seke kan agne ietten Heddy overwinning in 11 s <tÊÊ&%ÊÊÈ OMLOOP VAN DE BRAAKMAN VOOR SPURTER PEER MAAS litgfkookt St. Aloysius te sterk voor Koningslust Resultaten van Omloop Titel Ducarmon Keetie van Oosten-F ige klasse apart IW0TV! (en: sport y DE STEM VAN MAANDAG 2 APRIL 1979 it het duel kon put. :n vergaat de ploeg uys helemaal moei- idaar dat Yerseke in helft nauwelijks d om de voorsprong leren. IEK - KLOETINGE wel moeiteloos won van Smerdiek dat kon imponeren, bracht Leo Slabbe- op het bord en hoe ijk Kloetinge het na gemaakt kwam tot de twee doelpunten Cleppe toen kon laten Smerdiek viel zwaar alleen doelman Gil- 1 in aanmerking voor ende. 5WART - GOOD 2 - Een veel te hard 1 Luck kon zich geen it permitteren. Wit ■neens. De thuisclub uwens vrij goedkoop eerste doelpunt om- od-Luck-doelman te jn maakte en Her- de indirecte vrije doelpunten. Enkele later bracht Peter net een goed schot de evenwicht en na rust Hofkens het karwei ster beslissen na aan- hands. Hoek 15-23; Good 19; Kloetinge 13-17; ven 15-14; Zaamslag [Serooskerke 14-12; oys 13—11; Yerseke merdiek 14-11; Wit -8. es het inleveren van de itelkansen betekende, hjkt de laatste maan- er bijzonder goed op daarom kwam een celijk duel uit de bus Rinie Tazelaar de be- ria een kwartier op 0-1 Niet van lange duur vant toen De Vreede er de bodem werd in- ■rd kon Ivense van elf 1 zaken in evenwicht iet bleef daarna erg t een verrassende ont- in de laatste vijf mi- ioselaar maakte er op nent een einde aan de kampioenskansen van 'laatse Boys. PEN 2 - SSV 2-2. Via ardekoper nam SSV in e helft een 0-1 voor- Enkele minuten na de :ende Peter Jan Butz nmer twee en de wed- ;k gespeeld omdat SSV i wel zou consolideren, te echter niet. Meeu- ing aanvallen en SSV :n zelf tot de conclusie t zijn dat er defensief een en ander aan Door Joost Vos werd en minuten in de twee- 1-2 en na een half uur et Dmgemanse het doelpunt in de netten deponeren. 4NDERS - GPC 1-3- lekers hebben de laat- lalm met beide handen epen. Al in de eerste vam GPC door doel- van Van Trigt en Ver- ap een 2-0 voorsprong. het niet meer uit han- ren ook al kon Rinie in de tweede helft de ilderen tot 1-2. Uiter- evelanders kwam na luitingstreffer maar de ikte weer in de schoe- at Willy Boon voor 1-3 orgd. /ERSHAVEN - WIK in tamme wedstrijd- irmaties hebben aan- te weinig kracht om en te forceren. De ver- Jen vormen de sterkste len binnen de twee tndaar dat de 0-0 vol- ogisch was. ID: SKNWK 14-25, ilaatse Boys 13-19, '69 14-17, 's-Heer cerke 14-15, WIK 3rouwershaven 14-13, 11, Meeuwen 2 13-9, ders 13-8, GPC 14-7. LAMSWAARDE - Heddie yjeuwdorp won met groot 'emak de derde Leon Strob- lu in memoriam-wedstrijd bij de ama teurs. Toon van der Steen en Wim Jeremiasse jverden respectievelijk twee de en derde. Met deze eind- jprint kreeg de koers van [ains waarde een boeiend slot, Gerrit van 't Geloof won de spurt van de achtervol gende groep en werd vierde terwijl Peer Maas -winnaar van de Omloop van de Braakman- op de vijfde plaats beslag wist te leggen met Peter G/odde als zesde, gij de liefhebbers toonde Denk Schuurman uit Effen zich de snelste. Willie de Fe- ber werd tweede. In Lamswaarde is nu al vast komen te staan dat de twee belhamels uit het ama teur-peloton -Wim de Waal en Peter G/odde- het erg moeilijk gaan krijgen. De renners vormden in Lams waarde één blok en gingen van het standpunt uit dat noch G/odde noch De Waal mocht winnen. Wim de Waal leed twee keer brandbreuk en de derde keer meldde hij zich af ónder het mom van een lekke band, maar de h f i P 1 krachten van Wim de Waal waren duidelij op. Het orga nisatiecomité kon met trots om half vier vijfenvijftig amateurs weg laten schieten en de kwaliteit was ook erg goed. Peer Maas wilde de toeschouwers duidelijk laten blijken dat hij de Omloop van de Braakman niet voor nies had gewonnen. Maas onder nam diverse keren pogingen om wegte komen en slaagde daar ook in. Samen met Nieuwdorp, Jeremiasse, Gödde, Hofland, De Wilde en Bakker maakten ze de slag. De samenwerking in de kopgroep was optimaal en in een mum van tijd groei de de voorsprong tot boven de dertig seconde t. In de groep kwam er een reactie los met vier renners. Thijs Fase, Gerrit van 't Geloof, Ad Po lak en Toon van der Steen slaagden erin de kloof te overbruggen waardoor er elf leiders waren. In de kop groep werkte Peter Gödde als een beul en zijn rijden werd beloond met de grote leiders- prijs. In het peloton was de plaatselijke favoriet Jan Vervaet ook goed op dreef en rukte zich los met onder an dere Wies van Dongen, Theo Apeldoorn, Backx, Lepoeter en Charles Dietvorst. De achterstand was echter te groot om nog dichterbij te komen. In de kopgroep pro beerden Polak en Van der Steen alleen op avontuur ge gaan, maar de groep kwam telekens terug. Toch was het weer Van der Steen die de lont aanstak en de beslissen de ontsnapping forceerde. Wim Jeremiasse en Heddie Nieuwdorp sloten aan en de slag was gevallen. Bij de achtervolgers werd al het werk aan Gödde overgelaten die echter na een aantal ki lometers die eer aan een an der liet. Toon van der Steen moest het opnemen tegen de coalitie Nieuwdorp-Jere- miasse en dat werd voor hem te zwaar. In de eindsprint moest Van der Steen de ont ketende Nieuwdorp voor la ten gaan. Wim Jeremiasse werd derde en Gerrit van 't Geloof klopte de zes andere cluchters in de spurt voor de vierde plaats. Bij de liefhebbers werd Henk Schuurmans winnaar door een spurtzege op De Fe- ber, Van der Ploeg, Van de Branden, De Vos en De Jager. AMATEURS: 1. Heddy Nieuwdorp (Wemeldinge) 90 kilometer in 2 uur, 3W mi nuten en 1U seconden, 2. Toon van der Steen (Bergen op Zoom), 3. Wim Jeremiasse (Bergen op Zoom), 4. Gerrit van 't Geloof (Oudenbosch), 5. Peer Maas (Huyvergen), 6. Peter G/odde (Hulst), 7. Peter Hofland (Roosendaal), 7. Thijs Fase (Oud-Vossemeer) n 9. Ad Polak (Heinkens- zand), 10. Ad.BakkerS(oest), 11. Wim de Wilde (Kwaden- damme)n 12. Wies van Don gen (Breda), 13. Theo Apel doorn (Roosendaal), IR, Ad Backx (Den Bosch), 15. Jo- han Lepoeter (Oost-Sou burg), 16. Charles Dietvorst (Bergen op Zoom), 17. Jan Vervaet (Walsoorden), II. Ad van Elzakker (Roosendaal)n 19. AdvanNasten(Vlaardin- gen)n 20. Sam Broersma (Zoutelande). LIEFHEBBERS: 1. Henk ^8II MS ff'.,J jfffi 1 Kopgroep op weg in de amateurkoers te Lamswaarde. Wim Jeremiasse op kop, gevolgd door Toon van der Steen en latere winnaar Heddy Nieuwdorp. Schuurman (Geffen),50 ki lometer in 1 uur, 12 minuten en 45 seconden, 2. Willy de Feber (Sluiskil), 3. Ad van der Ploeg (Goes), 4. Theo van de Branden (Heikant), 5. Ed dy de Vos (Culemborg)n 6. Lou de Jager (Biezelinge), 7. Wim Wielhouwer (Sommels- dijk), 8. Ed Kloosterman (Luden), 9. Marc van Lieden (Zoutelande), 10. Jan Hof man (Gouda), 11. Richard Strokholt (Den Bosch), 12. Wim Leeman (Leiden), 13 Bertus Wieles (Sluiskil), (Van onze sportredactie) PHILIPPINE - De grote winnaar heette in de tiende editie van de Omloop van de Braakman slimme spurter Peer Maas. Als grote verliezers konden streekfavorieten Wim de Waal en Peter Gödde hun tranen drogen. Peer Maas onderstreepte in deze 158 kilometer lange klassieker no|(eens de suprematie van de Gazelle-formatie, die met drie man in de kopgroep van zeven renners, die de finale betwistten, present was. Bghalve Peer Maas waren dat GinoAmmerslaan, een lO-jarig talent, dat schitterde in de Braakman-polders en Ad Prinsen. Driessen had Koot en Mutsaerts in het voorste gelid; de belangen van Dekkers' ploeg werden behartigd door Jan van Tilborg en Transve- mij, dat zo graag wilde zegevieren bracht in de finale het kanon Gödde in stelling. De Gazelle-ploeg speelde dat spelletje echter bijzonder handig. Door een voortreffe lijke ploegtactiek werden de Transvemij-pionnen Wim de Waal en Peter G/odde in de wurggreep genomen. In die beslissende slotfase, waarin De Waal de slag miste -„We hadden Gödde voorin en het lukte gewoon niet om er allebei bij te zijn"- was het vooral Gi noAmmerslaan die constant in de attaque ging. Hij demar reerde keer op keer. Ammers- laan, slechts zes weken ama teur na een succesvolle junio renperiode, lijkt een vedette te gaan worden die de amateur- wielersport uitstekend ge bruiken kan. In de beginfase van deze pas inde laatste van de vier „Om lopen" interessant geworden race, werd hij twee keer door een lekke band achteruit ge worpen Ammerslaan beet echter terug, toonde karakter en vocht zich opnieuw tot in het voorste gelid. Hij was de smaakmaker in deze Omloop van deBraakman en hij lag ook aan de basis van de overwin- mng van Peer Maas. Ammers laan: „Het was de bedoeling dat ik steeds zou proberen al leen weg te komen uit het kop- groepje. Dat kostte de con currentie krachten als ze me steeds terug moesten pakken. Mocht ik niet kunnen ont snappen, zo was het strijdplan, dan konden we in de eind sprint mooi mikken op de kwaliteiten van Peer Maas". he Gazelle-ploeg had de taak uitgekookt gespeeld. Zeer ot ontstemming van bijvoor- weid Wim de Waal, die hal verwege de koers verschillende Mtlooppogingen ondernam, itu "^e kreeg geen steun. oen zelf nog met Peer Maas veeg geweest, maar je moet niet enken dat Maas een meter °P wilde doen". En vervol gens nijdig uithalend tegen vazelle-coureur Jacques van .eer: „Ik begrijp jullie niet. 1 )e met vijf renners in de slag ,nJe verrekt het om kopwerk doen En Van Meer zeer ad emi "'k begrijp het verrekte goed. We hebben gewonnen en faat het om". „Als jet het o bekijkt heb je gelijk", be- De"w n t"e'ï teleurgestelde Nee, het werd duidelijk dat 7„'jSvemH' de ploeg van De dwesthoek, die dit jaar nr Jïet eerst zal deelnemen «n Olympic Toerj nog niet VOrm keeft die nodig is om Pa i6en sterke formatie als °P te boksen. De Waal rif.n,/ ecllt niet slecht rij- lii,. 1 ^aar in de finale duide- dr ui6 schietend, misten asse om het alleen te ma ken. Transvemij had de pech dat enkele sterke renners hun top nog lang niet hebben. Zo draaide Wim de Wilde lang niet op zijn best. -„Het is mijn tweede wedstrijd pas dit sei zoen. Ik moet er nog helemaal inkomen"- en viel ook Ton ter Harmsel (normaal toch een coureur die in het voorste gelid moet mee kunnen) door de mand. Hij stapte voortijdig op. Zo werd het dus toch een tragedie voor De Waal en Göd de, die voor eigen publiek had den willen schitteren. G/odde werd weliswaar derde -geen gekke prestatie- maar in de eindspurt werd hij royaal ver slagen door Maas en Van Til borg. De Omloop van de Braakman werd in feite in de laatste veertig kilometers be slist. Voor die tijd gebeurde er bitter weinig. Goed, het pelo ton werd een paar keer flink versnipperd, maar geheel in tegenstelling tot de traditie dat coureurs die er m de Braakman afgereden worden de zaak wel kunnen vergeten, en hun heil kunnen zoeken in de brokken- wagen, kwam er nu wel gere geld een samensmelting van de meute. De weersomstandighe den waren ideaal, dat werkte in de kaart van de zwakkeren en vooraan hoefde het niet zo hard omdat de cracks weinig behoefte hadden in een vroeg avontuur. Tot het moment dat Am merslaan voor de zoveelste keer aanzette en Van Tilborg, G/odde, Mutsaerts, Prinsen en Ammerslaan met zich mee trok. Toen kon de rest het wel voor gezien houden en mocht Gazelle aan zijn pokerspel be ginnen. Een spel waarin Peer Maas met de hoogste inzet wegliep. TON KOOMEN Een dolgelukkige Peer Maas gaat hier als eerste over de meet in de Omloop van de Braakman. Van links naar rechts: Peer Maas, Koot (vierde plaats), Jan van Tilborg (tweede), slechts gedeeltelijk zichtbaar achter Van Tilborg Peter Gödde, die derde werd, Ad. Prinsen (zesde) en Henk Mutsaerts (vijfde). (Van onze tafeltennismedewerker) MIDDELBURG - In ver band met het debuut van Vivian Blanckaert dit weekend in het nationale team voor senioren werd de (Van onze sportredactie) PHILIPPINE - De uitslag van de tiende Omloop van de Braakman voor amateurs luidt: 1. Peer Maas (Gazelle) 158 kilometer in 3 uur, 35 minuten en I seconde; 2. Jan van Til borg (Bas Dekker), 3. Peter G/ odde (Transvemij), 4. Henk Koot (Driessen), 5. Henk Mutsaerts (Driessen), 6. Ad Prinsen (Gazelle), 7. Gino Ammerslaan (Gazelle): allen zelfde tijd, 8. Ad van der Poel (Van Erp) 3.35.12, 9. Wies van Dongen (Union), 10. Jacques van Meer (Gazelle), 11. J. We ber (Driessen)n 12. Ad van Peer (Union), 13, P. Sager (Bas Dekker), alen zelfde tijd, 14. Ad Polak (Driessen 3.35.48,15. Hans de Wilde (R. en B. Glas), 16. Wim de Waal (Transvemij), 17. Jan Jonkers (UNION(, 18. Ton Peeters (Amstel), 19. A. Hoessen (Bossche Staalbouw), 20. Piet van Leeuwen (Van Erp), 21. N. Toussaint (Markt- hof), 22. Henk de Jong (Markt- hof), 23. Rini Roks (Beckers Snacks), 24. T. Weber (Dries sen), 25. J. Slendebroek (Van Erp), allen zelfde tijd, 26. Toon Van der Steen (Gazelle) 3.36.51, 27. Wim Jeremiasse Bossche Staalbouw), 3.37.23, 28. R. Bessems )amstel), 29. Wim de Wilde (Transvemij), 30. Theo Hogervorst (Bossche Staalbouw), allen zelfde tijd. PLOEGENKLASSEMENT: 1. Gazelle 10.45.03,2. Driessen 10.45.14, 3. Union 10.46.39, 4. Transvemij 10.48.51, 5. Amstel 10.51.25. geplande competitie-wed strijd tegen Koningslust eerder afgewerkt. Voor bei de teams stonden nog de- gradatiebelangen op het spel want St. Aloysius moest zich definitief veilig kunnen spelen terwijl Ko ningslust mikte op een ge lijkspel om de laatste plaats die Tanaka momenteel in neemt, te omzeilen. In de bomvolle zaal bij Ko ningslust bleken vooral de eerste vier partijen al bepalend voor de latere uitslag. Vivian Blanckaert begon tegen Lon Bos en de Zeeuwse kersverse internationaal stak deze avond in een uitstekende vorm en kon weer alles. In de derde game nam zij dan ook duidelijk met 10-21 afstand waarop in de tweede partij Sterra Blanc kaert kans zag in een gelijk op gaand duel Wilmie van Rijs wijk met 19-21 in de beslis sende game te kloppen. Karine Verachtert won in haar ope ningspartij tegen Ria van Rijswijk de eerste game zo ge makkelijk met 6-21 dat zij wat minder gemotiveerd de tweede game nog met 24-22 verloor, waarop zij de zaken wat ener gieker aanpakte en tenslotte 0-3 scoorde. Het dubbelspel leek de ge nadeslag te worden voor de Limburgse combinatie Bos-Van Rijswijk want in deze ook in drie games gespeelde partij was het duo Vivian en Karine met 21-23 net iets ster ker waardoor bij de bereikte 0-4 voorsprong St. Aloysius in de volgende partij probleem loos naar een ruime 0-7 voor sprong kon lopen. Het eerste, en naar later bleek enige te- genpunt kwam toen op naam van Wilmie van Rijswijk die Karine Verachtert in drie ga mes een nederlaag toebracht. St. Aloysius besloot derhalve de laatste competitiewedsfrijd met een forse 1-9 zege waar door de wedstrijden reeks werd afgelsoten met 10 punten uit even zo veel wedstrijden. Zoals al in het begin van de competitie werd gehoopt werd een middenmoot positie be reikt en het Zeeuwsch- Vlaamse trio kan in spetember terdege gaan meespelen om een der topplaatsen in de ereklasse vooral nu Karine Verachtert te kennen heeft ge geven nog een jaar voor St, Aloysius uit te willen komen en bovendien het team van Am sterdam uiteen dreigt te vallen. (Van onze sportmedewerker) PHILIPPINE - Keetie van Oosten-Hage heeft door haar overwinning in het afwach- tingscriterium van de Omloop van de Braakman, duidelijk gemaakt dat zij nog steeds de beste is. Tot twee keer toe le verde haar vechtlust en klasse een overwinning op zodat ze ook de eindoverwinning in be slag wiste te nemen. Anneke Riemersma bleef nog redelijk goed in de buurt van de we relduurrecordhoudster en werd tweede, terwijl Bella van der Spiegel op de derde plaats eindigde. Truus van der Plaat werd vierde. De organisatie heeft voor de eerste keer in de geschiedenis van de Omloop van de Braak man, de dames aan de start la ten verschijnen. Het werd een boeiende koers, maar de su prematie van Keetie van Oos ten-Hage werd nogmaal on derstreept. Tot twee keer toe -de dames reden twee series van elk twintig kilometer- was niemand die het wiel van de beste wielrenster aller tijden kon houden. Anneke Rie mersma moest met Bella van der Spiegel-Hage uit gaan ma ken wie met de tweede prijs naar huis mocht gaan. Uitein delijk werd het Anneke Rie mersma. Truus van der Plaat werd vierde. Tineke Fopma TERNEUZEN - In de hoofdklasse B-junioren ver- sterkteHVV'24 B 1 zijn leiden de positie. Zelf won het met 6-0 van Hontenisse B 1, maar de concurrentie, Goes B 1 moest een punt in Middelburg achterlaten bij de hoofdstede lijke B-jeugd. STAND: HVV'24 B 1 13—21; Goes B 1 12-17; Kwadendam- me B 1 12-16; Corn Boys B 1 11-14; Temeuzen B 1 13-14; Middelburg B 1 13-13; Vlis- singen B 1 11-9; Zierikzee B 1 15-9; Robur B 1 12-7; Honte nisse B 1 12-5. (Van onze sportmedewerker) BEVERWIJK - Cyrella Du carmon is er voor de tweede keer in geslaagd het Neder lands kampioenschap bij het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond te vero veren. Een ongelooflijke knappe prestatie van het turntalent uit Temeuzen. Es ther de Meijer speelde alles of niets en werd uiteindelijk vijf de, waarmee trainer Hans Metsers met geheven hoofd terug naar Zeeland kon reizen. Opnieuw een daverens succes voor de vereniging en de trai ner van EMM uit Temeuzen. Cyrella Ducarmon had in de voorronden al een grote voor sprong opgebouwd waardoor de titel bij de adspirant dames tot de mogelijkheden behoor de. Cyrella Ducarmon werd op de onderdelen evewichtsbalk, lange mat, ringzwaaien en brug ongelijk, eerste, waar door bet puntentotaal op 88,50 kwam te staan, waarmee ze onbereikbaar werd voor de concurrentie. Het is de tweede keer dat Cyrella Ducarmon de Nederlandse titel veroverde. Esther de Meijer had zich in de voorronden ook in de kijker geturnd zodat de derde plaats tot de mogelijkheden behoor de. Trainer Metsers uit Hulst besefte dat ook terdege en liet Esther de Meijer haar gang gaan waarmee wel risico's moesten worden genomen. „We hebben blufpoker ge speeld en dan kun je winnen of verliezen. Wie niet waagt weet het niet", aldus Metsers. Esthter de Meijer liet na drie onderdelen een uitstekende' indruk achter en haar achter stand op de voor haar staande meisjes was verkleind. De Kopgroep op zo'n vijf kilometer van de finish in de Omloop van de Braakman. Van links naar rechts: Koot, Maas, Van Tilborg, Ammerlaan, Prinsen, Mutsaerts en Gödde. -tegenwoordig woonachtigin Goes- werd elfde en bleef daarmee onder haar kunnen. UITSLAG: 1. Keetie van Oosten-Hage, 2M Anneke Riemersma, 3. Bella van der Spiegel-Hage, 4. Truus van der Plaat, 5. Petra de Bruin, 6. M. Bik, 7. M. Thijs, 8. M. Kauf- mann, 9. J. Huizinga, 10. L. Gies, 11. T. Fopma, 1W. M. Hant, 13.' G. Rings, 14. M. Hemmericks, 15. N. Streef, 16. M. Lagerhof, 17. A. Kuijpers, 18. E. van Leeuwen, 19. M. Bax, 20. W. Brinklaan. TERNEUZEN - In de hoofdklasse A-junioren ver speelde Goes Al een kostbaar punt bij Middelburg A I. Het werd daar 1-1. Temeuzen Al profiteerde van deze misstap met een 2-0 zege tegen Arne- muiden Al. HVV AL verraste in aangename zin met een 2-0 overwinning op Kloetinge. RCS behoort tot de zwak- ,v kere klanten in de hoofdklasse. Op eigen veld werd een 2-4 ne derlaag geleden tegen Vlissin- gen Al. Steen Al kon genieten - van een vrije middag omdat het veld van Yerseke onbe- speelbaar bleek. STAND: Goes Al 12-19, - Temeuzen Al 11-18, Vlissin- - gen Al 12-15, Middelburg Al - 13-15, Steen Al 12-11, Ter- neuzenseBoys Al ll-9,Yerse- ke Al 9-8, HW'24 Al 10-7, Arnemuiden Al 12-4. ringoefening werd echter fa taal voor de Terneuzense turnster. Door de gedeeltelijke mislukking aan de ringen zakte Esther de Meijer naar de vijfde plaats waarmee ze toch een uitstekende prestatie ver richtte. Hans Metsers toonde zich na afloop van de titelstrijd bij- zonder tevreden. „Als je met twee meisjes een finaleplaats weet te breiken, moet je al te vreden zijn. Cyrella had al een grote voorsprong, zodat het voor mij geen verrassing is dat ze weer de titel heeft veroverd. Esther deed het ook uitste kend, maar we moesten risico's lopen. Toch ben ik dik tevre den", aldus Metsers. Zeeuwsch-Vlaanderen kan torts zijn op deze twee geta lenteerde turnsters van for maat

de Stem | 1979 | | pagina 15