RODA JC LAAT AZ KANSLOOS es s QUAARS WACHT SCHORSING 1695.- 2695.- 70.- Koster in selectie nieuwste Twee Blitse trainers Paard van Jansen in military I overleden Bewijs tegen BMao-gml bied van E SPECIAALZAAK EDERLAND UM NEDERLAND beekman de Noodrem mevr. AARTS riediair MERINGEN B.V. pel b.v. ibersstraat 22 T Roosendaal l 01650-40150 aarspak, voorzien van alle tails. Smalle haakrevers ijdte van onderen. De rest is Dit alles gemaakt van een b katoenen ribcord in de bruin, marine en grijs, 't Zal u it dit een echt HE-MAN pak is. i echter wél verwonderen: van 160,- voor 140,- eeg Uw arts REDA - TEL. 076-875663 I68, Geldrop. Tel. 860778 l/eert, tel. 36862, R' 805175 ELDÏll cTAR1EF ÈF, LET OP ONS TARIE anciaring, bodrijfskre 96 fn!i' 48 mnd. 60 mnd 128.- 190.- 253.- 377.- 513.- 642.- 770.- lopende leningen.Benod'^, onze bemiddeling is overtik i en Fln»ncl»rlna,Mn,00r cheweg 75. Tilburg n 013-322044 MÜNCHEN (ANP) - Keetie van Oosten-Hage heeft zaterdagmiddag op de Olympische wielerbaan een nieuw werelduurrecord ge vestigd. De wereldkam pioene achtervolging legde in één uur een afstand van 43.02 8 kilometer af. Het oude record stond op naam van de Italiaanse Maria Cressari, die op 25 novem ber 1972 in Mexico-Stad 41,471 kilometer aflegde. De renster uit Kloetinge brak en passant nog drie an dere wereldrecords: over vijf kilometer in 6.44.753, over 10 kilometer m 13.34.392 en over |10 kilometer in 27.26.665. De 1 verbetering van de 29- jrige Keetie op de snelle hou- baan in München werd lor slechts 50 toeschouwers fedegeslagen. Een poging van Keetie van i-Hage om zondag ook liet wereldrecord op de 3 kilo- laeter te verbeteren is mislukt. I&jkwam tot een tijd van 3 rm- liuten 54,972 seconden, waar- Ineezij ruim twee en halve se- Itonde boven het record van de Ihissische Tamara Garkoetsj- |nableef. Dit staat op 3 52.50. (Van onze sportredactie) BREDA - Het 2-2 gelijke spel, dat NAC zaterdagavond in eigen stadion tegen NEC op het nippertje behaalde, mag met recht een gelukkige uitslag voor de formatie van Dorjee genoemd worden. Want de Nijmeegse ploeg zette gedurende het grootste gedeelte van de wedstrijd het spel geheel naar eigen hand, terwijl NAC ondertussen wanhopig zocht naar de vorm en het overleg in de spelpatronen. Tot drie keer toe kreeg NAC zelfs hulp van het houtwerk bij fraaie acties van de NEC-voorwaartsen. Keetie van Osten in actie tijdens haar recordrace op de Olympische piste in München. Het spel dat NAC de ruim 7.700 toeschouwers voorscho telde, kan niet anders dan het predikaat „zeer matig" opge prikt krijgen. In de voorhoede kwam alleen Martin Vreijsen meerdere malen toe aan goede acties, het middenveld schoot duidelijk tekort tegen routi nier Guus Hiddink en de zij nen. Maar vooral in de achter hoede school het grootste probleem voor de Bredanaars. Hoe belangrijk spelers als Bu- disic en Krijnen zijn in de laatste linie bleek zaterdag avond weer. Nu deze spelers niet voorhanden zijn en Joore en Kerssemeijer de openge vallen plaatsen moeten inne men, is de organisatie ver zoek. De NAC-achterhoede had daarom vaak meer weg van een schuimspaan met te groot uit gevallen gaatjes dan van een degelijke verdedigingsmuur. Daartegenover echter toon den de mannen van Leen Looyen dat zij prima met de bal overweg kunnen. Cen trumspits Hans Posthumus speelde een uitgekiend spel letje en ook de vleugelspitsen Ronald Hendriks en Uli Surau bleken belangrijke pionnen in de Nijmeegse formatie. Daar- 1 KENSINGTON-Op de I Iweede dag van het we- I reldkampioenschap mi litary in Lexington (VS) is I het paard van Kimbel van M Nederlander Huub Jansen overleden. De 11- I lange ruin werd na de ze pende hindernis van de I zaterdag gehouden cross I uit de strijd genomen, °mdat het paard duidelijk Dan het eind van zijn "achten was. Enkele h*n later stierf Kimbel. s doodsoorzaak werd J °Pgegeven uitdroging. Jansen had vrijdag de 'aarts geraadpleegd om-' alz')n paard koorts had. Vonra,rtiraadde 'lem aan bii g te starten en dilrt!ntUele Problemen Instoppen. Volgens Voor fetl Z0U det Paard wedstnJd teveel kregen ne[)p hebben ge daan e "'twerking m j"1 same" met de ^paarch zouden w°rden Zljn ge" Na de dressuur lag KERKRADE - Roda lijkt vooralsnog niet te stuiten. AZ, dat nog steeds wacht op het einde van geschorste en geblesseerde spelers had in Kerkrade tegen de équipe van Bertus Jacobs geen enkele kans. Op de 3-1 zege van Roda viel niets af te dingen. Er kleefde alleen een smetje aan. Jan Jongbloed moest namelijk de eerste tegentreffer in deze competitie incasseren. Op een moment dat de thuisclub met 3-0 leidde en de concentratie verslapte. Een geheel onnodig doelpunt. Zoiets kan natuur lijk beter gebeuren", zei Jongbloed, „op een moment dat je met 3-0 leidt dan dat het nog 0-0 is. Roda begon erg rustig, zeer afwachtend zelfs. Toch prijkte reeds na veertien minuten spelen de 1-0 op het scorebord. Na een voorzet van Leo Ehlen bleef de gehele Rodadefensie staan, terwijl doelman Mesko- vic in het doel bleef. Alleen Dick Nanninga reageerde en toen Meskovic de zaak nog wilde redden was het te laat: 1-0. Vier minuten later moest Meskovic voor de tweede keer de bal uit zijn doel halen. Bij een voorzet van Kolding rolde de bal langs De Jong en Nan ninga voor de voeten van de aanstormende Koster, die koel raak knalde: 2-0. De jeugdige Zeeuw was de belangrijkste pion in de Roda-aanval. Hugo Hovenkamp, nog niet helemaal de oude, had de handen vol aan de snelle Koster en hij waagde zich niet te vaak naar voren. De Alkmaarse formatie ver werkte de klap redelijk, maar zij kon nauwelijks iets terug doen. Jan Jongbloed kreeg geen werk van enige im portantie, terwijl Meskovic meer dan eens in actie moest komen. Gerrit Vooys, de ver vanger van Meskovic in de tweede helft stond negen mi nuten onder de lat toen ook hij verslagen werd. Hovenkamp werd voor een blessure aan de zijlijn behandeld en Koster kon toen gemakkelijk op rechts doorgaan. Zijn lage voorzet werd door De Jong in geschoten: 3-0. Vanaf dat mo ment was het voor iedereen duidelijk dat AZ een verloren partij speelde. Kees Kist mocht in de 66ste minuut nog scoren 3-1. Roda JC: Jongbloed, Degens, Zigeler, Pfeiffer, De Wit, Lees, Ehlen, De Jong, Koster, Nan ninga (Broeks), Kolding (Ver meulen) AZ: Meskovic, (Vooys), Ho venkamp, Spelbos, Filippo en Van Rijnsoever, Nygaard, Pe ters, Arntz, Ressel (Ursem), Kist en Tol. Vreijsen scoort beheerst uit de strafschop. I iJ^RSWijk 1 1! de v°orlahaktVebWinningen -""cross kamp Door I >Wiik',U" Cc kla*se in 'hit WoU:„, Pro'ongeerde Het We nationale Roil>Ptlhet5,, °P circuit „De VOO, iv e.en 'fgetekende '•"chinjise cou reur, die alleen concurrentie duchten had van de in beide manches als tweede eindigen de Peter Herlings. Stand Nederlands kam pioenschap: 1 Wolsink 240 punten, 2 Gerard Rond (Ede) op Yamaha 217, 3 Herlings 204, 4 Sigmans 174. Twee zeges hockeyteam dames MADRID (ANP) Neder land is in het eerste weekeinde van het derde toernooi om de wereldbeker hockey dames dat wordt gehouden op het nieuw aangelegde kunstgrasveld op het hockeycomplex van So- montes in El Pardo bij Madrid begonnen met overwinningen op India (4-1) en Tsjechoslo- wakije (3-1). Vier winstpunten dus, die echter op geheel verschillende wijze werden behaald. Zater dag tegen India ontvouwden de Nederlandse meisjes een knap spelletje hockey, waarte gen India, met weliswaar veel routine in de ploeg, al leken de (Van onze sportredactie) DEN HAAG - Bondscoach Jan Zwartkruis heeft Tscheu la Ling (Ajax) en Adrie Koster (Roda JC) opgenomen in de selectie voor het Nederlands elftal, dat woensdag in Nijme gen tegen IJsland speelt. Het tweetal vervangt Ruud Geels (Anderlecht) en René van de Kerkhof (PSV), die beiden we gens blessures niet beschik baar zijn. kleine Indiase speelsters in hun uitmonstering: blauwe bloes, zwarte rok en bijna allen getooid met een ravenzwarte paardenstaart, veel op eerste jaars meisjes, niet was opge wassen. Ondanks hun pittige spel deed het toch enigszins onvol wassen aan. Regelmatig bouwde Nederland een voor sprong op, die tenslotte opliep tot 4-0. Pas in de voorlaatste minuut kwam India door een doelpunt van de 28-jarige Ajin Dir Kaur, de oudste van de ploeg, uit een strafcorner - de derde tegen Nederland, totaal tien - tot het toch wel verdien de tegenpunt. Verdiend vooral door de ongekunstelde wijze waarop de ploeg hockey speel de, zich daarbij duidelijk spie gelend aan het spel van de grote broers die al zoveel jaren tot de grootste balkunstenaars van de wereld behoren. Het ontbrak de Indiase meisjes echter aan de perfectie, waar door zij voor Nederland, dat van het begin af aan toonaan gevend was en India vrijwel steeds in de verdediging diong, geen gelijkwaardige partij waren. Nederland regeerde de wedstrijd en leidde bij de rust reeds met 2-0 door doelpunten van Toos Bax, beide uit een strafcorner. Nadat de 20-jari- ge Margriet Bleyerveld in de tiende minuut van de tweede helft de stand op 3-0 had ge bracht, nadat de Indiase kee per Toskano in eerste instantie had gered, vervulde Toos Bax met haar derde doelpunt vier minuten later de voorsprong tot 4-0. Met deze score leek de wed strijd ook te worden afgeslo ten, maar op de valreep zag In dia zijn ijver toch nog beloond met een tegenpunt 4-1. Minder goed zou het de Ne derlandse ploeg, die het geluk had beide wedstrijden in de avonduren te moeten spelen de verzengende hitte van tegen de 40 graden maakt het verblijf op het veld overdag tot een kwelling - vergaan tegen Tsje- choslowakije, dat nog slechts kort op het internationale front beweegt. Met hun gewel dige inzet, steunend op een puike conditie, overbluften de Tsjechische dames onze land genoten. De Oranjeploeg liet zich dermate intimideren, dat er vooral defensief zoveel fou ten werden gemaakt, ook in opbouwende zin, dat er wel haast brokken moesten vallen. Nederland kon de temposlag met de Tsjechen voorlopig niet aan en in de achttiende minuut zag Det de Beus zich voor de tweede maal in het toernooi gepasseerd, namelijk door Ire ne Harbeckova, die een voorzet van Jana Kodrova doeltref fend afrondde: 0-1. Protesten van de Nederlandse meisjes, die van mening waren dat de bal met de voet was gespeeld, hadden geen effect. Ofschoon Nederland wel geregeld ten aanval trok, was het spel te onsamenhangend om de te genstandsters, bij wie doel- vrouwe Kralitsjova tot de uit blinksters behoorde, echtt te kunnen verontrusten. De verbeten tegenstand van Tsjechoslowakije was voorlo pig Nederland te machtig. Een serie van vijf strafcorners uit de eerste helft kreeg een ver volg na de rust, maar zelfs een strafbal kon geen resultaat af werpen. Elsemieke Hillen pushte de bal ver naast. Pas in de elfde minuut na de rust slaagde de voor Sophie von Weiier ingevallen achttienja rige Sandra le Poole erin de gelijkmaker te scoren 1-1. Toen acht minuten later Margriet Bleyerveld uit een voorzet van Toos Bax de bal voor de tweede maal in het Tsjechische doel pushte, was de tegenstand vrijwel gebro ken 2-1. Eerst nu kwam Ne derland, dat voordien ongeor ganiseerd had gespeeld, tot goede aanvallen en toen vier minuten voor tijd Fieke Boek horst met een laag schot in de hoek de stand op 3-1 bracht, was het pleit beslecht. De overwinning was binnen, maar het had wel, letterlijk en fi guurlijk heel wat zweetdrup pels gekost. Het harde tegen spel van de Tsjechen kan slechts ten dele als excuus gel den. Immers, om een toernooi winnend en dus als kampioen af te kunnen sluiten, dient elke hindernis met succes te wor den genomen. naast had NEC in middenvel der Eugène Marljnissen vaak een uitstekende extra aanval ler. Het duel begon tamelijk rommelig met veel overtredin gen. NAC nam het initiatief, maar vele acties liepen op he lemaal niets uit, doordat er slecht geplaatst werd. NEC voelde al gauw dat er punten te verdienen waren in Breda en zocht via razendsnelle uitval len langs de vleugels meer en meer de andere zijde van het veld op. NAC had geen ant woord op het goede, maar ook vaal veel te harde spel van de Nijmegenaren. Het was dan ook niet veronderlijk dat er voor het NAC-doel hachelijke situaties ontstonden, waar Posthumus niet door Kersse meijer in bedwang kon worden gehouden. Maar de lat be hoedde NAC vooralsnog voor een achterstand. Eerst spatte een schot van Marijnissen uit een op de dwarsligger en even later had Posthumus weinig geluk met een kopbal. De bal stuitte via de grond tegen de lat. Tegen de verhouding in kwam NAC na een half uur op voorsprong. Vreijsen manoeu vreerde zich handig in een goede schietpositie. Op het moment dat hij wilde uithalen, tikte de vervanger van de zieke Sije Visser, Edo Ophof, tegen zijn standbeen. Terecht wees scheidsrechter Beek naar de stip, de felle protesten van NEC negerend. Vreijsen faalde niet van deze afstand: 1-0. LONDEN (ANP) - De Centrale Raad voor Li chamelijke Opvoeding in Groot Brittannië heeft twee sporttrainers ge straft, omdat ze hadden geëxperimenteerd met dope bij kinderen van twaalf en dertien jaar. De raad weigerde de namen van de betrokken trainers bekend te maken en mee te delen om welke tak(ken) van sport het ging- Uit betrouwbare bron werd echter vernomen dat speciaal in het turnen en h?t zwemmen aan jeugdi ge uitblinkers bepaalde middelen werden toege diend om de puberteit te verleggen, zodat de be trokkenen slank en lenig bleven. Een van de trai ners werd ontslagen, de andere kreeg een zeer ernstige waarschuwing. De Britse Centrale Raad voor Lichamelijke Opvoeding heeft ge vraagd of in het vervolg alle winnaars van sport evenementen aan een do pingcontrole onderwor pen kunnen worden. De raad wil 90.000 pond sterling (380.000 gulden) voor de komende drie jaar fourneren om het do- pingmisbruik te bestrij den, maar hoe dat zal ge beuren werd niet bekend gemaakt. I Martin Vreijsen juicht na zijn tweede treffer. Een minuut later haalde Beek helemaal de woede van de NEC'ers op zijn hals door minder consequent te beslis sen, toen Posthumus binnen de beruchte lijnen werd neerge haald door Kerssemeijer. Ro nald Hendriks en Guus Hid dink moesten hun al te felle claims voor een strafschop be kopen met geel. NEC raakte behoorlijk geïrriteerd door de ze tegenslagen, met als gevolg dat de wedstrijd een nogal on vriendelijk karakter kreeg. Zo onvriendelijk, dat Beek zich genoodzaakt zag ook Posthu mus het geel te tonen wegens een grove overtreding tegen Bertus Quaars. NEC, in de rust door Leen Looyen kwaad toegesproken over het slechte gedrag, startte de tweede helft als een wer velwind. NAC werd geheel overrompeld en het was voor iedereen duidelijk dat de ge lijkmaker op komst was. Na dat Posthumus eerst nog een inzet tegen de paal zag belan den, was hij het die NEC naast NAC bracht: 1-1. Vier minuten na deze treffer leek NAC voorgoed overstag te gaan, toen Ronald Hendriks de bal uit een vrije trap van Hid dink achter Jan de Jong werk te: 1-2. Er leek geen vuiltje aan de lucht voor de Nijmegena ren. NAC probeerde wel, maar kon geen vuist maken. Alle overleg ontbrak in het aan- valswerk en tot meer dan een keiharde knal van Vreijsen kwamen de Bredanaars niet. Bovendien moesten alle zeilen bijgezet worden om niet meer goals om de oren te krijgen. Surau was er bijvoorbeeld zeer dicht bij, maar Jan de Jong voorkwam met een katachtige reactie erger. Al te vaak moest NAC aan de noodrem trekken om de snel heid uit de aanvallen van NEC te halen. Bertus Quaars kostte dat zijn tweede gele kaart dit seizoen (eerder tegen Ajax) en zal waarschijnlijk twee weken op de tribune mogen gaan zit ten, want hij had reeds één wedstrijd voorwaardelijk aan zijn broek hangen. Vijf minuten voor tijd (Kerssemeijer en Neeskens waren inmiddels vervangen door respectievelijk Damen en Sprangers) kwam NAC toch nog op gelijke hoogte met NEC. NEC-doelman Harry Schellekens blunderde op een schot van de weinig opvallende Goodlass. Vreijsen had geen probleem om de voor zijn voe ten rollende bal in te schuiven: 2-2. NAC hield een punt over, een puntje te veel. Begrijpelijk was Dorjee erg blij met het gelijke spel. „NEC is een prima ploeg met een grote dosis snelheid". Even daarna was hij toch iets te optimistisch: ..Wij hebben twee goals gemaakt en dat is tegen de meeste clubs vol doende om een goed resultaat te behalen". Dorjee ging wel voorbij aan het feit dat een zo spelend NAC bij de meeste clubs geen twee goals kan ma ken. JACQUES EESTERMANS Opstellingen: NAC: De Jong, Joore, Bak ker, Kerssemeijer (Damen), Dekker, Mohorovic, Quaars, Neeskens (Sprangers), Vreij sen, Storm en Goodlass. NEC: Schellekens, Ophof, Strik, Visser, Willemse, Marij nissen, Hiddmk, Jos Hendriks, Ronald Hendriks. Posthumus en Surau. NAC KOMT GOED WEG jellenL en jn auto, nieuwen, iwelijk met ons aanvullende) kredieten ichtingen behoeven geen RECHT plaatsen zijn gewoon te zwak bezet. Ik noem liever geen namen om niemand te kwetsen, maar een leek kan het toch zien. Ik heb iemand op het oog die nog geen 50.000 gulden kost. Dat weet het bestuur ook, maar toch blijven ze nee zeggen". Waarna Hughes zijn tirade besloot: „Ik moet nu aan mezelf denken. Toen ik aanbiedingen van AZ, VVV en Sparta kreeg heb ik ook aan Haarlem gedacht. Straks loopt mijn contract af. Als we gedegra deerd zijn kan ik wel inpakken als trainer. Ik voel me gewoon te goed om de dupe te worden van zo'n beleid. Ik wil hogerop. Aan mijn inzet heeft hier nooit wat ontbroken. Wat dat betreft kun nen ze me niets verwijten. Heus, geloof me, als we zo blijven doormodderen neem ik de verantwoordelijkheid niet meer, dan stap ik eruit. Als trainer ben je straks de piespaal, daar krijgen ze me niet voor". AMSTERDAM - Ajax heeft het nodige bewijsmateriaal naar het UEFA-hoofdkantoor in Bern gestuurd dat aan moet tonen dat de tweede Spaanse treffer in het cupduel tegen At'etico Bilbao ten onrechte door de Duitse scheidsrechter Horstmaan is toegekend. Het gaat onder anderen om een fo to, die laat zïép. dat de bal wel degelijk door het zijnet ver dwijnt. Ook zit er een geluidsband van het Spaanse radioverslag bij het bewijsmateriaal. itto in handen. 10.000 60 x 2?1.44 12.500 72 x 246.48 15.000 84 x 263.95 17.500 96 X 280 17 20.000 96 X' 318.84 ragen op aanvraag! 35.000 - 2e Hypotheken (Van onze sportredactie) ROTTERDAM - Bary Hughes zal het Haarlem-bestuur deze week voor de keus stellen: of het elftal versterken of uitkijken naar een nieuwe trainer. Na de 5-0 nederlaag in De Kuip onthul de de Brit dat hij zo niet langer wenst door te gaan. Hughes: „Ik kap ermee als er geen versterking komt. In juni al heb ik mijn eisen op tafel gelegd. Er is toen welgeteld voor 10.000 gulden geïnvesteerd in Dick Beek. Ik vraag geen tonnen, zo nuchter ben ik ook wel. Maar om zo naar de degradatie te dobberen, daar pas ik voor". Hughes wil op korte termijn in ieder geval een nieuwe vrije verdediger aantrekken omdat de defensie van zijn elftal dringend een leider nodig heeft. In zes wedstrijden veertien goals tegen, dat zegt genoeg, zo merkte de Brit op. „Ik heb heus wel spelers die op ere-divisie-niveau meekunnen, maar sommige

de Stem | 1978 | | pagina 9