v*' Forse nederlaag zaalhandbal-team Schaak-team klopt Brazilië Wijziging in MSB-bestnur m Rentree van Eipel op laatste moment verhinderd Ajax tegen Honved in eigen stadion J Kort geding tegen NAC ingetrokken Joegoslaaf gebruikt do| tijdens Beveren -Rijeka 'n Ei hoort erbij keus, »r mode, »er >rdeel. |i, kijk, pas. ;ls, joppers, In jasjes, lazers en blousons. Dkken, alons.blazer- ;n, japonnen, ele prijsklas- n. Mode aarin iedere vrouw zich thuis voelt! sport '':v debrecen (anp> - Ne- Wereldrecords Alma Ata niet erkend Sombrero JKj üw Keurslager 57 !J R DE STEM VAN WOENSDAG 8 NOVEMBER 1978 (Van onze sportredactie) BREDA - Twee weken ge leden liet het reclamebureau Score uit Haarlem NAC we ten dat er een kort geding in aantocht was. Met als inzet het beheer rond de bor- dreklame. Het Haarlemse reclamebureau heeft via haar advocaat echter aan anac meegedeeld dat het kort ge ding ingetrokken is. De Bredase eredivisieclub had een drie-jarige verbinte nis met het reclamebureau dat op 31 december 1978 af loopt. NAC wil daarna het totale pakket bordreklame in eigen beheer nemen. Volgens het reclamebureau kon dat niet omdat er in de overeen- i ft komst een clausule was ge bouwd dat de voorkeurs rechten voor het Haarlems bedrijf waren. NAC bestreed dat echter. En naar nu blijkt met succes. Het reclamebu reau heeft in ieder geval in gezien dat NAC wat dat kort geding betreft sterk staat en heeft daarom de zaak inge trokken. BUENOS AIRES (RTR) - De Nederlandse herenploeg heeft de wedstrijd voor de tiende ronde van de schaak olympiade tegen Brazilië na het uitspelen van de afgebro ken partijen met 3—1 gewon nen. Timman versloeg Trois, Langeweg won van Carvalho en Ree speelde remise tegen Braga. In de eerste zitting had Ligterink al remise ge speeld. In de wedstrijd Sovjet- Unie - Israël werd de partij tussen Romanisjin en Gruenfeld opnieuw afgebro ken. De stand bleef daardoor onveranderd 1,5-1,5. De resultaten van de wed strijden voor de tiende ronde na twee zittingen zijn: Sov jet-Unie - Israël 1,5-1,5 voorlopig; West-Duitsland - Hongarije 2-2; Zweden - En geland 2,5-1,5; IJsland - Bulgarije 3—1; Joegoslavië - Argentinië 2,5-1,5; Dene marken - Zwitserland 2,5-1,5; Spanje - Oostenrijk 3—1; Roemenië - Argentinië 3—1; Polen - Frankrijk 3-1; Philippijnen - Chili 2,5-1,5; Finland - Columbia 3—1; Ne derland - Brazilië 3—1; Cana da - Peru 3—1; Mexico - Noorwegen 2-2; Paraguay - Wales 2,5-1,5; Venezuela - China 1,5-0,5 voorlopig; Nieuw-Zeeland - Tunesië 2,5-1,5; Schotland - Uru guay 2,5-1,5; Porto Rico - Faroe Eilanden 2,5-1,5; Do minicaanse Republiek - Tri nidad en Tobago 2-2; Gua temala - Guyana 3—1; Luxemburg - Jordanië 2,5-1,5; Syrië - Marokko 3—1; België - Maleisië 2-2; Japan - Libië 3—1; Andorra - Zaïre 3—1; Bermuda - Amerikaans Maagdeneilanden 2,5-1,5; Mauretanië - Ver. Arab. Emiraten 2-2. De Nederlandse dames verloren met 1-2 van India. Cathy van der Mij e slaagde er in de tweede zitting niet in de dreigende nederlaag tegen Rohini Kaldikar nog af 'te wenden. De uitslagen bij de dames zijn: Spanje - Bulgarije 1,5-1,5; Engeland - Honga rije 1,5-1,5; West-Duitsland - Joegoslavië 1,5-1,5; Sovjet- Unie - Polen 3-0. Groep B: India - Neder land 2-1Australië - Frank rijk 1-1 voorlopig; Verenigde Staten - Roemenië 2—1; Zwe den - Argentinië 2-1. s 'i'r SINT-NIKLAAS - Het dopingonderzoek van de Belgi sche Opsporings Brigade (BOB) heeft uitgewezen, dat een speler van de Joegoslavische vereniging Rijeka gebruik heeft gemaakt van lichaamsvreemde, stimulerende mid delen voor de wedstrijd tussen Beveren Waas en Rijeka. Het duel werd woensdag 1 november gespeeld in het kader van de strijd om de Europese beker voor bekerwinnaars. Beveren won met 2-0 en plaatste zich voor de kwartfinales. Na de wedstrijd werden drie spelers van beide clubs door loting aangewezen om urine in te leveren. De procureur van de koning in Dendermonde maakte gisteren bekend dat één Joegoslavische speler positief bevonden werd. De naam van de speler werd niet bekendgemaakt, omdat het gerecht eerst Joegoslavië langs diplomatieke weg wil in lichten. I TRIEST AFSCHEID CRUYFF Johan Cruyffin duel meteen oude bekende: Paul Breitner, die in de tijd dat Cruyffvoor Barcelona speelde uitkwam voor Real Madrid. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM - Om 5 minuten voor 10 in de avond van de 7e november 1978 was het voorbij. Teon verliet Johan Cruyff 's werelds beste voet baller - voor de laatste maal het voetbalveld, de voor hem zo sacrale plaats waar hij 14 jaar lang tromfen vierde en een beroemdheid werd. Voor de laatste maal zagen gisteren 60.000 mensen in het Olympisch Stadion in Amsterdam en miljoe nen tv-kijkers een fenomeen in actie, een voet balidool dat uniek was en is in zijn generatie. Johan Cruyff nam giste ren in een huldigingswed strijd afscheid op de hoog tepunt van zijn carrière. Een moeilijk afscheid, ook voor hem, want hij beken de: „Bij vlagen heb ik het gevoel gehad het jammer te vinden er nu definitief een streep onder te zetten. Soms heb ik nog van die ogenblikken dat ik zo de kleedkamer weer binnen kan stappen, me om te kle den en het veld op te ren nen". Johan Cruyff kreeg gister avond echter een triest af scheid want nog nummer in zijn carrière verloor hij met 8-0, zeker met Ajax. Bayern BERLIJN - „Desnoods doen we het licht uit en roepen onmiddelijk de politie", liet de voorzitter van de Duitse Boks- bond (De B.D.B.) Theo Wittenbrink maandagavond in Berlijn de 1500 toeschouwers met stemverheffing weten. Jörg Eipel, de bokser die elf maanden geleden bij het verde digen van zijn Europese titel in het Weltergewicht in Parijs in coma raakte en voor wiens leven lange tijd werd gevreesd, wilde tegen alle medisch advies zijn rentree in de bokskring vieren. „Dat nooit", liet de verontwaardigde Wittenbrink weten. „Wij moeten deze jongen tegen zichzelf in bescherming nemen. Op grond van het ernstige letsel die hij vorig jaar heeft opgelopen is het onverantwoord hem nog te laten boksen. Om die rentree mogelijk te maken, had Eipel zondag via zijn advocaten laten weten dat hij uit de bij de Europese boks- bond aangesloten B.D.B. getreden was. „Omdat de bond niet genoeg rekening houdt met mijn belangen", liet Eipel via zijn advocaat dr. Wolffius weten. Bovendien had Eipel de Turk Mehmet Cakal als tegenstan deruitgekozen, omdat Turkije niet is aangesloten bij de Euro pese bond en waar door die bond geen strafmaatregelen zou kunnen nemen. Maar het boksgala in Berlijn, waarin o.a. het titelgevecht tussen Reiche en Wissenbach (middengewicht) was opgenomen, werd gehouden onder auspiciën van de B.D.B. De Duitse bond stelde daarom organisator Ritzinger voor de keuze: Of het gevecht van Eipel gaat niet door of het hele boksgala wordt afgelast. Jörg Eipel werd op 17 december 1977, nog geen jaar gele den, in Parijs in bewustloze toestand uit de ring gedragen. Bijna drie weken lag hij in coma en de behandelende genees heren vreesden voor zijn leven. Wonder boven wonder kwam Eipel weer bij zijn positieven en sprak onmiddellijk over een come back in de ring. Ook al verklaarden de specialisten die hem onderzochten meermaals dat het medisch niet verant woord was, dat Eipel, gezien de lange duur van zijn coma, nog ooit een bokslicentie zou kunnen krijgen. Dwars tegen alle adviezen in werkte Eipel aan zijn rentree, die op het laatste moment verhinderd kon worden. Bewijs van de tomeloze inzet van Bayern München. Johan Cruyff wordt door een Duitse verdediger hard van de bal gezet. BOKSEN - Frank Reiche is zijn Westduitse bokstitel in het middengewicht in West-Ber- lijn kwijtgeraakt. De titelhou der verloor op punten van Frank Wissenbach. 'erland heeft gisteren in de Hongaarse plaats Debrecen de ^rste wedstrijd voor een zes- jmdentoernooi zaalhandbal meren) verloren. Tegen Roe menië werd het 17-24. Bij de "•st stond Nederland achter 8-11. De Nederlanders hebben het "Oemenië niet al te moeilijk funnen maken. Na tien minu ien leidden de Oosteuropeanen met 10-5. De Roemenen gakten goed gebruik van hun "Ogte en verrasten de Neder- 'dse verdediging telkens weer met snelle crosspasses. In de slotfase van de eerste helft kon Nederland wat terugdoen. De nadelige marge van drie treffers, die halverwege was opgelopen (8-11), leek nog niet onoverkoombaar. Direct na de pauze haalde Nederland zelfs op tot één doelpunt achter stand: 11-12. Meer zat er niet in. Het kruit was ineens ver schoten en de Roemenen zagen hun overwinning niet meer in gevaar komen. Bij Roemenië waren Munteanu, Birtalan en Boros de uitblinkers, voor Ne derland maakten Bert Bouwen en Tom Reijniers (beiden Sit- tardia) indruk. Vandaag speelt Nederland tegen Hongarije en na een rustdag komen de pupillen van trainer-coach Jan Tuik nog te genover Polen, Bulgarije en de Oekraïne te staan. De doelpunten kwamen op naam van: Grabonschi (4), Durai (2), Boros (5), Birtalan (5), Voina (1), Stinga (2), Tase (1), Maricel (2) en Flanger (2) voor Roemenië en voor Ne derland Verjans (4), Beugel (2), Reijnders (4), Bouwer (5) en Hanckman (2). DEN HAAG (ANP) - Op de algemene jaarvergadering van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond, die op zaterdag 9 december in Utrecht wordt gehouden, zal een bestuursvoorstel ter tafel komen met de volgende wijzi gingen ten aanzien van de sa menstelling van het dagelijks bestuur, dat van vier op vijf le den wordt gebracht. In functie blijven voorzitter H. J. van Laer en vice-voorzit ter D. P. Zwart. In de plaats van de algemeen secretaris W. G. Comello wordt voorgesteld als secretaris R. H. Sol te Assen en in de functie van penning meester, welke functie thans wordt vervuld door W. Zee kant, A. J. W. Nuij te Lisse. Zeekant blijft als vijfde lid wel deel uitmaken van het da gelijks bestuur en zal zich spe ciaal belasten met de contac ten met de gewestelijke be sturen. Comello blijft direc teur van het bondsbureau van de KNSB. De heren Sol en Nuij ver vullen in de schaatsenrijders wereld thans de functie van respectievelijk voorzitter van het gewest Drente en pen ningmeester van het gewest Zuid-Holland. München, de tegenstander, dolde met de Amsterdammers zoals het wilde en gunde zelfs Cruyff geen treffer. Toch mocht Johan Cruyff nog eenmaal proeven van de geweldige abiance, die hij door de jaren'heen met zijn onna volgbare acties zelf opriep. Nog eenmaal nummer 14 op zijn rug dragen, in grote cijfers op het shirt dat hij vanaf 1964 tot september 1973 heeft ge dragen. Lang voor het duel in het volgepakte Olympisch Stadion begon, zongen de toeschou wers: hij heeft gewonnen, de zilvervloot en werd de naam van Cruyff onophoudelijk ges candeerd. Iedereen besefte voor wie men was gekomen en Cruyff dankte de duizenden op zijn manier voor hun komst. Vlak voor het duel tegen Bayern, met Gerd Müller, George Schwarzenbeck, Paul Breitner en Sepp Maier, ook al een voetballegende die nog lang geen plannen heeft om te stoppen, kwam Cruyff onder oorverdovend gejuich alleen het veld opgelopen, terwijl de beide elftallen een erehaag voor hem vormden. Terwijl Wim Meuleman van de KNVB, hem de bondsspeld had opge speld en Ton Harmsen, voor zitter van Ajax, hem meedeel de dat hij van de club een kleurentelevisie en een gou den horloge met inscriptie zou krijgen als afscheidscadeau, vervolgens de tientallen foto grafen hun werk hadden ge daan, ging het publiek er eens goed recht voor zitten om te zien wat de „maestro" nog in petto had. Dat was in de beginfase veel, ondanks het feit dat Gerd Müller in de tweede minuut al Ajax op achterstand zette. De pass kwam van Sepp Maier, die toen de fotografen achter zijn doel met een handgebaar duidelijk maakte dat zij achter het doel van Schrijvers moes ten gaan zitten, want daar had geen enkele fotograaf plaats genomen. Het gelijk van Maier werd pas na anderhalf uur duidelijk. Johan Cruyff begon met een kopbal op Maiers doel en een snoeihard schot over de lat. Het verontrustte Bayern mün chen niet, omdat het snel be greep dat Cruyff van dit Ajax niet in zijn eentje een geduchte tegenstander kon maken. Hoewel de Ajacieden veel bal len bij Cruyff inleverden, ver dedigde Bayern zo furieus dat nummero 14 weinig ruimte kreeg om te flitsen. Vier mi nuten voor rust liep Rum- menigge Krol voorbij en zette Bayern zelfs op een 2-0 vor- sprong. Een score, die Johan Cruyff geen eer deed, zeker niet toen Paul Breitner 2 minuten na rust Bayern op een 3-0 voor sprong zette. En hoewel Cruyff via afgemeten passes zijn trai ningsmakkers unieke sco ringskansen gaf (Ling ver scheen enkele malen alleen voor Maier) moest Ajax na 57 KNVB-voorzitter Wim Meuleman speldt Johan Cruyff voor het begin van de zo dramatisch voor Ajaxen Echtgenote Danny op de Cruyff verlopen wedstrijd de versierselen behorend bij het eretribune. bondsridderschap op. Johan Cruyff geconcentreerd aan de bal. Toen stond Ajax „nog maar" met 0-1 achter. minuten Bayerns vierde treffer incasseren. Nog geen minuut later passeerde Breitner Schrijvers voor de vijfde maal en een afgang dreigde voor Ajax, dat zich ongetrwijfeld een glanzender afscheidsduel voor gastspeler Johan Cruyff had voorgesteld. En toen het in de 66ste mu- nuut door Gerd Müller 6-0 werd, verlieten een groot aan tal mensen het stadion. Te leurgesteld, want ze hadden zich dit afscheidsduel heel an ders voorgesteld. Het werd zelfs 7-0 door Breitner en het stadion bleef leegstromen. Ajax, dat was duidelijk, was er met zijn hoofd niet bij gis teravond. Dacht wellicht al aan de afscheidsparty later op de avond. Na 8-0 (Rummenig- ge) begon het publiek tien-tien te roepen. Dat werd het niet. En de laatste 5 minuten van dit teleurstellende duel maakte Cruyff zelfs niet meer mee. Hij ging op de schouders, kreeg een krans en ontnuchterd en gedesillusioneerd volgden de toeschouwers hem, op weg naar een meer plezieriger ver blijf. Jammer, Johan Cruyff had beter verdiend. THEO VAESSEN AMSTERDAM (ANP) Ajax zal woensdag 6 december zijn tweede wedstrijd tegen Honved uit Boedapest voor de derde ronde van het toernooi om de UEFA-beker spelen in het eigen stadion. De spelers van Ajax hebben altijd al de voorkeur gege ven voor het stadion aan de Middenweg boven het Olym pisch Stadion. Om een gunstiger financieel resultaat te boeken dan in een uitverkocht stadion in De Meer zou het Olympisch Stadion tenminste 40.000 toeschouwers moe ten trekken. Het bestuur van Ajax is van mening dat zo snel na Sinterklaas een dergelijk aantal toeschouwers niet ge haald wordt. meter. Tussen 1952 en 1978 is de hoogland- baan van Alma Ata een kweekplaats van su- perti jden geweest. Zelden echter werd aan alle voorwaarden voor recorderkenning voldaan. In die periode werden 28 recordaanvragenniet gehonoreerd. Het enige Medeo-record van het seizoen 1977-1978, dat als wereldrecord werd aanvaard, was de 2.07.18 op de 1500 meter dames van de Sovjetrussische Khalida Voro- bieva. Deze tijd werd gemaakt op 10 april 1978. DEN HAAG (SID) Op het kalendercongres van de Internationale Schaatsunie zijn op nieuw enkele superprestaties, die op de Medeo baan van Alma Ata werden geleverd, niet als wereldrecord erkend. Het gaat om de 1.11.46 van Anatoli Meden- nikov en de 1.14.61 van Serge Lobanov op de duizend meter.de 150.035 punten in desprint- vierkamp van Medennikov en de 1.23.03 van de Oostduitse Marion Dittmann op de duizend (ADVERTENTIES) 100 gram L50 de succesvolle special van de Keurslager. Vers gemalen rundvlees gevuld met pikante pusztacreme. Opwindend lekker. F.envoudige bereiding: 2x4 minuten in koekepan. waarom zou u'i mei minder doen

de Stem | 1978 | | pagina 11