Nieuwe stukken schaken goed andere problemen Zaamslag staat twee dagen op z'n kop weer terug 1 DORPSFEEST OP 8 EN 9 SEPTEMBER LUCTOR SPEELT IN NATIONALE KORFBALWEEK T oerpuzzeltoer voor het hele gezin T aalcursussen in Knokke B.v.d. Branden fond kampioen Clinge UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN ZEEUWS SE KOERIER DE STEM VAN DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1978 Dat de Terneuzense schaakclub een nieuwe jeugd leider heeft, zullen nog maar weinigen weten. De nieuwe schaakleraar is de heer A. Dubbeldam. Hij komt uit Sluiskil en naar het schijnt worden daar de goeie schakers gekweekt. Dus als alles goed verloopt mogen we volgend jaar hopen op een Terneuzense deelname aan het ECI-toer- In Zeeuwsch-Vlaanderen bestaan een vijf- of zestal schaakclubs, maar wat weten we nu van al die clubs? Niet veel. Om de lezers wat meer inlichtingen te kunnen geven heb ik twee maanden geleden de verschillende voorzitters aangeschreven. Nu ben ik ver geten een postzegel voor ant woord bij te voegen, vandaar waarschijnlijk dat ik van de meeste clubs nog steeds geen antwoord heb ontvangen. Om de lezers teleurstellende reizen te besparen zal ik de komende weken op zoek gaan naar de verschillende clubs, kijken of ze nog wel bestaan en zo ja, wat ze voor dit seizoen in petto hebben. Een suggestie mijnerzijds: de Nederlandse topschaakster Ada van der Giessen heeft ge weigerd om in Argentinië te gaan spelen. In plaats daarvan wil ze misschien wel in Zeeuwsch-Vlaanderen een si- multaanwedstrijd komen spe len! En nu de wekelijkse partij: wit: J. de Wolf, jongste speler en winnaar B-groep, zwart: D. Weyns uit België. 1) d2-d4; e7- e6; 2) c2-c4, f7-f5; (een Bel gisch schaker die de Hollandse verdediging speelt, waar moet dat naartoe?). 3. Pbl-c3, Pg8- f6; 4) Pgl-f3, Lf8-e7; 5) g2-g3, 0-0; 6) Lfl-g2, c7-c6; 7) 0-0, d7-d5; (de pionnenformatie d5-e6-f5 noemt men de Stone- wall-formatie, stenen muur dus, ze dient om het centrum vast te leggen zodat zwart op de koningsvleugel kan aan vallen. Zwart moet dan wel goed spelen en geen tempo's verliezen!) 8) b2-b3, Pf6-e4; 9) Lcl-b2, Dd8-e8; 10) Pf3-d2, Pe4xPc3; (dit kan nooit de be doeling van dat paard op e4 zijn geweest); 11) Lb2xPc3, Le7-f6; 12) f2-f4, Pb8-d7; 13 Pd2-f3, Lf6-e7; (deze loper heeft dus twee zetten gedaan zonder enig nut); 14)e2-e3,h7- h6; (nu pas gaat zwart aanval len) 15) Ddl-e2,g7-g5; 16)Pf3- e5, Pd7xPe5; 17) dxe5, g5-g4; 18) h2-h3, h6-h5; 19) h3-h4, Lc8-d7; Tfl-dl, De8-b8; (zwart aanval is op niets uit gelopen, wat te verwachten was; de damfe gaat wat uitrus ten op b8. Lang duurt het ver lof echter niet, wit heeft andere plannen!) 21) e3-e4!, fxe4; 22) Lg2xe4!, Db8-e8; (zwart kan de loper niet slaan; dxe4, TxLd7 en de witte toren be vindt zich op de zevende rij) 23) De2-d3, De8-f7; 24) Le4- g6, Df7-g7; 25) cxd5, cxd5; 26) f4-f5, Le7-c5 27) Kgl-h2, exf5; 28) Dxd5 Kg8-h8; 29) DxLc5, Ld7-e6; 30) Lxh5, Ta8- c8; 31) Dc5-d6 TxLc3; 32) DxLe6, Tc3-c6; 33) Tdl-d6, TxTd6; 34) Dxtd6, f5-f4; 35< Talcl, f4-f3; 36) Dd6-g6, Dxe5; 37) Dg6-66 Kh8-g8; 38)Dj6- g5 DxDgö; 39) hxDg5; 13-f2; zwart geeft op. Zelfs kleine wolfjes zijn ui terst gevaarlijk! BY BELLEMANS ZAAMSLAG - Op vrijdag 8 en zaterdag 9 september staat heel Zaamslag volledig op zijn kop. De middenstandsvereni ging Zaamslag (ZAVO die dit jaar 30 jaar bestaat), de plaat selijke Oranjevereniging en een aantal andere verenigin gen hebben de handen ineen geslagen om een dorpsfeest te organiseren, dat waarschijn lijk een jaarlijkse traditie wordt. Het vorig jaar werd er min of meer per ongeluk een eerste aanzet gegeven tot een verdere samenwerking tussen ZAVO, de Oranjevereniging en andere verenigingen. „Dat kwam simpelweg om dat het ons niet lukte het vorig jaar met Koninginnedag een programma rond te maken", aldus de heer P. Leeuw, voor zitter van de Oranjevereni ging. Hij geeft samen met pen ningmeesteres Francien Wil- lemsen-de Ridder, ZAVO- voorzitter J. Dees en feeste lijkheden-coördinator C. Ris- TERNEUZEN - „Het leuke van korfballen is, dat het een gemengde sport is. Hele gezin nen kunnen er aan mee doen. Dat komt ook in onze korfbal vereniging voor. Het is een echte teamsport, waarbij er met elkaar een hechte band wordt gevormd. Ook vóór en na een wedstrijd. Een enthousiaste verklaring van mevrouw A. Schuurhuis- Rouw, actief lid van de Ter neuzense korfbalvereniging Luctor. Deze korfbalvereni ging gaat, evenais de meeste andere korfbalverenigingen in ons land, gedurende vijf avonden mee doen aan de Na tionale Korfbalweek. Korfbal als sport bestaat dit jaar 75 jaar en ter gelegenheid daarvan worden er overal in het land acties ondernomen om de korfbalsport wat meer be kendheid te geven. Vanaf 28 augustus tot en met 1 septem ber wordt er ook telkens in een gedeelte van de gemeente Ter- neuzen een programma afge werkt, dat zal bestaan uit een wedstrijd door de jeugd van Luctor (18.30-19.15 uur) en di verse spelen voor iedereen (19.15-20.00 uur). „Dat zijn dan echte korfbal getinte spelletjes", vertelt me vrouw Schuurhuis, „zoals doelschieten, bussen gooien, foto's gooien met een bal en dergelijke. Als er erg veel be langstelling is, maken we er groepsspelen van". Op 28 augustus komt Luctor naar Hoek (trapveldje bij voetbalveld), op 29 augustus wordt er gespeeld bij de speeltuin Zeldenrust, op 30 augustus bij het plantsoen in de Amberboomstraat, op 31 'augustus is het plantsoen aan de Van Kimbergenlaan aan de beurt en tenslotte komt Luctor naar de Leeuwenlaan bij „De Terp". Luctor bestaat al vanaf 1943 en telt nu zo'n 180 leden. „Vrij veel voor een plaats als Ter- neuzen", vindt mevrouw Schuurhuis, „vooral bij de jeugd groeit de vereniging enorm". Behalve wat sportieve vaardigheden als hard kunnen lopen, taktieken kennen en goed kunnen richten, vindt mevrouw Schuurhuis de mentale instelling van de spe lers erg belangrijk. Een team bestaat uit 6 dames en 6 heren en speelt 2 keer 45 minuten. De pupillen kunnen met 4 keer 10 minuten toe. Luctor speelt op het sportcomplex. Een grote wens is nog altijd een eigen clublokaal. Nu is men aangewezen op de kantine van de voetbalvereniging. Er wordt gemiddeld twee a drie maal per week getraind, dus een eigen onderkomen zou best welkom zijn. „Het zit er nu nog niet in", aldus mevrouw Schuurhuis, „ook al omdat het financieel nogal moeilijk ligt. Maar misschien kan een club lokaal worden gerealiseerd, als het nieuwe sportveldencom plex is aangelegd". De korfbalvereniging Luc tor kan nog wel wat extra le den gebruiken. Wat de jeugd afdeling betreft heeft me vrouw Schuurhuis nog een wens: „Wat meer ouders, die bereid zijn te helpen ons ver voersprobleem op te lossen, want het zijn altijd dezelfde ouders die de kinderen rijden'. TERNEUZEN - De V.V.V.-bureaus in Nederland hebben in samenwerking met de AVRO en de KNAC weer iets aardigs georganiseerd. Ie dereen in heel Nederland kan in de periode van 19 augustus tot en met 22 oktober (begin van de herfstvakantie) mee doen aan deze toeristische/re creatieve „buiten" seizoenak- tie, toerpuzzeltoer genaamd. Nederland is hiertoe inge deeld in twaalf regio's, die naar eigen keuze kunnen wor den bezocht met auto, fiets, bromfiets, openbaar vervoer of zelfs de benenwagen. Het be zoek aan het gebied van keuze kan worden uitgesmeerd over meerdere dagen of weken, zo- «at men zelf z'n eigen tempo kan bepalen. Aan de toerpuzzeltoeraktie is een spelelement verbonden. Door middel van het beant woorden van een twintigtal vragen per gebied, dingen de inzenders van goede oplossin gen mee naar een fantastisch prijzenpakket. Het inschrijven voor deel name vindt plaats bij alle V.V.V.'s, die herkenbaar zijn aan het groene „Toerpuzzel- toer"-affiche. Het inschrijf geld is 12,50 per deelnemend gezelschap. Hiervoor krijgt men dan het spelpakket, inclusief documentatie en een kaartje van het gebied van zijn of haar keuze. Door middel van de vragen wil men een bijdrage leveren om het bezoek aan be zienswaardigheden, musea, attracties en evenementen in eigen land te stimuleren. Hoofdprijzen zijn o.a. een toercaravan, een auto, fietsen voor het hele gezin, een vouw wagen, windsurfer e.d. seeuw een toelichting geeft op de Maxi-markt, zoals die twee dagen lang zal worden gehou den. „Ter compensatie wilden we toen begin september een spelmiddag organiseren. Dat breidde zich spontaan uit met een rommelmarkt en een mini- markt van de ZAVO. Het was zo'n succes, dat we er een jaar lijks terugkerend gebeuren van wilden maken. Dit jaar wel in een heel bijzondere vorm, want de ZAVO bestaat dertig jaar." Zaamslag had duidelijk de smaak te pakken van het sa men feest vieren en iets op touw zetten. Dit jaar zullen er dan ook zo'n 50 stands opge steld staan op de Maxi-markt. Voor het eerst zal de agrarische sector ook vertegenwoordigd zijn met stands van de ZLM, Plattelands Jongeren Zuid en Plattelandsvrouwen. Maar ook kan men er vertegenwoordi gers van Amnesty Internatio nal, Rode Kruis, Evangelische boekhandel en dergelijke aantreffen. Niet alleen bijna alle vereni gingen in Zaamslag hebben spontaan hun medewerking toegezegd, maar ook de mid denstanders, die niet bij de ZAVO zijn aangesloten, doen mee. Verder is er nog een de monstratie van de verwerking van vlas te verwachten en zal er (naar alle waarschijnlijk heid) een houtsnij-werker-in- actie te zien zijn. De Z AVO is al begonnen met de feestelijkhe den. Vanaf 18 augustus wor den er in de ZAVO-wink els op aankopen gratis actiezegels verstrekt. Op vrijdag 8 september gaat het feest van start zodra de scholen uit zijn. Rond 15.45 uur worden de kinderen bij de brandweerkazerne verwacht om een ballon te ontvangen en los te laten. Daarmee is het feest van de Maxi-markt ge opend. Coördinator Risseeuw („ik ben hier speciaal voor aangetrokken, maar ik had nooit gedacht, dat het tot zoiets zou uitgroeien") zal proberen burgemeester C. Oc- keloen van Terneuzen te strik ken het sein voor de ballon nenwedstrijd te geven. De Maxi-markt wordt ge houden op de vier pleinen en en een deel van de Axelsestraat in. Naast de stands van de Zaamslagse middenstand zijn er ook kramen van de ver schillende verenigingen, die een soort Vlaamse kermis hou den, men kan er pieken, schie ten, touwtje trekken en wat al niet meer. Voor de kinderen zijn er kleine fietsjes die ze zelf kunnen besturen. Ook zal er vrijdag een ogentestwagen van Veilig Verkeer aanwezig zijn. Na het oplaten van de ballon nen wacht de kinderen aan Plein Oostzijde al weer een nieuwe attractie: de Huug van Gompel's Kindershow (Huug van Gompel is een sportmede- werker van de BRT). Dat bete kent poppenkast, tekenfilms en kinderdisco. Om 18.15 uur komt de sport vereniging Zaamslag met 65 sportmensen en judo en jiu jitsu-demonstratie geven o.l.v. Staf de Moor en Frans Buyze. Om 19'uur een optreden van Hava Naquila uit Vogelwaarde met drie dansgroepen. Om 20 uur enig muzikaal „geweld" als Frans Kayser (tamboer- maitre) de leiding van een drumbandshow op zich neemt, waar de plaatselijke drum band van de Volharding, de Arno's uit Sas van Gent, drumband en majorettenpe- loton Kloortje uit Klooster- •zande en Excelsior uit Terhole aan meedoen. Geen onbekende bands voor de heer Kayser, want hij is instructeur van de verenigingen. Rond 21 uur wordt dan eindelijk de lam pion-optocht gehouden, die ei genlijk voor Koninginnedag was gepland. Toen ging het door het slechte weer niet door. Natuurlijk mag een echt „bal" niet ontbreken. De Oranjevereniging heeft in de Rank een Oranjebal georga niseerd op muziek van The Stars, terwijl de jongeren een discobal hebben in ,,'t Klu- puus". Zaterdagmorgen gaan de stands om 10 uur weer open. Om 10.30 begint op de hoek Plein Oost, zuidzijde een com petitie mastklimmen, waarbij de deelnemers een vijf meter lange gladde mast moeten be klimmen om één van de enve loppen met prijzen uit de top te halen. De snelsten worden nog beloond met een extra-prijs. De inschrijving geschiedt ter plaatse. Van 11 tot 12 uur geeft de Kynologenclub Zeeland met honden een demonstratie gehoorzaamheid en gedrag. Om 13 uur begint er een rom melmarkt met aansluitend een veiling. Van 16 tot 16.30 uur kan de mast nog eens worden beklommen en is er mogelijk heid tot herkansing. Om 15.00 uur komt de brandweer met haar materiaal om tot 16.00 uureen brandweerwedstrijd voor de jeugd te organiseren. Tijdens de middag zullen de muziekverenigingen „De Vol harding" uit Zaamslag en „Excelsior" uit Terhole een rondgang houden. De Rode Kruis colonne, afdeling Zaamslag is er ook en geef t van 16.30 tot 17.30 uur een ram pendemonstratie met mede werking van de brandweer. Om 18 uur begint de rollen- wedstrijd op Plein Noord. De organisatie is in handen van de Wielervereniging Zaamslag. Van 19'tot 21 uur is er volop muziek in de straten. Rond de klok van 21 uur sluiten de stands op de Maxi-markt. Dan zit ook het werk van alle men sen die achter en vóór de schermen met de organisatie hebben meegeholpen er op. „Het werd tijd, dat Zaamslag ook eens goed „in the picture" kwam", aldus de heer de Leeuw van de Oranjevereni ging. „Vroeger namen we ge noegen met alleen maar een feest op Koninginnedag, maar nu wil iedereen toch wel een echt dorpsfeest. Het is alleen maar fijn, dat dit mogelijk is, doordat de ZAVO het grootste gedeelte van de financiën voor Vier mensen die zich bezig houden met de voorbereidin gen van het dorpsfeest. Van links naar rechts: de heer J. Dees, de heer C. Risseeuw, me vrouw F. Willemsen en de heer P. Reeuw. haar rekening neemt". Programma wegens 30-jarig bestaan ZAVO en Dorpsfeest. Vrijdag 8 september: 15.45 uur Opening met ballonwedstrijd van het feest en de Maxi- markt. 16.15 uur Kindershow met poppenkast, tekenfilms, kinderdisco door Huug van Gompel. 18.15 uur Judo en Jiu Jitsu demonstratie. 19.00 uur Optreden Hava Naquilla. 20.00 uur Drumbandshow m.m.v. 4 drumbands. 21.00 uur Lampionoptocht. 21.30 uur Oranjebal en discobal. Zaterdag 9 september: 10.00 - 21.00 uur Maxi-markt. 10.30 - 11.00 Mastklimmen le ronde. 11.00 - 12.00 Demonstratie Kynologenclub Gehoorzaam heid en gedrag. 13.- - 15.00 Rommelmarkt en Veiling. 15.00 - 16.00 Brandweerwed strijden voor de jeugd. 16.00 - 16.30 2e ronde finale mastklimmen 16.30 - 17.30 Rode Kruis demonstratie. 18.00 Rollenwedstrijd. 19.00 - 21.00 muzikale noten door Volharding en Excelsior. (Van onze correspondent) SLUIS - Maandag 4 sep tember om 19 uur starten de rijksleergangen voor technisch onderwijs te Knokke, uitgaan de van het Belgische ministerie van nationale opvoeding in de Nederlandse Cultuur, weer met de avondcursussen. Voor deze cursus bestaat ook in Zeeuwsch-Vlaanderen veel belangstelling. Zij omvat les sen in het Frans, Engels, Duits, Spaans en Italiaans, terwijl ook de mogelijheid bestaat om lessen te volgen in machine- schrijven en naaien. Het cur susgeld bedraagt ongeveer ƒ50,- voor het gehele cursus jaar. Van Nederlandse zijde be staat er vooral belangstelling voor de cursus Frans en Engels en de laatste jaren ook voor de cursus Duits. In de jaren zestig werden de eerste Nederlandse cursisten ingeschreven: een vijftal afkomstig uit Sluis. In de loop der jaren echter heb ben steeds meer Zeeuws-Vla mingen de mogelijkheid ont dekt om zich in Knokke op een doeltreffende en goedkope manier verder te ontwikkelen. Vorig jaar waren er op een to taal aantal cursisten van 313, bijna 200 uit Nederland. Een kwam er zelfs uit Vlis- singen en moest om de cursus te kunnen volgen, elke week blijven overneachten in Bres- kens. Ok dit jaar worden weer veel cursisten uit Nederland verwacht. Er is zelfs al een in schrijving uit Terneuzen. Om het de Zeeuws-Vlamingen nog gemakkelijker te maken om voor deze populaire avond cursussen in te schrijven, wordt daartoe op vrijdag avond 1 septembd van 18 tot 20 uur de gelegeneheid EVEN IN BITRO „De Boei", Kaai 31 te Sluis, waar dan ook alle ge wenste inlichtingen kunnen worden verkregen. (V an onze duivensportmedewerker) ZAAMSLAG - B. van de Branden is bij de PV De Snelle Duif te Clinge dit jaar fond kampioen geworden. In dit fondkampioenschap vervlogen over een bepaald aantal Franse wedvluchten met oude en jon ge duiven, waarvoor de twee eerstafgegeven duiven telden, werd M. Willaert tweede en P. Bolssens derde. De CC Walcheren hield met 518 jonge duiven een wedvlucht vanuit Orleans. 1 en 2. M. Karmans, 3. J. Francois, 4 en 5. Ch. de Poorter, allen uit Souburg, 6. W. Boersma uit Vlissingen, 7. gebroeders Korff uit Souburg, 8. M. Jaspers, 9 en 12. A. Braam en zoon, 10. A. Schipper, allen uit Middel burg, 11. J. Meerman, 13. J. van Peenen, beiden uit Vlissingen, 14. H. van Belzen uit Souburg, 15. L. Izeboud uit Vlissingen. Wedvluchten vanuit Com- piègne. Concoursbond Zuid-Beve land met 1014 jonge duiven, hoogste snelheid 1286,15 mpm: 1,2,4 en 10. Joh. Poelman uit 's-Heer Arendskerke, 3. J. Buise uit Lewedorp, 5M C. Aerts uit Kruiningen, 6. C. Dominicus 7. W. Weststrate, beiden uit Goes, 8. P. de Vos, 9. H. Janse, beiden uit 's-Heeren- hoek, 11. J. Geluk uit Hein- kenszand, 12. P. oedegebure uit 's-Heer Arendskerke, 13. Steenhard-Princen uit Goes, 14. G. Verbast uit 's-Heeren- hoek, 15. B. de Jonge uit Hein- kenszand. Nieuw Leven te Koewacht met 144 jonge duiven (1226,4 mpm): 1 en 8. Ch. Suy, 2,6 en 7. R. van Hijfte, 3. W. van de Bilt, 4. R. de Schepper, 5. R. van de Gucht, 9. J. de Bruijn, 10. A. Martens Pzoon. De Postduif te Heikant met 142 jonge duiven (1375,68 mpm): 1,3 en 9. W. van Vlier- berghen, 2,4 en 6. L. Thuij, 5. C. van Hoije, 7. J. Gijsel, 8. A. de Potter, 10. J. Leenknegt. VZV te Hoofdplaat met 210 jonge duiven (1279 mpm): 1. P. de Poorter, 2 en 7. gebroeders Temmerman-H., 3 en 10. J. Scherbeijn, 4.1. van'Grol, 5 en 9. J. Boone en zoon, 6 en 8. M. Vermeere. Eendracht te Terneuzen met 261 duiven (1318 mpm): 1. J. Geelhoedt, 2,3 en 4. J. de Smidt, 5. J. Risseeuw, 6. P. Visser, 7. J. van de Wege, 8. J. den Hamer, 9. M. de Roo, 10. A. Nieuwelink. De Postduif te Lewedorp, met 75 jonge duiven (1269 AARDENBURG/HOEK - Pitrietvlechter Geert Duit uit Veendam/Wildervank heeft de smaak van het Zeeuws- Vlaamse goed te pakken ge kregen. In juni was hij nog te vinden bij de feestelijkheden rond het 200 jaar bestaan van Hoofdplaat. Begin september komt hij terug om eerst in Aar denburg en dan in Hoek de jeugd het aloude ambacht van pitriet vlechten bij te brengen. Onder de titel „5 jaar spel zonder grenzen voor kinderen' komt Geert Duit de braderie van Aardenburg op 2 en 3 sep tember opluisteren. Op 8 en 9 september bivakkeert de 66- jarige pitrietvlechter in Hoek. Het buurthuis „De Hoekse rakkers" houdt die twee dagen een tentoonstelling van cur suswerk. Verder is er dat weekend een grote Vlaamse kermis, een Doe-markt en een rommelmarkt in het buurt huis. Geert Duit zal te vinden zijn op de rommelmarkt. De mensen die in Hoofdplaat een babbeltje met Geert heb- ben gemaakt weten wel, dat hij z'n leven lang mandenvlechter is geweest en het liefst het oude ambacht bewaard wil zien. De laatste vijf jaren heeft hij zich op het vlechten met pitriet toe gelegd als hobby. Die vakken nis wil hij nu aan de jeugd overdragen. Met eindeloos ge duld maakt hij van Javaans riet schalen, flessen, melkhou- ders, boterpotjes en theebla den. Ieder kind mag bij Geert Duit proberen zelf iets te ma ken mpm): 1. J. Buise, en zoon, 2,3 en 5. P. Pieters, 4. G. van Striën, uit Wolfaartsdijk. De Uiver te 's-Heer Arends kerke met 134 jonge duiven (1286 mpm): 1,2 en 3 en 4. P. Poelman, 5. P. Goedegebure. Vriendenkring te 's-Heeren- hoekmet95jongeduiven(1224 mpm): 1. P. de Vos, 2. H. Janse, 3. G. Verbart, 4. Sj. van Eijke- ren, 5. J. van de Dries. Concours Combinatie West- Zuid-Beveland met 383 jonge duiven: 1,2,4 en 7. Joh. Poel man uit 's-Heere Arendskerke, 3. J. Buise en zoon uit Lewe dorp, 5. P. de Vos, 6. H. Janse, beiden uit 's-Heerenhoek, 8. J. Geluk uit Heinkenszand, 9. P. Goedegebure uit 's-Heer Arendskerke, 10. G. Verbart uit 's-Heerenhoek. Blauwe Doffer te Hansweert wedvlucht vanuit Orleans met 60 jonge duiven: 1 en 7. C. Zuidweg, 2,3,5 en 8. De Keijzer en zoon, 4. gebroeders Mange, 6. A. Fens, 9 en 10. C. Dom- manchet. De Snelle Duif te Clinge (Orleans met 30 jonge duiven) 866,03 mpm: 1 en 5. M. Wil laert, 2 en 6. Aug. Verstraeten, 3. Ch. Willaert, 4. J. de Burger, 7 en 8. B. van de Branden. Van uit Quievrain met 100 jonge duiven (1275,03 mpm): 1. J. van Vlierberghen, 2 en 3. R. Willaert, 4. E. Verstraeten, 5. gebroeders Willaert, 6, R. Baert, 7. E. Pauwels, 8. J. van Goethem, 9. R. Ferket, 10. Aug. Verstraeten. BERKHOUT HEROPENT Burgemeester W.R.V. Du- sarduijn opende vorige week donderdag de geheel gemoder niseerde schoenenzaak Berk hout op de Zuidstraat-Prome nade in Sas van Gent. Uit han den van Martijn, zoontje van de familie de Coninck-Berk- hout, mocht hij een „reuzen schoen" (maat 54 met pijn met daaraan de sleutel, in ont vangst nemen. HIJ vestigde zich in Zws-Vlaanderen Vorige week vrijdag is zon der veel officieel vertoon de eerste HIJ-heren- en jongens mode zaak in Zeeuwsch- Vlaanderen geopend. In de Terneuzense Noordstraat- promenade zwaait bedrijfslei der R. van Hoof samen met acht helpers de scepter in een pand, waar vroeger een wo- ninginrichtingsbedrijf was ge vestigd. Het achterste gedeelte van de zaak is complete nieuw bouw, terwijl de rest een gron dige verbouwing heeft onder gaan. De totale winkelruimte bedraagt nu 225m2. HIJ ver koopt alles op gebied van mo de-textiel voor jongens en mannen. Men kan er bij wijze van spreken even goed terecht voor een spijkerbroek als voor een gekleed costuum met alle toebehoren. De vestiging in Terneuzen is de derde in Zeeland (naast za ken in Goes en Middelburg) en de 77e van het land. PZ Modecentrum in nieuw jasje PZ Modecentrum uit de Noordstraat-promenade in Axel heeft zich in het nieuw gestoken. Het interieur heeft een grondige opknapbeurt ge had, waarbij alle personeelsle den flink de handen uit de mouwen hebben gestoken. Vorige week vrijdag konden de heer en mevrouw P A. Robijn (eigenaren van zowel PZ Mo decentrum, De Zon in Oost burg als Carianne in de Passa ge in Axel) temidden van de tientallen personeelsleden of ficieel en met trots het bereikte resultaat laten zien. Het meest valt het ruimtelijk effect op. Hoewel er geen nieuwe ruimte is bijgekomen lijkt de zaak vooral beneden stukken groter door het verla gen van de plafonds, het creë ren van kleine intieme hoekjes, de betere indeling en vooral de uitstekende verlichting.

de Stem | 1978 | | pagina 25