Kritiek op beleid van gemeente Terneuzen inzake visuitzettingen Sasse kinderen tekenden Zuidzaiidse Europaschool zorgde voor een ouderwetse dorpsavond leden Ine nieuwbouw HIJ INVOERING MEI WE WET: FIMNC1ELE STROP I1R TERNEIM NT-ambtenaar in Oostburg n „Bewoners Belangen Oude Landse Hoeve" verzorgden kinderfeest Bredase bowlers oppermachtig in Sas van Gent Personeelsvereniging Philips vierde 15 jarige bestaan Hengelsportclub Platzak stelde wedstrijdkalender vast Clinge ING ostkanto- en dicht stad streek Groen- aanplant in Sas in volle gang Sasse politie ruimt fietsen op J. Dieleman gouden jubilaris 880-1940". Geopend- za. 10.00-12.00 »n 00 uur (t/m 31 mei) ing van Engeland -2(1 2 12 jr. 20 u: An un- woman 16 jr. 22 u- erbekken. Den ~DuU sé Heirbout, Lou van iet v.d Wijst en Ma de Cock exposeren jen, collages, tekemn- gouaches. Dag. ge. t/m 31 maart). AARDE aessens - 13.30 uur g voor bejaarden. LBURG rchief - St. Pieterstr. „Unie van Utrecht" g van de Nederlandse 'eop. ma t/m vrijd .30 en 13.30-17.00 uur! feestd. gesl. (t/m 31 UZEN ehuis Galerie Artikhot olweg 4. Tekeningen, eden van Luc Willem ■reskens. Geop. dag. 8.00 u. zond. gesl. (t/m rt). INGEN mbratheater I 20 u: nd Evens a.l. Alhambra u: Ben Hur a.l. Klasen behaalde vorig ndanks een liesblessure) voortreffelijke zesde s tijdens de Nederlandse ioenschappen voor ju-, n te Delfzijl. In januari Erik Klasen opnieuw van preken en met dat resul kan hij straks meedoen e voorrondes van de Ne- ndse kampioenschappen. t technisch verslag, dat s de jaarvergadering van e week werd voorgelezen, eldt tevens dat vooral op ebied van technisch tur- HORin de lift zit. Tijdens jaarvergadering, onder zitterschap van P. Seits, stemmen opgegaan de kleding van dames en jes-turnsters aan te pas- Het THOR-bestuur was mening dat dit een zaak de leden zelf was maar dan wel als eis, dat de kleuren (rood-wit-blauw) ndhaafd dienden te blij- it jaar zal voor THOR een ngrijk jaar worden, niet in minst door het 90-jang taan dat in 1979 gevierd dt. Een speciaal hiervoor ormde commissie gaat dit ileum voorbereiden. Hd kprogramma voor 19'" eldt weer tal van activi- en, zoals 18 maart voor strijden voor de Neder- dse kampioenschappen en 6 maart een demonstatie te stdorpe. In mei onder ai" e kringverenigingskatn- ^enschappen en in juni on- andere jeugd- en kleuter- g en de onderlinge verent- ïgskampioenschappen. (Van onze correspondent) OOSTBURG - De postkan- ren in Nieuwvliet, Watet ndkerkje en Zuidzande gaa nnenkort dicht, omdat intoorhouders in de to >mst niet meer als zodans erkzaamzullen zijn. Voor Nieuwvliet zal de slui ng van het postkantoor •ctober van dit jaar plaats1'1 n. In Waterlandkerkje uidzande is dit te verwacn n de loop van 1980. De PT1 eze leemte in het diens in voornoemde kern pvangen door de instel an een mobiel kantoor. Vo eel hiervan is dat een ft]d antoor ook de andere ker an aandoen. Met het sluiten van het p :antoor in Nieuwvliet - wijnt tevens de mogelijk n dit dorp om openbaar te efoneren. Om dit gemis op rangen worden pogingen 3 ;ewend in Nieuwvliet een efooncel te krijgen de stem VAN DINSDAG 20 MAART 1979 /Van een onzer verslagge vers) TERNEUZEN De sloper sloeg gisteren hard toe in de lerneuzense Nieuwe Diep straat. Zo hard zelfs, dat de daken van de huizen vlogen. Sloophuizen, gelukkig naar Immers, op de plaats waar een rijdende kraan in de ninnenstad met veel ge weld en stof twee huizen met de grond gelik maakte, ko men ook weer nieuwe wonin- g en. Dataltes in het kader van de vernieuwing van het oude deel van Terneuzen voorafgaand aan de nieuw bouw in de Nieuwe Diep straat.is volledig gepland in het bestemmingsplan Elle boogdwarsstraat, een onder deel van het rehabilitatie plan voor de binnenstad. (Van onze correspondent) TERNEUZEN - „De eens onder beheer van de hengelaarsver eniging ONI zo visrijke Otheense Kreek wordt voor de sportvis sers steeds minder aantrekkelijk. Men kan soms urenlang op zijn dobber zitten staren zonder een „beestje" te krijgen. Als het zo doorgaat, kunnen we binnen een paar jaar daar wel blijven weg blijven", aldus reacties tijdens de zaterdagavond in de bovenzaal van café La Bellevue gehouden voorjaarsvergadering van de bengelaarsvereniging ONI (Ontspanning na Inspanning). Voorzichtig werd zelfs vraagd worden om een stuk geïnformeerd of het niet mo- grasland, dat nu toch braak gelijk is dat ONI hierin zelf vis ligt, bij het zogenaamde eerste zal gaan uitzetten, omdat de gemeente Terneuzen toch in gebreke blijft. Voorzitter C.v.d.Broek zei, dat ONI zeer zeker geen vis zal uitzetten op de Otheense Kreek. De ge meente Terneuzen heeft die van ons afgenomen en zij moet vis hierin uitzetten. Dat is toe gezegd maar ik denk dat het nog niet is gebeurd, want als er uitgezet zou worden, dan mocht ik daarbij zijn", aldus de ONI-voorzitter, die verder zei dat dit punt in de vergade ringen van de Terneuzense sportraad steeds wordt aange kaart. Ook zal de gemeente ge- (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG - De gemeente Terneuzen hangt een strop van vele tienduizenden guldens boven het hoofd. Dit, omdat de regering een wet heeft ingediend, die tot gevolg heeft dat de reder van het motorschip Blue Hawk, dat bij een aanvaring bij de sluizen van ïerneuzen enorme schade aanrichtte, voor 25 procent minder aansprakelijk kan worden gesteld. Zoals bekend ging bet hier om een bedrag van een half miljoen gulden. Het wetsontwerp waar het hier om gaat, is de wet omre kening in goud uitgedrukte re- keneenheden. Het kabinet wil deze wet met terugwerkende kracht tot 1 augustus 1978 la ten ingaan. Dit wetsontwerp is van zeer groot belang voor havenbe heerders, omdat hierin min of meer geregeld wordt tot welk bedrag een reder van een schip dat een brug, sluis of havenin stallatie aanvaart, maximaal aansprakelijk kan -worden ge steld. Als het wetsontwerp, zoals de regering het heeft inge diend, wordt aangenomen, houdt dat in dat de aansprake- hjkheidslimieten, met 25 pro cent worden verlaagd. En dat terwijl deze limieten al sinds 1965 niet zijn aangepast, on danks de enorme inflatie. In de Tweede Kamer is dan ook protest te horen tegen het wetsontwerp. Met name de Partij van de Arbeid snapt niet waarom de wet met terugwer kende kracht moet ingaan. Dit betekent namelijk, dat het on- geluk in Terneuzen, waarbij de Blue Hawk het oostelijk gelei- dewerk en de rolbasculebrug over het buitenhoofd bij de sluizen van Terneuzen ramde, onder de nieuwe wet zal vallen. En dat houdt in dat de ge meente Terneuzen een „aan zienlijke extra schadepost krijgt", aldus de PvdA. Zowel de PvdA, als de VVD, het CDA en PPR willen graag weten van de regering hoe groot de schade voor Terneu zen precies zal zijn, als de wet inderdaad met terugwerkende kracht wordt ingevoerd. Wel is duidelijk, dat het hier om tien duizenden guldens gaat. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT - Reeds enige dagen is men in Sas van Gent druk doende met het aanplanten van een groot aantal jonge bomen. Zo zullen niet minder dan 80 jonge bo men (zogenaamde laanbomen) een plaatsje krijgen in de kern van Sas en wel langs de nieuwe ..rondweg" Kloosterlaan-Wil- nelminalaan. In de Stevensstraat, langs de oprit van de brug, worden of 2]jn 15 essen gelant, ter ver- ganging van de onlangs ge tooide zieken populieren. Op nationale boomplantdag, 21 maart, zal de lagere school jeugd bomen planten aan de aul Kr*ugerdreef, aan de alekeburcht en in het park te as van Gent. Ook bij de lagere polen in Westdorpe en Phi- 'Ppne aan de Lamsoord en ohorrekruid zal de school- jeugd van Philippine aan de a8 gaan. De jeugd van de andstraat zal mogelijk de 8 oengordel om het nieuwe in- rteterrein in Stroodorpe «aan aanplanten. OOSTBURG - PTT-ambte- aar P.h, de Smidt uit Oost- tg vierder gisteren zijn dertigjarig jubileum als ambtenaar technische dienst tii t Buitendienst van het '«öoondistrict Breda in .astburg. Tijdens een receptie ztjn woning aan de Oost- "Mgse Kotkastraat werd hij in rij. loemetjes gezet door de en collega's van de SAS VAN GENT - Alvorens de fietsen, die de laatste tijd bij de Sasse politie terecht zijn gekomen, op te ruimen krijgen de Sassenaren de gelegenheid te kijken of hun vervoermiddel er bij is. Zij krijgen daartoe de gelegenheid op woensdag 21 maart van 9.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 17.00 uur. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT - Naar aanleiding van de verbroedering op vrijdag 17 maart tussen de gemeente Sas van Gent en het Noord-Franse Belle werden de schoolkinderen uitgenodigd een teke ning of een schilderij te maken over hun dorp. De uitslag van deze wedstrijd luidde als volgt: 4-jarigen: 1. Inge Steijns, 2. Dennis Vreeswijk, beiden van het „Valcke- nest". 5-jarigen: 1. Sascha Wouters, van „Hanneke en Janneke", 2. Michel Noët, van „Marie-José". 6-jarigen 1. Martijn de Coninck van „Hanneke en Janneke", 2. Siuna Concu van „Marie-José". 7-jarigen 1. Jan de Moor „Frederik Hendrikschool, 8-jarigen Bart Neijt, 9- jarigen Atmaca Kadir, 10-jarigen Wilko Visser, 11-jarigen Atmaca Halil, allen van de Frederik Hendrikschool, 12-ja- rigen Ronnie Kerpel „De Stelle". (Van onze correspondent) TERNEUZEN De vereni ging „Bewoners Belangen Ou de Landse Hoeve" nodigde de kinderen in deze wijk voor een kinderfeest uit. Het was de eerste activiteit, waarmee de nieuwe vereniging zich aan de wijkbewoners presenteerde. Er kwamen 130 jongens en meisjes naar de Opstandings- kerk. In het eerste gedeelte boei den verschillende tekenfilms het jeugdige publiek. Na de pauze met limonade volgde een spelprogramma, waarvoor de kinderen thuis een muts, strik of pet hadden gecreëerd. De winnaars ontvingen leuke prijzen, die door de midden stand beschikbaar waren ge steld. Zanger/gitarist Henny van der Klis amuseerde het kin dervolkje met cabareteske kinderliedjes. De vereniging „Bewoners Belangen Oudelandse Hoeve, die indertijd erg moeilijk dui delijk kon maken dat de com missie er voor de bewoners zelf was. Ook bij de gemeentelijke overheid en andere instanties kwam de commissie niet goed over. In de verenigingsvorm ziet men nu meer mogelijkhe den, die kunnen resulteren in o.a. een betere verstandhou ding met de gemeente en een goede overleg situatie met de nodige instanties. Het doel aan een goede woon-, leef- en werksituatie in deze wijk. Met een uitgebreid rondschrijven lichtte men over de oprichting in. Vrijdagavond 23 maart volgt er een kennismakings avond in de Opstandingskerk. Op het programma staat een inleiding over de vereniging, de discussiefilm „De Verstop pertjes en bingo. (Van onze correspondent) ZUIDZANDE - Veel publiek, een vlot programma en een groot enthousiasme van de jeugdige acteurs en actrices. Dat kenmerkten de schooluit- voering vande Zuidzandse Europaschool. De avond werd geopend door de derde- en vierdeklassers die een drie kwartier durende stuk op de planken brachten, genaamd „Als de hofnar van koning Boude wijn een snipperdag heeft". Dit onder leiding van hun meester, de heer de Vlieger, die zelf de hoofdrol vertolkte. Een taak die hij voortreffelijk vol bracht, al gaf hij af en toe ver keerde opdrachten aan zijn bedienend personeel. Uitein delijk kon de koning toch van zijn slechte humeur worden bevrijd dank zij een voortref felijk drankje van zijn lijfarts. De tweede klas bracht „Pop- penmoedertje heeft verdriet". Een stukje waarin het pop- penmoedertje de aanwezigen in volle beroering bracht en dat onder leiding stond van mevr. Cornips, die eveneens de eerste klas liet opdraven in een aantal sketchjes. Na de pauze was het de beurt aan de hoogste twee klassen, die onder leiding van hoofdon derwijzer de heer Van Laere hun stuk in vier bedrijven hadden ingestudeerd. Het handelde over een geheimzin nige vondst, wat in eerste in stantie op een bom leek. Het gehele dorp, inclusief de bur gemeester, liep uit om de ge beurtenissen van nabij te vol- Susanne de Zwart (links) en Nancy de Buck, twee van de EuropaschooUeerlingen, die voor een fraaie toneelavond zorgden. gen. De veldwachter had de len, want het was een verroest Kortom, een echte ouder- leidmg bij deze angstaanja- beddekruik van een oude boer, wetse dorpsavond, waaraan gende operatie. Het bleek die hij 15 jaar geleden was veel aandacht was besteed, achteraf allemaal mee te val- kwijtgeraakt. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT - De Bre dase bowlers hebben zich af gelopen weekeinde in Sas van Gent van hun beste zijde laten zien. Na drie dagen bowlen door 64 dames en heren, waren het vooral de Brabantse dames die de ereplaatsen bezetten. Niet minder dan zes Brabant sen drongen door tot de finale. Vooral mevr. L. Derks was duidelijk in topvorm. Zij presteerde het in de finale van de vierde naar de eerste plaats op te klimmen, en met 50 pints verschil was zij de best ge klasseerde dame. Samen met zeven andere fi nalisten kan zij dus meedoen aan de Nederlandse bowling kampioenschappen in Am sterdam. De finale van de he ren in dit eerste districtkam pioenschap, waar Zeeland en West-Brabant zijn onderge bracht in district één, was bij zonder spannend. H. Vogelen zang uit Breda ging vorstelijk geklasseerd de finale in, maar zag de overwinning bijna aan zijn neus voorbij gaan, toen J. van der Sabben uit Goes dui delijk profiteerde van de ver moeidheid van de Brabander. Maar met een goede laatste eindsprint werd de Brabander toch de best geklasseerde in Sas en hij mocht met 40 pints verschil de trofee mee naar Breda nemen. Na afloop reikte voorzitter van de bowlingbond Sas van Gent de trofeeën en medailles uit. De ereplaatsen van het sterk bezet bowlingveld in Sas van Gent zien er als volgt uit: All events dames: 1. L. Derks, Breda, 2960 pints; 2. L. Balie- mans, Breda, 2910; 3. L. Mijnsbergen, Goes, 2899; 4. M. Seelen, Breda, 2860; 5. Van Beusekom, Breda, 2776. Single dames: 1. L. Mijnsbergen, Goes, 1118; 2. L. Derks, Breda, 1111. Double dames: 1. M. Seelen-T. Wülemer; 2. L. Bal- lemans-Y. Wierckx, 1363. All events heren; 1. H. Vogelen zang, Breda, 3060; 2. J. v. Sab ben, Goes, 3020, 3. C. Mijns bergen, Goes, 3002; 4. W. Lammens, Sas, 2998; 5. T. Thompson, Breda, 2976. Single heren: 1. A. Vogelenzang, Bre da, 1225; 2. J. van Sabbe, Goes, 1194. Double heren: 1. T. Thompson-J. Hoosemans, 1550; 2. C. Mijnsbergen-H. Booy, 1488; 3. T. Neve-W. Ne ve, 1481. haventje beschikbaar te stellen voor botenstalling in de win termaanden. Daar de vereniging dit jaar geen internationale zeehen- gelwedstrijd voor het Wster- scheldekampioenschap zal or ganiseren, is er een extra clubwedstrijd gepland. Een voorstel uit de vergadering om voor deze extra wedstrijd de prijzen tafel te verhogen tot een bedrag van 1.000.- i.p.v. de gebruikelijke u 750.- werd a a nonomen. Uit het financieel verslag bleek dat de vereniging kern gezond is en er vorig jaar een „winst" is gemaakt van 1.680n22. De begroting voor 1979 werd uitsluitend op een bedrag van 11.925, waarvan 2.000 voor visuitzettingen, goedgekeurd. In een bestuurs- vakature werd tussentijds voorzien door de benoeming van C. de Rijke, terwijl de be stuursleden C.v.d. Broek, J.v.d. Made, P.v.d.Berge en C. West stra te werden herkozen. Gymnastiekvereniging - De Clingse Gymnastiekvereni ging (CGV) gaf in het gemeen schapscentrum Malpertuus een demonstratieavond. De talrijke aanwezigen bewon derden de diverse gymnasti sche prestaties van de ruim tweehonderd leden. Voorzit ster D. Bolssen-Triest kondig de de oefeningen via de mi crofoon aan. Het optreden van een selectiegroep meisjes op gelijke en ongelijke brug, het minitrampspringen en de oe feningen op de lange mat en de evenwichtsbalk brachten doodse stilte in de zaal. Ademloos werden de bewegin gen gevolgd. Er vonden verder nog allerlei andere oefeningen plaats, waaronder ritmische evmnastiek en jazz-dansen. Alliance Francaise - Voor de leden van de afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van de Alliance Francaise houdt pro fessor Delaunay, directeur van de sectie documentatie van het instituut Pasteur te Parijs, op donderdag 22 maart een lezing over „een wetenschapsmens in verhouding tot zijn omge ving". De lezing wordt gehou den in hotel Rotterdam te Ter neuzen en begint om 20.15 uur. (van onze correspondent) TERNEUZEN - De personeelsvereniging van Philips uit Ter neuten vierde afgelopen zaterdag het 15-jarig bestaan met een grote show- en dansavond. Met 10 bussen en een groot aantal auto's waren daarvoor 1100 man naar de Vlaanderenhal irt Sas van Gent gekomen. Na de openingswoorden door de voorzitter van de personeelsvereniging A. Kanitz en fabrieksdirecteur F. Bonarius, kon bet feest pad goed beginnen. Een uitgebreide keur van Nederlandse artiesten, waaronder Appie Brommert, Frank en Mirella, Nico Haak, Ria Valk, Pierre Cnoops zorgden ervoor dat de feestvierende Philips-familie zich goed amuseerde. Het orkest ,nDe Sonny Boys" had weinig moeite de aanwezigen van de stoelen te krijgen, zodat de dansvloer af en toe te klein was. Aan de glunderende gzichten was te merken dat het bestuur van de personeelsvereniging eer van zijn werk heeft gehad om dit feest te organiseren. En toen tegen drieën de laatste feestvierders huiswaarts keerden, werd al verlangend uitgezien naar het volgende jubileum. (Van onze correspondent) TERNEUZEN - De on derbaas bij de Handel-, Industrie- en Scheep vaartmaatschappij B.V. „de Hoop" te Terneuzen, de heer J.A Dielenman, vierde zijn gouden be- drijfsjubileum. De jubi laris begon als leer- lingvlechter en klom op tot zijn huidige functie. In aanwezigheid van zijn familie en genodig den werd hem door ïr. J. van der Peijl, lid van de Raad van Bestuur, heel wat lof toegezwaaid voor de uitnemende wijze waarop hij zijn werk heeft verricht. Namens de ver eniging van Handelaren in Bouwmaterialen in Nederland, HIBIN, over handigde de heer Van der Peijl de gouden jubilaris de verguld zilveren ge denkpenning met bijbe horende oorkonde. De heer Dieleman kreeg een geschenk van het be drijf en zijn vrouw mocht een attentie in ontvangst nemen. De heer Dieleman sprak aan het eind van de middag een woord van dank. (Van onze correspondent) WESTDORPE - Hengel sportvereniging Platzak uit Westdorpe heeft de wedstrijd kalender voor het nieuwe hen gelsportseizoen vastgesteld. Na veel jaren is in het pro gramma weer een zeehengel- wedstrijd opgenomen voor de leden en jeugdleden. Daarmee zal het nieuwe hengelseizoen dan beginnen op zaterdat 7 april, langs de zeedijk van de Serlippenspolder en het aan sluitende gedeelte van de Nieuw Otbenepolder. Deze wedstrijd wordt gehouden van 10.15 tot 13.15 uur. Na afloop vindt de prijsuitreiking plaats in het clublokaal bij J. van der Goes-Pluijm te Westdorpe. De eerste clubwedstrijd vindt plaats op zondag 10 juni, van 8 tot 10.30 uur op het vis water van de Molenkreek te Westdorpe. Zaterdag 30 juni wordt op de Westdorpse Mo lenkreek het jeugdclubkam pioenschap gehouden. Zater dag 11 augustus zullen weer leden van Platzak deelnemen aan een Delta-selectiewed strijd van de Nederlandse Ver eniging van Sportvissers. Een week later, zaterdag 18 au gustus, wordt in Westdorpe een hengelwedstrijd gehouden voor jeugdleden van de hen gelsportverenigingen uit Axel, Koewacht, Westdorpe en Zuiddorpe. Daags nadien, zondag 19 au gustus, wordt op het viswater van de Canisvlietkreek te Westdorpe de tweede club wedstrijd gehouden. De derde clubwedstrijd is geprogram meerd tegen zondag 2 septem ber. Vanaf acht uur 's morgens zal worden gevist op het vis water van de Molenkreek. De eindwedstrijd van de NWS (alle maten) vindt plaats op zaterdag 8 september. Zondag 30 september wordt te West dorpe een internationale wed strijd gehouden om de wissel trofee „Huis de Sportvisser".

de Stem | 1979 | | pagina 17