f In rdS" b d Extra raad Aardenburg over „wethouders-kwestie JUBILERENDE VUILNISMAN Sas kan schoon Belgisch bedrijf niet aan grond helpen Geen grotere opening in de pijlerdam DUIKERKLOK IN GEBRUIK f BEWAKMAN (35) L\ SECRETARIS-GENERAAL MINISTERIE: BEROEP TEGEN UITBREIDING STORTPLAATS EK O M. Zeelandfilm gaat anderhalve ton kosten ND. at begint eteenaigoed! rr Droog waterstanden hoogwater ■HËMkÉMMMiiM A 66 p itadje 'n choonheid van ons kinderrubriek. ders. i. vindt, want de eerste vier slissen of u abonnee 'RA's gratis in de bus. ostzcgel sturen naar - m&'-wj. SMl (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG - Burge meester drs. W. Lockefeer van Aardenburg is van plan nog volgende week een extra spoe deisende vergadering van zijn gemeenteraad uit te schrijven. Hij vindt de termijn tot de ok tobervergadering te lang om Aardenburg in de onduidelijke sfeer en vraagtekens van dit moment te laten zitten. Vandaag heeft de heer Loc kefeer persoonlijke gesprek ken met de beide wethouders i A. Pardidaen en A. van der Bliek afzonderlijk. Met de eerste wil hij de uitlatingen bespreken die de heer Pari- daen heeft gedaan in de dins dag gehouden vergadering. Hierin merkte de heer Par- diaen op dat de burgemeester er van alles aan gedaan heeft om oud-wethouder G. Bonte opnieuw in het college te krij gen. Met de tweede wil hij on der meer de brief bespreken, waarin aantijgingen aan het adres van de heer Van de Bliek zijn vervat. De heer Lockefeer overweegt voorts een onder zoekcommissie in te stellen om de beweringen in deze brief, geschreven door een buurman van de wethouder, te onder zoeken. Afhankelijk van de gesprek ken met beide wethouder zal de heer Lockefeer de datum van de extra radsvergadering vaststellen. Tot dat moment zal in ieder geval het Aarden- burgs college niet vergaderen. „Ik zie geen aanleiding om in de huidige atmosfeer college vergaderingen te houden", zei de burgemeester. „Ik moet eerst weten wat ik aan mijn wethouders heb". Aardenburgs burgervader is ook van mening dat de Aar- denburgse bevolking het recht heeft om zo snel mogelijk te weten wat er allemaal speelt. Ten aanzien van de opmerkin gen van de heer Paridaen merkte de heer Lockeferer nog op dat de wethouder bereid bleek in een openbare raads vergadering zijn verontschul digingen aan te bieden. „Daaruit blijkt dat hij geen bewijzen heeft om zijn bewe ringen te staven. Overigens is door mij dinsdag al verslag over de raadsvergadering ui- gebracht aan de commissiaris der koningin. Ik vond dat hij hiervan direct op de hoogte moest worden gesteld". dagblad voor zuidwest nedebland KANTOREN: Terneuzen, Nieuwstraat 9, 4531 CV Terneuzen. Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, 01150-17920 (4 lijnen), Hulst, Steenstraat 14, 4561 AS ulst, 01140-3751 (3 lijnen), Goes, Klokstraat 1,4461 IK Goes, 01100-28030 W lijnen). ^^TOORUREN: Maandag t/m vrijdag 8 15-12.30 en 13.30-17.00 uur. ötlTEN KANTOORUREN: Advertentie-exploitatie: Breda: Maandag t/m vnjdag van 19.00-20.00 uur 076-222555. Zondag van 20.00-22.00 uur 076-222341 BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen 01140-4498, Midden-Zee land 01100-14944 EHVICEPUNTEN: Axel: Boekhandel Passage, Passage 13, Oostburg: haenens, Burchtstraat 11. Terneuzen: Superm. v.d. Velde, Winkelc. Zuid- polder. nUSAANSLUITINGEN: factie: Chef Zeeuwse redactie K. Th. van der Helm, Melkweg 40, Oost- ^rgi 01170-3370. Algemeen redacteur Zeeland en plv. chef drs. J. Bouw- "}ans, Zuidvlietstraat 73, Goes, 01100-28138. Redacteur Midden-Zeeland van Berkel, Voorburcht 37, KapeUe 01102-2320. Redacteur Terneuzen P. e Schipper, Noordstraat 45, Hoek 01154-1556. Redacteur West- of^^h-Vlaanderen/ZKanaalzone J. Jansen, Kwakkel 1, Zaamslag, 53-1554 Redacteur Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, tevens cultureel re- rf, Ur' Henk Postma, Walmolenstraat 12, Hulst, 01140-4159. Tweede OlurKHf O-Z.-Vlaanderen: Eugène Verstraeten, Zoutestraat 57, Hulst, fU-2748. Fotojournalist voor Zeeland: C.J. de Boer, Langs de Kreek 56, keuzen, 01150-13137. Sportredactie Zeeland: A. Koomen, Zeldenrust- Ahü Terneuzen 01150-12941. wnnementen-exploitatie: Inspecteur Zeeland W. Hendriks, 01140-3751. Attentie-exploitatie: Inspecteur Zeeland C. Menu, 01150-95839. De versierde vuilnisauto en zijn jubilerende bestuurder trokken in Goes veel bekijks GOES - Donderdag was het 25 jaar geleden, dat de heerJ.L. Boonman, chauffeur bij de gemeen telijke reinigingsdienst in Goes, in dienst trad bij de gemeente. Zijn collega's wilden dit niet ongemerkt voorbij laten gaan. Met een lang zal-ie-leven en een versierde vuilnisauto werd de zilveren jubilaris bij de aanvang van de ochtendrit begroet. Ook aan gelukwensen ontbrak het de heer Boonman niet. Morgen zal de heer Boonman in besloten kring door chefs en collega's meer officieel worden gehuldigd. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT - Het auto- bekledingbedrijf ECA uit het Belgische Assenede zal waar schijnlijk af moeten zien van de plannen om een vestiging te stichten in Sas van Gent. Directeur p. Christiaen heeft zijn oor te luisteren gelegd bij de Sasse bestuurders, maar is er niet in geslaagd om ge schikte grond te verwerven voor de bouw van de nieuwe vestiging, waar zo'n 25 tot 30 werknemers hun brood kun nen verdienen. Directeur Christiaen had zijn zinnen gezet op een deel van het Sasse kanaaleiland, dat de gemeente onlangs van het havenschap heeft gekocht om er recreatie en wellicht wo- ningbouwmogelijkheden te scheppen. De Sasse bestuur ders zijn dan ook niet van plan hem die grond toe te spelen. Burgemeester W. Dusarduijn: „ik kan me niet voorstellen dat de raad en nog minder dat de bevolking dat zou pikken". Directeur P. Christiaen kan de weigerachtige houding van de Sasse bestuurders onder tussen niet begrijpen. „Ik ver sta dat niet" zegt hij, „ze spre ken in Holland altijd maar over werkloosheid. Nu kunnen ze een schoon fabriekske krij gen en geven ze me geen grond." Volgens directeur P. Cris- tiaen overweegt ECA nu om met de gemeente Hulst in zee te gaan. Maar hij geeft nog steeds de voorkeur aan een vestiging in Sas van Gent, omdat die plaats als industriegemeente over volop transportmogelijk heden beschikt en vlakbij de ECA-vestiging in Assenede is gelegen. Burgemeester W. Dusar duijn blijkt zich niet geheel in de overwegingen van de ECA- directeur te kunnen vinden. „Wij hebben hem grond aan geboden in Stroodorpe", zegt hij, „maar daar had hij kenne lijk geen belangstelling voor. Een officieel verzoek van hem om grond is er bij ons overigens nog niet". De Sasse burgemeester zou het bedrijf graag binnen de grenzen van zijn gemeente willen verwelkomen. Maar dan moet ECA volgens hem wel het oog richten op de terreinen, die voor industire zijn aangewe zen. Omdat de gemeente Sas van Gent naast de grond bij Stroodorpe verder zelf niet over industrieterrein beschikt heeft men de heer Christiaen doorverwezen naar het ha venschap, dat in de Kanaalzo ne over industriegronden be schikt, met name in Terneuzen maar ook nog wat in Sas van Gent Havenschapdirecteur W. Blok heeft bij de heer Chris tiaen maar weinig enthou siasme kunnen bespeuren. „Deze man kan bij ons terrein krijgen te kust en te keur. Ik ben overal met hem rondge- weest. Maar volgens mij heeft hij gewoon geen belangstel ling' zegt hijDe Axelse vlakte in Sas van Gent, die door het havenschap als industriege bied nog moet worden ontwik keld, is volgens hem voor dit soort kleinere bedrijven niet geschikt. ECA-directeur P. Christiaen tenslotte: „Ik wil in Sas van Gent een schone fabriek neer zetten en een schone fabriek hoort niet thuis tussen andere grote industrieën." (Van een onzer verslaggevers) BURGSLUIS - Ir. P.C. de Man, secretaris-generaal van het Ministerie van Ver keer en Waterstaat gelooft niet dat er een grotere doo- stroming in de pijlerdam in de monding van de Ooster- schelde komt. De secretaris-generaal, die ons dat gistermorgen desge vraagd mededeelde zei, dat re gering en kamer zich duidelijk hebben uitgesproken voor een opening van 14.000 m2 in de pijlerdam. Zoals wij gisteren berichtten willen G.S. van Zeeland opnieuw naar de mi nister van Verkeer en Water staat gaan, om aan te dringen op een grotere doorstromings opening. De Staten van Zeeland heb ben zich destijds uitgesproken voor een opening van 20.000 m2. Bij de nu gekozen oplossing blijft 77% van de getijdenbe weging op de Oosterschelde gehandhaafd. Omdat deze be slissing de mosselsector in Zeeland voor grote problemen plaats de mosselschepen zouden aangepast moeten worden, wat in de papieren gaat lopen - willen G.S. op nieuw met de minister gaan praten. Ir. H. van Engel, hoofd van de deltadienst van rijkswater staat, die ons gisteren eveneens commentaar gaf op de mede deling van G.S. van Zeeland, zei weieens te willen weten, waar de nieuwe gegevens over de moeilijkheden in de mos selsector vandaan komen. „Een speciale commissie, waarin onder meer landbouw en visserij waren vertegen woordigd, heeft zich uitput tend met deze zaak bezig ge houden en daarover gerap porteerd. Op grond onder meer van die rapportage is vorig jaar september besloten om in de pijlerdam een doorstromope- ning van 14.000 m2 te maken. Het ontwerp van de dam, zo als dat nu wordt uitgevoerd is helemaal afgesteld op een ope ning van 14.000 m2. Als men een groter opening wil hebben moeten we van voren af aan beginnen en dat geeft natuur lijk een geweldige vertraging. Dan komt de afsluiting mis schien pas in de jaren negentig gereed. „Ik zou dat erg onver standig vinden", aldus het hoofd van de Deltadienst gis termorgen tegenover onze krant. Ir. P.C. de Man, secretaris-generaal van het ministerie van Verkeer en Waterstaat, spreekt bij de ingebruikstelling van de duikerklok de tientallen genodigden toe (Van een onzer verslaggevers) BURGHSLUIS - Ir. P.C. de Man, secretaris-generaal van het ministerie van Verkeer en Waterstaat, heeft gistermid dag aan boord van de in de Oosterschelde gelegen geo- technische ponton Johan V. de door het duikbedrijf Vriens te Bergen op Zoom en het Labo ratorium voor Grondmechani ca te Delft ontwikkelde dui kerklok in gebruik gesteld. Deze bemande duikerklok, die is gebouwd door Skaldoc in Yerseke en die met de daarbij behorende decompressietank ruim 2 miljoen gulden heeft gekost, wordt gebruikt voor grondmechanisch onderzoek van de zeebodem. Momenteel is de klok in de Oosterschelde ingezet ten behoeve van de bouw van de pijlerdam in de monding van deze zeearm. Voorafgaande aan de cere monie van de ingebruikstelling werd in een zaal van de Delta dienst van Rijkswaterstaat in Burghsluis voor tientallen ge nodigden uit binnen- en bui tenland (zelfs een delegatie uit de Volksrepubliek China gaf acte de présence) een aantal voordrachten gehouden. Ir. de Man wees op deze bij eenkomst op de vooraanstaan de plaats die de Nederlandse waterbouwkunde internatio naal inneemt. Hei zei, dat Ne derland de laatste jaren op de internationale markt tot de duurdere landen is gaan be horen. Ter compensatie van de hogere kosten moet kwaliteit worden geboden. Ir. H. Engel, hoofd van de Deltadienst van Rijkswater staat, noemde in zijn toespraak het inzetten van de duikerklok in de Oosterschelde een upieke gelegenheid om een nieuwe ontwikkeling, geboren uit het gezamenlijke initiatief van overheid, onderzoekinstituut en bedrijfsleven, direct in de praktijk te toetsen. Voorts werd het woord ge voerd door ïr. W. Bokhoven, directeur van het Laborato rium voor Grondmechanica, ir. W. Heijnen, hoofd van de speurwerkafdeling van dit in stituut, ing. J. Vermeiden, hoofd van de buitendienst van het LGM en de heer W. Vriens, directeur van het duikbedrijf. Gezien de gunstige ervarin gen met de duikerklok is de beslissing genomen om een tweede te bouwen. MIDDELBURG - Het Zeeuws coördinatieorgaan voor natuur-, landschaps- en milieubescherming heeft bij een commissie uit G.S. beroep aangetekend tegen de door (Van onze correspondente) VLISSINGEN - Donderdagmorgen omstreeks 04.30 uur is de 35-jarige J.A. Smeyer, woonachtig te Oost-Souburg, met zijn auto te water geraakt in de Binnenhaven te Vlissingen en daarbij verdronken. De heer Smeyer was bewakingsambtenaar bij een filiaal van Prefect, waar bewakings- en alarmapparatuur vervaardigd wordt. Over de toedracht van dit ongeval tast de recherche in het duister. De heer Smeyer had wel vanuit zijn auto per mobilofoon om hulp gevraagd, maar verzuimde om de plaats en de toedracht te vermelden. Na lang zoeken ontdekten politie en brandweer om 09:50 uur de auto in de Binnehaven. Het stoffelijk overschot, dat niet méér in de auto was, werd eveneens geborgen. G.S. aan Aardenburg verleen de toestemming om vuil te storten op een terrein aan de Appcistraat in St.Kruis. G.S. gaven toestemming omdat het om een noodsituatie zou gaan. Volgens het gemeentebe stuur van Aardenburg is de bestaande vuilstortplaats vol en er is in de gemeente geen andere grond beschikbaar voor de uitbreiding. Door het coördinatieorgaan wordt aangevoerd, dat ge streefd moet worden naar een centrale vuilstortplaats voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Voorts spreekt het coördina tieorgaan de vrees uit, dat de grond bestemd voor de uit breiding van de stortplaats reeds volgestort zal zijn, voor dat de Kroon uitspraak heeft gedaan over het bezwaar schrift dat het coördinatieor gaan heeft ingediend. Volgens het coördinatieorgaan is het terrein om landschappelijk en milieutechnische redenen niet geschikt als stortplaats. (Van een onzer verslagge vers) MIDDELBURG - De nieuwe Zeelandfilm zal -als Provinciale Staten hiermee instemmen- in totaal anderhalve ton gaan kosten. Vorig jaar hadden de Staten 130.000 gevoteerd, maar uit na dere gegevens blijkt dat voor dit bedrag de beoog de film niet gemaakt kan worden. GS van Zeeland wijzen er overigens wel op dat het reeds eerder toegesta ne krediet werd gegeven eind 1976endat sindsdien het kostenpeil is gestegen. Gevraagd wordt de Sta ten een krediet van 150 mille toe te staan. De film zal gemaakt worden door Cinecentrum(Multifilm bv). Vooruitzichten voor zaterdag en zondag, opgesteld door het knmi: Eerst nog plaatselijk re gen, later droog met zonnige perioden. Mid- dagtemperaturen onge veer 17 graden. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land: Voor zaterdag: Aantal uren zon: 1 tot 8, min. temp.: om streeks 12 graden, max. temp.: omstreeks 17 graden, kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent, kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. Voor zondag: Aantal uren zon: 3 tot 9, min. temp.: om streeks 10 graden, max. temp. omstreeks 18 graden, kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent, kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. Konstanz 373 min 3, Rhein- felden 242 min 5, Maxau 462 plus 15, Plochingen 142 plus 6, Mannheim 282 min 2. Stein- bach 126 plus 1, Mainz 283 min 5, Bingen 155 min 1, Kaub 188 min 3, Trier 235 plus 1, Koblenz 194 min 5, Keulen 164 plus 2, Ruhrort 312 min 6, Lo- bith 935 min 5, Pannerdense Kop 906 min 6, Nijmegen 742 min 1, IJsselkop 851 min 1, Eefde IJssel 380 onv., Deventer 258 onv., Katerveer/Spool- dersluis 39 min 1 Monsin geen opgave, Borgharen 3839 plus 40, Belfeld 1091 plus 2. Grave beneden de sluis 498 Morgen, zaterdag 9 sept Bergen op Zoom 8.26 en 20.52 Hansweert 7.41 en 20.07 Terneuzen 7.12 en 19.38 Vlissingen 6.45 en 19 11 Wemeldinge 8 30 en 20.46

de Stem | 1978 | | pagina 13