<V l ilslagen schietingen VOORJAAR WAAIT DOOR NIEUWE COLLECTIE BIJ LILIAN'S MODE id. VIDO-werkgroep in oprichting PLAATSELIJK NIEUWS g&Olufsen CSM Kruispunt Voet in Ternenzen wordt veiliger Barok—concert in kerk Knokke Sint Jansteen Kieldrecht Ossenisse Sas van Gent Vogelwaarde Personeel vergaderde Sluiskil ;rs b.v. Aarden burg Heikant Hulst KV O—vrouwen sloten cursus algemene vorming af A 79 I np STEM VAN VRIJDAG 9 MAART 1979 jgthij ■heeft Itint uto's i960. Jkeijenberg b.v. 150-37355 >2721 33. 2629. leeft afstandbediening jaar als type 4002 vormgevers van beeld en geluid 3jaar garantie '15 (Van onze correspondente) AXEL - Op korte termijn- !aal in Axel worden gestart met de oprichting van een VI- pO-werkgroep. die zich zal ,aan bezig houden met de on- !jfriinge begeleiding van „ouwdn in de overgang. Dit werd besloten tijdens een thema-avond in het Axelse vrouwencafé. Twee vertegenwoordigsters van de landelijke stichting Vrouwen in De Overgang, Thea Ferwerda en Betty Ver meulen uit Uithoorn, kwamen iets vertellen over het wel en wee van de stichting. Er was een zeer ruime be langstelling voor deze avond en het bleek dat veel vrouwen symptonen en klachten bij el kaar herkenden. De omgeving van een vrouw in de overgang reageert vaak met opmerkin gen als: „Je moet je tegen die kwaaltjes maar verzetten", terwijl er in feite gewoon veel meer aan de hand kan zijn. Het samen praten blijkt in veel gevallen al een bewust wordingsproces op gang te brengen, waardoor veel vrou wen veel beter tegen deze moeilijke leeftijdsfase zijn op gewassen. Vrouwen die belangstelling hebben over de werkgroep kunnen zich opgeven bij Els Rietbergen, Buysestraat 4, Axel, tel. 01155-1233. Secretarie - Tot ambtenaar [Er secretarie werd door bur gemeester en wethouders be roemd mejuffrouw A.S.M. Termont uit IJzendijke, thans jerkzaam ter secretaire van de gemeente te Oostburg. De heer A.M.F. Dierikx, hoofdschrij ver ter gemeentesecretarie „erd bevorderd tot adjunct- commies. Jeugdschieting - Uitslag elfde puntenschieting voor de jeugd van Sint Sebastiaan: ho ge vogel-' niet afeerste zij vo gel: F. de Cocq; eerste kal: J. Heijboer; tweede kal F. van Ecke; grootste aantal (5): C. Buzeijn.Stand: Ï.D.Jansen37 punten, 2. J. Heijboer 36,3MS. Heijboer 34. Stand klepschie- ting: 1M D. Jansen 9, 2. E. Bu zeijn 5 en 3. C. Buzeijn 5 klep pen. Schieting - Uitslag elfde puntenschieting: hoge vogel: E.de Wispelaere; zijvogels: W. Buzeijn en Th. Lampaert; kal len: R. de Clerck en G. Blon- deel; grootste aantal (6): Th. Lampaert. Stand kampioen schap: 1. Th. Lampaert 57 punten, 2. H. Geernaert 53, 3. H. de Rijcke 52, 4, H. van Iwaarden sr. 49, 5. H. Verhoos- el 41 punten. Uitslag klep- schieting: 1. Th. Lampaert 3 kleppen, 2. R. de Wispelaere 2, 3. H. de Rijcke 2 en 4. P. Lip pens 2 kleppen. Stand kam pioenschap: 1. Th. Lampaert 32 kleppen, 2. H. de Rijcke 18, 3. J. Cattoor 18, 4. R. de Wi spelaere 14, 5. D. van Hermon 13 kleppen. Beurs - De Aardenburgse ondernemers gaan dit voorjaar voor de derde maal een beurs houden. Het evenement zal plaatsvinden van 27 tot en met 30 april in de grote tenten die op de Markt zullen worden ge plaatst. Zeehengelclub - De zeehen- gelclub De Knorhanen houdt zaterdag 10 maart om 19.30 uur in café Aug. Bogaert een algemene jaarvergadering. Wegens het periodiek aftreden van de bestuursleden Fr. de Neve en Ed Strobbe, die zich beiden herkiesbaar stellen, zal een bestuursverkiezing moe ten worden gehouden. De gele genheid wordt geboden om lid te worden van deze zeehen gelclub. De contributie is per jaar gesteld op ƒ12,50. Op deze laarvergadering zullen de ge tijenboekjes voor het jaar 1979 worden uitgereikt. Het bestuur van deze club heeft voor het jaar 1979 10 wedstrijden vast gesteld en wel als volgt: zon dag 25 maart van 10.30 tot 13.30 uur aan oud gemaal te Ossenisse; zondag 22 april van 9 tot 12 uur aan De Griete te Zaamslag; zondag 13 mei van 13.30 tot 16.30 uur aan oud gemaal te Ossenisse zondag 10 lunivan 12.20 tot 15.30 uur aan mid gemaal te Ossenisse; zon dag 8 juli van 11.30 tot 14.30 uur aan De Griete te Zaam- g; zondag 5 augustus van 10 jut 13 uur aan oud gemaal te Ossenisse; zondag 24 septem- b«van 13.30 tot 16.30 uur aan uud gemaal te Ossenisse; zon dag 7 oktober van 13.30 tot 16.30 uur aan De Griete te caamslag; zondag 4 november van 12 tot 15 uur aan oud ge- taal te Ossenisse; zaterdag 18 augustus van 9.30 tot 12.30 uur jdeeswedstrijd aan oud gemaal e Ossenisse. De jaarlijkse teestdag met uitreiking van de «mpioensprijzen is vastge steld op 24 november. longerendienst - Zondag "trdt in het kader van de vas- enactie 1979 een jongeren- dienst gehouden in de Basiliek I tSn u*st- De thematische in- oud van deze viering is geheel I oegespitst op de doelstellin- I S«i van de vastenactiegroep. „e |redikatie en toelichting orden verzorgd door de heer van Pottelberge. Het Jon- I vff!nkoor Hulst, een koor van l'hg jongens en meisjes tus- en 23 jaar, neemt onder jtting van A. de Kort het mu- „le gedeelte voor haar reke ning. Postzegelc|ujj - De postze- HukTlmgi,ng Land van de i» houtJt zondag 11 maart in naar"delijkse bijeenkomst zam T ^)u^aert v°or de ver- van postzegels en 1 dè ntn Zoa*s gebruikelijk is halo Uwtiesdienst er vanaf aanwezig met de 'ei,wste uitgiften van Neder land en de overzeese gebieds delen, benevens die uit België en het Vaticaan. Verder wordt er veel geveild en vindt de gra tis kwartjesloterij plaats. Voetbal - Dinsdagavond werden op het gemeentelijke sportterrein een tweetal licbt- wedstrijden gespeeld die voor beide Steense teams een ne derlaag opleverd. Steen 2 ver loor met 2-1 van AZVV 2 en Steen 1 verloor met 1-1 van AZW 1. Luchtbuksschieting - De luchtbuksclub De Missers hield in café Bigodes een wed strijd voor de leden. Uitslag: 1. Ron Wijsevelde 600 punten, 2 en 3. L. van Kerkhoven en Fr. Reunis 500, 4. G. Draaisma 300, 5. G. Boussen met 200 punten. Ruilbeurs - In de feestzaal van „het Centrum" te Kiel drecht kunnen zondag 18 maart van 10 tot 12 uur weer postzegels, stickers, sigare- bandjes, sleutelhangers, bier viltjes, bidprentjes enzovoorts worden gebruild. Op die dag biedt Paul de Backer de kin deren van Kieldrecht en omge ving alle chromo's en albums aan van Artis, Historia, Sou- bry, Stemma en Jacques. Schooljeugd - De vijftien kinderen van het Ossenisser basischooltje gaan vrijdag meester De Maat, plaatsver vangend hoofd van hun school, feliciteren met zijn huwelijk. Dat gebeurt in Etten-Leur, de heer De Maat stapt daar in het huwelijksbootje met mejuf frouw De Serriere-Du Bi- zourmet. Om op tijd te zijn voor de huwelijksmis vertrek ken de kinderen met de veer boot van twaalf uur. Na de mis in Etten-Leur verzorgen de kinderen een voordra chtje. Bowling - De algemene le denvergadering van de bow- lingbond „Sas van Gent" vindt dit jaar plaats op maandag 10 maart om acht uur in het bow lingcentrum De Vlaanderen. Naast de normale agenda punten vermeldt de agenda een bestuursverkiezing. Periodiek aftredend zijn: secretaresse Th. Neve, penningmeester me vrouw M. Mijnsbergh en de leaguesecretaressen K. de Roo en H. Maes. Allen stellen zich herkiesbaar. Bingo - Zoals elke tweede vrijdag van de maand vindt ook vrijdagavond 9 maart een bingo-avond plaats in het buurtcentrum Sint Albert. De prijzen liegen er niet om bij de ze bingo, die om acht uur be gint en wordt georganiseerd door de buurtvereniging. Vrij dag 16 maart om 19.30 uur, is het weer de beurt aan de kaar ters en dit voor vleesprijzen en een goede klassering in de competitie, die er na vier kaartingen als volgt uitziet: 1. R. Pieraar, 2. J. Stegeman jr., 3. R. Coudron, 4. F. Kox, 5. C. van Yk. Zomerkampen - Ook dit jaar houdt het Sociaal Kultureel Werk uit Sas van Gent weer tal van zomerkampen voor de jeugd uit Philippine, Westdor- pe en Sas van Gent. Reeds nu zijn al enige data's gepland en wel van 16 tot en met 23 juli voor de kinderen van 6 tot 8 acht, die op kamp gaan naar Diekirch. Naar Rijsbergen kunnen de 9- tot 12-jarigen en wel gaan 4 tot en met 18 au gustus. Rucphen is het eind doel voor de jeugdigen van 12 tot 14 jaar en hun kamp is daar opgeslagen van 4 tot en met 14 augustus. Van 23 juli tot en met 8 augustus kunnen de 15- en 16-jarigen naar Diekirch. Fol ders met uitgebreidere infor matie zullen over ongeveer een maand gereed zijn. Parkeren - Het vrachtwa genprobleem in Vogelwaarde blijkt nog niet zomaar opge lost. Burgemeester en wethou ders hebben de gemeenteraad laten weten, dat het parkeer terrein aan de Populieren- straat niet geschikt is voor het parkeren van vrachtauto's. De constructie van het terrein zou daarop namelijk niet berekend zijn. De Big Band van John White. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT - Zondag zal De Speye te Sas van Gent het domein zijn van menig muziekliefhebber. Vanaf 12 uur verzorgt dan de harmo nie De Verenigde Vrienden uit Sas van Gent een koffie concert. Een achttal (meest populair-klassieke) werken staan op het programma en wie de Sasse harmonie en zijn directeur Johan de Witte kent, weet al bij voorbaat dat deze 50 minuten een muzi kaal hoogtepunt zullen wor den. Het populair-klassieke concert, ook door de jongeren graag aangehoord, begint met de Marathon-mars, waarna in deze volgorde Yanka-Aëgir-Olumpica- Bugler's Holiday-Song for Lovers-St. Louis Blues vol gen. Tot slot zal Mambo Jumbo van Perez Prado me nig muziekliefhebbers in verrukking brengen. Na de pauze is het de beurt aan het eerste optreden in Sas van Gent van John White's Big Band. Achttien top-muzikanten uit Zeeuwsch-Vlaanderen bijeengebracht m een big band onder leiding van Jo han de Witte, zullen De Speye vullen met swingende muziek van vele bekende componisten. Geopend wordt met een toepasselijke compositie van Johan de Witte zelf, namelijk „Big Band dream", gevolgd door Spinning Wheel, Tuxedo Junction, Twelve street rag, TSOP, Sound of three dog night, Pennsylvania 6500, Moonlight serenade, Feeling, Opus One, Love thema from the Godfather, Tiger rag en weer Big Band dream. Dit koffieconcert vindt plaats in de grote zaal van De Speye te Sas van Gent, De toegangs prijs bedraagt ƒ3,- per per soon. KOEWACHT - Aan de be- jaardenschieting in café Oude Molen, namen 32 schutters deel. Uitslag: hoge vogel: G. van Damme uit Koewacht; eerste zijvogel: C. Gijsel uit Koewacht; tweede zijvogel: Ch. Ongenae uit Koewacht; extra hoge vogel: W. Vermond uit Koewacht; grootste aantal (4): Ch. Ongenae uit Koewacht. Zaterdag hield de schut- tersmaatscbappij Nooit Ge dacht een schieting bij J. de Kind, waaraan 30 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vo gel: J. Heijsdijk uit Koewacht; eerste zijvogel: Jac. Chris- tiaansenuit Koewacht; tweede zijvogel: A. Seghers uit Koe wacht; grootste aantal (4): Jac. Christiaansen en R. de Bock, beiden uit Koewacht. aan de zaterdagschietmg bij J. de Guchteneire, georgani seerd door De Sportvrienden, namen 45 schutters deel. Uit slag: hoge vogel: F. Martinet uit Nieuwdorp; eerste zijvogel: A. van Overloop uit Koewacht; tweede zijvogel: C. de Pooter uit Koewacht; grootste aantal (5): A. van Overloop uit Koe wacht. Aan de zondag gehouden schieting, georganiseerd door de schuttersmaatschappij Thuis Weg, bij G. van Rumste, namen 50 schutters deel. Uit slag: hoge vogel: P. van der Steen uit Koewacht; eerste zij- (Van een onze correspondent) SAS VAN GENT - Vorige week hielden de CSM-perso- neelsvereniging en de secties sport en reizen een gecombi neerde jaarvergadering in de kantine van dit Sasse bedrijf. Hierbij bleek dat de vele voor bije activiteiten ruim in de be langstelling hadden gestaan. Ook het nieuwe seizoen be looft weer heel wat goeds en ziet er voor de maand maart als volgt uit: 9 maart dropping, 15 maart fondue-avond voor de dames, 17 maart eerste vis wedstrijd m de Westerschelde, 30 maart prijskaarting. De periodieke voorzitters verkiezing bracht geen veran deringen, zodat R. Marquinie de komende drie jaar voorzit ter blijft van de personeelsver eniging en de sectie sport. G. van Moeren blijft voorzitter van de sectie reizen. Na afloop van de zeer gea nimeerde en drukbezochte vergadering werd een prijs kaarting gehouden. Van de 44 deelnemers werden de eerste 6 plaatsen bezet door: 1. L. Wegink, 2. A. van Bambost, 3. mevrouw Geerinck, 4. me vrouw Van Bambost, 5. M. Vervaeck, 6. A. Plasscbaert. De poedelprijs viel in de onfor tuinlijke handen van mvrouw Bosman. Collecte - In de week van 12 tot 18 maart houdt het Natio naal Rh'euma Fonds een col lecte in Sluiskil. De gelden zijn bestemd voor het verzorgen van reizen van reuma-patiën ten. (Van onze correspondente) KLOOSTERZANDE - In de Krokodilbar te Kloosterzande was het dinsdagavond al even lente. Vier fleurige dames mannequins toonden er onder grote belangstelling lichte en luchtige voorjaarsmode. De show werd verzorgd door Li lian's Mode (eigenaresse Lilian Eggermont). Er waren verder sieraden en accessoires van Foto Piessens en make-up van Ine Fassaert uit Hulst. Bloe- menhal De Honte bracht het voorjaar mee met de bloem- versiering en Peter Hogaart verzorgde een onafgebroken muziekprogramma op het electronisch orgel. Wintertruien, broeken en warme jassen zullen hopelijk langzamerhand opgeborgen kunnen worden en plaats ma ken voor japonnen, die op de zon zijn afgestemd. Japonnen in soepele breisels of in koele stoffen als combinaties van acryl, linnen en katoen, laag uitgesneden op de rug om luxueus te zonnen op een ter rasje. En doe dan eens het ceintuurtje om de hals of bindt het om het haar, adviseert Li lian's Mode als zomergrapje. Het silhouet van de japon nen wordt smaller, als over gang naar de rechte rok, bij Lilian's Mode. De kleuren zijn licht, veel wit is aanwezig, la vendel en een nieuwe kleur: fraise. Wat grappig is, is een felle kleurverwerking in schuingenomen streepdessin op een witte, of, heel opval lend, op een zwarte onder grond. Om het smal silhouet te breiken bij de japonnen, wordt er veel gewerkt met een inge- rimpelde taille, genaaid op elastiek. De mouwtjes zijn enigszins wijd, soms met een omslag, wat een sportief effect geeft aan de overigens merendeels vrouwe lijke kleding. Helemaal nieuw is de „Parijse stijl". Zet een klein dopje op het hoofd, trek een zachtgele japon aan, met verbrede schouders (met schoudervulling) en een slui ting, die verdwijnt in een dub bele plooi en geniet zo elegant mogelijk van de zon. HANNEKE MOUWS Ben van de voorjaarsmodellen. vogel: A. Ringoot uit Sinaai; tweede zijvogel: R. de Smet uit Moerbeke; grootste aantal (6): L. Ringoot uit Sint Pouwels. Aan de zondag gehouden schieting bij J. de Kind, namen 40 schutters deel. Uitslag: jo de Waal uit Koewacht liet een staaltje van zijn schutters- kwaliteiten zien door in vijf ronden de hoge vogel en de beide zijvogels in de wacht te slepen; grootste aantal (5): A. de Caluwe uit Koewacht. HULST - Aan de maandag- schieting gehouden in café W. Blommaert namen 42 schut- ters deel. De uitslag: hoge vo- gel P. Pauwels Kloosterzande, eerste zijvogel L. de Wilde Hulst, tweede J. de Waal Koe wacht, meeste vogels (vijf) A. van Bellegem Antwerp en en L. van Landegem Clinge. HENGSTDIJK - Aan de bejaardenschieting in café P. van Dijk namen 39 schutters deel. Hoge vogel J. Lauwers Ter hole, eerste zijvogel P. de Rooy Vogelwaarde, tweede P. Vonk Vogelwaarde. Meeste vogels (vier) E. Warrens Groe nendijk. SINT JANSTEEN - Aan de schieting op de liggende wip in zaal Bidoges namen 50 schut ters deel. Hoge vogel en eerste zijvogel E. de Backere St. Jan steen, meeste kleine vogels (vier) J. Boogaert Heikant (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN - Het inmid dels bijna beruchte kruispunt bij garage Voet in Terneuzen (invalsweg Axelsestraat) wordt in de nabije toekomst beter beveiligd. Er komen on der meer stoplichten, opstel stroken en een bredere mid denberm. Ook zit een reconstructie in de pen van het gecompliceerde wegennet vlak in de buurt van het kruispunt. Dat is het re sultaat van een speciale studie van het bureau Van Hasselt en De Koning. Het gemeentebe stuur had daartoe opdracht gegeven omdat op het kruis punt veel ongelukken gebeu ren en de doorstroming van het verkeer te wensen overlaat. Waarschijnlijk kan eind dit jaar worden begonnen met de reconstructie. (Van onze correspondente) TERHOLE - In het dorps huis van Terhole vond vrijdag de feestelijke afsluiting plaats van de cursus algemene vor ming agrarische vrouwen. Aanwezig waren de 24 cursis ten van de KVO kring Hulst, met hun echtgenoten, mejuf frouw Cox uit Tilburg, de do centen en echtgenotes, kring voorzitster mevrouw De Win ter en afgevaardigde van de Stichting Agrarisch Welzijn, de heer Volleman. Allen wer den van harte welkom gebeten door mevrouw Verschuren, cursusverantwoordelijke. De afgesloten cursus bevatte 20 lessen, waaronder 6 lessen „maatschappelijk inzicht", 12 lessen .specifieke beroepsvor ming" (onder meer samenwer king in de landbouw, struc tuurmaatregelen voor land- en tuinbouw, financiële regelin gen in het agrarisch gezin en zovoorts) en-2 lessen „culturele vorming". Aan de hand van vragen vond er een evaluatie gesprek plaats onder leiding van mejuffrouw Cox. Mevrouw De Winter deelde namens het centraal bestuur van de KVO de getuigschriften uit, vergezeld van een attentie en een woordje over de ruime deelname van de leden van de kring Hulst aan de cursus. Na wederzijdse woorden van dank en het aanbieden van een ca deau aan mevrouw Verschu ren, luisterden enkele cursis ten de avond op met een zelf gemaakt lied en gedicht en een collage. (Van een onzer verslaggevers) KNOKKE - In' de heilig Hartkerk in Knokke vindt zondag 11 maart een concert plaats door koor en orkest van het koninklijk muziekconser vatorium te Brussel. Er worden werken ten ge hore gebracht uit de Barokpe riode, onder meer de Marcus- Passion van R. Keiser. Het concert begint om 20 uur. De organisatie is in handen van de BRT in samenwerking met het concertenfestival Knokke et! het Brussels conservatorium

de Stem | 1979 | | pagina 21