IURS OG KS Tienjarig jongetje na val overleden Veel kritiek op streek -VVV Zuid-Beveland O Schep zekerheid in ederhorst-affaire Bedrijfs- gezond- heids- dienst Goes .s- LAG Goes legt accent op „Groene stad Goes gaat honderd bomen omhakken Molenaar P.Vogel certificaat van verdienste IJZENDIJKE IS KLAAR VOOR PAARDENDAG Commissie Bejaarden zorg: Welzijnswerk te Goes in de knel Kamer - koor Pavane in Kloetinge Hout- en Bouwbond CNV: Controle, op telefoon kosten in Oostburg ZES MILLE EXTRA VOOR BOMENWEEK IN CULTURELE RAAD GOES „KOOPJESDAG" streek In het Internationaal Con 1 it tot een soort jaarbeurs ksteding en vakantie. fde toeristische landen die I [den, zijn er niet meer weg I Ie boekenbeurs die ook eik I I salon voor binnenhuisin- haam meekreeg van decorI politierapport Commissie buigt zich over beroep molenaar CURSUSSEN 99 Vragen over beperkingen rond kerncentrale Neckermann Postorders Openingstijden: 8.30 tot 12.00 uur en 13.30 tot 16.30 uur. Deze „koopjesdag" wordt aanstaande maandag gehouden in Kapellebrug. Een groot aantal artikelen wordt dan zeer voordelig aan het publiek verkocht. Wees er snel bij en profiteer van deze bijzondere koopjes! Gentsevaart 77, Kapellebrug NECKERMANN E R S fi Positief advies aan Ged. Staten DE STEM VAN ZATERDAG 3 MAART 1979 Ikunstbeurs, verkeerspark l pie aan lokaal getinte theI Je conservator van het mu-1 Itingen over het artistieke I Hsfcern een wandeling ge-| toespraak over de tuinbouw I ic-Floraliapaleis van 10 tot I Tiwr, de mijdag van 14 tot 21 19 uur. De toegangsprijs! [erheugd toonde hij zich] Ider over de ontwikkelingen! het bedrijfsterrein, waar] Ids ongeveer 7000 m2 vanisj [kocht. Voor lokale bednj- i waarvoor het steeds moei-j ker wordt zich binnen del Jrn te ontwikkelen, is dit een! (komst. Aan de orde werden! gesteld de speelgelegenhe-l voor de j eugdIn Z aamslajl I jaren lang een heet hangij-1 V. Wellicht zal nu binnen af-l fenbare tijd een mogelijkheid] jn om een speelveld aan te| ^gen- [Mevr. Doppegieter-Thiel zeil 1 haar functie van wethouder| ]n o.a. Jeugdzaken, dat ze alsl It zover is graag zou zien dat[ |t beheer en de onderhoud| Iteraard met geldelijke steun In de gemeente in handen konl orden gegeven van een aantal [iders Proeven hiermee el-| Jtrs in Terneuzen hebben be-j lezen dat met name de ver-] lelingen dan beperkt blijven] rverigens werd een dergelijk] dan reeds in 1971 doormensen] It Z aamslag geopperd, maar] let verwezenlijkt. Later werd] |eze suggestie nog eens naar] oren gebracht. Misschien let gezegde; drie keer isl jrheepsrecht, nu dan haalbaar,] lldus een stem uit de vergade-] |ng- De CDA-fractie, er waren! |an de 9 raadsleden in Zaaffl- [lag aanwezig, stond o.l.v.l ractievoorzitter J. Hamelink. OOSTBURG - De CDA- fractie in de Oostburgse gemeenteraad wil van het college van b. en w. weten hoever het is met de be studering van de ge" meentelijke telefoonkos ten. „Door uw college zou een studie gemaakt wor den teneinde deze kosten binnen de perken te hou den", aldus de fractie. „Naar aanleiding van het verplaatsen van de telefooncentrale in het gemeentehuis is ons ter ore gekomen dat dit te vens inhoudt dat f>e aantal telefoontoestellen zal worden uitgebreid- Welke maatregelen denkt uw college te nemen om de telefoonkosten te contro leren", zo vraagt de frac tie die tevens wil weten o het college bereid is alle uitgaande gesprekken w de centrale te laten verlo pen en te administreren GOES - Op 1 maart om streeks 17.00 uur was de tien jarige J. Boone woonachtig te Goes in de omgeving van zijn ouderlijk huis met de fiets ge vallen. Daarbij was hij met zijn hoofd tegen een langs de weg staande betonmolen gevallen. Aanvankelijk leken de ver wondingen niet ernstig, maar in de loop van de nacht is de jongen als gevolg hiervan overleden. (Van een onzer verslaggevers) KLOETINGE - Het kamer koor Pavane viert dit jaar zijn eerste lustrum en ter gelegen heid hiervan geeft het koor vrijdag 9 maart in de Geertes- kerk in Kloetinge een jubi leumconcert. De uit te voeren werken laten de ontwikkeling zien van het koor in de afgelo pen vijf jaar zodat het pro gramma het hele scala van „All through the night" tot „Jubi late Deo" omvat. Aan deze avond, die om acht uur begint, werken ook Stoffel Gunst (or gel) en Jaap Hoek (gitaar) mee. De toegang is gratis. TERNEUZEN - Aan de brug over de Westsluis ontstond donderdagavond aan drie au to's schade toen mevrouw N. F. P. G. uit Axel plotseling moest afremmen en haar auto tegen de voor haar staande auto botste. Bestuurd door C. van M. uit Terneuzen. Bij het af remmen week zij naar links uit, ten gevolge waarvan zij in aanrijding kwam met een te genligger, bestuurd door J. M. F. B. uit Terneuzen. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. MIDDELBURG - Vrijdag middag om circa 12.00 uur is op Beenhouwerssingel een personenauto merk Peugeot 504, kleur rood, kenteken 76-34-UN, en eigendom van de Middelburger J. de V. gestolen. In de auto bevonden zich het kentekenbewijs, rijbewijs, paspoort, alsmede een geruite koffer, met kleding van de ei genaar. Degenen die inlichtin gen kunnen verschaffen, wor den verzocht dit de politie kenbaar te maken. MIDDELBURG - Vrijdag middag tussen 12.30 en 13.30 uurwerd een inbraak gepleegd in het postagentschap in het winkelcentrum Welsinge te Middelburg, dat is onderge bracht achter een drogisterij. Via het forceren van de achter deur van deze drogisterij is men binnengekomen. Vanuit bet postagentschap wordt aan geld circa 14.000 en aan be taalcheques en girokaarten 'oor een bedrag van 1.200 'ermist. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT - In wordt bij het Sociaal Kultu' T Werk in Sas van Gent en W1 dorpe begonnen met v cursussen. Op de maandag en 19 maart van 13 tot lb - zal mevrouw Bijdevaate I Goes een cursus yer jjA over „tuin en milieu". De I ten per les bedragen 4 gu .1 en men kan zich laten insc ven in de Roselaer. In Concordia te West® t zal de heer G. Bijdevaate bloemschikcursus verZ0. en wel op 14 maar, 11 aPrJ d en23 meien op 6 juni. De j vergoeding voor deze curs 22 gulden. Opgeven in De J selaer te Sas van Gent or cordia te Westdorpe. HEINKENSZAND - De 'Waiissie voor beroeps- scbriften uit de gemeenteraad 'an Borsele komt donderdag 8 maart om halfvier 's middags ln openbare vergadering bij- in het gemeentehuis in ueinkenszand. De commissie I |?espreekt dan bet beroep van heer P. Huissen uit Hoede- ■''oskerke, die het niet eens is ®el de weigering van B.en W. "era "ergunning te geven be paalde voorzieningen aan te Zangen in de molen van Hoe- -akenskerke. De heer Huissen J 411 de molen geschikt maken ;°orrecreatiebewoning. Dat is j eerste in strijd met het gel- -ende bestemmingsplan en ten 'Weede is de molen aangewe- I door het ministerie van '"■M. als beschermd momu- jnt. De rijksdienst voor de I jj orQumentenzorg heeft de ,'eer Huissen dan ook al ge- mmeerd de reeds aange- I v» voorzieningen weer te 'wijderen, zoals we gisteren I bidden. (Van een onzer verslaggevers) GOES - Ditmaal zal de ge meente Goes geen boomplant- dag maar een hele boomplant- week houden, in de periode 19 tot en met 23 maart. Op 21 maart komt de directeur-ge neraal Natuurbehoud en Re creatie van het ministerie van CRM, de heer J.Verhoeven, naar Goes om de viering van het 75-jarig jubileum van de afdeling beplantingen in de gemeente bij te wonen. De heer Verhoeven zal onder andere op die dag een ten toonstelling van kinderen van de Goese basisscholen kunnen bewonderen. De gemeente Goes heeft zes mille extra uit getrokken om het nadrukke lijke accent te leggen op Goes als groene stad. Zowel wet houder De Graag als de direc teur gemeentewerken Swenne en het hoofd van de jubileren de afdeling beplantingen, De Koning, wezen op het veran derde inzicht in het belang van „gebruiksgroen" in deze tijd en het definitief verwijderen v5n de bordjes „Verboden op het gras te lopen", hetgeen als keerzijde van de medaille de schade die aan dit groen toege bracht wordt versterkt. Ten einde het respect voor de na tuur, interesse en waardering voor de eigen woonomgeving, en de aandacht voor de eigen tuin bij de bevolking te stimu leren, haakt de gemeente Goes in op het jubileum van de af deling beplantingen. In april staat de voorlich tingskrant van de gemeente „Samenspel", geheel in het te ken van de groenmanifestatie die 8 en 9 mei plaatsvindt in de Maria Magdalenakerk in Goes. De afsluiting hiervan ge schiedt op 9 mei in de Prins van Oranje, waarbij de heer P. Zonderwijk, onkruiddeskun- dige, een lezmg zal houden. Voorts staat op het pro gramma; een fotowedstrijd in de maand september en haalt Goes het zomercongres van de Nederlandse vereniging van hoofden van de gemeentelijke beplantingen binnen zijn grenzen. Met 55 kubieke meter groen per inwoner neemt Goes landelijk meer dan een mid- denmootpositie in en dat wil de gemeente best weten. De mensen van de afdeling be plantingen zijn niet te beroerd om een deel van hun vrije tijd op te offeren in het kader van de groenmanifestatie dit jaar. GOES - Binnenkort zal een honderdtal populieren om gehakt worden langs de oude rijksweg tussen de Arend straat in 's-Heer Arendskerlte en de weg naar Heinkens- zand. Deze bomen zijn van zeer slechte kwaliteit en de gemeente Goes acht het niet meer verantwoord deze bo men te laten staan. De bomen zijn maar voor een deel bezit van de gemeente Goes. De heer Nieuwenhuizen en de ver eniging tot behoud van natuurmonumenten hebben ook een deel in eigendom. De gemeente is zich er van bewust dat de dijk voor korte tijd een saai en kaal gezicht zal krijgen. „De ingreep is echter noodzakelijk geworden en we hopen dat de nieuw te planten iepen snel zullen uit groeien tot volwaardige vervangers", aldus een gemeente woordvoerder. (Van een onzer verslaggevers) GOES Al jaren functioneert de streek-WV-Zuid-Beveland onvoldoende. Bijna niemand in Goes weet de VVV te vinden. Het wordt hoog tijd dat er een goede VVV-organisatie van de grond komt, die het vreemdelingenverkeer in goede banen leidt. Deze kritiek viel vrijdagavond te beluis teren in de culturele raad Goes, tijdens de behandeling van het voorstel een startsubsidie van 250 gulden te verstrekken aan de in oprichting zijnde Stichting Goes Promotie. Met name de heer J. P. Geense had weinig goede woorden over voor de wijze waarop de streek-WV Zuid- Beveland functioneert. Waar nemend voorzitter wethouder J. de Graag weet dit voorna melijk aan het gebrek aan vol doende middelen waarmee de streek-WV kampt. Hij zei ge noeg vertrouwen te hebben in de Stichting Goes Promotie, die onder meer werkzaamhe den op het terrein van het vreemdelingenverkeer gaat verrichten. De culturele raad kon zich verenigen met het verlenen van subsidie van 1.60O gulden per jaar, aan de Heemkundige Kring De Bevelanden als te gemoetkoming in de drukkos ten van een unieke ingekleurde plattegrond van Goes van om streeks 1661. De kaart zal in duizend exemplaren worden gereproduceerd en voor 18,50 in de boekhandel ver krijgbaar zijn. Positief stond de raad ook tegenover het aantrekken van de tentoonstelling over heden daagse Vlaamse tekenkunst in het kader van het Nederlands- Belgisch cultureel verdrag. Deze tentoonstelling wordt in gericht in de grote kerk in Goes. Hoewel de raad aanvanke lijk van plan was aan de Goese smalfilmclub De Toren een eindsubsidie van 250 gulden te verstrekken, wisten enkele bestuursleden van de smal filmclub hun woordje zo goed te doen, dat zij volgend jaar nog maar eens moeten aan kloppen. Meerdere leden van de culturele raad kregen na melijk een goede indruk van de activiteiten van deze vereni ging- Niet zo best kwam de volks dansvereniging Vodago er af. De aangevraagde subsidie van 250 gulden als bijdrage in de kosten van overkomst van een Poolse dansleraar kon geen genade vinden in de ogen van het overgrote deel van de raad. Men vond dat hiermee een ver keerd precedent geschapen zou worden. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - Het PvdA-statenlid J. Roodenburg vindt dat er op korte termijn duidelijkheid moet komen over beperkende maatregelen voor het industrieterrein Vlis- singen-Oost als gevolg van de aanwezigheid van de kern centrale daar. Hij wil van G.S. weten of het juist is dat een re geling in de maak is, die het ontplooien van industriële ac tiviteiten binnen een straal van drie kilometer van de kern centrale verbiedt. Verder vraagt de heer Roo denburg zich af of daardoor dat terrein helemaal waarde loos wordt. In zijn schriftelijke vragen aan gs baseert de heer Roodenburg zich op uitlatin gen van Total-directeur Gros kamp. Deze heeft laten blijken dat Total een stuk industrie terrein in Vlissingen-Oost niet hoeft te kopen omdat het vlak bij de kerncentrale ligt en er dus toch niks mag gebeuren. Het terrein is volgens Gros kamp inderdaad waardeloos geworden. MIDDELBURG - De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- en Noord-Zee land organiseert in samenwer king met het centraal instituut voor het Midden- en Kleinbe drijf een cursus ondernemers- beleid detailhandel, die plaats heeft op de dinsdagen 6, 13, 20 en 27 maart in De Vroone in Kapelle. Aan de cursus kunnen ten hoogste 22 personen deelne men. Onderdelen van de cursus zijn commerciële beleidsvoe ring, balans lezen, financieren en verkooptechniek en ver- koopkunde. ADVERTENTIE organiseert in Kapellebrug op elke 1e maandag van de maand een Felicitaties voor het bestuur van de Hout- en Bouwbond C.N.V. afdeling Goes ter gelegen heid van het 60-jarig bestaan. (Van een onzer verslaggevers) GOES - „Vier jaar lang heeft Ogem het Nederhorst-pakket op zicht gehad. Na er lang genoeg aan gezogen te hebben, heeft ze het ongefrankeerd teruggestuurd naar de re gering. Geen post op dit bedrijf zou dit pik ken, de Nederlandse staat pikt het wel". Woorden van de heer D. van Commenee, landelijk voorzitter van de Hout- en Bouw bond C.N.V., van wie de afdeling Goes gis teren haar 60-jarig bestaan vierde in de Prins van Oranje. „In ons land lopen vele mensen rond, die een beeld hebben van de christelijke vakbe weging als zou die alles met de mantel der liefde willen bedekken", ging de heer van Commenee voort. „Wij dragen echter ook de mantel der profetie. In dit verband wil ik het één en ander zeggen over de ellende die we meemaken rond de Nederhorst-affaire. De vakbeweging is veel te lang buiten de deur gehouden. Dat is in de eerste plaats een ver wijt aan minister van Aardenne. En niet al leen een zaak van goed fatsoen om de vak beweging in te schakelen, maar binnen deze beweging is kennis en ervaring aanwezig om nogte redden wat er binnen het Nederhorst- concern te redden valt. Ondanks deze wat felle woorden wens ik U als afdeling Goes veel sterkte in de toekomst en hoop ik dat U Uw ledental tot over de 200 zult kunnen brengen", zei de bondsvoorzitter tot slot voor een gehoor van zo'n 40 aanwezige C.N.V.-leden. (Van een onzer verslaggevers) OUD-VOSSEMEER - De heer P. Vogel, molenaar van de korenmolen „De Jager" te Oud-Vossemeer, krijgt van daag een certificaat van ver dienste, dat is toegekend door ..De Hollandsche Molen", de vereniging die ijver.t voor het behoud van molens in Neder land. Dit gebeurt vanmiddag tij dens de jaarvergadering van „De Hollandsche Molen", die in Krasnapolsky te Amster dam wordt gehouden. Molenaar Vogel maalt re gelmatig koren met behulp van windkracht. Bovendien voor ziet hij vijf „warme" bakkers op Tholen van tarwemeel. De molen „De Jager" is ei gendom van de vereniging „De Hollandsche Molen". (Van onze correspondent) IJZENDIJKE - Hoewel eerst vandaag, zaterdag, de inter nationale trekpaardenkeuring in IJzendijke zijn beslag krijgt, werden de inwoners van het West-Zeeuwsch-Vlaamse dorp reeds gisteravond in d£ sfeer gebracht van het paartienge- beuren. Hiertoe rukte bij het vallen van de avond een ou derwetse bierwagen uit. Dit rijdend stukje nostalgie, ge trokken door zes opgetuige merries, werd voorafgegaan door muziekvereniging „Ge duld Overwint" en drumband „Jeugdbelang". De muzikale optocht (ook de paarden droe gen hun steentje bij want ze waren opgetuigde met talrijke bellen) deed onder meer be jaardencentrum Emmaüs aan. In de late namiddag was de markt door leden van de „Knokploeg" en van gemeen tewerken van Oostburg geheel klaargemaakt om de meer dan honderd trekkolossen heden morgen goed te ontvangen. De ouderwetse bierwagen, bespannen met zes echte Zeeuwse knollen en bestuurd door een wagenmenner in kle derdracht, trekt door de stra ten van IJzendijke (Van een onzer verslaggevers) GOES - Door een niet juiste coördinatie van taken, werk zaamheden en bevoegdheden dreigt het welzijnswerk voor bejaarden in de gemeente Goes steeds meer in de knel te raken. Tot deze slotsom komt de commissie bejaardenzorg van de provinciale raad voor de volksgezondheid in Zeeland. Ds. H.M. Strating, werk zaam als wijkpredikant in Goes, wordt bij herhaling ge confronteerd met problemen waarmee het welzijnswerk voor bejaarden te kampen heeft. Hier volgen een aantal voorbeelden: In het verpleeghuis Ter Valcke wordt elke maand weer een overbebedding van onge veer vijf bedden boven de offi ciële capaciteit geconstateerd. Het verpleeghuis Maria ter Weel heeft een flinke wacht lijst. Er is onvoldoende vrij- willigershulp. De indicatie commissies voor bejaar denoorden werken nog steeds niet zoals dat moet zijn. Als ge volg daarvan nemen sommige bejaardenoorden mensen op die daarvoor niet de vereiste verklaring van de indicatie commissie kunnen overleggen. Er moet vaker overleg plaats vinden tussen de bejaar denoorden en verpleeghuizen, onder andere over dagverple- ging. Van de zijde van de art sen zou meer aandacht aan de specifieke problemen van de bejaarden besteed dienen te worden. De coördinatie tussen gezinszorg en bejaardenoor den behoeft verbetering. Dit alles volgens de commissie bejaardenzorg, die het van belang acht dat deze tekort komingen in de bejaardenzorg ter kennis worden gebracht van de Zeeuwse raad voor maatschappelijke dienstverle ning, de provinciale commissie voor bejaardenvoorzieningen en de consulent voor bejaar- denwerk van het provinciaal opbouworgaan stichting Zee land. (Van een onzer verslaggevers) GOES - De commissie Pre ventieve Gezondheidszorg van de Provinciale Raad voor de Volksgezondheid in Zeeland geeft de raad aan Gedeputeer de Staten in beginsel positief advies uit te brengen over de deelname van de gemeente Goes in de op te richten Stich ting Regionale Bedrijfsge zondheidsdienst Zeeland te Goes. Volgens de Commissie Pre ventieve Gezondheidszorg verdient het verre de voorkeur de bedrijfsgeneeskundige zorg voor het gemeentepersoneel onder te brengen in een DGD. De commissie herinnert er aan dat door een intergemeentelij ke werkgroep een rapport over een DGD voor Midden-Zee land is uitgebracht. Men kan zich derhalve af vragen, aldus de commissie, of het op dit moment verstandig is dat een van de gemeenten, waarop een DGD zou moeten steunen, gaat deelnemen aan de Stichting Regionale Be drijfsgezondheidsdienst Zee land. In dit verband zou het aanbeveling verdienen na te gaan of inpassing van bedrijfs geneeskundige zorg in de DGD ook mogelijk is. De commissie merkt verder op dat als gevolg van het kiezen voor deelname in de stichting de gemeente Goes zich in feite gedurende vele jaren verbindt aan de stichting. Dit zal tot gevolg hebben dat deelname van de gemeente Goes aan een even tueel op te richten DGD op zijn minst problematisch zal wor den.

de Stem | 1979 | | pagina 23