Zaamslag wil naar tweede klas Groots opgezet nederlaagtoernooi SNELLE MANNEN OP WATERTORENCIRCUIT Sportiviteits-beker Terneuzen Boys I START CURSUS ALGEMENE BASIS OPLEIDING Drie poules zaalvoetbal DER WEL LUST SECRETARIS WIELAND: irkSasse DROOM VROUWEN- kamp amro bank sport Sfeer m Neem een salarisrekening bij de Amro. Want die doet nu wat extra's voor mensen zoals jij. A 86 DE STEM VAN DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1978 01140- 2030 Donderdag 31 aug. 10.15 uur, vrijdag 1 sept 10.30 uur, zaterdag 2 sept. 6.45 uur, 11.30 uur; zondag 3 sept. 4 uur; maandag 4 sept. 2.30 uur; dinsdag 5 sept. 10.15 uur Na (S)EXAMEN weer een nieuwe porno voltreffer. Toeg. streng 18 jaar Donderdag 31 aug. 10.15 uur; vrijdag 1 sept. 10.30 uur; zaterdag 2 sept. 11.30 uur; zondag 3 sept 6 45 uur; dinsdag 5 sept 10.15 uur Deze film laat u zien wat er allemaal gebeurde in de luxe bordelen van de Nazi-officieren Toeg. streng 18 jaar. )van onze sportmedewerker) ZAAMSLAG - Het begrip „Sportambassadeur" is al gemeen bekend. Het staat voor een persoon of groep per sonen die een bepaalde tak van sport buiten de eigen regio uitdragen. Daarnaast mag het verwonderlijk genoemd worden dat men zo weinig praat over diplomaten, terwijl dat fenomeen zeker zo vaak in de sportwereld gesignaleerd wordt. Voorzichtige woordkeus, verpakt in een omhulsel van voorwaareen, randverschijnselen en factoren, ze doen een interview soms verzanden tot het -als men geluk heeft - betere „natte vingerwerk". Tinus Wieland, Zaamslags' ijverige en bekwame secre taris (die daarnaast in de zaterdagamateurclub zijn sporen trekt als jeugdbegeleider, kantinehulp, lotenverkoper en manusje van-een-boel-andere-zaken) is zo'n begenadigd diplomaat. Weet als bij intuitie waar hij moet zwijgen, indrukken wekken, maar praat overigens voor het grootste deel rechttoe, rechtaan. En uit dat spraakzame gedeelte komt het goede nieuws voor de voetbalenthousiast in het algemeen en de Zaamslag-supporter in het bijzonder: ie der die het groenwit een warm hart toedraagt kan voor uitblikken op een seizoen waar de vonken af zullen spat ten. Zaamslag-secretaris Tinus Wieland: „We heb ben een team dat kenne lijk een optie heeft op lang meedraaien in de kop groep. In de finale moeten we er dan steeds af...". Tinus Wieland: „Over de voorbije competitie ben ik ge deeltelijk tevreden. Twee sei zoenen geleden won de ploeg „uit" erg gemakkelijk, nu werd de buit hoofdzakelijk thuis cnnen gehaald. Dat laatste heeft uiteraard een paar pret tige kanten -het is nu eenmaal leuker voor eigen publiek goed te draaien- maar de punten die we bij de degradatiekandida ten in hebben moeten leveren hebben ons toch mooi de titel gekost. Tegen The Gunners en Smerdiek bijvoorbeeld is ronduit slecht gewerkt. We zijn er de boot mee in gegaan op een manier die moeilijk te pruimen valt. Dat zal dus an ders moeten en daar ligt dan dat beetje onvrede". Een erg lang verhaal voor een meestal erg zwijgzame man als de Zaamslag-secretaris nu een maal is. En hij vervolgt: „We hebben een team dat kennelijk een op tie heeft op een lang meedraai en in de kopgroep, in de finale moeten we er echter steeds af. In het jaar toen AZVV de titel greep, vond ik dat niet zo erg, de broodnodige aanvulling die je -zeker als tweede-klasser- moet hebben, was er toen niet. De jeugd dient zich echter steeds nadrukkelijker aan en mochten we het nieuwe sei zoen met een titel afsluiten dan zie ik wel mogelijkheden om het ook hogerop te rooien". Wieland glimlacht fijntjes en „daar heeft men dat dan weer". Een sfinxachtige grijns, die toch een verklaring mee krijgt: „Dan zie ik wel verster king komen van mensen uit de regio die tweede klas willen spelen". Niet meer dan die uitspraak, maar ze staat wel recht overeind. De man die in de vereniging bewondering oogst voor zijn inzichten en praktische onop vallende werk voor en achter de schermen, draagt nog meer materiaal aan waarom hij een kampioenschap wel ziet zitten. "We hebben nu routine in die race naar de toppositie, de trainer is voor onze club goud waard, het supportersleger groeit ieder jaar (Zaamslag heeft door beker- en andere publiciteit zoveel naam ver worven dat men belangstelling trekt uit heel Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen), de jongens willen wel eens andere gezichten zien, de sfeer is pico bello en...nu Chiel de Pooter terug is kan het gouden middentrio weer fu rore maken". Inderdaad, heel wat „bak steen" waarop een stevig fun dament een draai iets kan zet ten. En toegegeven, Zaamslag heeft al een paar jaar de show gestolen met hard, mannelijk, vaak oogstrelend voetbal. Versluys heeft met beperkte middelen een optimale presta tie geleverd. „Die man kan de spelers enorm oppeppen", meent Wieland, die de toelaat bare show van zijn trainer on derdeel vindt van een attrac tief geheel. Wanneer Tinus Wieland verder zegt dat het bestuur erg hard werkt mag dat rustig vertaald worden als: men is elke dag met de club bezig. Erg belangrijk, maar ook de lof die de secretaris naar spe lers toezwaait is kenmerkend voor de vereniging: „Voor de eerste selectie na de middag in de wei komt is een groot deel daarvan 's morgens op pad met een jeugdteam. Geen iedeale voorbereiding op de eigen wedstrijd, maar wel tekenend voor de sfeer". Door die geweldige jeug- daanpak komt binnenkort daar resultaat vandaan. We missen echter ook een paar vu- hale zaken. Een betere trai ningsaccommodatie (het ter rein werd in de winter '76-'77 omgeploegd en is nooit meer goed te krijgen) waardoor het spelletje „modderkruipen" voor de 175 spelende leden tot het verleden behoort, een trai- ningsstrook voor keepers (be slist geen overbodige luxe) en een sportieve competitie, daar teken ik voor". Aangezien de gemeente Terneuzen het ge heim schijnt te bezitten elk jaar over een extra-potje te beschikken, zouden daar die twee „technische" wensen mooi uit mee genomen kunnen worden. Tinus Wieland besluit zin pleidooi (na Serooskerke, Hoek en Zaamslag als serieuze titelkandidaten genoemd te hebben) met de grootste wens van Zaamslag kenbaar te ma ken: „Een nieuw sportterrein. En kampioen worden, heel erg graag". Als laatstgenoemde wens niet in vervulling gaat, is Tinus Wieland een -nog steeds bijzonder aangenaam, maar tevens ook- teleurgesteld mens. SAS VAN GENT - De biljartvereniging KOT (Krijt op Tijd) uit Sas van Gent bestaat al ruim veertig jaar. Daarmee heeft KOT zich in het rijtje nestors ge plaatst in het Zeeuwsch- Vlaamse biljartwereldje. Op 18 maart 1937 werd de oprichting van deze kleur rijke vereniging een feit. Na een wat minder glorierijke periode enkele jaren gele den - het ledenbestand nam toen nogal af - is KOT nu weer helemaal op de goede weg terug. Dat blijkt wel uit het groots opgezette ne- derlaagtoernooi dat de Sasse club in verband met het 40-jarig jubileum gaat houden. Al zestien verenigingen zijn aangeschreven om deel te ne men aan dit jubileumtoernooi. In feite bestaat KOT al 41 jaar, maar om organisatorische re denen kon men vorig jaar het nederlaagtoernooi nog niet houden. Geen nood, want beter laat dan nooit, besloot men in KOT-gelederen, en zo zal dit toernooi in de spelsoort bandstoten alsnog worden verspeeld. KOT-secretaris Joop Gene- tello: „Tot nu toe hebben zeven verenigingen positief gerea geerd op onze invitatie. Maar ik reken erop dat de rest nog volgt. De wedstrijden zullen worden gespeeld in ons club lokaal, zaal Reseda in Sas van Gent, waar de accommodatie voortreffelijk is voor een der gelijke biljartwedstrijd. De wedstrijden worden tussen oktober 1978 en februari 1979 afgewerkt. Er wordt zoals ge bruikelijk bij dergelijke toer nooien gespeeld op twintig beurten. Iedere gastvereniging (Van onze sportredactie) AXEL - Op het bekende Watertorencircuit in Axel wordt zaterdag 2 september weer een rallycross gehouden, georganiseerd door de ZEVAC (Zeeuws-Vlaamse Automobiel Club). Een cross in het kader van de braderie in Axel. Helaas voor de ZEVAC-organisatie valt de rallycross samen met de motorcross, maar men is er in geslaagd een aantrekkelijk veld coureurs aan het vertrek te krijgen. Alle rallycross cracks uit Brabant en Zeeland komen aan de start zaterdag middag. Voorts weet men zich verzekerd van de deelname van ee fiks aantal Belgen, die langzamerhand trouwe gasten beginnen te voren in de ZE- VAC-crossen. De crossers zullen deze mid dag in Axel werkelijk tot het uitsterste willen gsann, temeer omdat het de laatste wedstrijd is die meetelt voor de strijd om het clubkampioenschap van de ZEVAC en de voorlaatste van de strijd om het kampioen schap van Zeeland. Zo zullen er in de vijf verschillende klassen een 75-tal wagens aan het vertrek komen. De wed strijden beginnen 's middags om half twee en het startschot wordt gelost door burgemees ter De Kam van Axel. Begon nen wordt met de zeer succes volle standaardklasse, be stemd voor de deelnemers TERNEUZEN - Voor de zesde achtereenvolgende maal is er in het afgelopen voetbal seizoen in de hoofdklasse A- junioren van de KNVB afde ling Zeeland, gestreden om de door de scheidsrechtersver- eniging Zeeuwsch-Vlaanderen beschikbaar gestelde sporti- HHI ^Omslag-trainer Versluys. viteitsbeker. Deze beker is in het leven geroepen om te pro beren een positieve impuls te geven aan de sportiviteit in de ze klasse. Cees Steenbakker, secretaris van de scheidsrechtersvereni- ging Zeeuwsch-Vlaanderen: „We zijn bepaald niet ontevre den over het bereikte rsultaat. Toch is in het afgelopen sei zoen onze sportieve gedachte behoorlijk aangetast. Nog niet eerder waren er zoveel straf- punten in deze klasse, en ook het aantal gestraften bereikte een record van 36 personen. Hadden we in de voorgaande seizoenen steeds één of meer elftallen met nul strafpunten, nu hebben we het seizoen af gesloten met voor de sportief ste elftallen toch altijd nog tien strafpunten. Toch zullen we blijven propaganda maken voor deze beker. We hopen al leen dat de elftallen mee zullen werken en dat we op die ma nier positieve resultaten zullen bereiken". Uit de eindstand kwamen als winnaars tevoren de elftallen van Kloetingen Al en Terneu- zense Boys Al. Aangezien echter het elftal van Kloetin gen in het voorliggende seizoen (1976-1977) meer strafpunten behaalde dan het elftal van Terneuzense Boys, is laatstge noemde formatie de regle mentaire winnaar. In overleg met de voetbalvereniging Ter neuzense Boys zal de beker worden uitgereikt in de kanti ne van Terneuzense Boys op vrijdag 1 september 's avonds om acht uur. (sters) die niet te veel geld in de rallycrossen willen steken, maar toch actief kunnen deel nemen. Grote favoriet in deze klasse Max Luijk uit Kamper land met een Renault R8. Hij kan op geduchte tegenstand rekenen van Ko Guiljam uit Philippine; Tiest Harms uit Terneuzen en Eddy Damen uit Watelandkerkje allen met een NSU 1200. De klasse 0 tot 1000 cc zal zo goed als zeker weer worden beheerst door de snelle Sun beam Imp van piet Hazen uit Lewedorp. Maar Piet Hazen kan het moeilijk krijgen want er zit een snelle jongen achter hem in de persoon van Willy Verbeek uit Ovezande met een in België geprepareerde Mini. Bij de start is Hazen meestal het eerste weg, maar Verbeek heeft al eerder getoond uitste kend te kunnen terugkomen. Overige kandidaten voor ere plaatsen in deze klasse zijn: Kees de Jonge uit 's-Heer Abtskerke met Mini; Henk Kesteloo uit Kloetingen met NSU en Bas van Gilstuit uit Colijnsplaat met Fiat 850. Onbetwiste favoriet in de snelste klasse, die van 1001-1300 cc is Frits Brustlé uit Hulst met een 130 pk tel lende Mini, waarmee hij vrij wel niet te verslaan is. Voorts komen in deze klasse drie snelle Simca Rallye 2 wagens aan het vertrek. Troeven zijn: Adrie de Jager uit 's-Graven polder, Bram van de Wege uit Axel en „terug van wegge weest" Appie den Doelder uit Axel. Wellicht, dat in dit klas se-gezelschap ook de NSU-rij- ders Siem van Hoeve uit Axel en Kees van de Wege -eveneens uit Axel- ook een rol van bete kenis kunnen spelen. De klasse van 1301-1600 cc heeft tot nu toe als snelste man Adrie van Bruggen uit Klaas waal (met een VW met inge bouwde Fiat-motor) laten zien. Voor de overige ere plaatsen in deze klasse zal worden gestreden door de Mi ni-rijders Hermy de Windt uit Hulst en Arie Huiszoon uit Kamperland. Wellicht dat ook de rappe Belgische Mini-cou reur Frans van Mechelen uit Brasschaat acte de présence geeft. Jan de Vos met een Toyota Corolla, afkomstig uit Zaamslag, kan eveneens tot een goede klassering komen, mits er niet teveel kevers naast deze Sijakori-De Oude-rijder staan. Een dan de klasse waarvan velen denken dh het de snelste klasse is, terwijl dat in de praktijk heel anders blijkt te zijn. Deze keer zullen de jon gens in de klasse boven 1600 cc het op moeten nemen tegen Ford-rijder John Smith uit Engeland. Belangrijkste deel nemers in deze zware klasse zijn onder meer Peter Snoodijk uit Axel met een VOLKSPOR- SCHE: Jaap de Jonge uit Bres- kens meteensnelleVW1302en de VW-kever van Benk van de Ree uit Terneuzen. En mis schien de VW van Cor van Ham uit Kappellebrug met de 350 pk metende Buick-motor ach terin. Van Ham heeft tot nu toe echter met veel pech af te reke nen gehad. Kortom, een pro gramma, dat klinkt als een klok op het prachtige Water torencircuit. (Van onze sportredactie) MIDDELBURG - Uitgaande van het Provinciaal Cen trum voor Sportopleidingen in Middelburg, beginnen in de maand september in verschillende plaatsen in Zeeland cursussen Algemene Basis Opleiding. De deelnemers aan deze cursussen worden opgeleid voor het bewijs ABO, dat toestemming geeft tot het volgen van verdere sportoplei dingen. De cursussen worden gegeven in Goes, Zierkzee, Vlis- singen en Terneuzen. Voorts kan in elke andere plaats een cursus beginnen als er een minimum aantal van vijftien deelnemers is. Naast deze cursussen verzorgt het Provinciaal Centrum voor Sportopleidingen dit najaar ook een cursus Recrea- tie-sportleider-A (ABO-bewijs verplicht) op Walcheren of Noord-Beveland. De gespreksavonden voor bestuurskader of aspirant-bestuurskader kunnen op ieder gewenst tijd stip en gewenste plaats gehouden worden. neemt met acht spelers deel en de club die KOT de grootste nederlaag bezorgt is winnaar. Verliest KOT geen enkele wedstrijd, dan wordt de club die de kleinste nederlaag te in casseren gekregen heeft win naar". Een vrij zware opgave voor de KOT-spelers om zo'n zes tien zaterdagavonden op te offeren voor dit nederlaag- toernooi. Joop Genetello: „Daar hebben we iets op ge vonden. Wij zijn in staat om twee teams van acht spelers elk op de been te brengen bij KOT, zodat niet steeds dezelfde spe lers de klos zijn. We selecteren onze teams zo, dat ze ongeveer van gelijke sterkte zijn. Zodat er op die manier geen enkele vereniging' benadeeld wordt". KOT heeft zich een reputatie veroverd één van de sterkste verenigingen van Zeeland te zijn. Bekende biljarters als George Begijn (al lid vanaf de oprichting van KOT), Robert Claeyssens, Peter Snelders, Bart van de Bogaard, Remy Dumez en Rien Sand'rini ma- -cen deel uit van de Sasse KOT- formatie. Ondanks die sterke samenstelling zit het er dik in dat de Sasse verenigingen te gen verschillende nederlagen zullen aanlopen. Temeer, om dat de sterkste spelers over de twee teams verdeeld zullen worden. De ploegen die uitgenodigd zijn deel te nemen aan het ne derlaagtoernooi van KOT zijn: OBK, Sas van Gent; ABC, Axel; HBC, Hulst; De Gouden Kroon, Clinge; KOT, Terneu zen; Het Groene Laken, Sas van Gent; POP, Axel; GIW, Gent; OBV, Oostburg; SBC, Sluiskil; De Kroon, Hulst; Ed Horemans, Axel; Den Ouden Arend, St.-Jansteen; DOS, Hoek; Ons Vermaak, Lams- waarde, en WW, Bergen op Zoom. De feestavond, verbonden aan dit nederlaagtoernooi, zal in maart of april van het vol gend j aar op een nog nader vast te stellen datum, worden ge houden. TERNEUZEN - In sporthal ,,'t Zwaantje" aan de Alvarez- laan te Terneuzen is het start sein gegeven voor de competi tie zaalvoetbal in het rayon Terneuzen. Een gebeuren dat minstens een half jaar gaat duren en de drie poules - nu de Instuifscheidsrechters, de Kuiper en A.B.N. het veld zijn komen versterken heeft men de zaken rigoreus omgegooid en een derde poule ingesteld - beurtelings op maandag en vrijdagavond en de zaterdag ochtenden in het veld brengt. Een enorme organisatie waar van te verwachten valt dat daarbij de nodige proble men wel zullen rijzen nu deze tak van sport een geweldige groei doormaakt. En dat geldt dan zowel voor het Huzavo en de West-Zeeuwsch-Vlaming en die in de Oostburgse sporthal de Veerhoek opereren. Wan neer over afzienbare tijd ook Sas van Gent de poorten opent ziten in een straal van enkele kilometers zo'n 100 zaalvoet balclubs te boksen tegen de respectieve tegenstanders en de beschikbare zaalruimte. Overigens zou het mogelijk een goede zaak kunnen zijn te den ken in de richting van een Zeeuwsch-Vlaams gebeuren, waarin de formaties zich niet enkel lokaal, maar regionaal kunnen presenteren. Het moet voor vele ploegen een aantrek kelijke zaak zijn. Nu het nog niet zover is mochten de equi pes van de kampioen seizoen 1977/-78 N.H.I. en de Terneu zen veteranen deze competitie openen. Een volledige vetera- nenselectie kreeg de mensen van het handelsinstituut niet onderuit en het was dan zeker op de eerste plaats de verdien ste van N.H.I.-speler Han van der Hooft die erg goed uit de (ADVERTENTIE) verf kwam en tachtisch en technisch een sterke partij liet nóteren. De 5-2 zege viel echter toch hoger uit dan verwacht werd. Na die openingspartij kwamen nog 10 ploegen aan de bak. H.K.C. met enkele inval lers werd door Van der Poel van het veld geveegd, waarin vooral Ad Willems een groot aandeel had in de 8-3 winst van de bouwvakkers. Dow 1 haalde een nipte (2-1) zege op Terneuzen en dat was voor laatstgenoemde ploeg zeker een verdienstelijk iets, terwijl de Dow-reserves met dezelfde cijfers van A.Z.V.V. verloren. Nieuweling De Instuif waarin nogal wat gezichten van de vroegere formatie van de Hoekveteranen, deed het zon der meer goed tegen N.S.M. 1 en in een aantrekkelijke wed strijd waarin 9 doelpunten vielen haalde de Sluiskilploeg het met 5-4. Als de Instuif achteraan wat ingespeeld ge raakt is het zeker een aan winst. De gemeente had geen kind aan Mistrappers (6-2). Resumerend mag gesteld wor den dat deze eerste wedstrijd dag pittig is gespeeld, het spel peil van behoorlijk niveau was, werkvoetbal in de meeste ge vallen overheerste en een aantal ploegen hun visite kaartje duidelijk heeft afgege ven. De belangstelling voor de opening van het seizoen'78/'79 was erg goed en groeit elk jaar; zaalvoetbal begint zich als pu bliekstrekker aan te dienen. Uitslagen: In de A-puole N.H.I. - Terneuzen Veteranen 5-2, H.K.C. 1 - Van de Poel 3-8, Dow 1- Terneuzen 2-1, Dow 2 - A.Z.V.V. 1-2. Poule B: Instuif N.S.M. 1 - 4-5 en Mistrappers - Gemeente 2-6. Maandag 4 september is de tweede ronde van deze voetbalcomp etitie. Speciaal voor jou heeft de Amro het Plus Pakket 1. Daarmee heb je een salarisrekening. 2. Plus een spaarrekening met 1% extra rente. 3. Je krijgt alvast een beginbedrag van f 7,50* 4. En tijdelijk kun je een perfecte digitaal- wekkerklok kopen voor f 22,50. Een maand lang niet opvraagbaar.

de Stem | 1978 | | pagina 15