PROTEST ANDERLECHT Overwinning Nederland A Als dit nu eens uw kind weid... Schaakteam stelt weer teleur Hoofd Arneir Vijfkamp in Amersfoort LOTTO EN TOTO Weinig eer voor roeidelegatie Michiel Schapers stunt in Bosschenhoofd 3 Schotse supporter in ziekenhuis Slask Wroclaw ronde verder K.Wl verliest opnieuw een trainer 25 Eeuwen Europese kunst. Bekroond. Zesdaagsewinst Sercu en Thurau Op Stichting Foster Parents Plan Nederland Rabobank tS POTTERS, UN IA ATTRACTIEF D sport Bel: 020-767676 Selectie UEFA -team INBEELD I U-boek De Haan Sommige charmante dingen van vroeger zijn er nog steeds. 1 2 4 5 6 09 9 10 Overwinninj Vessies DREIGENDE SCHOUW VOOR SKIER STEMIIARK DE STEM VAN VRIJDAG 3 NOVEMBER 1978 c (Van onze sportredactie) BRUSSEL - Het bestuur van Anderlecht gaat de UEFA (Europese Voetbalbond) een uitgebreid rapport schrijven over de gebeurtenissen voor, tijdens en na de Europacup wedstrijd tegen FC Barcelona. Met name trainer Raymond Goethals ergerde zich gisteren, op de terugweg van Barcelona naar Brussel, nog groen en geel als hij terugdacht aan de uren na afloop van het duel. Slechts twee volzinnen kon hij achter elkaar produceren, voordat er een vloek op volgde. „Het is onbeschrijflijk", aldus Goethals. „Wat in dat Spanje allemaal mogelijk is. Laat ik mijn jongens bijna twee uur in de kleedkamer zitten na de wedstrijd om ongehinderd te kunnen vertrekken en dan is er niemand meer aanwezig om onze veiligheid te garanderen". Wat Goethals niet wist was dat er zo'n 50 politie-agenten in de gangen en buiten het stadion wachtten om de weg naar de bus voor Anderlecht vrij te maken. Toen de Belgische ploeg echter te lang in de cabines bleef bonden de agenten in. Echter niet een paar honderd Barca-fans, die de aftocht van Ander lecht ernstig bemoeilijkten. Goethals: „Verschillende spelers zijn door supporters met vlaggestokken geslagen en er werd een grote steen naar de bus gegooid. Dat was ongehoord". Een van de bestuursleden, die aan een arm werd geraakt door een steen, heeft aangifte gedaan bij de politie. Het pro ces-verbaal dat daarvan werd opgemaakt zal met het rapport naar de UEFA worden gestuurd. Bovendien zal Anderlecht onder andere gewag maken van het feit dat er tijdens de wedstrijd met flessen, tomaten en stenen werd gegooid en dat de ploeg een dag voor de wedstrijd niet op het hoofdveld van Barcelona mocht trainen. De Anderlecht-spelers zelf bemoeiden zich niet met deze papierenoorlog. Zij waren nog naarstig op zoek naar de oor zaak van de uitschakeling. Een verklaring voor de slechtste wedstrijd die Anderlecht ooit in Europees verband heeft ge speeld vond men echter niet. Ondanks dat Goethals de spelers had gewaarschuwd niet in de verdediging te kruipen, liepen Geels en Rensenbrink in de voorhoede doelloos rond. Niet een doelrijpe kans schiepen de Belgen in Barcelona. Doelman Artola had in het Spaanse doel de rustigste avond van zijn carrière. „Ik denk gewoon dat iedereen stijf van de schrik stond", legde Ruud Geels gisteren uit. „Ik heb al veel meegemaakt in mijn carrière, maar dit slaat werkelijk alles. Je moet maar eens in zo'n stadion temid den van honderdduizend schreeuwende mensen gaan staan om te weten wat dat betekent. Ervaring of niet, je wordt er gewoon stil van. Het Europees avontuur is nu voor ons voor bij, we zijn een ervaring rijker en moeten ons nu wel gaan concentreren op de Belgische competitie en beker". (Van onze sportredactie) AMERSFOORT - Het Nederlands A-team is het Europees Kampioenschap Pentathlon voor landenploegen weinig overtuigend begonnen. Het vijftal, dat twee jaar geleden verrassend de titel greep, boekte in het Culturele Centrum De Flint in Amersfoort weliswaar een forse overwinning op Oostenrijk, maar de wijze waarop die tot stand kwam, was bepaald niet imponerend. Slechts Hans Vul tink en Piet Vet sleepten zonder in problemen te komen twee punten in de wacht. Christ van der Smissen was de enige, die met een nederlaag werd geconfronteerd, in het bandstoten tegen Johann Scherz. De Willebrorder was geen moment in zijn gewone doen en keek na 11 beurten al tegen een grote achterstand EINDHOVEN (ANP) - Een 22-jarige supporter van Glas gow Rangers uit Bo'ness is in de nacht van woensdag op donderdag in een Eindhovens ziekenhuis terecht gekomen. Omstreeks tien voor half zes werd de man ernstig gewond gevonden in een tunnel. Hij was kennelijk vier en een halve meter naar beneden gevallen. Lat;er verklaarde de man dat hij op de rand van de tunnel was gaan liggen om er een dutje te doen. Omdat het slachtoffer nau welijks geld bij zich had, heeft een patrouille van de Eindho- vense politie een collecte ge houden onder een groep sup porters die op het punt stond naar huis te vertrekken. Dat leverde, aldus de politie woordvoerder, 85 pond op. Dat geld is aan het slachtoffer ter hand gesteld. aan: 115-61. De Oostenrijker, die nogal rauw speelt, was to taal onbevangen en vergaarde de punten met een grote regel maat. Hij liep steeds verder weg. Even kwam er een ople ving bij Van der Smissen, toen hij inde 19e beurt een serie van 41 produceerde, maar daarna was het weer armoe troef: 200-184 in 32 beurten. Louis Havermans (libre) en Rini van Bracht (driebanden) wonnen slechts met veel pijn en moeite. Havermans zag de serie americain in de tweede beurt na 248 caramboles ver broken en dat leek verlies in te gaan houden. Zijn tegenstan der Weingartner overkwam echter vervolgens hetzelfde na een reeks van 278. Havermans maakte daarna het karwei af, maar niet na nog een keer in de hoek in problemen te zijn ge weest, die hij door een lange rappel oploste. Rini van Bracht kon pas na de 68e beurt, toen de stand 50-50 was, afstand nemen van de internationaal totaal onervaren Werner, die in de laatste zeven beurten geen punt meer maakte. Hans Vultink (47-1) had het gemakkelijk tegen Ralis, die in 12 beurten slechts 77 caram boles verzamelde. Piet Vet, de grote man van twee jaar gele den, kende tegen Mastny ook geen problemen: 300-102 in negen beurten. ADVERTENTIE Ned II 22.20 uur Gisteravond zag u de reportage over kinderen in ontwikkelings landen in Avro's Tele vizier Magazine. De Stichting Foster Parents Plan Nederl.' nd, een niet-commer- ciële o ganisatie, houdt zich bezig met financiële adoptie van kind ren in die landen. Voor 45,- per maand helpt u zo'n kind aar voedsel, medische verzorging en onderwijs. Bel voor inormatie of haal een folder bij één van de 3200 Rabobanken. Joh. Vermeerstraat 24, Postbus 5000, Amsterdam. Tel. 020-76 76 76. Deze publikatie is mogelijk dankzij de medewerking van de DEN HAAG - In lotto 43 heeft niemand van de deelnemers het gepresteerd om de zes juiste getallen aan te kruisen, zodat de eerste prijs niet uitgekeerd wordt. Toto 43 was wat simpeler gezien het aantal eerste prijswinnaars: 23. In de lotto en de toto van week 43 vielen in totaal 22.270 prijzen. LOTTO 43 In deze lotto vielen 15.688 prijzen. Inleg: 3.498.589,—. Prij- zenbedrag: 1.661.829,78. Ie prijs: geen winnaar. Van het be drag van de eerste prijs gaat 1/5 eel naar de jackpot van lotto 44 van zondag aanstaande, het overige 4/5 deel wordt in gelijke delen verdeeld over de tweede tot en met vijfde prijs. 2e prijs: 8 winnaars die elk bruto 35.313,80 ontvangen. 3e prijs: 117 win naars, die elk bruto ƒ3.124,80 ontvangen. 4e prijs: 7094 win naars, die elk 63,20 ontvangen. 5e prijs: 8469 winnaars, die elk 52,90 ontvangen. Jackpot voor lotto 44 van zondag 5 november a.s. 116.328,10. TOTO 43 In deze toto vielen 6.582 prijzen. Inleg: 706.554,--. Prijzenbe- drag: 335.613,15. Ie prijs: 23 winnaars die elk bruto 5.836,70 ontvangen. 2e prijs: 556 winnaars die elk 150,90 ontvangen. 3e prijs: 6.003 winnaars, die elk 19,50 ontvangen. Het Nederlandse B-team leed, zoals te verwachten was, een ruime nederlaag (8-2) te gen België. De enige winstpar tij kwam op naam van Jos Bongers, die zijn libre-partij tegen De Sutter die van Acquit had gemist, in een beurt uit maakte. Van de overige Ne derlanders speelde alleen Joop de Wilde een erg sterke partij. De Delftenaar, die in de drie banden-interland tegen de Belgen slechts met een punt verschil had verloren van Ceulemans, maakte het de wereldkampioen gisteren weer danig lastig. De Wilde liep in het begin van de partij uit naar een voorsprong van 14 caram boles. Pas in de 39e beurt passeerde Ceulemans hem: 47-45. Ceu lemans, die een erg sterk slot had - 18 caramboles in 8 beurten - liep daarna geen ge vaar meer: 60-55 in 45 beur ten. Jean Bessems (47-1) en Wil lie Steuris (71-2) konden geen moment in het spel komen. Zij kregen kansen genoeg tegen resp. Schrauwen en Corin, maar de produktie kwam nooit op gang. Hans Sundquest ten slotte had geen schijn van kans tegen Ludo Dielis, die de 200 in 2 min 20 beurten volmaakte. De Nederlandse kampioen be haalde een gemiddelde van maar nauwelijks 5. De Duitsers openden giste ren zeer sterk. Met 10-0 wer den de Fransen van de tafels geveegd. Opmerkelijk daarbij was de overwinning in het driebanden van Siebert op Bitalis en de zege van Wild- förster op Connesson in het 47-1. HEIN GROOTHUIS ZEIST (ANP) - Bondstrai- ner Ger Blok heeft voor de se lectie van het Nederlandse UEFA-elftal (spelers tot 19 jaar) dat woensdag 8 november in het stadion van PEC Zwolle zal aantreden tegen IJsland in een kwalificatiewedstrijd voor het toernooi om het Europees kampioenschap voetbal vier spelers van Ajax uitgenodigd. Die vier Ajacieden zijn: Hans Bergsma, John Hols- huysen, Cor van de Brink en Ton Blanker. Behalve deze spelers maken ook Jos Strij kers (Urmondia), Peter van de Zwan (VUC), René van Delft (FC Den Haag), Aad van Ber gen Henegouwen (FC Den Haag), Carlo de Leeuw (Feye- noord), Martin van Geel (Wil lem II), Rick Talan (AZ '67), Richard van der Meer (AZ '67), Jan van de Akker (FC Utrecht) John Vonk (Fortuna SC), Ro bert Verbeek (Sparta) en René Tol (Volendam) deel uit van de selectie. De wedstrijd begint om 19.00 uur. WROCLAW (ANP) - Het Poolse Slask Wroclaw heeft zich geplaatst voor de derde ronde van het toernooi om de UEFA-cup. Donderdag versloeg het IBV uit IJsland met 2—1. De eerste wedstrijd die op IJsland werd gespeeld eindigde in een 2-0- overwinning voor de Polen. In Wroclaw waren 8.000 toe schouwers aanwezig. Hans Sundquest in actie op het qroene laken in zijn partij teqen de Belg Dieles. LAKE KARAPIRO (ANP) - De Nederlandse deelneming op de tweede dag van de we reldkampioenschappen roeien in Lake Karapiro heeft geen succes kunnen boeken. Alle ploegen werden naar de her kansingen verwezen om daarin te trachten een ronde verder te komen. De vier met stuurvrouw van Nereus met Liesbeth Vosmaer, Esther Kruiswijk, Marie-Anne Stapel, Marleen Brummel- kamp en stuurvrouwe Ingrid Deudekom eindigde in de serie in 3.37,03 als derde en kwam daarmee precies twee secon den tekort om zich te kwalifi ceren voor de eindstrijd. Het zelfde was het geval met skif- feuse Sietske Boomstra die het ook nog eens mag proberen. De vier met stuurman bij de heren van Aegir en Nereus wist zich ook niet rechtstreeks te kwali ficeren, maar krijgt eveneens nog een kans om zich te bewij zen. Bij de dames domineerden de Oostduitse en Roemeense ploegen. De Oostduitse dames sloten zeven van de acht series winnend af, terwijl de Roe- meensen in vier series tot triomfen kwamen. De Ver enigde Staten en Canada ein digden in de gestuurde vier resp. als eerste en tweede en kwamen daarmee rechtstreeks in de eindstrijd. De Ameri kaanse overwinning beteken de de enige zege van een ploeg die niet uit Oost-Europa af komstig was. China dat voor de eerste maal op het roei toernooi is verschenen kon geen enkele maal een finale bereiken, hoe wel de 20-jarige skiffeuse Yu- Wei in de herkansing een derde plaats bereikte. De Chinese startte langzaam maar slaagde er halfweg koers in de Neder landse (Sietske Boomstra) en de Australische roeister te passeren. DEN HAAG (ANP) - Bob Boverman, de midden-lange- afstandtrainer van de Ko ninklijke Nederlandse Atle tiek Unie, heeft per 1 december ontslag genomen. Boverman heeft dit besluit genomen om dat hij vindt, dat hij in de KNAU niet professioneel kan werken. „Ik ben de laatste maanden te veel geconfronteerd met hobbyisten in de KNAU. Door de problemen die zich hebben opgestapeld was het oplossen daarvan belangrijker dan het contact met de atleten". Met het vertrek van Bover man is de KNAU in het tijds bestek van drie maanden vier trainers kwijtgeraakt. Tijdens de nationale kampioenschap pen begin augustus in Gronin gen werd Toine van de Gool- berg, de vakgroep-trainer sprint door het bestuur van de KNAU van zijn functie onthe ven, waarna werptrainer Sjef Swinkels zich solidair met zijn collega verklaarde en enkele weken later vertrok. Begin oktober stapte Servee Wijsen, die in het trainingsplan de ver antwoording droeg voor de springnummers, op omdat de KNAU voor hem een andere vakgroep-trainer wilde aan trekken. (Van onze sportredactie) BOSSCHENHOOFD - De eerste dag van het hoofdtoer nooi van het Satelliet-circuit in de Bosschenhoofdse tennis- hal heeft al meteen de nodige verrassingen opgeleverd. Voor de grootste stunt zorgde Mi chiel Schapers wel. Hij scha kelde de als eerste geplaatste Amerikaan Mike Sassano in drie sets uit. Ook de Engelsman John Paish, als tweede geplaatst, werd uit het hoofdtoernooi gewipt. Sammy Martin velde het vonnis over Paish met 6-3 en 6-4 setstanden. Als excuus voor het verrassende verlies van de sterke Engelse tennisser kan worden aangevoerd dat hij tot vandaag ziek op bed heeft gelegen. De zege die Michiel Scha pers (hij werd in Enschede reeds in de kwalificatieronden door Huub van Boeckel uitge schakeld) was volkomen ver diend. Hij speelde gistermid- (ADVERTENTIES) iotckSBSJI Onder de titel Schoonheid in Beeld wordt een magnifieke tocht gemaakt door25 eeuwen kunst. Alle opeenvolgende kuituren die Europa heeft gekend, worden onder de loupe genomen en steeds wordt het meest essentiële, het meest kenmerkende uit een bepaalde kuituur belicht aan de hand van schitterende foto's en korte verhelderende teksten. Een boek dat iedere fase van de Europese kunst in kort bestek behandelt. Terecht bekroond. Bij uw boekhandelaar voor 32,50. Na 1 januari 1979 ƒ45,-. Of vraag informatie bij De Haan, Haarlem. dag een erg sterke partij. Wel iswaar moest hij de eerste set aan de Amerikaan laten (4-6), maar met uitgekiend spel pakte hij de tweede set met 6-4. De beslissende derde set tenslotte mondde uit in een slijtageslag. Schapers trok uit eindelijk aan het langste eind (8-6). De winnaar van het toernooi in Enschede, Jon Molin, had het in Bosschenhoofd evenmin gemakkelijk. Zijn landgenoot Toby Crable moest, na een su- perlange drie-setter, echter toch het hoofd buigen voor de routine van Molin (7-6, 5-7, 6-4). Bas Vleetter, die zich via de kwalificatieronden had ge plaatst voor het hoofdtoernooi, moest gisteren verstek laten gaan omdat hij examens had. Zijn plaatsvervanger Myron Grundberg, door loting aan gewezen, had niet veel in te brengen tegen Cortes uit Co lumbia (6—2 7-6). Met dezelfde setstanden moest Peter Ge- raerts het onderspit delven te gen Wouter Fok. Ook Theo Gorter en Fris Don gingen over naar de volgende ronde, res pectievelijk door overwinnin gen op Joe Garcia en Huub van Boeckel. De Hilversummer Otto Panman moest zijn meer dere erkennen in Jeffrey Crown (3-6 7-5 6-3). Uitslagen: Sassano - Scha pers 6-4 4-6 6-8, Pisecky - Keiler 6-3 1-6 7-9, Holl - Pils 2-6 6-4 6-8, Wilms - Temple 6-4 6-4, Garcia - Gorter 6-7 3-6, Van Boeckel - Don 1-6 3-6, Paish - Martin 3-6 4-6, Cortes - Grundberg 6-2 7-6, Fok - Geraerts 6-2 7-6, Molin - Crable 7-6 5-7 6-4, Crown - Panman 3-6 7-5 6-3. GRENOBLE (ANP) - De zesdaagse van Grenoble is woensdagavond geëindigd met een zege van het Belgisch/ Westduitse koppel Patrick Sercu/Didi Thurau. Het duo had een ronde voorsprong op de Westduitse combinatie Gregor Braun en Wilfried Peffgen en de Nederlands/Ita liaanse combinatie René Pij- nen/Felice Gimondi. De uitslag is: 1. Patrick Ser cu/Didi Thurau (Bel/Wdl) 117 punten. 2. op een ronde: Gre gor Braun/Wilfried Peffgen (Wdl) 210, 3. René Pijnen/Feli- ce Gimondi (Ned/Ita) 188,4. op vier ronden Debosscher/ Schutz (Bel/Wdl) 253, 5. op vijf ronden Gerben Karstens/ Gunter Haritz (ned/Wdl) 86, 6. op 10 ronden: Roy Schuiten/ Giuseppe Saronni (Ned/Ita) 228, 9. op 14 ronden: Joop Zoetemelk/Barry Hoban (Ned/ Gbr) 191. MENTHOL PELL In de zesde ronde van de schaakolympiade in Buenos Aires heeft Nederland ook te gen het niet al te sterke Co lumbia weinig indruk kunnen maken. Bij het afbreken stond Nederland met IV2-V2 achter, maar sleepte er toch nog een puntendeling uit. Timman speelde met wit te gen Gilardo Garcia een variant van de Benoni, die hij uitste kend kent. Hij kwam ook al heel snel heel goed, waar schijnlijk gewonnen, te staan, maar faalde in de afwikkeling. Na een rekenfout, iets wat hem dit toernooi merkwaardig vaak overkomt, moest hij een stelling spelen waar hij voor een pion achterstand wel enige compensatie had, maar zeker niet beter stond. Garcia kwam in hevige tijdnood en weerde toen de dreigingen van Tim man niet helemaal nauwkeurig af. In de afgebroken positie had Timman nog steeds een pion minder, stond iets beter maar kon toch niet op de knieën krijgen. Ree had tegen Rodriguez een moeilijke ko ningsindiër in de voorhand, die steeds ongeveer in evenwicht was. Ree bleef op voordeel staan en pakte de volle winst. Ligterink werd tegen Zapata het slachtoffer van de tijd nood, wat hem hier ook al eer der gebeurd is. In een ongeveer gelijke stelling, voortgekomen uit een Siciliaanse opening, gaf hij zomaar een kwaliteit weg en kon toen in feite opgeven. Langeweg mocht met de re mise, die hij tegen Agudelo be vocht, bijzonder tevreden zijn. In het vroege middenspel over zag hij dat de Columbiaan met een kleine combinatie twee stukken voor een toren kon winnen. De strijd werd daarna zeer scherp en Langeweg moest voortdurend voor zijn leven vechten en stond op een gegeven moment zelfs totaal verloren. Ook hier werd de partij door tijdnood beslist. Agudelo deed met de vlag op vallen een paar zwakke zetten en moest bij het afbreken con stateren dat winst niet meer mogelijk was. De belangrijkste wedstrijd van deze ronde was die tussen Rusland en Hongarije, op pa pier de twee sterkste landen. De match werd door Rusland gewonnen. Spasski, die in de ochtenduren zoals verwacht werd, zijn afgebroken partij tegen Miles verloren had, won nu van Portisch. Door dit re sultaat staat Rusland nog steeds bovenaan. Engeland is door een nederlaag tegen de Verenigde Staten wat terugge vallen. Nederland staat nu op een bijzonder treurige 28ste plaats. Veel reden tot vreugde geeft dat niet. De Nederlandse damesploeg is er niet in geslaagd zich voor de hoogste finalegroep te plaatsen. Tegen Venezuela werd slechts met 2-1 gewon nen worden, waardoor in de laatste wedstrijd van de voor ronden Engeland niet meer in gehaald kan worden. In deze groep was Rusland opper machtig. Vandaag won Vree ken van La Rosa en Van Par- reren en Belle speelden remise tegen respectievelijk Cacique en Arteaga. ADVERTENTIE DE STEM VAN VRIJDAG 3 NOVEM Mollie en Michael Hardwick De familie Bellamy (Zuid-Hollandsche Uitgevers Maatschappij) f 24,50 Hannes Meinkema Het binnenste ei f 16,90 Weight Watchers Kookboek f 16,90 Mollie Hardwick De Dame van Dukestreet f 24,50 BamberGascoigne De Christenen f 42,50 Alistair MacLean De Zeeheks f 13,90 Kijk op Nederland (provincieboeken, 11 delen) 1 per deel f 32,50 Het Jaar in woord en beeld. Encyclopedisch Jaarboek 19' f 49,50 Harold Robbins Eerst sterft de droom f 32,90 Aart Gisolf Spreekuur thuis f 14,90 Verkrijgbaar bij elke boekhandel RIO DE LA PLATA (AND) De Nederlandse kampioene Elly Vessies is donderdag in het internationale tennistoer nooi van Rio de La Plata (Ar gentinië) doorgedrongen tot de vierde ronde. De 26-jarige Be verwij kse won in drie sets va de Amerikaanse Laura Du- pont: 6-1 3-6 6-1. Ook Fran- coise Dürr uit Frankrijk en Tsjechise Regina Marsikovi kwamen een ronde verder. De Amerikaan Tim Gullik- son heeft donderdag de derde ronde bereikt van het interna tionale tennistoernooi van Pa rijs. Gullikson versloeg Fransman Fritz in twee sets: 6-2 6-3. Patrick Poisy zege vierde met 6-3 2-6 6-4 ovei Victor Pecci uit Paraguay. Brian Teacher uit de Ver enigde Staten heeft donderdag in het internationale tennis toernooi van Tokio weer een van zijn meer gerenomeerde landgenoten uitgeschakeld Nadat hij woensdag Jimmy Connors versloeg, kreeg in de kwartfinales Arthur Ashe een nederlaag te verwerken: 6-" 7-6. De Roemeen Ilie Nastase zorgde voor een verrassing door de als vierde geplaatste Amerikaan Eddie Dibbs uit te schakelen, de zoveelste plaatste speler die voortijdig moest afhaken. De setstanden waren 4-6 6-3 6^1. De Zwitser heinz Günthardt heeft zijn zegereeks in het in ternationale tennistoernooi van Keulen donderdag voort gezet. Nadat hij woensdag Tsjech Tomas Smid had terug gewezen, moest in de tweede ronde diens landgenoot Jan Kodes eraan geloven, de set standen waren 6-3 7-6. MÜNCHEN (ANP) - De Zweese skiër Ingemar Sten mark, drievoudige winnaar van de wereldbeker en twee keer wereldkampioen, hangt een schorsing boven het hoof A omdat hij reklame heeft ge maakt voor een chocolade- merk. Heinz Krecek, official van de international ski federatie (FIS), verklaarde donderdag!11 München dat er maar een ma nier is voor de Zweedse ski bond om de onschuld van Stenmark te bewijzen: een proces aanspannen tegen de chocoladefirma. Alleen op die wijze kan uitgemaakt worden of de firma of de skiër verant woordelijk is voor de „indivj" duele merkreclame", die in of FIS-reglementen verboden is- Krecek vertelde dat het inter; nationale Olympische comit® al geïnformeerd heeft naarhf gedrag van de skiër. Ook "e Westduitser Irene Epple. "lC bij het wereldkampioenschap afdaling tweede werd, kan'5 moeilijkheden komen. Het 10 heeft geïnformeerd naar vergoeding die zij krijgt we" gens gemis aan loonderving (30.000 mark per jaar) en premies voor de eerste plaa sen bij wereldbeker-wedstri) den (1 0.000 mark). (Van onze sportmedewerker) SLUISKIL - Theo Tas, de biljartcrack uit Sluis, heeft formidabel uitgehaald in de voorwedstrijden voor het Nederlands kampioenschap overgangsklasse libre. Tas finishte in café-restaurant Dallinga in Sluiskil met het prachtige moyenne van 83.33 en hij behaalde twaalf matchpunten. Dit fantasti sche gemiddelde houdt wel in dat Tas de maximumgrens van de overgangsklasse (34.99) zo ver heeft over schreden, dat hij volgend jaar in mag schrijven voor de eerste klasse groot biljart. Tas mag daar dit seizoen al aan meedoen, maar volko men begrijpelijk speelt Tas dit jaar graag mee in de finale van het Nederlands kam pioenschap overgangsklasse libre. Tas: „Ik heb nog even in twijfel gestaan om in te schrijven voor de eerste klasse groot biljart. Ik heb er toch maar van af gezien, om dat je toch ook niet alle dagen in een nationale titelstrijd uitkomt. Wie weet hoe lang het duurt voordat ik daar weer eens voor in aanmer king kom. Daarnaast heb ik nog maar een paar maanden de tijd om te trainen op de matchtafel. Ik wacht liever af tot volgend seizoen, dan kan ik me een heel jaar prepare ren op de strijd op grote ta fel". D des dat den harl in h Roti kar: in k een heel D (Van o HULST - In de tweede klasse A een hoofdrol weggelegd. De format WHS en Krabbendijke kan dat niet regionen. Arnemuiden speelt aan h SSC, WHS fungeert als gastheer zaterdag geconfronteerd met SSS reuzendoder. Zaamslag ontvangt Tweede klasse A: Het Zeeuwse aandeel in de tweede klasse A wordt voornamelijk gevormd door Arnemuiden. Het speelt tot nu toe een hoofdrol en ook tegen Graven- zandse SV moet winst tot de mogelijkheden behoren, zeker wanneer de thuisclub weer kan rekenen op een fantastische Ben Meulmeester. AZW heeft het tot nu toe zeker niet ge makkelijk. De formatie van Pauwels speelt niet onaan trekkelijk maar moet naast het scoren van doelpunten ook het één en ander aan tegentreffers rugby GOES - Tovaal heeft dan eindelijk zijn eerste thui soverwinning in deze compe titie binnen, door op overtui gende wijze REL II te verslaan. Vanaf het beginsignaal liet To vaal, ook nu weer gesteund door een groot aantal suppor ters, zien uit te zijn op een rui me zege. Al in de eerste minuut was Ad Buijs dichtbij een try, maar hij werd op het laatste moment gestuit. Het bleek echter uit stel van executie, want even later was het Adrie Markusse, die de bal via Ad en Jan Buijs kon doordrukken (4-0). Ad Buijs benutte de conversion 6-0. Tovaal nam met deze klei ne voorsprong geen genoegen en in de vijfde minuut was het Jan Buijs die de bal over de lijn kon brengen (10-0). Ad Buijs schoot de conversion weer feilloos tussen de palen: 12-0. Hierna verslapte het veel ster kere Tovaal en Rel kon zelfs na zwak verdedigen van Danker Rijk punten scoren. Met het benutten van de conversion le verde dat een 12-6 stand op. Een mooie individuele actie van René Markusse maakte dat Tovaal met 16-6 de rust in kon gaan. De harde woorden die er tijdens de rust in het To- vaal-kamp vielen misten hun uitwerking in de tweede helft niet. Vanuit een „scheef" inge gooide line-out kwam de bal via Hans Markusse bij Mare van Dijk, die zelf doorging en de stand op 20-6 bracht. In de tweede helft mislukten bij To vaal alle conversions, maar dit gebrek werd tenietgedaan door het grote aantal tries. Ad Buijs flitste tot tweemaal toe op verbluffende wijze langs REL spelers (28-6). Daarna pikte Hans Markusse de bal op na een verloren line-out en sprintte door tot de try-line 32-6 en even later kreeg Adrie Markusse een moeilijke bal van Ad Buijs uitstekend onder controle en na een lange rush werd het 36-6. incas kent wins eens hand gen 1 zatei hoog nier. veert wooi mee na ee het voorl thuis getw tevre een houd De bel zatei Lucl Een klas: Van schil maa! moei onde dat wed: opm: Gooc speel wen 1 fung Hoel ca tie Wit duel het Mee: van 1 opvi) wore ter 1 gens nooc zijn Se (Van Hl rond lie straa' de la ponj stele actie Jan i Wou Clan resse werl heef oude piscl gem: He uitge uit werl Niet com mele

de Stem | 1978 | | pagina 10