|Alle bejaarden staan achter (bestuursbeleid het zwin in trek bu |vele vogels Eigen vaandel voor Sasse Brug ruitertjes It 'op Zeeuwse duivensport bijeen in Biervliet Is"—. Hoek wil in 1989 opnieuw Totaal-ïeest EXPO IN VERPLEEGTEHUIS OOSTBURG Groter wijkgebouw voor Zandstraat in zicht nu Henk Dees (II) wint zee- hengel- wedstrijd A laktie mZAKE EIGEN ONDERKOMEN IN SAS FNV WZ -Vlaanderen bespreekt toekomst onderwijs stad streek Sint een n leuke ig haar ze Politie zoekt nog steeds naar oorzaak brand in Westdorpe I WESTDORPE De politie wekt nog steeds naar de oor- Jaa'!de nachtelijke brand, Delegaties gemeenten bezoeken Varenscentrum Terneuzen Maurice Froraa nieuwe koning karabijnclub Westdorpe SKW-toneel voor jeugd Westdorpe Zes maanden voor schuld aan dodelijk ongeluk geëist Sportraad Oostburg vergadert CJV-Terneuzen viert 125-jarig hestaan Veel aanrijdingen in maand oktober stem van dinsdag 21 november 978 W M\ t Zondag 26 I ^houdt postduiven- ke0 L Hoop te Biervliet internationale haar waarop de de prijsuitreiking van de 1 ciaie kampioenschap- |kamp.w"de;—uwse duiven. l a au grand compleet yerte- 'SP ordigd zal zijn. Dit jaar I"taat zij '"'"'"die" 'n a en p!' |pr0""C,evens7ai er De Stem- nat Biervliet de term „inter- Luonaal" met ere mag dragen Ijjjt wel uit de schitterende lijst van Belgische deelnemers met aan het hoofd de overwin naar van nationaal Sint Vin cent in 1978 Kamiel de Zutter uit Assenede. Verder de man die enkele jaren geleden natio naal Belgisch kampioen en in ternationaal overwinnaar Narbonne werd, Emiel Denijs uit Zulte. Het fondhok bij uit stek van Marcel van de Sijpe- Sinackx en de halve fondkam pioen Omer de Coninck, bei den uit Gent. Het meest sensa tioneel spelende hok van Me- dair Baute uit Kaprijke, die in 1978 maar liefst zg- overwin ningen boekte. Des Acke uit Zelzate de interprovinciaal overwinnaar Bordeaux. De twee pure Janssens-Aren- donck hokken van Frans Dockx uit Lille en Romain Le- giest uit Oostakker. Uit Zuid-Holland komt Bert van Est uit Dirksland, uit Noord-Brabant de gebroeders Dictus uit Zundert en de cracks uit Reusel de gebroe ders Borgsmans en Jos Klak. En natuurlijk de provinciale Zeeuwse prominenten van dit jaar. De man die twee provin ciale overwinningen behaalde Gerard Serrarens uit Stoppel dijk. De asduifkampioen oude duiven Theofiel Peeters uit Hulst, tevens overwinnaar Orleans oude duiven. Jo Wentzler uit Stoppeldijk de fondkampioen van kring cen trum. H. Berkelmans uit Hulst, provinciaal overwinnaar La Souterainne. Herman Calon uit Hoofd plaat, eerste in de Chateau- rouxvlucht en voor de derde achtereenvolgende keer kam pioen in de fondclub Zuid-Ne derland. Uit Breskens komen marathonkampioen Zeeland W. van de Klikke, kringkam pioen jonge duiven W. Daan- sen en de generale kampioen H. Mookhoek en zoon. Uit Cadzand de overwinnaar Der by-Orleans jonge duiven G. Schrier en diens „donor" A. Duininck en zoon. Uit Hulst de grote man van de over- nachtvluchten Willy Blom- maert en stadgenoot Jos Goossens. De generaal kam pioen van kring West- en Wal cheren Joh. van Spaandonck uit Sint Jansteen, George Du- sarduijn uit Groede, P. de Poorter uit Hoofdplaat, Jan van Driel uit Groede en J. Nootebaart uit Bresken. Uit Zuid-Beveland de ge neraal kampioen Eduard Ver mast uit Yerseke, Steenhard- Princen uit Goes, D. Rijk uit Heinkenszand, M. Boudens uit Kwadendamme. Uit eigen ver eniging generaal kampioen Jan Lecluijze, B. Doens en A. Provoost.G. de Wever uit Schoondijke, overwinnaar proviciaal Bourges en de overwinnaar van De Stern- trofee Richard de Clerck uit Eede en nog tal van anderen. Alles bij elkaar een select ge zelschap van pure kampioe nen, die mogelijk nooit eerder op een kampioenendag in Zeeland bij elkaar zijn ge bracht. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT - Aan het jarenlang slepend probleem van het te kleine wijkgebouw in de wijk Zandstraat te Sas van Gent schijnt nu een eind te komen. Zoals bekend hebben de Zandstraters nu de be schikking over het Paulushuis, een te klein en niet naar de ei sen des tijds ingericht ge meenschapscentrum. Normale sanitaire voorzieningen ont breken in dit gebouw, maar na (Van onze correspondent) SAS VAN GENT- De leden van de bejaardenbond uit Sas van Gent, staan allen achter het beleid w bun bestuur, inzake de plannen die de bejaardenbond heeft voor een eigen onderkomen. Zoals I bekend is het bestuur danig in de weer geweest om te proberen voor de steeds groeiende afdeling (nu lil meer dan 500 leden) een eigen onderkomen te zoeken. Tot op heden zijn de resul- laten echter nihil geweest en hebben ook diverse besprekin- gen met het college van b en w ■geen vruchten afgeworpen. ITijdens de algemene ledenver- >ring van deze week ston- Iden de 200 aanwezige bejaar- den en bloc achter hun bestuur [en gaven zij hun all e volmach ten. Diverse suggesties vanuit [de zaal om nu eindelijk maar [eens met spandoeken de straat ■op te gaan en actie- en protest- [optochten te houden vonden [echter nog geen weerklank bij [let bestuur. „Dit bestuur wil voorlopig nog iets bereiken via redelijk [overleg", lichtte secretaris P. [van den Berge toe. Ditzelfde Ibestuur verweet echter de e gemeentebestuurders [een wat lakse houding in het eide bejaardenbeleid. Zo [vinden de bejaarden dat in Sas [wel heel veel voor de jeugd [wordt gedaan en ze noemen [hierbij de sporthal, subsidie [voor wereldkampioenschap I jeugdschaken en dan nog een Ioefenveld voor de voetballers op het kanaaleiland, dat een wethouder onlangs suggereer de. „Niet dat we daar iets tegen hebben", zegt secretaris Van den Berge, „maar ons bejaar den, nota bene de grootste ver eniging in Sas, vergeten ze". Overigens is er misschien toch een lichtpuntje aan de horizon en wel de mogelijkheid om de gymzaal van de Roselaer spe ciaal in te richten als bejaar- densoos. Hierover is echter tot nu toe alleen in de „wandel gangen" gesproken geeft SKW-voorzitter J. Verbrugge toe. Volgens hem is dit nog niet serieus bekeken en heeft er zelfs nog niets van op de agen da van de bestuursvergaderin gen gestaan. „Verder dan en- kelelosse opmerkingen zijn we nog niet gekomen", zegt hij. Ook zijn er volgens hem nog geen contacten geweest met de gemeente (eigenaar van de gymzaal) en met de bejaarden bond. „We zouden deze ruimte echter goed kunnen gebruiken, maar niet alleen voor de be jaarden, maar ook voor ons ei gen SKW-werk". I llan een onzer verslaggevers) II 'jl'"1 een week geleden een «Mbouwschuur te Westdorpe as heeft gelegd. bestaan sterke vermoe id dat de brand is aangesto ft Groepscommandant Van ,.,eyan de Sas van Gentse f.",tle bevestigde gisteren, dat 'I de plaats van de brand ma- "alen zijn gevonden, die I wor de recherche worden on derzocht. Hij wildeniet ingaan op de geruchten, dat in het tij dens de brand gespaard geble ven woonhuis bij de schuur een ontstekingsmechanisme zou zijn gevonden. „Wat dat ma teriaal betreft, zegt hij, weten we nog niet hoe of wat. Het komt wel vaker voor dat nep- dingen worden gemaakt". Inmiddels is gebleken, dat de schuur geen eigendom is van H. uit Hulst, zoals aanvanke lijk door de politie gemeld, maar van diens relatie mevr. B., eveneens uit Hulst. (Van onze correspondent) I toïelvï'7 "'n maanden september en oktober werden I «richt" Servaat *le' Zw'n heel wat zeldzame waarnemingen iigdijL Zo meldt de conservator, de heer G. Burggraeve. Bijna LuJ W^rden er ïePelaars waargenomen en één keer een lV(Mchentaniepoat en een heer een roze franjepoot. Half oktober iltink..ea niet minder dan 25 morinelplevieren en begin I et een slechtvalk. ti ien stern7n®ewone trekdag was 10 september, toen er honder- i'-vdeno5' Ioora' vee' visdiefjes, werden waargenomen, maar |i- de 2eJ? stern. de dwergstern, de grote en de zwarte stern [bet 2win czame lachstern. Bij een felle storm vlogen boven |<t%vanr|eerder Noordse pijlstormvogels die broeden op de I "'oor d i/e ®r'tse «landen en overwinteren op de volle oceaan L'waarv stvan Argentinië. Er werd één grauwe pijlstormvo- I de h6 j°men' ziin broedgebied in Australië heeft, [i'tn Qro «aanden waren er opvallend veel zangvogels te Lowerik^6? vinlcen' kepen, sneeuw- en ijsgorzen en strand- [hardjien kneutjes en fraters verbleven op de plaatsen ['■i"2lVlnnn|^00r groeit. Deze vogels voeden zich met zaadjes van |!tVetpieDe me"' ï-'angs de talrijke kreekjes werden heel wat """"ien18 waar8enomen. Al deze soorten komen van het hoge 9 overwinteren in het Zwin. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG - De elfjarige Henk Dees uit Terneuzen is winnaar geworden van de laatste in dit jaar gehouden zeehengelwedstrijd van de hengelaarsvereniging Sport en Ontspanning uit Zaamslag. Hij kwam daardoor ook in het be zit van de voor de junioren van de vereniging beschikbaar ge stelde beker, geschonken door de exploitante van het clublo kaal, café Het Wapen van Zeeland. De vangsten in deze laatste ook voor het clubkampioen schap meetellende zeehengel wedstrijd, die werd gehouden nabij de buurtschap De Griete in de Westerschelde, waren slecht. Uitslag: 1. Henk Dees uit Terneuzen met 4 vissen en 434 punten, 2. J. Lensen 360 punten, uit Zaamslag, 3. D. Tholens 311,4. C. Dees, beiden Terneuzen 267, 5. Danny Bri quet uit Zaamslag 236, 6. F. Taalman uit Hoek 207, 7. J. de Putter uit Zaamslag 155, 8. P. van de Berge 111, 9. J. de Bruijne, beiden uit Terneuzen 102, 10. P. Briquet uit Zaam slag met 97 punten. De kam pioenen van de vereniging zullen worden bekendgemaakt en gehuldigd op de jaarlijkse feestavond van de vereniging, die wordt gehouden op 10 fe bruari 1979 in het verenigings gebouw De Rank te Zaamslag. (Van onze correspondent) TERNEUZEN - Een dele gatie van de gemeentebesturen van Terneuzen en Sas van Gent en een afvaardiging van het Havenschap Terneuzen, bren gen vrijdag 24 november een oriëntatiebezoek aan het Ter- neuzense Varenscentrum. Dit geschiedt op uitnodiging van het bestuur van deze in stelling. Dat meent dat beide gemeenten en het Havenschap als subsidiegevers van het Va renscentrum maar eens kijkje moeten komen nemen. De Ter- neuzense delegatie staat onder leiding van wethouder J.M. Doppegieter-Thiel, terwijl die uit Sas van Gent wordt aange voerd door burgemeester W. Dusarduijn. Collecte - De D- en E-ju- nioren van de VV Terneuzen hebben onder leiding van hun trainers deelgenomen aan de collecte Stichting Nationaal Fonds Sport Gehandicapten. De opbrengst bedroeg 2552,53. iKHS De voorzitter overhandigt een van de leden het vaandel. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT - Sinds zaterdag is de ponyclub de Brugruitertjes uit Sas van Gent in het bezit van een ei gen vaandel. Het fraai uitge voerde clubvaandel werd namens de leden in ontvangst genomen door een jeugdige ponyruitster en werd over handigd door voorzitter Frits Vervaet. Het vaandel, voor zien van de naam en met de afbeelding van de Sasse brug, werd overigens over handigd in de manege Mar- grette te Axel, waar 15 leden van de Sasse ponyclub even tevoren hun eerste examen hadden afgelegd. Dit met een zeer goed resultaat: alle 15 jeugdleden slaagden voor het B-diploma van de Neder landse ponyclub. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBl'"^ ^NV-af- deling West-Zeeuwsch- Vlaandercn wijdt vrijdag 24 november een vergadering aan de toekomst van het onderwijs in West-Zeeuwsch-Vlaande- ren. De bijeenkomst begint om 19.30 uur in De Vier Emmers te Oostburg. Er kan van gedachten wor den gewisseld met een forum bestaande uit onderwijswet houder G. Claeys van Oost burg, stafmedewerker A. van Loenhout van het RPCZ, drs. W. Ovaa van het provinciaal opbouworgaan en directeur Th. Bogaerts van de scholen gemeenschap St. Eloy in Oost burg. Forum-voorzitter is FNV districtsbestuurder M. Strous. (Van onze correspondent) WESTDORPE - In de zaal bij J. van der Goes-Pluijm werd onder een goede belang stelling de jaarlijkse konings- schieting gehouden van de karabijnclub Het Oude Raed- huys. Zestien clubleden namen (Van onze correspondent) HOEK - Het bestuur van de Stichting Evenementen Hoek wil over twee jaar opnieuw een groot feest houden in navol ging van Hoek-Totaal 1975. Om een zo lang mogelijke voorbereidingstermijn te heb ben zijn alle medewerkers van Hoek-Toaal 1975 op 28 no vember om acht uur 's avonds uitgenodigd in de Hoekse ge hoorzaal. Er zullen films van het gebeuren van drie jaar ge leden worden getoond, waarna men driftig zal gaan brain stormen. Het ligt in de bedoe ling om met koninginnedag volgend jaar te „proefstomen". K deel aan deze speciale wed strijd over vijf ronden. Tijdens de eerste vier ronden was de spanning in de zaal te snijden, veel deelnemers hadden succes met het afschieten van de vo geltjes. De koningsvogel was echter steeds overeind gebleven. De „hoogspanning" werd gebro ken nadat Maurice Froma zijn geweer aan de schouder legde. Zou hij missen, dan bleef de strijd nog helemaal open. De heer Froma was wel erg ge spannen, maar hij schoot op nieuw raak. Met dit schot ont troonde hij de bekende schut ter mevrouw M. de Jaeger, die tot de koningsschieting de titel van koningin had gedragen. De heer Froma was dus haar op volger. Na afloop reikte voor zitter O. de Jaeger de konings trofee uit aan de heer Froma. 's Avonds vond een feestmaal plaats bij J. van der Goes, waarna een gezellig samenzijn volgde. (Van onze correspondent) WESTDORPE - Donder dagmiddag 23 november om vier uur houdt de stichting voor Sociaal Kultureel Werk een toneelvoorstelling in het verenigingsgebouw Concor dia. Opgevoerd wordt het to neelstuk „Als we willen spe len". Woensdag 6 december wordt te Gent een voorstelling bijge woond van de kinderopera Hans en Grietje, op muziek van Engelbert Humperdinck. Het SKW-bestuur zal zaterdag 23 december een kerstinsuif hou den voor geestelijk gehandi capten. Die middag zullen de kinderen van de drie hoogste klassen van de basisschool St. Joseph een musical opvoeren. Kinderen die hieraan nog wil len meedoen, kunnen zich op geven bij mevrouw A. van Ec- ke, Christinestraat 10. een bespreking gisteravond tussen het Zandstraatse wijk- comité en vertegenwoordigers van gemeente Sas van Gent, waaronder burgemeester W.R.V. Dusardijn, zijn er weer gunstige perspectieven. Het wijkcomitié kan, mits de ge meenteraad het goedkeurt kie zen uit twee mogelijkheden. De eerste mogelijkheid is het overnemen van twee Jarino- lokalen, welke nu nog in Phi lippine staan of een verbou wing van het in gebruik zijnde Paulushuis. Het Zandstraatse wijkcomité kon gisteravond nog niet meedelen welke mo gelijkheid men gaat kiezen. Wel wilde men kwijt erg tevre den te zijn met de bereikte re sultaten en met de positieve instelling van de Sasse be stuurders over de Zandstraat. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - Zes maanden gevangenisstraf en drie jaar ontzegging van de rij bevoegdheid heeft de officier van justitie mr. Th. Lebret vrijdag voor de rechtbank in Middelburg geëist tegen de 29- jarige Goesenaar W. v. F., door wiens toedoen op 7 mei van dit jaar de 19-jarige L. Kesselaar bij een autobotsing op de 's- Gravenpolderseweg om het le ven kwam. Van F. was onder invloeg van alcohol met zijn auto frontaal tegen de auto van het slachtoffer gereden. Getuigen hadden verklaard dat ver dachte slingerend over de weg reed. Tegenover de politie vertelde van F. voor het onge val enkele glazen cola met cog nac en zes glazen bier te heb ben gedronken. De bloedproef had hij geweigerd omdat hij te overstuur was geweest. Ook aan de proef met het blaas pijpje had verdachte niet mee gewerkt. De officier van justitie wees erop dat verdachte al heel wat op zijn strafblad heeft staan. Onder meer ook veroordelin gen wegens rijden onder in vloed. Dat Van F. op 7 mei dui delijk dronken achter het stuur had gezeten stond voor de offi cier vast. Mr. Lebret meende dat een flinke gevangenisstraf op zijn plaats was en dat ver dachte langdurig uit het ver keer moet worden geweerd. Uitspraak op 1 december. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De sportraad in Oostburg houdt dinsdag 28 november een openbare ver gadering in het Oostburgse gemeentehuis. Er moeten en kele bestuursleden worden ge kozen en er komen brieven aan de orde van een aantal sport verenigingen. De vergadering begint om 19.30 uur. (Van onze correspondent) TERNEUZEN - Ter gele genheid van het 125-jarig be staan van het CJV-YMCA Ne derland, houdt het CJV Ter neuzen op vrijdag 24 november in de Opstandingskerk te Ter neuzen een feestelijke bijeen komst. Dominee C. Hoogendoorn houdt een overdenkingsrede en de jongensclubs Driewegen- geeft een overzicht. De bijeen komst begint om 19.30 uur. (Van onze correspondent) OOSTBURG - De tentoonstelling annex verkoop van door bewoners van het verpleegtehuis St.-Antonis te Oostburg gemaakte handwerken, trok veel bezoekers. De organisators konden na afloop spreken over een goede opbrengst van de verkochte artikelen, het resultaat van een jaar lang handwerken. In de fysiotherapieruimte van het verpleegtehuis waren niet alleen handwerken te zien, maar konden de bezoekers ook terecht voor allerlei spelletjes, zoals het raden van zaadjes, met als hoofdprijs een koperen pot. Verder vonden diverse loterijen plaats. (Van onze correspondent) TERNEUZEN - Via de alarmcentrale Zeeuwsch- Vlaanderen (telefoon 01150-94444) in Terneuzen kwamen in de maand oktober in totaal 271 meldingen bin nen, waarvan uit Groot-Ter- neuzen 222. Er werden 17 aanrijdingen met letsel en 29 zonder letsel gemeld. Voorts 4 arbeids- en andere ongevallen, 14 meldin gen betreffende baldadigheid en-of vernielingen en 21 mel dingen wegens diefstal, en in braak. De bandweeralarm- centrale ging 12 keer in wer king. Vier keer werd de politie gealarmeerd in verband met burenruzies en 18 keer voor gezins- en huwelijksmoeilijk heden. Er kwamen 10 meldin gen binnen betreffende problemen met honden, 25 mi lieuklachten en 11 parkeer- en verkeersproblemen.

de Stem | 1978 | | pagina 23