L! 50.- i Fonteinen Wenen in stadhuis van Hulst voor do - °E sTEM VAN vrijdag 9 maart 1979 IEL IW" Hulster dames houden tentoonstelling in Den Dullaert Eerste avond van vrouwen-soos werd druk bezocht Axeler Ambacht keurt grondruil goed EHBO-wedstrijd in Heikant DEALER. ROECK WERKSTER KJiV /L41VS Koewacht I HePfer en wethouders van 1 ontenisse zijn van plan om de I an lng 'angs de Hengst- f'jkse Kerkstraat op korte I mrrtll'n 'e vernieuwen. De bo- I tb"i3811 de westzijde zullen 1 li vervangen worden I aaÜli Acacia's. De bomen I var °°stzijde komen dan te I r, ,Uders 7ullen bekijken of l verandering van de I ^rkeerstrook en de verbete- I ]v'AVan Bet voetpad langs de j Wt«touSerdsehbeUhh^meeSter e" Hulst Heikant Groot Hulst Kloosterzande Graauw Axel GOA opent hengels— seizoen N. Namen Informatie avond over Heikant ZEER BELANGRIJKE VERGADERING GEMEENTE OOSTBURG!!!!! Welfare - werk tentoonstel - ling in Terhole Data voor jacht op houtduiven streek hoeveel leuwe 'n zeer ïggereert. lat 25 '600 iweg 5 |)1150-96568 )ERHOUD. i-RESTAURANT Clinge Hengstdijk I &fpt iw worden begonnen. IN KOEWACHT: V olksdansgroep Hava Naguila in Lamswaarde 'y ehalve in de winterperiode, esloten. Imiddag per week. Igenlaan 25, Terneuzen, tel. r ïr';É* Carina 1SOO 2-deurs De Oostenrijkse beeldhouwer Hans Muhr. (Van een onzer verslaggevers) HULST - Het Hulster gemeentebestuur presenteert binnenkort een bijzonder project op het gebied van de beeldende kunst. Het haalt dan de Weense beeldhouwer Hans Muhr naar Hulst, die zich samen met de sociaal-psycholoog Manfred Pawlik heeft gestort op de vervaardiging van als fonteinen functionerende steensculpturen. De resultaten van hun arbeid wordt tussen 17 maart en 17 april in en rond de burgerzaal van het Hulster stadhuis tentoongesteld. Verenigingsleven - Binnen het Clings verenigingsleven wor den activiteiten ondernomen om de opengevallen bestuurs functies weer bezet te krijgen. Zo komt het bestuur van de fanfare Weldoen Door Ver maak zaterdag bijeen om te bekijken welke kandidaten zullen worden voorgedragen voor de voorzitterszetel. Wan neer het bestuur daarbij tot besluiten kan komen volgt zo spoedig mogelijk een leden vergadering waarop een voor zitter gekozen kan worden. De volleybalvereniging zal eind maart een ledenvergadering houden. Voorzitter H. Suij legt dan officieel zijn voorzitters hamer neer en de leden kunnen daarop meteen een nieuwe voorzitter kiezen. Het ge mengd koor te Clinge heeft in middels een opvolger gevon den voor dirigent P. Pundert, die ontslag nam. Het betreft de heer J. van Vlieberghe uit Clinge. Prijskaarting .In het clubge bouw van de vv Clinge werd een prijskaarting gehouden. 1. J- de Block, 2. G. van Roeyen, 3. P. Jonkers, 4. R. van de Bran den. 5. P. Vermeulen, 6. F. de Koek, 7. F. Seghers, 8. J. Dan- kaert, 9. L. Smet, 10. F. Bonte. Bejaardenbal - De r.-k. Be jaardenbond Koewacht houdt dinsdag 20 maart een dans avond voor de leden in het pa- ttonaat. Ook de leden van de r.-k. Bejaardenbond uit Axel ajn daarbij welkom. De aan vang is 20.00 uur en de toe gangsprijs vijf gulden per persoon. De muziek wordt ver zorgd door het orkest Walther Seghers uit Stekene. f Geslaagd - Aan de katholie ke universiteit van Nijmegen slaagde de heer Eric van Damme uit Koewacht cum .de vo°r het doctoraal exa men wiskunde. Bejaardenhulp - De Koe- I *ochtse r.-k. Bejaardenbond I ®eft de leden op woensdag 14 I 5aar'Bulp Bij het invullen van belastingformulieren. Vanaf legen uur 's ochtends is dan een consulent van de belas tingdienst in het patronaat I aanwezig om de bejaarden met raad en daad bij te staan. Be- jaarden die van deze service f ™uik willen maken, dienen bctl van tevoren bij het be- I stuur op te geven. Woonomgeving - Burge- «Ju burgemeester en v.nog dit van Barwei is een bedrag I Ear, gulden gemoeid. I to,nn!.n ander blijkt uit ant- ODvr hebben gegeven I agen in de gemeenteraad. Initiatiefnemer van het pro ject is de Hulster voorlich tingsambtenaar D. Hollaardt, die met de voortbrengselen van de twee Oostenrijkers kennis maakte tijdens een tentoon stelling in Amsterdam. Tijdens die tentoonstelling waren de fonteinen voor het eerst in Ne derland te zien. Speciaal voor Bridge - De bridgeclub Hulst speelde in Den Dullaert een competitiewedstrijd. De uitslagen: A. lijn howell 8 met gem. 84: 1. en 2. de heren Reu- nis-d'Hondt en het echtpaar Borm 94 punten, 3. de heren Snuverink-Burggrave 92 punten, 4. dames Vroome- Aronson 91 punten,, 5. me vrouw Molenaars-de heer Plag 81 punten. B. lijn howell 10 met rusttafel: 1. dames Hillige- Kint 93 punten, 2. echtpaar Nijenhuis 88 punten, 3. dames Stolte-Sonius 75 punten, 4. mevrouw De Kort-de heer At kins 73 punten, 5 en 6. gelijk: mevr. De Booij-de heer Mel- chers en de dames De Boer- Smulders 72 punten. C. lijn howell 10 met een gem. van 108: 1. echtpaar Bakx 134 punten, 2. mevrouw Wendels- deheer De Booij 129 punten, 3. de heer Gerres-de heer De Maat 119 punten, 4. de heer Wendels-mevrouw Van Es- broek 117 punten, 5. dames Van Akker-Kalmthout 109 punten. Trimclub - De trimclub Hei kant hield in het gemeen schapscentrum 't Heike een al gemene ledenvergadering. Er werd besloten dit jaar 37 clu- britten te houden tussen zon dag 11 maart en zondag 28 oktober. In clubverband neemt men deel aan verschillende toertochten en ook de Mergel landroute wordt dit seizoen weer gereden. Verder zet men weer twee fietstochten op touw waaraan iedereen kan deelne men. Het gaat om een een daagse tocht op 10 mei en een tweedaagse op 9 en 10 augus tus. De heer J. Thuij werd ge kozen tot de nieuwe penning meester. Hij volgt de heer G. Triest op, die zich niet meer herkiesbaar stelde. Het be stuurslid G. van Overmeeren werd herkozen. Voorzitter Olieslagers bracht bijzondere dank aan de heer Th. Weemaes voor de hulp die hij de trimvlub biedt. Ruige toepers - De topbil- jartclub De Ruige Toepers hield de jaarlijkse teerdag in het clublokaal bij Th. de Block-van Troost. Na een di ner werden gezelschapsspelen gedaan zoals tritsen, biljarten, kaarten, pieren en sjoelen. Het eindklassement daarvan is: 1. J. Leenknecht 211 pnt., 2. A Bogaert 199, 3. W. Janssens 193, 4. Th. de Block 189, 5. W. Martens 187. KVO - De KVO-afdeling Heikant is op donderdag 8 maart begonnen met een cur sus broodbakken, broodbeleg gen en verwerking van oud brood. De cursus bestaat uit vier lessen. De volgende lessen worden gegeven op 15, 22 en 29 maart. Op woensdag 14 maart brengen de KVO-dames een bezoek aan een modeshow te Vogelwaarde. Men reist per bus. Op zaterdag 17 maart houden ze de jaarlijkse feest avond in 't Heike. Ook de echt genoten zijn daarbij welkom. Men begint dan met een eten tje. Daarna zorgt het Jumbo orkest voor dansmuziek. Ook wordt een loterij gehouden. Hulst komt nu voor de tweede keer een collectie naar Neder land. De sociaal-psycholoog Manfred Pawlik heeft de ex positiemogelijkheden in Hulst al verkend en was er erg en thousiast over, zegt voorlichter Hollaardt. De steensculpturen van Hans Muhr variëren sterk in afmetingen. Sommigen zijn ontworpen om ze midden in een landschap te plaatsen, an deren voor steden en dorpen en er zijn ook fonteintjes voor in de huiskamer en op het bureau. De mogelijkheid bestaat dat niet alleen het stadhuis, maar ook de stadhuistuin als expo sitieruimte gebruikt zal wor den. De tentoonstelling zal niet alleen kant en klare fonteins culpturen laten zien, maar ook ontwerpschetsen. De finan ciering van het geheel vindt volgens de heer Hollaardt plaats uit het normale ten toonstellingenbudget van de gemeente. De tentoonstelling wordt op 17 maart om 16 uur geopend door een medewerker van de Oostenrijkse ambassade in Den Haag. Beeldhouwer Hans Muhr (45) hoopt met zijn fonteins culpturen de kwaliteit van het menselijk bestaan te verbete ren. Hij probeert er het water als wezenlijk element van het leven mee terug te brengen naar steden, in gebouwen en op werktafels. De fonteinsculp turen zijn bedoeld als ontmoe tingspunt, waar sociale con tacten en geestelijke ontspan ning gestalte kunnen krijgen. Sommige sculpturen functio neren ook als luchtbevochtiger in droge ruimtes of als zuive- ringsinstallatietjes voor stof en rook. Hans Muhr begon zijn maatschappelijke loopbaan als leraar wiskunde en licha melijke opvoeding. Vakbe weging - De leden van het NKV en het NVV in de ge meente Hulst kunnen zich voor hulp bij het invullen van be lastingformulieren niet, zoals aanvankelijk werd meege deeld, tot verschillende ka derleden wensen. De leden, die zich eerder lieten helpen, kun nen zich opnieuw tot de heer J. van de Voorde wenden. Dege nen, die zich voor het eerst om hulp bij de vakbeweging wil len wenden, kunnen terecht bij de heer B. Warnier, Tivoliweg 44, telefoon 01140-4715. Vrouwenraad - De vrou wenraad Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen houdt zich mo menteel met verschillende ac tiviteiten bezig. Zo is men van plan om de regionale informa tiedagen over het project open- school te bezoeken Verder is het algemeen bestuur van de St.-Niklaas vrouwenorgani satie uitgenodigd voor een kennismakingsbezoek op 10 mei. De vrouwenraad is ook betrokken bij het opzetten van een VOS-cursus in Hulst. Namens de Zeeuwse vrou wenraad heeft mevrouw P Aronson-Gobitz onlangs een bedrag van 250 gulden over handigd aan het bestuur van de nieuwe peuterspeelzaal in Graauw. Het geld is afkomstig uit de opbrengsten van de Zeeuwse collecte. De voor lichtingsdagen over en voor doven en slechthorenden, die de vrouwenraad vorig jaar op touw zetten, hebben een per manent contactadres opgele verd. Mevrouw Pieters, H. Casimirlaan 27 in Hulst (tele foon 6028) heeft namelijk be schikbaar gesteld om zich met vragen en problemen op dit terrein bezig te houden. De fonteinsculpturen van Hans Muhr en Manfred Pawlik zijn bedoeld als middelpunten van sociale zaken en geestelijke ont spanning. Nachtrally - Vrijdag 9 maart vindt voor de derde maal de „Nacht van de Monkey" plaats. Deze nachtrally waar iedereen aan mee kan doen, wordt georganiseerd door de FC Monkey. Er zal over een afstand van ongeveer 45 kilo meter gereden worden in de omgeving van Kloosterzande. Onderweg zullen verschillende opdrachten uitgevoerd moeten worden. Vanaf 20.30 uur kan worden ingeschreven in de Monkeybar. De gemiddelde snelheid is 15 kilometer per Dansavond - In het Graauwse tafeltenniscentrum wordt za terdag 10 maart een dans avond gehouden. De opbrengst is voor de tafeltennisclub. Het dansorkest The Jumbo's zorgt voor de muziek. De aanvang is 20.30 uur. Bejaardenwerk - In het be jaardendienstencentrum Tref punt te Axel vindt komende woensdag een zangavond plaats. Daarbij zullen optre den het gemengd koor „com nu met sang" uit Biervliet, het bejaardenkoor uit het Tref punt, en het zangduo Meeusen - De Kraker. De aanvang is half acht. (Van onze correspondent) AXEL - De hengelaarsver eniging Geduld Overwint Alles (GOA) opent zaterdag 10 maart het nieuwe seizoen met een zeehengelwedstrijd. Deze wordt gehouden in de Westerschelde nabij de buurtschap De Griete. Gevist wordt er van 11 tot 14 uur. Expressiewedstrijd - De Stichting Carnaval De Mollen te Nieuw-Namen hield tijdens de carnaval te Nieuw-Namen voor de leerlingen van de la gere school weer een expres siewedstrijd. De prijswinnaars in de eerste klas l.Thierrt On- gena, 2. Marian Bolssens, 3. Mariska Kerckhaert. Tweede klas: 1. Mark Bruyneel, 2. Hei di Bousson, 3. Mario Ver- meirssen. Derde klas: 1. Frank Anton, 2. Katinka Braem, 3. Danny Goossens. Vierde klas: 1. Jo v.d. Heyden, Anja Rob- brecht, 3. Ilse Boussen. Vijfde klas: 1. Jurgen de Deckere, 2. Peter Bleyenberg, 3. Monique van Dam. Zesde klas: 1. Ro nald de Maeyer, 2. Chantalle van Laere, 3. Sigrid Lockefeer. Prins Mol IV heeft de prijzen overhandigd aan de winnaars. S.V. Schutterij - SV De Schutterij (schietvereniging) die dit jaar het eerste lustrum hoopt te vieren, is begonnen met het zwartkruitschieten. Voor het eerst werden in dis trict IX Zeeland op de banen van de SV Schutterij aan de Statenboomseweg, de dis trictskampioenschappen Zwartkruit percussie revolver, verschoten, omdat het zwart kruitschieten in Nederland nog vrijwel in de kinderschoe nen staat, waren de deelne mers hoofdzakelijk leden van SV De Schutterij. De uitslag: Klasse A nationaal 1979: 1. G. Clemens, Terneuzen 74 punten districtskampioen, 2. E. Wee maes, Kloosterzande 73 pun ten, 3. L. de Visser, Terneuzen 56 punten. Klasse C: 1. Walter van Tienen, Clinge 58 punten, 2. Herman Naessens, Clinge 56 punten, 3. A. Lossie, Goes, 50 punten. (Van een onzer verslaggevers) HEIKANT - De plaatselijke stichting gemeenschapswerk heeft de organisatie op zich genomen van de inspraak over de toekomstnota Heikant. Op maandagavond 19 maart vindt een eerste informatiebijeen komst plaats waarop alle dor pelingen welkom zijn. De in formatie-avond vindt plaats in gemeenschapscentrum 't Hei ke en begint om 20 uur. Het gemeenschapswerk heeft in middels een informatiepakket over de toekomstnota samen gesteld, dat is verstuurd naar het Heikants feestcomité, de Heikantse verenigingen en naar de Heikantenaars, die en kele jaren geleden aan de in spraak over de Hulster toe komststudie meededen. De informatie-avond zou aanvankelijk door het feest comité georganiseerd worden. Achteraf is men daarvan te ruggekomen. In overleg met de heer Z wartelee (gespreksleider van de Heikantse inspraak deelnemers) is de heer J. van Waes bereid gevonden om als nieuwe gespreksleider te functioneren. Tijdens de informatie-avond hoopt men samen met de be langstellende dorpelingen te bekijken hoe het beste vorm kan worden gegeven aan de discussies over de Heikantse toekomstnota. (ADVERTENTIE) Voor u en de inwoners van de In de eerstvolgende raadsvergadering komt de „gebruik- verordening" aan de orde. Hierin gaat men bepalen wat er in de toekomst met uw eigendommen in de Onroerendgoedsector gaat gebeuren. „Dorpsbelangen en Toerisme" wil hierover van te voren graag met u van gedachten wisselen. Denk er om dat het hier gaat om alle panden die in de be bouwde kommen van de Gemeente Oostburg vallen Een pand kan vaak met 10.000 en guldens achteruit gaan in waarde als de „Gebruiksverordening" aangenomen wordt. Weet u dat dit de meest ingrijpende beslissing is geduren de de jaren dat de Gemeente Groot Oostburg bestaat? Kom vrijdagavond 9 maart om halfacht in ,,De Eenhoorn" aan de Markt te Oostburg, in u eigen belang. Op deze discussieavond is iedereen welkom. Fractie „Dorpsbelangen en Toerisme" Oostburg. (Van een onzer verslaggevers) HULST - Een vijftal dames uit Oost-Zeeuwsch Vlaan deren houdt van 15 maart tot 1 april een tentoonstelling van eigen werk in het Hulster gemeenschapscentrum Den Dullaert. Ze exposeren schilderijen, gouaches, collages en teke ningen. De dames, bijna allemaal uit Hulst afkomstig, vol gen al zo'n zes jaar een opleiding op de Academie voor Schone Kunsten te St.Niklaas. Het zijn mevrouw J. Heirbaut, V. Ravels, L. van Lierop en L. van de Wijst. De tentoonstelling wordt op 15 maart geopend door de heer Snuverinck. Aanvang 20 uur. (Van onze correspondent) KOEWACHT - Niet minder dan 50 Koewachtse vrouwen hebben onlangs gehoor gege ven aan de oproep om zich en masse te verzamelen in café Safari in het Belgische Koe wacht. Dit om te bekijken of er een soort vrouwenvereniging opgericht kan worden, omdat daar, blijkens de ervaringen van enkele vrouwen, in Koe wacht behoefte aan is. Zoals wij vorige week al schreven, hebben Gill Kamps, Annie v.d. Sijpt en Ineke Suy de koppen bij elkaar gestoken en hebben een propaganda- actie op touw gezet om geza menlijk iets voor de vrouwen van Koewacht te doen. Hoewel het aanvankelijk in de bedoeling lag te kiezen voor de term „vrouwencafé", be sloot de meerderheid van de woensdagavond aanwezige vrouwen toch voor de bena ming „vrouwensoos". Gill Kamps: „Ach, in feite maakt de naam niet zoveel uit, want de dingen die we willen doen, blijven hetzelfde". Er werden woensdagavond (Van een onzer verslaggevers) AXEL - De algemene verga dering van het Waterschap Axeler Ambacht heeft gisteren het voorstel goedgekeurd om enkele wegen te ruilen met de gemeente Terneuzen. De rui ling gebeurt met gesloten beurs en de weggedeelten bin nen de bebouwde kom moeten onderhouden worden door de gemeente. Het gaat om een ge deelte Reuzenhoeksedijk bij Othene, gedeelten Zaamslag- sedijk en Oude Zeekdijk te Zaamslagveer en een gedeelte Pootersdijk in het bestem mingsplan Spui. Verder draagt men aan de gemeente Terneu zen een gedeelte van de Koe- gorsstraat over, dat naar de vuilstortplaats leidt. Tijdens de vergadering, gis termiddag in De Halle te Axel, werden de agendapunten vrij wel zonder op of aanmerkin gen in een vlot tempo afgehan deld. Tijdens de rondvraag gaf de Axelse wethouder P. Aspers (VVD) het waterschap in overweging om zich naar bui ten toe wat meer bekendheid te geven. Dit zou kunnen door het vertonen van de diaserie „Zui ver water, Zeeuwse noodzaak" op de diverse scholen voor het voortgezet onderwijs binnen het waterschapsgebied. „Daar zitten", zo zei hij, „de toekom stige ingelanden". Dijkgraaf P. van Hoeve verzekerde de heer Apers dat men probeert het waterschap naar buiten toe alle aandacht te geven die maar mogelijk is. (Van een onzer verslaggevers) HEIKANT - In het Heikant's gemeenschapscentrum 't Hei ke wordt zaterdagmiddag een districtswedstrijd voor katho lieke Zeeuwse EHBO-afdelin- gen gehouden. Het evenement wordt georganiseerd door de EHBO-afdeling Sint Jansteen en begint om 14.00 uur. In totaal doen dertien afde lingen mee, waarvan enkelen met meerdere ploegen. In het strijdperk treden de afdelin gen St.-Jansteen, Clinge, Nieuw Namen, Vogelwaarde, Kloosterzande, Lamswaarde, Koewacht, Zuiddorpe, West- dorpe, Sas van Gent, IJzendij- ke, Goes en 's-Heerenhoek. direct al enkele beslissingen genomen, ondermeer dat de bezoeksters van de „vrou wensoos" per avond f 2.50 moeten betalen. Dit om de kosten van de activiteiten te dekken. De dames die ouder zijn dan 65 jaar, hebben recht op een reductie. Voor de open werkgroep hebben zich inmiddels 10 vrouwen opgegeven, maar de initiatiefneemsters verwach ten, dat dit aantal nog groter zal worden. Plannen bleken er voldoende te zijn. Suggesties waren er onder meer op het gebied van spelen, zoals sjoelen, kaarten of bingo, een crèche, de bege leiding van kinderen in de pu berteit en het samen maken van excursies. Voorlopig wordt de vrouwensoos iedere derde woensdag van de maand gehouden in café Safari en is de eerste openbare soos-avond dus op 21 maart a.s. (Van een onzer verslaggevers) TERHOLEN - Het Welfare- werk in Terhole, bedoeld voor bejaarden en alleenstaanden, houdt in het weekeind van 17 en 18 maart de jaarlijkse ten toonstelling. Belangstellenden kunnen de werkstukken, die in het afgelopen seizoen gemaakt werden, dan weer kopen. Ook wordt tijdens de ten toonstelling een loterij gehou den rond de naam van een pop. De bezoekers kunnen verder rekenen op een kop koffie of frisdrank. De tentoonstelling wordt gehouden in het Dorps centrum. Burgemeester M. Somers verricht op zaterdag 17 maart de opening. De bezoe kers kunnen zaterdag tussen 14 en 18 uur een kijkje komen nemen en op zondag tussen 11 en 12 uur en tussen 14 en 16.30 uur. (Van een onzer verslaggevers) AXEL - Om schade door houtduiven te voorkomen heeft de fauna commissie van regio Zeeland een aantal data uitgekozen waarop deze vogels gejaagd zullen gaan worden. Die data zijn 17 maart vanaf 18 uur, 27 maart vanaf 19 uur, 6 april vanaf 19 uur, 17 april vanaf 19.30 uur, 26 april vanaf J9.30 uur en 5 mei vanaf 20 uur. (Van een onzer verslaggevers) LAMSWAARDE - De volksdansgroep Hava Naguila uit Vogelwaarde zet de toernee door de Hontenisser dorpen op zaterdag 10 maart voort met een optreden in Lamswaarde. De dansgroep heeft een eigen orkestje dat voor de muziek zorgt. Het optreden vindt plaats in het dorpshuis De Luifel. Aanvang 20.00 uur. De entree is een rijksdaalder vooi ouderen en een gulden voor kinderen.

de Stem | 1979 | | pagina 15