roo (1965), Eef Dolman (1971) en Cees Bal (1974) de vijde Nederlandse winnaar van deze klassieker - demonstreerde volledig wat hij waard is in grote vorm. Hij ging daarbij zelfs j zover dat hij zich waagde aan een 32 km. lange solo, waarmee hij de kroon op zijn I weergaloos sterke koersen zette. Het succes van Raas, die nu voor het derde achtereenvol- seizoen buit uit de klas siekers haalt, kwam als een geschenk uit de hemel voor de gvan Post, die vorig week einde op het dieptepunt van dit voorjaar belandde, toen Gerne Knetemann de kansen van Bert Oosterbosch op de zege in 'e Brabantse Pijl op een af schuwelijke wijze teniet deed. „Die zaak, een van de zwartste dagen uit mijn wie- leiioopbaan, is uitgepraat, Knetemann heeft zijn fout in gezien. Verder zijn er echter helemaal geen moeilijkheden inde ploeg geweest". Dat mag l dan wel zijn, veraf waren moeilijkheden in ieder geval I niet. In een ploeg, die versto ken blijft van succes, gaat het namelijk automatisch rom melen. Als de kopman niet zorgt dat er geld binnenkomt, ontstaat er muiterij. Daarom wasjan Raas, voor wie de hele in de klassiekers werkt, I er alles aan gelegen om deze week - met drie klassiekers op het programma - een keer toe e slaan. Dat Raas gisteren al kans zou maken op zijn zesde klassieke overwinning uit zijn carrière, tekende zich reeds af op de door de renners verf oei de I Koppenberg, die volgend jaar met meer in het parkoers te- 'ugkeert. Op de Koppenberg, een 400 meter lange klim met "n stijgingspercentage van 18 I Procent, maakte Jan Raas zijn bedoelingen al duidelijk. Op bet smalle kasseienweggetje 'Oerde hij het peloton aan, I waarvan het gros lopend naar I 'oven moest, nadat Walter P anckaert was gevallen, b'echts drie renners bleven tot oe top op hun fiets, Raas en de 'Mijn spoor rijdende Mark De Meijer en Francesco Moser. mot dit tweetal en Roger de 'laeminck, die maar even te voet had gehoeven, sloeg Raas meteen een bres. Het zo onge veer sterkst denkbare kwartet •eiders. Desondanks kregen er j n°g verschillende renners I ainsluiting: Thurau, Lubber - t Kuiper en Van Calster al sP°edig, daarna Willems en Sibille, weer later Renier en enslotte een groepje van 8 met I oetemelk, Piet van Katwijk en de weer zeer actieve Schip per. De groep Zoetemelk kwam net bij voor de Muur van Geraardsbergen, waar Raas de concurrentie nog eenmaal testte, voor hij vol in de aanval ging. Direct na de Muur, met nog ruim 30 km. voor de boeg, sloeg Raas een gat. De enige reactie kwam van Thurau, die op de Bosberg tot op 30 meter naderde, maar toen in elkaar stortte. Snel vergrootte Raas daarna zijn voorsprong, ook al doordat het achter hem aan samenwerking ontbrak. Moser en De Vlaeminck wilden voor elkaar het werk niet doen en keken elkaar alleen maa r aan", aldus Hennie Kuiper, die zelf nog niet in staat was een vuist te maken in de finale. „Ik vond dat het al goed ging. Als ik er echter in Parijs-Roubaix bij zit, weet ik zeker, dat ik sterker in de finale zal zijn. Zeker als we Gent-Wevelgem ook weer in goed weer kunnen rijden". Van Francesco Moser die een sterke indruk maakte, was het overigens wel begrijpelijk dat hij weinig lust had om het werk bij de achtervolgers op te knappen. De Vlaeminck op nieuw in een fauteuil naar de streep brengen, wilde hij be slist niet. Daar kwam nog bij dat kort voor de ontsnapping van Raas met veel pech werd geconfronteerd. Op de Muur van Geraardsbergen had hij namelijk een kettingbreuk en op de Bosberg reed hij tegen een mecanicien op die Thurau had geholpen. Het gevolg van die val was een grote bloeden de hoofdwond. De eerste plaats van Jan Raas kon eigen lijk niet meer stuk, toen hij met een voorsprong van anderhal ve minuut aan de 12 km, lange omloop in finishplaats Meer- beke begon. Toch beleefde de Zeeuws, die rugdekking bad van Lubberding en Van Kat wijk, in de laatste kilometers, toen hij er behoorlijk doorzat, nog angstige momenten. Raas: „Ik ben wat te vroeg wegge gaan, hoewel het overigens mijn bedoeling was geweest er een paar man bij te krijgen. Normaal demarreer ik pas in de laatste 10 km. Dat het nu wat te ver was, merkte ik een kilometer of 9 voor het einde. Ik kwam in moeilijkheden op de kasseien. Ik heb Post toen een paar maal geroepen om te horen hoever ik nog voor lag. Dat bleek gelukkig ruim vol doende te zijn. Ik was er echter niet steeds gerust op. hein groothuis Jan Raas aan de leiding op de beruchte Koppenberg De uitslag van de ronde van Vlaanderen is: j Jan Raas (Ned),268 kilometer in 6 uur en 31 minuten, 2. Demeyer (Bel) op 1 Minuut en 3 seconden, 3. Willems (Bel) °P 115, 4. Renier (Bel, 5. Piet van Katwijk (Ned), 6. Schip- Per (Ned), 7. Kuiper (Ned), 8. Godefroot (Bel) allen dezelf- e Hjd als Willems, 9. Van Calster (Bel) op 1.20, 10. Zoete melk (Ncd) op 1.25, 11. Moser (Ita) op 1.30,. 12. Roger de Vlaeminck (Bel, 13. Willem Peeters (Bel), 14 Planckaert wel). 15. Sibille (Fra), 16. Thurau (Wdl) allen in dezelfde '')<i als Moser, 17. Lubberding (Ned) op 3.50, 18. Schep- Wans (Bel) op 4.35,19. Teirlinck (Bel) op 5.50, 20. Fons van Katwijk (Ned) zelfde tijd. 21. Aling (Ned) op 7.30, 22. Van «er Brande (Bel) zelfde tijd als Aling, 23. Dalgal (Ita) op 15, 24. Van Looy (Bel), 25. Van den Helst (Bel), 26. Die- rickx (Bel, 27. Kelly (Ier), 28. Bossis (Fra), 29. Passuello (Ba), 30. Wijnants (Bel), 31. De Wolf (Bel), 32. BraunWdl), 3- Blockx (Bel) allen dezelfde tijd als Dalgal. Wil Hartog wordt de ambulance ingedragen. Men vermoedde toen dat de kwetsuur van ernstige aard was (Van onze sportredactie) ZANDVOORT - Wil Hartog uit Abbekerk is voor tenminste vier weken uitgeschakeld door een harde val tijdens de kam pioensraces op het circuit van Zandvoort. Tijdens de opwarmronde voor de ra ce in de 750 cc klasse, waarin hij de tweede trai- ningstijd op de klokken had gebracht, kwam hij bij het Scheivlak ten val. Hartog liep daarbij een hersenschudding op en een gecompliceerde on derarmbreuk. Over de oorzaak van de val bestond aanvankelijk enige verwarring. De een wilde dat de gasschuiven waren blijven hangen en Hartog kon daar door zoveel snelheid had dat hij dat met remmen niet meer kon redden en van de baan raakte. Een andere lezing was dat zijn fabrieksmotor een vast loper had gehad, want „er was een grote zwarte rub- berstreep". Maar volgens wegrace- manager Jan Muls zou de Abbekerker tegen de vlakte zijn gegaan bij het warm rij den van de banden. Muis hoorde van de rijder die vlak achter de onfortuinlijke Hartog reed dat deze heen en weer zwiepte om zo de ban den sneller op temperatuur te laten komen en op een gege ven moment kon hij zijn mo tor niet meer houden. Ook over de verwondingen die Hartog -had opgelopen, deden aanvankelijk de gek ste geruchten de ronde. Een journalist had opgevangen dat Hartog een schedelbreuk zou hebben opgelopen. Latei- bleek dat dus niet waar te zijn. Wil Hartog werd direkt na het ongeval naar het Sint Joan de Deo-ziekenhuis in Haarlem vervoerd, waar de armbreuk operatief gezet werd. Voor de Abbekerker betekent dit dat hij een aan tal belangrijke en financieel lucratieve wedstrijden (on der andere de 200 mijls race van Paul Ricard) zal moeten missen. Ook is het onzeker of hij tijdig hersteld zal zijn voor de eerstvolgende Grand Prix op 29 april in Oosten rijk. ARNHEM - Vitesse-PSV kende een uiterst tumultueus slot. Nadat Herman Gerdsen in de tweede minuut van de blessuretijd Vitesse op een niet meer verwachte 2—2-gelijk- maker had getrakteerd, bleef de speler luttele seconden na dat PSV had afgetrapt plotse ling krimpend van pijn liggen. Op datzelfde moment floot arbiter Ram voor het einde, maar kwam na enig vlagver toon van zijn linesman Zwang toch naar de plek des onheils. Daar was ook Piet Wildschut nog aanwezig, die tot ieders verbazing plotseling met de rode kaart werd geconfron teerd. „Het was nodig", zo vond Ram na afloop, „omdat mijn grensrechter Zwang had geconstateerd dat Wildschut Gerdsen opzettelijk van ach teren had getrapt. Dat bete kent voor mij de rode kaart. Zelf heb ik echter niets gecon stateerd". Piet Wildschut gaf eerlijk toe Gerdsen een trap te hebben verkocht. „Ja, ik heb ge schopt", bekende hij, „maar ik wil me wel laten trappen, schoppen of wat ook, ik laat me echter niet aan mijn zak trek ken. Meer wil ik er echter niet over zeggen". PSV-trainer Kees Rijvers echter wel: „Die Gerdsen lokte met zijn actie een reactie uit. Piet is geen vent (Van onze sportredactie) BREDA - Op het moment dat NAC-Sparta de 6500 toe schouwers nog twintig minuten speeltijd te bieden had, draaide NAC de gashandle terug. De Bredanaars waren er van overtuigd dat Sparta de drie dreunen die Vreysen en Sprangers uitgedeeld hadden, niet meer te boven zou ko men. Het collectieve waar NAC het van hebben moet werd naar het tweede plan verwezen. Er volgde geen jacht naar een vierde treffer, waardoor Sparta plotseling alle aanval lende troeven in handen ge drukt kreeg. Tweemaal speel de Sparta een troef uit (Marijt en Van Gaal). De derde troef smoorde in een ongecontro leerde beweging van Marijt die daardoor de kans op de gelijk maker verloren zag gaan. Het moeten spannende mo menten geweest zijn voor Jo Jansen die desondanks toch met een brede glimlach de kleedkamer uitstapte. Hij: „Ja, het werd op het laatst nog leuk. De concentratie was er niet meer. En dan is het wel eens terecht dat dat afgestraft wor den. Uiteraard win ik liever met 3-0 dan 3-2. Maar goed, vijf doelpunten, spanning en geen gelijkspel. Het publiek is aan zijn trekken gekomen". Dat was dan niet het geval in de eerste helft. Want veel schokkends gebeurde er voor rust niet. NAC slaagde er niet in de wedstrijd naar zijn hand te zetten. Het middenveld waar toch de initiatieven van daan moeten komen draaide slecht. Mohorovic had een to tale off-day, terwijl Theo Dierckx moest wennen aan zijn hernieuwde taak op het middenveld. Dierckx, die door de blessure van Budisic enkele wedstrijden als laatste man opereerde, maar door de ren tree van die Budisic weer op het middenveld terecht kwam, kreeg aanvankelijk niet al te veel greep op het gebeuren. Dierckx: „Ik kwam in de eerste helft niet over het dode punt heen. Ik zat er maar tegenaan te hikken". Met Martien Vreysen weg gestuurd door Sprangers en vrij voor Doesburg missend, kreeg Teho Dierckx overigens wel een van de twee mogelijk heden die NAC afdwong op een dienblaadje gepresenteerd. Een voorzet van Goodlass liet Vreysen lopen waardoor Theo Dierckx plotseling in vrije po sitie kon aanleggen. Meer dan (ANP) - Jan Raas heeft zich, door zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen, naast Roger de Vlaeminck aan de top van het klassement om de Su per-prestige geplaatst. Joop Zoetemelk is met 1 punt ach terstand derde. De top van het klassement ziet er als volgt uit: 1 Jan Raas, Ned. en Roger de Vlaeminck, Bel. 60 punten; 3 Joop Zoete melk, Ned. 59; 4 Daniël Wil lems, Bel. 515 Beppe Saronni, It. en Mare Demeyer, Bel. 40; 7 Sven Ake Nilsson, Zwe. 35; 8 Knud Knudsen, Noo. 30; 9 Gerrie Knetemann, Ned. 25; 10 Mark Renier, Bel.; Henk Lub berding, Ned. en Francesco Moser It. 20 punten. een schot dat via de lat achter ging zat er echter niet in. De derde mogelijkheid die NAC in de eerste helft „creërde" was wel raak. Goodlass stuurde net voor rust Bertus Quaars op maat de diepte in. De Bredase middenvelder drong het Spartaans strafschopgebied binnen en voelde daar de hete adem van Michel Valke in zijn nek. Valke zette een sliding in en prompt stortte Bertus Quaars ter aarde. De lezing van Valke: „Ik heb hem niet geraakt. 11$ zweer het. Ik zag dat Quaars de bal te ver voor zich uitspeelde. Toen hield ik bewust in". En de lezing van Bertus Quaars: „Tuurlijk heeft ie me geraakt. Anders was het toch geen strafschop"? Scheidsrechter Manuel hield er echter een eigen lezing op na en deponeerde de bal op de witte stip. Martien Vreysen, die tegen Van Tiggelen niet al teveel in te brengen had, liet Doesburg tevergeefs uitvallen. Doesburg overkwam dat en kele minuten na de hervatting opnieuw. Nikola Budisic bracht Theo Dierckx in stel ling die zijn schot echter door de Sparta-goalie gekeerd zag. Niet afdoende, waardoor het voor Sprangers een koud kunstje was 2-0 aan te teke nen. Vanaf dat moment speelde de thuisclub in feite een ge wonnen wedstrijd. Sparta, met een niet op dreef zijnde Michel Valke die voor rust van Dierckx voldoende speel ruimte kreeg maar die niet be nutte en na rust Dierckx re gelmatig over zich heen zag gaan, kon geen vuist maken. Toen NAC in de 67e minuut 3-0 maakte via Sprangers die een mislukt schot van Good lass omboog in een treffer leek er helemaal geen vuiltje meer aan de lucht te zijn. Sparta gooide via de wissel Holver- da-Morgan wel wat meer lengte in de strijd, maar ge loofde zelf niet meer in eigen kans. Die kans werd echter door NAC aangeboden. Want de Bredanaars schakelden over op een partijtje zomer avondvoetbal. En daar wist Sparta wel raad mee. Eerst via voorstopper Ton Marijt die een vrije trap van Valke langs de overigens beslist niet slecht keepende Van Eenenaam kopte. Nog leek er niets aan de hand. Maar NAC kon de juiste versnelling niet meer vinden. Stapelde de ene fout op de an dere en zag Louis van Gaal via een schuiver 3-2 scoren. Bijna werd het dan nog 3-3. Ton van Eenenaam moest gestrekt van de grond om een schot onscha delijk te maken. Dat gebeurde stompend. De bal belandde bij Marijt die niet alert genoeg reageerde. Het draadje waar aan de zege van NAC in de slotfase hing knapte niet. ROMA1N VAN DAMME Opstellingen NAC: Van Eenenaam, Krijnen, Bu disic, Beusenberg, Dekker., Quaars, Mohorovic, Dierckx, Vreyssen, Spran gers, Goodlass. Sparta: Doesburg., Jansen, Balken- stein, Marijt, Van Tiggelen., De Goey, Van Gaal, Valke., Van Zoest, Parker, Holverda (Morgan). die zomaar iemand een schop geeft". Herman Gerdsen gaf toe dingen gedaan te hebben die niet helemaal in de haak wa ren. „Ja, we waren samen wat aan het trekken en duwen. Op een gegeven moment kreeg ik een schop. Ja, het kan wel zijn dat ik hem tussen zijn benen geraakt heb, maar volgens mij reageerde Wildschut zijn slechte prestatie op mij af". (Van onze sportredactie) BREDA - De kans, dat Theo Dierckx ook volgend sei zoen de kleuren van NAC verdedigt, is nog steeds aanwe zig. Dierckx, die in verband met drukke werkzaamheden - hij is fysiotherapeut - aan het eind van dit seizoen wilde stoppen, heeft onlangs een gesprek met het bestuur gehad. De NAC-middenvelder: „Het bestuur is met een oplos sing komen aandragen waar ik zelf nog niet aan gedacht had. Ik moet nu eens bekijken of er met die oplossing wat te regelen is". Overigens bestaat er zowel in België als bij enkele amateurclubs belangstelling voor Dierckx.

de Stem | 1979 | | pagina 9