Mara, Fern, Has en Pink naar Hulst Noorse komedie in Vlis- singen Gents theater brengt stuk van Tsjech Vaciae Havel „PRACHTHOTEL" IN DE HALLE Muziekevenement Middelburg rond Xenakis op NOS-radio 0=aÖQ®®®[n] Films in België Barok muziek in Goes vrij in zeeland* Het Hulster gemeenschapscentrum Den Dullaert herbergt vrijdagavond het meestbesproken toneelstuk uit het lopend theaterseizoen: het vrouwenblijspel Mara, Fern, Has en Pink. Het stuk gunt het publiek een kleurrijk kijkje in het eigen tijdse leven van vier vrouwen, samenwonend op een flat. De speelsters: Willeke van Ammelrooy, Jes Vriens, Judith Hees en Germaine Groenier. Het blijspel voert hen ten tonele als vier zelfstandige vrouwen, worstelend met maatschappelijke ontwik kelingen en relaties om het hoofd boven water te kunnen houden: De strijdbare Fem, die na het vertrek van haar vriend steeds verder afdrijft van het welgestelde krin genmilieu waaruit ze af komstig is. De gescheiden Mara, treurend om de kin deren, die door vaderlief zijn meegenomen. Has als ver pleegster, die haar biolo- giestudie bekostigd door als call-girl te opereren. Pink, die zich wars van alle problemen met mannen in de subcultuur van de yoga en macrobiotiek onderdompelt. Het blijspel, geschreven door de Engelse Pam Gems, ging in 1974 in première en werd door de Engelse pers zeer kritisch ontvangen. Maar het trok maanden achter elkaar uitverkochte zalen. De Ne- Het Gentse theater Verti kaal brengt het toneelstuk Audiëntie - Vernissage, van de Tsjech Vaciac Havel, Ha- vel is één van de kopstukken rond „Charta 77", een mani fest tegen het regime in Tsje- choslowakije. In zijn werk laat Havel zien hoe gewone mensen, onder invloed van een autoritair regime, zich in alle mogelijke bochten en kronkels wringen. In Au diëntie is dat een directeur van een fabriek die tracht een in ongenade gevallen to neelschrijver om te kopen: hij biedt hem een goed baan tje... in ruil voor een avondje stoeien met een actrice. In Vernissage gaat de toneel schrijver naar de opening van de nieuwe flat van zijn vrienden Vera en Michaël. Schijnbaar zijn deze vol maakt gelukkig. De opvoe ringen zijn telkens om 20.15 uur in theater Vertikaal, Teaterstraat 33, Gentbrugge. De speeldata zijn: 7, 10, 14, 16, 17, 21, 23 en 24 maart. Inlichtingen: 09-3291309695 van ma. tot vr. tussen 16.00 en 19.00 uur. derlandse critici reageerden van welwillend tot enthou siast toen het blijspel hier begin oktober in première ging- Schrijfster Pam Gems: „Ik wil laten zien hoe sommige vrouwen nu leven, tegen ge mechaniseerde achtergron den, geïsoleerd in- hoge flat gebouwen, eerder gescheiden dan hun moeders, reagerend op het hedendaags commer cieel geweld. De voorstelling, die op touw is gezet door UIT in Zeeuwsch-Vlaanderen be gint om 20.00 uur. Er waren gisteren nog ongeveer twee honderd kaarten verkrijg baar. evei e Vrijdag 9 maart Vlissingen: Zuidelijk toneel Globe met De Stier en de Maagd. Komedie. Vestzaktneater 20.30 uur. VSC Vrijdag 9 maart Hulst: Vrouwenblijspel Mara, Fem, Has en Pink. Den Dullaert. 20 uur. Zaterdag 10 maart Middelburg: Rock-concert Rolling Thun ders. Jongerencentrum Midgard. 21 uur. Zaterdag 10 maart Goes: Goese Operettevereniging met ko mische opera Banditenstreiche. Prins van Oranje. Zondag 11 maart Goes: Koffieconcert met barokmuziek van Quadro Hotteterre. Lunchcafe Stadhuis. 12 uur. Zondag 11 maart Middelburg: Muzikaal evenement rond Ian nis Xenakis. Kuiperspoort 15.30 uur. Maandag 12 maart Middelburg: Publiekstheater met Drie Zusters. Uitverkocht. Dinsdag 13 maart Terneuzen: Orgelconcert Jo Ivens. Gróte Kerk. 20 uur. Dinsdag 13 maart Axel: Prachthotel, blijspel met o.a. Luc Lutz en Simone Rooskens. 20 uur. Woensdag 14 maart Middelburg: Schrijversavond met Frans Kellendonk. Jongerencentrum Midgard. 20.30 uur. Vrijdag 16 maart: Middelburg: Jazzconcert Willem van Manen Kwintet. Kuiperspoort. 20.30 uur. Vrijdag 16 maart Zierikzee: Amsterdams Philharmonisch Or kest o.l.v. Anton Kersjes. Concertzaal. 20.00 uur. Vrijdag 16 maart Hulst: Zeeuws jeugdorkest. Den Dullaert. 20 uur. Zaterdag 17 maart Terneuzen: Komedie Bedden met Dimitri Frenkel Frank en Liesbeth List. Zuidlandtheater 20.00 uur. Zaterdag 17 maart Goes: Goese Operettevereniging met ko mische opera Banditenstreiche. Prins van Oranje. Zaterdag 17 maart Middelburg: Franse muziek door Ferenc Hutyra (fluit) en Leen Broekert (piano). Zondag 18 maart Kloosterzande: Koffieconcert Thomas Ma gyar (viool) en Willem Hielkema (piano). Herv. Kerk. 13.00 uur. Zondag 18 maart Vlissingen: Sherry concert Marjol Flore Show 2. Vestzaktheater. 16.30 uur. Maandag 19 maart Middelburg: Java. Magie en Mysterie van masker en dans. Schouwburg 20.00 uur. Vrijdag 9 maart Antwerpen: Middagconcert met de Neder landse Thijs van Leer. 12.40 uur I.C.C. Germaine Groenier, Jes Vriens, Willeke van Ammelrooy en Judith Hees als Fem, Has, Mara en Pink naar Hulst. BERGEN OP ZOOM Luxortheater - 18.45 en 21.15 u: Grease a.l., 23.30 u: Sex-avonturen van een hos pik. 16 j. Roxytheater- 18.45 en 21.15 u: Even en oneven, 12 j. 23.30 u: Hoe meer hoe beter. 18 j. Stichting Etcetera - Mol straat 10a. Tent. gewassen tekeningen en aquarellen van Ad Merkx. Geop.: ma. t mdond. 13.30-17.00 u.: vrij dag. 13.30-18.00 en 19-21 u.: zat. en zon. 13.30-18.00 uur. (t/m 25 maart). Galerie Valckesteyn - Koe- voetstr. 23, schilderijen, te keningen en poëzie van Bob Powers. Geop.: vrijd. 14-17 en 19-21 u.: zat. en zon. 14-17 u. (t/m 25 maart). Stadhuis - Grote Markt. Kunstwerk van de maand door mej. J. Rutten uit B.o.Z. Geop.: maand, t/m vrijd. 9-12 en 14-17 uur (t/m 31 maart) Markiezenhof - Steenberg- sestr. „Honderd jaar kunst uit eigen bezit" (t/m 9 juni) GOES Grandtheater - 20 u.: Aas gieren vallen aan. 16 j. 23 u: Zwoelige vakantie. 16 j. Jon gerencentrum de Kaai - 10-16 u: Project mensen zonder werk. Museum voor Zuid- en Noord-Beveland. - Singelstr. 13 „Het gebeurde op de Grote Markt in de jaren 1880-1940". Geop. di. t/mza. 10-12 en 13.30-17.00 u. (t/m 31 mei). HULST De koning van Engeland - 20 u.: Jaws 2.12 j. 20 u.: Force 10 from Navarone. 12 j. 20 u.: Een vrouw als Eva. 16 j. 22.15 u.: Sex-lekkerbekken 18 j. Luc Lutz en Simone Rooskens in Prachthotel" Liefhebbers van het blijspel kunnen dinsdagavond in Axels cultureel centrum De Halle terecht. De nationale produktie „Prachthotel" wordt er dan voor het voetlicht gebracht. Het blijspel is geschreven door Neil Simon en de spelers zijn door Simone Rooskens, Marja Huynen, Ad Hoeymans en Mendel de Boer. Het toneelstuk voert de toeschouwers naar de bruidssuite van een statig hotel. Het appartement blijkt niet alleen meer gebruikt te worden door pasge trouwde stelletjes, maar voor liefdesaffaires van een een wat minder pril allooi. Er spelen zich uiteenlopende affai res af, pijnlijk, pikant of kluchtig. Eigenlijk weet niemand ervan af, behalve misschien de kelner. Prachthotel laat drie momenten zien uit het bestaan van de bruidssuite. Drie verschillende situaties, waarin drie verschillende paartjes betrokken zijn. Met dat verschil dat het elke keer Luc Lutz en Simone Rooskens betreft. De voorstelling be gint dinsdagavond om 20 uur en is georganiseerd door Uit in Zeeuwsch-Vlaanderen. ln het Middelburgse Kui- perspoorttheater staat zon dag de controversiële wis kundig aandoende muziek van de Griekse eigentijdse componist Xenakis centraal. Jeugd en Muziek Zeeland heeft een gevarieerd gezel schap muzikanten bij elkaar weten te brengen, die dan een viertal composities spelen van de Griekse musicus, aan wie in Middelburg al eerder een compleet festival werd gewijd. Het hele gebeuren, dat om 15.30 uur begint wordt ove rigens rechtstreeks uitge zonden door de NOS%RA- DIO ZODAT OOK DE THUISBLIJVERS ER WAT VAN KUNNEN MEENE MEN. Xenakis zelf zal ook van de partij zijn en zijn be wonderaar, de pianist Geof frey Madge, drukt evenals tijdens het festival weer een belangrijk stempel op de mu ziekuitvoeringen. Onder zijn leiding voert een Belgisch- Nederlands ensemble voor het eerst Xenakis werk Epei (1976) uit, een muzikaal vlechtwerk geïnspireerd op Byzantijnse gezangen. Madge heeft ook de leiding in handen bij de uitvoering van Eonta (1964) door het Belgisch blaaskwintet. De Duitse slagwerker Toni Roe der zal een reprise ten beste geven van van Psappha (1975), waarmee hij eerder in Middelburg groot succes boekte. Met de hoboïst Frank van Koten speelt hij ook Dmaathen (1976). Het programma begint met een compositie van de En gelsman Brian Ferney hough: de Coloratura (1966), ge speeld door Frank van Koten en Geoffrey Madge. Het eve nement werd op touw gezet in het kader van het Bel gisch-Nederlands Cultureel Verdrag. Een dag eerder wordt hetzelfde programma gebracht in Utrechts nieuwe en al omstreden muziekcen trum Vredenburg. De Griekse componist Xe nakis DE KLINGE Zaal Rene de Moor- 19.45 u.: schieting. MIDDELBURG Zeeuws Kunstenaarscen trum - Molstr. 13. Wim Be- tenhausen. Sipke Huijsmans, Dies de Jong, Henk de Loop- er, Benno Randolfi, Ad Tim mermans en Leo van Vugt exposeren hun werk. Geop. di t/m vrijd. 10-12 en 14.30-17.30 u. woe. en vrij. ook van 19-21.30 u. zat. 9-12.30 en 14-16 u. (t/m 9 maart). Rijksarchief - St. Pieterstr, 38. axp. „Unie van Utrecht", grondslag van de Nederlandse staat. Geop. ma. t/m vrijd. 9-12.30 en 13.30-17 u. zon.- en feestd. gesl. (t/m 31 maart). OOSTBURG Ledeltheater - 20 u: Moord op de Nijl. a.l. TERNEUZEN Luxortheater 1 en 2 - 20 en 22.30 u.: Jaws 2. 12 j. 22.30 u.: L' Homme qui aimait Les femmes. 16 j. 20 u.: Moord op de Nijl. 12 j. Koffiehuis Galerie Artikhof - Schoolweg 4, tekeningen, houtsneden van Luc Willem uit Breskens, geop. dag. 8-18 u. zond. gesl. (t/m 31 maart). Terneuzens Museum, - Exp. „Het hemels prentenboek". Geop. di. t/m za. 14-17 u. (t/ m 9 april). VLISSINGEN Alhambratheater 1-20 u.: Ben Hur. a.l. Alhambra theater 2 - 20 u.: De avontu riers. 16 j. ANTWERPEN - Internatio naal Cultureel Centrum: Heat van Andy Warhol. Warhol drijft hier weer de spot met „beroemde" mensen: een ou der wordende filmster en haar dochter wedijveren om de gunsten van passieve, vergeten „kinderster". Di. 13 maart om 20.00 uur. Toegang gratis. GENT - Studio Skoop. North by Northwest van Al fred Hitchcock. Dit keer geen echte thriller, maar een „co medy" thriller, zoals Hitch cock het zelf noemde. Van vr. tot do. telkens om 20.00 uur. Andrei Roehlov. Deze film gaat over het leven van een van de meest begaafde „Iko- nen"-schilders: Andrei Roeblov. Hij leefde in het ge welddadige tsaristische Rus land van de veertiende eeuw. Van vr. tot do. telkens om 22.30 uur. Herz aus Glas van Werner Herzog. Herzog heeft altijd al een film willen maken over „collectieve waanzin" Herz aus Glass speelt zich af in een Beiers dorpje. Alle acteurs ac teren onder hypnose, een zeer eigenaardige film. Van vr. tot do. telkens om 19.30 uur. Heureux comme un Bébdans L'eau. Een documentaire over de „geweldloze bevalling", gefilmd vanuit respect voor zowel de moeder als het kind. Van vr. tot do. telkens om 22.00 uur. In het Goesse lunchcafé Stadhuis klinkt komende zon dagmiddag oude barokmu ziek. Het ensemble Quadro Hotteterre verzorgt er dan een koffieconcert met werken uit de 17de en 18de eeuw, afkom stig uit Italië, Engeland en Frankrijk. Quadro Hotteterre is af komstig uit de Randstad en wordt gevormd door Kees Boeke (blokfluit), Walter Moller (violoncel), Walter van Hauwe (blokfluit) en Bob van Asfiteren (clavecimbel). Het gezelschap belooft het publiek te confronteren met een persoonlijke en vrijmoedi ge benadering van het oeuvre. Er worden werken gespeeld van Rebel, Forqueray, Turini. Gabrielli, Giamberti en Me- rula. De Franse muziek is met name afkomstig uit het begin van de 18e eeuw en wordt ge speeld op blokfluiten met een genuanceerd, ingetogen ka rakter. De Italiaanse muziek is gecomponeerd in het begin van de 17de eeuw en wordt vertolkt op sopraaninstrumenten. Virtuositeit en spirit zijn hier de karakteristieken. Het kof fieconcert begint om 12 uur en is op touw gezet door Beve- lands samenwerkende cultu rele instellingen. VLISSINGEN - Het Zuide lijk toneel Globe brengt vrij- dagavond een Noorse kome- die, De Stier en de Maagd, in het Vlissings vestzaktheater, «et stuk is geschreven door Knut Faldbakken en stelt de traditionele verhoudingen tussen man en vrouw op een simpele en humoristische manier ter discussie. Het verhaal gaat over het ener gieke Stier-meisje Lillian, die het rustig voortkabbe lende leven van de Maagd- jongen Freddy tijdens een lo geerpartij danig in de war schopt. De spelers: Teuntje de Klerk, Johan Leijsen en Allard van der Scheer. Aan hang van de voorstelling 40.30 uur. De samenwerken de Vlissingse Culturele Or ganisaties hebben de voor stelling op touw gezet. Donderdag 15 maart Antwerpen: Middagen van de poèzie: Clara Eggink: „Jaques Bloem, herinneringen. 12.30 uur I.C.C. 15, 16 en 17 maart Antwerpen: Nederlands Hoop. Cabaret. 20.15 uur. Provinciaal Centrum Arenberg. tel: 09/32.31.32.85.23. (op werkdagen van 11.00 tot 16.00 uur). Dinsdag 13 maart Gent: Indische Dans en Muziek door Miss Alarmel Valli, begeleid door drie muzikanten. 20.30 uur Zwarte Zaal (akademie) telef.: 09/32.91.23.52.31. kantooruren. 8,9,10 en 11 maart Gent: Chez Nous: drama. 20.00 uur Konink lijke Nederlandse Schouwburg, (op zondag voorstelling om 15.00 uur). 8,9 en 10 maart: Gent Macbeth. Spektakelstuk. 20.15 uur Are na theater. 8,9 en 10 maart Gent: Kaspar. Met Julien Schoenaarts. 20.00 uur Arca-theater. Za. 10, wo 14 maart Gent: Audiëntie-Vernissage, drama, 20.15 uur Theater Vertikaal. Geoffrey Madge speelt Eonta

de Stem | 1979 | | pagina 17