sens. Japanse reder moet over de brug komen PMAKERS Onderzoek naar welzijnswerk voor bejaarden Eerste ferry met trailers door zeesluis TERNEUZENSE TAXICENTRALE: Voorlopige reparatie kapotte D0W- steiger van Zevibel hoopt op grootste opening Oosterscheldedam Wapens in beslag genomen >118 MAAKT ROTTERDAM Vignèt 800 jaar Hulst Buien doen, [oen, ten. geeft RAAD VOLKSGEZONDHEID APMAKERIJ Bijeenkomst over olie en energie waterstanden hoogwater levert en zorgt voor plaatsing van i heeft ook aan ters gedacht. Met een lukenhandboek. at uiteengezet hoe de keuken stap voor Iteren. Alles staat erin, net werktekeningen gegevens. Makkelijk fet-zelvers. Geldig t/m 19 maart 9' LBURG O.O.O.O VRIJDAG 9 MAART 1979 (Van een onzer verslaggevers) KAPELLE - De Provinciale Raad voor de Volksgezondheid in Zeeland gaat een onderzoek instellen naar de knelpunten in het welzijnswerk voor bejaarden. De raad kwam tot dit besluit in zijn donderdag in De Caisson in Kapelle gehouden vergadering. Aanleiding daartoe vormde het pre advies van de commissie bejaardenzorg met betrekking tot de coördinatie in het wel zijnswerk voor bejaarden in Goes. De Goese predikant h.m. Strating had in de commissie bejaardenzorg een boekje open gedaan over allerlei problemen en onvolkomenheden, die zich in het welzijnswerk voor be jaarden in Goes voordoen. On der meer constateerde hij een maandelijkse overbebedding in het verpleeghuis ter Valcke, wachtlijsten voor opname in verpleeg- en bejaardenoorden, onvoldoende vrijwilligers- MIDDELBURG De maan delijkse lunchbijeenkomst van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel de partement Zeeland gaat dit maal over olie, energie en de maatschappij. In de Middelburgse schouw burg zal de heer E.G.G. War ner, directeur van de Konink lijke Shell Groep over dit on derwerp een verhandeling houden. De lunch-bijeenkomst is gepland op 15 maart en be gint om 12.00 uur. hulp, gebrek aan samenspel tussen de indicatiecommissies voor de bejaardenoorden en onvoldoende belangstelling van artsen voor problemen van bejaarden. Door de commissie bejaar denzorg werd naar voren ge bracht dat Goes een Stichting Welzijn voor Ouderen Goes en Noord-Beveland rijk is die ,mits daarvoor de financiële middelen ten dienste staan, in staat mag worden geacht de werkzaamheden te verrichten, die overeenkomen met die van een gesloten circuit welzijns werk voor bejaarden. Doordat deze stichting echter over on voldoende financiële moge lijkheden beschikt om des kundige functionarissen aan te trekken kan zij niet optimaal functioneren. De Raad voor de Volksge zondheid zal ds. Strating uit nodigen de door hem gesigna leerde tekortkomingen in het welzijnswerk voor bejaarden in Goes goed onderbouwd op papier te zetten en de klachten in een rapport te verwerken. Omdat de door ds. Strating aangesneden problematiek in feite ook in andere delen van Zeeland speelt zal het bureau van de raad het welzijnswerk voor bejaarden in een alge meen Zeeuws kader plaatsen. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De eerste ferry met trainlers passeerde donderdagmiddag de sluis te Terneuzen. Hiermee is de ferry Londen-Gent van start ge gaan. De ponton „Kuphar" die door de „Groenland" en de «Engeland" van de zeesleep dienst Muller uit Terneuzen werd getrokken, is 100 meter lang en 30 meter breed en ver voerde acht trailers die in het Gentse Sifferdok worden ge lost. Na een korte aanloopperiode tal deze ferrydienst dagelijks een zestigtal trailers over de Noordzee brengen. De nieuwe lijn zal in de toekomst vanaf het Londense Albertdock ver trekken. in de toekomst zal dit nieuwe roll-on-roll-off-ver- voer uitsluitend met sleepbo ten van Muller geschieden. Op de Noordzee is dit een betrek kelijk nieuwe vervoersopvat- tmg; op de Middellandse Zee wordt deze vorm van vervoer al langer toegepast. De pon tons werden eerder bij de bouw van de boortorens in het zoge naamde Ekofiskproject ge bruikt. Deze' nieuwe ferry dienst wordt verzorgd door de Albertline. dagblad voor zuidwest Nederland UsN,S?EN: '«neuzen, Nieuwstraat 9, 4531 ZCV Terneuzen, Postbus AS u i Terneuzen 01150-17920 (4 lijnen). Hulst, Steenstraat 14, 4561 Olinn loi',01140"3751 <3 lijnen). Goes, Klokstraat 1. 4461 IK Goes, "1100-28030 (3 lijnen). Brrr!^!?.?I?EN: Maan<iag t/m vrijdag 8.15-12 30 en 13.30-17 00 uur Vnidao 'V^TtlORl'REN: Advertentie-exploitatie: Breda Maandae t/m 076-2225™ 9 00"20 00 uur 076-222555. Zondag van 18.30-21.30 uur •Md Ouo!iI^94IJTEN: Zeeuwsch"vlaanderen 01140-4498, Midden-Zee- 52*2™"* A*el: Boekhandel Passage, Passage 13, Oostburg: Zuidpolder StFaat 11 Terneuzen: Superm. v.d. Veide, Winkelcentrum RfLdlS'UNS,x,TINGEN: burc- rV-'-^-,t^eeuws(J radactie R. Th van der Helm, Melkweg 40, Oost- mam Vu, A1Semeen redacteur Zeeland en plv chef drs. J. Bouw- G vanft u ,»ïStraat 73' Goes 01100-28138. Redacteur Midden-Zeeland de Srk voorburcht 37, Kapelle 01102-2320. Redacteur Terneuzen P Zeeuw^pm Noordstraat 45, Hoek 01154-1556 Redacteur West- 01153.jVl". nderen/Kanaalzone, J. Jansen, Kwakkel 1, Zaamslag, Walmoi™ "edacteuren Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: Henk Postma, dolst 0lTana?i 12, Hulst 01140-4159; E Verstraeten, Zoutestraat 57, Kreek ai VT3748 Fotojournalist voor Zeeland: C.J. de Boer, Langs de 2eMenn,;..;e™aUï?n 01100-13137. Sportredactie Zeeland: A. Koomen, Kreek 5 T 7" F° 2elden„ .1 Uzen opunn Ahonn Terneuzen, 01150-12941. AtivertIwen,<'n^xploiu,i,!: Inspecteur Zeeland W Hendriks 01140-6317 mie-exploitatie: Inspecjeur Zeeland C. Menu, 01150-95839 Jan Colsen bezig met het ontwerp (Van onze verslaggevers) HULST - Het wordt langzamerhand ernst met de voor bereidingen voor de viering van achthonderd jaar stad Hulst. Na enig gekrakeel heeft de gemeenteraad inmiddels het overkoepelend feestcomité benoemd. Binnenkort wordt beslist hoe diep men in de gemeentelijke buidel zal grijpen om de jubileumviering volgend jaar gestalte te ge ven. Het gemeentebestuur heeft grafisch ontwerper J. Colsen uit de Hulster Zoutestraat inmiddels opdracht gegeven om een vignet te ontwerpen, dat als herkenningsteken voor de jubileumactiviteiten zal worden gebruikt. Het vignet is al in ontwerp gereed en toont de Hulster stadswallen in de vorm van het getal achthonderd. Jan Colsen, die als opmaakredacteur bij een Belgisch weekblad werkt, kreeg de opdracht omdat hij als Hulste naar over de nodige grafische ervaring beschikt. Hij volgde een grafische opleiding op de Academie voor Schone Kun sten in Sint Niklaas. Jan Colsen ontwierp voor het Hulster gemeenschaps- werk het vignet „De mondige burger", dat als herken ningsteken zal worden gebruikt bij inspraakactiviteiten over de toekomst van de Hulster woonkernen. BRESKENS - De in de Ze vibel verenigde Zeeuwse vis sers blijven hopen dat ze de re gering kunnen winnen voor de grootst mogelijke opening in de Oosterscheldedam. Volgens het Zevibel-jaarverslag over 1978 komt de visserij in Zee land opnieuw op de tocht te staan als de doorlaatopening „maar" 14.000 kubieke meter wordt. De vissers denken ge noeg argumenten te hebben aangedragen om de regering alsnog van de noodzaak van een grotere opening te kunnen overtuigen. Het jaarverslag is overigens vrij optimistisch van toon, wat betreft de resultaten van de Zeeuwse visserij in 1978. Wel worden er kritische kantteke ningen gemaakt, bijvoorbeeld over de papierfabriek die het gevolg is van vangstquoterin gen en stilligregelingen: „Het spreekt vanzelf dat zulk een lawine van verordeningen en maatregelen, met als gevolg een steeds toenemende papie ren rompslomp, tot verwar rende situaties en spanningen leidt, die de arbeidsvreugde niet bevorderen". Dit geldt met name in de nlatvissector. De garnalenvissers hebben een goed jaar achter de rug, maar dat is ook te danken aan de inkomsten ut platvis- en rondvisvisserij, waarop ze een groot deel van het jaar moesten terugvallen. Zevibel wil dan ook de regel geschrapt zien dat garnalenvissers gedurende minstens zestig dagen per jaar garnalen moeten aanvoeren. Die termijn zou moeten wor den beperkt. Ook de mosselvisserij deed het vorig jaar uitstekend, zo wel qua opbrengsten in kilo's als in guldens. Er zijn in 1978 dan ook drie nieuwe mossel- kotters aan de vloot toege voegd. Drie andere zijn ver groot en er zijn nog twee nieu we kotters in bestelling. De „normale" kottervloot veran dert minder spectaculair. In 1978 kwamen er daadwerke lijk twee nieuwe bij. Zevibel houdt overigens op zaterdag 7 april de jaarverga dering in hotel Britannia in Vlissingen, aanvang 10 uur. Behalve jaarstukken en be stuursverkiezingen staat een inleiding op het programma door de heer J. de Veen van het RICO uit IJmuiden over de betekenis van het Nederlandse kustgebied, het Zeeland-es tuarium en de Wadden voor de visserij. De vissers worden tenslotte ontvangen door b en w van Vlissingen. i (Van een onzer verslaggevers) VEERE - De rijkspolitie van de groep Veere heeft samen met de recherchegroep en de groep van de veldpolitie huis zoeking verricht in de woning van de 36-jarige vuurwapen verzamelaar J.C.F. te Oostka- pelle. Deze verzamelaar mocht krachtens een bijzondere machtiging 24 vuurwapens le gaal in huis hebben. De recher che vermoedde echter dat hij in het bezit zou zijn van meerdere vuurwapens. Bij de huiszoeking werden 20 illegale vuurwapens aan getroffen, waaronder jacht- en andere geweren, pistolen, re volvers, een stengun en hand granaten. De illegale vuurwapens werden in beslag genomen, de: legale werden in afwachting van de intrekking van de bij zondere machtiging ingeno men. De verdachte werd aan gehouden en in verzekering gesteld. Hij was al enige jaren verzamelaar. (Van een onzer verslagge vers) TERNEUZEN - Dow Chemical is begonnen met het aanbrengen van een noodverband aan de ka- potgevaren Ocean-dock steiger in de Braakman haven. Met behulp van een drijvende bok werd gisteren een noordbrug (60.000 kg) geinstalleerd jöp de plaats waar een he stonnen steunbalk onder de steiger is gebroken. Voorzien van deze noodbrug kan de steiger toch normaal gebruikt wórden, aldus gisteren een zegsman van Dow Chemical. Reparatie van de betonconstructie zal naar schatting 3 tot 4 we ken duren. De steiger werd maandagmorgen vroeg kapotgvaren door de coaster Ludwig. Het schip richtte voor een half miljoen schade aan. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN - De Terneuzense Taxicentrale heeft bij de rederij van het Japanse autoschip Blue Hawk een eis tot schadevergoeding gedeponeerd. De veertien taxi's van het bedrijf staan per week gemiddeld zo'n 25 uur te wachten voor de nog enig overgebleven brug over de Terneuzense zeesluis. De andere brugklep werd bein januari door de Blue Hawk total-loss gevaren. De wachttijden kosten de Taxicentrale zo'n duizend gulden per week, een bedrag waarmee de Japanners letterlijk over de brug zullen moe ten komen. De Taxicentrale heeft bi- vendien bij de gemeente Ter neuzen een mondeling verzoek ingediend om behandeld te worden als een volwaardige vorm van openbaar vervoer. Dat wil zeggen, dat men bij het bedrijf vindt, dat taxi's, die voor de brug moeten wachten een zelfde voorrangsbehande ling krijgen als bussen, waar voor speciale vakken worden vrijgehouden. „Die kapotte brug is voor ons echt een verschrikking", aldus gisteren directeur L. Boone van de Taxicentrale. „Ons bedrijf gaat dag en nacht door, maar die brug ook. Die wachttijden lopen ontzettend op. Soms staan er wel vijl taxi's voor". Hij wijst erop, dat de vaste klantenkring van de „Centra le" ook niet gelukkiger wordt van het noodgedwongen „bootjekijken" bij de West- sluis. Boone: „Je krijgt op die manier klachten, omdat auto's te laat bij een afspraak komen. Dat hoor je bijvoorbeeld van mensen van het loodswezen, sleepbootbemanningen, zie ken en klanten die we naar Hoek of Biervliet moeten brengen. Je kunt ook moeilijk een half uur te vroeg vertrek ken". Omrijden via de brug van Sluiskil helpt volgens hem weinig: „Doe je dat, dan sta je vaak ook daar met je neus vooi de slagboom". Volgens de heer Boone heb ben de taxi's wel degelijk recht op een voorkeursbehandeling bij het passeren van de flesse- hals op de luis. „We zijn ten slotte ook een beetje openbaar vervoer. Ze zouden voor ons vrije plaatsen moeten maken zoals nu voor de bussen is ge beurd". In dat verband zegt hij het jammer te vinden, dat de Taxicentrale niet is gekend in de bespreking van verkeers maatregelen die genomen zijn naar aanleiding van de situatie op het sluizencomplex. Hij bevestigt dat de claim bij de Japanse rederij, indien deze ontvankelijk wordt verklaard, tot een fors bedrag kan oplo pen. Boone: „Reken maar uit Ze verwachten dat de repara tie negen maanden gaat duren. maar dat kan ook wel een jaar worden. Dat kost ons dan zo'n vijftigduizend gulden". Vooruitzichten voor zater dag en zondag, opgesteld door het KNMI. Buien, afwisselend door op klaringen. Middagtempe ra- turen omstreeks 7 graden. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land: Voor Zaterdag: aantal uren zon: 1 tot 7, min. temp: om streeks 3 graden, max.temp: omstreeks 7 graden, kans op een droge periode van min stens 12 uur: 60 procent, kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. Voor zondag: aantal, uren zon: 1 tot 7, min.temp: om streeks 3 graden, max.temp: omstreeks 7 graden, kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent, kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. Konstanz 270 onv., Rhein- felden 205 plus 2, Maxau 439 plus 11, Plochingen 182 plus 7. Mannheim 282 min 7, Stein- ^baeh 312 plus 6, Mainz 357 plus 4, Bingen 220 plus 10, Kaub 269 plus 16, Triei 385 plus 4, Koblenz 320- plus 7. Keuklen 329 plus 3, Ruhrort 508 plus 3, Lobith 1139 plus 8, Pannerdense kop 1097 plus 10, Nijmegen 937 plus 17, IJssel- kop 982 plus 13, Eefde IJssel 530 plus 2, Deventer 404 plus 10, Katerveei/Spooldei sluis 110 plus 6, Monsin geen opga ve, Borgharen 4071 plus 1, Belfeld 1247 min 11, Grave be neden de sluis 555 mm 14, Morgen, zaterdag 10 maait; Bergen op Zoom 1.31-14.01 Hansweert 0.48-13.25 Terneuzen 0.14-12 49 Vlissingen 12.20- Wemeldinge 1.35-14 03 V/VIT CARAVANSflOH N: DAGELIJKS VAN 11.00 -17.00 IVAN 19.00-22.00UUR - N ZONDAG VAN 11.00 17.00 UO"

de Stem | 1979 | | pagina 13