Bevolking Heikant was massaal present Nieuwe popgroep in Hulst: Curley Kail MAJORETTES OEFEWEM VOOR EERSTE OPTREDEN IN LAMSWAARDE welzijnsplanning Hulst-Hontenisse Expo fonteinsculpturen geopend Geslaagde Expo van Welfare Terhole KRACHT Boomfeestdag jn Hoofdplaat V r ouwenorganisaties willen VOS-cursns in O.Z.-Vlaanderen de mondige burger Verenigingen Clinge achter uitbreiding van Malpertuus Opnieuw drie jaar geëist voor overval IHAP IN SLUIS OP INFO-AVOND OVER TOEKOMST DORP Axel Sluiskil Graauw Groot Hulst DOOR OOSTENRIJKSE AMBASSADERAAD COMMISSIE HIJST Verhoging extra bijdrage bouwgrond te fors het waterschap kan of daarmede gelijk- hd zal geschieden inde baar. ambtenaar f 2.072.- pitieregelingen zijn van dat de aan te trekken |rokken bij de voorberei- verken. gen na het verschijnen Lj het hoofd van de tech- Irschap, Brouwerijstraat I VAN DINSDAG 20 MAART 1979 rntentoonstelling in Bs te Vogelwaarde. [0 uur, uur 3auluspolder. i" schriftelijk opgeven irakter. ïttertype gezet. op. Via de telefoon 1 dat U moet betalen, extra te betalen. Als auwe girobetaalkaart e betaling ontvangt U tiekosten in rekening 116,4811 XB Breda. of komma één vakje ld Prijs incl. 4% BTW 3,93 5,24 6,55 7,86 9,17 10,48 11,79 13,10 TE KOOP witte bruidsjap0, (Van onze correspondente) LAMSWAARDE - Elke zaterdagmorgen om 11 uur «aan in De Luifel in Lams- waarde 15 paar meisjesbenen j (of beentjes) de lucht in op de „,aat van muziek stappen de kersverse majorettes onder leiding van instructricc mevr. B. Giesen de grote zaal van De Luifel door. I De kleinsten van een jaar of acht vooraan, de groteren sluitende groep. Voorop miss majorette, José van Mol. De nieuwbakken majorettes hebben tot nu toe drie keer gerepeteerd in De Luifel. Qnder de fraaie naam The Riverside Girls, een naam die van de meisjes zelf afkomstig is, zullen zij, zeker wanneer het aan de voorzitter (en op richter) Goesenenzijn vrouw ligt, nog veel van zich laten horen. En zien uiteraard. Zelfstandige optredens, op luistering van het jaarlijkse carnavalsgebeuren, deelna me aan optredens van mu ziekcorpsen en concoursen, het staat allemaal op het pro gramma. En dat alles in een geel met zwart kostuum, dat overigens nog moet worden aangeschaft. Meisjes die nog lid willen worden, kunnen zich nog aanmelden bij C. Giesen, Achterstraat 21, Lamswaarde. Onder leiding van mevrouw Giesen oefenen de meisjes in De Luifel. (Van onze correspondent) HOOFDPLAAT - Voor de nationale boomfeest dag 1979, die woensdag 21 maart wordt gehouden, is ditmaal door de gemeente Oostburg de woonkern Hoofdplaat aangewezen. Alle leerlingen van de rk basisschool te Slijkplaat en klas 5 en 6 van de rk basisschool te Hoofd plaat, zullen vanaf 9.30 uur in groepjes van twee, onder toezicht van het personeel van de ge meentelijke plantsoenen dienst, een 20-tal boompjes planten aan de Deltastraat. Aan deze boomplant- dag is voor de daarbij aamvezigelecrlingen een opstelwedstrijd verbon den. Voor de drie beste opstellen worden prijsjes beschikbaar gesteld. Aan het eind van de ochtend krijgt het gezelschap een consumptie aangeboden in Het Wapen van Zee land. Plattelandsvrouwen - Don derdag 22 maart gaan de Axelse Plattelandsvrouwen zich buigen over het probleem van de medicijnen. Apotheker C.I.J. van Groningen komt in bet Torenlokaal van de Ne derlands hervormde kerk praten over „Omgaan met ge neesmiddelen". personeel gevraagd LIEF meisje of oudere dame gezocht als oppas voor on 2 kinderen in vakantiepe riodes voor 2 dg. w week. Belangstellenden ie' contact 01142-485, tussen 18.00 en 19.00 uur. Oostenrijk Grusgott Herzlicn kommen in unsere laubsland. Wij bied sfeervolle kompl. in8e 0; chblet of vakantiewon ng woning op de faoerderi] uw paas- of zomervakanu voor 4 t/m 9 pers- 1 05910-22293. y te koop aangebod^l Wij kunnen U aanbieden wegens liquidatie overgenomen diverse t deren te koop te8en, aantrekkelijke prijzen- woningtextiel, f" I bels, vloerbedekking behangpapier, 0 chegordijnen, 9 dijnstoffen bevestigingsmateriaal keukens, buffetten, ratuur, wand- en v' - gels. 50-40-30% Sla nu Uw slag bij. zettersbedrijf Hulsterweg 75a, Kloo" zande. Tel.: 01148-15«> Z.G.A.N. KOELKAST E®' mastraat 15, Kloosterman^ Modeshow - In het open be- )aardencentrum „De Sterre" te Sluiskil wordt donderdag avond 22 maart een modeshow gehouden door de Terneuzense modezaken Van der Meer en Rammeloo. De modeshow be gint om halfacht. Kaarting - De kaartclub Ons Genoegen hield haar op een na laatste clubkaartrng in café sol te Axel. Uitslag: 1. A. Koomen, - J Sol, 3. M. de Jonge, 4. A. Scheele, 5. A. Bareman, 6. G. verschuren, 7. C. de Koeyer, 8. r: Ambrosini, 9. B. Koomen, b de Vos. De totaalstand bidt als volgt: 1. A. Koomen MO punten, 2. R. Verhelst 423, v A.Bareman 415, 4. R. Lind- out 112, 5. W. Strijdonk 403 Punten. De laatste clubkaar- ln8 wordt gehouden 20 april. (Van een onzer verslaggevers) HULST - Een groot aantal vrouwenorganisaties uit Oost- Zeeuwsch Vlaanderen heeft een werkgroep opgericht, die op korte termijn zogenaamde VOS-cursussen van de grond wil krijgen in de streek. Deze cursussen zijn bedoeld om vrouwen via gespreksgroepen meer inzicht te geven in hun functioneren als opvoedster, als partner en als burger. In Zeeland zijn totaal al zo'n 20 VOS-cursussen van de grond gekomen. De Oost- Zeeuwsch Vlaamse werkgroep doet binnenkort een beroep op de betrokken gemeentebestu ren om financiële middelen beschikbaar te stellen en om de behoefte aan een VOS-cursus op te nemen in de welzijns planning. In de werkgroep zijn de vol gende vrouwenorganisaties vertegenwoordigd: Katholiek Vrouwengilde, Katholieke Vrouwenorganisatie van de NCB, NKV-vrouwen, Rooie Vrouwen, Oost-Zeeuwsch Vlaamse Vrouwenraad. Verder zijn ook het maatschappelijk werk, het vormingswerk voor Jonge Volwassenen en de Zeeuwse Volksuniversiteit in de werkgroep vertegenwoor digd. (Van een onzer verslaggevers) HEIKANT - De Heikantse bevolking is gisteravond in grote getale uitgelopen om de informatie-avond over de toekomst van het dorp bij te wonen. Meer dan 100 dorpelingen kwamen naar het gemeenschapscentrum 't Hcike, om zich voor te laten lichten over de toekomst-nota, die het stedebouwkundig bureau Stad en Landschap in opdracht van het gemeentebestuur heeft vervaar digd. Volgens deze nota zijn nieuwe inwoners nodig om terug gang van het dorp tot stilstand te brengen. Sinds de gemeentelij ke herindeling in 1970 is het aantal inwoners van het dorp met 85 teruggelopen, tot beneden de 1200. Drs. G. Hogendorp, één der opstellers van de toekomstno ta, legde in het kort de bedoe ling van de nota uit: Uitbreiding van de woonmo- gelijkheden door het opknap pen van de vele slechte wonin gen en door het benutten van de verspreid liggende nieuw- bouwmogelijkheden in het dorp. Daarbij wijst het rapport erop, dat Heikant de komende 15 jaar volgens het geldende streekplan met zo'n 100 inwo ners mag groeien. Verbetering van het woon- en leefklimaat door verbete ring van de verkeerssituatie en door het verlevendigen van de „beeldverstorende" nieuw bouwwijk in het centrum van het dorp. Samen met de bevolking na gaan of de bestaande voorzie ningen (scholen, winkels en dergelijke) functioneren. Zo zal men erop bedacht moeten zijn de kleuter- en de basis school te behouden, opdat het leerlingenaantal er binnen 4 jaar met de helft zal vermin deren. De bevolking van Heikant krijgt de komende maanden gelegenheid om zich over al dit soort zaken uit te spreken. Het gemeenschapswerk zal daar toe enkele inspraakbijeen komsten op touw zetten onder het motto: „De mondige bur ger". In Heikant bestaat nog een inspraakgroepdiein 1975ui 17 personen bestond. Er gaven zich gisteravond verschillende nieuwe leden voor de in- spraakgroep op. Overigens zijn alle inspraakbijeenkomsten openbaar en dus voor iedereen toegankelijk. Nieuwe inwo ners kunnen zich ook nog steeds als nieuw lid opgeven voor de inspraakgroep. De ge meente zal de toekomstnota, de inspraakresultaten en de maat 38, Anjerstr- Kloosterzande. 13.1 KLOOSTERZANDE - In hotel Van Leuven te Klooster- Made wordt komende vrijdag voor instellingen, vereni gingen en burgers een tweede informatie-avond gehouden °yer de voorgestelde reglementen voor de welzijnsplan- °"jg in Hulst en Hontenisse. De aanvang is 19.30 uur. 'langstellenden kunnen van de informatie-avond ge- fuik maken om aan de weet te komen wat ze aanmoeten et de voorgestelde reglementen voor de welzijnsplanning en hoe ze op die reglementen kunnen reageren. Zoals bekend liggen de voorgestelde reglementen deze aand ter inzage op de gemeentehuizen en in de bibliothe- ,en van Hulst en Hontenisse. Afgelopen donderdag werd eenzelfde informatie-avond gehouden voor de wel- dnsinstellingen, die beroepskrachten in dienst hebben, tot 1jerte®enWoor(Hgers van die instellingen kwamen toen de conclusie, dat er sprake is van een ingewikkelde «ene. Ze besloten om er bij de gemeentebesturen op aan dringen om de reglementen nog wat langer ter inzage te Sgen dan tot nu toe de bedoeling is. Dat geeft volgens hen '^'degelijkheden om een zinvol oordeel over de voor- zuil reg1ementen uit te spreken. De gemeenteraden over enige tijd definitief de reglementen vastleggen. at gebeurt via het goedkeuren van een verordening, bh *nste^ingen overwegen motnenteel om de gemeen- l0;^ren te vragen meer waarborgen voor een goed ver- P van de inspraak in de reglementen op te nemen. eventuele beperkende eisen van hogere overheden tot een bestemmingsplan verwerken, waarin de toekomstige ont wikkeling van Heikant wordt vastgelegd. Het gebrek aan goede riolering in Heikant, de afwezigheid van een water wingebied bij het dorp en de mogelijke aanleg van een nieuwe weg bij het dorp, kun nen tot beperkende eisen lei den. Vastenactie - De leden van de Katholieke Actie halen in de loop van deze week voor de eerste keer de vastenzakjes op bij de bewoners van Graauw. De vastenactie wordt dit jaar gehouden ten bate van een project in Equador, dat In diaanse boerengemeenschap pen steunt. Schaatsavond - De KPJ-af- deling Graauw hield een ge slaagde schaatsbijeenkomst. Met twintig leden ging men naar de kunstijsbaan te Deur- ne. Eerste communie - In de avondmis van komende zater dagavond worden de commu nicantjes van Graauw voor het eerst voorgesteld. Op deze ma nier wil men bereiken, dat de kinderen meer bewust mee gaan doen aan de voorberei ding op hun eerste heilige communie. Acupunktuur De heer W. van den Branden, fysiothera peut te Hulst heeft het aku- punctuur-diploma (batchelor degree) gehaald. Het werd hem uitgereikt door het Internatio nal College of Oriental Medi cine (opleiding voor oosterse geneeswijzen). Dit naar aan leiding van een scriptie, die door de heer Van den Branden werd gemaakt. De scriptie ging over de geschiedenis der acu punktuur in China en Europa. Curly Kail bereidt zich voor op het eerste optreden. (Van een onzer verslaggevers) HULST - Het Land van Hulst is sinds kort een nieuwe popgroep rijker. Uit een samensmelting tussen enkele le den van de gerenommeerde groepen Silly Gangen Planet ontstond begin dit jaar een geheel nieuwe formatie, Curly Kail geheten. Ger de Bruijn speelt in deze groep sologitaar, Ronald Franckaert hanteert de drumstokken, Joris Ivens bespeelt de diverse toetsenborden, Peter (Peer) de Rijk plukt aan de basgitaar en Rob Roose speelt gitaar en ver zorgd de zang. Johnny Bleijenbergh tenslotte is de man van de techniek. Alle musici hebben hun sporen in het verleden ruim schoots verdiend en daarmee een fikse bijdrage geleverd aan de Zeeuwse pophistorie. Aanvankelijk ging het vinden van een geschikte oefenruimte niet van een leien dakje, maar nu heeft men toch een prima onderkomen gevonden in een verlaten boerderijtje ergens in het Oost-Zeeuwsch- Vlaamse. Daar wordt steevast elke zondag geoefend van 11 tot 3. Het repertoire van Curly Kail loopt nogal uiteen, al is- het merendeel van de nummers die zij vertolken onder te brengen onder de noemer symfonische rock. Toch gaat het vijftal ook het pure rockrepertoire niet uit de weg. De nogal verschillende ideeën die de musici erop na houden, leiden volgens hen tot een gevarieerd repertoire en een uitstekende samenwerking. Zoals bij zovele groepen is ook bij Curly Kail de finan ciering van de peperdure apparatuur een heet hangijzer. Momenteel heeft de groep wel de beschikking over een bestelwagen van een autosupermarkt te Sluiskil om de spulletjes te vervoeren. Hoewel men vooralsnog geen plan nen heeft om zich in het wereldje van beroepsmuzikanten te storten, wil men toch geen provinciaal groepje blijven, maar de vleugels uitspreiden buiten Zeeland en ook naar België. Het allereerste optreden van Curly Kail is gepland op vrijdag 6 april in het Gildenhuis te Sluiskil, waar men dan samen met de groep Link een concert geeft. (Van onze correspondent) CLINGE - Het Clingse ver enigingsleven is het erover eens, dat het gemeenschaps centrum Malpertuus uitge breid dient te worden. Maar men is het nog niet eens over de manier waarop dit zou moeten geschieden. Dat bleek eind vorige week tijdens een bij eenkomst, waarop vertegen woordigers van de regelmatige gebruikers van Malpertuus de uitbreidingsmogelijkheden bespraken. Een meerderheid bleek ge porteerd voor de bouw van een nieuwe zaal aansluitend op de foyer. Met name vanuit de sportwereld werd echter ge pleit voor uitbreiding van de gymnastiekzaal. Het Hulster gemeentebe stuur heeft per 1981 in princi- pe 315.0 00 gulden beschikba ar voor de uitbreiding van Mal pertuus. De sportadviescom- missie vroeg zich enkele weken geleden echter af op welke be hoeften en onderzoekingen dit bedrag nu eigenlijk is geba seerd. Daarover bleek geen duidelijkheid te bestaan. De commissie waagde zich dan ook niet aan een uitspraak over de kwestie, maar besloot af te wachten totdat duidelijke ge- (Van onze correspondent) HULST Dr. F. Lorenz, Oostenrijks ambassaderaad te Den Haag, opende in de bur gerzaal van het Hulster stad huis de tentoonstelling fon teinsculpturen van zijn land genoot Hans Muhr uit Wenen. De begeleidende tekst voor deze tentoonstelling werd ge schreven door de Oostenrijkse sociaal-psycholoog M. Pawlik, die zaterdag eveneens aanwe zig was. Daarin wordt de his torische betekenis van bron nen en fonteinen toegelicht. Zo maakt hij met een citaat uit een Goethe-bewerking van het Reynaerdverhaal duidelijk, dat de waterbronnen in de vroege geschiedenis ook in de streek rond Hulst een elemen taire rol hebben vervuld. De wetenschapsman constateert daarbij met enige spijt, dat er bij de sanering van de Hulster binnenstad wel nieuwe bomen en bloembakken zijn ge plaatst, maar dat in ere her stelde bronnen of nieuwe fon teinen ontbreken Volgens hem zouden fonteinen in de Hulster wijken de gemeente verleven digen en de sociale betekenis vergroten. gevens uit Clinge worden aan gedragen. Dat was de reden waarom de Stichting Malper tuus het verenigingsleven op trommelde. Tijdens de bijeen komst van eind vorige week besloot men om alle behoeften aan ruimte op een rijtje te gaan zetten. Men krijgt daarbij hulp van het gemeenschapswerk. Voorzitter F. Plasschaert constateerde dat de gymnas tiekzaal te zwaar belast is om dat er naast gymnastiek- en sportactiviteiten ook allerlei andere evenementen in plaats vinden. Hij noemde dansavon den en carnavalsfeesten. Ook de bejaarden en de EHBO zou den ruimte nodig hebben. Ver der zou een bergruimte nodig zijn. (Van onze correspondent) DEN HAAG - Evenals in eerste instantie de officier van justitie in Middelburg heeft de procureur generaal bij het Haagse gerechtshof drie jaar gevangenisstraf geëist tegen drie Chinezen uit Hongkong, die in augustus vorig jaar een overval pleegden op een Chi nees restaurant in Terneuzen De verdachten, de 22-jarige Wai A., de 23-jarige Kai N. en de 21-jarige Tak C., verklaar den voor het hof in hoger be roep te zijn gekomen in de hoop op een lichtere straf, om dat zij graag zo spoedig moge lijk naar Hongkong terug wil len. De rechtbank veroordeel de de drie destijds tot twee jaai en zes maanden gevangenis straf. Arresten op 30 maart. Men wil al in Oktober met de eerste cursussen starten. Er worden nog informatiemidda gen op touw gezet om aan de weet te komen in welke dorpen behoefte bestaat aan een VOS- cursus. De werkgroep is al be zig om gespreksbegeleidsters voor de cursussen te zoeken. De letters VOS staan voor: Vrouwen Oriënteren zich in de Samenleving. HULST - De Hulster finan ciële commissie vindt de door burgemeester en wethouders voorgestelde verhoging van de extra bijdrage, die kopers van gemeentelijke bouwgrond moeten neertellen, nogal aan de forse kant. „Het lijkt erop dat de gemeente een beetje bo ven zijn stand aan het levèn is", concludeerde commissie lid R. Eeman (eigen bjst) tij dens de gisteravond gehouden commissievergadering in het stadhuis. „De gemeente gedraagt zich als een kat in het nauw om via allerlei wegen te proberen de nodige financiën binnen te halen". Hij vond een verhoging tot maximaal vijf gulden ruimschoots voldoende. De heer Eeman had verder moeite met het lijstje van mogelijk uit te voeren werkzaamheden, dat B. en W. als argument gebrui ken om de verhoging door te voeren. „Dat had ik drie jaar geleden al kunnen maken", zei hij, „en daar zijn nog wel aan vullingen op te geven". De bei de andere aanwezige commis sieleden W. de Brouwer (Ge meenschappelijke Belangen) en A. de Booy (VVD) vonden ook de voorgestelde verhoging te fors. De heer Eeman smeedde gisteravond het plan om vier voormalige gemeenten Hulst, St.-Jansteen, Graauw en Clin ge weer nieuw leven in te bla zen. Hij opperde het idee om elke voormalige gemeente een waterbron in Rwanda te laten adopteren in plaats van één bron door de hele huidige ge meente Hulst, zoals B. en W. dat in gedachten hadden. Bur gemeester P. Moithoff noemde dat een onmogelijke zaak, om dat die vier gemeenten niet meer bestaan. OOk de beide andere commissieleden zagen er geen brood in. De heer Eeman meende ver der, dat het geen taak is voor de gemeente om aan de Paarde- markt een trottoir aan te leg gen ten behoeve van de bar-be- zoekers en vond tenslotte dat de kosten van het gedeeltelijk rioleren en opschonen van de sloot achter de Steensedijk voor een gedeelte moeten wor den verhaald op de bedrijven die daar voordeel van hebben. (Van onze correspondente) TERHOLE - In het dorps huis te Terhole is de jaarlijkse tentoonstelling gehouden van het werk van de Welfare. Het Welfarewerk werd er vijf jaar geleden vanuit het Rode Kruis opgericht, bedoeld voor be jaarden, invaliden en alleen staanden. Er verlenen vijftien dames uit Terhole hun medewerking aan en de voorzitster, me vrouw Maas-de Rijk, heeft er een helpster bij vanuit het Ro de Kruis, mevrouw Leenk- negt-Eysink. Burgemeester Somers van Hontenisse opende de ten toonstelling. Hij sprak zijn bewondering uit voor dit werk, dat door vrijwilligsters is op gericht en zonder subsidie draait. „Ik ben helemaal spra keloos", zei de voorzitster me vrouw Maas, na afloop. „Het is zo druk geweest en er is zoveel verkocht; het is helemaal bo ven onze verwachtingen ge gaan". Wat ook wel mag voor zoveel fijn naaldwerk, grote gehaakte spreien, geborduur de tafellakens en geduldig ge borduurde 'schilderijtjes, fraaie mutsen, wanten en kleingoed, dat aanwezig was.

de Stem | 1979 | | pagina 15