STEE Glazen wand in tweekamp? Hermens: tegenslag aardig verwerkt Duizenden huldigen „De Kneet" Carter staat achter Los Angeles Amsterdam wint bij Wageningen ER DIVISIE 11 poule 2 Geh vers Melbourne wil Olympische Spelen 1988 STERKE START BJÖRN BORG Mirjam van Laar kansloos Fischer onbewogen onder tweestrijd Spartakiade sport UITSLAGEN poule 5 poule 1 DE STEM VAN DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1978 MANILLA - De 47-jarige uitdager in de schaaktwee kamp om de wereldtitel, Vik tor Kortsjnoi, blijft de schaakwereld verbazen. j^. zozeer door zijn prestaties op de „54-velden", maar wel in het bedenken van allerlei nieuwigheden die wereldkam pioen Karpov uit zijn concen tratie kunnen halen. Kortsjnoi die gisteren om uitstel had ge vraagd - de achttiende partij in de tweekamp had dinsdag moeten beginnen - en dat ook kreeg, verklaarde dinsdae on een persconferentie in Mantua dat hij nog steeds eist dat de parapsycholoog dokter Zoek har buiten de speelzaal blijft. Kortsjnoi en zijn delegatie verdenken Zoekhar ervan dat hij de uitdager hypnotiseert. Kortsjnoi, die met delega tieleidster Petra Leeuwerik naar Manilla was vertrokken (Leeuwerik: „Viktor moet uit die bedwelmende sfeer van Baquio") hield echter een slag om de arm. „Zoekhar mag blijven van mij, maar dan zal er wel een glazen wand in de zaal gezet moeten worden. Ik wil niet dat ik die man nog zie. Ze mogen best naar ons kijken, maar Karpov en ik moeten niet in de zaal kunnen kijken. Als dat gebeurt, speel ik verder". De uitdager vertelde dat hij op het idee van die glazen wand is ge bracht door de Filippijnse psy choloog Jaime Bultao. De he vig geëmotioneerde Kortsjnoi, die op de vele aanwezigen een desolate indruk maakte, zei aan het slot van zijn perscon ferentie: „Ik ben hier naar toe gekomen om te schaken tegen een man. Ik heb gemerkt dat ik moet opboksen tegen een heel team dat Karpov omringt. Het lijkt wel of het hele rode leger hier is". De secondant van Kortsjnoi, Keene, die gisteren benoemd is tot delegatieleider van de uit dager (en daarmee Petra Leeuwerik vervangt) zei in Ba- guio Stad dat het ultimatum van Kortsjnoi niet serieus moet worden genomen. Hij kwalifi ceerde de verklaring als „ab soluut niet officieel". Tegen over de jury zorgde Keene voor nog meer verwarring door te zeggen dat de klachten van Petra Leeuwerik over de ver hoogde radioactiviteit inge trokken werden. Keene had ook niet de intentie om de in gebrachte beschuldigingen te gen de Russische parapsycho loog Zoekhar te handhaven. Wel verzocht hij de jury „Kortsjnoi te helpen zijn angst te overwinnen door Zoekhar in de volgende partijen achter in de zaal te laten plaats nemen". Keene overhandigde woens dag aan de jury zijn geloofs brieven die maandag voor zijn vertrek naar Manilla voor een korte vakantie door Kortsjnoi waren ondertekend. De jury was in Baguio Stad bijeen om de klachten van Kortsjnoi over de aanwezigheid van Zoekhar en de verhoogde radioactivi teit te bespreken. Een andere secondant van Kortsjnoi, de Brit Michael Stean, verklaarde dat de vervanging van Leewe- rik door Keene met instem ming van alle delegatieleden heeft plaatsgevonden. (Van onze speciale verslaggever) PRAAG - Jos Hermens had gisteren de tegenslag al weer aardig verwerkt. Gistermorgen was hij naar de Westduitse professor Klumpers geweest, die hem behandeld heeft aan zijn achillespees, die hem dinsdagavond tot opgeven dwong op de 10.000 m. Klumpert, die hem een injectie heeft gegeven, verzekerde Hermens dat hij vandaag (don derdag) zou kunnen starten op de series 5000 meter. PRAAG - Met vijf sprongen waren de Europese atletiek- kampioenschappen woens dagmorgen voor Mirjam van Laar voorbij. De Limburgse, dit seizoen toch goed voor 1,87 meter, bleef met 1,75 meter tien centimeter verwijderd van de kwalificatie-hoogte voor de finale van het hoogspringen. Mirjam van Laar was overi gens niet de enige die in de druilige regen moeizaam sprong. Slechts elf springsters kwamen over de 1,85 meter. Bij dat elftal waren uiteraard wel de wereldrecordhoudster Sara Simeoni en haar voorgangster de Oostduitse Rosemarie Ac- kermann. Mirjam van Laar bedwong de 1,70 en 1,75 meter in haar eerste poging maar had in haar drie sprongen op 1,80 meter geen schijn van kans. De meisjes die zich plaatsten voor de finale hoogspringen zijn: Rosemaria Ackermann (Odl), Jutta Kirst (Odl), Ulrike Mayfarth (Wdl), Snezana Hre- pavnik (Joe), Lanisa Klimete- nok (Sov), Brigitte Holzapfel (Wdl), Annette Harnack (Wdl), Kristina Nitzscha (Old), Sara Simeoni (Ita), Urszula Kieler (Pol), Milada Karbanova (Tsj), Andrea Matay (Hon), Astrid Tveit (Noo), Maria Mracnova (Tsj). PRAAG - De uitslagen van de Europese kampioenschap pen atletiek in Praag zijn: Finale 10.000 meter: 1 Martti Vainio Fin. 27.31.0, 2 Vananzio Ortis Ita. 27.31.5, 3 Aleksander Antipov Sov. 27.31.5, 4 Brendan Foster G.-Br. 27.32.7, 5 David Black G.-Br. 27.36.0, 6 Gerard Te- broke Ned. 27.36.6 (nieuw Ne derlands record), 7 Ilie Floriou Roe. 27.40.1, 8 Knut Kvalheim Noo. 27.41.3, 9Enn Sellik Sov. 27.53.6, 10 Jerzy Kowol Pol. 27.53.6, 11 John Treacy Ier. 28.19.6, 12 Leon Schots Bel. 28.49.4. Jos Hermens viel na zeven kilometer uit toen hij last kreeg van een achilles peesblessure. Kogelstoten (tienkamp): 1 Aleksander Grebenjoek Sov. 15.93 meter, 2 Holger Schmidt W.-Dl. 15.74, 3 Rainer Pottel O.-Dl. 15.05, 4 Siegfried Stark O.-Dl. 15.04, 5 Dietmar Schauerhammer O.-Dl. 14.91, 6 Joeri Koetsjenko Sov. 14.82, 7 Josef ZeilbauerOos., 8 Daley Thompson G.-Br. 14.69, 9 Ar- pad Kiss Hon. 14.45,10 Yves le Roy Fra. 14.38. Finale kogelstoten dames: 1 Ilona Slupianek O.-Dl. 21.41 meter, 2 Helena Fibengirova Tsj. 20.86, 3 Margitte Droese O.-Dl. 20.58, 4 Svetlana Kratstsjavskaja Sov. 20.13, 5 ElejanaStojanovaBul. 19.43,6 Eva Wilms W.-Dl. 19.'20, 7 Ivanka Petrova Bul. 18.72, 8 Svetlana Melnikova Sov. 18.63. Finale 100 meter dames: 1 Marlies Oelsner-Göhr O.-Dl. 11.13, 2 Linda Haglund Zwe. Hermens, die zijn licht was gaan opsteken bij andere Duitse atleten, twijfelde echter aan de woorden van Klumpert. Hermens: „De Duitsers zeiden me dat hij dat tegen iedere at leet die hij onder behandeling heeft, vertelde. Ik weet het nog niet zo zeker: Ik heb in ieder geval vandaag weer lichtjes kunnen trainen. Als ik fit ge noeg ben start ik zeker. Maar ik voel er niets voor na 2 ron den uit de baan te stappen. Ik moet in ieder geval zeker we ten dat ik de 5000 meter kan uitlopen, anders begin ik er niet aan". Hermens beschouwt het seizoei: in ieder geval nog niet als afgelopen. Zeker nu hij weet dat Gerard Tebroke over veertien dagen een aanval wil gaan doen op zijn werelduur record. Hermens: „Stel je voor dat Gerard dat record pakt. Dan heb ik helemaal niets meer. Over veertien dagen, tij dens de zogenaamde Coca- Cola-wedstrijden in Londen wil ik in ieder geval nog een aanval ondernemen op het Europees record op de tien ki lometer. Op dit moment ben ik er nog steeds van overtuigd dat ik hier vandaag met een me daille om mijn nek had kunnen rondlopen". GIEL HENDRIKS 11.29, 3 Ljoedmilla Maslakova Sov. 11.31, 4 Monika Hamann 0.-Dl. 11.33, 5 Ljoedmilla Storotsjkova Sov. 11.33, 6 Ljoedmilla Kondratjava Sov. 11.38, 7 Chantal Rega Fra. 11.49, 8 Sonia Lennaman G.-Br. 11.67. Halve finales 800 meter he ren, eerste halve finale: 1 Se bastian Coe G.-Br. 1.47.4, 2 Andreas Busse O.-Dl. 1.47.6, 3 Jose Marajo Fra. 1.47.7, 4 Vla dimir Podolijakov Sov. 1.47.8, 8 Arno Körmeling Ned. 1.49.2. Tweede halve finale: 1 Steve Ovett G.-Br. 1.46.5, 2 Olaf Beyer O.-Dl. 1.46.7, 3 Dragan Zivotic Joe. 1.46.9,' 4 Anatoli Resetnjak Sov. 1.47.2. De eerste vier van elke halve finale gaan over naar de finale. 100 meter heren: 1. Pietro Mennea (Ita) 10.26, 2. Eugen Ray (Odl) 10.36, 3. Vladimir Ignatenko (Sov) 10.37, 4. Peter Petrov (Bul) 10.41, 5. Leszyk Dunecki (Pol) 10.EN 6. Allan Wales (Gbr) 10.45, 7. Nikolai Kokesjnikov (Sov) 10.46, 8. Valery Borsov (Sov) 10.55. Halve finales 400 meter hor den heren: eerste halve finale: 1. Harald Schmid (WD1) 50.07, 2. Jose Alfonso Valeri (Spa) 50.32, 3. Horia Toboc (Roe) 50.42, 4. Dimitri Stoekalov (Sov) 50.51. Tweede halve fi nale: 1. Vassili Artsjipenko (Sov) 49.92, 2. Jean-Claude Naliet (Fra) 49.98, 3. Franz Maier (Zwi) 50.12, 4. Harry Schulting (Ned) 50.22. Alle lo pers naar finale (Van een onzer verslagge vers) HUIJBERGEN - Het thuisfront heeft gisteravond de kersverse wereldkam pioen Gerrie Knetemann in zijn woonplaats Huijbergen duidelijk laten merken dat men bijzonder trots op hem is. Een grootscheepse huldi ging in aanwezigheid van duizenden mensen begon met een gescandeerd Gerrie, Gerrie, Gerrie, Gerrie, toen men de kampioen samen met zijn echtgenote in het vizier kreeg. Niet alleen Gerrie Knetemann werd gister avond in Huijbergen gehul digd, maar ook heel wat van zijn ploegmaten, die hem zondag terzijde stonden, kregen daarbij hun deel. Al leen Joop Zoetemelk ontbrak gisteravond in Huijbergen. Men had hem niet kunnen bereiken. Peter Post was we gens familie-omstandighe den evenmin aanwezig. Burgemeester E. van Dommelen van Huijbergen ontving Gerrie Knetemann, diens echtgenote en de an dere renners op het gemeen tehuis, dat was getooid met een bord, waarop stond: Hulde aan wereldkampioen Knetemann. In zijn toe spraak liet de burgemeester duidelijk blijken zich ge stoord te hebben aan de me dedeling zondag op radio en t.v. dat een Amsterdammer wereldkampioen was gewor den. „Het is een Huijberge- naar", zei de burgemeester ten overvloede voor het Westbrabantse publiek. Na mens het gemeentebestuur bood hij Gerrie Knetemann een tinnen bord aan, waarop diens prestatie is gegraveerd. Trots was gisteravond ook K.N.W.U.-voorzitter J.K.Hylkema uit Wassenaar. Het feit dat Gerrie Knete mann de wereldtitel heeft behaald, noemde hij een enorme stimulans voor de wielersport in Nederland. De toer- en supportersclub van Gerrie Knetemann, die sa men met het gemeentebe stuur in korte tijd de huldi ging had voorbereid, liet zich gisteravond niet onbetuigd. In supporterslokaal Vaders Hoefke werden de prestaties van Knetemann in alle toon aarden bezongen. Van zijn supporters kreeg „de Kneet" onder meer een hark. Dit om nog meer titels bij elkaar te kunnen harken. Voor zoon Marnix van de wereldkam pioen hadden de supporters een regenboogtrui in petto. „Kan die de smaak ervan vast proeven. Hij weet dan wat hem later te wachten staat", zo kreeg vader Gerrie bij de overhandiging van dit cadeau te horen. PSV walst moedig Haarlem „plat" WASHINGTON - Bobby Fischer (35), oud-wereldkam pioen schaken, blijft volgens de weinige mensen die hem kennen volstrekt onbewogen onder de strijd, die wereld kampioen Karpov en uitdager Kortsjnoi op dit moment op de Filippijnen voeren. Karpov werd in 1975 tot wereldkam pioen uitgeroepen, nadat Fi scher geweigerd had zijn titel te verdedigen. Fischer leeft zeer teruggetrokken in een eenvoudig huis in Pasadena (Californië), samen met een vooraanstaand lid van de „World Wide Church of God", een religieuze sekte, waarbij Fischer sedert het begin van de zestiger jaren is aangesloten. Fischer schaakt nog bijna ie dere dag door klassieke partij en na te spelen. Tegen anderen speelt hij nooit. Wel won hij onlangs drie partijen van een computer. De zetten daarvoor stuurde hij per post op. „Hij zou morgen weer kunnen spe len en iedere speler in de we reld verslaan", aldus Ken Smith, een oude vriend van Fischer. In de Amerikaanse schaakwereld gelooft niemand echter dat Fischer ooit weer voor een officiële wedstrijd zal aantreden. „Hij heeft een zie kelijke angst om te verliezen", aldus de Amerikaanse groot meester Larry Evans. Ook Fi schers angst voor de buiten wereld is nog niet veranderd. Nog niet zo lang geleden plaatste hij met de hand ge schreven briefjes onder de ruitenwissers van in zijn woonplaats geparkeerde au to's, waarin hij meldde dat „een duivelse wereldregering" tegen hem samenspant. Voor de rest verlaat hij zijn verblijf plaats zelden. DICK TOET (Van onze sportredactie) EINDHOVEN - Wie gaat PSV dit seizoen afstoppen? Dit lijkt geen voorbarige vraag na twee speeldagen van de va derlandse competitie in de eredivisie. Rolde zaterdag avond PSV in het eigen honk concurrent AZ met gemak op, gisteravond was Haarlem het volgende slachtoffer van de scoringsdrift van de Eindho- venaren. De ploeg van Barry Hughes moest met niet minder dan 5-0 het onderspit delven. Gezien het kwaliteitsverschil niet eens zo'n opmerkelijke uitslag, ware het dat PSV in eigen huis had gespeeld. De ploeg van Rijvers, die zich niet aan over haaste conclusies bezondigt, verichtte deze prestatie in Haarlem en het is nog niet zo PRAAG - Voor het eerst sinds 1956 zal de Spartakiade, van 21 juli tot en met 5 augus tus volgend jaar, toegankelijk zijn voor niet-Russische atle ten. In voorgaande jaren gold dit gebeuren, dat een keer in de vier jaar wordt gehouden, als selectiewedstrijd voor de Rus sische atleten voor de Olym pische spelen. Maar met het oog op de Olympische spelen van 1980 in Moskou is deze Spartakiade verheven tot pre- Olympische spelen. Daardoor worden 2000 atleten uit het westen, op uitnodiging, in de gelegenheid gesteld hun krachten te meten met 10.000 Russen. Dit treffen zal plaats vinden op 21 Olympische en 3 niet-Olympische nummers. heel lang geleden dat PSV het in iedere uitwedstrijd, ver van het vertrouwde knusse sta dion, bijzonder moeilijk had. Een bewijs temeer dat PSV ook in mentaal opzicht is meege groeid. En tevens een bewijs dat de geweldige vorm die de PSV-klanten in de Oranje-se lectie in Argentinië demon streerden, geen kortstondige bevlieging was. Rijvers kon zich in de tweede helft zelfs permitteren om de van de Kerkhofs, twee steunpilaren in de ploeg, te vervangen door de jeugdige Limburger Willy Jansen en door Arthur Hooyer. De grote uitblinker in de Eind- hovense equipe was echter Willy van der Kuylen. Van der Kuylen bewijst dat de „affai re" Argentinië hem bijzonder weinig heeft gedaan. Hij neemt de taak van spelverdeler met groot gemak op zich en weet daarbij ook nog te scoren, een kunst, die hem vorig seizoen minder afging. Haarlem heeft in ieder geval getracht om aan te vallen tegen een snel en agressief opererend PSV. De ploeg van Hughes kreeg als loon voor dit prijzenswaardige initiatief vijf treffers rond de oren, maar het publiek was in ieder geval verzekerd van een interessante wedstrijd, iets wat men in het Nederlandse voetbal ook niet ieder dag te genkomt. Willy van der Kuylen scoorde de eerste treffer voor PSV. Harry Lubse nam de tweede treffer voor zijn reke ning en Paul Posthuma mocht een voorzet van René van de Kerkhof slechts in het doel la ten glijden. Willy van der Kuylen haalde daarna nog tweemaal uit. De Vries kreeg van arbiter Draaisma de kans om via een strafschop iets te rug te doen, maar Van Beveren wist met de slap ingeschoten bal wel raad. Willy van der Kuylen: drie treffers (Van een onzer verslaggevers) LAUSANNE - De Ameri kaanse president Jimmy Car ter heeft woensdag het bestuur van het IOC, dat in Lausanne bijeen is, een telegram ge stuurd waarin hij pleit voor Los Angeles als Olympische stad in 1984. In het telegram zegt Carter: „Met mij bidden vele Ameri kanen dat U Los Angeles zult aanwijzen. Ik hoop dat u spoe dig een beslissing zult nemen. Die beslissing van het IOC kan nog wel enige weken du ren. Het bestuur wil namelijk niet zelf het besluit nemen. Volgens de directeur van het IOC, Monique Berlioux, zullen alle 89 leden van het IOC hun stem mogen uitbrengen. Zij zei: „Het wordt een schriftelij ke stemming. Het bestuur zal donderdag wel een principe beslissing nemen, maar het uiteindelijk laatste woord is aan de leden. Ik vermoed dat binnen twee weken het resul taat van deze stemming be kend zal zijn." MELBOURNE - Melbourne is geïnteresseerd om in het jaar 1988 de Olympische Spelen te organiseren. Volgens een woordvoerder van het Austra lische ministerie voor sport zijn er inmiddels gesprekken geweest met het stadsbestuur en de eerste minister Malcolm Praser. Mocht de Australische rege ring haar ja-woord geven dan zal Melbourne zich bij het IOC officieel kandidaat stellen. In 1956 werden de Olympische Spelen ook in Melbourne ge houden. Nederland was daar toen niet aanwezig, omdat het NOC (Nederlands Olympisch Comité) geen ploeg wilde af vaardigen. Kort voor het begin van de Olympische Spelen waren troepen van de Sovjet- Unie Hongarije binnen geval len. (Van onze sportredactie) DEN HAAG - FC Amster dam heeft blijkbaar serieuze plannen om direct terug te ke ren naar de eredivisie. De Am sterdammers wonnen de moeilijke uitwedstrijd op „De Berg" tegen Wageningen met 1-0. De duels FC Dordrecht - Willem II en Heracles SW eindigden allebei in 0-0. Wageningen FC Amsterdam 0-1 (0-0). De thuisclub was bijna de gehele wedstrijd in de aanval. De Amsterdammers beperkten zich tot slechts enkele uitval len, maar één daarvan, kort na rust, betekende een doelpunt, 0-1. In het laatste kwartier probeerde Wageningen via felle aanvalsacties deze ach terstand weg te werken, maar het Amsterdamse houtwerk stond treffers in de weg. Score: 60. Wetzel 0-1. Toeschouwers 4.000. Excelsior-FC Den Bosch 1-0. Pas in de tweede helft slaagde Excelsior erin het eni ge en winnende doelpunt te scoren. Het kwam van de voet van Roggeveen. FC Den Bosch heeft daarna van alles gepro beerd om de balans in even wicht te brengen, maar de Rotterdamse defensie bleek niet te passeren. Score: 64. Roggeveen 1-0. Toeschouwers 1.500. Heerenveen-Veendam 0-4 (0-1). Voor eigen publiek heeft Heerenveen gisteravond een verdiende nederlaag geleden. Het werd 0-4 en de thuisclub kon daar, door te simpel opge stelde aanvallen, niets tegen over zetten. Score: Mosman 0-1, Schonebeek 0-2, Brouwer 0-3, Koolhoof 0-4. Toeschou wers 3.500. FC Vlaardingen-Holland Sport 3-2 (3-0). Voor rust had den de Vlaardingers zich via knappe aanvallen naar een 3-0 voorsprong gewerkt, maar na de hervatting kwam Holland Sport goed terug. Een gelijk spel zat er echter voor de gas ten niet meer in. Score: Coe- vermans 1-0, Teijl 2-0, Coe- vermans 3-0, Pel 3-1, Pel 3-2,. Toeschouwers 1.500. Eindhoven-Telstar 1-1 (1-1). Eindhoven kwam na een half uur op een verdiende 1-0 voorsprong door Schapen donk, maar het dapper spelen de Telstar bracht daarna vrij snel de balans in evenwicht. Score: Schapendonk 1-0, Bis- schot 1-1. Toeschouwers 3.000. FC Groningen-Cambuur 1-0. De Groningers hebben het in de ontmoeting met SC Cam- buur niet gemakkelijk gehad. Via een treffer werd echter toch de volle winst binnenge haald. Cambuur kwam af en toe wel tot enkele aardige aan vallen, maar bij de schutters bleek de juiste richting zoek. Score: Venema 1-0. Toe schouwers: 5.500. Fortuna SC-SC Amersfoort 4-0. Een duidelijke overwin ning voor een beter spelend Fortuna SC. SC Amersfoort kwam slechts tot enkele goed opgezette aanvallen, doch in de aanval liet de afwerking ditmaal veel te wensen over. Score: Ruis 1-0, Segers 2-0, Engbertsen 3-0, Geenen 4-0. Toeschouwers: 2.000. (Van onze TERNEUZEN Terneuzen Harry Tijssen, de Vlissinger di de rug heeft, mogen weer wat competitie zo vlak voor de b duels tegen Steen en vooral KNVB-districtsbeker, werd h< Zuidersportpark eindelijk we srust vooral. Terneuzen nam voorsprong, maar moest toch 1 keer bekertegenstander- tot 2- wel een presentje van scheidsr ste de beste...) voor nodig. „De jongens hebben een mentale opkikker gehad. Kijk, als je eerst maar eens voor komt te staan. Dan weet je tenminste dat het nog gaat. Ze hebben al zoveel afknappers gehad", merkte Harry Tijssen -die er heel wat opgeluchter bij zat dan een week tevoren- te recht op. En inderdaad zijn er toch wel weer mogelijkheden voor Terneuzen. Het team dat gisteravond acteerde, en dat ook in deze opstelling de com petitie in zal gaan ,Ik moet wel zo", zegt Tijssen. „Boogaart sukkelt nog met een meniscus en ik weet dat ik hem nog ge ruime tijd moet missen"- deed Vee ZIERIKZEE-HALSTEREN 2-1 Zierkzee heeft een nipte 2-1 overwinning behaald in de districtsbekerwedstrijd tegen het West-Brabantse Halsteren Op een door de constant neer gutsende regen glad geworden veld, toonde Zierikzee zich de superieure ploeg. Men nam dik verdiend een 1-0 voorsprong in de vijftiende minuut door Ed dy Kieszenberg. Zierikzee kreeg volop de beste kansen. Van Grunsven had eerder al een strafschop gemist voor de thuisploeg. Van Wijs knalde nog tegen de binnenkant van de paal en normaal gesproken zou Zierikzee al veel eerder ruim afstand hebben moeten nemen. Na de hervatting kwm Halsteren onverwacht goed terug via Wildeboer, maar Van Grunsven bracht ditk verdiend de 2-1 eindstand op het score bord. FLUSHING MEADOW (ANP) De Zweed Björn Borg en de Amerikaanse Tracy Austin zijn de strijd om de open Amerikaanse titels, die in Flushing Meadows is begon nen, overdonderend gestart. De als eerste geplaatste Borg had slechts vijftig minuten no dig om de Zuidafrikaanse ve teraan Bob Hewitt met 6-0,6-2 van de baan de vegen, terwijl de jonge Amerikaanse in het zelfde tijdsbestek haar land genote Pat Bostrum met 6-0, 6-1 versloeg. De Oostenrijker Peter Feigl, de Boliviaan Ramon Benavi- des, de Indiër Sashi Menon en de Zuidafrikanen Yuill. Schneider en Curren plaatsen j zich voor de eerste ronde VOSMEER-DEVO 3-1. Vosmeer heeft weinig moeite gehad om DEVO een duidelij ke 3-1 nederlaag te bezorgen. Voor rust toonde Vosmeer zich duidelijk de betere ploeg. Het had een fiks veldoverwicht en dat resulteerde zeer verdiend in een 1-0 voorsprong door een treffer van Rien Vader. Na de hervatting slaagde DEVO er even in om goed terug te ko men. DEVO kwam zelfs op ge- 'van onze sportmedewerker) HULST Een deerlijk geha vende HW-formatie heeft gisteravond in de bekerstrijd tegen Biervliet getoond dat er in Hulst heel wat mensen staan te dringen om een plaats in de eerste selectie te pakken. Die bi3!!,8 ,on? zick te bewijzen kostte de bezoekers, die tot nu oe in de beeker niet onver dienstelijk presteerden, met een de winst. De hand van de z^beararrdtinHulststiiaan „Meester" Levien Dieleman orig seizoen nog bij Koewacht rLde.slag. staat bekend als ie- and die een hevig voorstan- mar, u VÜn werkv°etbal. De man houdt nou eenmaal niet van mensen die een wedstrijd denken te moeten wandelen DrnK6eWheelend naar het einde ?n te komen. Nu de seerl ^et z°nder de gebles- Van a ,e Riik' De la Rnelle en O," Acker doen moest, De dera Ün Van Eekelen om an- e redenen absent waren en ■ÜMB

de Stem | 1978 | | pagina 12