WELDOEN DOOR VERMAAK KOOS NIEUWE VOORZITTER NCB-Grauw zit hoofdbestuur achter de broek öostburgse PvdA wil uitvoering raadsbesluit Geslaagde feestavond medewerkers van „,Café Centraal'' KABO -Kloosterzande huldigde jubilarissen Bejaarde fietser ernstig gewond Uitslagen onderlinge wedstrijden reddingsbrigades „Hoog" bezoek voor Open School Midden-Zeeland stad streek ^est-Zeeuwschvlaamse IV'V V -j ubilar issen werden gehuldigd Neckermann bouw kreeg Hat welstands commissie Gezellige rommelmarkt touting Hul st AKDEIS Kill GS Israëlische dansgroep naar Aardenburg politierapport VARA vergadert R9 oestem VAN MAANDAG 2 APRIL 1979 len hoe fout ze wel i". aevallig zijn we er in Rusland nog wel een Nederlander te- ïkomen. Was ook 'rontarbeiter ge- t. Via hem wilden we inder opsporen. Maar ïan wilde niet meer ons of met Nederland taken hebben, was boer geworden, met lussin getrouwd, wil- ets meer van de oor weten". kardinaal Anibal Munoz uque in de Colombiaanse lofstad Bogota terecht. In liantie met de conservatieve SLAM-secretaris bisschop jpez Trujillo bond hij van laruit de strijd aan tegen de narxistischeinfiltratie" inde itijnsamerikaanse kerk. het Colombiaanse tijd- hrift „Alternativa" (28 no- mber 1977 en 16 februari 179) werd Vekemans als peerpunt gebruikt tegen de >oruitstrevenden katholie- krot nadat in 1969 het ockefellerrapport en het rap- rt van Rand Corporation in ashington voor alarm had zorgd over de ontwikkelin- n binnen de kerk in Latijns- merika. „Alternativa" noemt adressen van twee kantoren Vekemans in de Colom- iaanse hoofdsta 1 heeft inge- cht. Zij functioneren onder e naam CEDIAL (studiecen- rum voor de ontwikkeling en itegratie van Latijns-Ameri- ca), maar in werkelijkheid is ED1AL „het centrum voor de restrijding van de bevrij dingstheologie". Volgens het- elfde blad is de Belgische je- uit ook het brein achter het ijdschrift „Tierra Nueva" dat ich fel kant tegen linkse ka- holieken. Behalve van de CIA ont vangt volgens „Alternativa Vekemans ook veel geld van de Duitse organisaties Miseor en Adveniat. De organisatie .Priesters voor Latijns-Ame- rika" vroeg in 1975 tevergeefs aan de Colombiaanse regering hem in verband met zijn „CIA- activiteitcn" het land uit te zetten. JOS SCHURlNK BRESKENS - Door de NW distiietsbestuurder A. Noor- endaal uit Goes zijn tijdens de jaarvergadering van de afde- li„g West-Zeeuwsch-Vlaan- deren van de industriebond fjyv een aantal jubilarissen gehuldigd voor hun 25-jarig lidmaatschap van deze bond. Dit gebeurde in efcn zaal van café 't Zonneke. Voorafgaande aan deze hul diging had de heer Noorendaal gezegd dat de industriebond zich in de nabije toekomst sterk zal maken voor een kor tere werktijd. „De problemen rond de werkeloosheid hebben grote aandacht. Ongeveer een miljoen mensen werken op het moment niet meer. Een groot deel hiervan zijn WAO-ers en zieken. Door de werkenden moet echter wel de premie worden opgebracht. Wij zullen dan ook het beschikbare werk beter moeten verdelen". Tot de jubilarissen zei hij, „dat in 25 jaar veel veranderd is door de welvaart. Om 25 iaar lid te zijn moet men toch wel iets over hebben voor een bond. Er is een verloop in het lidmaatschap. Soms is het een duiventil, hetgeen vooral tij dens acties blijkt maar een vaste kern blijft altijd bestaan, waarvan u dan ook deel uit maakt. Aan het begin van de bijeen komst had afdelingsvoorzitter A. de Galle uit Aardenburg dan ook gezegd, dat iri de ko mende periode een harde strijd van de vakbond te verwachten zal zijn. Hierna werd de zilveren bondsspeld opgespeld bij de heer A. de Gardeijn en J. Goossen, beiden uit Breskens. Nog drie andere jubilarissen, I. Christaansen uit Breskens, W. Huigh uit Schoondijke en P. Dierkx uit Oostburg, konden op deze bijeenkomst niet aan wezig zijn. Namens de afdeling kregen zij een geschenkbon en de dames mochten bloemen in ontvangst nemen. De avond werd besloten met een spel bingo. NVV-voorzitter A. de Galle spelt de heer J, Gardeyn de onderscheiding op. Daarnaast staan de heer en mevrouw Goossen (Van een onzer verslaggevers) clinge - Alois van Dors- selaer werd tot nieuwe voor zitter gekozen van de fanfare Weldoen door Vermaak uit Clinge. Dit gebeurde op de al gemene vergadering in zaal De Troubadour te Clinge, waar een vijftigtal leden aanwezig was. De nieuwe voorzitter, die door het bestuur kandidaat was gesteld, werd met algeme ne stemmen gekozen. Waarnemend voorzitter Al. Weemaes las als ingekomen stuk de ontslagbrief voor van de aftredend voorzitter Fr. Plasschaert. Vanuit de verga dering werd gevraagd wat de reden van het ontslag van de oud-voorzitter was geweest. De heer Weemaes noemde als oorzaak het bestuursbesluit van 27 december 1977. Hierin werd besloten dat leden van de fanfare beneden 14 jaar niet aan de jaarlijkse teerdag mochten deelnemen. Hier vie len dus ook de muzikanten on der. Vooral dit laatste heeft geleid tot een conflictsituatie, met het ontslag van de heer Plasschaert als gevolg. De heer Weemaes dankte de aftredend voorzitter voor het vele werk dat deze heeft verricht voor de fanfare. In het tijdvak van ze ven jaar is er heel wat gedaan en veranderd. Ook secretaris S. Blommaert en tweede secretaris E. van de Goore hadden hun ontslag aangeboden. Het bestuur hoopt in beide functies te kun nen voorzien op de komende jaarvergadering. Vanuit de vergadering werd gevraagd of als secretaris ook een vrouw mag fungeren. Het bestuur had hiertegen geen bezwaar. Medegedeeld werd dat Wel doen door Vermaak in de ko mende maanden weer een con cert zal verzorgen in de die rentuin te Antwerpen. Op 28 april a.s. is er een dirigenten dag te Hoeven, waar een regio naal orkest zal ODtreden (Van een onzer verslaggevers) GOEDE/BRESKENS - De speelsters, spelers en alle andere medewerkers van het zu succesvolle lokale toneelstuk „Café Centraal" - geschreven door de Bressiaanders Bram Heijboer en Rinus Quaars - hebben vrijdagavond een geslaagde feestavond gehouden als afsluiting van de vele optredens. Regisseur Gerard van Grie ken bedankte in „Paviljoen De Groe" (dat zo dikwijls onder dak tijdens de vele repetities heeft gegeven) iedereen voor de grandioze inzet, die ervoor zorgde dat Café Centraal tot het laatst toe alleen maar volle zalen trok. „Drie jaar zijn we (Van een onzer verslaggevers) HULST - De Neckermann- uitbreiding, die momenteel gestalte krijgt te St. Jansteen, wordt momenteel door velen met argusogen gevolgd. Er be staat verbazing over de weinig smaakvolle aanblik, die de nog niet geheel voltooide bouw, momenteel biedt. Het gemeenteraadslid W. de Brouwer (gemeenschappelijke Belangen) kreeg gisteravond na een kritisch vraagje van wethouder G. van de Voorde (CDA) te horen dat de nieuw- bouwvolgens de gemeentelijke welzjjnscommissie aan rede- Bjke eisen van welstand zal gaan voldoen. De wethouder vr°eg om niet te vlug te oorde len omdat het gebouw nog niet a'is. Dat belette het PvdA-ge- ®eenteraadslid B. Martens ®et om ook zijn twijfels over "e welstandsnormen uit te spreken, die voor het gebouw acht zijn genomen. (Van onze correspondent) Hulst - Het was zaterdag sezellig druk op het Hulster „encentrum 't Jagertje. •aast de fiets-in die daar Wte, hield Scouting Hulst ar tevens een rommelmarkt j e !ancy-fair. Niet aUeen de go was in grote getale opge- maar er waren daar- st ook heel wat ouderen «nwezig. ,j!aas' de nodige attracties, 's ondermeer het rad van ann Lussen en flessen u len werden er heel wat u "8® stickers verkocht en dobbelstenen gegooid. v. e u'Veindelijke opbrengst faj /ddomelmarkt en fancy- pu|ti .eë ongeveer duizend best6n' Eervar1 is tien procent terJnj voor de vastenactie, l 'Jl de rest bestemd is voor Jeugdwerk. Op de achtergrond de heren Vaes (links) en Van Dongen. Voor hen zitten het echtpaar Aarssen en het echtpaar Adam (rechts) (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE - De landelijk voorzitter van de KABO, de heer M. Vaes, heeft tijdens de jaarvergadering van de afdeling Kloosterzande een vijftal jubilarissen gehuldigd. Daarbij stond de heer E. Aarssen het meest in het mid delpunt. Hij is al vijftig jaar lid van de Katholieke Ambtena renbond. De andere jubilarissen, J. Adam, P. Arends, J. Cornelis- sen en F. Durinck, zijn alle maal 25 jaar lid van de bond. De landelijke KABO-voorzit- ter hield een krachtig pleidooi voor het bespreekbaar maken van arbeidstijdverkorting. Hij meent dat een gevaarlijke po larisatie kan ontstaan nu het gesprek daarover door de werkgevers wordt geblok keerd. De heer Vaes wees ook op de bereidheid van de KABO om hogere inkomens minder prijs compensatie te geven in ruil voor vervroegde vrijwillige pensionering. De heer Vaes zette grote vraagtekens achter het effect van de bezuinigin gen, die het kabinet Van Agt via Bestek '81 wil doorvoeren. De bezuinigingen leiden vol gens hem misschien wel tot nieuwe investeringen in het bedrijfsleven, maar in de hui dige economische omstandhe- den is het volgens hem maar zeer de vraag of dat ook wer kelijk meer arbeidsplaatsen oplevert. met elkaar opgetrokken en het is opmerkelijk dat er in die pe riode niet één wanklank is op getreden.' Wij zijn een grote vriendeclub geworden en we zullen met weemoed later aan deze periode terugdenken", aldus Gerard van Grieken, die speciaal de schrijvers nog even in het zonnetje zetten. Voor alle spelers en speel sters was er een speciale oor konde, voorzien van de hand tekeningen van alle deelne mers en deelneemsters. Een in gelijst wapen van „Café Cen traal" was er voor de beide schrijvers en regisseur Gerard van Grieken, die op zijn beurt een pluim op de hoed van de schrijvers. He* bloed kruipt natuurlijk waar het niet gaan kan en zo doende bracht de 68-jarige Izaak de Hulster (Baas Amee- le) een tweetal voordrachtjes en persofleerde Bram Heijboer voortreffelijk een toneel meester. Na de maaltijd kreeg het duo El Toreados de been tjes regelmatig van de vloer en het was pas in de kleine uur tjes, dat het gastvrije honk van Jo en Piet Vermeulen werd verlaten. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG - De gemeen teraadsfractie van de Partij van de Arbeid in Oostburg wil dat B. en W. maatregelen ne men opdat een in 1976 geno men raadsbesluit inderdaad wordt uitgevoerd. Het geldt de toen gegeven toestemming aan A. de Putter uit Cadzand een landbouwloods te bouwen on der bepaalde voorwaarden. „Tot op heden heeft de heer De Putter zich niet aan deze voorwaarden gehouden. De landbouwloods wordt name lijk als botenberging gebruikt en de voorgeschreven erfbe- planting is tot op heden niet aangebracht". De fractie vindt, in een brief aan het college van B. en W dat hiermee de democratische spelregels met voeten worden getreden. De Putter houdt zich niet aan afspraken (hij heeft indertijd een verklaring gete kend, waarin hij akkoord ging met de voorwaarden) en het college voert een raadsbesluit niet uit. s- „Een slechte zaak", aldus de PvdA-fractie, die het college dreigt met voorlegging van de zaak aan Gedeputeerde Staten van Zeeland als het college in gebreke mocht blijven. „Onze gemeenteraad heeft een besluit genomen en wij wensen dat dit besluit serieus wordt geno men", aldus de fractie, die voorts opmerkt dat het Öost burgse college wel strak de hand houdt aan afspraken en vérordeningen als het aangele genheden van kleiner belang betreft. (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG - De Israë lische dansgroep Nathania treedt 8 april op in de gymzaal van Aardenburg. Dit dansfeest kon georganiseerd worden door de Aardenburgse volks dansgroep Avogro in samen werking met Hava Naguila uit Vogelwaarde. De Israëliërs treden op van 15 tot 16.15 uur. De entreeprijs bedraagt voor Avogroleden ƒ4,- en voor kinderen onder 12 jaar ƒ2,-. Kaarten zijn ver krijgbaar bij de dames Dane, Maenhout, Roth en Moens in Aardenburg. (Van een onzer verslaggevers) GRAAUW - De RK boeren bondafdeling Graauw van de NCB zit het hoofdbestuur da nig achter de broek. De afde ling heeft het hoofdbestuur in een brief gemaand om krachti ger te pleiten voor maatregelen in Nederland tot behoud en verbetering van de boerenbe drijven. Dit om de toenemende onrust weg te nemen en om harde acties te voorkomen. De afdeling wijst er nog maals op, dat er de komende jaren in EEG-verband nauwe lijks prijsverhogingen voor de landbouwproducten te ver wachten zijn terwijl de kosten sterk toenemen. DeNCB-kring Hulst wees er deze week in een perscommuniqué nog op, dat het overgrote deel van de ak kerbouwbedrijven in het zuid westen volgens de laatste cij fers met een negatief saldo te voorschijn komen. „Wij vragen ons af aldus de NCB-Graauw in de brief, „of de topmensen in de organisaties en minister Van der Stee zich wel voldoen de bewust zijn van deze zorge lijke situatie". (Van onze correspondent) SAS VAN GENT- Zondag middag is de 84-jarige A.L. uit Sas van Gent ernstig gewond toen hij tegen de slagboom van een brug reed met zijn fiets. L. kwam van de richting West- dorpe, en kwam na de botsing te vallen, waarbij hij een sche- delbasisfractuur opliep. Per ambulance is hij naar het zie kenhuis te Sluiskil overge bracht. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG - In het over dekte bad „De Veerhoek" in Oostburg zijn afgelopen zater dag onderlinge zwemwedstrij den gehouden door de red dingsbrigades „Luctor et Emergo" (Terneuzen), Kloos terzande en „West-Zeeuwsch- Vlaanderen". De voornaamste uitslagen van deze vriendschappelijk en sportieve ontmoeting was als volgt: Rugslag: meisjes 8-10 jaar: 1. Alexandra Vermeulen, 2. Angeliek Meerendonk, jon gens 8-10 jaar: 1. Ronny Mar- teijn, 2. Henk van Eek, meisjes 11-14 jaar: 1. Marleen Scheele, 2. Corien Scheele, jongens 11-14 jaar: 1. Robby Ver- straeten, 2. Freddie Simpelaar, dames: 1. Elien Platschorre, 2. Janien Christiaansen, heren: 1. Erwin Arnold, 2. Rick de Lan ge- Schoolslag: meisjes 8-10 jaar: 1. Cynthia Niezing, 2. Co- by de Jonge, jongens 8-10 jaai 1. Ronny Marteijn, 2. Henk van Eek, meisjes 11-14 jaar: 1. Marleen Scheele, 2. Matty Christiaansen, jongens 11-14 jaar: 1. Karl Hamelink, 2. Freddie Simpelaar, dames: 1. Jaqueline van overbeeke, 2. Els van Cruybingen, heren: 1. Jo- han Drenth, 2. Ronny van Daele. Vrije slag: meisjes 11-14 jaar: 1. Mirjam Verstraeten, 2. Matty Christiaansen, jongens 11-14 jaar: 1. Freddie Simpe laar, 2. Serge Carpentier, 15 jaar en ouder: 1. Jaqueline van Overbeeke, 2. Inge Malipaard, jongens 15 jaar en ouder: l.Jo- han Drenth, 2. Eric Lakerveld. Vervoeren (4 x 25 m): 11-14 jaar: meisjes: 1. Nicolette Nie zing, Marleen Scheele, Corien Scheele, Mirjam Verstraeten, jongens: 1. Karl Hamelink, Robbie Verstraeten, Serge Carpentier, Freddie Simpe laar, 15 jaar en ouder; dames: 1. Janien Christiaansen, Elien Platschorre, Rosemarie van Helden, Jaqueline van Over beeke, heren: l.Piet Spruit,Co Korbijn, Peter Heynen, Dick de Lange. Wisselslag estafette: 11-14 jaar: meisjes: 1. Nicolette Nie zing, Marleen Scheele, Corien Scheele, Mirjam Verstraeten, jongens: 1. Robby Verstraeten, Serge Carpentier, Karl Hame link, Freddie Simpelaar, 15 jaar en ouder: dames: 1. Janien Christiaansen, Inge Mali- paard, Els van Cruybingen, Jaqueline van Overbeeke, he ren: 1. Peter Simpelaar, Bert de Doelder, Ronny van Daele, Bram Nortier. AXEL - Op het kruispunt Kinderdijk - Langeweg, heeft een vrachtauto, bestuurd door P.J.B. uit Clinge, het verkeers licht vernield. B. kwam van de richting Zuiddorpe en raakte in een kromme bocht met zijn lading het verkeerslicht. Het verkeer werd geruime tijd ge stremd, doordat de verkeers lichten geheel uitvielen. Pro visorisch heeft men later deze lichten kunnen herstellen. CADZAND - Op de boule vard De Wielingen heeft de motorrijder P.M. v. H. uit Cad zand enkele fracturen opgelo pen, toen hij tegen een perso nenauto bestuurd door J.H.S. uit Hilversum opreed. S. wilde links afslaan een duinover gang inrijden, toen de motor hem inhaalde. H. is naar het ziekenhuis te Oostburg over gebracht. HOOFDPLAAT - Bij graaf werkzaamheden in een tuin van de heer M. aan de Dorps straat is wederom een granaat gevonden. Door de mijnop- ruimingsdienst zal het projek- tiel worden opgehaald. KAPELLE - Zaterdagavond reed de bestuurder van een personenauto, de 18-jarige J.W.J. de J. uitKapelle, over de Dijkwelsestraat. Hij was in gesprek met zijn medepassa gier, de 18-jarige M.H., even eens woonachtig te Kapelle. Plotseling reed De J. tegen een verkeersgeleider, die in de weg ligt, raakte een verkeersbord, botste daarna tegen een lan taarnpaal, waardoor de auto over de kop sloeg en vervolgens in een sloot terecht kwam. Be stuurder De J. werd nagenoeg niet gewond, terwijl M.H. met hoofdletsel en inwendige kneuzingen overgebracht is naar het Bergzichtziekenhuis te Goes. Zondagmiddag is het slachtoffer overgebracht naar het Dijkzichtziekenhuis te Rotterdam. De personenauto werd zwaar beschadigd. SAS VAN GENT - In de Zandstraat is een personen auto bestuurd door P.M.D. uit Brussel tegen een lichtmast gereden, welke geheel werd vernield. Dit gebeurde doordat D. door een tegenligger ver blind werd. VLISSINGEN - Zaterdag avond rond 11 uur heeft de Vlissingse politie drie jongens aangehouden, t.w. L.H. en M.J., beiden 15 jaar oud en woonachtig te Koudekerke. en de 16-jarige K.J.M. uit Vlissin- gen. Zij hadden autospiegels, antennes en ruiten van gepar keerde auto's vernield. Na ver hoor op het politiebureau zijn zij weer heengezonden. VLISSINGEN - Zaterdag morgen om circa 7 uur werd een inbraak gepleegd in de woning van J.A.B. in de Ger-, brandystraat. Er werd een be drag van 300.- gestolen. Te vens werd een geldkistje, in houdende 500 - gevonden, dat eigendom bleek te zijn van J.L.G., eveneens woonachtig in de Gerbrandystraat. Daar was eveneens ingebroken en had den de daders een grote ravage aangericht. De politie stelt een onderzoek in. (Van een onzer verslaggevers) GOES - Het district Zeeland van de omroepvereniging VA RA houdt zijn jaarvergadering op zaterdag 7 april om tien uur 's morgens in de Prins van Oranje in Goes. Naast de gebruikelijke jaarstukken en bestuursver kiezing komt onder meer het televisierapport van het VA- RA-hoofdbestuur in bespre king. (Van een onzer verslaggevers) GOES - De Open School Midden-Zeeland krijgt op woensdag 4 april vertegen woordigers van de ministeries van Onderwijs en Weten schappen, C.R.M. en Sociale Zaken. Leden van de vaste Tweede-Kamercommissie y,an Onderwijs en Wetenschappen en een delegatie van de com missie Open School op werk bezoek. S Het werkbezoek duurt van drie uur 's middags tot halfze ven in de vooravond.

de Stem | 1979 | | pagina 7