11 tosch optiek Hulst begint zich weor te bereiden Hieuwe gemeentesecretaris Axel uit Borsele of Middelburg Aannemers Hulst ongerust litslagen bedrijfs- olleybal Hulst [Aanstaande bruid Aanstaande bruidegom 800-JARIG BESTAAN SAUNA ARONS stad streek [ET ONDERSTAANDE [ET GESTREKTE ARMEN Brillen-Contactlenzen. DE] STFM Jaarvergadering M-kring Hulst Axel Hoofdplaat Heikant SAUNA 12,50 10 SAUNABADEN 110,- t tussen uw zaak 1 H I I SchSrl.r0'JWda,um d00r- China- avond in Ylissingen B LA AU WE HOEVE HIELD KWISAVOND „TEGENVUUR" BIJ PRAAT-IN AXEL BESTUUR MUZIEK VERENIGING HEIKANT WEEGT: 991,5 KILO Begrafenis J. Cornells druk bezocht Schietingen Vogelexpo Zeeland in Glinge AXEL SAUNA OPENINGSTIJDEN: I :en zoeken wij een der Hebt u het ^XEL - Er zijn momenteel {g twee kandidaten die in inmerking komen om be- iemd te worden tot de nieuwe inleentesecretaris in Axel. lat zijn de heren A. Dieleman, l0fd van bureau van de afde- een zaak te kunnen !agen en zelfstandig die wij zoeken voor met een goed jen bedrijf voordat DAH B.V., Centrale lijk N.0.82, Helmond ;E STEM VAN DONDERDAG 26 OKTOBER 1978 Van een onzer verslaggevers) ling financiën van de gemeen tesecretarie te Middelburg, en P.L. de Feijter, chef van de af deling onderwijs, sport, jeugd, cultuur en gemeentebedrijven van de gemeentesecretarie te Borsele. De Axelse gemeenteraad gaat in de raadsvergadering van dinsdag 31 oktober beslissen wie van de twee de functie van de vroegere gemeentesecreta ris P.G. van den Bosse gaat overnemen. B. en w. van Axel hebben de raad voorgesteld een van de twee kandidaten te benoemen naar aanleiding van gesprekken die het college, de voorzitters van de raadsfrac ties en de afdelingschefs heb ben gevoerd met een zestal sollicitanten. In totaal hebben tien sollicitanten op de ge meentelijke advertentie in een drietal vakbladen gereageerd. In de raadsvergadering, die GEBREK AAN BOUWGROND" (ADVERTENTIE) GEN EST: LEES "J I Kostte het u moeite deze tekst op die manier te lezen? JllSSCn. laatuw08en dan geheel vrijblijvend bij ons testen. %ijhebben er de juiste apparatuur voor. Ging het lezen u wèl gemakkelijk af? Dan hebt u isschien al een bril. Maar ook in dat geval loont het de loeite bij ons langs te komen. In verband met onze itgelezen collectie brilmonturen en getinte glazen. sr postzegel, zenden aan Stuur mij een brochure wan ran een lidmaatschap vind. 040-444255 ZK 43 ■VVV Korte Nieuwstraat 3, Hulst,Tel. 01140-2327 de krant! Noordstraat 43, Temeuzen.Tel: 01150-946 77 idvan de Alg. Ned. Veren, van Contactlens-specialisten A.N.V.C pvan de Optometristen Vereniging 0 V. (Van onze correspondent) HULST - Hieronder volgen üslagen en standen van het Mrijfsvollebalcompetitie te Mst. Heren: eerste klas - Clitex - louwbedrijf Baert 1 3-0, PZ Modecentrum 2 - Remortel 'Port 1-2 en Lybeert Ver- "raeten - CVC 1 3-0. De rangschikking: 1. Ly- Wt Verstraeten 3 3 0 9, 2. pitex43 1 8,3. CVC 13 215,4. Veckermann 1 3 1 2 5, 5. Re- nortel Sport 3 2 1 4, 6. PZ Mo decentrum 2 3 1 2 4, 7. WC 1 3 122en8. Bouwbedr. Baert 1 4 142 Tweede klasse: LTS - 'Uwbedr. Baert 2 1-2, PZ Modecentrum 1 - Wemolin 0-3 B Morres - Brandax 2-1. De rangschikking: 1. We- 'olin 3 3 0 8, 2. LTS 3 2 1 7, 3. «uwbedr. Baert 2 4 2 2 5, 4. Mulo 3 1 2 5, 5. Brandax 4 1 »,6. Morres 4 2 2 4 en 7. PZ Modecentrum 13 12 2 Derde klas: KPJ - Luctor 0-3, Neckermann 2 - C 2 0-3 en Grens vrienden - Mt BV 0-3. (ADVERTENTIE)' De rangschikking: 1. WC 2 4 3 110,2. Luctor Banden 4 3 1 7, 3. Rijks BV 4 3 1 7, 4. Grens- vrienden 3 2 1 6, 5. CVC 2 2 11 4, 6. KPJ 4 0 4 1 en 7. Necker mann 2 3 0 3 0. Dames: eerste klasse: Ly- beert Verstraeten - PZ Mode centrum 0-3 en CVC 1 - Nee- lemans BV 3-0. De rangschikking: 1. PZ Modecentrum 4 4 0 10,2. CVC 1 43 1 9, 3. LybeertVerstraeten4 2 2 6, 4. Neelemans BB 4 13 4, 5. WC 1 3 1 2 2 en 6. Morres 1 3 0 3 2. Tweede klasse: bouwbedrijf Baert - Atek 0-3 en Centra van Vooren - Cactus 1-2. De rangschikking: 1. Rijk B.V. 3 3 0 7, 2. Cactus 14 3 17, 3. Atek 4 2 2 7, 4. Neckermann 3 2 1 6, 5. Centra V. Vooren 4 1 3 3 en 6. Bouwbedr. Baert 4 0 4 2. Derde klasse: Morres 2 - W Hulst 2 1-2, WC 2-W Hulst 1 1-2, CVC 3 - Morres 3 2-1 en CVC 2 - VV Hulst 2 1-2. De rangschikking: 1. WC 2 4 318,2. Morres 2 4 2 2 7, 3. W Hulst 1 4 2 2 7, 4. CVC 3 4 13 5, 5. Morres 3 4 2 2 5, 6. W Hulst 2 2 2 0 3 en 7. CVC 3 4 1 3 3. Ruim 75,00 aan geschenken ontvangt u als u uw onder trouw tijdig meldt op één van de kantoren van dagblad voor zuidwest nederland Mocht uw a s. vrouw het vergeten, doet u het dan Als u op uw ondertrouwdag of enkele dagen daarvóór even op eén der kantoren van De Stem B V. komt, dan garan deren wij u een bezoek van de hostess van de felicitatie- dienst. "ikeno rSS bezor9, u gratis een aantrekkelijk pakket met tal van ni;!f ."ken en een groot aantal waarde- en reductiebonnen p uatselijke middenstand en bedrijven. Waarde ca. f. 75,00 I ÜS n6t 'S de moei,e I uv»n daarom tijdig Mn éÜn of pers0°nlijk I kantoren van 4 (Van een onzer verslaggevers) HULST - Bik de plaatselijke bouwbedrijven in de gemeente Hulst is ongerustheid ontstaan over het gebrek aan bouwgrond, dat zich langzamerhand in Hulst zou manifesteren. In een brief aan het gemeentebestuur hebben ze de vrees uitgesproken dat de continuïteit van hun bedrijven in gevaar komt. De Hulster aannemers hebben geconstateerd dat de gemeente in de voorbije jaren te gretig bouwgrond heeft verkocht aan makelaars en project,ontwik kelaars, veelal van buiten te gemeente. Toen er nog volop bouwgrond voorhanden was, was dat geen groot bezwaar, maar nu van enige schaarste sprake is, ontdekken de plaatselijke aannemers dat de koek opraakt en er moeilijk nog aan de bak te komen valt. In de Hulster aannemers wereld is men overigens niet erg spraakzaam over de problemen, althans niet naar buiten toe. „Het lijkt me te ge vaarlijk om daar in de krant al te nadrukkelijk op in te gaan. Dat zou ons wel eens slecht kunnen bekomen", zo reageer den gisteren de meeste aanne mers, die wij over de zaak be naderden. „In ieder geval", zo zei een van de ondertekenaars van de brief naar de gemeente, „voelen we dat aan o nze be hoefte aan grond slecht tege moet kan worden gekomen. De bouwgrond is er niet, dan wel ze wordt niet netjes verdeeld." Met name over de gang van zaken bij de verkoop van bouwgronden in het uitbrei dingsplan Moerschans, waar bij heel wat vierkante meters weggingen naar grote bouw ondernemers van buiten de gemeente, wordt in de Hulster aannemerswereld met een on tevreden gemoed gesproken. Dinsdagmiddag vond op het stadhuis een gesprek plaats tussen burgemeester en wet houders en een delegatie van vier aannemers.Volgens bur gemeester P. Molthoff is daar bij een aantal misverstanden uit de wereld geholpen. Bur gemeester en wethouders be loofden tijdens het gesprek, dat er ten behoeve van de plaatselijke aannemers steeds bouwgrond gereserveerd zal HULST -De kring Hulst van de NCB houdt op maandag 6 november de jaarlijkse alge mene vergadering voor de le den van de aangesloten afde lingen. De bijeenkomst heeft plaats in Den Dullaert en be gint om 19.30. Prof.dr. F. Kriellaars zal de laatste ontwikkelingen op so ciaal-economisch terrein in de land- en tuinbouw en het landbouwbeleid bespreken. Ir. A. Latijnhouwers geeft een toelichting op statuten en fi nanciën. Rector A. Merckx gaat zoals gewoonlijk in op de sociale ac tiviteiten van de NCB. VLISSINGEN - De groep Marxisten-Leninisten in Zee land houdt op 3 november een China-avond in de Bonedijke- zaal, Bonedijkestraat 57 te Vlissingen; aanvang 8 uur. Een arbeider bij de hoogo vens in Umuiden, die deze zo mer een 17-daagse reis door de volksrepubliek China maakte, zal dan over zijn ervaringen vertellen. Aan de hand van dia's vertelt hij over de fabrie ken, de volkscommunes, het ziekenhuis en de buurtcomités waar hij op bezoek was. Hij maakte zijn reis samen met 20 andere Nederlandse arbeiders. De reis werd georganiseerd door de vriendschapsvereni ging Nederland-China. Na afloop van zijn vertelling bestaat gelegenheid om te dis cussiëren over het socialisme in China worden, zoals de laatste tijd toch al gebeurd zou zijn. Tij dens de vorige gemeenteraads vergadering ging het raadslid P. Stevens ook al even op de geluiden vanuit de Hulster aannemerswereld in. Hij vroeg zich toen af of het waar is, dat sommige bedrijven van tevo ren worden getipt wanneer er bouwgrond te koop komt. Bur gemeester P. Molthoff zei toen, dat tipgeving geen zin heeft, omdat men bij de laatste uit breidingsplannen steeds vol gens een vast uitgiftesysteem te werk gaat. Volgens dat sys teem biedt de gemeente de be schikbare bouwgrond van te voren via een officiële publi catie te koop aan. Alle in schrijvingen die de daaropvol gende vier dagen binnenko men, wordtn gelijk behandeld. Daarbij hebben inwoners die zelf een huis willen laten bou wen, voorrang. Daarna komen de streekgebonden aannemers aan de beurt. Zo mogen in eer ste instantie elk zo 'n vier per celen kopen, pas daarna wordt met andere bouwers in zee ge gaan. Belangrijke aanleiding voor het schrijven van de brief naar de gemeente was de toewijzing van enkele bungalowpercelen in een nog niet bouwrijp ge maakt deel van Moerschans aan een plaatselijk makelaars kantoor. Volgens burgemees ter P. Molthoff ging het om bouwgrond, die reeds lang te koop was, maar waarvoor ver der geen belangstelling bleek te bestaan. Verscheidene aan nemers zeggen dat ze niet wis ten dat de grond te koop was. (Van onze correspondent) HULST - De feestelijke ac tiviteiten rond de viering van het 10-jarig bestaan van De Blaauwe Hoeve te Hulst kre gen gisteravond weer een ver volg. Ditmaal was het een kwis-avond die werd gespeeld door en voor het personeel van De Blaauwe Hoeve. De be langstelling hiervoor was bij zonder groot. Het restaurant van De Blaauwe Hoeve was bomvol; niet alleen het personeel, maar ook veel bewoners volgden met interesse de prestaties van de deelnemers. Naast de kwis was er nog een optreden van het Blaauwe Hoeve Koor onder leiding van A. Pollet, dat veel bijval oogstte. Na de kwis bleven al len nog geruime tijd gezellig samen. NKV - De Industriebond NKV houdt vrijdag een kaart avond bij de heer Van Goe- them, Tuinstraat 1 te Axel. De kaarting is voor ieder toegan kelijk en de inleg is gratis. Het begint om 19.00 uur. SCHIETING - Aan de schie ting in café De Vriendschap uit Hoofdplaat werd deelgenomen door 58 schutters. De uitslag Hoogvogel B. Ivens, De Vriendschap Hoofdplaat, eer ste zijvogel J. van de Ameele, De Vriendschap Hoofdplaat, tweede zijvogel G. Vink, Tramstatie Watervliet. De meeste kleine vogels 4 stuks was voor A. Ingebaer uit Eeklo. De eerstvolgende jaarlijkse koningschiettng is op zaterdag 18 november aanvang 15.00 uur. Om 20.00 uur volgt de le- denschietine om 19 uur in het stadhuis te Axel begint, komen onder an dere nog voorstellen aan de or de met betrekking tot de ver daging van de vaststelling van het bestemmingsplan Zuid- dorpe, de herziening van het bestemmingsplan Zuid-Oost in verband met de aanleg van het derde voetbalveld, de overname van het kantoorge bouw van de centrale dienst, de herbestrating en betegeling van de Admiraal Helfrichlaan en de verhuur van een lokaal van het Gezellenhuis ten be hoeve van de r.k. lagere school Antonius te Axel. Hotelier E. Wauters aan het werk met het vignet, waar mee het 800-jarig bestaan van Hulst gepropageerd zal worden. Daarbij ook de feestgids uit 1930, waaruit hij inspiratie put. (Van een onzer verslaggevers) HULST - Het gemeentebestuur en de middenstand in Hulst beginnen zo zoetjesaan warm te lopen voor de vie ring van 800-jaar stadsrechten. Het feest moet in de zo mermaanden van 1980 plaatshebben. Maar aan de voor bereidingen moet nog begonnen worden. Het gemeentebestuur werkt momenteel aan een voorstel om een organiserende stichting in het leven te roepen en om de nodige financiële middelen beschikbaar te stellen. Volgens voorlichter D. Hollaard heeft men op het stadhuis met de aanpak van de zaak gewacht tot het nieuwe college van B. en W. in functie was. Het voorstel wordt waar schijnlijk in november aan de gemeenteraad voorgelegd. Men hoopt dat in de stichting, die de feestelijkheden moet gaan organiseren, zowel vertegenwoordigers van de over heid, het bedrijfsleven en de bevolking zitting zullen ne men. De Hulster middenstandsvereniging wacht ondertussen op de voorbereidingen ten stadhuize. Er is al over activi teiten gepraat, maar dat is nog „top-secret" zegt Th. Heijndrickx, een der woordvoerders van de winkeliers. „We hopen ervoor te kunnen zorgen dat er zes maanden lang elke week wel wat te doen is." De middenstanders hebben ondertussen al besloten om voor de feesten rond het 800-jarig bestaan van Hulst, een vignet te gaan gebruiken, dat veel lijkt op het herken ningsteken waarmee tijdens de laatste braderie gewerkt werd. Het vignet is door enkele middenstanders ontworpen omdat men niet wilde wachten tot de gemeente met duide lijke plannen naar voren komt. De hotelier E. Wauters is tot nu toe de grootste animator. Als het aan hem lag, zou het feestprogramma nu zo langzamerhand al in kannen en kruiken zijn geweest Twee jaar geleden al deed hij de gemeente en het sluimerende VW suggesties voor de feest viering aan de hand, maar daarop werd nooit officieel gereageerd. „Er kan niet hard genoeg aan de zaak getrok ken worden", zegt hij, „als je zoiets groots wil vieren dan moet je nu de plannen maken, want anders is het te laat Tijdens de viering van het 750-jarig bestaan bezocht de koningin de festiviteiten. Dat soort dingen kun je een jaar tje van tevoren al moeilijk meer regelen." Ook voor de middenstand heeft het laatste minutenwerk volgens hem geen zin. „Dat kost alleen maar geld en brengt niets op", zegt hij, „voor de middenstand is het propagandajaar vooraf veel belangrijker dan de festiviteiten zelf." De heer Wauters laat het niet alleen bij woorden. Hij is ook al tot daden overgegaan. Zo heeft hij een grote brou werij zover gekregen, dat speciale bierviltjes worden ge maakt om het achthonderdjarig bestaan van Hulst te pro pageren. De bierviltjes worden volgens hem verspreid in cafés van Brussel en Hasselt tot in Groningen. Voor zijn eigen bedrijf heeft hij inmiddels grote aantallen place- mats besteld met daarop het 800 jaar Hulstvignet. Om ook anderen in Hulst enthousiast te maken, is de heer Wauters inmiddels ook al aan het adverteren geslagen. In de adver tenties wordt een relatie gelegd tussen zijn hotelbedrijf en een (nog) niet bestaande feestgids. „Zo hoop ik de zaak alvast tot leven te brengen", zegt hij. (Van onze correspondent) AXEL - Een twintigtal be langstellenden waren gister morgen naar Axels culturele centrum De Halle gekomen om te kijken naar de film „Het einde van de dialoog". Dit is een propaganda-film van de (Van onze correspondent) HEIKANT - Piet de Jong uit Koewacht en Gustaaf Goos- sens uit IJzendijke hebben het spel „raden maar" gewonnen tijdens de Vlaamse kermis, die in Heikant werd gehouden ten bate van het uniformenfonds van de muziekvereniging. Ze raadden beiden het juiste ge wicht van de dertien be stuursleden van de muziekver eniging: 991,5 kilo. Voorzitter R. Martinet van de muziekvereniging noemt de Vlaamse kermis erg geslaagd. „De hoofdprijs van het hele gebeuren is zonder twijfel ge wonnen door de kas van het uniformenfonds", zo grapte hij. De activiteiten werden ge opend met een H. Mis in de Theresiakerk. De drukte was daarbij zo groot dat stoelen moesten worden bijgezet. Mevr. T. Thuije-Frankevyle en de heer E. de Ridder wonnen de eerste prijzen bij het tritsen. Het pieren werd gewonnen door A. Sturm, M. Willaert, A. van Hoije en W. van Houte. Roger Herrewegh won een driedaagse reis naar Parijs, de hoofdprijs van de loterij. Hon derden dansliefhebbers sloten de Vlaamse kermis, die gehou den werd in het plaatselijk ge meenschapscentrum af tijdens een balavond. (Van onze correspondent) IJZENDUKE - Onder grote belangstelling is gisteren op de begraafplaats in IJzendijke de zaterdag overleden oud hoofdonderwijzer en streek- historicus J.C. Cornells uit IJ zendijke ten grave gedragen. De voorafgaande uitvaart dienst werd geleid door een neef van de overledene, bijge staan door pastoor Buysse van Uzendijke en pastoor de Nijs uit Biervliet. Er werd uitvoerig stilgestaan bij de levensloop van de heer Comelis, die be halve in het onderwijs ook ac tief was als heemkundige, op kerkelijk en muzikaal gebied en in het kruiswerk. Hij was ridder in de orde van Oranje-Nassau en kreeg ook de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice. Vele streekgenoten en verte genwoordigers van instellin gen waarin de overledene ac tief was, bewezen de heer Cor nells gisteren de laatste eer. Op zijn graf werden ettelijke kransen en bloemen gelegd. Schieting - Aan de schieting in café Th. de Block-Van Troost namen 63 schutters deel. De uitslag was als volgt: hoge vo gel: C. Pieters St-Jansteen. Eerste zijvogel: Fr. de Nijs St- Jansteen. Tweede zijvogel: E. Rottier St-Jansteen. De meeste kleine vogels, 3 stuks, werden afgeschoten door A. de Letter uit Koewacht. Wereldwinkel over de machts verhoudingen in Zuid-Afrika. Bepaalde beelden van de film werden met een geheime camera genomen. Na de film ontstond er een levendige dis cussie onder de aanwezigen. Vooral ook door het "tegen vuur" van één van de aanwezi gen die in Zuid-Afrika is ge boren en er tot voor twee jaar heeft gewoond. Men was het er allemaal wel over eens, dat discriminatie uit den boze is en dat er in Zuid-Afrika het één en ander moet veranderen, om ook de zwarte bevolking "recht" te doen. HEIKANT - Aan de le ker- misschieting in de zaal bij Th. de Block-Van Troost namen 36 schutters deel. De uitslag was: le hoge vogel: E. Boussen, Ka- pellebrug. 2e hoge vogel: A. van de Branden, St.-Jansteen. le Zij vogel ;G. Herrewegh, Heikant. 2e Zijvogel: G. Her rewegh, Hulst. De meeste klei ne vogels 6 stuks, erden afge schoten door G. Herrewegh uit Hulst. Aan de tweede kermisschie- ting in de zaal bij Th. de Block- Van Troost namen 60 schutters deel. De uitslag was: Hoge Vo gel: R. de Saegher, Stekene. le Zijvogel: G. Herrewegh, Hulst, 2e Zijvogel: mevr. Vink, Hulst. De meeste kleine vogels, drie stuks werden afgeschoten door G. Herrewegh uit Hulst. Aan de derde kermisschieting in dezelfde zaal namen 79 schut ters deel. De uitslag was: Hoge Vogel: E. v.d. Berghe, Koe wacht. le Zijvogel: W. de Belie, Heikant. 2e Zij vogel: A. Adam, Heikant. De meeste kleine vo gels 5 stuks werden afgescho ten door G. Ivens uit St.-Jan steen. 's-Heerenhoek De bejaar den en minder validen kwa men bij de heer C. Raats bijeen voor een gezellige middag schieten op de liggende wip. Er waren 23 schutters aanwezig. De beide Hoofdvogels werden geschoten door A. Rentmeester van Willem-Teil uit Ovezande, eerste zij vogel A. A. Geense van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk, tweede zijvogel L. de Jonge van Concordia uit 's-Heeren- hoek, derde zijvogel L. Vermuë van Spes-Nostra uit Ovezande, vierde zijvogel A.J. v.d. Bulck van Eensgezindheid uit 's- Heerenhoek, eerste kal C. Steenbakker van Victoria uit Kwadendamme, tweede kal J. Rentmeester van Vios uit 's- Heerenhoek, derde kal P. Pantus van Zeelandia uit Ove zande, vierde kal C. Baas van Juliana uit Oudelande, meeste kleine vogels C. Steenbakker van Victoria uit Kwadden- damme vijf vogels. De volgen de schieting is op dinsdag 31 oktober. CLINGE De Nederlandse bond van Vogelliefhebbers heeft de vogelvereniging de Vlaamse Gaai uit Clinge ver zocht om ter gelegenheid van het dertigjarige bestaan de jaarlijkse provinciale vogel tentoonstelling te organiseren. Het bestuur heeft dit verzoek aanvaard met als gevolg dat op 15, 16 en 17 december de beste en hoogst gewaardeerde vogels uit Zeeland in de lokalen van de Troubadour te Clinge zullen vertoeven. Voor deze gelegenheid heeft de Vlaamse Gaai volledig nieuw materiaal aangeschaft voor het tentoonstellen van de vogels. Verwacht wordt dat ongeveer 1.000 vogels naar Clinge komen, waar zij door 15 keurmeesters aan een strenge keuring worden onderworpen. Gedurende drie dagen is in Clinge het neusje van de zalm te zien op het gebied van onze gevederde vrienden. (ADVERTENTIE) Weststraat 56 tel.: 01155-2203 Introductie prijs éénmalig 3 saunabaden 15,- geldig t/m november Dinsdagavond (echt)paren woensdagavond dames donderdagavond heren vrijdagavond gemengd 19.00-22.00 uur 19.00-22.00 uur 19.00-22.00 uur 19.00-22.00 uur Tevens kan de sauna afgehuurd worden op de nog openstaande uren Ook hebben wij een zonnebank en zonnehemel Er is een speciaal daarvoor ingerichte cabine, douche aanwezig een kopje koffie gratis Gezond vakantie bruin in 10 dagen zonder verbran den/ 10,-per keer, 10 zonnebaden/ 80,-. Nu doen.

de Stem | 1978 | | pagina 27